Případ osamělého doplňku

27.11.14 | autor Ada

peklo6.jpg

Tohle je případ módního pekla, se kterým se setkávám často, zvlášť v chladnějších měsících, kdy je potřeba toho na sebe navěšet víc než v létě. Není to přímočaré peklo hodné okamžitého spálení v kotli. Tahle cesta do pekla je dlážděna dobrými oděvními úmysly.

Zaslala čtenářka Míša

Problém není v té tašce ze starého závěsu, ta by ostatně k nějakému boho/hippie stylu možná i obstála, ale v naprosto nesourodé kombinaci. Vidím jen tři věci (a kousek čtvrté - manžetu vínového svetru) a stejně si dokážu barvitě představit zbytek outfitu - ani další kusy nebudou nejspíš moc dobře ladit.

Smutně osamělým doplňkem je tady elegantní modrý klobouk. Pořád všude čteme, jaká je škoda, že dámy nenosí klobouky, že bychom měly... a některé ženy si ten klobouk potom vážně koupí a nevědí si s ním rady. Obléknou si svou obvyklou bundu, vezmou si žebradlo nebo batoh, nasadí si krásný nový klobouček a výsledkem je bezradná staromladá studentka jako na fotce.

I paní na další fotce je příkladem snažení, které nebylo dotaženo do konce. Vidíme barevné ladění (fialová čepice, brož a detaily na kabelce), vidíme zelené boty, což je hodně vzácný úkaz, ale všechno je to zahaleno do pytlovitého kabátu s kulatými (!) ramenními vycpávkami, který nositelka, podle obličeje tak pětačtyřicetiletá, asi vytáhla ze skříně po mamince. Nebo koupila na tržnici, kde se tyhle hrůzy pořád ještě prodávají a některé důchodkyně si to kupují.

Zaslala čtenářka Klára

Kalhoty zastrkané do nízkých kozaček se nosily v 80. letech, dnes bych prosila zásadně přes. Když do, tak jedině slimky.

Takže jo, pohrávejte si s doplňky a barvami, nevadí, že to bude trochu neumělé, ale prosím vás, odbachratit, odstařit a odosmdesátkovat. A nemluvím jen na paní na fotce, ale na všechny čtenářky Módního pekla.

Akorát to s tím zase nepřežeňte. Méně bachraté neznamená o číslo menší a méně stařecké neznamená tak průsvitné, až z toho kolemjdoucím polezou oči z důlků a fotoaparáty z kapes.

Prostě quality garment.

Zaslal čtenář Marek

Bílá je velmi zrádná barva, jak dokládá krásně pekelná fotka z časně podzimního zájezdu do Itálie, kde bylo ještě teplíčko. Zkušení turisté doporučují do tepla lehké a prodyšné světlé věci, a paní na fotce se podle toho zařídila na 120 %. Taková... prodyšnost se vážně hned tak nevidí. Je fajn, že se všichni účastníci zájezdu a kolemjdoucí Italové mohli pokochat tím, jaké paní XY nosí spodní prádlo. Inspirace se hodí vždycky.

Zaslala čtenářka Grea

Poslední fotka dnešního článku je spíš úsměvná než pekelná. Taky jste si všimli, jak si někteří staří pánové libují v kraťáskách? Ten na fotce je očividně (ty svalnaté opálené nohy mluví samy za sebe) typ houževnatého turisty, který přeběhne Alpy jako nic, zatímco dvacetiletí členové výpravy za ním lezou po čtyřech s proteinovými tyčinkami v zubech. Ani chlad, který si vyžádal bundu a teplé pohorky, pána nedonutil nechat milované džínové šortky doma. Bez pohlazení přízemního mrazíku na ošlehané kůži by to prostě nebylo ono...

Zaslala čtenářka Anna

a

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.14 18:13

Já myslela, že účes, který má paní na fotce z Itálie, už se nedělá. Protože ty kadeřnice, které to ovládaly, už nejsou mezi živými nebo emigrovaly do Saských domovů pro seniory.
Paní se zřejmě stříhá sama, jinak si to neumím vysvětlit, prostě to šmikne tam, kam dosáhne a jakž takž vidí.

Chany
932 příspěvků 27.11.14 19:34

No je holt taky prodyšný… ;) :-D

Mauvy
263 příspěvků 27.11.14 19:40

Podobný účes vidím celkem často na jedné paní, když jezdím ráno do práce. Je v něm nápadná, tak se od ostatních liší, jako by vystoupila z minulosti.

Příspěvek upraven 27.11.14 v 19:40

Josefka
618 příspěvků 27.11.14 20:48

Zadržte, takový účes mám teď já po té, co mi z původně povedeného střihu vypadalo 2/3 vlasů. Třeba paní taky něčím trpí (ale zadek má neúměrně pěkný k takovému účesu šílené šedesátnice!).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.14 18:37

Ale ten pán na poslední fotce má opravdu pěkné nohy! A když si ještě uvědomím, že mu není 30, klobouk dolů! Navíc on určitě ví, PROČ si je vzal ;)

Chany
932 příspěvků 27.11.14 19:37

No jasně. Ať maj´ženský nač koukat, ne? Když můžou chlapi ženským, tak proč ne naopak? ;) :-D

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 27.11.14 19:09

Pán v kraťasech se mi líbí, ten rozhodně ví, co dělá.

g.kala
437 příspěvků 27.11.14 19:19

No konečně nový článek! Peklíčko průměrné, ale okomentované skvěle.

Mauvy
263 příspěvků 27.11.14 19:26

Zejména oceňuji, jak je to skvěle jazykově podané. Ada prostě nezapře, že se stylem se kamarádí.

LaPepa
2 příspěvky 27.11.14 19:34

Pán má opravdu super nohy, vypadá jako turista, jen mě mate, že nemá fusekle.

Asi si vzal k srdci věčný boj proti ponožkám v sandálech a raději je zrušil úplně. Au

Chany
932 příspěvků 27.11.14 19:36

Tipla bych kotníčkové ponožky, prostě nejsou vidět…

Mauvy
263 příspěvků 27.11.14 19:37

Taky mě to napadlo, ale než jsem se stačila přihlásit, předchozí přispěvatelka mě předběhla.

hela009
4 příspěvky 27.11.14 19:38

Tak tomu panovi ty nohy uprimne zavidim!

Chany
932 příspěvků 27.11.14 19:40

Já ne, k mému hrudníku by se nehodily… :-D

Příspěvek upraven 27.11.14 v 19:40

andiedvorakova
331 příspěvků 27.11.14 20:23

Ten modrý klobouček mi připomíná to, co teď potkávám na ulicích denně. Buřtokabát coby představitel lidové elegance. Napřed jsem myslela, že to prostě ženy kupují, protože chodí jen do krámu a pak do práce, kde nemají předepsaného něco reprezentativnějšího než jsou kecky a džínsy, tudíž jim jde čistě o praktičnost, ale jelikož teď sháním nový kabát, prolezla jsem spoustu krámů a vyslechla u stojanů s kabáty dost rozhovorů. A kupodivu se to spoustě žen skutečně zdá být elegantní. Jedné paní dokonce kamarádka/sestra/atd. podávala klasický kabát a bylo jí sděleno, že to ne, protože ona není žádná primadona a beztak na plesy a podobné akce nechodí a k tomuhle (tj. k tomu buřtokabátu) může mít podpatky i kecky s kožíškem. No já nevím, mám z fenoménu „buřtokabát = přiměřená elegance“ takový divný pocit…

Bílé paní jsou takové milé peklíčko. U té první nechápu volbu kalhot - nemají všechny ženy zadek jako J.Lo, ale tak když mám nějaké to kilo navíc a zároveň žádné pozadí, tak to přece ještě neumocním těmi tepláky. U druhé bílé paní se nemůžu rozhodnout, zda jen neví, že jí všechno kouká, anebo jí to kouká schválně, protože někde nabyla dojmu, že je to sexy. Každopádně ty ponožky pána/paní vpravo od ní jsou boží. Hezky ladí s tím mega-over-sized trikem.

Děda každopádně vede :)

opal_k
131 příspěvků 27.11.14 20:43

Pokud jde o tu první bílou paní, po chvilce studia jsem dospěla k závěru, že to nejsou tepláky, ale - au! - overal!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.14 22:14

Tez jsem to jistou chvili podrobne studovala a dosla jsem ke stejnemu zaveru jako vy:)

Eskarína
29 příspěvků 28.11.14 12:28

Pokud je to bílé overal, tak ten výrazně bělejší pruh v pase paní musí být guma od spoďárů a to teda paní vůbec nezávidím…

tereza0bendova
6 příspěvků 27.11.14 20:55

Souhlas… Buřtokabát je kus oblečení, jehož oblíbenost stále nemohu pochopit. Snesla bych ho tak jednou za čas v nějakém zajímavém provedení na útlé postavě (pro mě je to naprosto vyloučeno, jednak by mě to zprasátkovatělo a jednak se mi to prostě nelíbí). Ale stává se pomalu uniformou a je mi to líto :/. Ve formě, v jaké je servírován v naší konfekci mi nepřijde ani praktičtější, ani módní, ani slušivý.

Bagheera
344 příspěvků 28.11.14 07:37

Tedy mě dorazila moje up-to-date oblékaná sestra. Koukám po kožíšku, a ona se mě zeptala, jestli místo toho nechci prošívaný kabát. Já fakt nevím kde se to v ní vzalo, asi je to ve vzduchu jako viróza.

Mauvy
263 příspěvků 28.11.14 07:50

Vyložené buřtokabáty se mi také nelíbí, a navíc lesklé. Nic takového nemám, ale letos jsem na zimu konečně sehnala (po letech shánění, opravdu jsem to chtěla) ne buřtokabát, ale zkrátka jen prošívaný kabát ke kolenům, v matném, neutrálním, příjemném provedení, projmutého střihu, navíc jako zázrak v mé velikosti, a protože jsem drobná, prasátko ze mě nedělá, on ani samotný buřtovitě nevypadá, není zrovna naducaný. Na chození do práce přes zimu ke kalhotám je jedinečný.

Mauvy
263 příspěvků 28.11.14 10:06

Ještě dodám, že můj nový kabát není péřový, peří bych moc neměla kvůli alergii na prach, ale mám ještě starší péřovou bundu (též lehčí a v žádném případě ne buřtovou, to bych zkrátka nechtěla), kterou jsem ještě loni také nosila, když mi mnohdy ani nic jiného nezbývalo.

Knitty
63 příspěvků 28.11.14 12:09

Taktéž jsem vlastníkem péřového kabátu, ovšem s vertikálním proševem a bez pásku - a je to poprvé, co mi v zimě není zima. Vlastním i kvalitní vlněný kabát, ale v tom mi bývalo chladněji. Uznávám - rozhodně není synonymem pro „elegantní“ nebo „dáma“. Ale to teplíčko!!! Když chci strávit s dětmi celý den v zoo, „elegantní dámu“ oželím a cítím teplo od hlavy až ke kolenům.

U mě vede kraťáskový pán. Takový byl i můj dědeček. 50× běžel Velkou Kunratickou;
X-krát Jizerskou Padesátku. Po odchodu z domova se zásadně přemisťoval indiánským krokem. Do deníčku si až do smrti vpisoval, kolik km ten den zmáknul. Jak já doufám, že mám po něm alespoň kousek genofondu!

Mimoon
42 příspěvků 28.11.14 18:47
Buřto zázrak

… jsem na tom podobně - ESPRIT (dlužno říci, že nákup neproběhl v Česku) mě nečekaně zachránil. Antracitový s červenými detaily, ke kolenům, mírně projmutý, nelesklý… no, zázrak:-)

Lief
14 příspěvků 28.11.14 08:27

Oblibu buřtokabátu si vysvětluji tém, že je v něm tepleji, než ve většině kabátů, co jsou běžně v obchodech. Prošívané buřtování jistě více hřeje než uměliny, z něhož jsou kabátky ušity. A ženy mají pocit, že si nevzaly bundu, ale něco hezčího. Jistě že by si mohly koupit kabát z vlny nebo kašmíru, ale to jsme cenově někde úplně jinde a v Orsy to asi taky mít nebudou..

Ofélia
3 příspěvky 28.11.14 09:03

Bez mučenia priznávam, že,,buřtokabát" mám - v práci často chodím do terénu, aj neočakávane, potrebujem sa rýchlo presúvať, a pri tom všetkom neprechladnúť. Nič tak nezahreje, ako práve takýto kabát. Mám aj klasický kabát z vlny, ale nemá na rukávoch patenty, nie je dostatočne dlhý, nemá zapínanie až ku krku a nie je nepremokavý. Je v ňom skrátka menej teplo, ako v tejto,,bunde". Asi som sa dostala do veku, kedy je pre mňa najpodstatnejšie zostať v suchu a teple…

Eskarína
29 příspěvků 28.11.14 12:41

Asi před dvěma lety jsem potkala v květinářství paní ve zlatém buřtokabátě (podobný jsem viděla ve výloze vietnamců), která se radostně chlubila paní květinářce že ji ten úúúžasnej kabátek stál jen 11 tisíc…málem jsem upadla mezi vánoční hvězdy…týden předtím jsem si koupila vlněný kabát ke kolenům za 4,5, který si schovávám na mrazy -10 a víc a myslela jsem si jaká nejsem frajerka. Buřto kabát tak do lesa :-)

Siv11
212 příspěvků 28.11.14 13:07

Tak já buřtokabát mám, péřový, a upřímně, vaše nechuť jde zcela mimo mě :-). Za prvé, je mi teplo. Za druhé, je mi teplo. Za třetí, nejsem žádná modelka, ale postavu přesýpacích hodin mám. Takže s páskem u mě buřtokabát není problém. A jestli se vám to nelíbí, no, nabídněte nějakou rozumnou alternativu. Kabát 100% vlna? Ok, ale takový, aby měl barvu, která se mi líbí a střih, který mi sedí, sháním už pár let. Neúspěšně. Cokoli jiného? Ono toho zas tolik není, že. Jasně, elegance je hezká věc, ale existuje počasí, kdy elegance vede přímou cestu k pořádné chřipce. Takže pokud je něco málo nad nulou a fest leje, klidně sáhnu po outdoorových věcech. A vy si můžete stěžovat na buřtokabáty a outdoorové peklo v ulicích, až budete sedět v čekárně u doktora ;-).

andiedvorakova
331 příspěvků 28.11.14 18:06

Já jsem poměrně otužilý člověk, zimu mám ráda. Naopak z tepla mi bývá špatně. Nemocná bývám už od puberty tak jednou za dva roky. A nikdy s prochladnutím. Vždycky lehnu s angínou, když se najednou moc rychle oteplí. Tak pokud skončím v čekárně, určitě ne kvůli tendenci vyhýbat se buřtokabátům :)

Nicméně já vůbec neříkám, že by se to nemělo nosit, však taky píšu, že chápu, když si to někdo pořídí k praktickým účelům. Jen nechápu, že to někdo vnímá jako elegantní a pak to také tak kombinuje - klidně třeba i přes šaty do divadla nebo na ples.

