Móda podle Baby Slovákové: S novou kabelkou už krásnější nebudu

22.12.16 | autor Redakce

* baba.jpg

Na Módním pekle působí jako zjevení. Téhle krásné ženě, která pravidelně přidává své outfity do rubriky Inspirace, by málokdo hádal nad padesát let. Baba ale svůj věk úzkostlivě netají, naopak se k němu hrdě hlásí. Právem má na Pekle i na svém blogu mnoho fanoušků. Sama ostatně umí podpořit vřelým komentářem blogerky všech věkových generací.

Jak jste se k psaní a focení dostala?

Psát jsem začla nejdřív odborný blog, až později jsem pod pseudonymem založila ten soukromý. Původně měl sloužit něčemu celkem jinému. Přošla jsem dost krutým životním obdobím a všichni dokola mě přesvědčovali, že mám napsat knihu. První články byly spíš taková rozcvička, abych si na psaní vůbec zvykla. Mezitím jsem začala vkládat inspirace a své kombinace outfitů. Takový ženský zápisníček, jen létající ve veřejném éteru. A najednou, ups, přišel mi komentář od čtenářky, že teda prima, ale taky se nám ukaž! Na první focení nikdy nezapomenu. Připadala jsem si jako úplný blázen a velká hvězda zároveň.

Outfit, který měl na MP úspěch a ve kterém se sama cítím dobře.

Co vás drží při pravidelném psaní?

Co mě při tom drží? Blog mě změnil, stala jsem se sebevědomější. Jsem stará a k tomu ještě taky malá, no a co? Chci být modelkou na stará kolena? Nikdo by mi ten sen nesplnil, tak si ho splním sama. Začala jsem promyšleně doplňovat šatník. Našla jsem si přítelkyně mezi evropskými blogerkami 50+. Píšeme si, navzájem se podporujeme, inspirujeme se. Překvapují mě a těší pozitivní komentáře čtenářek, hlavně mých vrstevnic. Opravdu jsem nepředpokládala, že můj blog bude někdo číst a ještě čekat na to, co zas vymyslím. Většinu outfitů uveřejňuji ze svého reálného života. Ženy po padesátce totiž nezajímá uměle vystajlovaný a vlastně nepoužitelný ohoz.

Tu knihu nakonec nejspíš nenapíšu. Víc mě naplňuje veselá přítomnost než tíživá minulost. Módní blog na prahu šedesátky je totiž výborná terapie. Hlavně proti strachu ze stárnutí.

Jeden z bláznivých outfitů, za který jsem schytala kritiku. Sako i blůzku jsem okamžitě darovala dceři.

Módní blog je doména náctiletých a dvacetiletých. Čím se podle vás liší vnímání módy mladé dívenky, která si šetří na novou kabelku z prvních brigád, od zralejší blogerky, která si prošla třeba i několika styly?

Nevím, jak to mají dnešní dívky, ale my jsme sledovaly módní trendy přímo urputně a předbíhaly se navzájem, která bude první mít nejnovější módní vychytávku. Možností v těch časech moc nebylo a ta, co se dostala k nejčerstvější Burdě, byla královna. Zkrátka a dobře, v mládí jsme se oblékaly hlavně kvůli jiným ženám. Mohu se jen domnívat, že dnes to mají mladé blogerky podobně a zdá se mi to být v úplném pořádku. Byla jsem stejná.

Až později jsem zjistila, že se už oblékám hlavně kvůli mužům. Abych se líbila. A že už nemusím mít poslední výstřelky módy, protože mužům to je srdečně jedno. Dospělá žena časem přijde na to, co jí nejlépe sluší. Vybuduje si svůj osobitý šatník, a i kdyby ji srdce táhlo za nějakou nechutně drahou kabelkou, řekne si: „Proč? Krásnější už s ní nebudu.“

Na Módním pekle máte také už slušnou historii a řadu fanoušků. Jakou roli sehrálo Peklo ve Vašem módním blogování?

Módní peklo jsem objevila téměř okamžitě, jakmile jsem začala cíleně hledat informace o módě. Zaujaly mě články i komentáře pod outfity, diskuze. Když jsem asi po roce nabrala odvahu zveřejnit svoje první outfity, skončilo to bezesnou nocí a pláčem. Dostala jsem řádnou čočku. Peklo sehrálo v mém blogovaní určite zásadní roli. Naučilo mě přijímat kritiku, to je to úplně nejtěžší. Zároveň mi ale přineslo některé stálé čtenářky a velké povzbuzení. Za obojí jsem čtenářkám Módního pekla velmi vděčná.

Roky jsem se oblékala takto. Pracovní outfit, 2013

Zabýváte se nějakým způsobem módou i v profesním životě?

Ne, moje profese nemá s módou nic společného. Jsem interiérová architektka a grafická designérka. To ale znamená, že se vyznám v barvách a jejich vzájemném kombinování. To určitě využívám v oblékání, znám svůj barevný typ. Jen mě občas mrzí,že fotoaparát i monitor nedokáží věrně zobrazit jemné barevné nuance. Často totiž to, co se zdá například být bílou barvou, je ve skutečnosti teplá krémovobílá, což už je sakramentský rozdíl.

Váš šatník je velmi krásný a klasický. Je vidět, že jednotlivé kousky prošly pečlivým výběrem zkušené ruky. Měla jste nějaké období experimentů?

Děkuji, mnohé moje kousky mají minimálně dvacet let. V určitém věku jsem začala upřednostňovat kvalitu nad kvantitou. Výrazným experimentováním jsem si neprošla. Babička byla vyhlášenou krejčovou, celá rodina chodila velmi elegantně oblečená. Popravdě mi tento styl moc neseděl, i když jsem ho nasávala přímo s mateřským mlékem. Pár let jsem v duchu své profese chodila celá v černém, rockersky nebo minimalistických hadříkách a vyžívala jsem se v designových špercích. Zlom nastal po padesátce, když jsem si uvědomila, že už v tom nevypadám tak strašně cool, ale jednoduše jen unaveně a strhaně. Vrhla jsem se opět na barvy a vytáhla i ty pečlivě uložené elegantní věci.

Preferuji oblečení v jedné barvě. Mám pocit, že mě to dělá vyšší. 2016

Musí si žena hledat pro každý svůj věk nový styl? O sobě jste například napsala, že jste změnila účes. Souvisí změny vzhledu i s osobnostími změnami?

No jasně, krize ve vztahu, zákonitě musíte okamžitě změnit účes! Všechny tak blbneme. Stylu oblékání se to, hádám, až tak drasticky netýká. Nemyslím, že by se žena v dnešní době měla nějak omezovat věkem, pokud má soudnost a ví, v čem vypadá dobře a v čem ani náhodou. Za striktní hranici pro všechny ženy bez výjimky považuji padesátku. Do té doby se totiž, pokud máte štěstí, nic převratného neděje. Když ale přijde přechod, je to děs! To vám tělo velmi rychle připomene, kolik vlastně máte let. Je konec odhaleným nohám, ramenům a vyzývavým dekoltům. I o tom píšu na svém blogu. Jak ještě vypadat mladistvě, ale rozhodně ne jako diblík.

Na svém blogu často píšete o inspirativních starších ženách. Kdybyste měla jmenovat nějakou výraznou osobnost, která vás nejvíce ovlivnila, kdo by to byl a proč?

Coco Chanel. Miluji ji pro její kreativitu. Odpouštím jí i tu její nasupenost ve stáří. Byla to velká osobnost s grandiózním stylem. Ze své generace obdivuji styl Chantal Poullain a Soni Müllerové, obě jsou ale jiné barevné typy než já. Přiznám se bez mučení, že jsem hledala ženu, jejíž styl bych mohla do puntíku okopírovat. Například mezi herečkami zrzkami. Nenašla jsem. Nemůžu se stylizovat do podoby filmové hvězdy, když běhám po stavbách!

V zahraničí si vždy dovolím být výstřednější. Dublin, 2016

Podle fotek jste vášnivá cestovatelka. Rozšiřujete na svých cestách i svůj šatník? Co jste si kde koupila a jaké zážitky s tím máte spojené?

Dnes už v zahraničí nakupuji minimálně, větší smysl pro mě má poznávání než vymetání butiků. S jedním nakupovacím zážitkem se ale svěřím. Měla jsem po třicítce. V Bruselu jsem objevila luxusního modistu. To člověku až zrak přecházel z těch nádherných klobouků! Koupila jsem rovnou dva. Neskutečné modely. Neobvykle drahé. Hodné dostihů v Ascotu! Asi už tušíte jejich osud. Nikdy jsem je neměla na hlavě. V krajském městě na Slovensku? Kam? Do práce?

Hledám nové cesty ve stylingu, 2016

Za svůj věk se nestydíte. Na blogu jste se dokonce nazvala “babičkou 21. století”. Co je tím tajemstvím stárnutí s grácií?

Věk je fakt, za který se není třeba stydět. Vždyť jsem v tom úplně nevinně. Stárnutí s grácií? Nevím, zda se mi to skutečně daří. Roky je třeba přijmout a rozhodně se nezvdávat cílů. Já jich mám vytyčených ještě několik, hlavně těch profesních. Co se vzhledu týče, už přišel čas, když se za mnou žádný muž neotočí. Nejdříve se s tím holt vyrovnám a potom si stanovím cíl nový. Ano, sleduji ženy i o generaci starší, hledám inspirativní typy, které i ve vysokém věku vypadají nádherně, pěstěně, upraveně a charismaticky. Ty, které jsou milé a láskyplné, bez takové té stařecké zášti. Chtěla bych mezi ně patřit. Dobrá zpráva pro mě zní, že tak nějak tuším tu nejkrásnější fázi mého koketování s módou. Už ne kvůli jiným ženám, ani kvůli mužským pohledům. Není s kým soupeřit, ani o co. V mém věku už jsou jen dvě cesty. První z nich je rezignace, druhá je čistá radost z módy samotné.

Co byste ženám vzkázala?

Jéžišmarja, na nějaké prohlášení se necítím být kompetentní. Tak stará opravdu ještě nejsem!

Odkládám sluneční brýle a přiznávám vrásky, 2016

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Lucelle
332 příspěvků 22.12.16 16:42

Nemůžu se dočkat, až dorazím z práce domů a článek si znovu, pečlivě (a dost možná několikrát) přečtu. Díky za vánoční dárek v předstihu, moje nejoblíbenější a nejinspirativnější (nejen módou, ale i životním přístupem) uživatelko MP :-)

Baba Slováková
245 příspěvků 22.12.16 22:01

Padla mi sánka, naozaj. Vedela som, že článok vyjde v týždni pred Vianocami a hovorila som si: joj, bude vianočný darček. Ale že aj pre Vás?! Teším sa a veľmi si Váš komentár vážim!

Příspěvek upraven 22.12.16 v 22:06

Sheba
392 příspěvků 22.12.16 17:10

Líbí se mi váš styl i názory. Hned jsem si vyhledala váš blog, abych se dozvěděla víc a viděla další outfity.
Redakci tentokrát děkuji za super článek. Beru jako dárek k Vánocům :-)

DRW
2040 příspěvků 22.12.16 17:15

Skvely clanek o skvele oblekane zene, ktera vi, co chce.

Sheba
392 příspěvků 22.12.16 17:25

Prošla jsem si teď všechny vaše příspěvky v galerii. Máte úžasný cit pro barvy a kombinace.Jsem zhruba stejná věková kategorie, takže je to pro mne velká inspirace.

Baba Slováková
245 příspěvků 22.12.16 22:13

Ďakujem… Viete, nakombinovať dobre farby - to je dlhé roky moja profesionálna práca. Ibaže som zistila, že toto už po päťdesiatke nestačí! Ba dokonca nestačí ani to, že približne tuším, čo svedčí mojej postave. Odrazu mi vyvstala otázka: čo ešte svedčí môjmu veku??? To som chytila paniku, ako každá z nás 50+ :D

gladya
21 příspěvků 22.12.16 18:02

Krásný rozhovor. Fandím Vám. Jsme vrstevnice a tak oceňuji jak zvládáte to, o co se já snažím, ale nezvládám to zdaleka tak jako Vy. Nebýt za usedlou stařenku ani za diblíka, lehko se to řekne, hůř realizuje. Alespoň mně. Pořád tápu ale když váhám, jestli už nejsem trochu za diblíka, nakonec si řeknu, no co možná se to už na mě nehodí, jde o to, jak se cítím já a jen doufám, že mě nevyfotí nikdo z pekla;-)

Co mám na sobě jsem vlastně začala mnohem víc řešit až po padesátce, „nakoplo“ mě pár shozených kil a nutnost obnovit šatník.

Odvahu dát nějaký outfit „v plen“ jsem ještě nenašla.

Baba Slováková
245 příspěvků 22.12.16 21:53

To je presne ono, vystihli ste to! „Nebýt za usedlou stařenku ani za diblíka“. V istom veku si žena uvedomí, že už nie je v kategórii „večne mladá“. Ale stále je celkom spokojná so svojím vzhľadom. Ibaže akonáhle si dá kostýmik, v ktorom ešte štyridsaťročná vyzerala šik, teraz je v ňom odrazu ako tetka. V dievčenských handrách, ktorých sú plné obchody, zase ako blbec ozaj bez súdnosti. Ja tiež ešte tápem a hľadám. Tie handričky pre mladých sa mi páčia, tak ich skúšam kombinovať podľa istých zásad /napríklad už nikdy tielka s odhalenými ramenami/ a s kúskami „primeranými veku“. Poviem Vám - v živote som nemala taký problém s tým, ČO NA SEBA, ako teraz :D Ďakujem za milý komentár.

motiva
128 příspěvků 15.1.17 15:32

Před třemi lety jsem kompletně začala obnovovat šatník díky změny velikosti z původních 52 - 54 na 42, v mém případě ze mě mají radost sekáče v okolí a současně taky charita, kam odkládám kousky, které mi postupně začaly být velké. Teď už jsem dospěla do stádia, že odkládám i to, co nosím třeba dva roky, protože objevím něco, co se mi líbí víc, a potřebuju místo ve skříni. Že bych se někdy nafotila, to nehrozí, stačí mi reakce kolegyň v práci. V létě jsem zmokla až na prádlo, a abych nemusela trávit zbytek pracovní doby v mokrých věcech, vlítla jsem do Charlie a během 15 minut odcházela v suchém včetně prádla.

Chany
928 příspěvků 22.12.16 19:22
hm

Podobný typ je i Marcela Holanová, koukala jsem jak blázen, že je jí 65 let?? Tak takhle bych jednou, coby důchodkyně, chtěla taky vypadat…
Ale když ženská CHCE…a o tom to je! ;)

DanaP
170 příspěvků 17.1.17 09:52

Já bych tedy Marcele Holanové trochu zkrátila ty lokny, ale jinak je to čupr baba. :)

nonemy
415 příspěvků 22.12.16 20:41

Skvělý rozhovor!

blackdakini
4 příspěvky 23.12.16 08:28

Moc pěkný článek. Je mi také 50+, mám ráda pěkny styl, ale těžko hledám konkretni obleceni. Jak píše Baba v rozhovoru, obchody jsou plne hadriku pro mladé dívky. Občas také něco koupím a kombinuji, také upravuji a presivam. Mám několik oblíbených střihu, podle kterých siju. Jenže tomu nechci věnovat moc času. Ráda bych, kdybych mohla nakoupit pěkně oblečení pro můj vek v obchodě.
Jinak má B. pravdu, po padesátce na mne najednou oblečení působilo jinak, i styl, na který jsem byla léta zvyklá, najednou působil divne. Pár let jsem zkoušela, snad jsem se zase našla. Podle zkušeností mohu říci, že co vypadalo ve 40 dobře, po 50ti vypadalo divné, ale i to, co se mi zdálo nenositelne ( tedy na muj tehdejsi vkus moc damske) v těch 40, mi ted sedí lépe. A k barvam: dříve jsem také nosila onu „pracovni“ černou, teď už mi nějak nejde, vyměnila jsem za tmavou modrou, vlnovou apod.
Pokud jde o styl, mám knihu Advanced Style s fotkami slavných modelek typu Iris Apfel. Kniha je na jednu stranu inspirující, na druhou v mnohém těžko použitelná. Nedovedu si představit, že bych působila denne cca 10 hodin v práci v některém z těch modelu. Nicméně, jako inspirace k tomu nebát se a oblékat se dobře i ve vyšším věku než 50+ doporučuji.

Baba Slováková
245 příspěvků 23.12.16 11:51

Existuje aj slávny blog Advanced Style. Áno, všetky tie modelky sú veľmi inšpiratívne. Ibaže je to generácia našich matiek, t. j. 70+. Tieto ženy už nepracujú, takže sa nahodia na kávičku s kamoškami a už majú celý svet na háku. To je presne tá čistá radosť z módy samotnej. Ja osobne premýšľam, že by som o nejakých desať rokov prešla na štýl CC. Kostýmiky s topánkami na nízkom podpätku /už teraz ma nohy bolia :D/, šnúry perál, klobúčiky. Uvidíme.
Inak som v električke v Prahe stretla takéto „holky“. Senzačné boli!!! Vyobliekané, upravené a „kultúrna vedúca“ ich informovala, kam všade idú a kde sú vstupy zdarma. Veselá parta babiek to mala nasmerované na nejaký koncert a dokonca kamsi do tančiarne. Vdovy s mizernými dôchodkami - a predsa si dokázali ešte užívať život. Išla z nich pozitívna energia ako hrom!

Příspěvek upraven 23.12.16 v 11:54

jaksitaksi
85 příspěvků 23.12.16 08:31

Tak si představuji opravdu inspirativní ženu, která zná svou cenu, svoje možnosti a umí toho využít. Jen je škoda, že rozhovor nezůstal ve slovenštině, která k Vám patří a kterou se i na Vašem blogu kochám.

Pohlednice
44 příspěvků 23.12.16 08:45

Děkuji za článek a především za inspiratvní blog. Přeji krásné svátky vánoční a hodně zdraví a štěstí po celý příští rok.

catch
16 příspěvků 23.12.16 09:14

(nespravne pridany komentar, uz je to opravene)

Příspěvek upraven 23.12.16 v 09:16

catch
16 příspěvků 23.12.16 09:15

Uzasny rozhovor a tesim sa, ze som doteraz nevedela o vasom blogu. Mam totiz vianocny darcek pre seba, preluskat sa vasim clankami! Pozeram, ze nieco podobne napisali i ine pekelnice, aspon vidite, ze tento clanok vysiel v najlepsiu chvilu ; )) Zelam krasne sviatky a nadalej stastnu ruku a bystre oko pri tvoreni outfitov.

dorfi
1 příspěvek 23.12.16 10:12

Děkuji za krásný článek. Hned jsem si našla Váš blog a moc se těším, až si ho celý přečtu :) Jsem Vaše vrstevnice a Vy jste pro mě velikou inspirací. Přeji krásné svátky a hodně zdraví a štěstí po celý příští rok :)

Katy
98 příspěvků 23.12.16 10:57

Super!

Zita.a
76 příspěvků 23.12.16 15:43
Vánoční dárek

Nemohu jinak, ale musím se také přidat. Pro mě je tento článek opravdu vánoční dárek. Váš blog se pro mě stal to místo, kde hledám často inspiraci. Letos jsem se zařadila nebo spíše posunula z 50+ na 60+. Moc ráda potkávám ženy které jsou krásné nebo spíše zajímavé a inspirující a jejich věk je třeba 70 a více. Nestydím se za takovou ženou ohlédnout. Snažím se brát z nich příklad, ne vždy se mně to asi daří, ale móda mě baví a doufám, že bude i dále. Děkuji a krásné svátky.

Holka_Hnědooká
84 příspěvků 23.12.16 16:29

Konečně článek o zajímavé ženě. Moc Vám to sluší!

A vzkaz pro redakci: opravte tu příšernost „stanovým“ a bude to nejlepší článek za hódně dlouhou dobu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:43

Velmi sympatická dáma, jejíž outfity jsou pro mě inspirací, i když mi ještě nebylo -sát.

blackdakini
4 příspěvky 24.12.16 08:35

@Baba Slováková
Přemýšlela jsem, co ty modelky „advanced“ dělají jinak, že vypadají tak skvěle. Jistě, ty modely a šperky. To ale jde těžko napodobit, z různých důvodů. Nicméně, vždycky jsou pekne nalíčene a s výraznou rtěnku, a vždy mají pěkné vlasy. Oblečení je barevné, to dělá hodně, a pohybuje se těsně na linii toho, co se pro věkové kategorie nad čtyřicet nedoporučuje, ať jde o střihy, barvy, vzory. V tom je asi ten zázrak jejich stylu.

Baba Slováková
245 příspěvků 24.12.16 10:17

Ďakujem vám všetkým za milé a ozaj povzbudivé komentáre a želám krásne a pokojné Vianoce! Baba

dagur
283 příspěvků 25.12.16 12:41

Připojuji se k pochvalám za článek a fandím Babě Slovákové, sama jsem 50+ a řeším stejné problémy.

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 26.12.16 16:56

Tak to jste (po dlouhé době) trefili článek. Skvělé, řekla bych offové téma na které jsem čekala dlouho. Výborně a realisticky podané. Babě Slovákové držím palce. Jenom si říkám kde se na středním Slovensku vzala ta výborná čeština.

aerofrog
345 příspěvků 27.12.16 11:19

Krásný článek o nejvíc inspirativní ženě na tomto webu. Redakce, díky, tohle se opravdu povedlo! Ona se totiž nejenom hezky a zajímavě obléká, ale především je vidět, jak si to užívá a z těch fotek čiší radost ze života, ten opravdový a jediný elixír věčného mládí. A jestli se za takovouhle ženskou jednou nebudou otáčet chlapi, tak to je čistě jejich smůla, protože se pořád najde dost žen, které se vždycky rády otočí a pokochají a zpříjemní jim to den. I když nejsou na ženské. ;-)

Admin Módnípeklo.cz
1151 příspěvků 28.12.16 09:40

@Holka_Hnědooká Díky za upozornění, dodatečně jsem opravila.

admin Josefina

ming_xing
1324 příspěvků 28.12.16 10:30

Vystihla jste to presne: oblekat se kvuli sobe a ne kvuli druhym.. Vase fotky se mi na MP vzdy libily, stejne jako Vase inteligentni a sympaticke reakce na komentare k nim. drzim palce do Vasich dalsich projektu!

VeronikK
1286 příspěvků 28.12.16 18:41

Dobrý den, nezlobte se, ale je možné, že jsem vás viděla včera večer v metu (trasa B)? Nějak jsem se styděla zeptat, tak se ptám teď:-) Jinak jste moc sympatická a vaše příspěvky mám ráda. Veronika

Baba Slováková
245 příspěvků 29.12.16 00:11

Hehe, to nie že je možné, to je celkom isté! Všimla som si, že sa na mňa nejaká pani záhadne usmieva a obzerá si ma. To sme šli celá rodina zo saunového komplexu v Nových Butovicích. A veru mi napadlo, že ježišmarjá, niekto spoznal Babu Slovákovú a tá tu teraz ako na potvoru sedí ešte s mokrými vlasmi. Bez špeciálneho outfitu, bez šminiek, zababúšená v prešívanom kabáte. To som sa na chvíľu ozaj zamyslela, či to bol s týmto článkom dobrý nápad :D Ale tú super náladičku, čo sme mali, by som určite nijakým úžasným outfitom nedosiahla. Myslela som na Vás celý deň! Že musím nafotiť outfit s prešívanou bundou. Taký ten pre bežné aktivity. To stretnutie „tretieho druhu“ ma inšpirovalo. Děkuji, Veroniko!

aneli123
8 příspěvků 29.12.16 11:04
Ála

Dobrý den, kde přesně najdu na vašem blogu rady o ukončení diblictví :-) :-) :-) :-)

Baba Slováková
245 příspěvků 11.1.17 09:20

Medzi riadkami :D :D :D :D

VeronikK
1286 příspěvků 29.12.16 14:15

@Baba Slováková vypadala jste dobře, jen jsem si nebyla nejdřív jistá, postupně už skoro ano. Ale přišlo mi divné, přijít k cizí paní a dobrý den, nejste baba slováková? Co kdyby ne, abych se jí nedotkla :-)

Baba Slováková
245 příspěvků 29.12.16 22:13

Ak by to bola nejaká iná pani, to by ešte dopadlo dobre! To by ste sa ospravedlnili, že ste sa jednoducho zmýlili, to sa stáva. Ale čo potom, keby vysvitlo, že ja som ozaj ja??? Padli by sme si do náruče? Smejem sa. To stretnutie ma ozaj inšpirovalo a článok o „buřtokabáte“, ktorý som na sebe v tom metre mala, je už na svete! Venovala som ho Vám, Veroniko. Želám Vám všetko dobré a šťastný nový rok 2017. Ak sa nabudúce stretneme v metre, nenechajte ma, prosím, premýšľať, že kde sme sa už len my dve videli, ale rovno sa ku mne hláste. Pôjdeme na panáka.

Příspěvek upraven 29.12.16 v 22:22

VeronikK
1286 příspěvků 30.12.16 10:04

To bych vás jen pochválila, protože jste opravdu moc sympatická a líbí se mi váš styl :-) Za článek děkuji a příště se přihlásím… A také přeji hezký rok 2017 a hodně zdraví. V

Příspěvek upraven 30.12.16 v 10:21

Betynka02
384 příspěvků 11.1.17 07:46

Dlouho jsem tu nebyla. Občas jsem sem sice nahlédla, ale nebylo co číst. A teď, skoro po měsíci… milé překvapení.
Mám radost, inspiraci, motivaci a Vám moc přeji úspěch. Zasloužíte si ho.

A zůstaňte nám, pekelnicím, věrná. Prosím. <3
Betka

Baba Slováková
245 příspěvků 11.1.17 09:22

Ďakujem Vám veľmi pekne!
MP určite zostanem verná, to čakanie na komentáre (bude sa páčiť - nebude?)je adrenalín ako hrom!

Ymber
98 příspěvků 12.1.17 22:55

Po dlouhé době jsem se nejen mrkla na Módní peklo, ale dokonce se přihlásila, jen abych Vám sem pod rozhovor mohla napsat vzkaz: Zahoďte všechny ty tmavé brýle! Na poslední fotce Vám to sluší bezkonkurenčně nejvíc. Vrásky vem čert, takové oči je škoda schovávat. Fakt.

motiva
128 příspěvků 15.1.17 15:19

Po téměř roce bez připojení na internet se teprve rozvzpomínám na své oblíbené stránky, takže na modní peklo jsem zabrousila teprve nedávno. přijde mi, jako by mě tu tenhle článek nějak vítal, Vaše názory, přání stárnout s grácií a nestat se zapšklou babkou, mě potěšily, protože to mám podobně. Čím jsem starší, tím méně se ohlížím na to, co tomu řeknou lidí, ale víc hledám to, z čeho mám radost. v mém případě jsem si splnila celoživotní touhu dělat něco rukama (jasně, šila jsem, pletla atd. celý život, taky malovala), o čem jsem si myslela, že na to už nemám, zkusila šperkařský kurz a vyrábím šperky, hlavně pro sebe, protože mě baví dolaďovat oblečení barevně i originálním šperkem, ale občas i něco prodám. Děti mě v tom povzbuzují, protože správně tuší, že je lepší mít doma lehce střelenou matku, zamilovanou do vlastnoruční výroby šperků, než fňuknu, která jim vyčítá, že je pořád sama. Tak a teď si jdu ještě najít Váš blog, zdravím moc a přeji do nového roku hodně štěstí a všechno dobré.

Baba Slováková
245 příspěvků 15.1.17 22:14

Ježišmária, toto ste presne vystihli! STRELENÁ MATKA, to je ono. Smejem sa. Moje deti sú tiež nadšené. Lebo im nekňukám, nenariekam, som zaneprázdnená vlastnými aktivitami. Všetko dobré, Baba

Příspěvek upraven 15.01.17 v 22:27

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek