Jak se oblékaly první dámy České republiky?

12.01.18 | autor Blanka

Na Hradě nás možná čekají změny. A to nejen ve funkci prezidenta, ale také na pozici první dámy. Ohlédli jsme se do minulosti, jak své role zvládaly partnerky českých prezidentů v oblasti módy.

Zdroj: Profimedia

Olga Havlová 1 / 5

Olga vždy vyznávala uvolněný styl. Na většině neformálních fotek ji uvidíte v tlustém svetru a džínách s trvalou a s cigaretou v ruce. S rolí první dámy se v tomto ohledu sžívala velmi špatně. Jako intelektuálka byla nad módu spíše povznesená. Šaty jí navrhovala módní návrhářka Inna Arnautová. Sukně jí sahala vždy pod kolena a poznávacím znakem jejího stylu byly decentní tlumené barvy od béžové po hnědou.

Zdroj: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Dagmar Havlová 2 / 5

Začátky neměla Dagmar vůbec jednoduché. V očích veřejnosti bojovala o své místo ve stínu zesnulé Olgy. Za svou kariéru první dámy se dopustila několika módních faux pas. Ze svých přešlapů se ale rychle poučila a v roce 2008 ji Česká módní akademie označila na nejelegantnější ženu Česka. Zejména při zahraničních cestách byla ozdobou naší země.

Zdroj: Profimedia

Livia Klausová 3 / 5

Vypadá to, jako by si Livia nenechala ujít ani jednu módní přehlídku. Nejčastěji jsme ji potkávali v kostýmku, v roli první dámy byla vždy elegantní a skvěle upravená. V jejím šatníku se našly i modely světových návrhářů zvučných jmen včetně Vivienne Westwood.

Zdroj: Herbert Slavík

Ivana Zemanová 4 / 5

Ivana Zemanová se v průběhu funkčního období svého muže v módě hodně hledala. Z blondýny se měnila na brunetu a zpět. Hlavně ze začátku působila spíš jako šedá myška. I proto na sebe strhávala pozornost spíše její dcera Kateřina. Časem se ale Ivana ujala role první dámy naplno. Postupně se jí daří měnit květovaná neforemná saka za splývavé střihy v jedné barvě.

Zdroj: ČTK

Nová první dáma? 5 / 5

Už na konci ledna budeme znát nejen nového prezidenta ČR, ale i jeho partnerku. Z nedávné debaty potenciálních prvních dam je nám jasné, že ve všech případech bude na Hradě profesionální pomoc stylistů potřeba. To se týká i stávající první dámy Ivany Zemanové, která se sice v posledních pěti letech velmi zlepšila, ale módní experty by uživila klidně ještě několik volebních období.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek