Zdůrazní prsa, ale i nedostatky. Rolák v hlavní roli

06.03.17 | autor Michaela

O rolácích panuje mezi lidmi mnoho nespravedlivých předsudků. Třeba, že se hodí jen do zimy, že se špatně kombinují s doplňky nebo že nejsou sexy. Rozhodla jsem se mýty vyvracet a ukázat, proč bychom všichni měli nosit více roláků.

Mám roláky dokonce tak ráda, že jsem o nich připravila dvojdílný seriál. V první části jsem se zaměřila na správný výběr roláku a čím vším se dá rolák oživit. V příští se dozvíte o všemožných stylech, ve kterých rolák nosit.

Výhody roláku:

 • působí elegantně a přitom vám nebude táhnout na krk
 • v porovnání se šátkem okolo krku ho nebudete muset neustále rovnat
 • jak si ukážeme, hodí se ke všem stylům
 • sluší ženám 20letým i 100letým - věk nehraje roli
 • dá vyniknout vašim doplňkům a šperkům
 • nezčerná vám řetízek - na roláku k tomu nedojde, není v kontaktu s pokožkou
 • parfém ulpívá na nákrčníku - a z látky to občas voní víc než z kůže
 • když je venku velká zima, přetáhnete rolák i přes ústa

Nevýhody roláku:

 • složitá manipulace při oblékání
 • stejně tak se špatně i svléká (nikdy nebrat na nákupní den!)
 • pozor na make-up - snadno se otře při oblékání
 • když zvolíte špatný střih nebo materiál, nechá rolák vyniknout nedokonalostem postavy
 • spodní prádlo musí dobře sedět - rolák velmi upoutává na oblast hrudníku
 • při špatné kombinaci působí nositelka usedle nebo i přísně - ale to může být občas výhoda

Správný materiál na rolák

S potěšením musím říct, že co se materiálů týče, nabídka v obchodech je opravdu pestrá.

Materiály na obrázku (zleva):

Klasická „tričkoidní“ bavlna, detail textury látky. Je to vděčný materiál, avšak příliš nepruží, což u oblékání roláku znamená boj s převlékáním přes hlavu.

Směs pružného spandexu a bavlny. Na první pohled je vidět, jak rolák krásně přilnul ke křivkám modelky.

Polyester a bavlna je velice používaná směs na roláky. Tento materiál je velmi vhodný do méně chladného počasí, protože na těle lehce studí. Plusem je nemačkavost. Pro ne-žehličky ideál. Tento typ preferuji i já, případně ještě kombinaci s elastanem (přidá na pružnosti) nebo viskózou. Materiál musí být na omak měkký, jakmile v ruce až moc šustí a líc je lesklý, nekupuji. Párkrát se mi ovšem stalo, že líc vypadal až příliš uměle, avšak při bližším zkoumání ukrýval na první pohled studený rolák příjemný vnitřek - rub byl v úpravě s měkkým, asi 2 mm vysokým chlupem. Pokud na podobný kousek narazíte, kupujte, na těle je opravdu jako druhá kůže.

Rolák s koženkovým rukávem působí zajímavě, zbytek látky je klasická směs polyesteru a bavlny, už od pohledu velmi tenký a tahavý materiál, téměř prosvítající. Sezonu ale přežije.

Nylonu je studený a „retro“ materiál, který vypadá velmi zajímavě v kombinaci například s vlněnou sukní. Na těle ovšem nebude příjemný.

Krajkový rolák z kombinace spandexu a rayonu (viskózy). Výhoda téhle kombinace je nemačkavost a pružnost, nevýhodou krajky s umělou příměsí je kousavost.

Žebrované roláky z pružného úpletu se sice lépe přizpůsobují nositelčiným křivkám, ale při špatné velikosti napáchají více škody než užitku. Jemné proužky se v místě pnutí až příliš rozlézají do stran, což kazí dobrý dojem z celého modelu.

V praxi se mi několikrát potvrdilo, že při výběru žebrovaného roláku je ideální vzít velikost přesně na tělo, či o trošičku menší. Praním žebrovina většinou trochu povolí, což znamená zvětšení do stran i o dva centimetry. Pokud zvolíte větší velikost, mohlo by se po následném pobytu v bubnu pračky lehce stát, že nový kousek bude vypadat jako zděděný po starší sestře.

Sametový rolák z veluru udělá krásný, lesklý efekt, avšak jedná se o pořádnou umělinu. Pro krásu se musí trpět, pokud se tedy obětujete a oblečete si ho.

Od čeho ruce rozhodně pryč?

Jako vždy - od tenkých materiálů, které jsou vytahané už na ramínku v obchodě. Pozor také na látky, které se snadno odírají a následně žmolkují. Poznáte je na první pohled už v obchodě - při bližším prozkoumání z nich po celé ploše vyčnívají krátké chloupky. Někdy takové kousky působí i lehce nošeně. Nekupujte je ani za nízkou cenu - budou totiž vypadat ještě hůř, jen co je vyperete. V celkovém outfitu poté působí obnošeně, ušmudlaně, „jetě“, a to není cílem asi žádné z nás.

Rolák vs. podprsenka

Tenké materiály, byť ze 100% bavlny, s sebou přinášejí ještě jednu nevýhodu: prosvítají. Všechny roláky velmi upozorňují na oblast hrudníku. Základem bezchybného modelu je proto nejen výborně padnoucí spodní prádlo, ale i jeho barva. Světlá podprsenka, ještě navíc krajková, bude pod tmavým rolákem nejspíš pěkně zářit. Je to důležité obzvlášť u jednobarevných kousků, v případě vzoru se případné vyboulení kvůli krajce celkem ztratí. Co ovšem považuji za největší hřích, je podprsenka, která chybí. Jak ze slova „podprsenka“ vyplývá, jde o kousek oděvu, který má být pod prsy a prsa podepírat, tedy mírně pozvednout. Často vídám ženy, které mají ňadra v nižším bodě, než by být měla. Jednobarevný rolák poté zbytečně upozorní na velkou plochu hrudníku a povadlé poprsí. Pokud to jde, je lepší volit podprsenku s alespoň jemným push-up efektem. Prsa získají plný, oblý tvar a budou vypadat dobře i z profilu - bez takové podprsenky totiž často dochází k zdůraznění propadlého či v některých případech vypouklého hrudníku s nízko položenými prsy.

Zrcadlo mnohdy zatají to, co by zatajovat nemělo. Bílá podprsenka pak kazí většinu fotek z akcí. A může vypalovat zrak i v momentě, kdy na vás zasvítí UV světlo. Proti chození “na ostro” nic nemám, i muži se zaradují - obzvlášť má-li dotyčná pevnější poprsí. Z estetického hlediska mohou vadit vystupující bradavky. Vyzkoušejte speciální silikonové vložky, které se jemně přisají a bradavku decentně překryjí.

Rolák „na tělo“, nebo „od těla“?

Není rolák jako rolák. I malé projmutí dokáže divy. Základem všeho je si uvědomit, jestli má být rolák spíše na tělo nebo od těla. Já preferuji roláky obepínající postavu. Ideálem je velikost „tak akorát“ - jemně kopírující křivky, nikoli pevně svírající tělo.

Jak vyzrát na plné křivky

Obepnuté roláky jsou sice více sexy, ale zároveň nemilosrdné k nedokonalostem postavy. Při výběru proto vždy zohledňujte vlastní linii. Je-li vaší problémovou oblastí větší bříško, zvolíte střih roláku, který se od prsou dolů mírně rozšiřuje. Můžete ale i rolák šikovně kombinovat se šaty, které obepíná poprsí i část pod ním a u rizikové partie se už rozšiřují do volnější sukně. Pokud máte větší poprsí, nejspíš budete u konfekčních střihů řešit, že se vám rolák přes hrudník napíná, ale v oblasti břicha vám zase odstává. Rada? Asi vás nepotěším, ale doporučuji zkoušet, zkoušet, zkoušet. Rozhodně je ale lepší vybírat roláky s mírným projmutím v pase.

Když naopak potřebujete někde přidat

Pro postavu velice štíhlou a křehce působící nedoporučuji volit příliš volné kousky s vidinou toho, že vyčarují plnější křivky. Nevyčarují. Nositelka bude působit v podobném kousku utopeně. Zvolila bych rolák opět na tělo s větším zaměřením se na vzor a zdobení. Pěkná jsou i nabíraná ramena, ta pomohou v momentě, je-li postava bez křivek - jemně rozšíří oblast hrudník-krk-ramena, což spolu se správnou volbou spodního kusu oblečení, např. se sukní do pasu, vytvoří efekt přesýpacích hodin.

Jak s rolákem nepřijít o labutí šíji?

Pokud se domníváte, že máte krátký krk, pak se zkuste vyvarovat rolákům s objemným nákrčníkem - což bývá nejčastěji u svetrů. Mnohem lepší volbou bude v tomto případě klasický, přiléhavý nákrčník, který nemusí být extra dlouhý. To znamená, že není nutné jej ohrnovat. Skvělý efekt vytvoří i průstřih v oblasti dekoltu, který odpoutá pozornost od samotného nákrčníku. Samozřejmě, dobrou službu udělají šperky - náušnice v jednoduché, prodloužené linii nebo dlouhý, jednoduchý náhrdelník.

zdroje: alicdn.com, aliexpress.com, lookastic.co.uk, hm.comzdroje: alicdn.com, aliexpress.com, lookastic.co.uk, hm.com

Zapeklité rukávy

Roláky totiž nejsou pouze s dlouhými rukávy, ale též krátkými. Roláky s krátkými rukávy je možno kombinovat s dalším tričkem. Moje osobní stanovisko k těmto oblíbeným hrátkám s rolákovým vrstvením ovšem není kladné, nelíbí se mi to. Celkově nemám pro krátké rukávy v kombinaci se zahaleným krkem příliš pochopení.

Co se mi ovšem líbí velice, je rolák ve střihu pončo. V tomto případě se sice také neobejdete bez kombinování se spodním trikem, nicméně tady celek vyzní tak nějak méně nuceně a elegantněji. Škoda, že jsou pončo-roláky tak málo dostupné v naší prodejní síti. Já jsem svůj pončo-rolák ulovila tradičně v sekáči.

Vzory, barvy a ozdoby - patří i na rolák

Květované, pruhované, puntíkované, kostkované… Roláky se vzorů nebojí, nebojte se ani vy! Jak bylo výše naznačeno, díky vzoru lze zakamuflovat i nějaký ten nedostatek, navíc dobrý vzor skvěle rozbíjí velkou plochu, kterou rolák vytváří. Doporučuji se nezaměřovat nutně na drobné potisky, skvělý efekt vykouzlí i geometrické rozdělení roláku. Černé a tmavé, tlumené barvy na rukávech a v oblasti dekoltu opticky zmenší široká ramena, silné paže i část hrudníku, světlé naopak. Pozor ovšem na bílý nákrčník - v případě užívání make-upu nadělá více škody než užitku. Obecně je lepší upustit od roztírání make-upu na krk, i když je to proti všem základním pravidlům školy líčení.

zdroje: clubmonaco.com, thiefandbandit.com, brandymelvilleusa.com, Boutique Moschino, Stella McCartneyzdroje: clubmonaco.com, thiefandbandit.com, brandymelvilleusa.com, Boutique Moschino, Stella McCartney

Rozkvetlá bylinková zahrádka? Nebo barevná geometrie? Já to vidím na sympatický úlet od Stelly McCartney.

Zdobení roláku

Klasikou je ten hladký, prostě bez ničeho navíc, k dostání jsou ale i kousky daleko zajímavější. Především bych chtěla vyzdvihnout aktuální trend volánů, který se uchytil již loni a s úspěchem plynule přechází do aktuálních kolekcí. Stejně jako potisky i volány rozbíjejí velkou plochu roláku. Pokud jsou vhodně situovány v oblasti hrudníku, mohou výrazně prospět nositelkám s drobnějším poprsím. Jak je známo, volány přidávají na objemu. Dalším, pro mne velmi atraktivním, prvkem roláků je fiží. Inspirace viktoriánskou dobou? Proč ne, obzvlášť, libujete-li si v retro stylu. Pěkné jsou rovněž průstřihy - především v oblasti dekoltu a ramen. Není ovšem nutné ukazovat přímo holou kůži, průstřihy vypodložené krajkou či jemnou síťovinou působí mnohdy zajímavěji.

zdroje: united-tokyo.com, outfitshunter.com, freepeople.com, barneys.com, g-butik.czzdroje: united-tokyo.com, outfitshunter.com, freepeople.com, barneys.com, g-butik.cz

Volány, kanýry, krajka, průstřihy, nebo rovnou kombinace? Všechno vypadá skvěle!

1) Trik s pytlíkem

Precizní make-up hotový, ale ouvej, na těle stále noční košile? Ta se přes hlavu přetáhne hravě, ale jak na sebe navléct rolák, neporušit umělecké dílo a nevypadat jako po divokém loupání pomerančů? Jednoduše, sice nás maminky učily, že je pytlík na hlavu “e-e”, ale v krajních mezích přijde vhod. Navlečte si jej přes hlavu a poté přetáhněte rolák. Tuhle “vychytávku” praktikuji už léta a jak je vidět, stále nefiguruji v žebříčku nebožtíků, co si přivodili smrt tím nejimbecilnějším způsobem a světě. Trik ovšem nikdy neprovádějte před zraky svých ratolestí.

2) Speciální návlek

Pokud se igeliťáků přeci jen bojíte nebo jste striktní ochránkyní planety Země, prodávají se i speciální látkové návleky na obličej. Spíchnete si je ovšem i sama, stačí jehla, nit a kousek látky.

3) Vložky proti koláčům

Také vám přijde, že “potní” koláče jsou v případě jednobarevných, hladkých roláku ještě víc na očích než u trik a halenek? Mně tedy ano. A jelikož běžné přípravky proti pocení příliš nezabírají, je nutné řešit kola potu jinak. Někdo sází na Driclor a podobné driáky, někdo by dal přednost spíše něčemu neškodnějšímu… Co takhle zkusit speciální podpažní vložky? U roláků s dlouhým rukávem nejsou vidět a dobře drží i sají to, co mají.

Jak rolák “oživit”

Vím, to slovo ztratilo pozitivní konotace díky častému „oživování“ kadeřavých počtyřicítkových účesů melírováním. Nicméně nic vhodnějšího mne nenapadá. Je vám minimalismus cizí a chcete svůj rolák vyšperkovat? Tak směle do toho, k roláku jsou šperky šik - pozvednou ho opravdu o třídu výš. A výhodou je, že vypadají dobře jak ty jemné, tak výrazné. Ostatně, přesvědčte se na vlastní oči, se šperky a doplňky se dá v případě roláku opravdu krásně hrát - obzvlášť, je-li úplně jednoduchý a jednobarevný. Plocha, v oblasti krk-ramena-hrudník doslova volá po zajímavém detailu. Můžete namítnout, že šperk lze nosit třeba ke klasickému triku - jistě, souhlasím, ale často narušuje kompaktnost modelu například výstřih. Samotné se mi neustále stává, že je náhrdelník přesně v takové délce, kdy zalézá pod triko či halenku. Sekundovat roláku může snad jedině košile zapnutá ke krku, i když tam je šperk zase zčásti pod límcem. Co z toho plyne? Že na rolák nic nemá, aspoň při nošení šperků.

Velké náhrdelníky

Nebo-li “statement” náhrdelníky jsou k roláku ideální. Že na velikosti nezáleží? Kdepak, čím větší, tím lepší. Za sebe doporučuji ty z odlehčených slitin nebo korálků, přeci jenom - těžší kousky trochu táhnou k zemi, a to je v kombinaci s napěchovanou kabelkou a jehlami na nohou o detailní prozkoumání dlažebních kostek. Zoomovat netřeba.

zdroje: extrapetite.com,zdroje: extrapetite.com,

Důkaz, jak jen jeden jediný šperk rozzáří celý model. Na roláky sedí statement náhrdelníky jako pr…zadek na hrnec. Mít alespoň jednoho obříka je ale téměř povinný fetiš.

Připínací límce

Patříte mezi milovnice límečků? Voilà, šup s nimi na rolák. Připomínají bezstarostná školní léta i krutopřísnou učitelku matematiky. Jestli se chopíte role nezbedné školačky, nebo nekompromisní profesorky je jen na vás. I když možná bude lepší, když zůstanete sama sebou a prostě jen dáte límečku šanci. Hezké jsou jak ty z filcu či korálků, tak ty textilní, krajkové, metalické. Jenom nezapomenout přežehlit, zmačkané nevypadají nikdy dobře. A pamatujte, bílá není povinností. Respektive u bílých ano, ale límečky mohou být i barevné.

zdroje: avestyles.com, etsy.com, fashiongonerough.comzdroje: avestyles.com, etsy.com, fashiongonerough.com

Látkové vyžehlit i naškrobit, metalické pořádně nablýskat - pozor na ty z lesklých kovů, ulpívají na nich nepěkné otisky prstů.

Korále

Dřevěné, skleněné, hliněné, plastové, perlové. Je to jedno, budou vypadat dobře tak jako tak. V případě větších kousků volte takové, které mají delší šňůru - pokud se ovšem nestylizujete do role Marge Simpsonové nebo Vilmy Flinstounové. Nespornou výhodou korálů je fakt, že si je zvládnete navléct i sama - takže ty schované z dětství konečně najdou uplatnění.

zdroje: etsy.com, pinimg.com, jazzvillenj.comzdroje: etsy.com, pinimg.com, jazzvillenj.com

Korále nemusí být jenom plastové nebo dřevěné. Co takhle ty z kamene? Navíc slibují pozitivní účinky na lidské zdraví. Zažeňte chmury díky broušenému ametystu, přivolejte lásku růženínem. Nebo tomu nevěřte a noste je jen jako šperky.

Jemné řetízky

K rolákům vypadají fantasticky. Dají se nosit okolo nákrčníku, ale mnohem hezčí je, když se zlatý či stříbrný řetízek zčásti klene přes nákrčník a houpe se. Třpytící se něžná vlnka občas zaujme víc než ten nejvýraznější náhrdelník. Paradox?

zdroje: pinimg.com, allthingslovelyhere.com, bonsaimanuel.blogspot.comzdroje: pinimg.com, allthingslovelyhere.com, bonsaimanuel.blogspot.com

Řetízek s medailonkem bude zajímavým detailem celého modelu. Velkým hitem jsou uzavřené nádobky naplněné sklíčky, korálky či dokonce sušenými kvítky. Klasikou zůstávají přívěsky z pryskyřice, pod kterou si můžete nechat zalít i obrázek dle vlastního vkusu.

Body chain řetízky

Vhodný český ekvivalent pro „body chain“ se mi nepodařilo najít, byl by ovšem hřích vynechat je ve výčtu oživovačů! Řetízky se obepínají kolem těla - mohou vést přes ramena, splývat po zádech i po hrudníku, zdobit paže až k zápěstí. Variací je mnoho, stejně tak provedení. Bohužel, v běžné obchodní síti ještě nejsou tak rozšířené, vyplatí se proto zajít přímo do obchodu zaměřeného na bižuterii nebo spíše objednat ze zahraničí. Šikovné ruce si určitě poradí i s několika běžnými náhrdelníky, které lze drátky pospojovat.

asos.com, tadaandtoy.com, pinimg.com, ebay.com, shopify.comasos.com, tadaandtoy.com, pinimg.com, ebay.com, shopify.com

Do divadla a na ples? Ale kdepak, pěkně do ulic, ať se nám to tam krásně třpytí. Opravdu, nebojte se experimentů. S body chain se dá krásně čarovat, přitáhnete díky nim pozornost k partiím, které chcete zdůraznit a naopak ji odpoutáte od těch méně dokonalých.

Šátky nebo rovnou motýlek

Padající a neustále rozvázané šátky jsou k zlosti a rolák je v podstatě praktickým řešením, kdy zůstává krk v teple a přitom není nutné neustále hlídat šátek. Neznamená to ale, že by se šátek či šál nedal k roláku nosit! Naopak, sluší jim to spolu. Stejně dobře vypadá i motýlek - eventuálně by se dal použít i klasický pánský, já mám však zkušenost zatím s tím dámským, který supluje náhrdelník.

zdroje: steffysprosandcons.com, maitaispicturebook.com, aliexpress.com, asos.com,zdroje: steffysprosandcons.com, maitaispicturebook.com, aliexpress.com, asos.com,

Šátek nemusí být jenom kolem krku ve stylu „na letušku“ - zkuste si jej šikovně položit na ramena. Dámský motýlek? Krásný detail místo běžného náhrdelníku. Hrajte si se vzory, barvami i velikostmi.

Zbylá droboť a make-up

Kolem krku nic nechcete a už vůbec netoužíte připoutávat pozornost k hrudníku? Pak rolák vyšperkujte výraznějšími náramky, které převlékněte přes rukávy. Vyniknou i masivní prsteny, zajímavé brože a samozřejmě náušnice. Ostatně, k dlouhým náušnicím už není náhrdelníku ani potřeba. Jenom nezapomeňte sepnout vlasy, možná jsem na to zapomněla, ale k roláku jsou sepnuté, krátké či vyčesané vlasy ideální.

Pokud šperkům neholdujete, držte se své oblíbené jednoduchosti. Můžete přece experimentovat i s make-upem - výrazné rty i barva laku na nehtech oživí rolák dostatečně.

zdroje: theloeil.com, mydubio.com, jcrew.com, Alexandra Prishivalko, etsy.comzdroje: theloeil.com, mydubio.com, jcrew.com, Alexandra Prishivalko, etsy.com

V příštím díle budu psát o stylech, ve kterých rolák nosit, ale taky, jak ho rozhodně nenosit.

Autor

Michaela

Extrovertní snílek, usměvavý bručoun, optimistický realista, utrácivý šetřílek. V módě jednou basic bitch, podruhé rockerka, potřetí jeptiška... Zkrátka nevyzpytatelná. A tůze náladová. Jedno je ale jisté: velké brýle a kulaté límečky jí jen tak někdo neodpáře.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Mischa88
227 příspěvků 6.3.17 18:18

To mě bavilo. Díky

Katy
98 příspěvků 6.3.17 19:46

Po dlouhé době pěkný článek!

Sheba
393 příspěvků 6.3.17 20:24

Já osobně si nedovedu zimu bez roláků představit. Mám je jen z přírodních materiálů - kašmíru a vlny, báječně hřejí, ale člověk se v nich nepotí a nepřehřívá. Ale ne každý snese na krku rolák. Mé dvě kamarádky tvrdí, že je tlačí na krk a že mají pocit, že je dusí. Nesnesou nic těsně na krku, i když jinak se jim rolák líbí.

Madietta
26 příspěvků 7.3.17 18:30

Sheba: to je i můj problém. Trpím poruchou štítné žlázy, krk mám zejména zepředu extrémně citlivý (prý je to typické) a nesnesu na něm téměř nic. Vlastně mi vadí i doteky. V roláku bych po několika minutách zešílela. Což mě mrzí, protože se mi roláky líbí. :(

Jesenková
12 příspěvků 6.3.17 20:33

Hmm. K článku mě napadá jenom jedna otázka: bude ještě někdy psát články Ada? :D

Atlacoya
2790 příspěvků 7.3.17 13:06

Nebude. Podle mě už se věnuje něčemu jinému. Do plesu v Opeře už asi nechodí, tak nenapíše ani o tom.

EDIT: jsem detektiv. Teď ji asi baví tanec.

Příspěvek upraven 07.03.17 v 13:13

Ašarat.k
339 příspěvků 6.3.17 20:57

@Jesenková Vy myslíte, že ještě žije?! :)

Jesenková
12 příspěvků 6.3.17 22:19

Doufám!:)

VandaRybna
3713 příspěvků 7.3.17 11:44

Střelila MP a válí se v Karibiku, to je jasné :-)

Oveeec
3427 příspěvků 6.3.17 21:09

Co? CO? Výhoda roláku je, že netáhne na krk? Vskutku? Nevýhoda je složitá manipulace při oblékání, proto si dáme na hlavu igeliťák? Na roláku jsou skvrny v podpaží vidět víc než na tričku? To asi kvůli tomu proužku látky na krku navíc, ne?
Bože můj. Ten konec je, musím uznat, zajímavej, líbí se mi ty náhrdelníky a límečky a to zdůraznění, jak hezky vypadá rolák s rtěnkou a lakem na nehty a výraznou bižu je fajn, ale proboha, odpusťte si ty první tři čtvrtiny zbytečných řečí, aspoň nebudete muset dělat seriál.

Doudou
1387 příspěvků 7.3.17 06:36

„Koláče“ jsou obecně vidět na jednobarevných uplějších trikách s dlouhými rukávy, což roláky splňují, takže de facto ano, jsou vidět více (a ne kvůli tomu límečku navíc).

To, že natáhne na krk je podle mě taková nadsázka navíc, když je to obecně daný fakt :-)

No a někoho může odradit to přetahování přes krk, aby se nerozcuchal, tak proto ta igelitka. Na tom nevidím nic nevhodného.

Oveeec
3427 příspěvků 7.3.17 21:09

Ale vždyť já vím, že to není kvůli tomu límečku navíc, ale právě proto mi přijde směšný to psát, protože je přece jedno, jestli je to rolák nebo triko. S tou igelitkou mi to přijde legrační, nebo spíš trochu strašidelný, nehledě na to, že s účesem nejspíš zamává i to. No a jinak to s tím táhnutím na krk a podobně, to je prostě spousta zbytečných řečí a je to škoda, protože ten konec se mi pak už líbil.

Veroniq
332 příspěvků 7.3.17 22:42

A co zelektrizuje vlasy líp než igelitka? Snad už jen akrylový rolák… Jo, některé to povídání je už navíc, ale tipy v článku jsou obecně zajímavé, obrázky taky. Teda až na tu igelitku přes hlavu, ta mě fakt děsí. Ještě víc než rolák od makeupu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.17 21:39

Docela bych se divila, kdyby jednou nebyla pod článkem nějaká stížnost. Kdo má neustále potřebu se vyjadřovat k tomu, kdo a jak to napsal? Zbytečný a otravný.

KatkaBo
1 příspěvek 6.3.17 22:23

Hodně dobrý článek 1*

Doudou
1387 příspěvků 7.3.17 06:32

Mně se článek líbí. Takový neodfláknutý :-)
Jinak roláky mi příliš evokují 90´s. Tenkrát jsem je nosila furt. Dokonce i tílka a plavky jsem měla s rolákem.
Driclor jsem používala také a na hlavu místo igelitky hedvábný šátek - úspěch zaručen a aspoň neriskujete udušení :-)

JMaravelo
549 příspěvků 7.3.17 06:54

Zelené ramínko. Opravdu kvalitní článek s rozumným vhledem od někoho, kdo má pro módu cit a neopakuje jen frky z cosmopolitanu.

VandaRybna
3713 příspěvků 7.3.17 07:11

Už teď se bojím, jaké délky dosáhne článek o svetru (to je rolák, ale bez toho kusu látky/příze na krku).

Jirkátor
1570 příspěvků 7.3.17 07:51

@Oveeec: Vždy se najde něco, co lze pohanět, že?

Oveeec
3427 příspěvků 7.3.17 21:10

Bohužel ano, najde. Ale taky se našlo něco k pochvale, jestli jste si všimnul.

Renee
188 příspěvků 7.3.17 08:37

Rozhodne si nekdo s clankem dal praci. Vysledek mi pripada na zdejsi pomery rozhodne nadstandardni a presto, ze jsem stara milovnice rolaku, prinesl mi inspiraci. Cestina je slusna, obrazky adekvatni.

Neni nutny kritizovat vsechno, co nenapise Ada. Za me dobry.

Příspěvek upraven 07.03.17 v 08:50

LisaC
11 příspěvků 20.4.17 12:06

Naprosto souhlasím, článek se čte dobře, obzvlášť mne pobavily ty tři tipy :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.17 08:52

Až na límečky na roláku (což mi připadá podobně přeurčité jako pásek a kšandy), dobrý. :-)

Draacek
3 příspěvky 7.3.17 09:54

Díky, Michaelo. Po dlouhé době se tu objevil příspěvek k věci, bez pouťového nadpisu a zbytečného slovního balastu.

arwenn
458 příspěvků 7.3.17 10:08

Řetízek přes rolák ještě někdo nosí?? :D

bassetlady
89 příspěvků 8.3.17 09:23

Asi ten, kdo není pako a už si cca 10× řetízek neroztrhnul při svlékaní roláku jako já :-D

Příspěvek upraven 08.03.17 v 09:23

rozmazlená
38 příspěvků 7.3.17 11:03

Díky za fajn článek. Může mi někdo prozradit, zda a případně kde se dá sehnat ten černý límeček (vlevo nahoře s bambulkami)? Moc se mi líbí. Díky.

Sapechova
41 příspěvků 7.3.17 14:13
Fakt na všechna prsa?!

Doufám, že v příštím díle budou fotky nádherných žen s prsama DD 90 a výše, kterým sluší rolák. Ta všechna béčka a max. céčka dneska mě teda zrovna nepřesvědčila.

VandaRybna
3713 příspěvků 8.3.17 08:07

Sorry jako. Podstatně důležitější než velikost prsou je u roláku přítomnost krku (viz Kim, ne Kim by vážně neměla nosit roláky).

Ameline
99 příspěvků 8.3.17 11:53

Já mám velikost 70J a přiléhavé roláky mi velmi sluší, mám především ráda ty bez rukávu, protože vytvářejí rovnou linii na těle a tím ještě víc zdůrazňují tvar postavy. Víceméně jak zdůrazní šířku, tak zdůrazní i délku a pak je to úplně fajn. (a že je to kus oděvu, co nedává smysl? Jsem člověk s kvalitním vnitřním vytápěním a citlitýma průduškama, já to ocením) Pravda je, že já k těm prsům mám i odpovídající spodek, všímám si, že to mi umožňuje nosit mnoho věcí, které se obecně pro velká prsa nedoporučují. Nicméně se mi často na podobně obdařených ženách roláky líbí tak jako tak.

may.frayn
1047 příspěvků 7.3.17 14:51

To bylo teda vycerpavajici, snad az moc :-D. Pripada mi, ze jste chteli co nejdelsi clanek, tak jste tam nacpali i vlozky proti poceni :-D. Ale nakonec jo, hezky obrazky a dobra inspirace s satkama a motylkama, i kdyz teda drobne retizky na rolaku mi prijdou jeste vic passe nez kalhoty do zvonu s kapsama na kolenou. Ja teda rolaky nosim celkem rada, i kdyz mam velky prsa a siroky ramena. Jenom nesmi byt tesne na krk, to mi vadi, skrti me to a neslusi mi to. Jsem zvedava na druhej dil!

defilenaiguille
2824 příspěvků 7.3.17 18:01

@Sapechova
Mám tři roláky (černý, tmavěmodrý a černý bez rukávů) na tělo, respektive v pase nepřiléhají, přiléhají jen přes prsa, několik zimních silných svetrů a dvě ponča s rolákem. Mám velikost 75G a ty na tělo fakt nejdou nosit jen tak, aniž bych přes ně neměla něco přehozeného. Jinak vypadám jak postavička z komiksů Káji Saudka :-) V těch svetrech už to tak hrozné není, protože díky materiálu tolik nepřiléhají, ale jsou to svetry do krutých mrazů. Nejlépe vypadají ta ponča.

Článek se mi líbí, i když vzhledem k výše napsanému, ale to není vina autorky.
Pokud se nalíčím před oblečením (nejen roláku, ale i světlého trička), tak si přes obličej přehodím ručník (suchý), igelitový sáček bych si na hlavu nedala ani zaboha, zachvátila by mě panika.

karopola
1 příspěvek 7.3.17 22:04

Přestala jsem číst v místě, kde autorka nepřipouští chození bez podprsenky. Proboha, kde to žijeme? Její vysvětlení, že prsa bez podprsenky jsou povislá a tudíž špatná naráží už v tom, že ne všechny ženy mají povislá prsa. A v případě, že je mají povislá, pak to neznamená, že jsou na špatném nebo nepřirozeném místě. Naopak to je jejich nejpřirozenější místo.
Pokud se někomu přirozená prsa nelíbí, ať si podprsenku klidně nosí, ale nelíbí se mi, že se tu přirozená prsa považují za něco nepřípustného a zavrženíhodného. Po takovéto masáži autorčiných osobních názorů, která jsou předkládána jako fakta, se nedivím, že se prodává tolik podprsenek velikosti nula a jedna.

MP Vladenka
1307 příspěvků 8.3.17 17:10

Autorka nehaní prsa bez podprsenky obecně, ale upozorňuje na to, že rolák v kombinaci s absencí podprsenky vypadá blbě.

kobylkalucni
525 příspěvků 14.3.17 20:05

I kdyby byly prsa pevná, stejně jsou vidět bradavky. Což mě osobně přijde strašně vulgární - kor na velké, jednobarevné ploše roláku. Ano, ať si každý nosí co chce. Ale já jsem schopná trčící bradavky tolerovat maximálně tak v letním tílku a to ještě u pevných prsou, ostatní mě přijde prostě neslušivé.

Karin
3950 příspěvků 7.3.17 23:58

Já vim, že řeči o jazyku se tady netrpěj… ale já holt nedokážu ocenit obsah, když forma klopýtá přes školácké chyby a blbá klišé. Možná je to blbost, ale já si stejně pořád myslím, že kdo se živí psaním, má ovládat jazyk. Těžko se smiřuju s tím, že dnes nejde o úroveň, ale o čtenost, sledovanost, návštěvnost. Ale asi už to tak prostě je.

VandaRybna
3713 příspěvků 8.3.17 08:09

Kdo chce ten pochopí, kdo nechce ten kritizuje…

Ne pardon, to byl samozřejmě VTIP.

JUBA
111 příspěvků 8.3.17 08:55

Dobře napsané, čtivé, u mne: ANO.

Mimoon
42 příspěvků 8.3.17 13:25
Roláky nemusím, ale článek pobavil.

Po dlouhé době fajn čtení. Díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.17 14:15

Článek se mi líbil, ale igeliťák přes hlavu je šílenost. Bohatě stačí přehodit přes hlavu tenký šátek, dělají to tak i modelky při převlékání v rámci přehlídek. Některé lepší obchody mají ze stejného důvodu šátky v převlíkacích kabinkách, aby je zákaznice používaly a nezašpinily zkoušené zboží makeupem.

Paris1789
5862 příspěvků 9.3.17 15:00

Nedoporučila bych rolák starším ženám, které chtějí vypadat mladší :-) Nic tak nezvýrazní povislé tváře, jako právě tento kus oděvu.

Paris1789
5862 příspěvků 9.3.17 16:19

Ještě technická připomínka: máte tam mišmaš fontů, což právě na tomto webu nepůsobí moc dobře

LaalaB
787 příspěvků 12.3.17 11:25

Asi jsem divná. Většinou články aspoň dočtu, i když nejsou příliš objevné a potom je v komentářích ostatní haní. Dneska se mi to teda nepovedlo. Sice to bylo slušně česky napsané, ale podle mě šílená nuda. Co všechno si mužu plácnout na rolák (a upřimně-máloco z toho bych si tam opravdu plácla) mě nijak nenadchlo. Jediné, co si z článku druhý den pamatuju je, že někde mezi námi se pohybujou jedinci, kteří jsou ochotní si dobrovolně nasadit na hlavu igeliták. Za mě teda málo. Normálně zastávám názor, že pokud se mi to nelíbí, tak to nečtu a nevyjadřuju se k tomu. Ale dneska mi to nedalo, ale vlastně se ani nevyjadřuju k článku jako spíš k té spoustě oslavných komentářů. Prostě je nechápu.

akvarium
15 příspěvků 16.3.17 21:03
"How to Dress Like Howard Wolowitz"

Souhlas, moc dlouhý. a vcelku nudný taky, ale zas, pokud se člověk chce pobavit rolákama, vždycky stačí kliknout třeba sem http://www.tvstyleguide.com/…rd-wolowitz/ a je :DD

daja just
103 příspěvků 14.3.17 14:39

@Paris1789 já si zase myslím, že i starší ženě může rolák slušet. Pokud je dobře zvolená barva, která jí jde k odstínu pleti, tak jí rozzáží obličej.
Já roláky miluju, nosím většinou bez šperků, ale určitě vyzkouším něčím oživit.

margofag
2 příspěvky 14.3.17 18:49

Je nutné používat slova s koncovkou -oidní?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.17 19:02

@margofag Někdy se to prostě hodí. :-) Ale nemám problém přejít třeba na -ovitý, pokud to někomu až tak vadí.

Hnědooká Lee
16 příspěvků 14.3.17 21:21

Roláky nemám ráda, nosím mnohem raději větší výstřihy, ale moc se mi líbí - takž tky nějaký v šatníku najdu. Nedávno jsem koupila u Pietra-Filipi rolák se zapínámím na zip - super věc.

nasokes002
14 příspěvků 19.3.17 22:50

Roláky na zip jsou naprd. Pár jsem jich měla a většinou mě teda ten zip pěkně štval pod krem :-) Ale věřím, že kdybych koupila nějaký kvalitnější, tak to asi bude lepší. Třeba toho Pietra :)

Příspěvek upraven 26.05.17 v 23:49

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek