Příliš drzá inspirace?

12.04.13 | autor Ada

Když jsme zavedli rubriku Inspirace, začal se po pár fotkách ozývat křik, že kde jsou teda ty inspirativní věci. Křik byl tak silný, že admini nakonec podlehli a přejmenovali Inspiraci na Galerii. Při čtení komentářů k fotkám mám ale pocit, že tam někteří z vás stále hledají jakýsi zázrak, který nikdy nepřijde.

Módní peklo sice hodně kritizuje a rádo reje, ale na druhou stranu také oceňuje snahu, hravost a experiment. Módou je vhodné nepohrdat, ale není dobré ji ani příliš řešit a pitvat. Od toho máme módní policie, které se rády zamyslí nad tím, jestli ta či ona celebrita neměla moc knoflíčků na halence nebo jestli neztloustla z velikosti 36 na 38. Vylézající muffiny nebo riflové minisukně na obézních dámách jsou materiálem ke kritice, rozebírání kdejakých drobností a jemných nuancí mě ale nijak zvlášť nezajímá. Nejsme ve zlatnické dílně. Tady se stojí v kalné vodě a odděluje se ta nejhorší hlušina, jako jsou šmejdská trička z řetězců a nesedící odrbané džíny, a zlaté valounky jsou důvodem k radosti bez ohledu na velikost a tvar.

Proto mě mrzí, že se z Inspirace stala pitevna, místy navíc zbytečně užvaněná. Určitě nechci, aby se v galerii mlčelo nebo toliko mazal med, jen se mi zdá, že se někteří kritizující nechali příliš pohltit hrou na Adu, případně si jednoduše nevidí do úst.

Podívejme se třeba na tuhle fotku:

Z galerie - https://www.modnipeklo.cz/inspirace/1085/

Inspirativní část je celkem zřejmá - na kostkované kalhoty si u nás hned tak někdo netroufne. Vzhledem k barevnosti jejich vzoru se automaticky nabízelo sestavit celý oděv z bílých, šedých a červených částí, což nositelka také udělala. Jenže co čert nechtěl, na fotce má nohy do O. Možná je to pravda, možná za to může vzor kalhot a postoj, to je vcelku jedno, důležité je, že mezera mezi holeněmi každého druhého komentujícího tak fascinovala, že nebyl schopen vidět nic jiného. Někteří z toho byli opravdu hodně špatní: "Vydržím hodně, ale tak křivý nohy, ještě umocněný nápadným, značně pyžamoidním vzorem na kalhotách a rudýma botkama – to nevydejchám. Nemají doma zrcadlo?!" Ano, lidé by se měli oblékat přiměřeně své postavě a také to na Pekle doporučuju, je to ovšem mířeno především na XXXL slečny a paní naklobáskované v emkových tričkách nebo postavy typu hruška v zaříznutých bokovkách. V Inspiraci se nám to poněkud překlopilo do přecitlivělosti na každý detail. Na téhle fotce jsou podle jedné komentátorky "příliš tlusté nohy v malých kalhotách narvané do malých bot":

Z galerie - https://www.modnipeklo.cz/inspirace/535/

Člověka to nutí položit pisatelce otázku, zda někdy viděla skutečně tlusté nohy, nebo jak to vypadá, když se někdo do oblečení opravdu narve. A ani hubené nohy nejsou v galerii žádná výhra, protože: "bohužel na ty dva drátky (rozuměj nohy), co koukají ze sukně je nepěkný pohled".

Podobný pocit maličkých obzorů s nepřekročitelnými hranicemi mívám i u názorů typu "ten kabát vypadá trochu jako župan", "od pasu dolů moc pěkné, od pasu nahoru mi to připomíná potapěčský neopren", "mně ty boty připomínají čertí kopýtka" , "nějak nechápu ty záplaty či co na kalhotách" (u jezdeckých kalhot). Je to takové... naivní, nedovzdělané, jako když Mařenka ze Lhoty* poprvé spatří něco jiného než to, co mívají na módní dvoustránce ve Chvilce pro tebe, a nějak si s tím neví rady. Nečekala bych, že tolik z vás vyvedou z míry šaty na fotce z Paříže, zvlášť když jsem v článcích z fashion weeků na trend tohoto střihu rukávů upozorňovala.

Z galerie - https://www.modnipeklo.cz/inspirace/1052/

Občas se objeví přímo módní znalec: "Bílá košile vykukující ze svetru byla naprosto chybný tah, dnes se nosí jinak...", nebo: "Tie dziny maju tvar ako spred 10 rokov. Uplne pokazili perfektnu postavu majitelky. Dnes sa nosi vsetko co najviac na bedra." Jasně. A taky se nosí pohorky a sportovní bundy, takže dotyčná, která si oblékla ty strašné džíny s vyšším sedem, je naprosto out i halenkou a obuví.

Takže, prosím: buďte otevřenější, všímejte si, zkoumejte, učte se. Inspirace měla být prostorem pro kultivovanou diskuzi, konstruktivní nápady a hledání oné titulní inspirace, i kdyby jen v detailech, nebo naopak v celku, jehož detaily nejsou úplně dokonalé. Zatím to tam vypadá jako na kurníku, včetně vzájemných urážek, natřásání peří a předvádění se, kdo je chytřejší a víc tomu rozumí.

Některé diskutující bych chtěla požádat, aby se v příspěvcích více věnovali vyfocenému outfitu a ne sobě. "Kalhoty jsou dobré, ale vázání kabátu těsně pod prsama se mi nelíbí, sama ho mám, a pro mě je to hrozně nepohodlné" - to je informace, která většinu čtenářů vůbec nezajímá. "Kožené vzorované kabelky nemusím" nebo "Líbila by se mi delší sukně"  - totéž. Nám je to jedno. Úplně nejlepší je ovšem postavit svůj vkus do středu vesmíru a založit na něm hodnocení: "Neříkám, že je to nějak špatné, ale dala jsem červené ramínko, protože se mi to nelíbí. Není to můj styl." Ale dobře že to víme, aspoň si to jedno červené můžeme odečíst.

Ze všeho nejvíc bych se však přimlouvala za vymizení jízlivostí, vulgarit a výkřiků. Asi to zní divně, koneckonců Peklo se proslavilo tím, že je kritické a jízlivé... Jenže z některých komentářů je spíš cítit, že komentátor chtěl předvést svůj ostrovtip a prvotřídní břitkost svého sarkasmu a na tom, co komentuje, mu zas až tolik nezáleželo. "A tahle utekla z který rezervace?" je výkřik školačky na adresu nemilované spolužačky, ne kritika. "Inspirace, kterak se nejlépe přiblížit pytli od brambor?" je zhruba stejná sorta. Není to ani vtipné, což je nejhorší. "Slečna se tváří děsně důležitě, jako by na sobě měla kabát od Diora a ne tuhle příšernost. Za mě teda červené, nejlépe tak tři!!!", huláká další komentující, uražena výrazem vyfocené osoby. "Vždyt má osklivé nohy a působí v těch šatech jako vyskákaná školačka" taky není osvěžující názor z druhé strany, ale vulgarita, která tam vůbec nemusela být.

Jo, a ještě něco: nechte už plavat ty únavné komentáře toho, jak lidé na fotce stojí ("ano, ano, ano – kolikrát pěkný model na příšerném postoji, dnes bohužel opět"), hloupoučké offtopicové dotazy typu "a není jí v tom zima?" a rozjímání nad tím, co by v Galerii mělo a nemělo být.

 

* Omlouvám se skutečným Mařenkám ze skutečných Lhot, jejichž obzor nekončí ve vlastní skříni.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Pitseleh
262 příspěvků 12.4.13 22:56

Děkujeme za návod na psaní komentáře outfitu.
Já si myslím, že veškeré snahy o „usměrnění” komentujících jsou zbytečné a vlastně ne zcela správné… Tím, že se otevřel prostor k volné diskuzi, se rovněž otevřel prostor i těm jízlivým, negativním, hnidopišským komentářům. Ovšem i ty mají zde mít své místo.

modra_kocka
903 příspěvků 13.4.13 00:05

U nás se nedávno otevřelo nové hřiště, a nikdo si nemyslí, že tam lze srát pod každým keřem a hovínka tam mají mít své místo…

Pitseleh
262 příspěvků 13.4.13 00:07

Přirovnávat názory, byť prudce a nevhodně podané, k hovínkům? To nee… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 00:46

Vzhledem k tomu, že tu v diskuzích probíhají věci typu: vypadáte jako feťák, kabát vypadá jak z popelnice, a podobné, tak bych řekla, že to přirovnání není tak netrefné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 13:38

Mě to přijde trochu demagogické.

rastakayakvana
36 příspěvků 13.4.13 01:14

Na to všechno časem dojde… :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 13:44

:D přesto, že bych to tu neměla psát, protože jde o záležitost spojenou s mojí osobou, nedá mi to a sděluji Vám: moc jste mě pobavila, škytala jsem smíchy… :D

Akitaken
4960 příspěvků 12.4.13 23:00

Oh well.. a teď by mě zajímalo, kolik místních lidí si to vezme k srdci :-)

janiiiv
781 příspěvků 13.4.13 00:30

.

Příspěvek upraven 27.09.13 v 16:04

zirael
19 příspěvků 13.4.13 14:24

Vzledem k tomu, že takovéto věci si zpravidla k srdci vezmou ti, kterých se to vůbec netýká a stoprocentně nikdo, komu to bylo určeno, jsem značně skeptická:) Ádě se povedlo skvěle shrnout vše, co me vytáčelo při čtení komentářů, zvlášť u modelů, které se jakýmkoliv způsobem vymykaly „normálu“. Ale jsem optimista, věřím, že na omezenost existuje lék - ideální je vycestovat a žít chvíli jinde než v rodném luhu:)

JazzmineTea
468 příspěvků 12.4.13 23:09

Bohužel každé veřejně přístupné fórum do nějaké míry odráží společnost, tedy i tady se najdou kultivovaní fajnšmekři, od kterých se člověk leccos dozví, normální baby, které hodnotí, jak na ně outfit působí, a pak všichni ti ostatní… Jak by to šlo udělat jinak? Kdo je hloupý nebo vulgární, ten nepřestane jenom proto, že ho o to požádáte…

Veroniq
332 příspěvků 13.4.13 00:10

Jistě, a pokud nebude žádost stačit, budou muset nově všichni členi zvládnout IQ test na požadované úrovni :)
Navíc tohle je virtuální prostor, kde si i lidé bez seběvědomí mohou hrát na mistry. Vždycky se najde někdo, kdo si rád pohoní ego…

Esmee
4418 příspěvků 12.4.13 23:12

Amen.

Viktorie H.
664 příspěvků 12.4.13 23:14

Hezky napsané, máte vlastně pravdu, proto část - mezi kterou patřím i já - se neodváží do Galerie přidat vlastní outfit, určitě se nemýlím, když řeknu, že většinu lidí kritika mrzí, ano, vezmou si ji k srdci, ponaučí se, ale třeba už znovu nenajdou odvahu.

kajiksuk
143 příspěvků 12.4.13 23:26

Kritika je na místě, ostatně k tomu peklo vzniklo, ale v inspiraci se komentátorky předhánějí v tom, kdo bude odpornější. Jen se snaží ublížit.

JazzmineTea
468 příspěvků 12.4.13 23:34

…anebo v tom, která „na to víc má“? Ale já se fakt nedivím, je to tady volně přístupný prostor…proto svým způsobem obdivuju ty, kdo takto jdou s kůží na trh - přidávám se k uživatelce, která psala, že by na to asi neměla odvahu. Není se čemu divit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 08:25

Všechny snad ne…

Chany
932 příspěvků 12.4.13 23:31
Tak nějak...

Někdy je mi kritizovaných fakt až líto, nejednou místo slušné konstruktivní kritiky čtu slovní lynč. Kdo je za nickem? Tzv. smrkáč, co do pekla šilhá od biflování násobilky nebo zapšklá a v podstatě zlá osoba dospělého věku, která si hojí nějaké mindráky? Můžeme hádat…

papavera
146 příspěvků 13.4.13 21:11

Je rozdiel medzi konstruktivnou kritikou, kedy clovek vidi, ze ano, ten clovek, co to pisal, to myslel v dobrom a chcel mi poradit a medzi tym hnidopisstvim. Je vidiet, ze niektori ludia kritizuju len preto, aby kritizovali, presne to vsetko otacaju na seba (toto sa MNE nepaci, toto by som JA nenosila, toto by ste mali nosit inak, lebo MNE sa to tak paci). Sedia za pocitacom, nikto ich nepozna, nikto nevie, ako vyzeraju, ako sa oni obliekaju, tak si to mozu dovolit (holt, internet)

Uplne s vami ale suhlasim

Diana N.
72 příspěvků 12.4.13 23:17

To je prostě internet a diskuse. Anonymita vede k tomu, že někteří lidé se dovolí vyjadřovat způsobem, na který by v „normálním“ životě ani nepomysleli. Zažila jsem server s diskusním forem, kde provozovatel začal zasahovat do obsahu komentářů diskutujících (a to rozhodně nebyly vulgární ani urážlivé), poté začal houfně komentáře mazat, až to vedlo k odchodu řady uživatelů.

Takže já bych to prostě nějak neprožívala a neřešila. Je to normální.

beruska9
44 příspěvků 13.4.13 11:35

@Diana N. : Jen tak pro zajimavost - nemel ten server v nazvu barvu a zvire?

jackdaw007
368 příspěvků 13.4.13 12:09

Taky mě to už napadlo. A to zvíře, není ono to náhodou zvíře, jehož maso se dostalo nedávno omylem do jedněch oblíbených masových kuliček nejmenovaného výrobce nábytku?

(zdá se, že sláva jedné pohádkové bytosti s oblibou v červených pokrývkách hlavy překračuje hranice jednoho serveru)

;-)
zapbebe
307 příspěvků 13.4.13 13:38

Zásah do červeného :lol: (nebo modrého?)

beruska9
44 příspěvků 16.4.13 01:24

To jo, i kdyz me ve finale nepresvedcilo k opusteni serveru chovani pohadkove bytosti, ale cca to, co psala Diana - nadmerne zasahovani do diskusi, mentorovani na tema co se smi a co ne, staveni uzivatelek do pozice „navstevy,“ ktera ma drzet hubu a krok…a celkove budovani slunickove komunity, kde se vsichni miluji a vsechno si jenom chvali.
Takze, ac neschvaluji vulgarity a obecne „blbe“ pripominky, tak pokud se Modni peklo rozhodne vydat stejnym smerem, tak potes koste…za chvili to tady bude fakt vypadat jak na mimibazaru.

Maiandra
222 příspěvků 12.4.13 23:24

Nemůžu si pomoct, s řadou výtek souhlasím, ale celkově je to poněkud… zbytečný článek, protože jak psali jiní, jakmile je někde volná diskuse, jsou tam i kousavé a ne vždy relevantní komentáře; jeden článek autorky webu tohle těžko změní (najmě když se s tou kousavostí inspirovalo pár kousavců u ní samé, že).
Kromě toho „když jsem v článcích z fashion weeků na trend tohoto střihu rukávů upozorňovala“ trochu odporuje té pasáži o džínech s vyšším sedem; argument, že tyhle rukávy jsou nový módní trend, je přibližně stejně relevantní jako argument, že teď se nosí bokovky - jo, dobře, ale to neznamená, že se to všem bude líbit.
Souhlasím, že vulgarismy a hysterické výkřiky by neměly v komentářích co dělat, ale jediné, co se s nimi dá dělat, je ignorovat je, protože jejich nevhodnost můžete některým vtloukat do hlavy horem dolem, dočkáte se leda toho, že se utrhnou, že snad mají právo na vlastní názor. Což… mají.

Atrofie
741 příspěvků 13.4.13 13:16

Souhlasím s Vámi!

atrix
483 příspěvků 13.4.13 15:15

Mně osobně to přijde jako další z netových žabomyších válek o suché z nosu. :D

Maiandra
222 příspěvků 13.4.13 15:19

Však jo. Obsedantní jízliví rýpalové budou nadále jízlivě rýpat, s těmi nehne nikdy nic. (Neříkám, že mě neštve, když někdo obšírně vyjádří svůj komplexní názor na všechny prvky outfitu jedním slovem, navíc vulgárním, ale hádat se kvůli tomu nemá cenu, protože silně pochybuju, že se někdo praští do čela a zvolá: „Heuréka, máte pravdu!“…) Akorát se tu rozvine hodně dlouhá diskuse a Velká ramínková válka jara 2013, kdy jedna strana bude slepě hájit, že Ada má samozřejmě pravdu, druhá bude neméně zaujatě hájit právo na kritiku, třetí možná bude ochotná najít kompromis, a v závěru… to bude úplně o ničem, rýpat a nadávat na rýpání se bude vesele dál. Kdyby tu byl radši nějaký módní článek…

yourcandy
477 příspěvků 12.4.13 23:27

Trefně napsané!1* Už mě to taky štvalo, jak si tady různé osoby hrají na odbornice a přitom si nevidí na špičku nosu.Moda není jen jeden styl, je to různorodá směsice stylů, okořeněná vlastní invencí a že se to někomu nelíbí, neznamená, že je to to doopravdy hrůza.100 lidí, 100 názorů. Kéž bych se dožila, aby tady byla uvolnější atmosfera jako v Anglii a Usa, kde jsou lidé v oblékání více svobodní. Tady je pořád ještě svazuje pohrdavý pohled slepičích mozků a méně otrkané povahy se bojí nosit např. i klobouky. Totiž -„Co by tomu řekli lidi.“ Trochu tolerance dámy, ať je ten svět barevnější.

Jovo
79 příspěvků 15.4.13 00:54

Uvolněnější jako People of Walmart - např. leopardové triko, růžové žabky a bombarďáky s hnědým pruhem vpředu i vzadu? :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.13 23:28

Co zavést novou rubriku a čas od času veřejně zostudit ty nejhnusnější/nejdebilnější komentáře z Galerie? : D
Ikdyž je otázkou, jak by to působilo - jestli bysme se začali chovat slušně(ji) ve snaze se ostudě vyhnout, nebo by to pro některé byl akorát návod, jak získat vytouženou pozornost (je jedno že negativní)…

Veroniq
332 příspěvků 13.4.13 00:22

To mi zní z principu jako dost špatná myšlenka :D Víte, jestli bychom chtěli, aby tu bylo méně útoků a aby byly diskuze slušnější, nepřipadá mi jako vhodný nástroj útočit a vysmívat se nazpět. (Navíc znám případ, kde lidi zcela hloupě bombardovali slečnu kritikou jejího hloupého chování a ona to chápala jako projev závisti)
Každopádně je fakt, že i v tom, kdo získá nejvíc bodů za blbý komentář, by se dalo závodit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 03:29

Jo, na tom něco je…taky jsem to nepsala 100% vážně ; )
Ale úplně bych nezavrhovala myšlenku se zbytečně zlejma (nebo jinak trollíma) příspěvkama něco dělat…mám celkem ráda funkci komentářů na youtube (a spoustě jinejch stránek), která schovává špatně hodnocený příspěvky, ale umožňuje je po rozkliknutí přečíst. Připadá mi, že zrovna tady by to mohlo značně zpříjemnit prostředí. Samozřejmě že by se musela nějak rozumně nastavit kritéria, aby nebyla půlka příspěvků skrytá : ) (třeba něco jako: víc než 30 (20? 50?) červenejch ramínek a zároveň poměr Z:Č horší než 1:4)
Kdyby tenhle systém zároveň schoval a „zabalil“ i všechny odpovědi na ten špatně hodnocenej komentář, tak by to mohlo bejt docela praktický. Ti, co prostě chtěj útočit a hádat se; ti, co to nemyslí zle, ale zatím jim chybí rozhled/znalosti a napíšou proto nechtěně hloupej komentář, kterej vyvolá tisíckrát ohranou diskuzi; ti, které baví řešit polo-OT témata jako „dávám červené hlavně protože někdo na fotce kouří“ - všichni by to mohli provozovat dál, akorát by svejma dlouhosáhlejma výměnama názorů/hádkama nenarušovali přehlednost diskuze…upřímně, sama bych určitě kolikrát skončila skrytá - ať už kvůli vlastním kecům nebo protože jsem prostě neodolala a musela jsem autorovi „závadnýho“ příspěvku vysvětlit, že je blbej, protože… : D
A jak tak koukám na rozsah tohodle komentáře, tak jsem se zase rozjela po tématický tečně a nezačala jsem včas brzdit : D No nic, byl to jenom takovej nedotaženej nápad, třeba někdy poslouží fakt zoufalýmu webmasterovi jako inspirace (hele, zpětnej oslí můstek k nadpisu článku : ) )

Veroniq
332 příspěvků 13.4.13 11:54

Na tomhle skrývání něco je. Člověk bývá stejně dost zvědavý na to, aby se podíval, co dostalo tolik záporných hlasů :D
Pěkně to mají s komentáři zařízené na stránkách Psychologie.cz, kde můžete komentáře zhlédnout ve sbalené podobě (vidíte od každého první 2 řádky). Můžete si dát rozbalit vše, nebo třeba rozbalit jen ten, který vás zaujal. Stejně tak, pokud se pod nějakým komentářem rozpoutala bujná diskuze, bylo z ní ve sbaleném stavu vidět několik prvních příspěvků a pak byla možnost rozbalit si zbytek. (Píšu to v minulém čase, protože si nejsem jistá, zda to tak ještě je :)) Je fakt, že na Psychologii taky nelze udělovat záporné body, je tam pouze bod za „trefné“.

atrix
483 příspěvků 14.4.13 03:12

Je to stejné, jako když se učíte cizí jazyk - daleko snáz si zapamatujete špatný tvar, který vám učitel doporučuje vůbec nebrat na vědomí, jen vám o něm řekne, že existuje, než ten, který je správný. Stejně tak u potlačených komentů je to psychologicky dobře vedená cesta, jak na něj na 100% zaměřit pozornost - řekla bych, že ten, kdo si to nerozklikne, bude v těžké menšině, prostě lidská zvědavost zvítězí. Takže tohle opravdu neřeší zhola nic. :D

Ambre
52 příspěvků 13.4.13 21:22

To s tím skrýváním negativně hodnocených příspěvků tady už přece bylo… nevím, jak ostatní, ale já si je stejně otvírala, takže v závěru mě to akorát otravovalo, že na to pořád musím klikat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.13 23:29

Možná je to tím, že se tu lidé začínají trochu nudit… Ale komentáře o tělesných proporcích se mi také nelíbí.

moi-bebe
223 příspěvků 14.4.13 20:43

Souhlasím!

LaPetiteAnne
6 příspěvků 13.4.13 00:15

Tenhle článek přesně vystihuje důvod, proč pod fotky nepřispívám a už názory pod nimi radši ani nečtu. Začala jsem si tam totiž připadat stejně jako v průměrné internetové diskuzi na téma „naše vláda“. Naše společnost je nastavená na falešnou skromnost, kdy kdokoli, kdo o sobě řekně „v tomdle sem dobrej“, je okamžitě všema odsouzen jako „namyšlenec“. Jsme všichni vychovaní být skromní přeskromní, i když si to vlastně vždycky ani nemyslíme - a ta frustrace z toho se dle mého soudu projevuje nejvíc právě v anonymním internetovým prostředí. Obávám se, že to se ovšem hned tak nezmění.

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.4.13 00:40

Zpočátku jsem souhlasila.

čtu dál…a dospěla jsem k otázce, jestli by nebylo lepší diskuze zrušit, protože o čem v nich tedy diskutovat, pokud jako závadný je popsán i názor „líbila by se mi delší sukně“?

pokud se nad tím zamyslím, zbývají zhruba tyto možnosti: áchání na modelem a jeho částmi. popis, jak mě model/jeho části inspiroval. konec možností.

kritika není povolena (vždy je v ní obsažen subjektivní názor kritika). nelze napsat, že ten pásek je parádní, protože ho taky mám doma a dokonale podtrhuje pas (nežádoucí mluvení o sobě). nelze napsat, že ten tvar nohavic je nějak retro (protože ada někde napsala, že teď frčí).

vulgarity a chování některých diskutujících neuznávám.

nicméně tuhle dobrou myšlenku ada tak nějak zabila přehnanou horlivostí.

jackdaw007
368 příspěvků 13.4.13 11:09

Jiná realita zformulovala jste zcela přesně, co mi táhlo při čtení článku hlavou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 00:40

Nejsem si zcela jista, jestli je vhodne se snazit dostat na uroven prispivatelu a se sklopenou hlavou prejmenovat „INSPIRACI“… neni to spis krok zpet? nebo spatnym smerem? inspirace inspiraci jiste byla, je a bude…a kdo rika, ze vubec, tak ten odtud vesele kopiruje outfity :P :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 00:50

Je to i o tom, že spoustu lidí si právě netroufne postovat outfity (ačkoliv by třeba měli, co ukázat) kvůli silným slovům, která se pod nimi často objevují. Většina něčeho vybočujícího je zlynčována a i třeba taková SweetLady Lollipop (ačkoliv je považována za místní ikonu) dává na svůj blog outfity, které na peklo ne, protože sem si možná netroufne.

A proto nebrečte, že se úroveň snižuje a snažte se ji radši zvýšit. Nikdo za Vás nikdy nic dělat nebude.

bestia
2300 příspěvků 13.4.13 11:31

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:37

janiiiv
781 příspěvků 13.4.13 12:29

.

Příspěvek upraven 27.09.13 v 16:03

bestia
2300 příspěvků 13.4.13 12:42

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:55

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:02

Ono když do vás začne šít nějaký hejno vos, tak byste musela bejt robot, aby vám to bylo jedno. Jediný, co v tu chvíli zbejvá, je právě zaujmout pózu, že je vám to jedno, protože brečet před ostatníma přece nebudete. A udržet tu pózu je někdy zatraceně těžký.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 13:41

Trochu smutné je, že když jsem to vlákno zakládala, ani omylem jsem na mysli neměla zrovna modely od Kateřiny…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 13:55

Souhlasím s Janiiiv, když jsem to zjistila, zaplákla jsem…i když se mi třeba ne úplně všechny modely stoprocentně líbily, tak zajímavé a inspirativní byly jistě, minimálně pro někoho jiného…bohužel asi i trnem v oku pro někoho jiného…

Příspěvek upraven 13.04.13 v 13:56


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 15:10

Já se ke Kateřině odchodu tedy vyjádřím.

Tady se nějakou úvahou došlo k tomu, že ji k odchodu donutilo pár příspěvků v jedné diskuzi, což není pravda. Ona adminům o smazání profilu napsala již týden před založením dané diskuze. To, že tu adminům všechno trvá, byl například jeden z důvodů, proč odešla.

A k těm dalším důvodům patří to, že ji tu věčně v diskuzích někdo osočoval z toho, že je nesoudná a jak tak nad tím přemýšlela, zjistila, že je vlastně opravdu hloupá. Vytvářet obsah komerčního webu bez honoráře? To může dělat opravdu jen někdo bez soudnosti. Tak požádala o smazání.

paffg
376 příspěvků 14.4.13 15:04

Škoda přeškoda. I když jsem nějakou tu konstruktivní připomínku Kateřině napsala, většinou jsem chválila za barvy, kombinace a odvahu s jakou vše nosila.
Kateřinu považuji za osobnost!

Madame Cartier
34 příspěvků 17.4.13 09:01

Taky mne mrzí, že odešla, na její outfity jsem se vždy těšila, možná hlavně kvůli nim na peklo poslední dobou chodím denně. Tak jí aspoň za mě popřejte hodně tvůrčí inspirace a ať se jí daří :-) Fotky z Hradební mi budou chybět, tak doufám, že aspoň Vy tu tradici udržíte, Nino :-)

Příspěvek upraven 17.04.13 v 09:05

Anofeles
327 příspěvků 14.4.13 15:36

Hodně mne mrzí, že Kateřina odešla. Mám ráda osobité lidi s osobitými styly i osobitým způsobem komunikace. Mnohdy jí to velmi slušelo.

rastakayakvana
36 příspěvků 13.4.13 00:46

Článek asi málo změní, jako věčné napomínání dětí paní učitelkou, ať neběhají po chodbě. Změnilo by se asi, pokud by diskuse pod články byla nějakým způsobem moderovaná, což ale není asi v silách „Pekla“.
Myslím, že by pomohlo, kdyby „Lovec inspirace“, ať už je to kdokoli, uvedl, čím ho daný outfit zaujal, případně, kdyby své hodnocení připojila Ada.
Takhle to bude pořád jenom předhození kořisti davu, a to holt není nikdy hezká podívaná.

malakaja
349 příspěvků 13.4.13 00:53

Jej, tak mě je nějak osobně jedno, jaký kdo vyjádří názor. Od toho je diskuze, aby se validita názorů jednotlivců podrobila veřejnému zvážení, tedy schválení nebo odmítnutí. Než je názor odmítnut, bude o něm diskutující přesvědčen. Pouze pod tíhou názorů ho upraví, nebo na něm trvá i přes důkazy a pádné argumenty(což je častý a „člověčí“ povaze velmi přirozený - ne už tak logický- jev) Tedy že někdo vyjádří, že v tom musí být zima( což me na fotkach z FW taky vždy udivuje:) že je to asi nepohodlné (ano, pro krásu se musí trpět) nebo, že heč! ten mám doma! To jsou podle mého všechno komentáře, ktere budují komunitu serveru, přibližují jedince navzájem, vytříbí spřízněné duše.( a taky ukáží povahu a rozhled mudrlantů - viz vysoké kalhoty, mají pomalejší nástup, než sem čekala, ale bude čím dál líp;-)), jsou příspěvky které asi někoho rozčílí - jako postoj do O - zkrátka takový postoj udělá na fotografii užší stehna, což se některým líbí, jiní to nechápou, páč čitelné nohy byly kdysi větším problémem, než kyprá stehna. Řešit to je ale stejné, jako řešit makeup na přehlídkách, nebo (moc) štíhlé modelky. Kdo je tu déle a má přehled, ten už to snad neřeší, Mařenka ze Lhoty se v tom poplácá ( taky sem ze Lhoty…checht:)) Takže nakonec bych řekla, že jako je na webu lexikon barev, dala bych lexikon faktů módy, jež není třeba omýlat:
Modelky jsou hubené
Modelky se nesmějí
Modelky jsou někdy netradičně, umělecky stylizované, nemusíte tak na ulici taky
Bokovky jsou v roce 2013 na ústupu
Boty na klínu nejsou kopyta
7/8 kalhoty do pasu nejsou hnusný mrkváče
Všechny lodičky do špičky nejsou „Adiny špičáky“
Dokonce jsou i vzácné chvilky, kdy jsou rifle jako součást outfitu vyvedené (s tímto „pravidlem“ bych ale nakládala opatrně;))…

Nakonci by asi byl záhodný závěr, že při omýlání výše zmíněných a v podstatě vymytých témat se diskutérka nevyhne nálepce kvákalky bezpředmětné…

DRW
2040 příspěvků 13.4.13 07:12

Pekne jste to napsala, ale patri tam omilat, omilani. To nema s omylem a mytim nic spolecneho. Ale jinak s Vami castecne souhlasim.

emef
2425 příspěvků 13.4.13 09:00

Přidala bych další pravidlo: Najdu-li v příspěvku chybu, nemusím ji hned komentovat. Už je to fakt trapné.

katango
1356 příspěvků 13.4.13 10:26

Mne ty pravopisné chyby dráždí; bohužel se objevují i v titulcích článků v tisku. To není třeba přemýšlet, jak a co napíšu? Můj první šéf, resp. první šéf tady v Praze, říkal, že písemné zprávy jsou má/naše vizitka, koneckonců tomu, kdo mne/nás nezná, zprostředkují první a někdy trvalý dojem. Co je na tom špatného???

edit chyba

Příspěvek upraven 16.04.13 v 13:46

emef
2425 příspěvků 13.4.13 13:02

Taky mi chyby vadí, ale když si přečtu diskuzi a v každém druhém komentáři někdo někoho opravuje, vadí mi to ještě víc.

Pruhovaná
82 příspěvků 13.4.13 11:01

Není to trapné, Chyby jsou trapné.

Pruhovaná
82 příspěvků 13.4.13 11:02

A vida, chyba, měla tam být místo čárka tečka :-).
Jak trapné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 13:45

Trapné je na pravopisné chyby upozorňovat dotyčného v diskusi a tím ji plevelit. Od toho máte soukromé zprávy, můžete se rozdrážďovat tam. Mě tedy cizí omýlání toho, že Pepa měl ve slově podpatky „d“, na půl stránky fakt nebaví.

Pruhovaná
82 příspěvků 13.4.13 14:14

Omýlání :-)))
To jste napsala omilem nebo omylem?

marple
91 příspěvků 18.4.13 21:33

Šmarjá, představte si, já dokonce pracuju jako korektorka v celostátním deníku. Ale to ještě neznamená, že musím každýho opravovat. Naopak je docela osvobozující nechat druhé žít a neupozorňovat je furt na jejich pravopis. Můj muž například vždy v hromadném mailu kamarádům napíše „ahoj ve spolek“ (plus pár neshod v příčestích atd.). Tak jsem mu dvakrát v soukromí řekla, že vespolek se píše dohromady. Píše furt ve spolek, protože to jde prostě mimo něj, je holt ajťák. Mám z něj udělat debila a jako „reply all“ ho vyplísnit, že kdo to má jako číst?! Nechme se prosím navzájem volnějc dejchat… A kdo pravopisem žije, ať se stane korektorem - vyřádí se v práci a na Pekle bude jako beránek :P

Jovo
79 příspěvků 15.4.13 00:58

Tím, že je zhůvěřilost prohlášena za fakt, nepřestává kvůli tomu být zhůvěřilostí.

A tím, že se přestaneme ošklebovat nad hubenými modelkami a posmívat se jejich kamenným ksichtům, rozhodně ničemu nepomůžeme, nebo snad ano? :-)

malakaja
349 příspěvků 15.4.13 14:55

Mne tváře bez výrazu nevadí, když jdu na ulici, taky se nezubím jak kobylka a ani ostatní nenakrucuji a neprodávají svůj zevnějšek jako horizontalni pracovnice za výlohou. Prezentace bez vyrazu je pro me odpovidajici predvedeni modelu v bezne situaci- tedy jdu do prace, v hlave mam, svuj svet, nezubim se, nemavam, nemrkam.

Příspěvek upraven 15.04.13 v 14:55

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.4.13 01:06

A nemůžu si pomoct, dokonce mě to čím dál víc nutí napsat…

ta pasáž o tom, jak si diskutující dovolili nechápat určitý střih rukávů, přestože na to ada upozorňovala, je fakt brutální.

cítím z toho něco jako mé slovo je nepsaný zákon. a nelíbí se mi to.

Příspěvek upraven 13.04.13 v 01:08

Ada Pekelná
973 příspěvků 13.4.13 01:09

Hledáš v textu něco, co v něm není, a předchozí příspěvek byl zbytečně dramatický, kritika zakázána není (ostatně i to jsem v článku napsala). Doporučila bych totéž jako ostatním s módou v galerii: tolik to neprožívej. S dramatickým vývojem této diskuze počítám, ale nemuselo by to vypuknout tak brzo.

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.4.13 01:17

Tak tohle mě úplně rozsekalo :-)

kdy tedy bude povoleno začít dramatickou diskuzi, když teď je ještě moc brzo? po prvních 50 příspěvcích? druhý den od zveřejnění článku?

nechtěně, leč dokonale jste potvrdila můj pocit.

rastakayakvana
36 příspěvků 13.4.13 01:27

Spíš než „dovolili si“ jsem to pochopila jako frustraci z házení hrachu na stěnu, protože diskutující se jevili nad něčím, o čem byl článek… Takže ty články asi vůbec nečtou. Což jednoho trochu může zarazit…

Jovo
79 příspěvků 15.4.13 01:01

Čtou, nečtou, to je těžko říct. Já tu čtu víceméně všechny články kromě těch o krejčovině (neb nešiju), a na zmínku o nastupujícím trendu přifukování rukávů jsem buďto nenarazil, nebo už dávno zapomněl. :-)

Azarewa
6 příspěvků 13.4.13 08:53

Plně s vámi souhlasím, prvotní záměr článku snad byl dobrý, ale nějak se to v průběhu zvrhlo a zavání to arogancí

z_dediny
1133 příspěvků 13.4.13 11:34

Mně se ten střih rukávů líbí. Už proto, že žiju už dost dlouho a za tu dobu se vystřídalo dost všelijakých střihů, a tak nemám ve zvyku něco odsuzovat. Ale v tomto konkrétním případě mi připadá, že neměl být zvolen tak pevný „trčavý“ materiál, který ty rukávy shodil. I když barevně je dokonalý a dáma je krásná.

DRW
2040 příspěvků 13.4.13 07:20

V tom clanku nepadlo nic takoveho, clanek je jen prostym povzdechnutim nad tim, jak si nektere damy tady na webu hraji na neco, co nejsou. Hledaji ves v kozichu a pak ji zvelici tak, ze je z ni pekny macek. Nikdo tady nepise, ze nemate napsat kritiku, ale ta musi byt konstruktivni a vypovidajici. Hnidopissky napsane „neco“, ktere jen odrazi mou frustraci ci zavist, je smesne. Galerie a zvlaste Vase outfity se stale vice stavaji nudnou, cernou zalezitosti, kde se hodnoti, zda slecna ma nadherne nohy, krasny usmev a hezke vlasy a pak se ji da i za i neispirujici outfit zelene. Kdyz se tam zjevi muz a navic hezky, hodnoti se jeho pritazlivost misto obleceni.
A mozna na to mel ten clanek poukazat. Proste se tady hodnoti spousta jinych veci nez obleceni, ktere by melo byt primarni.

Příspěvek upraven 13.04.13 v 07:20

katango
1356 příspěvků 13.4.13 10:31

No, já nevím, školy nemám, ale já hodnotím celkový dojem, včetně toho, zda oděv nositelce sluší, padne, zda z nositelky dělá ladnou laň nebo drsňačku. A než se pozastavíte nad opakovaným užitím zájmena JÁ, vězte, že to je zvyk z psychoterapeutického výcviku, kde se furt pořvávalo „hele mluv za sebe, jó “.

DRW
2040 příspěvků 13.4.13 15:17

Nepozastavim, v coachingu se to uci take ;)

labrys
74 příspěvků 13.4.13 16:16

Nezlobte se na mě, ale dokonale jste vystihla lidi, o kterých tento článek byl. Méně je opravdu někdy více.

Veroniq
332 příspěvků 13.4.13 01:33

Tak mně asi fakt vadí jen to, jak umí být kritizující lidé zlí… Ale to je pro internetové diskuze typické.

Že se někdo drží striktně trendů a pravidel, nepřekročí jejich/svůj stín a radí ostatním to stejné, je přece jen ukázka určité omezenosti a nejistoty, která brání přijmout něco vybočujícího. Ovšem, když se takto v diskuzi projeví, má možnost setkat se s reakcemi ostatních a možná ho to i o kus posune.
Je zcela přirozené, že lidi vztahují situace a tedy i outfity na svou maličkost. Takže můžou mít zkušenost se střihem kalhot, nebo třeba s barvou. Jistě, že vlastně nikoho nezajímá, jestli neznámému člověku na fóru sluší hráškově zelená. Ale koho ruší, když napíše do hodnocení, že jemu sice hrášková nesedí, protože má nějakou barvu pleti, ale slečně na fotce naopak ohromně sluší?

Jo a jestli jim v tom není zima? To je samozřejmě věc nositele outfitu… Někdo je výhřevnější, někdo se bude klepat, jen aby si mohl vzít lodičky. Ale pokud se to pak neomílá do nekonečna, zase tak offtopic mi to nepřipadá. Opět je to sice vztáhnutí na sebe a domýšlení, jak by v tom asi bylo mně. Na druhou stranu, člověk se aspoň dozví, že někomu v tom zima není, nebo že to pro parádu přetrpí, a ví, na čem je. „Držet hubu a krok“, abychom se náhodou nedostali lehce mimo téma, totiž taky ideální nebude.

Shiro
355 příspěvků 13.4.13 01:37

Možná, že ona slečna (v obličeji vypadá mladě, tak říkám slečna) v hnědých kalhotách nemá ve skutečnosti tlusté nohy, ale příliš vysokou obuví a dlouhou bundou si je opticky rozšířila. Snažím se říct, že chápu pisatelku která napsala že je má tlusté, protože tak opravdu vypadají, ale zároveň chápu i Adu že jí za to kritizuje.

MP Marianna
64 příspěvků 13.4.13 01:59

Ou jes! Pod tenhle článek se podepisuju všema čtyřma, protože už několikrát jsem se chechtala, jak si tu spousta komentátorek hraje na „ádastájl“. A to je hlavně zajímavý, že se všechny Anny Wintour sešly tady na pekle - ale chodit po ulicích je nějak ne a nevidím :)))

Chari
541 příspěvků 13.4.13 19:02

Souhlasím s tím, že se to tu občas přehání, ale pitomý mi připadá, když se někdo tváří jakoby Ada měla na ironii a sarkasmus patent - nemá, a jejich používání v nějaké civilizované míře je celkem normální. Říkat tomu „Ada style“ mi přijde jako opačný extrém a zbytečné zbožštění.

Barr.b
143 příspěvků 13.4.13 02:10

:D achjo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 03:57

No doposud jsem tu byl ztracen, avšak zachránil mne tento článek a už vím, jak mám co psát. Můj problém totiž je, že autorka článku uvažuje v „ňůspíku“ a já pořád v „oldspíku“. Hned to napravím, dnes jsou jízlivost a urážky zakázány, vždy to tak na Pekle bylo a tak je to správné. Potřeboval bych pouze seznam toho co jsou zakázané věty, obraty a co ještě hodnotit lze, nebo nelze (třeba nevím, jestli se Fler velebí, nebo se tu má nadávat). Nerad bych pro svou mužskou tupost byl kvůli tomu vaporizován…

PS:VŠECHNY dívky mají nádherné postoje i pózy a „jejich outfitu to dává smysl“.

EDIT:překlep

Příspěvek upraven 13.04.13 v 04:09

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 13.4.13 06:32

No a já si Galeri prohlídnu a komentáře vůbec nečtu. Jak tak koukám, tak se asi ochuzuju.

katango
1356 příspěvků 13.4.13 20:22

Jo, smysl výrazu „smysl outfitu“ mi uniká.

valery
1587 příspěvků 13.4.13 06:59

@malakaja
„omílat“, prosím :-)

annmenki
100 příspěvků 13.4.13 07:21

Výborně napsaný článek s jasným poselstvím…jízlivě a neurvale se smí komentovat jen fotografie nebohých nevhodně oblečených lidí z ulice, kteří ani netuší, že jsou tu vystaveni všeobecnému posměchu…protože jsou tlustí, mají křivé nohy či modrou paruku…a měli by tedy raději zůstat zalezlí v dírách a nekazit svým vzhledem všeobecný vkus..a nám dokonalým chut k jídlu…

malakaja
349 příspěvků 13.4.13 08:04

@valery “@DRW“ Dik;) nebudu opravovat, ponesu to statecne jako hrubku v kameni tesanou- mam v hlave roky špatnou automatickou asociaci, ocean breh om“Y“la, protoze ho jako voda “omyva“ ne “mele“ :)) a taky si pletu oznaceni jezek a krtek…nekdy je tezke porazit mechaniku mozku:)

Příspěvek upraven 13.04.13 v 08:07


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 08:21

Něco na tom bude, měli bychom se zamyslet. Já tímhle stylem příliš nepíšu, ale přiznám, že občas outfity vztahuju na sebe(že bych si to koupila taky, že by se mi líbilo něco delšího, barevnějšího atp.)Kdyby se ženský potkaly u kafe a řešily to osobně, určitě ubude jízlivosti i vulgarit, za obrazovkou počítače je každý schovaný a dovoluje si někdy více, než je zdrávo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 08:24

A je to fakt, nedávno jsem zabrousila do Galerie a pročítala komentáře a také mi bylo některých slečen a dam líto. Spousta kritiky je přehnaná, neadekvátní, zbytečná, pamatuji si např. že dotyčné kritičce vadil kontrast mezi černými punčocháčemi a světlými pažemi, což mi přišlo opravdu jako vrchol všeho.

valery
1587 příspěvků 13.4.13 08:31

@malakaja
žádný mindrák prosím, já to radši taky nejdřív zkonzultovala s Wiki, abych nebyla za idiota, co opravuje správné :-) každý má svý slovní pastičky- napr. nez napisu slovo " rybicky" musim kouknout do Pravidel- už jsem to jednou dala s „y“ po b. :-)

malakaja
349 příspěvků 13.4.13 10:58

Mala pomucka,–“ RYBITCHKY“ tak u už se tvrdé nenutí :

Betty J.
2031 příspěvků 13.4.13 08:42

Z mého pohledu kategorie hodnocení „líbí“ - „nelíbí“ poněkud svádějí k vyjádření spíš subjektivních pocitů než objektivní a konstruktivní kritiky prezentovaného oděvu.

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:09

Čistě objektivně se to podle mě hodnotit nedá. To by se nesmělo říct „kabát má hezký knoflíky“, ale „kabát má pět knoflíků“. Nebo „Kabát je černej“ místo „Líbí se mi ten černej kabát.“ To by bylo přece ještě víc o ničem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 09:16

@Nina Cantik mate dojem, ze brecim.))))?!
me to pripada spis smesne…nechci ani pomyslet, kolik mene sebevedomych lidi si zde nazory nekterych lecitelek vlastnich mindracku bere k srdci…
a ze je tady takovych expertu na slovo vzatych, s bozskym komplexem vazne hromada…

Příspěvek upraven 13.04.13 v 09:18


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 15:12

To mi povídejte :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 09:39

Možno skorej „príliš nudné peklo“. Do galérie chodím stále menej, naozaj sa tam z toho stáva strelnica a variácia na vtipnejší /hrubší a neomalenejší/ vyhráva. Fakt je ale ten, že časť osadenstva ktorá sa sem povodne chodila rochniť v módnej žumpe a jedovatosti nemá do čoho pichnúť. Radiť dokolečka v poradni čo si obliecť k čiernym lodičkám jedneho rychlo omrzí, galéria sa pomaly mení na detašované pracovisko blogerín, plní sa často nevkusnými modelmi sprevádzanými výkrikmi „si sem snad můžu dávat obrázky ne!?“, vkladajú sa tam fotky nekvalitné, z mizerných uhlov a poloh a plno ženských sa na to moc rado chytí jak je to ľahká korisť-čím to samozrejme nehájim..V diskusii sú všetky zásadné témy rozobrané na častice, plus každé zaujímavé vlákno sa najneskor v polovičke prehupne do viac menej OT pokecu pár užívateliek kam sa „nováčik“ nemá chuť pridávať a za založenie vlákna podobného dostane za uší, že tam už je. Kde teda diskutovať?/rečnícka otázka/ Plus nakoniec články..Channah je príjemná, milá, snaží sa, ale verím, že ten kto uprednostňuje jej štýl tak navštevuje jej blog a typický návštevník pekla pri jej láskavých článkoch žiadnej žiaducej katarzie nedosiahne tak sa musí vybúriť inde :) Neviem no, búchať úživateľov po prstoch, že na subjektívne názory nieje nikto zvedavý…

LinkaK
25 příspěvků 13.4.13 09:42

Galerie je fajn, stejně jako někdo vidí sklenici zpola plnou, jiný zase zpola prázdnou. Komentáře nečtu, protože mi většinou přijdou pesimistické a hnidopišské.

Vidím obrovský rozdíl mezi holkou, která jen neodhadne vliv vzoru, délky na své proporce a ženskou, která na sebe hodí cosi pytlovitého, průhledného, či kasičku. Na to se mé oči opravdu odmítají dívat. Děsím se chvíle, až se oteplí a vylezou leginy, které svým vzhledem připomínají spíš silné punčocháče a mě bude pohled doslova magneticky přitahovat jejich naznačené spodní prádlo. Doteď nechápu jestli je to úmysl, nevkus a nebo jen hloupost.

Baví mě detaily a barevné kombinace a svěžest s jakou působí. Pak je mi fuk, jestli je model vintage, nebo tři roky starý a nebo jde o poslední výkřik.

Invektivy fakt ráda nemám a v tomto Adu chápu.

