Ponožkový speciál

13.10.14 | autor Ada

Ponožky, tak malá oděvní součástka - a přitom tak nápadná. Jestli se někdo domnívá, že ponožek si nikdo nevšimne, protože je z nich vidět jen kousek a jsou schované až úplně dole u země, ráda bych ho vyvedla z omylu. Fotky od čtenářů dosvědčují, že ponožky jsou sakramentsky vidět.

ponozkyv.jpg

Špatně použité silonky jsou pekelným evergreenem. Abyste rozuměli, nic proti nim nemám, jsou skvělé do bot, do kterých se běžná ponožka nevejde nebo nehodí; taky poslouží jako přechod mezi bosou a obalenou nohou v počasí, kdy to není ani na jedno, ani na druhé. Dají se koupit nenápadné, ve správném odstínu i s lemem, který nepřerušuje krevní oběh.

Měly by se ale nosit tak, aby z nich bylo vidět co nejméně, ideálně aby ani skoro nebylo poznat, že je máte. Nikdo by neměl spatřit jejich špičku, patu nebo horní lem.

Kombinace na fotce od čtenářky je opravdu komická: černé podkolenky s kalhotami pod kolena, k tomu kecky a ještě pro jistotu bílé ponožky. Jaký úkol plní ty podkolenky? Napadá mě jedině, jestli se paní nechystá na dlouhý pochod a to, co má na nohách, není nějaký stahovací speciál na podporu pevnosti cév dolních končetin. I v takovém případě bych ale radši volila delší kalhoty - pokud bylo teplo, tak lehké a široké. V obnažených podkolenkách by mě nikdo ven nedostal.

zaslala čtenářka Martina

Na následující fotce je zrovna případ pro silonové ponožky. Do lodiček na podpatku, byť těchto "sportovních" nebo "street" nebo jak to nazvat, se ponožky nenosí. (Výjimkou budiž stylové kreace, o kterou v tomhle případě rozhodně nejde.) Vůbec celý outfit je peklo a lodičky se k němu určitě nehodí, k džínám a batohu se nosí kecky. Je to podobná kombinace jako sportovní bunda a elegantní kabelka.

zaslala čtenářka Markéta

A tady máme něco pro ctitele ponožek v sandálech. Takový krásný model! Ty sandály nejsou úplně ukrutné, ale z ponožek, které si do nich nositel vybral, mi přecházejí zraky. Zářivá bělost, pečlivé vytažení nad kotníky a špinavá skvrna na pravé noze - nechybí vůbec nic, co ke správné smrtící sandálové kombinaci chybí. Kdyby si někdo chtěl mermomocí vzít do takových sandálů ponožky, doporučila bych mu - poté, co bych bych vystřílela všechnu přesvědčovací munici - nízké (podkotníkové) a v barvě obuvi, tzn. černé. Bylo by to estetičtější, ta špína by nebyla tak vidět a tolik by to nezářilo. Tohle nejsou ponožky, to jsou majáky upozorňující na módní faux pas všechny v okruhu sta námořních mil.

zaslal čtenář Standa

Víte, co je horší než zářivě bílé ponožky do jakékoli obuvi? Šedé fusky z tržnice. Tenké, trhavé fusky z tržnice. Zakázala bych je. Vůbec, k čemu jsou dobré světle šedé ponožky? K jaké obuvi a jakému oblečení se hodí? Většina toho, co muži nosí, ať jsou to tmavé nebo středně tmavé obleky nebo černé či modré džíny, nejlépe ladí s tmavými ponožkami (černými, tmavě modrými, tmavě šedými) nebo trendovými výrazně barevnými. Bílé a velmi světlé šedé či béžové ponožky jsou použitelné jen k velmi světlým letním kalhotám nebo na tenis.

Chlapi, jestli se nechcete zabývat módou a mít doma univerzální balík ponožek, tak si kupujte černé, ne tyhle světle šedé hrůzy. A pořiďte si pár podkotníčkových, ať potom v keckách a krátkých kalhotách nevypadáte jako Pepíček z mateřské školky.

zaslala čtenářka Jitka

Muž na další fotce má sice ponožky aspoň černé, ale moc to nepomohlo. Záhadná kombinace krátkých kalhot, sandálů, ponožek a teplé bundy se dá přičíst snad jen úplnému zmatení smyslu pro počasí. Čtenář fotku pořídil ráno v den, kdy nebylo ani deset stupňů, což by možná vysvětlovalo bundu a ponožky, ale už ne kraťasy a sandály... Chybí tomu logika i estetika.

zaslal čtenář Jirka

Máte doma také světle šedé ponožky? A půjdete je po dnešním článku konečně vyhodit?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Tříčtvrteční fenomén

Autor: Ada

Všimli jste si toho taky? Sotva se oteplilo, určitá sorta českých... Celý článek

Slečno, kouká vám... II.

Autor: Ada

Ach, čouhající podprsenko, pekelný evergreene! Vždycky se zařeknu,... Celý článek