Co se týče alternativy, vyrábí se i klasické kabáty, které mají místo klasické podšívky kožíšek. Jeden takový jsem zkoušela v Rakousku, ale na mě byl příliš teplý. Cena byla vyšší, ale ne nesrovnatelná s cenami některých buřtokabátů. Samozřejmě to je ale hledání, na které nemají všichni čas a náladu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.14 19:00

Taky to nemám ráda. Ale do města nebo do přírody mi to nevadí. Alespoň ty nelesklé varianty. Bohužel zrovna moje matka si neustále kupuje tyto buřtokabáty a ještě navíc LESKLÉ. I když jí říkám, že to vypadá jak obří kondom, nenechá se odradit a vždycky, když jí doslouží, koupí si nový. Naštěstí do divadla to nenosí, tak aspoň něco..

AnaKarenina
450 příspěvků 30.11.14 10:12

@Siv11,

alternativou je nechat si ušít kabát na míru. Já jsem to tak loni udělala. Výhodou je, že si vyberete střih i materiál jaký chcete. Já jsem navíc zimomřivá, takže jsem si nechala ušít kabát ze 80%vlny + 10% kašmír, zbytek umělý a ještě jsem si ho nechala zateplit. Klasickou projmutou fazonku přeně na moje míry. Navíc stačily 2 zkoušky a bylo hotovo.
Nevýhodou je, že musíte mít šikovnou švadlenu, kterou já mám. Navíc je hrozně levná, už jsem to tu psala, ale celý kabát i s materiálme mně vyšel na 3 tisíce a to jsem počítala tak 6-8. Moje švadlena, je prostě paní, která šije na vesnici a ty ceny tomu odpovídají, ještě se omlouvala jak je to moc peněz :-). Taky je mi jasný, že si asi někteří představí, že ten kabát je určitě nemoderní, když ho šil někdo z vesnice atd. ale tady bych ráda zmínila, že na vesnici je opravdu spousta služeb (typu švadlena, kadeřnice)opravdu sice levných, ale zabržděných někde v 80 letech, cenou i výkonem :-). Občas se ale najde výjimka a to je potom pro zákazníka radost :-)

Příspěvek upraven 30.11.14 v 10:14

Crisie
26 příspěvků 6.12.14 17:48

Já nosím kabáty x let, kvalitní vlněný mám z výprodeje. Když prší, vezmu si děštník. Pokud to není trenchcoat, tak to nepromokne. Mně to přijde trochu jako alibismus. Každej dělá, jak kdyby tu bylo -40 a monzuny k tomu. :D A ne, nemocná nebejvám a že bych v tom promokla, se mi nestalo.

emvi
7 příspěvků 5.2.15 15:15

Pro cestování hromadnou dopravou do práce za jakéhokoliv počasí, z práce navíc ještě s nákupem poživatin pro rodinu, kdy pro plné ruce nemám ani jak držet deštník (ono se to v tlačenicích stejně moc nedá) jedině outdor (nepromokavá a neprofouknutená bunda s kapucou a stejné funkční kalhoty, pohorky a batoh! Neumím si představit, jak bych to cestování (a dobíhání!) v narvaných a špinavých dopravních prostředcích zvládala v lodičkách a šik kostýmcích, to snad ani nejde, nebo je k tomu třeba nějakého zvláštního talentu. Na taxíka a vlastní auto bohužel momentálně nemám.

Hafina01
63 příspěvků 29.11.14 05:00

Mega-over-sized? Že by převeliké?

Kde jsou ty veselé doby, kdy člověk frajeřil, když něco českého dokázal vyjádřit cizím slůvkem… Já dneska vzbuzuji údiv, když něco běžného mezinárodního umím přeložit do češtiny.

pparis
9 příspěvků 30.11.14 15:45
jednoducho..

Je to pohodlne a nic ine tie zeny nezaujima. ich ten vzhlad naozaj netrapi. jedine co po kabate chcu je aby im v nom nebolo zima a aby bol co najprijemnejsi na tele. tasku „zo zavesu“ asi od niekoho dostala a naco by minala peniaze na novu ked jednu uz ma. ja viem, ze mnohi napisu, ze zene by na tom zalezat malo a mala by sa snazit vyzerat aspon trochu slusne a ze v minulosti ani chudobni nechodili takto doobliekani, ale…skratka nechapete zmyslanie tejto skupiny ludi. im je to skratka naozaj suma-fuk ako vyzeraju a nikto ich nepresvedci, zeby mali to zmyslanie zmenit. maju v zivote uplne ine priority.

vojva
3 příspěvky 1.12.14 06:11

Byl jsem minulý týden s mamkou kupovat kabát na zimu a stalo se mi přesně to samé. Přijdu do obchodu a říkám, že chci dlouhý, elegantní, vlněný(!) kabát (mimochodem netušil jsem, že sehnat dámskej kabát trochu zajímavějšího střihu a kvality látky aspoň takový, aby se nerozpadal už na regálu v obchodě, je tak složitá věc). Prodavačka, asi dvacetiletá holka, mi ukázala ty tři polyesterový chudáky, co tam měli a hned se jala nosit buřty. Říkám jí, že rozhodně nepovažuju něco takovýho za oděv vhodnej pro čerstvou padesátnici, tím spíš, když mamka není drobounká a prostě by v tý hrůze vypadala jako buřt. „No ale ono to právě má tady takhle ten kožíšek a ten to dělá elegantní.“ Nevěřil jsem vlastním uším. Lidi vážně považujou šusťákovou buřtovou bundu s hnusnym umělym kožichem na kapuce za elegantní. Pak ještě dodala, že je to šmrncovní a mamka v tom bude vypadat mladistvě. V zaměsícpadesáti letech. V bundě. Prostě to nechápu. Že to není hezký, na tom se shodneme, ale já to teda ani nepovažuju za pohodlnější oproti kabátu, jo, když vám na to ukápne omáčka z hamburgeru, tak se to asi líp čistí.

Sonmi
48 příspěvků 5.12.14 09:55

Teda to, co má na sobě ta slečna z fotky, přece není buřtokabát. Aspoň já si pod pojmem buřtokabát představuju takovou tu lesklou michelinkovskou hrůzu aneb přeplněný pytel na odpadky. Slečna má normální prošívanou bundu, padnoucí, matnou, nijak extrémně vycpanou. kdyby si k tomu vzala normální kabelu a čepici, tak by se nad tím těžko někdo pozastavil.

-Anna-
187 příspěvků 27.11.14 20:24

Starší pán na fotografii má prostě tak hezké nohy, že o ten pohled nechtěl kolemjdoucí ochudit…

Bongani
180 příspěvků 27.11.14 21:49

Mám pocit, že už jsem toho pána na poslední fotce taky potkala, myslím, že to bylo vloni v zimě a bylo ještě chladněji než teď. Tak tak asi chodí opravdu celý rok.

Demode
2054 příspěvků 27.11.14 22:03

Na poslední fotce je vskutku pekelná ta korpulentní dáma v příšerném hacafraku v ještě příšernější sukni s podivným pruhováním a obutá snad v nejhnusnějších hnusosandálech.

Příspěvek upraven 27.11.14 v 22:04

Evženie
201 příspěvků 27.11.14 22:38

Achich ach, slečna č. 1 mi připomíná mě, když mi bylo 14 až 16. Snažila jsem se sloučit svou touhu být trendy, silnou konzervativnost a strach z toho, že to přeženu, maminčiny dobře míněné rady a svůj šatník, který nebyl nic moc a podřízený náročným životním podmínkám (všechno muselo být hlavně teplé a víceúčelové). Sekáče tehdy ještě byly málokde, ve výprodejích byly hlavně věci, které nikdo jiný nechtěl a já neměla žádné vlastní peníze. Když jsem se občas do nějakého extravagantního kousku zamilovala a pořídila si ho, vlastně jsem nevěděla, co s ním. Takže občas to dopadlo taky takhle. A buřtokabát jsem měla taky, dlouhý a vyblitě zelenobéžový. Ale byl teplý a levný…

Grete
800 příspěvků 27.11.14 23:34

„Ten na fotce je očividně (ty svalnaté opálené nohy mluví samy za sebe) typ houževnatého turisty, který přeběhne Alpy jako nic, zatímco dvacetiletí členové výpravy za ním lezou po čtyřech s proteinovými tyčinkami v zubech.“…je vycizelovaná věta, která mě rozesmála. Díky :)

Příspěvek upraven 27.11.14 v 23:35

Kaorlik
11 příspěvků 27.11.14 23:35

Ja mit takovy nohy, jako ten pan, tak taky nosim kratasy cely rok!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.14 03:20

Super clanek, pan z posledni fotky stoji u stanku Student Agency a beztak kupuje zlevnene letenky nekam do Patagonie. A takovym lidem zkratka fandim. Preji spoustu uspesne zdolanych mil na zemi i v povetri :-)

Jinak myslim, ze zimni tema vola po nejakem vetsim, poucnem clanku na tema „A jak teda v zime na to“ (podobne jako se objevil uzasny clanek „A v cem teda na ples?“). Myslim, ze nebudu urcite sama, kdo v tom tak trochu v zime lita, protoze vazne nevi, a clanek pro takova „slepa streva“ by mohl hodne pomoct.

S hrdosti a radosti bych si tu roli strihla - pravou zimu zaziju po 4 letech, protoze jsem par let stravila v teplych krajich. Z kousku, co mi zbyly, mam akorat cerny, dvourady kabat pod zadek, z pocesane tkaniny, a pak kabat z prave kuze, jednorady, barva velbloudi, delka tesne pod kolena. Pak sportovnejsi khaki bundu s kapuci (mam stesti, ze khaki je uz zase pry in :-) ). Je mi 30, postava 158/50, tvar presypaci hodiny. Bydlim s manzelem v male vesnici, cestou z nakupu obcas budu muset zaskocit do kotelny zatopit, takze kozacky na jehlach nejspis neuziju, ale zase na kecky to taky byt nemusi. Rada bych i v zime vypadala k svetu, dvojnasob proto, ze v teplejsich mesicich opravdu miluju doplnky (dokonce se priznam, ze i sama „koralkuju“, byt vim, ze na Pekle se tvoreni s pochopenim nesetkava). Po tolika letech uz je tech par mych zimnich veci, co zbylo v dome u rodicu, beznadejne out, takze jsem skutecne „pole neorane“ (a to vcetne zimnich kalhot, sukni, puncoch a bot). Moc dekuji za vsechny rady, a pokud se dockame nejakeho clanku na tema vkusneho zimniho oblekani, budu moc rada :-)

Příspěvek upraven 28.11.14 v 03:21

Alterations
753 příspěvků 28.11.14 09:21
Průsvitnost

Zaujalo mne, jak ty bílé obleky jsou na fotkách průsvitné az průhledné. To snad ani není možné, že to tak je i ve skutečnosti. Nedělá to jen ta fotograqfie? Mám pocit, že jsem někde viděla, že jakési herečce se na fotografii objevilo pod černými šaty barevné prádlo, které zřejmě nebylo normálně vidět. Nebo to může být druhem látky?

Nejteplejší kabáty jseu z pravých kožešin. Ty ale jednak není politicky správné nosit, a jednak pouze ty velmi nákladné jsou lehké. Péřový kabát všechno vyřešil najednou.

volfish
945 příspěvků 28.11.14 12:36

Já se obávám, že ty bílé oděvy opravdu tak průhledné jsou. V létě jsem si v obchodě chtěla koupit obyčejné bílé tričko a… nenašla jsem jediné, přes které bych si neviděla všechny detaily na ruce.
Herečkám/zpěvačkám na společenských akcích zprůhlední černé oblečení na fotografiích s bleskem, to je něco jiného - to opravdu bývá většinou při běžném podívání neprůhledné, jen ta darda světla to prosvítí.

rafej
16 příspěvků 8.12.14 16:06

Mám dojem, že ta průhlednost je dána nekvalitními materiály s nízkou hustotou osnovy, které se poslední dobou vyrábějí. A samozřejmě světlé barvy jako je bílá, šampaň, béžová, krémová jsou náchylnější na průhlednost. Vždycky je dobré vyzkoušet si oblečení na přímém sluníčku. V normálním denním světle nebo dokonce jen umělém to nemusí být viditelné. Pokud to tedy není opravdu průhledný hadr.

Atlacoya
2790 příspěvků 28.11.14 10:00

Viděla jsem pána, který byl variantou slečny z první fotky - kalhoty s kytičkou (ne kostkované, šedivé), bunda a klobouk.

Alterations
753 příspěvků 28.11.14 12:50
Klobouk a jiné

Já jsem také přesvědčena, že klobouky jsou lepší než čepice, nebo rozlítané hlavy starších žen.. Sama miluju pánské. Modrý klobouk k černému kabátu bych tak úplně nezatracovala. Sama se nejraději kontroluji náhodným pohledem do výloh nebo zrcadel. Chybu udělá každý. Naše Ada byla jednou v pořadu pana Krause a měla na sobě úžasně vhodné pastelové flitrové šaty a narůžovělé pučochy a podle mého názoru vše poškodila černými botami.

Ready
292 příspěvků 28.11.14 12:55

Pán je skvělej, fandím mu a přeju tisíce našlapaných kilometrů s těma perfektníma nohama!

perfidni rachomejtle
2 příspěvky 28.11.14 13:05

Jé, ten děda je super, takhle bych chtěla tak za třicet let vypadat a takhle být očividně aktivní. Já myslím, že je na cestě za dobrodružstvím a proto je náležitě oblečen.

LucaLuca
51 příspěvků 28.11.14 13:19

Mně se děda líbí moc.

LucaLuca
51 příspěvků 28.11.14 13:18

Nevím, zda to, co jsem si letos koupila, je buřtokabát, a je mi to fuk. Do práce a do města nosím sukně + vlněný kabát. Ale ke slimkám, které jsem vzala na milost a v solidním provedení poprvé koupila až nedávno, se mi zdál můj kabát moc usedlý nebo jak to říci. Sháněla jsem tedy něco jiného, ale nechtěla jsem klasické buřty, peří a černou barvu. Po dvou sezónách jsem sehnala šedý prošívaný kabát, hezky ušitý, projmutý, na bocích má prošívání jiný směr zdůrazňující to projmutí. Buřty podle mě nedělá. Když jdu jen rychle do obchodu nebo pro děti do školy, tak se neházím celá do gala, ale nechci chodit v džínách a lyžařské bundě. Ale tak asi je to taky peklo, i kdybych šla jen s košem.

Na mateřské jsem měla černý péřový buřtokabát zcela záměrně (kvůli teplu na vycházkách), džíny a sněhule. Do mě! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.14 15:49

Na poslední fotce jedou účastníci zájezdu z Florence do teplých krajin, proto jsou oblečeni tak, aby sundali bundy a byli připraveni na teplo. Takhle když jsme doprovázeli dceru, tak zas ve 25 stupních bylo spoustu studentů obuto do kozaček a objevil se tam i buřtokabát, protože se jim prostě nevešel do kufrů. Sbalit se na půl roku je obtížné.

Příspěvek upraven 28.11.14 v 15:51

Parwi Nawari
353 příspěvků 29.11.14 10:25

Smutně osamělého klobouku je mi líto. Přitom je tak jednoduché to celé překopat a krásně by vynikl…

marmota-b
532 příspěvků 30.11.14 10:59

Osamělý doplněk se mi občas taky přihodil (čímž nechci tvrdit, že je to případ téhle nositelky, protože očividně není), když jsem pendlovala mezi školou a domovem… potřebovala bych na ty klobouky krabici vhodnou k umístění do batohu. :)
Taková stylová nesourodost je často takový důsledek přechodného stavu. Otázka zůstává, jestli to majitelce dojde a přejde úplně, nebo zůstane zaseknutá. Já osobně jsem většinou pořád někde mezi, ale aspoň to většinou už vím…

marmota-b
532 příspěvků 30.11.14 11:08

@ionicera A někdy to nemusí být ani na půl roku; stačí jet někam na sever nebo na jih.
Největší švanda ovšem byla, když jsem jednou jela v červenci/srpnu na tři týdny do Pobaltí. V Praze bylo nějakých patnáct stupňů a za dva dny v Tallinnu jsem se ve všem svém oblečení pařila a v Liepáji o nějaké dva týdny později jsem si musela kupovat bílé tričko, protože už jsem skoro všechny svoje propotila a z toho, co mi do horkého počasí zbylo, mi vycházely strašlivě pekelné kombinace. :)

jiturka
60 příspěvků 30.11.14 18:25
podprsenky

U první bílé paní musím ocenit správný obvod podprsenky ;-) U druhé mě zarazilo, jak blízko sebe má ramínka – žeby zužováním obvodu? Sama musím přešívat, neboť 70C je k sehnání občasně i za rozumné ceny, ale když je to možné, posouvám i ramínka…

AuroraBorealis
948 příspěvků 1.12.14 11:35

Nedá sa nič robiť, toto sa mi chtiac-nechtiac vybavilo pri poslednej fotke :D :D

porjk
3335 příspěvků 1.12.14 19:15

Asi budu stát se svým názorem dost osaměle, ale co! Chtěla bych se zastat, zde tak zatracovaného, kusu oblečení-buřtokabátu-.
Kdysi prošívanému kabátu někdo udělil takto nelichotivý název a pak už se k němu nikdo nehlásil, aby nedejbože neupadl v podezření, že ho vlastní.
Prošívaný kabát nutně nemusí být důvodem ke studu, taky proč, když je ušitý slušně, ze slušného materiálu. Troufám si tvrdit, že většina z nás nechodí běžně v kašmíru, s řadou perel na krku a v lodičkách z teletiny. Flaušový kabát už taky není pokaždé z vlny, materiály se prostě mění a tohle je prostě jen jiný materiál na klasický kus oděvu. Navíc lehký s možností snadné údržby. Koho by před lety napadlo, že se budou nosit sukně ze softshellu, nebo spodní prádlo ze syntetiky?
Kdysi mívali lidi jeden zimník dlouhá léta, ale dnes to nestačí, proč tedy nemít klasický plášť, k tomu sportovní bundu a třeba i kabát se syntetiky? Když vidím, jaké se prodávají kabáty tzv. flaušové a za jakou cenu, tak se přiznám, to raději zateplený. Ať si peklo syčí :-)

BP0991
213 příspěvků 3.12.14 20:08

Taky nechápu ten odpor ke kabátu… Vypadají hezky (ne všechny), postavu dělají pěknou (člověk nesmí vážit sto kilo..) a je v něm teplo. Já bych zase nevylezla ven ve sportovní bundě.. (pokud neprovozuju sport a nebo nejsem na horách) V zimě v mrazu mě nezahřeje ani můj elegantní kabát( nevím složení materiálu :-D ) ale jedině zimní péřovka s páskem v pase.. :-)

Niobara
4 příspěvky 2.12.14 21:48
Peckáááááá!!!!

Teda, já nechci řešit ani článek, ani buřtokabát… ale musím Vám napsat, že fotka Karla Gotta s Pal´em Haberou v džínových spoďárech mě naprosto odrovnala a normálně se tady svíjím smíchy! :-D :-D :-D

opal_k
131 příspěvků 3.12.14 12:12

Mně by zajímalo, jak se cítil (Habera, i když i pro Gotta to muselo být „zvláštní“)… cool, nebo jako blbec? O tom, že jsem někde polonahá, jsou mé nejhorší sny…
Já jsem se jako cca devatenáctileté tele ocitla na školním výjezdu na okobercovaném krajském národním výboru (nyní úřad ;-)) v botaskách a připadala jsem si TAK STRAŠNĚ, že jsem si šla okamžitě koupit jiné boty, a beru to jako klíčový zážitek pro své další obouvání… takže vlastně díky, že se to stalo tak brzo…

InstantEuphory
8 příspěvků 3.12.14 23:34

Ty zelený botičky by se mi tuze hodily :)

Enoména
55 příspěvků 4.12.14 21:34

Tak bachraté paní je odhadem PĚTAČTYŘICET?!? S rozostřeným obličejem vypadá chudák skoro na šedesát.

Mauvy
263 příspěvků 5.12.14 07:48

Právě to dělá hlavně ten krabicovitý kabát, však Ada píše, že si ho dodnes na tržnicích kupují některé důchodkyně. Takže ono i když si ho koupí nějaká mladší a silnější, tak jí to dělá hned o dost starší. Moje matka měla kdysi kabát podobného střihu (i barvy) a taky jí lichotivou figuru nedělal. Proto já radši na sebe kabáty aspoň lehce projmuté nebo kratší áčkové, které mohou být díky střihu i v menší velikosti.

Příspěvek upraven 05.12.14 v 07:48

isko
1855 příspěvků 4.12.14 23:01

@Niobara
Se nesmějte, to jim uteklo z vlákna „Sex muž“!

lentilka248
10 příspěvků 6.12.14 18:56

@jiturka 70C se shání krásně..taková 70F (nebo 70GG v těhotenství) je lahůdka:-)

jiturka
60 příspěvků 29.12.14 12:13

Právě že 70C se sehnat dá, ale 65D, která by mi byla nej, už méně. Větší velikosti, malý obvod – děs…

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 8.12.14 15:15
Co dělat?

Dnes jsem v Camaieu viděla mladou prodavačku, štíhlou a oblečenou celkem slušivě (střízlivé černé mini), které z hlubšího dekoltu na zádech koukala tyrkysová podprsenka. Celou dobu co mne obsluhovala jsem si říkala, zda ji mám na to upozornit. Obvykle, to dělám, zvlášť pokud mám pocit, že dáma o tom neví. Sama jsem takto byla nejednou ušetřena trapasu. Ale v tomto případě jsem si nebyla jistá, zda to ta mladá dáma nemá schválně. Ale na druhé straně mi její vzhled k tomu nějak neseděl. Jak postupujete v takovýchto případech?

Christen SEN
140 příspěvků 11.12.14 14:53
nechcem nosit Buřtokabát - pomoc!

Co nosite v zime ked nemate buřtokabát aby Vam nebola zima? Ja som k nemu mala odpor ale zmenila som nazor odkedy mam male dieta (2r) Ked som musela chodit minuly rok denne 6 hodin vonku s kocarkom a teraz denne 3 hodiny hore dole s dietatom po parku tak som skoncila prave u buřtokabátu. Vo vsetkych ostatnych kabatoch mi bola zima (mam doma 5 elegantnych kabatov). Rada by som si dala svoje fancy kabaty ale vo vsetkych mi je priserna zima. Ked som chodila do prace a moje outdoor aktivity sa obmedzovali na 20 min chodze na vzduchu ked som striedala domov, metro, praca, metro a domov tak to islo. Co mate na sebe aby Vam nebola zima?

Stemcells
97 příspěvků 17.12.14 23:37

Já buřtokabát.

Ve vlněném kabátě je mi pod deset stupňů zima a norkový kožich se nehodí na běžné nošení. Tak mám péřový buřtokabát, teda spíš bundu. Pak mám ještě městský kabát/bundu od Wellensteyn, které nejsou buřtózní, ale obávám se, že s jejich dostupností to v ČR nebude moc dobré a i cenově jsou poněkud jinde (já mám svůj z výprodejů v Mnichově a doufám, že mi za tu cenu aspoň patnáct let vydrží).

Putzi
25 příspěvků 15.12.14 20:32

@porjk Taky tomu moc nerozumim… jsem vlastnikem jednoho prosivaneho kabatu, burty nicim nepripomina a je to PRVNI kabat (a ze mi je skoro 40), ve kterem mi nebyla nikdy zima. Slavne a ELEGANTNI flausaky profukuji, vlnene kabaty taky… a tolik penez ani otrlosti (jako byvaly dlouholety vegetarian) na to, abych chodila v kozichu, nemam. Muj kabat ze mne nedela zadne prasatko, je uzasne cokoladove hnedy, prosivani ma tedy myslim svisle, je v nem nejake procento peri a jde normalne hodit do pracky. Bohuzel uz by potreboval vymenit za novy, protoze je dost onoseny, ale jaksi z rodicovske to asi letos ani napresrok neporidim…

Alterations
753 příspěvků 17.12.14 16:28

Vlněný kabát musí mít pro zimní období všití vlněný vatelín pod podšívkou a na límci pravou kožešinu s delším vlasem. Nic umělého - i králík hřeje víc než umělá kožešina. Umělé kožešiny jsou velký podvod! Všechni důchodci by měli pěstovat králíky. Jejich kožešina je lehká, laciná, dobře se barví a hřeje. Proti prošívaným kabátům ale nic nemám.

Christen SEN
140 příspěvků 13.4.15 14:47

@Stemcells dik za info. S cenou problem nemam :) Skusim ale pozriet niekde osobne - este som nasla KARA znacku v CR ktora vypada celkom fajn

Laraine
29 příspěvků 19.10.15 13:26

Pán v kraťasech je dobrý a perfektní je hláška od dvacetiletých s tyčinkou v zubech.

Mia.Barnes
18 příspěvků 18.8.16 22:33

Ale musí se nechat, že kraťáskový děda má lepší nohy než leckterá dvacítka :D :D :D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Kupte si prsa

Autor: Ada

Když jsem se prohrabávala Aukrem, nemohla jsem si nevšimnout, kolik... Celý článek

Už ten háček netrap

Autor: Ada

(30.6.: článek doplněn) Kdo čte peklo pravidelně, ví, že v Česku... Celý článek