Bagheera
344 příspěvků 13.4.13 10:32

Jako jo, některé kritiky jsou pod psa, ale jinak Ada sklízí, co zasela, když založila fórum na vysmívání se lidem. Na omlazku nikoho ani nenapadne shazovat něčí fotky, když se mu to nelíbí, tak nepíše. Tohle je teda, Ado, pokrytecké, sama jsi byla daleko jedovatější než ty nejhorší tady, samas to takhle zavedla, a teď umravňuješ. Fakt skvělý! Jinak tu chcíp pes, místo abyses trochu namáhala, třeba rozebrala outfit sama a nechala ostatním nějaké místo, nebo jen líbí-nelíbí, tak na to kašleš a sprdáváš jak pančelka. Fajn, dobrý, jsem sprostá, ale tohle mě fakt štve a asi tady končím, beztak všechny zajímavý a chytrý odsud odešly.

katango
1356 příspěvků 13.4.13 11:16

Pá pá.

iveta_zla
512 příspěvků 13.4.13 11:04

Konecne. Doufala jsem, že s tento článek přijde. Už jsem se bála, že autorka to, co se v galerii děje, schvaluje.

superla
64 příspěvků 13.4.13 11:08

Opravdu se divím, Ado, že se divíte úrovni diskuze pod „inspiracemi“ - tam se prostě jen projevuje to, že tu spousta čtenářů ze setrvačnosti marně hledá zajímavé téma k hovoru. Vždyť nový „plnohodnotný“ článek se na Pekle objevuje s bídou jednou za deset dní. Žije to tu hlavně proto, že skalní příznivci MP z nudy začali rozebírat přednosti koček a psů a nedostatky paní Zemanové, doporučovat si knihy a chlubit se úspěchy s postcrossingem…

Pruhovaná
82 příspěvků 13.4.13 11:16

Inu džin z láhve byl vypuštěn, zpět to asi už nepůjde. Článek mi nejprve připadal trefný a oprávněný, agrese, hnidopišství a všeználkovství se opravdu nějak rozmohlo, ale jeho druhá půlka… no… tak pokud to Ada myslí vážně, nezbude jí, než diskuze zcela zrušit, nebo napsat seznam povolených výroků, z nichž by se vybíralo.
Zelené ramínko dávám, když se mi něco líbí. Jiný důvod, proč jej dát, mě nenapadá. Nehodlám si hrát na objektivní znalkyni módy, kdybych jí byla, nebudu se sem chodi inspirovat. Tak je tedy takové zelené ramínko k odečtení nebo ne? (viz „Neříkám, že je to nějak špatné, ale dala jsem červené ramínko, protože se mi to nelíbí. Není to můj styl.“ Ale dobře že to víme, aspoň si to jedno červené můžeme odečíst.) Škoda, mohl to být dobrý článek.
Ale ještě lepší by bylo, kdyby místo něj byl konečně po dlouhé době uveřejněn nějaký inspirativní nebo - jízlivě kritický.

trivalka
3 příspěvky 13.4.13 11:26

Aká som ja bola nadšená, keď som tento blog asi pred rokom našla… koľko nápadov, kritických pohľadov do vlastného šatníka, inšpirácií, orientácia v móde, nenápadné hodnotenie iných (toto je Peklo, toto šarmantné, s nápadom, alebo elegantné, štýlové.. )ale posledné 2 - 3 mesiace to tu už prestáva byť zaujímavé. V každom prípade veľa vecí bolo pre mňa prínosom. Ak tu ľudia nenájdu to, čo ich sem pôvodne pritiahlo, čo ich zaujímalo, niektorí pôjdu inam. Možno sa síra prečistí a nová skutočnosť bude posunom o level vyššie. A možno nie.

hell-no
192 příspěvků 13.4.13 11:47

Mluvíte mi z duše.

eeny-meeny
119 příspěvků 13.4.13 11:50

Problém vidím v tom, že spousta lidí si plete rubriky Inspirace a Moje outfity a potom hned vykřikují: „Nevím, co je na tom inspirativního“. Přitom by Moje outfity měly být něco jako „To jsem měl/a dneska na sobě“. Líbí, nelíbí, tečka. Bylo by fajn, kdyby se víc lidí odvážilo do Mých outfitů přispívat a kdyby se to bralo víc jako hra. Bohužel je to spíš naopak. Nedivím se, že to někteří vzdali, viz. nedávný odchod Kateřiny Ch.

Ovejita
13 příspěvků 13.4.13 12:02

Ano, vcelku mi taky vadí, že je to tu bráno spíš jako platforma pro předvedení vlastního intelektu v podobě zbytečných a nadbytečných komentářů ohledně českého i jiného jazyka, pokud je komunikační funkce splněna, tak se raději bavme o módě, ne?? Proč by jediné dva používané kódy měly být spisovná a obecná čeština? Hlavně, že si rozumíme, a když je to k věci, tak se nebudu zaobírat překlepama nebo momentální indispozicí pisatele či pisatelky, nad to se dá asi povznést. a ano, už několikrát jsem si říkala, že ta ubohá slečna/paní či muž sem dávají svá fota v plén, aby se dozvěděli něco o svém outfitu, ne o svých tělesných dispozicích, které znají každopádně lépe než my. Jasně, negativní hodnocení jsou ok, od toho to tady je, ale jaksi by daný kritizující mohl uvést vlastně proč a co by v tom případě změnil nebo zlepšil a ne výkřík typu, že všechno špatně a že červené…

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:13

Jenom hnidopišskej detail: proti obecný češtině nenamítá pokud vím nikdo nic, ale hrubka není obecná čeština ani překlep.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 12:32

Ja se bez muceni priznam, ze zla jsem od prirody a obcas mam na nejakou jizlivost vylozene chut a je mi jedno, jestli v realnym zivote nebo na netu:)

Anofeles
327 příspěvků 14.4.13 02:00

Tím bych se nechlubila, pokusila bych se o změnu. Té zloby je snad kolem nás dost i tak, ne?

katango
1356 příspěvků 14.4.13 10:48

Zloby je sice kolem nás dost, ale trocha ironie a sarkasmu nikdy neuškodí. I ta jízlivost se snese, pokud je jenom lehce štiplavá a ne pitomá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:25

Ja se menit nehodlam, slunickovi lide me irituji a mam chut je vzdycky necim prastit po hlave

Anofeles
327 příspěvků 14.4.13 12:49

Sluníčkoví lidé jsou extrém, také mám občas chuť říci jim něco od plic, však život sluníčkový také není. Ale je rozdíl být přeslazený a být lidský. Kromě toho, presentovat se jako zlý je spíše image, pochybuji, že by byl někdo pyšný na to, že je zlým od narození.

blanche01
1248 příspěvků 13.4.13 12:50

@Ovejita mě se také nelíbí, když se hledá kritika a možnost urazit za každou cenu, když nevím nic podnětného k modelu, aspoň zdůrazním pravopisnou chybu nebo překlep


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 13:00

Bohužel Ada zdatně ignoruje hlavní rys ošacení, tak jak ho známe dnes - to jest způsob, jakým působí na okolí nositele. Pokud bychom neměli oblečení posuzovat jako celek, tzn. outfit + jeho nositel, mohli bychom všichni fakt nosit pytle od brambor.

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:16

To jo, ale jestliže na někoho špatně působí, že má nohy do O…Sice platí, že nemusím bejt sama kuchař, abych mohla říct, že řízek je připálenej, ale koneckonců každej máme nějakou nesrovnalost na těle, jednu nohu větší, kratší krk, silnější nohy, dlouhý ruce, a aby si člověk odmítnul něco vzít jenom proto, že v tom má nohy do O…to by se musel celej zahalovat do pytle od hlavy k patě. A silně pochybuju, že by si toho ve skutečnosti někdo všimnul.

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:17

Teda ne toho pytle, ale těch nohou do O. Když půjdu někam s kámoškou a ona bude mít tohle na sobě, bude se mi líbit, jakej styl to je, jaký asociace to třeba vzbuzuje, řeknu si, že je v tom hezky originální nebo nápadná nebo zajímavá, a že má prokristapána dlouhý ruce, to je zajímalo.

Malina jahodová
175 příspěvků 13.4.13 13:25

„Nám je to jedno. Úplně nejlepší je ovšem postavit svůj vkus do středu vesmíru a založit na něm hodnocení.“

V galerii se hodnotí modely a hlasuje se červeným/zeleným ramínkem. Samo o sobě je to subjektivní. Podle čeho to mám hodnotit než podle vlastního vkusu. Jak bych mohla dát někomu objektivní ramínko? Nevidím potom důvod, proč nenapsat, že by se mi ta sukně líbila delší. Ano, je to podle mého subjektivního vkusu. Stejně jako celý systém hodnocení. I Ada hodnotí ve svých článcích subjektivně, páč jinak to ani nejde.„Nečekala bych, že tolik z vás vyvedou z míry šaty na fotce z Paříže, zvlášť když jsem v článcích z fashion weeků na trend tohoto střihu rukávů upozorňovala.“

Upozorňovat se dá na leccos, ale pokud něco připomíná neopren, tak se na tom upozorňováním nic nemění. Nemusí se to všem líbit jen proto, že je to trend.

anndie
22 příspěvků 13.4.13 14:07

I když s Adou souhlasím téměř ve všech bodech (kromě toho o rukávech:)), tak se stejně obávám, že drsné a shazující komentáře budou v Pekle denním chlebem…Lidí, co si rádi zvednou sebevědomí na úkor druhých se najde vždycky dost, hlavně když to mohou dělat anonymně a z bezpečí domova, že :)
Co mi ale připadá úplně mimo a fakt zbytečné, tak je situace, kdy se někdo v rubrice „Peklo radí“ zeptá, kde by se dala sehnat ta či ona věc, popř. s čím ji nosit a dočká se odpovědí typu „šmarjá, to nesháněj, je to hrozný“ nebo " to bych nenosila, ale vyhodila" atd. Pokud nedokážu odpovědět na otázku, tak přece neodpovídám vůbec.

malakaja
349 příspěvků 13.4.13 14:23

Svatá pravda s přemoudrelymi mudrlanty. Zkuste nekde polozit otazku, jak si odbarvit vlasy, valná většina vám vysvětlí, zde černé na blond nejdou (jdou), ze si zničíte vlasy a budete střihat, a hlavě, ze se mate svěřit kadeřnici (ktera vám ty vlasy spali v rámci sebedůvěry hodne vysokoškolského profesora chemie s větší pravděpodobnosti, než vy doma s úctou k peroxidu a milovaným vlasům- ze vam rekne, ze to odbarvit nejde, a jeste vam “zastrihne“ patnacticentimetrove konecky, ani nezminuju;) ) a hlavne, ze blond uz neni in, skoro nikomu to nesluší a vám už vůbec ne:))) Tedy kdyz se ptam Jak, nebo Kde?, je hloupe odpovedet Ne! :)

cocoloco
188 příspěvků 13.4.13 19:36

Nemam rada vulgarismy a nemam rada zbytecne poucovani. Ale - ano - kostkovane kalhoty jsou rozhodne inspirativni.ale naivne jsem si az do ted myslela, ze to ma cloveku i sluset a ze obleceni ma pomahat zdurazn it to hezke a odvezt pozornost od nedostatku…dekuji tedy pisatelce, ze mne vysvetlila jak hluboce se cele roky pletu a jak spatne radim. Je mi tak lito, ze jsem zde zcela spatnym zpusobem cerpala inspiraci pro sebe a svoji praci :(.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 14:58

Tohle znám i z jiných webových fór, zvláště v IT branži se pohybují jedinci, kteří si pod rouškou „poradny“ chtějí hlavně naleštit ego na těch „jelitech“, která se jich ptají na úplné triviality.
Jsou všude, nelze se jim vyhnout, jediná pomoc je zahrnout je laskavým nezájmem.

blacken
2464 příspěvků 13.4.13 14:34

Teda taky neschvaluju takové to „Hnus“ „jak z popelnice“ „Odporné“ a podobné výkřiky, ale tenhle článek jsem nečekala. A ano, slečna má podle mě tlusté nohy, přiznávám se k tomu veřejně - kdyby si nevzala boty, které jí nesluší, tak by na to nikdo neupozorňoval. Nevím, o co je nadváha vhodnější ke kritice než tlusté nohy (co se nevhodného oblečení týká). V článcích byla kritizovaná slečna v padnoucích džínách jen proto, že měla bílé kozačky a najednou je nevhodné kritizovat někoho kdo si vezme boty totálně nesedící k jeho postavě? To popravdě moc nechápu - kolikrát tu byl někdo propíranej jen za to, že měl nevhodnej střih oblečení - ale v diskusi se to kritizovat nesmí? Nebo se smí kritizovat jen ti, kteří sem byli vloženi bez svého vědomí do článku a ti, co se sem sami cpou ne?
Možná by bylo lepší dávat do inspirace jen fotky z polyvore, vždyť na postavě nositelky přece nezáleží…

Edit: A jen pro pořádek - ne, nemám dokonalou postavu (zrovna nohy rozhodně ne), nejsem obézní.

Příspěvek upraven 13.04.13 v 14:36

Maiandra
222 příspěvků 13.4.13 14:50

Souhlasím s vámi. Nemám ráda tenhle přístup… Jestliže je v pořádku kritizovat vylézající muffiny, tak je v pořádku kritizovat nohy, které ve vybraných kalhotách vypadají tlustě. Dokonce i křivé nohy, je mi líto. Proč? Protože ve všech případech jde o totéž: Nositelka si vybrala něco, co její postavě nesluší a zdůrazňuje to její nedostatky. Mluvit pak o tom, že za nohy a ruce a nevímco nemůže - jasně, nemůže, a třeba taky nemůže za nadváhu (poruchy štítné žlázy aj., mám pár známých, které mají velký problém zhubnout, protože příčinou nadváhy jsou právě zdravotní problémy), takže tohle je pěknej alibismus… Za sebe rovnou říkám, že nejsem typ, který by do někoho ryl kvůli postavě, to ani omylem, ale těžko se lze divit tomu, že je to tady v komentářích tak časté. Kromě toho, lidé, kteří sem dobrovolně nahrají fotku/nechají se vyfotit Lovcem, musí s kritikou počítat. Oproti tomu lidi, které někdo vyfotil samozřejmě potají na ulici, s tím nepočítali. (Nepopírám, že tohle focení vylézajících podprsenek a kdovíčeho mne nikdy dvakrát nebralo.) Asi mám divnou logiku, ale to druhé mi připadá jako podstatně horší. (Fakt, že ne každý, kdo se tu takhle ocitne, si to přečte, to vážně neomlouvá…) Část „že se někteří kritizující nechali příliš pohltit hrou na Adu“ je vážně úsměvná, ono to možná nemělo vyznít arogantně, ale vyznělo

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:23

Teoreticky jo, jenže musíte znát míru! To, že někomu leze z trička podprsenka a prdel na zádech, je něco jinýho, než že úhledná, upravená slečna má kalhoty, ve kterých má podle někoho nohy do O. Nohy do O nejsou nijak nechutný, cizí prdel lezoucí z kalhot jo. Mimochodem mně se ty její nohy líbí i tak. Naprostá dokonalost přece neexistuje, a mírná nedokonalost může přece taky hrozně slušet. Na někom se vám může líbit, že má trochu křivej nos, teď je hrozně moderní mezera mezi zubama, nebo když má nějaká ženská takovej droboučkej náběh k šilhání nebo třeba takový ty uličnicky větší špičáky, je to docela sexy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 14:39

Čtu váš blog asi rok a půl, ze začátku se mi hodně líbil, ale tímhle svým naprosto zbytečným článkem jste u mě dost klesla.
„…jen se mi zdá, že se někteří kritizující nechali příliš pohltit hrou na Adu, případně si jednoduše nevidí do úst.“ HRA NA ADU?
Vy jste nějaký bůh, který si přisvojujete právo, že jedině on může kritizovat? Sice s některými vašimi názory na úroveň zdejší diskuse souhlasím, ale možná jste to vy, kdo si nevidí do úst.
Nejste jediná, Ado, kdo má blog o módě, nejste měřítko, podle kterýho se budou ostatní řídit. Sama jste při kritice lidí z ulice docela ostrá (navíc ty lidi fotíte bez jejich vědomí a pak je umisťujete na net), a tady vám vadí, když někdo napíše svůj názor, byť nekorektní, na lidi, kteří se dobrovolně nechali vyfotit?

Ginevra
646 příspěvků 13.4.13 15:13

Nic nepochopila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 14:50

Přiznám se, že mně osobně je každá snaha vybočit z davu sympatická, protože ta šeď kolem nás to potřebuje jako sůl. Stačí vyjít ven, někdy mám z té jednolitosti a snahy zařezávat záchvaty melancholie.
Ty výrony jakože dobře míněné kritiky beru jako kecy fialově květákových dam v MHD, je to prostě daň za odvahu. Myslím si, že pokud už někdo má dost sil na to vyrazit ven jinak, než „se chodí“, měl by mít dost nadhledu nad tím kurníkem, který se zde schází. Ale je to těžké, to zas jo. Zase kdyby to bylo snadné, nejspíš by nás to nebavilo, ne?

Příspěvek upraven 13.04.13 v 14:50

Aboladen
138 příspěvků 13.4.13 14:50

Sama se mi nabízí otázka - a co jste čekali?
A podle čeho má vlastně člověk ty fotky hodnotit, když ne podle svého názoru?
Prodala jste to, Ado, tak tady to máte. Včetně toho hrozného PR článku, co se tu objevil o Vánocích, drzých a sprostých komentujících a reklamy.
Osobně se mi komunitní verze Pekla zajídá, ale tento vývoj ke kurníku mne vůbec nepřekvapuje.

aknazuz
1 příspěvek 13.4.13 14:54

Chybou bylo vůbec nějaké strukturované komentáře připouštět. Dokud bylo Peklo jen malým blogem bez megalomanských ambicí, neslézaly se tu kdákající slepice a kdejaké Mařeny, o nichž jsem přesvědčená, že sem plynule migrovaly odněkud z Mimibazaru či Omlazení.

Na Módní Peklo jsem si dříve chodívala zvednout náladu vtipně sarkastickými články zesměšňujícími tupost a malost obyvatel naší republiky. Bohužel se stránky časem (především díky diskutérům, Ada je v tom chudák nevinně) obsahově magicky transformovaly a začala se tu slézat právě ta sorta lidí, která dříve bývala pekelným terčem.

Jediné, co mi tady ještě chybí, jsou tleskající smajlíci…

atrix
483 příspěvků 13.4.13 15:13

Já ty fotky v Galerii nekomentuji vůbec. Není důvod. Prostě buď se mi to vyfocené oblečení líbí nebo ne a basta. Nechápu, co bych na tom ještě měla řešit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 15:16

Edit: napsala jsem odpověď pod špatný komentář, patřil viz. výše., ale tenhle už mi nejde smazat :D

Příspěvek upraven 17.04.13 v 12:30

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.4.13 15:18

Ado diky, pekne jsi to shrnula. Uplne stejne veci mi v diskusich v galerii taky vadi, vlastne je uz ani nectu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 15:29

@Ada Pekelná Kdo seje vítr, sklízí bouři - MP se myslím proslavilo především díky Vašim peprným článkům, není divu, že se mnozí tento styl vyjadřování snaží převzít, napodobit apod., určitá vyjadřovací jadrnost k Peklu asi patří. Váš apel je pochopitelný, ale nevím, jak jej udržet v otevřeném systému. Fakt je, že útočnost a rigidní přístup k oblečení brzdí kreativitu a vypovídají spíše o netoleranci celé „komunity“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 19:33

Promiňte, ale zrovna vy jste jedna z nejzlejších lidí, které tu znám. Vždycky se u vašich příspěvků musím ptát „proč“. A teď tady přikyvujete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 22:02

Zlá? Přísná snad někdy trochu. A proč se ptáte „proč“? Vždy se snažím o věcnost, najít důvod, proč se mi to či ono nelíbí, to že se často neshodnu s většinou, znamená, že jsem zlá? Bože, proč?!? Nikdy jsem nekritizovala něco, s čím nelze nic dělat (a tím určitě nemyslím - zhubni dvacet kilo, běž na plastiku a nech si nastřelit vlasy).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 22:28

Možná chcete být jen přísná, ale na mě vaše komentáře působí jako že chcete ublížit, protože jste přísná opravdu hodně. Samozřejmě chápu, že i konstruktivní kritika může člověku ublížit, ale její přínos by měl být větší než ten negativní dopad, který bude mít. Hodně záleží na formulacích a vaše příspěvky za konstruktivní prostě nepovažuji.

Např.:

„Zas je to takový urputný… ten šátek vypadá jetě, holá noha, děsná taška, která je stylově, barevně i velikostí mimo, nelíbí se mi tričko delší než sako, vlasy hodně zanedbané… “

„Tyhle hučky udělají cukrárenskou komentátorku místních poměrů úplně z každýho…“

„Já nevím, pro mě jste jen takovej slídič trendů.“

„Takto mi Váš účes připomíná pionýrský tábor z osmdesátých let, kde sovětské pionýrky měly všechny tyto dlouhatánské, nezastřižené lehce krepaté vlasy bez tvaru.“

„tohle bych si neoblíkla… trendově postrašená nuda plyši z HM neříkám kožíšek a miliontý umělohmotný derivát kabelky, jejíž kožený originální pravzor je hezký, bych taky nemusela. Zbytek této černohnědé hry na lady v nácti… škoda slov.“

Vše zde: http://www.modnipeklo.cz/profil/klubo/?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 11:35

Bude štvanice na klubo? Je málo sluníčkové? Zajímá mě oblečení, nepsychologizuji, ale nejsem vulgární, vždy se snažím připojit radu. Mám jiné měřítko na fotky z ulice a jakože reprezentativní kreace, jež jsou vědomě a dobrovolně vloženy do Galerie. Jadrnější vyjadřování bude zapovězeno? Ostrakizováno? Nebo jen normalizováno? V tom případě navrhuji přísnou kontrolu admina a nekompromisní mazání všech nevyhovujících příspěvků. Zbytek si může konejšit své malé „stylové“ já do aleluja.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 11:52

Klubo:Myslím, že se dokonale usvědčujete a skáčete do stěny právě v těchto větách…:)

Příspěvek upraven 14.04.13 v 11:52


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 11:54

Usvědčuji se z čeho?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:11

Mám na ten dotaz naskočit? Tak dobře :). No, vadí Vám na autorce to, co tu často předvádíte a jedete svou i přesto, že tu Vaše výroky uvede Ani. Nepsychologizujete, ale začnete o ostrakizaci, pak se hodíte do chudáka, na kterého bude možná hon…takový ten postoj MP oběti, který dle zvážení a situace udá, že to myslí vážně, nebo to byla ironie. Jsem přesvědčen, že mi to „vysvětlíte“ :), tak jako Ani.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:22

Ale mě ani nejde o to, že zástupce zlounů je klubo čili já, ale o to, že se tady nastavuje nějaká - na někom demonstrovaná - hranice, co už ne (pochopitelně na vybraných negativních komentářích). Nejde mi o mě, mé ego, sebevědomí, dobrý pocit „že mě lidi mají rádi“, ale o to, jestli se lze svobodně vyjádřit (s tím, že odlišuji jistou šťavnatost od urážek, opakuji, že se neposmívám fyzickým danostem nebo tomu, že někdo nemá na kabelku v ceně zánovního vozu). Nevnímám se jako oběť, to by bylo směšné, o co zde jde? (Jsem zvyklá na tvrdší bitvy:-))

Malina jahodová
175 příspěvků 13.4.13 15:29

Na MP mě fascinuje ten „odezdikezdizmus“. V galerii je spousta hodnotících hyperkritická, chce být papažštější než papež (pekelnější než peklo), uráží se navzájem a kritizuje nedokonalá těla místo oblečení.

Adu to naštve a napíše článek. Článek, kde je zase hyperkritická vůči těm hodnotícím. Nenapíše jen: nehledejte hnidy, kde nejsou, pište slušně a nerejte do křivých noh, za které nikdo nemůže. Přidá k tomu ještě, že kdo nechápe neoprenové rukávy, tak je Mařka s obzorem končícím ve vlastní skříni, a že názory hodnotitelek a jejich vkus vlastně nikoho nezajímají.

Je to takový speciální syndorom modního pekla, v ničem se tu nevyskytuje zlatá střední cesta.

beruska9
44 příspěvků 15.4.13 05:22

To neni specialni syndrom Modniho pekla, to je syndrom prevazne vetsiny internetovych diskusi…a „odezdikezdizmus“ je moje nove oblibene slovo :D

Příspěvek upraven 15.04.13 v 05:23

KlaudieS
1765 příspěvků 13.4.13 16:25

@Malina jahodová Jenže zrovna konkrétně u těch neoprenových rukávů to byla opravdu pekelná diskuze.

SalemSaberhamen
82 příspěvků 13.4.13 16:48

JJ dost lidí nabylo dojmu, že jsou ted oni modní policií a můžou komentovat každou blbost a nesmysl a kolikrát jsouto příspěvky co nic nikomu nedaj a někdy i dost urážlivé.
Bohužel na tyto komentující apelovalo už několik lidí a nikdy to nedopadlo dobře, takže si myslím, že anni článek od Ady to nezmění. Ale jsem ráda, že vím jakej má na to názor. Je rozumná… tak teď jen aby se nad sebou zamysleli i ostatní


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 16:51

@SalemSaberhamen v cem konkretne?

NelaAndrt
517 příspěvků 13.4.13 19:03

Už jsem se těšila že přišel nový článek a ono toto. Ano, všem nám vadí hrubé a urážející komentáře (i když tady trochu vyvstává otázka kdo je tedy vkládá, když nám tu všem tak jednohlasně vadí), ale od toho tu jsou snad admini, aby takové komentáře mazali…nebo se pletu? Ale určovat nám jak komentovat, vybírat které komentáře jsou přínosné a které ne…to už považuji za, řekněme, přehnané. Nevím co je špatného na komentáři: „Líbila by se mi k tomu delší sukně“, nebo „Vázání kabátu těsně pod prsama se mi nelíbí, sama ho mám, a pro mě je to hrozně nepohodlné“. Jak autorka přišla na to, že osobní zkušenost čtenáře nezajímá. No možná si dělala průzkum, to nevím, ale mě osobně názory ostatních zajímají a myslím že právě kvůli nim lidé své modely vkládají. Jasně že komentář je čistě můj osobní názor, ale jinak to snad ani nejde, to už by bylo snad lepší ty komentáře zrušit.
Myslela jsem, že proto autorka Peklo založila, aby trochu změnila pohled žen u nás na módu a třeba je i přinutila přemýšlet o tom do čeho se oblékají, nad kombinacemi a vhodností modelu pro danou postavu, teď se ale „rozčiluje“ nad tím, že jsme se „nechali příliš pohltit hrou na Adu“. Ano někdo je v kritice tvrdší a „důkladnější“, někdo je mírnější, každý jsme zkrátka jiný.
Ještě jedna věta v článku mě zaujala: „Ano, lidé by se měli oblékat přiměřeně své postavě a také to na Pekle doporučuju, je to ovšem mířeno především na XXXL slečny…“ Tak že dvojí metr, někoho zkritizovat můžeme a máme a někoho zase ne. Vím že to autorka myslela tenhle povzdech nad kritikou v „Inspiraci“ v podstatě dobře, ale tenhle článek se mi prostě nelíbí.

Příspěvek upraven 13.04.13 v 19:07

Chari
541 příspěvků 13.4.13 19:24

Řekla bych, že jeden z hlavních problémů galerie vznikl už na začátku pojmenováním „inspirace“, člověk pak podvědomě čeká něco z čeho mu spadne čelist. Další průšvih je rozdělení do tří kategorií, stačily by dvě. Jedna na „inpiraci“ druhá na všechno ostatní. Kategorie „vaše outfity“ zní prostě méněcenně, jako by bylo potřeba naznačit, že od toho dává celé peklo ruce pryč.
Možná by taky nebylo od věci, kdyby si na ty modely, co se objeví přímo v „inspiraci“ někdo jednou týdně sednul a napsal k tomu dvě tři věty, proč se ten a ten konkrétní zařazuje do inspirace. Aby byl systém jasnější a nespekulovalo se o počtu potřebných ramínek.
Plus uvést každou kategorii (ideálně rukou Ady) několika slovy o tom, co je v dané kategorii k vidění a pro co je to prostor..
Taky by nebylo od věci zeptat se lidí na ulici místo na značky jednotlivých kusů a zemi původu (to je dost irelevantní informace) na to, kam zrovna v tom kterém oblečení jdou.
A ještě jedna poznámka Lovci by se měli naučit trochu fotit. Bez podhledů a nadhledů, vyvážit si bílou a hlavně bez filtrů, zbytečného nahánění kontrastů a podobných skopičin. Ten co fotil ty poslední kusy je vážně expert a ty modely to zbytečně degraduje.
To že se z Pekla stal komereční web nepovažuju za špatný, ale chtělo by to tomu trochu přizpůsobit postupy a vyjasnit prostředí a pravidla. Pak by možná nebylo potřeba psát články tohodle typu, který naznačujou, že minimálně část čtenářů jsou blbci.

Kerli
27 příspěvků 13.4.13 19:25

Jo, taky nemám ráda ty prvoplánové komentáře, z nichž přímo čiší upocená snaha o ostrovtip za účelem získání zelených ramínek. Všichni určitě známe evergreeny jako „Když vidím tohle, mám chuť střílet“ nebo „Jdu blejt, velebnosti!“…

Oveeec
3217 příspěvků 14.4.13 15:29

A „Poprskala jsem si monitor“, „Au, moje oči“! A jako vrchol trapnosti mi přijde děkování za to, že někdo napsal nějakej komentář, nebo že tu vůbec jee.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 19:36

Děkuji, děkuji, děkuji!

Na druhou stranu mi Peklo v tomhle dost dalo. Naučila jsem se, že někteří lidé prostě jsou zlí, neuvědomují si to, ale dělá jim to tak dobře. A že nemá smysl snažit se jim zavděčit.

Nemesis
504 příspěvků 13.4.13 19:57

Aha, tak bychom se asi všichni raději měli přidat k těm, kteří budou tleskat i legínám s tričkem, protože je slečna hubená a to považte dokonce po dětech? už jenom proto si zaslouží zelené ramínko? ano, vadí mi urážlivé či sprosté komentáře a přehnané hnidopištví. ale ještě více mi vadí, že když se objeví něco nevkusného, co by vyfoceno na ulici bylo dříve terčem ostrovtipu Vás Ado, je chváleno s nadšením a když se objeví kritika, tak autorka všechno vytýkané omlouvá „musí se mi tam vejít toatoato“ a na běhání s dětmi to musí být pohodlné a mě! se to takhle líbí…ano. i těm xxxxl dámám nasoukáných v bokovkách se to zřejmě líbí, jinak by si to nevzaly. kritika mířená na anonymní lidi vyfocené na ulici bez jejich vědomí má jen ten efekt, že se zde čtenáři zasmějí. ale když jsem někdo vědomě postne fotku, tak může kritika vést k vytříbení vkusu…také se mi nelíbí, že některé originálnější modely, které nejsou pro „většinu“ zkousnutelné jsou kolikrát sepsuty, ale ještě více se mi nelíbí, když neoriginální a kolikrát nevkusné oblečky jsou vychváleny.
a zrovna příklad v článku o džínách s vyšším sedem šel dost mimo, jelikož v celém kvantu příspěvků, které džíny s vyšším sedem pochválily jako jeden z jejích nejlepších modelů, jste Ado vybrala pouze ten jeden jediný, který je zkritizoval. myslím, že přispěvatelky do galerie jsou schopné si pročíst všechny komentáře a když z dvaceti pochvalných se objeví jeden exot, který sprostě zkritizuje, dokáží to snad přejít…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 20:50
Tak sbohem...

Prima. Tak jsem se konečně rozhodla. Balim to tu. Tento článek mě přesvědčil, že se bárka potápí. Ale potápí se bez kapitána. Ada blog prodala, v podstatě se mu nevěnuje. Kvalita článků a jejich smysluplnost šla prudce dolů. To podle mě trvá už tak rok. Z Ady se postupně stala taková zvláštní „paňčitelka“, která má tendenci občas to tu v nějakém „záchvatu zoufalství“ profackovat, jako kdyby měl přijet školní inspektor. Jenže na to je pozdě. To nepomůže. Třídní šprti jí za to samozřejmě pochválej a sígři se jí na to vy…kašlou. Stejně jako se změnila Ada, změnil se i tenhle blog a změnili se i lidé, kteří si ho čtou a kteří sem chodí diskutovat. A mě to už nebaví. V téhle formě, s těmito lidmi a s reklamami na předražené lacině vypadající kabelky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 21:04

@Zelená mrkev Každá džungle má přirozený výběr…

papavera
146 příspěvků 13.4.13 21:11

Za tento článok by som vás najradšej vyniesla do nebies nebeských.

Bačavelmistarý
115 příspěvků 13.4.13 21:30

Běda vám, co jste si řádně nenastudovali fashion weeky! To si už nepamatujete, jaké to mělo následky, když zapoměla na tu okurku?!! Hanba! Je přece třeba dodržovat všechny předpisy.

Příspěvek upraven 13.04.13 v 21:32

valery
1587 příspěvků 13.4.13 22:06

@Bačavelmistarý
jaká okurka- já už si houby pamatuju ( anebo jsem chyběla z důvodu nemoci?)

Atrofie
741 příspěvků 13.4.13 22:08

..nevím, zda jsem pochopila @Bačavelmistarý dobře, ale není to toto?: http://www.youtube.com/watch?…
Edit: P. S. a Valery, vy se lepšíte, ani jste neopravila v komentáři od Bačavelmistarý hrubku! ;-)

Příspěvek upraven 13.04.13 v 22:15

Atrofie
741 příspěvků 13.4.13 22:07

Tento článek nepovažuji za nejšťastnější, bohužel… Píšete sice (dále v diskuzi), že v něm nemáme „hledat něco, co tam není“, ale co tam tedy podle Vás je? Četla jsem ho několikrát, s něčím je samozřejmé a jasné souhlasit, ale… Co je podle Vás hra na Adu: být jízlivá, uštěpačná, za každou cenu vtipná? Podle koho a jakých pravidel se tato hra hraje? Kdo je např. podle Vás „dovzdělán“?
S prominutím tento článek na mě působí jak zoufalý pokus matky usilovně a k obrazu svému usměrňovat výchovu teeneagera, kterého má ve střídavé péči a přes týden na 100 km vzdáleném intru…
Ale abychom dostáli pozitivismu zadost: nebuďte z toho zoufalá…ony ty slepice z toho kurníku, jak jej nazýváte, někdy nesou i zlatá vejce…nebo třeba křišťálové lupy! ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 22:12

@Atrofie
Na lupy je Nizoral! Viz vlákno o kosmetice.

valery
1587 příspěvků 13.4.13 22:09

@Zelená mrkev
stačilo řict: čau, jsem ve skříni a nepátrejte po mně…

RenataRen
512 příspěvků 13.4.13 22:15

Byla bych raději, kdyby se Ada k některým outfitům sama vyjádřila a tím dala najevo „oficiální“ názor pekla. Jinak je jasné, že to tady bude jako na srazu kamarádek (v lepším případě), které si navzájem komentují ohoz. Tím se asi vytrácí poslání Pekla jako určité instituce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 22:16

Koment desaťročia!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 22:18

Autorka bude muset vydat nějaká lejstra, certifikáty a razítka, jinak to nejde. JInak si bude každej psát, jak mu ukazováček a prsteníček narostl, že.

Daria.M.
37 příspěvků 13.4.13 22:48

Předem se omlouvám za OT příspěvek v diskuzi, ale nedá mi to a výjimečně musím zareagovat. Jsem také nositelkou podobných nohou, co vidíte na fotografii. Mám nohy do „O“, které nejsou výsledkem „momentálního postoje“ ani „přetočením pravé nohavice“. Je mi smutno z příspěvků jako „aby ty očkovky tak nepoutali pozornost“, „ale ty nohy do O to hrozně kazí“ nebo dokonce „Vydržím hodně, ale tak křivý nohy, ještě umocněný nápadným, značně pyžamoidním vzorem na kalhotách a rudýma botkama – to nevydejchám“. Víte, já jsem si takové nohy nevybrala a už vůbec se je nesnažím zdůrazňovat tím, že bych nosila slimky nebo skiny (i když kvůli tomu by asi taky tráva nepřestala růst), ale „Široké nohavice s nažehleným pukem“ a „dlouhé sukně“ se nedají nosit pořád a nehledě na to, že ani nekorespondují s mým životním stylem a stylem oblékání. Je pro mě peklo jít nakupovat kalhoty, je to nekonečně dlouhé hledání vhodného a nejméně bolestivého střihu, ani v sekáčích to není žádný zázrak, výběr je celkově velice omezený. Někdy přemýšlím nad tím, proč tomu věnuji tolik snahy a hledání v obchodech, tolik energie a pozornosti. Je to právě kvůli takovým lidem, kteří tak necitlivě kritizují ne outfit ale proporce člověka a vytvářejí povědomí o tom, že mít např. právě křivé nohy je pobuřující, ošklivé až nechutné. Možná jsem přecitlivělá a zbytečně si to beru, ale dělám, co můžu.

Maiandra
222 příspěvků 13.4.13 23:14

Podívejte, já alespoň doufám, že většina kritizujících to nemyslela jako rýpání do postavy, s tou člověk nic moc nenadělá, ale spíš jako výtku vůči konkrétní volbě kalhot, která to tím vzorem opravdu hodně a zbytečně zdůrazňuje.
Co se týče nakupování kalhot, zrovna dnes jsem si to peklo zopakovala i já - ono pokud člověk nechce slimky s extra sníženým pasem (nedělám si legraci, jedny kalhoty, které se mi na první pohled opravdu líbily, měly na popisku extra slim a extra low waist… no, děkuju pěkně), tak je to peklo vždycky, ať má nohy jakékoli…
Opravdu si to tolik nepřipouštějte, kdyby si člověk bral k srdci internetové diskuse, musel by nutně dospět k závěru, že nejlíp mu bude někde na samotě u lesa, daleko od lidí… ;)

malakaja
349 příspěvků 13.4.13 23:52

Mně se líbí ty kostkované kalhoty, a líbí se mi i nohy do o. Minimálně u slečny na obrázku bych neřešila vůbec. Takhle posedlost mě míjí. Horší už jsou nohy do x, zejména vypěstované nadváhou, nebo zanedbáním tréninku chůze při prošlapávaní vnitrnich stran chodidel (muj pripad v detstvi) Za sebe bych nohy do O neřešila, zvláště, jsou li štíhlé, oholené, v krasnych kalhotach odene…;) Nakonec podle vašeho slečna má jen.nohy do o vyrobené postojem způsobeným nadmernym prohybanim kolen, ala plamenak.Take vlastnim, je to pohodlné na staní, nicmene take bohuzel nezdrave.Vsem komu se to nelíbí-je mi to uuuplne sumak, me zase otravuje postojr s rukov v bok a pokrcenou protilehlou nohou, nuda, fadnost a nikdy nikdo takhle.na tramvaj necekal, pac.by vypadal jako blazen;) :)

blacken
2464 příspěvků 14.4.13 08:44

No a někdo má zase „madla lásky“ nebo široké boky. Ale právě proto každý střih oblečení není pro každého. Nemyslím si, že jsou nohy do O odporné, ale taky to není něco co bych zdůrazňovala vzorem na kalhotách. Nicméně když si nepořídíte kalhoty, které vytvoří obří neonovej poutač s nápisem HELE NOHY DO O, tak se nemusíte obávat, že by se tím někdo zabýval;-). Prostě jen není dobré si vybírat úzké kalhoty tohohle vzoru a je to. Zase z toho nedělejte tragédii - nemusíte nosit jen dlouhé sukně a kalhoty s puky. A hlášky tohohle typu nejsou o nic horší než ty na „tlusté ruce“ a „velké břicho“

Lovisa
85 příspěvků 14.4.13 13:10

Já vás chápu a chci vás trochu uklidnit. Která máme ideální nohy? Pár takových dam určitě je, což jim ze srdce přeju, ale i já nejsem spokojená s nabídkou obchodních řetězců, což je samý - jak psal někdo přede mnou - slim fit. Mám nohy oplácané, tvarované, silná lýtka… prostě zcela mimo zájem módních tvůrců.

isolda
18 příspěvků 13.4.13 23:01

Přesně tak:-) Ráda si vždycky prohlídnu inspiraci nebo teď teda galerii, ale jak jen zabloudím do komentářů, je to často dost děsný… Všichni jsou hyperkritický, netolerantní k jinýmu stylu než co jim zrovna sedí a strašně chytrý:D Tak snad s tím teď dají alespoň na chvilku pokoj :)

rachel green
164 příspěvků 13.4.13 23:58

Zlodej krici chytte zlodeja:-0

Anofeles
327 příspěvků 14.4.13 01:08

Tedy, jsem z tohoto článku poněkud v rozpacích. Dostaly/i jsme po uších? Ano. Ovšem článek sám je poněkud xenofobní. Aby bylo jasné, jsem proti jakýmkoli urážlivým výrokům na adresu kohokoli, a to zcela v intencích rčení: kdo jsi bez viny, hoď kamenem. Napsat se dá i ta nejostřejší kritika slušně a vkusně, lidsky.

Xenofobní mi přijde pasáž, ve které autorka souhlasně odkývala, že hodnotit křivé tělesné proporce je nevhodné například u ne rovných nohou, ale je zcela adekvátní (a to včetně nevybíravých slov) u prostorově výraznějších lidí. Hodnotíme-li ovšem míru soudnosti, pak je stejně nevkusné, když si slečna XXXL vezme tričko velikosti 38, jako když si slečna s křivýma nohama vezme kalhoty tento nedostatek nejen zdůrazňující, ale dokonce jej vyzdvihující. Proto by si každý měl být vědom svých předností i nedostatků, a podle toho se oblékat. Ať jde o jakoukoli disproporčnost.

Že již bylo psáno v jakémsi článku o rukávech podobných těm, které halí ruce pařížské modelce, jsem neměla nejmenší tušení, Adiny články povětšinou nečtu, mea maxima culpa - relevantní informaci jsem tedy nezachytila. Protože se ale názory druhých neřídím, nijak mi to nevadí.

Glerie mne zajímá, to ano, tam se inspiruji ráda. To, jak se lidé oblékají, jaké jsou reakce, tedy, jak svou volbou působí na druhé, je pro mne v jistém ohledu přínosné. Pokud s tím jde ruku v ruce i konstruktivní rada/kritika, ráda se poučím a načerpám nápady i pro sebe; a že je zde občas k vidění opravdu hezké oblečení i příjemně nakombinované.

Co jsem si z tohoto článku vzala? Nic. Kdyby byl směrován ke všeobecné toleranci a ke slušnému přístupu ke všem zveřejněným fotografiím, potom bych se pod takovou výzvu podepsala pravou i levou rukou. Autorka sama je ovšem selektivní a právě ta selekce způsobila nulovou vypovídající hodnotu tohoto článku. Každý má začít u sebe.

Věta v článku: Vylézající muffiny nebo riflové minisukně na obézních dámách jsou materiálem ke kritice, rozebírání kdejakých drobností a jemných nuancí mě ale nijak zvlášť nezajímá. o Vás, Ado, hodně vypovídá a nic dobrého to není.

Neodpustím si malý OT dovětek. Má bývalá spolužačka, krásná dívka, se kterou jsme absolvovaly nejeden večírek, bývala obletovaná do té chvíle, než se zmrzačila na motorce. Je stále krásná, jen od 23 let chodí o hůlce a má výrazně kratší nohu. Školu pro posměch a přezdívku jež dostala, Peyracova nevěsta, nedokončila. Dnes pracuje s koňmi izolovaná od světa a říká, že lidská zloba je to jediné, co ji v životě zlomilo.

Příspěvek upraven 14.04.13 v 02:13

kocurM
595 příspěvků 14.4.13 21:37
No, víte,

Ona ta inspirace je spíš na to, aby si člověk našel to, co se mu líbí a co ho nadchne a na zbytek se vykašlal. Jenže jsou tu tací, kteří naopak hledají, čeho by se chytli a co by mohli sepsout. A to je to, o čem Ada mluví a co je spíš otázka povahy a postojů dotyčných, než módy a čehokoliv kolem ní. Málokdo se tu navlékl tak, aby si opravdu zasloužil zahnat koštětem, ale podle komenářů to tak občas nevypadá.

Sibyla
2646 příspěvků 14.4.13 08:23

Založí-li někdo hejťácký web, jehož úspěšnost je právě v hejtu a jemuž hejt přitáhne stovky (tisíce?) čtenářů a vystřelí ho do mediálních výšin, povolí-li ten někdo na onom webu diskusi, nemůže se divit jedovatým příspěvkům. To je, prosím, absurdní, to je - jak tu kdesi padlo - pokrytecké a zloděj volá: chyťte zloděje! Sprosté příspěvky mi vadí, hloupé ještě víc, ale tento článek je, s odpuštěním, kombinací obého. A nejvíc ze všeho toho pokrytectví. Mám dojem, že Ada, která na web, prodaný aby se nemusela zdržovat administrativou a měla víc času na psaní srdečně a upřímně kašle, a článek napsala na naléhání adminů, kteří jsou nešťastní z nevhodných reakcí - a upřímně, z bezradnosti webu bez článků, ze zmatených čtenářek, které nevědí, mají-li se inspirovat nebo vysmívat (ani k jednomu není materiál) - ale sami nemají možnosti s tím něco dělat. Nu, mají smůlu. Web bude dál samospádem, za nezájmu paní autorky, pokračovat směrem k mírně protivnějšímu Omlazení, než tiše zajde na úbytě. Requiescat in pace.

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.4.13 13:27

Souhlasím se vším, až na to, že by admini tady byli z čehokoli nešťastní.

pokud by byli, asi stěží by se mohlo stát, že v některých tématech jede týden OT debata na deset dvacet stran, kterou vyvolal hrubými vulgaritami nějaký troll (přes mnohonásobné upozorňování uživatelů, dokonce i ve speciálním vláknu pro admina).

kdyby se tady o to někdo trochu staral ve smyslu moderace, nebylo by třeba těchto nepovedených pokusů o nápravu.
ale nestará.

tak ať si nestěžují.

Lovisa
85 příspěvků 17.4.13 11:24

Skvělá analýza!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 08:47

@DRW jo coaching tyto výcviky bez návaznosti na podstatu a znalost širších souvislostí vždy vykrádal :).

malakaja
349 příspěvků 14.4.13 09:24

Vážená slečno, jsme vám velmi vděční, ze jste zvolila vzhledem ke sve poze prohnutých kolen jiné kalhoty.Tyto neurazí naše estetické cítění, vasi, pro nas nepochopitelnou, zálibu adekvatne maskuje.Pro urychleni vypiseme dalsi pripominky, ktere vas cekaji:
je to monochromaticke
kalhoty jsou nemoderni strihem
dala bych sirsi/uzsi
dala bych modre, nebo zelene, nebo s kytickama
kabat vas dela tehotnou
Ze mate krive nohy? vlastni zkusenosti vam doporusim siroke kalhoty s puky a maxisukne…X-/ Ženské, neblbněte! slečna má krasné nohy a kalhoty, nohy do stran jsou jen postojem, staci se podivat na kolena a linii holennich kosti. Zkratka je to poza “prvnich let 21. stoleti.Pro kazdou dobu je typicka jina. Nedoznat ti, je zaprdenost typu “ted jsou v mode bokovky“
Maly quiz: Dokazete z hlavy popsat typicke pozy pro fotografii pro leta 90., 80., a treba 20.?

Příspěvek upraven 14.04.13 v 09:26

Pinx
220 příspěvků 28.4.13 18:26

Slečna/paní sama řekla, že nohy křivé má, a že je pyšně vystavuje. Ale ono Peklo už dávno není, co bývalo, takže už tady ani nemá cenu se snažit něco vysvětlovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:27

@klubo Nebojuji, konstatuji :) Ale takhle tomu více rozumím. Jo, tohle od Vás beru. Pěkný den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:32

Vám taky. (to není ironie:-)

valery
1587 příspěvků 14.4.13 12:37

@Atrofie
uz mě to nebaví- za dobrotu na žebrotu, ať si klidně každý píše třeba jako „massa Bob“ - moje ostuda to není :-)

Lovisa
85 příspěvků 14.4.13 13:07
Františka z Blesku

Super článek!

To mi připomnělo, jak strašně mě štvou některé módní policie, zejména Františka z Blesku (ano, nemám to číst, když se mi to nelíbí, jsem tak trochu masochista). Ta má jednoduchý klíč: všechny zahraniční celebrity jsou skvěle oblečené, všechny domácí, vyjma Simony Krainové a (teď si nemůžu vzpomenout na jméno, manželka Pala Habery) jsou oblečené děsně.
Vyloženě kyberšikanuje zpěvačku Noskovou. Ta sice není kdovíjaký módní guru, ale alespoň se snaží o trochu netradiční modely. Nenosí obligátní uniformu modelek: jezdecké kalhoty, úzké džíny, bílé tričko/halenka. Což je podle Františky vždycky ten nejlepší outfit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 16:22
Nohy do "O"

Nohy mám rovný, ale umím se i postavit tak, že vypadám jak fotbalistka. Zvláště mám-li podpatky.
To ani nejsou křivé nohy, je to prostě postoj sportovkyně.

sonjana
50 příspěvků 14.4.13 19:16

Souhlasím, sama se občas nedokážu odpoutat od svého ega při komentáři, ale snažím se…a to tak, že už jen ramínkuji s ohledem na sladění outfitu a komentáře není ani třeba.

vlavot
2 příspěvky 14.4.13 19:51

Ahoj Ado, díky, žes to napsala, hezky jsi shrnula důvody, proč osobně do Galerie/Inspirace skoro nechodím.

kocurM
595 příspěvků 14.4.13 21:22
Zastávám názor,

Že člověk by se sice měl rámcově řídit tím, co si která postava může dovolit obléct, ale některé kousky oblečení jsou tak zajímavé, že je škoda je kvůli nějakému dílčímu nedostatku zavrhnout. A to je případ těchhle kalhot.

erinayet
48 příspěvků 15.4.13 08:53

Já si myslím, že tím, že byly některé články od Pekla takové trochu posměšné a vulgární (i když mají tisíckrát pravdu), trochu to určilo směr i vyjadřování čtenářů.
Místo bezokolkového vypichování jasných přešlapů a hříchů se to zvrhlo v kritizování naprosto všeho a čím jadrněji, vtipněji a čím víc dám na jevo, co všechno se mi nelíbí, tím lépe.

Aneb když se někde nadává, nadává se pak ze všech stran.
Myslím ale, že to autorky pochopily a články, i když jsou stále pěkně úderné, už jsou tak nějak výrazově smířlivější.
Myslím, že to peklu jen prospělo, protože, jak je trefně poznamenáno v tomto článku, někteří čtenáři si pak hrají na Adu (případně na jiné kritiky, kde je dovoleno říct všechno a na plnou pusu, nicméně trochu bez soudnosti a laskavosti - prostě co je blbýýýýý a hnusnýýýý, tak to řeknůůů).

Celkově jsem tedy moc ráda za tento článek i umírnění a méně vyžívání se ve slovních výrazech.
Snad to bude inspirovat i nás, čtenáře.

Karin
3950 příspěvků 15.4.13 09:49

Regulovat vyložené vulgarity, spam apod. - jistě. Ale říkat diskutujícím, jaké názory mají/nemají psát a kterým směrem mají vést diskusi, to už je trošku přitažené za pačesy, ne? Jsme, jací jsme. A pokud nejsme sprostí a hrubí, tak nás nech žít.

77Merlin
1 příspěvek 15.4.13 13:00

Je smutné, že se diskuze na MP opravdu posunuly na úroveň diskuzí nevzdělanců pod jakýmkoliv článkem na idnes, Novinkách atd. Začíná to vypadat, že vlastně všechny máme patent na rozum a na styl a ještě navíc máme všechny dokonalou postavu, super pleť a vlasy… Proč to tak teda nevypadá na ulicích. Líbí se mi odvaha slečny, co si oblékla kostkované kalhoty a červené boty a neřešila to, že nemá dokonalé nohy. Já totiž také ne:-) Proto jsem dnes jela do práce v růžových kalhotech, modrých botech, kabelce stejné barvy a vše jsem doplnila červeným kabátem. Já mám pocit, že to vypadalo skvěle a to i přes mé pokročilé těhotenství a věk. Během průjezdu městem jsem počítala lidi, kteří mě zaujali a něčím rozzářili to dnešní krásné jarní ráno. Nebylo jich ani tolik, kolik mám prstů na rukou. Ale myslíte si, že mám odvahu předhodit do pléna svou fotku? Ne, protože nestojím o chytré komentáře chytráků, kteří ví přesně jak na to, ale sami na to nikdy odvahu neměli. Ale kritizovat je tak snadné:-)

solei
143 příspěvků 15.4.13 14:00

Některé komentáře mohou být přestřelené, ani já se jich nezříkám, mnozí lidé na fotografiích jsou v tom nevinně.
Ale pokud někdo svou fotku pošle a očekává komentáře, nemám potřebu být politicky korektní a pokud je například na fotce tlustá slečna v neforemném a divně sedícím oblečení tak nemám potřebu psát, že se „baculka tentokrát na svou outfit přiliš nesoustředila“.
Viz. první fotka tohoto článku - ano je nedokonalá, kostkované kalhoty jsou prima a slečně to zdůrazňuje křivé nohy. Pokud někdo pod článek napíše, že to vypadá blbě může to někomu pomoci přehodnotit oblékání svých vlastních křivek.
Kolik lidí běhá po světě s pocitem, že mu daná věc sluší, protože se jim neodváží říct, že by ten hadr měli radši spálit?

Příspěvek upraven 15.04.13 v 14:02

myyna
47 příspěvků 15.4.13 15:37

Říkala jsem si, jak dlouho přemoudrá pastýřka Ada vydrží tu snůšku nesmyslů, které se množí v komentářích k „Inspiraci/Galerii“ a usměrní své ovečky nějakým výchovným článkem. :D
Inu, teď už je to v rukou božích… :D

sely1
184 příspěvků 15.4.13 15:55

Ja si tiez myslim ze komenty typu- nie je jej v tom preboha chladno? alebo ako si moze dovolit si nieco take obliect ked nema nohy ala modelka, sa na web kde sa ma komentovat hlavne oblecenie a nie pocasie ani kila na vyse, nehodia! Tym ludom by som odkazala ze aj ked nemam velkost nula nebudem cely zivot nosit len volne siroke dlhe nohavice a volne dlhe tricka a bundy po kolena, taketo veci riesia fakt len zakomplexovani ludia ktori su sami so sebou nespokojni a vyzivaju sa na takychto weboch kde mozu cely den od vecera do rana stale len niekoho kritizovat a pritom by sa mal najprv pozriet sam na seba…a ked sa mi chce ist vonku iba v kratkych satach a balerinkach, ked je vonku 10 stupnov tak je to len a len moj problem nie?

tereza.ondr
34 příspěvků 15.4.13 18:54

Se spoustou věcí souhlasím, ale musím se trošku ohradit, Ada mě tam totiž cituje :D Konkrétně to o kožených vzorovaných kabelkách.
( http://www.modnipeklo.cz/inspirace/1078/ )- hned první komentář.
Mám totiž takový pocit, že jsem udělala přesně to, o čem se ve svém článku zmiňuje, tudíž pochválila celkový dojem a snahu té milé paní, ale bohužel jsem vytkla doplněk. Chci se proto zeptat na Váš názor, jestli to bylo opravdu tak troufalé, neomalené a drzé? Vždy se snažím psát tak kultivovaně, slušně a zdvořile jak umím. Zkrátka jestli bych to neměla změnit a zkusit to z druhého konce provazu :)
(Omlouvám se za tak sebestředný příspěvek, příště už si to nedovolím, mami! :) )

malakaja
349 příspěvků 15.4.13 19:28

Ta kabelka je hnusna.Tecka.Jen muj pohled? Nebo vseobecne uznavany fakt? ;)vypustit formulu Osobne nemusim, mozna by to proslo;-)

Azarewa
6 příspěvků 15.4.13 19:42

Dopustila jste se prohřešku tím, že jste vyjádřila, byť kultivovaně, váš osobní názor na kožené vzorované kabelky :-D Ačkoli se vyjadřujete slušně, stejně můžete skončit na pranýři.

Chari
541 příspěvků 15.4.13 20:23

Řekla bych, že v pohodě, když dáme do kontrastu tenhle úvod:
Nejsme ve zlatnické dílně. Tady se stojí v kalné vodě a odděluje se ta nejhorší hlušina, jako jsou šmejdská trička z řetězců a nesedící odrbané džíny, a zlaté valounky jsou důvodem k radosti bez ohledu na velikost a tvar.
když se kouknete na starší články :, tak se tam nějaké ty kritiky detailů prostě najdou taky
Naštěstí se na ulicích nevyskytuje jen zlo. Následujícím kombinacím většinou chybí málo. Např. slečně v černém a žlutých kalhotách bych dala něco šedého (tašku, kabátek, nebo aspoň šálu a rukavice), aby se černý monolit rozbil. Vínové punčocháče, černá sukně a světlý kabát taky ujdou, ale jeté martensky to poněkud shazují.
Možná je to tím, že nějaký ten detail se snáz vytýká někomu, kdo je anonymní, než uživateli v galerii nebo konkrétnímu člověku s obličejem. Možná tím, že časy a koncept se mění a nový koncept je „komunita“ a aby komunita spolu vycházela, je potřeba.. Vlastně co? Čert ví, chce to klid :)

modra_kocka
903 příspěvků 16.4.13 15:27

No jde o to, že v tvém případě to nebyla výtka k doplňku, ale konstatování, že ty osobně takovou kabelku nemusíš. To je pro hodnocení cizích outfitů naprosto irelevantní, a takové konstatování nikomu nepomůže. Skoro si troufám tvrdit, že takto podaný „názor“ ani nikoho moc nezajímá.
Výtka k doplňku by byla „kabelka s tímto vzorem se k oblečení, myslím, nehodí“. Lepší by bylo doplnit, proč se nehodí, ještě lepší dát jiný návrh. „Kabelka se podle mě k outfitu nehodí, protože oblečení je vysloveně volnočasé, a kabelka je business a elegantní. Lepší by byla velká červená látková nebo hobo bag.“ (jen dávám příklad, prosím nebrat tak, že takovou kabelku v tomto případě doporučuji!).

Příspěvek upraven 16.04.13 v 15:31


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.13 19:12

@tereza.ondr Myslím, že Váš výrok je absolutně šokující a byl bych pro exemplární potrestání. Třeba strhnout nehet na pravém palci…jenže…vše má své ale. Někde tam v hodnoceních se stejně, či spíše ještě brutálněji vyjadřuji o těch profesionálních pózách slečen a tak nechci riskovat veškeré vlastní nehty:).Tak za sebe Vám (taky sebestředně) odpouštím :)

lizlisa
151 příspěvků 15.4.13 19:40

,,Ano, lidé by se měli oblékat přiměřeně své postavě a také to na Pekle doporučuju, je to ovšem mířeno především na XXXL slečny a paní naklobáskované v emkových tričkách nebo postavy typu hruška v zaříznutých bokovkách."

Bullshit. KAŽDÝ typ postavy by se měl něčemu vyvarovat. Ano, dámy při těle by se neměly cpát do bokovek a úzkých topů. Ale dámy s křivýma nohama by neměly nosit kalhoty co to zvýrazní, stejně tak by si vychrtliny s nulkama neměly brát výstřih.

Zdá se mi, že jsi vysazená na baculky. Dokazuješ to snad v každém článku. Vyleč si prosím své komplexy.

malakaja
349 příspěvků 15.4.13 20:29

Vystrih se smi nosit jen kdyz mam vemena jak dojna krava s prominutim? za svuj zivot jsem prosla mnoha velikostmi spolu s vahou. S deckovymi zbrabemi ve vystrihu jsem si prisla jako k+rva co odvadi pohled id tucne zadele.nyni mam A/B a vystrihy si konecne uzivam. Takovou blbost, ze velky vystrih jen s prsama! ja sem tak rada, ze je nemusim nikde tahat, trcet a čančat. Jedina molitanova prsa v podprsence si oblikam, kdyz musim do servisu s autem. Jinde mi jen prekazi…

Pitseleh
262 příspěvků 15.4.13 21:10

Vemena jak dojná kráva? Ten trend hanění větších prsou je koukám čím dál víc v módě…
Podle mě je to spíše o vztahu k vlastnímu tělu. V životě jsem si se svými prsy (70F) nepřipadala vulgárně, natož pak jako ku*va, taky je nemusím čančat ani tahat, ba mi ani nikde netrčí. Tak nevím…
Ale hlavně že jsme obě spokojené. :)

malakaja
349 příspěvků 15.4.13 21:15

Oznaceni velkych nader bylo expresivni, jako reakce na peklo plocheho hrudniku.Jsou zeny, ktere umi nosit, co jim bylo doprano (vzdy vpomenu na Rene z Ally McBeal, ) Tedy jeste jednou: odmitam fakt ze k malym nadrum nepatri hluboky vystrih, proti velkym nemam ani zbla, zvlaste, kdyz je ma rada jejich majitelka.

lizlisa
151 příspěvků 16.4.13 22:18

Jak hlubokomyslné.
V životě mi z výstřihu nic „netrčelo“ a opravdu si nepřipadám jako kurva.
Prostě mi výstřihy na plochých ženách přijdou úsměvné, toť vše.

malakaja
349 příspěvků 17.4.13 12:19

A o tom to je.Je rozdil mezi nevkusem a netaktnosti, osobnim vkusem a sebestrednou omezenosti.Ona ta mala nadra ve velkem vystrihu vypadaji mnohdy kulturneji, nez selebrití silikony “trčme a prsme napříč událostmi,“, to prijde k smichu zase mne.

lizlisa
151 příspěvků 17.4.13 17:14

A proč hned silikony? Opravdová prsa netrčí do prostoru když jsou velká :D

malakaja
349 příspěvků 18.4.13 10:09

Ach, ano, jistě, ale silikony uvádím jako „nahrazku“ za ty pro vás pekelné a neakceptovatelné ploché hrudníky, přičemž mnohé s dívek by v odvážných šatech bez silikonoých perfektně kulatých céček vypadaly mnohem kultivovaněji a elegantněji.

lizlisa
151 příspěvků 18.4.13 22:21

Já nikde neřekla, že malá prsa jsou neakceptovatelná a pekelná. Řekla jsem, že mi přijdou úsměvná ve velkých výstřizích. Toť vše.

velbloudice
18 příspěvků 15.4.13 20:13

Ideální by bylo, aby už peklo skončilo - nic nového a dobrého už nepřináší…

katango
1356 příspěvků 16.4.13 13:38

Tak sem nechoďte, když vám to tu vadí. Já nechci, aby Peklo skončilo, mne to tu baví.

velbloudice
18 příspěvků 16.4.13 19:19

:) já si můžu chodit kam chci a diskutovat, kde chci, pokud je to v rámci slušnosti a neporušuju zákon atd. Vaše odpověď je asi tak inteligentní jako těch, kteří na kažou negativní kritiku odpovídají, že dotyčnému záááávidíme nebo že, když se nám něco nelíbí, tak můžeme odejít / přepnout / mlčet atd. Myslela jsem, že diskuse je od slova diskutovat… Pokud někdo očekává jen pozitivní ohlasy, tak to ie mi líto…

katango
1356 příspěvků 16.4.13 21:27

Psala jste, že nejlepší by bylo, aby Peklo skončilo. Můj názor je jiný, já nechci, aby Peklo skončilo. Proč sem tedy chodíte, když vám to tady vadí? To není řečnická otázka, mne to zajímá. A proč chcete, aby Peklo skončilo jen kvůli vám? Vám se nelíbí a tak pryč s ním! trochu trapné, pokud člověk není…třeba Kleopatra.

Příspěvek upraven 16.04.13 v 21:28

Karin
3950 příspěvků 17.4.13 09:16

Člověk si prostě občas potřebuje zaoponovat… zarebelovat :D A obyčejně nemá na to, aby vlezl do hospody a zahlásil na celej lokál, že je to tam hnusný a ať to radši zavřou. A tak jde na nějakej web, kterej ho nezajímá, a tam prudí.

velbloudice
18 příspěvků 17.4.13 09:29

Neřekla jsem, že mě to nezajímá, kdyby mě to vůbec nezajímalo, tak sem nelezu. Je zajímavé sledovat, jak lidé komentují vzhled druhých, dokážou být jízliví, ale jenom když jde o někoho jiného… Nevím proč bych lezla do lokálů, které mě nezajímají, prudit a rebelovat nepotřebuji, nemám to v povaze. Co podle Vás nyní přináší Peklo čtenářům?

velbloudice
18 příspěvků 17.4.13 09:32

:) pokud vím, tak jste pracovala jako psychiatrička, když měl někdo jiný náhled na věc, tak jste mu taky řekla, ať odejde?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.4.13 10:35

Velbloudice:No já moc tomu Vašemu výkřiku taky nerozumím:) A) Proč nám ho potřebujete sdělit? B)Proč tu tedy jste? C)Neprotiřečíte si? D)A může to tak být, že někdo nechce, aby peklo skončilo? E)A je pro Vás přijatelné, že s Vámi nebudeme souhlasit? F)„Já si můžu chodit kam chci“ je trošku dětinské v kontextu s tím co píšete, ne? G) Bez Vašeho vysvětlení mne vůbec nenapadá, co vlastně říkáte a proč. Jinak pěkný den:)

EDIT: Teda jako napadá, ale celé je to plné ambivalence, nemyslíte?

Příspěvek upraven 17.04.13 v 11:34

z_dediny
1133 příspěvků 17.4.13 12:08

Nějak vám nerozumím. On vás někdo nutí, abyste chodila na weby, které se vám nelíbí? Já nechodím na weby o autech, protože jsou mi ty krámy na čtyřech kolech lhostejné. Podle vaší logiky bych se na některý měla zaregistrovat a čas od času napsat, že diskutéři řeší nesmysly a že by nejlepší bylo ten web zrušit. Před nějakými deseti lety jsem navštěvovala dama.cz. Po pár měsících mě začal nudit, přestala jsem tam chodit, web žije dál, asi má čtenářky, které si tam něco nacházejí. Taky bych tam měla napsat, že se mají zrušit?

katango
1356 příspěvků 17.4.13 21:42

Jste vedle jak ta jedle.

BP0991
213 příspěvků 20.4.13 12:05

Souhlasím..peklo už je nuda..těším se na nové články..nějaké zajímavé články..ale za poslední rok jsem se nic nedozvěděla, ničemu nezasmála skoro..nuda nuda..a přijde mi to, že se tu nacpe stůj co stůj nějaký článek, hlavně, že nějaký je…

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 15.4.13 22:24

A kdy začne cenzura? Každý příspěvek bude osobně schválen Adou. Ada jediná smí reagovat jízlivě, shazovat postavu nositelky a upozorňovat na chybné detaily, protože jedině Ada má patent na módu. Také nás bude interním emailem informovat co smíme hanit a co ne. Mimochodem kalhoty do pasu se mně nelíbí, s výjimkou společenských. Stejně jako se třeba Adě nelíbí rifle. Obojí je osobní pohled, ale evidentně je tu dovolen vlastní názor jen pokud je totožný s názorem hlavní autorky. Tento článek je naprosto zbytečný a úplně stejně zbytečný je můj komentář k němu. Ale nedá mně to. Je to tady kurník? Je. Je móda subjektivní? No ano. Je celé peklo zábava? Jasně, co jiného by to bylo. Tak o co jako jde? Samozřejmě, že jsou některé příspěvky přes čáru, ale tomu se nedá vyhnout.

Po dočtení článku chci také vykřiknout do davu: Ado nementoruj!!

Osmikraska
670 příspěvků 16.4.13 12:12

Souhlasim, urážlivé příspěvky jsou přes čáru a taky se mi nelíbí. Ale pokud nemáme do komentářů pod outfitem psát svůj názor, tak k čemu tam ta diskuse vůbec je? Některé z Adou citovaných komentářů jsou naprosto v pořádku.
A když si vzpomenu, jaké modely tu Ada někdy kritizovala v článcích, tak mi přijde, že by Ada opravdu měla brát na sebe stejný metr jako na ostatní. Navíc tam šlo o oblečení vyfocené na lidech, co o tom vůbec nevěděli… A zdaleka není pravda, že to byly jen naprosté hrůzy typu „lezou mi celé kalhotky“.

solei
143 příspěvků 16.4.13 09:20

@malakaja
Není třeba hnát to tak do extrému - není přece nic špatného na tom napsat, že ty kostkované kalhoty by měly mít volnější nohavice aby to tak nezdůrazňovalo nedostatek postavy. Ani na tom, že ta šála kolem krku vypadá jako onuce a není potřeba hledat omluvy typu - má obklad protože ji bolí v krku.
Věděla, že je focena a souhlasila s tím. Vyvolalo to zpětnou vazbu. Je jen na ní co s tím udělá či neudělá.

Lacerta
190 příspěvků 16.4.13 10:36

K těm ramínkům - neslouží snad k vyjádření názoru? Já teda nevím, ale já osobně jiný než OSOBNÍ názor vyprodukovat neumím. Buď se mi to líbí nebo ne. Ale pořád to záleží na mě, na mé osobnosti. A proč odečítat ramínka od lidí, kterým se to nelíbí, jak píše Ada? Tomu nerozumím…

sonjana
50 příspěvků 18.4.13 20:45

To sice ano, ale všichni to hodnotí ve stylu:vzala bych si to na sebe…ale do toho vás nikdo nenutí, kolikrát jsem schopna pochválit lidem co mají na sobě, za sladění, střih, odvahu, vkus ač mě samotné to nic neříká, nevzala bych si to na sebe apod…to je jako by všichni divadelní, filmový a hudební kritici hodnotily jen stylem líbí/nelíbí divák/posluchač by z takovéto recenze měl kulové…navíc nikdy nic není stoprocentní a ne všichni lidé jsou nám sympatičtí- a pokud se tak stane je tu většině zbytek-myšleno oblečení-u zadnice, protože dotyčná se tváří, stojí, vypadá divně nebo má křivé nohy..

arpa
1250 příspěvků 23.4.13 11:44

Lacerta - souhlasím, móda přece není matematika nebo fyzika. Móda je o vkusu, a ten stěží může být „objektivní“. Mně vůbec nevadí, když někdo napíše, že se mu něco nelíbí (ideálně, pokud je schopen aspoň rámcově odůvodnit, proč), naopak.

Příspěvek upraven 23.04.13 v 11:48

Ofinovitá Áňa
171 příspěvků 18.4.13 16:34

Neprojevovat svůj osobní názor? Tohle je móda a nelze exaktně stanovit estetickou hodnotu, jediný, čím se dá uchopit, je pocit. Můžem akorát jedna po druhý vyjádřit názor - lidé mají opravdu rozdílné vkusy, tak rozdílné, že to jeden málokdy očekává, a v diskuzi se prostě ukáže, jak velkej je názorovej rozptyl. Komentáře typu „není to můj styl, já osobně nechápu xy atd“ chápu spíš jako „moje osobní omezení je toto“ nebo „nic si z toho nedělejte, můj styl s váma nemusí mít nic společnýho“ než jako „zařiďte se podle mýho stylu“. Mne osobně osobní názory ostatních zajmaj, zvlášť do nuancí a asociací(připomíná mi to klauna/ kopyta/ extravagantní důchodkyni/ školačku).
Co se týče hnusný, urážlivě oplzle slizce přepísklý kritiky, doufám, že tento článek způsobila existence gudrun…

katkarinka
1255 příspěvků 18.4.13 20:20

Popravde, už som nejaký čas čakala kedy to Ada už nevydrží a podobný článok napíše…

Kamisa
80 příspěvků 19.4.13 13:33

Článek se mi moc líbí a sedí to… jde o to, aby to všechny přeci neodradilo, nové fotky vidět chceme, pokud se nám to nelíbí, máme červená ramínka nebo já osobně jdu většinou prostě na další outfit. Bývám červeně uramínkována za pozitivní komentáře - i to s tímhle, myslím, souvisí… ne že bych si z toho něco dělala, ale citlivější povahy to může odradit a to by byla škoda.

Ofinovitá Áňa
171 příspěvků 19.4.13 14:09

Od minulýho čtení jsem nad tím přemejšlela, přišlo mi vlastně hrozně smutný založit blog o strašně nechutnym masovym oblečečení, kam se sesypou lidi, co se o módu zajmaj…čtením pekla se jejich úroveň zvyšuje= vzdaluje od tématu, a všichni jsou nešťastný, jelikož ada k tomu už nemá tolik co říct…

madonnalily
15 příspěvků 19.4.13 22:21

„Ano, lidé by se měli oblékat přiměřeně své postavě a také to na Pekle doporučuju, je to ovšem mířeno především na XXXL slečny a paní naklobáskované v emkových tričkách nebo postavy typu hruška v zaříznutých bokovkách.“- TO CO JE ZA BLBOST?"?! obliekat sa primerane svojej postave rozhodne nezahrna len XXXL klobaskove slecny. zahrna to vsetky slecny, ktore oblecenim upozornuju na svoje nedostatky, ci uz su to faldy vytekajuce cez opasok alebo krive nohy podtrhnute kockovanymi nohavicami. nevidim v tom rozdiel, sorry.

BP0991
213 příspěvků 20.4.13 12:12

Tak tak. Mě to někdy přijde, jako kdyby se tu hanobily jen XXXL slečny a ženy, ale když si hubená vezme něco strašného na sebe a někdo napíše, že by si neměla vzít ty úzké napěchované kalhoty, že akorát zvýrazňuje tyčky jako nohy, tak je dotyčný člověk hned odsouzen k závisti :-D Přitom nejen klobáskové slečny se někdy neumí oblékat…

Kamisa
80 příspěvků 20.4.13 15:53

O závisti ten článek fakt nebyl…

BP0991
213 příspěvků 24.4.13 06:56
..

Já vím, ale já to tam zmínila, nepochopila jste asi můj příspěvek, to nic.

velbloudice
18 příspěvků 20.4.13 20:03

Tak tak, holt kritizovat lidi s nadváhou se více toleruje, protože když nĕco napíšete o hubené, tak vždycky nĕkdo začne o závisti…

velbloudice
18 příspěvků 20.4.13 19:56

@katango já nepsala, aby peklo skončilo kvůli mnĕ… já tu napsala svůj osobní názor, tak jako ho píšete Vy…nejsem ani Kleopatra, ani papež, abych tu nĕkomu zakazovala provoz webu. To je Vaše interpretace mého názoru…dle mého názoru nepřinesla Ada žádný kvalitní článek min. rok, tak si čtenáři našli zábavu u galerie, takže krotit je a mentorovat je, je od Ady trochu mimo…

katango
1356 příspěvků 20.4.13 22:38

Nemůžu si pomoct, jinak si vaše příspěvky vysvětlit nedokážu, než jak jsem je pochopila a reagovala na ně. Chyba bude buď na mým přijímači nebo na vašem vysílači, ledaže by došlo ke zkreslení signálu po cestě.

modra_kocka
903 příspěvků 21.4.13 21:35

Já si nemyslím, že tady nejmíň rok nebyl kvalitní článek. Stačí se podívat do přehledu článků, za poslední rok je jich tam dost.

TomYum
17 příspěvků 23.4.13 02:19

Pravdou je, že i já ztratila odvahu a myslím, že spousta jiných holek ji ani nenajde. Až tak mě to vlastně nepřekvapilo - všude, kde jsou nemoderované diskuze, se prostě lidé vyjadřují rádi jízlivě a někdy i vulgárně.

Váhy
1 příspěvek 24.4.13 08:02
Příliš drzá inspirace

Ano, ano, ano, souhlasím s pisatelkou článku a dávám jí plný počet bodů. Věřím, že nejkritičtější jsou ti, co za kritikou schovávají svou nedokonalost a chyby. Místo chvály za odvahu, za „jinakost“, za šmrnc, tak stejné „české“bláboly o chybách, o moudrech autora a jen „jeho“ pravdě. Kritika samozřejmě ano, pokud se mě něco nelíbí, není to má „krevní skupina“, jistě, ale prosím příště k věci.
Hezký den, Verča

michellina
25 příspěvků 24.4.13 23:19

Tak mi na chvíli stouplo sebevědomí, že můj výrok, byl zmíněn v článku, který si přečte stovka lidí, posléze ale zase spadlo ještě níž než bylo, když jsem se dozvěděla, že vlastně můj názor nikoho nezajímá. To mě upřímně hodně zarazilo a trochu i ranilo. Ale nejspíš je to tak, nikoho to nezajímá. Tak už nebudu žádné komentáře na tomhle webu k ničemu psát.
Asi jsem špatně pochopila pravidla tohoto webu, jak co psát a jak co nepsat. Připadá mi to trochu jako cenzura, ale dejme tomu. „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ Myslela jsem, že je to pohodový web o módě, ne vědecké grémium, ale dočetla jsem se, že poslání Pekla je určitá instituce. Zajímavé…nemám slov…
Z celého článku je mi trochu šoufl. Nevím jestli se ale nemine účinkem. Ada možná chtěla ukázat jací jsme my, co tady komentujeme, ale ukázala taky to jaká je ona sama. S vulgaritami souhlasím, ale to se dá řešit i jinak. A taky si nemyslím, že by si tady někdo chtěl hrát na Adu. Kritizovat ostatní je lidská vlastnost, které když se dá prostor, navíc anonymně tak ji nepotlačíme. Navíc v ženském kolektivu.

Já už to po sobě ani nebudu číst, tak snad nemám chyby v gramatice, na tom se tady taky bazíruje jako čert.

Osmikraska
670 příspěvků 25.4.13 08:23

A co jste si dovolila napsat, že jste se ocitla v článku? @michellina

Pinx
220 příspěvků 27.4.13 12:14

Vidím jediné řešení: zakázat komentáře pod fotografie z Galerie… :)

Pinx
220 příspěvků 27.4.13 16:58

A, Ado, nějak si věříme, ne? „Hra na Adu“? Ts ts ts…

Kordélie
1 příspěvek 30.4.13 09:29

Trefně napsaný článek. Nechápu proč jsou někteří lidé tak jízliví a zlí a co z toho mají. Většinou se sami ani neukážou, protože si zde léčí své komplexy. Já modely nekomentuji, beru každou fotku jako inspiraci a prostě buď se mi to líbí nebo nelíbí. Od toho jsou ramínka, ale abych tady zvracela ty hnusné komentáře, to ne. Připadá mi to podobné jako komentáře lidí z bulváru, které jsou zde zmíněné v jiném článku. Někdo se snaží o odbornost a všímá si vad, které vidí asi každý, ale nejsou to vady ovlivnitelné popř. názory jsou neobjektivní a přijde mi, že někdo nesleduje jiný server než peklo :) trochu pobrouzdat po netu a vzdělat se by neškodilo :)

Alatriz
57 příspěvků 30.4.13 19:08

Nechci vypadat jako kverulant, o kterých tu Ada píše. Ale nějak mám pocit, jako by v poslední době Ada neměla o čem psát a vařila z vody…

Minky
125 příspěvků 1.5.13 19:52

Nic to nemění na tom, že paní v hnědých kalhotech MÁ tlustý nohy. :-D

Alatriz
57 příspěvků 2.5.13 13:09

To každopádně! Hned jsem si to řekla, jak jsem to viděla. Ale nechtěla jsem to psát. Jasně, jsou horší nohy, ale prostě tahle kdyby se oblékla trošinku jinak, tak si toho ani nikdo nevšimne :-)

Minky
125 příspěvků 2.5.13 19:35

Tlustý nohy s tlustýma kotníkama, který jsou tak tlustý, že nejdou ani zašněrovat do bot. Tak na mě působí. :-))

ketlinn
3 příspěvky 15.5.13 09:33

1. foto Hrooozne ráda vidím niekoho, kto má tak krivé nohy ako ja :))) Len si nie som istá či sú obtiahnuté nohavice v takom prípade správna voľba.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.13 09:51

No to si děláš srandu ne?! Kážeš vodu, ale piješ víno!!!

www.pouzeadinynazory.cz

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 24.5.13 21:45

Co to je za web? Nikde to nejde najít.

SharonDenAdel
8 příspěvků 1.7.13 18:30

Řekla bych, že většina lidí v galerii by si zasloužila spíš pochvalu, než jen shazování. Chtějí ukázat, že se umí slušně a nevulgárně obléknout a jsou za to zkritizováni. 1) je lepší si nejdříve zamést před vlastním prahem 2) pokud chcete za každou cenu kritizovat, najděte si někoho, komu tečou špeky z jean a vylézá podprsenka zpoza trika.
A vůbec, říká se, že pokud nemáte, co hezkého byste řekli, je lepší mlčet. ne vždy to platí, ale možná v bývalé inspiraci/současné galerii byste se tímhle řídit mohli.

Příspěvek upraven 01.07.13 v 18:30

AnnyLunden
107 příspěvků 2.6.15 16:05

Kolik procent uživatelů tu skutečně rozumí módě, kolik je tu módních guru? Protože nevím jak oni, ale většina normálních lidí posuzuje módu podle toho jestli to na ně dělá či nedělá dobrý dojem. A jen proto že je něco teď populárního ještě neznamená, že se k tomu někdo nemůže vyjádřit záporně ne? Samosebou souhlasím s tím, že vulgární a agresivní komentáře by neměly být běžnou praxí. Ale proč by někdo nemohl slušně napsat, že se mu daný model nelíbí, přestože odpovídá dnešním módním regulím? Po této stránce ať si to posuzují módní odborníci, ale tady je to spíš hlas lidu. Nebo se pletu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.13 23:09
XXL

Ale ano, tady byla spousta rad a obrázků pro XXL, kde modelky byly oblečeny v úzkých halenkách a sukýnkách tak o číslo menších s páskem přes břicho, a pak stejně oblečené dámy z ulice byly šíleně zkritizovány za stejný ohoz, že si to nemají oblíkat, když jsou tlusté, protože je jim to malé a pásek zbytečně zdůrazňuje tlusté břicho :-) Ona totiž jinak vypadá 20letá modelka v čerstvě vyžehleném outfitu a jinak korpulentní dáma, která v tom outfitu sedí 9 hodin v práci, ale to už si nikdo neuvědomuje. Navíc ve dvaceti ještě nic nevisí, ani když je to tlusté, v padesáti to už všechno vypadá díky zemské přitažlivosti jinak. To ale nikdo, kdo sám není XXL nepochopí. Ony ty nemoderní XXL chuděry se tak dobře kritizují…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek