Hezké kabelky z Fler aneb když snaha o originalitu nezabije vkus

30.04.16 | autor Andrea

Minule jsem se škodolibě brodila zástupem ošklivých kabelek. Jak jsem ale zmínila, najdou se na Fleru i ty hezké a vkusné, které by byla škoda přehlížet.

Nevypadá to jako nic složitého. Čím je kousek jednodušší, tím více září v záplavě háčkování, nášivek, výšivek a záplat. Problém tkví v hlavě většiny tvořilek z Fleru. Podle nich je jednoduchost nejspíš synonymum přízemnosti, nudy a fádnosti. Najdou se ale výjimky, které potěší.

Opravdu krásné kožené kabelky má například prodejce Eggo. Tento šikovný designér vyrábí výhradně z hovězí kůže, kterou si sám i moří. Jeho výrobky jsou krásnou ukázkou toho, jak si lze vystačit s kvalitním materiálem, jednoduchým nápadem a čistým šitím. K některým kabelkám navíc můžete dokoupit zapínací řemínky v jiné barvě. Cena je vyšší, což ale odpovídá hodnotě použité hovězí usně. Součet materiálu a práce rozhodně není přemrštěný.

Zdroj: www.fler.cz/eggoZdroj: www.fler.cz/eggo

Prodejci na Fleru myslí také na ty, kteří si nemohou dovolit dát za kabelku tolik. Nabízí i levnější koženkové varianty. Nemají sice takovou životnost, ale i tak se s nimi dá udělat hodně parády. Skvělé barevné kombinace, ne jen na léto, tvoří Mum-ray. Hledat se vyplatí i u prodejkyně Desany.

Zdroj. www.fler.cz/zbozi/split-bag-pink-2662563, www.fler.cz/zbozi/fold-bag-silver-black-6468568, http://www.fler.cz/zbozi/shopper-bag-rozita-silver-7113555Zdroj. www.fler.cz/…pink-2662563, www.fler.cz/…lack-6468568, http://www.fler.cz/…lver-7113555

Někdo z plsti vyrobí hnusný neforemný pytel, jiný elegantní tašku. Nejvíc mě oslovily kabelky od prodejců BAGIRA design a Cogito. Obě pracují se 100% vlněnou plstí. Doplňky jako ucha, kapsičky, pásy a popruhy vyrábí z hovězí kůže.

Zdroj: www.fler.cz/cogito, www.fler.cz/bagira-designZdroj: www.fler.cz/cogito, www.fler.cz/bagira-design

Z plsti tvoří i prodejce BUBAK design. Čím více jejich kabelky naplníte, tím více vám „rozkvetou“. To však neznamená - Narvěte ji k prasknutí. Plsť je krásná, ale bohužel nepatří k nejpevnějším materiálům. Pokud bych takovou kabelku chtěla koupit, rozhodně bych se ptala na přesné složení a šířku plsti, ze které je ušitá. Kvalitní plsť déle drží tvar a je méně náchylná k žmolkování. Úplně se mu však nevyhnete. Spolu s kabelkou se tak vyplatí pořídit i odžmolkovač.

Zdroj. http://www.fler.cz/bubak-designZdroj. http://www.fler.cz/bubak-design

Džínovinu a tvořeníčko z ní nemusím podstatě v žádné podobě. Hezkých kousků je pomálu a ani ty lepší ve mně nevzbuzují touhu nějaký mít. Umím si ale některé z džínových kabelek představit jako součást zajímavého vintage outfitu. U džínových kabelek se vyplatí sáhnout po těch jednodušších. Pokud se přeci jen rozhodnete pro výraznější kousek, podřiďte mu zbytek oblečení, ať se navzájem netluče. Vkusné džínové kabelky najdete u prodejkyň Nielia a TataNanu.
Kabelka vpravo nahoře je ve skutečnosti z tvídu a džínovinu jen napodobuje.

Zdroj: www.fler.cz/zbozi/s-patinou-v-pruzich-iv-7238450, www.fler.cz/zbozi/sem-tam-mraky-7233119, www.fler.cz/zbozi/taska-krajkova-zahrada-7089611Zdroj: www.fler.cz/…h-iv-7238450, www.fler.cz/…raky-7233119, www.fler.cz/…rada-7089611

Při pátrání jsem narazila i na tyto jednoduché látkové tašky od bmii. Jsou lehké, prostorné a nestojí moc. Pro mě skvělá volba na léto k vodě nebo jako taška na víkend.

zdroj: www.fler.cz/bmiizdroj: www.fler.cz/bmii

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Dárky, které jsem nedostala

Autor: Ada

Předpokládám, že už máte rozbaleno. Doufám, že jste dostali spoustu... Celý článek

Černá mašle

Autor: Ada

Stíhat na ulicích pěkně oblečené lidi opravdu není jednoduché; když... Celý článek