Jak se oblékaly první dámy České republiky?

12.01.18 | autor Blanka

Na Hradě nás možná čekají změny. A to nejen ve funkci prezidenta, ale také na pozici první dámy. Ohlédli jsme se do minulosti, jak své role zvládaly partnerky českých prezidentů v oblasti módy.

Zdroj: Profimedia

Olga Havlová 1 / 5

Olga vždy vyznávala uvolněný styl. Na většině neformálních fotek ji uvidíte v tlustém svetru a džínách s trvalou a s cigaretou v ruce. S rolí první dámy se v tomto ohledu sžívala velmi špatně. Jako intelektuálka byla nad módu spíše povznesená. Šaty jí navrhovala módní návrhářka Inna Arnautová. Sukně jí sahala vždy pod kolena a poznávacím znakem jejího stylu byly decentní tlumené barvy od béžové po hnědou.

Zdroj: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Dagmar Havlová 2 / 5

Začátky neměla Dagmar vůbec jednoduché. V očích veřejnosti bojovala o své místo ve stínu zesnulé Olgy. Za svou kariéru první dámy se dopustila několika módních faux pas. Ze svých přešlapů se ale rychle poučila a v roce 2008 ji Česká módní akademie označila na nejelegantnější ženu Česka. Zejména při zahraničních cestách byla ozdobou naší země.

Zdroj: Profimedia

Livia Klausová 3 / 5

Vypadá to, jako by si Livia nenechala ujít ani jednu módní přehlídku. Nejčastěji jsme ji potkávali v kostýmku, v roli první dámy byla vždy elegantní a skvěle upravená. V jejím šatníku se našly i modely světových návrhářů zvučných jmen včetně Vivienne Westwood.

Zdroj: Herbert Slavík

Ivana Zemanová 4 / 5

Ivana Zemanová se v průběhu funkčního období svého muže v módě hodně hledala. Z blondýny se měnila na brunetu a zpět. Hlavně ze začátku působila spíš jako šedá myška. I proto na sebe strhávala pozornost spíše její dcera Kateřina. Časem se ale Ivana ujala role první dámy naplno. Postupně se jí daří měnit květovaná neforemná saka za splývavé střihy v jedné barvě.

Zdroj: ČTK

Nová první dáma? 5 / 5

Už na konci ledna budeme znát nejen nového prezidenta ČR, ale i jeho partnerku. Z nedávné debaty potenciálních prvních dam je nám jasné, že ve všech případech bude na Hradě profesionální pomoc stylistů potřeba. To se týká i stávající první dámy Ivany Zemanové, která se sice v posledních pěti letech velmi zlepšila, ale módní experty by uživila klidně ještě několik volebních období.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Gorilka
1369 příspěvků 12.1.18 13:57

Mno, koukám že ty fotky jsou stále stejně prťavý.

Bossygirl
619 příspěvků 12.1.18 13:58

@Gorilka A články stále stejně objevný a zajímavý…

julie74
3822 příspěvků 12.1.18 14:24

No, ale Zemanové jste vybrali super fotku, tak pěknou jsem ji už dlouho neviděla. Teda vůbec jsem ji už dlouho neviděla, ale to je jiná… :))

Carrie21
32 příspěvků 12.1.18 15:11

Paní Olga byla vzdělaná dáma, a je úplně zda měla svetr. Na oficiálních fotkách má vždy jednoduchý nadčasový outfit a perly. Skvělé.
Paní Dagmar se trochu inspirovala u bristké královské rodiny, ale její styl se mi také líbí. Trochu se snažila vymanit z českéh průměrnosti a daří se jí to i dnes. Dokonce bych řekla, že její styl se s věkem tříbí.
Paní Livii obdivuji jako mimořádně vzdělanou ženu, ale její styl oblékání je různorodý. Někdy má perfektní outfit, jindy zas trochu zvláštní a zbytečně jí to přidává věk ( tu fotku, co jste vybrali je příšerná).
Paní Zemanová styl nemá, i když se o to snaží. Během posledních let se to zlepšilo, ale prostě je to styling z Vysočiny…Jinak chválím nový účes a světlejší vlasy. Možná by měla změnit stylistu.
Při debatě manželek současných kandidátů se mi líbil outfit Michaely Horáčkové a paní Drahošové. Celkem i Lucie Talmanové ( až na ty boty), ale ta má výhodu, že je velmi hezká:-)

Holka_Hnědooká
84 příspěvků 12.1.18 17:30

Škoda, že jste to nevzali víc do hloubky. Fotek prvních dam jsou všude mraky, mohli jste udělat podrobný článek o jejich stylu, místo toho jste to přešli třemi větami v tomhle štěku. To, že se Dagmar Havlová zpočátku v módě hledala nebo že Livia Klausová nosila kostýmky, víme všichni i bez vás.

A ten „proklikávací“ formát je otravný.

Josefínaa
429 příspěvků 12.1.18 19:54

O fejkové kabelce paní Dagmar Havlové slyším poprvé. Myslím, že si to pletete s paní Grossovou, její napodobenina LV proběhla všemi médii. Článek bez ověřených informací, s nulovou hodnotou.

Admin Módnípeklo.cz
1151 příspěvků 13.1.18 07:42

Dobrý den,

děkujeme za doplnění, článek jsme upravili, aby neobsahoval zavádějící informace.

Blanka

Moir
2512 příspěvků 13.1.18 16:42

Ach jo, více stránkové články dorazily i na peklo…copak to nejde dát na jednu stránku?

LenkaPraha01
58 příspěvků 13.1.18 21:46

Olga Havlová že byla intelektuálka??? Povedzte, milá redakcia, čo vy si predstavujete pod takým slovom INTELEKTUÁLKA?

Josefínaa
429 příspěvků 13.1.18 22:21

@LenkaPraha01
Fakt myslíte, že někdo z redakce tuší, co znamená INTELEKTUÁLKA? O filmu nemluvě…?

Příspěvek upraven 13.01.18 v 22:22

VeronikK
1287 příspěvků 14.1.18 10:54

Skvělé téma pro článek na pekle, ale kde ten článek je? Jen pár povrchních komentářů fotek… To je škoda, opravdu by to bylo zajímavé, zhodnotit styl i vývoj prvních dam!

Doudou
1387 příspěvků 14.1.18 12:50

Mě zaujala věta, že už teď je jasné, že u všech potenciálních prvních dam bude služeb stylistů potřeba.
Fakt je to taková bída podle vás? Asi mám už nějak nižší nároky :-).
Tak ano, mouchy by se najít - kozačky k šatům, černé boty ke světlému zbytku (pí. Hilšerová), humpolácké boty pí. Talmanové. Paní od Kulhánka by mohla mít něco na krku apod.
Oceňuji, že pí. Drahošová má ladící silonky :-)

Vážně mi to jako nějaká hrůza nepřijde. Tak jasně, není to Melanie… :-).

KlaudieS
1765 příspěvků 14.1.18 23:01

@Doudou Ano, je. Všechny na mě působí usedle, nudně, necharismaticky, což je škoda, protože za každým silným mužem…blabla. Je smutné vidět, jak moc se o sebe nestarají ženy našich elit.

lucindaSK
977 příspěvků 15.1.18 07:56

Tá posledná fotka je peklo samo.

Bossygirl
619 příspěvků 15.1.18 09:58

@lucindaSK Pro mě je pravé české peklo, že nebyla ani jedna žena mezi kandidáty. Po 100 letech demokracie u nás. (Obrazně řečeno).

asterah
429 příspěvků 16.1.18 19:42

Demokracie ale není o schopnosti či neschopnosti někoho kandidovat na prezidenta, nebo jinou funkci - bez ohledu na pohlaví. Je lepší, když má člověk soudnost a necpe se někam, kde na to nemá - viz většina letošních kandidátů na prezidenta. Některé ženy, které zastávaly (nebo zastávají) post na ministerstvech a evidentně na to nemají - to je podle vás dobře? To je hodně špatně a není to o tom, že by ženy, jako takové na to neměly, ale je to o tom, že tam lezou ty, které na to nemají…

Paris1789
5345 příspěvků 17.1.18 08:22

A že je tam spousta pánů, kteří „na to nemají“, vám nevadí?

Karin
3948 příspěvků 17.1.18 14:12

A je to pohlaví tak hrozně podstatné? Ať jsou tam lidi, kteří na to mají. Pohlaví je důležité pro rozmnožování, ne pro řízení státu…

asterah
429 příspěvků 17.1.18 14:16

Tak snad z mého příspěvku vyplývá, že mi vadí jakýkoli pitomec bez ohledu na pohlaví…

Paris1789
5345 příspěvků 15.1.18 10:23

Olga Havlová nebyla intelektuálkou v tom smyslu, jak intelektuálky chápeme dnes. Jistě se ale musela od svého muže a v prostředí, v němž se pohybovala, hodně inspirovat. Což byl ale podle všeho oboustranný proces, ona sama též inspirovala prostředí kolem sebe. Ale intelektuálkou nebyla, původním povoláním dělnice jistě mohla číst Vergilia v originále, ovšem označit ji za intelektuálku je spíše projevem ignorace. Což mne vede k zamyšlení nad tím, jak moc se věnují přispěvatelky MP studiu toho, o čem píšou. Povrchnost napsaného mne svádí k domněnce, že je to vlastně moc nezajímá, i Wikipedie má lepší informace.
Takže doporučuji knihu Pavla Kosatíka Člověk má dělat to, nač má sílu, je to docela čtivé, ostatně jako všechny jeho knihy.
A k tématu: velvyslankyně Klausová se obléká konstatně v duchu „Velkouzenářka na audienci u zemského protektora“.

Yello
42 příspěvků 16.1.18 15:34

Musím uznat, že z hromadné fotografie manželek a partnerek kandidátů na prezidenta by úplnou ostudu neudělala žádná z dam. Z fotek a diskuzí u mě vede styl pí. Drahošové a pí. Horáčkové. Tleskám za krásnou fotku pí. Zemanové, protože jinak její styl dost pokulhává, kord ve srovnání s předchozími prvními dámami.

Bossygirl
619 příspěvků 16.1.18 21:06

@asterah O současné (ne) vládě se ani bavit nechci. Bez ohledu na pohlaví. Rozesmutněl mě fakt, že 100 let mají české ženy volební právo a…A mám-li být konkrétní, pro mě by zajimavou kandidátkou byla třeba Miroslava Němcová.

Paris1789
5345 příspěvků 17.1.18 08:32

Miroslavu Němcovou s jejím plačtivým projevem a dlouhodobým lísáním se ke kultu Václava Klause nepovažuji za kandidátku, která by měla šanci. Její vyjádření k ženským právům plně odpovídalo dobovým postojům špiček ODS k témuž. Úplně nejvíc mi na ní vadilo to, jak dlouhodobě ignorovala všechny ty sviňárny, co tady ODS pospolu se socany prováděla a tvářila se, že se nic neděje. Dokonale splnila to klišé, že „žena má mít velkou zástěru, aby jí přikryla všechny domácí problémy“.
V pomyslné soutěži o antifeminstickou stranu ODS jednoznačně vítězí na celé čáře a podle všeho to nevypadá, že by na tom profesor Fiala cokoli chtěl měnit. Srovnejte s ANO, které má pražskou primátorku, čtyři ministryně (v demisi), středočeskou hejtmanku atd atd atd.

Karin
3948 příspěvků 17.1.18 14:15

A političky ANO mají být dokladem toho, jak se to má správně dělat?
Ne, jsou leda dokladem toho, že v pohlaví to opravdu není.
Ať vládnou ti, co to umějí. Bez ohledu na to, co mají mezi nohama.

asterah
429 příspěvků 17.1.18 14:31

S tím lze jen souhlasit.

Bossygirl
619 příspěvků 17.1.18 11:56

@Paris1789 Omlouvám se všem, že jsem tu rozpoutala ot politickou agitku.

asterah
429 příspěvků 17.1.18 14:31

Já myslím, že by spíš bylo divné, kdyby tu o politice nepadlo ani slovo…vždyť ta fotka k tomu přímo vybízí.

Každý nemá žaludek na politiku. Řekla bych, že je dost žen, které by na to měly, ale z různých důvodů se do politiky nehrnou - naproti tomu se tam bohužel často vyskytují typy Kateřina Biomasa apod. - což nám ženám moc neprospívá :)

Kathee
111 příspěvků 20.1.18 22:34

Už jsem zde dlouho nebyla, tápu v této trapnosti, ale co je to „článek“ - vždyť je to naprosto o ničem, promiňte, spíš mám dojem, že se jedná ne o módní peklo, ale o peklo amatérismu - novinařiny,„blogařiny“ či ztráty originality, jisté jízlivosti, která burcovala, tříbila…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek