Díky Peklu jsem si začala užívat pohledy neznámých lidí

31.10.16 | autor Redakce

Esmee, civilním jménem Silvie Kaprálová, vypadá trochu jako Dita von Teese. Málokdo by dnes v krásce v korzetu hledal inženýrku ekonomie. Její módní začátky jsme mohli sledovat právě ve zdejší Inspiraci. Dnes má jedinečný styl a rozumí dobrému šití. Nově si založila i vlastní oděvní značku a její šaty tak můžete koupit v e-shopu.

Kdy jste si poprvé uvědomila, že byste se ráda věnovala právě módě?

Já sama vlastně ani nevím. U mě to byl spíše takový postupný proces. Když jsem nastupovala na vysokou školu, představovala jsem si svoji budoucí kariéru spíše v oblasti financí a bankovnictví, nic jiného nepřicházelo v úvahu. Před pěti lety jsem začala objevovat Módní peklo, v té době ještě psané formou blogu. Právě to mě přivedlo k většímu zájmu o módu a oděvní průmysl.

Jak jsem ve studiu na univerzitě postupovala dále, začala jsem si uvědomovat, že kancelářská práce pro mne nebude to pravé ořechové. Já jsem spíše živel, který neustále potřebuje ventilovat svoje nápady a organizovat nejrůznější akce a události, proto jsem se začala studovanému oboru čím dál více vzdalovat.

V té době jsem i našla svou šikovnou krejčovou a najednou jsem se nemusela oblékat tak, jak kázaly oděvní řetězce. Najednou jsem si mohla vymyslet prakticky cokoliv, proto jsem se vrhla na retro módu. Postupem času přibývalo pozitivních ohlasů a otázek, kde se takové šaty dají sehnat. Tak jsem si řekla, kdy jindy se věnovat ztřeštěným nápadům, než při studiu na vysoké škole a těsně po něm. Vrhla jsem se do světa módy naplno a začala uvažovat o malé české značce, která by ženám plnila jejich přání.

Když se podívám na Vaše první fotografie na Módním pekle, vidím trochu nesmělou dívku, která se stydí podívat do objektivu. Dnes vypadáte jako sebevědomá osudová žena. Kam se poděla ta nesmělost?

Ta nesmělost postupem let sama zmizela. Uvědomila jsem si, že za to, jak vypadám, bych se neměla stydět, ale naopak bych měla hledat styl, který by mé ženské tvary ještě více podtrhl. A tak jsem se našla v pin up stylu. Snažila jsem se poučit z cenných rad a kritiky. Během let jsem si byla jistější.

Postupně jsem dospěla do bodu, kdy jsem sama se sebou byla opravdu spokojená. A to je právě ten rozdíl, který je poznat i na těch fotografiích tady na Pekle. Začala jsem si užívat pohledy neznámých lidí. Každá pochvala mých šatů, klobouku nebo účesu a celkového stylingu mě nesmírně těší, dodává mi kuráž pokračovat. Reakce zde na Módním pekle a reakce okolí mi pomohly nalézt dříve ztracené sebevědomí a teď si toho plnými doušky užívám.

Na Módním pekle jste čtyři roky. Čím přispělo k Vašemu formování?

Módní peklo mne především naučilo mít ráda samu sebe. Naučila jsem se zde, jak správně oblékat svou postavu, jak vypadat a cítit se dobře. Též se mi zde dostalo spousty cenných rad a milých ohlasů, které mi postupně zvedaly sebevědomí. Součástí Pekla je i odpovídající kritika, ze které jsem se mohla poučit. Čtení a přispívání na tomto webu mi otevřelo oči ve spoustě směrech. Krom retro stylu, ke kterému mě Peklo přivedlo, mi dodalo kuráž a odvahu odlišovat se. Vždycky jsem ráda četla články o šití a materiálech. Četla jsem přínosné diskuse, a tak jsem se přestala trápit nesedící konfekcí, navrhla své první šaty a našla si skvělou krejčovou. Postupem času, i díky hodnocení mých outfitů zde na Pekle, jsme vychytaly společně vhodné střihy a materiály.

Kdybych tehdy před 5 lety nenarazila na Adin blog, o kterém jsem tehdy četla v časopise, nikdy bych se k módě a myšlence založení vlastní značky nedostala.

Vaše outfity vypadají tak skvěle i proto, že umíte nosit a nosíte skvělé korzety.

Korzety tak nějak patří ke stylu, který vyznávám. Ono přeci základem každého modelu inspirovaného pin up je výrazný pas. V 50. letech byly korzety, nebo korzelety (výztuž je z přizpůsobivějšího materiálu - pozn. red.) výbavou každé ženy. Bohužel bez korzetu se autentického dojmu z 50s modelu prakticky nedá dosáhnout. A tak i já jsem před lety začala koketovat s myšlenkou nošení korzetu. Po letech se mi splnil sen a dnes už se mohu pyšnit korzetem z dílny nepřekonatelné české korzetiérky Riwy Nerony.

Čím byste přesvědčila „obyčejnou“ ženu, aby si korzet oblékla?

Korzet je pro mne něco exkluzivního. Je to přeci jen nádherný kus spodního prádla, ve kterém se každá žena bude cítit velice přitažlivě. Také efekt korzetu je prostě úžasný, i když je krátkodobý. Někomu je pocit stažení příjemný a určitě není potřeba nosit korzet neustále. I já si ho nechávám na speciální události, kdy chci oslnit, nebo když se zkrátka chci cítit lépe. Korzetová silueta dovede být oslnivá a poutá pozornost.

Začátečnici bych doporučila nepřehnat utažení korzetu, výsledného efektu lze dosáhnout až po nějaké době nošení, kdy si na korzet zvyknete a postupně utahujete. Také je dobré nepřehnat dobu nošení korzetu, ze začátku třeba hodinu, nebo dvě. Postupem času dobu budete prodlužovat. Každá žena je jiná a je potřeba vyzkoušet, co zrovna komu bude vyhovovat.

A není Vám v korzetu někdy těsno? Musí přece omezovat dýchání…

Budete se divit, ale potíž s dýcháním v profesionálně ušitém korzetu není žádná. Právě Riwaa tvoří korzety tak, aby opravdu stahovaly pouze v pase a v oblasti hrudníku byly volné. S čím je v korzetu potíž, nebo je to možná výhoda, není možné se přejíst. Najíst se můžete, ale sníte menší porci než obvykle, jinak to pro vás bude nepohodlné. Samozřejmě po několika hodinách skýtá mírné nepohodlí to stažení v pase. Ale jak už říkává moje babička, kráso trp…

Jaké máte módní vzory? Inspirujete se v zahraničí nebo i v Čechách?

Musím přiznat, že jsem nikdy neměla vyloženě nějakou svou ikonu, vzor nebo dokonce modlu. Vždycky jsem raději postupně sbírala inspiraci, kde se dalo, a postupně si vytvářela svůj styl. Stačilo mi vidět nádherný materiál, krajku, nebo jemný šifon a už se mi rýsovaly nápady. Pro mne je vždy nejdůležitější kvalita zpracování, proto mne tak inspirují doby minulé. Opravdu se snažíme šít tak, jak se kdysi šilo, s velkým podílem ruční práce.

Ale kdybych měla vzpomenout někoho, kdo je pro mne velmi inspirativní, pak třeba návrhář Christian Dior se svým ikonickým směrem New Look z roku 1947. Každý jeho jednotlivý model je prostě úchvatný a neskutečně nádherný. Ze současnosti bych vyzdvihla především Ditu von Teese. Pokud ve svém životě někoho obdivuji a přeji se mu přiblížit, je to právě Dita. Miluji její excentričnost, smysl pro eleganci a dokonalost. Pro mne je ona zkrátka dokonalou ženou.

V říjnu jste na trh uvedla svou značku Femme Fatale Dress. Co bylo impulsem k jejímu založení a jaká je filosofie značky?

Řekla bych, že to byla především nespokojenost s dnešní konfekcí. Ten trend, kdy se oblečení šije za naprosto minimální náklady v obrovských fabrikách způsobil, že většina konfekce postrádá tvar a je nekvalitně ušita. Takové oblečení může sedět krásně štíhlé ženě, ale ve větších velikostech než 36 už nastává problém. Chybějící záševky a nedostatečné tvarování ze mě vždy spolehlivě udělaly krabici. Šaty bez podšívky a neesteticky zapravené, křivé švy, nerovnoměrná délka… To už byla ona pověstná poslední kapka.

Proto jsem se rozhodla něco změnit. Rozhodla jsem se začít šít opravdu kvalitní a perfektně krejčovsky zpracované šaty. Většina mých modelů vyžaduje ruční zapravení a dlouhé plesové šaty dokonce skrývají celých 9 metrů ručně zapravované záložky. Kvalita ovšem musí jít ruku v ruce s elegancí a slušivými střihy. Našimi modely se snažíme podtrhnout krásu ženské postavy. Často říkám, že ve Femme Fatale Dress nevěříme na trendy, ale věříme na styl a tradiční krejčovské řemeslo. Koneckonců přesvědčit se o tom můžete sami, koupí našich šatů. Jsem ráda, že začínáme jako malá značka. Dává mi to možnost se každé zákaznici věnovat individuálně a je to pro mne obrovská zkušenost.

Silvie na říjnové přehlídce značky Femme Fatale DressSilvie na říjnové přehlídce značky Femme Fatale Dress

Vaše značka se jmenuje Femme Fatale Dress. Jak si představujete femme fatale, pro které jsou šaty určeny?

Být femme fatale není o vzhledu, je to o tom, jak se žena cítí a jak je sama se sebou spokojená. Ta spokojenost a zdravé sebevědomí z ní vyzařuje na dálku. Tohle je žena, která ví, co chce. Ví, že je krásná a nebojí se to přiznat, je to zkrátka femme fatale.

Já osobně nevěřím na dokonalost předkládanou módními magazíny. Každá jsme jiná a každá z nás může být krásná a právě ty nedokonalosti jsou to, co nás odlišuje. Uměním pak je zdůraznit to, co na sobě máme rády, a neupozorňovat na případné nedostatky. Tohle je filosofie mé značky (femmefataledress.com), to bych chtěla předat všem ženám.

Co byste tedy ženám na závěr vzkázala?

A tak milé ženy, ať jsme takové, či makové, štíhlé, nebo s křivkami, vysoké, či malé, zralejší, či mladší, buďme hrdé na to, že jsme ženami. Ráda bych, aby nám všem nechybělo zdravé sebevědomí a moje šaty by měly být onou pověstnou třešničkou na dortu, nádherným doplňkem femme fatale. Svou odpověď bych zakončila slovy klasika. Už pan Werich měl v této otázce jasno: „Vona to byla hezká ženská, to vám byla hezká ženská … a když šla, to jemine něco šlo, teda ta si to nesla, co k ní patřilo."

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Esmee
4418 příspěvků 31.10.16 17:32

Koho by zajímala moje první kolekce, naleznete ji zde: www.femmefataledress.com,
případně na facebooku Femme Fatale Dress, či instagramu pod jménem femmefatale_dress. :)

Betynka02
384 příspěvků 1.11.16 06:49

Esmee, i já Vám moc fandím a přeji, abyste se setkávala jen s příjemnými lidmi, kteří Vás budou podporovat a přát Vám úspěch.
Moc Vám děkuji za Vaši odvahu a podporu pro nás! ;-) Při té záplavě ošklivých věcí v prodejnách prostě potřebujeme pozvednout! Kéž nás to tak cítí víc a víc, aby se na trh dostali věci, které z nás nebudou dělat strašáky do zelí!

KRAKATICE73
24 příspěvků 3.11.16 18:40
@Esmee

Esmee, krasná móda, padesátky miluju. Jste šikovná. Docela by mě zajímalo, jaké oblečení nosíte doma, když jdete třeba na nákup, zkrátka na takové úplně obyčejné záležitosti. Natáhnete si někdy třeba džíny a tričko?

Oldyn
6401 příspěvků 31.10.16 17:47

@Esmee
Krásné, z celého srdce gratuluji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.16 18:14

@Esmee Velmi Vám fandím a držím palce, ať se Vaše značka dobře chytne a rozjede.

xyz
1650 příspěvků 31.10.16 18:16

@Esmee super, moc se mi líbíte.

Dani17
521 příspěvků 31.10.16 18:17

Krásně čtivý rozhovor. Fandím Vám a jsem ráda, že „Vás znám“ ;)

Baba Slováková
245 příspěvků 31.10.16 18:33

Modely sú krásne. Želám veľa úspechov!

DRW
2040 příspěvků 31.10.16 18:45

Drzim vam palce a vase nabidku na eshopu je takova nestarnouci klasika a typ satu z kolekce New Look me provazi cely zivot, stejne jako moda 40. a 50. let. Za kvalitne usite saty jsem ochotna vzdy zaplatit.

Giuli
2931 příspěvků 31.10.16 19:38

@Esmee Kvoli Vám som si po rokoch prečítala článok na MP. Musím priznať, že sa čítal príjemne a že Vy ste úžasná. Držím Vašej značke palce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.16 19:38

@Esmee Držím vám palce, jste úžasná!

VLT
5 příspěvků 31.10.16 19:39

Krásný článek, krásná ženská :-) Musím ale přiznat, že mě trochu zamrzelo to klišé, že by v krásce v korzetu málokdo hledal inženýrku ekonomie. To jako že krásné ženské jsou automaticky blbé nebo inženýrky ekonomie ošklivé?

Atlacoya
2790 příspěvků 1.11.16 09:08

Zrovna u inženýrky ekonomie bych čekala pěkné oblečení.

Příspěvek upraven 01.11.16 v 09:09

Šošanah
1224 příspěvků 1.11.16 09:30

@Esmee Moc gratuluji. Mám z Vás radost! Řekla bych, že rodina včetně pana bratra asi kouká, koho to kdysi tak drsně kritizovala. :-) Nemůžu zapomenout, jak Vás tatínek přemlouval, ať se oblékáte normálně do bundy a džínů, aby se za Vás nemusel stydět (možná přeháním).
Kromě už zmíněné chvály, s kterou upřímně souhlasím, máte takovou přidanou hodnotu, že člověk když Vás vidí (nebo potká), má radost a chuť taky nosit hezké věci. A to se počítá.

Hayele
69 příspěvků 31.10.16 19:48

Máte nádherné šaty a moc Vám sluší.

borovnica
293 příspěvků 31.10.16 20:02

@Esmee držím palce, ať se daří.

berush
50 příspěvků 31.10.16 20:21

Esmee - gratuluji

bluuudicka
1037 příspěvků 31.10.16 20:29

Vážně je na plesových šatech 9 metrů záložky? Nebo je záložkou míněno něco jiného než běžně? Ráda se poučím :-)
Moc vám držím palce!

Příspěvek upraven 31.10.16 v 20:30

Esmee
4418 příspěvků 31.10.16 20:42

@bluuudicka Děkuji :). Ano opravdu, založený dolní obvod sukně má 9 metrů :)

Příspěvek upraven 31.10.16 v 20:43

bluuudicka
1037 příspěvků 31.10.16 20:44

@Esmee Jo na délku! Už to chápu, představovala jsem si šířku a nešlo mi to do hlavy :-D

Morrighan
1335 příspěvků 31.10.16 20:47

Víc pin-upu v ČR! Musím říct, že na ulici jsem to snad nikdy neviděla. Asi to tady ještě moc nejede -.-

Sheba
393 příspěvků 31.10.16 21:11

Vy jste krásná, chytrá a ještě taková milá. Gratuluji ke kolekci nádherně ženských šatů.

Oveeec
3215 příspěvků 31.10.16 22:25

…a ještě ke všemu máte i krásný vlastní jméno! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.16 23:14

Jste nádherná a po celou dobu na pekle (alespoň pro mne) nejinspirativnější uživatelka - vždycky jste byla jiná v záplavě hubených blondýn, které nejdou jedna od druhé rozeznat. Moc vám držím palce, dle mého názoru jste přesně to, co dnešní žena potřebuje - umíte nosit své křivky s hrdostí, přesto nejste reklama na adoraci tloušťky ani reklama na hladomor. Je velká škoda, že na světě není víc lidí s přístupem, jaký máte vy!

vvy
358 příspěvků 1.11.16 08:16

Esmee, máte můj obdiv. Krásná, chytrá, podnikavá. Gratuluji

ubeta
2 příspěvky 1.11.16 08:48

No tak tam bych si vybrala :) Držím palce, ať se vám daří, vy jste krásná, šaty jsou krásné, hodně štěstí!

Adeena
1443 příspěvků 1.11.16 09:32

Držím Vám palce, ať se daří, jste pro svou značku tou nejlepší reklamou!

g.kala
437 příspěvků 1.11.16 09:48

Esmee, moc krásné fotky, gratuluji a ať se daří! Možná se časem inspiruji i k pořízení kvalitního korzetu (co jsem se natrápila nad svým nevýrazným pasem;).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.16 10:56

Šaty jsou nádherné a mě styl 50. let sluší - pokud se budu někdy vdávat, tak šaty od Esmee by byly dokonalé…

VonWrath
16 příspěvků 1.11.16 12:13

Budu stručný:
Krásné modely, krásná modelka se vším, co k ženě patří. :-)

Audrey Q.
1 příspěvek 1.11.16 17:45

Esmee, krása. Moc Vám fandím a přeji hodně úspěchu se značkou do budoucna.

noemi
1645 příspěvků 1.11.16 18:01

Esmee, jste nádherná, moc se mi líbí Váš styl. Potkat Vás na ulici, myslím, že se srazím s první lampou, kterou pak potkám, jak se budu otáčet. Přeji hodně štěstí, nápadů a radosti z krásné práce, kterou děláte a musím říct, že ač šaty ani sukně nenosím, tak tady jsem ve velkém pokušení.

Esmee
4418 příspěvků 1.11.16 18:05

@noemi Velmi děkuji za milá slova! To mě moc těší, přála bych si, aby má značka naučila ženy, které to nemají ve zvyku, nosit šaty a sukně :).

Giuli
2931 příspěvků 1.11.16 18:11

Ale už aj nechajte tie frázy a klišé, lebo si poopravím mienku. :-D

Esmee
4418 příspěvků 1.11.16 21:34

Ok :-D

Esmee
4418 příspěvků 1.11.16 18:06

Všem vám moc děkuji za podporu a milá slova. Velmi mne to potěšilo :)

lesterbov
35 příspěvků 1.11.16 19:02

@Esmee jste boží a vaše kolekce taky. Jestli si můžu dovolit malou, dobře míněnou kritiku - nepoužívejte prosím ty štafle na ilustračních fotkách. Jednak trnu hrůzou, že se o ně ty krásné drahé látky zatrhnou, jednak se do záběru nehodí tématicky. Nebo je aspoň nechte ohoblovat a nalakovat :-)

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 2.11.16 18:58

K pin up stylu ale štafle docela sedí.
http://1.bp.blogspot.com/…r-pin-up.jpg

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 1.11.16 19:35

To je moc pěkný příspěvek od redakce (vidíte, že to umíte, když chcete). Vás, @Esmee, mám moc ráda. Však vy víte… Upřímně řečeno hlavně proto, že se jste se vždy stylem odlišovala od toho, co nám bylo (a je) podáváno jako inspirace (nyní raději galerie). Musím přiznat, že jsem se Vaším stylem opravdu inspirovala a v šatech z ala 50. léta „honím vodu“. Z jedné jedné strany jsem ráda, že jste si našla svojí parketu. Z druhé je mi moc líto, že si od Vás ty nádherné šaty patrně nekoupím, protože takové šaty musí něco stát. Doufám, že Vás pořád budeme vídat v galerii. A mohla byste sama napsat nějaký ten článek.

Hayele
69 příspěvků 2.11.16 20:52

Podivejte se na Esmeeinu stranku, tam mate saty vcetne cen. Jsou sice drahe, ale presto si je clovek muze dovolit: material i prace vypadaji kvalitne, takze pokud je zena nenosi denne, muze je nosit, dokud z nich „nevyroste“.

Esmee
4418 příspěvků 2.11.16 21:32

@pozdni_ctyricitka Moc děkuji :). Nezoufejte, myslím, že naše šaty nejsou cenově nedosažitelné. Normální modely se pohybují v ceně od 3 500 Kč do 5 000 Kč. Vím, že je to za šaty dost, ale za tou kvalitou si doopravdy stojí, ušít jedny šaty nám obvykle zabere něco mezi 8 - 11 hodinami práce, už z toho důvodu nemůžeme prodávat šaty za stejnou cenu jako v řetězcích. Také materiály vybírám opravdu jen ty, u kterých jsem si jista, že se nezežmolkují a podobně. Navíc necháváme ve švech rezervu na povolení, takže když přiberete, nebo naopak zhubnete, můžeme Vám šaty upravit :-)

amyss
102 příspěvků 2.11.16 10:17

@Esmee Stylově to jde sice úplně mimo mě, ale působíte jako sympatická, fajn ženská a fandím vám.

choco_piranha
5 příspěvků 2.11.16 10:58

Šaty jsou nádherné, některé z nich asi budu nutně potřebovat :)

Ale ať hledám, jak hledám, na stránkách mi chybí dvě docela zásadní věci, obchodní podmínky a kontakt. Jak je to třeba s dopravou a kolik stojí?

zwedavka
1307 příspěvků 2.11.16 12:44

Moc pěkné šaty (na pěkné ženě).
Moc Vám fandím, do jisté míry i z osobních důvodů, neboť i já disponuju postavou, kterou konfekce nejčastěji zohaví. Jsem moc ráda, že je možno koupit šaty, které sednou každé ženě.

Esmee
4418 příspěvků 2.11.16 13:34

@choco_piranha Moc se omlouvám, webgrafička předělávala šablonu a zapomněla přidat obchodní podmínky, dopravu a kontakt. Ještě minulý týden to tam bylo. Díky za upozornění hned jim volám.

VandaRybna
3713 příspěvků 2.11.16 14:51

Esmee jste čarokrásná. Nepokrytě závidím a fandím.

Esmee
4418 příspěvků 2.11.16 21:34

@choco_piranha Tak už jsem dala vědět firmě, co mi dělá web, snad to dají co nejrychleji do pořádku. Jinak obchodní podmínky, dopravu a poštovné naleznete též na našem Fler obchodě: http://www.fler.cz/…fatale-dress

Gorilka
1476 příspěvků 3.11.16 07:50

@Hayele Řekla bych, že ty ceny jsou úměrné použitým materiálům a příslušnému množství práce.

Hmm, chtělo by to i variantu s luxusnějšími materiály. A i ten příplatek za nekonfekci se mi zdá směšně malý.

Esmee
4418 příspěvků 3.11.16 09:16

@Gorilka Do budoucna plánuji i kolekci FFD Exclusive, ráda bych tam využila hedvábné materiály, luxusní krajky, vlněné látky. Jenže pak se ty ceny mohou šplhat až k 10 tis. Kč za kus, nevím, jestli by se na to našla klientela. Spíš co nás teď pálí, potřebuji zřísit nějaké místo, nejlépe Brno, Praha, kde bych se mohla setkat se zákazníky, tzn. nějaký sdílení showroom, nebo „pronajatý štelář“ ve společném showroomu, nejlépe za přijatelnou cenu. Kdybyste někdo o něčem věděl, budu ráda :)

Janulka1108
26 příspěvků 4.11.16 07:13

Pozdravujem Esmee. Nie je to vôbec môj štýl, ale Vám sa to hodí a celkovo ženám krv a mlieko to pristane tisíckrát viac ako bežná konfekcia. Držím Vám palce, nech si vybudujete stálu klientelu a želám veľa spokojných zákazníčiek.

zorro4
98 příspěvků 4.11.16 17:52
materiál

Dovolím si malou „kritiku“. Přiznám se, že u šatů v této cenové hladině jsem nečekala, že kromě jediných budou ze 70 a více procent z PES.

Esmee
4418 příspěvků 4.11.16 19:06

@zorro4 Dobrý den, děkuji za dotaz. Troufám si tvrdit, že i polyesterové směsy mohou být kvalitní. Všechny naše látky mám osobně odzkoušené a zvolila jsem je především díky jejich vlastnostem, které většina zákaznic vyžaduje, tj. nemačkavost a snadná údržba. Ovšem u všech modelů si zákaznice může zvolit materiál dle přání. Hedvábné šifony a satény by potom vyšly na jednom kuse o 2 - 3 tisíce korun více. Vlněné látky potom o 1 - 2 tisíce korun. Myslím, že cena našich šatů je férová. I když jsou látky směsové, vybírám ty kvalitní, tedy dražší a každý kus šatů je 6 - 10 hodin práce krejčové v závislosti na zvoleném modelu. Bohužel s cenami opravdu níže jít nemohu.

KRAKATICE73
24 příspěvků 4.11.16 21:31

Esmee, krasná móda, padesátky miluju. Jste šikovná. Docela by mě zajímalo, jaké oblečení nosíte doma, když jdete třeba na nákup, zkrátka na takové úplně obyčejné záležitosti. Natáhnete si někdy třeba džíny a tričko?

Esmee
4418 příspěvků 4.11.16 23:45

@KRAKATICE73 Tričko úplně ne, to opravdu nemusím :). Rifle občas s halenkou a sakem. Ale pro mě je opravdu nejpohodlnější vzít si úpletové šaty, nemusí být ani přepásané. Mám několik kousků vyloženě „na doma“, kalhoty jsou pro mne nepohodlné, právě kvůli velkému rozdílu mezi obvodem boků a pasu, proto volím jednoduché stretchové šaty, mírně rozšířené, prostě takovou domácí verzi denních šatů :).

zorro4
98 příspěvků 5.11.16 08:46

@Esmee Nemám problém s cenou, přijde mi adekvátní rozsahu práce. Ovšem nemluvím ani o hedvábí, saténu a vlně, právě naopak, mluvím o obyčejné bavlně, viskóze. Nejsem úplně přesvědčená, že zrovna bavlna nebo její větší podíl by měla zásadně zhoršovat vlastnosti šatů, mám asi 10 kusů šatů v „Esmee stylu“, většinu z konfekce, některé od jiných návrhářek, všechny převážně bavlněné a nemám žádný problém s mačkáním atd.
Nicméně, berte to jen jako názor. Mám Váš styl ráda, stránky jsou úplně wau a zákaznice budou nepochybně spokojené. Já osobně prostě PES nesnáším a u šatů v této ceně bych ho zkrátka nečekala. Přeji hodně štěstí.

VandaRybna
3713 příspěvků 15.11.16 12:38

Mě kvalitní PES neuráží, drží tvar, barvu, vzor. Proč ne.

Esmee
4418 příspěvků 5.11.16 09:40

@zorro4 Děkuji za připomínku. Samozřejmě, jak jsem psala, u každých šatů je uvedeno, že si zákaznice může zvolit jiný materiál. Vše je o domluvě. Lze využít bavlněných saténů, a jiných bavlněných látek. Vždy se snažíme zákaznici vyjít vstříc.

Putzi
25 příspěvků 15.11.16 08:39

To je krasna zenska, z ty prvni fotky tu uplne slintam… :)

Temperance
3416 příspěvků 15.11.16 11:35

Esmee, jsem nadšená!!! Vždycky jsem Vám fandila, ale toto… prostě skvělé, jste „my hero“ ;-) Je pravda, že na MP v poslední době moc často nechodím, ale Váš web si dávám do záložek, abych si mohla kdykoli spravit náladu pohledem na krásu. Ať se Vám daří a zákaznice (nebo zákazníci, blíží se Vánoce) se jen hrnou! Zrodila se hvězda :-)

ValkyraKat
2 příspěvky 24.11.16 06:03

Jsem natolik nadsena, ze jsem se kvuli Vam i zaregistrovala! Vasi webovou stranku si ukladam do zalozek a pri prvni prilezitosti zajedu do Prostejova. Mam to sice trochu z ruky, ale pri moznosti tak nadhernych satu za tak uzasne ceny a jeste sitych na miru, to rozhodne udelam. Je mi zle jen z predstavy, kolik penez jsem dala za konfekci, ktera na 100% nesedi. V posledni dobe jsem si oblibila znacku Phase Eight a jejich styl satu z padesatych let, tyhle mely byt me nove http://www.phase-eight.com/…ss/203813937, ale Vy to umite lip! Uz ted se tesim!

Esmee
4418 příspěvků 26.11.16 18:04

@ValkyraKat Mám radost, že se Vám naše šaty líbí :). Pokud to máte blíže do Brna, tak již od středy nás najdete přímo na Moravském náměstí jako součást showroomu Place Store. Moje značka tam bude mít svůj koutek a budu se tam pravidelně scházet se zákaznicemi :)

ValkyraKat
2 příspěvky 28.12.16 10:03

To je skvela zprava! Do Brna to mam opravdu bliz a navic potrebuji saty na svatbu na 1. dubna, takze se v novem roce uvidime!

Esmee
4418 příspěvků 28.12.16 12:11

@ValkyraKat Výborně! Budu se na Vás moc těšit :). Na svatební sezónu šiji několikery svatební šaty, ráda se budu podílet na dalších :). Pro více informací mi můžete napsat zde: https://www.femmefataledress.com/kontakt.html

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek