Šarm šedi

04.02.13 | autor Channah

Šedá barva je mezi ostatními tak trochu otloukánkem. Jak už pravil klasik: "Nuda, nuda, šeď, šeď." Dále bychom mohli pokračovat šedým průměrem, šedou myší... Přitom v módě můžete se šedou dělat divy - šedé i barevné.

V podstatě máte dvě možnosti - v té první vsadíte na strohost a minimalismus, který šedá barva podpoří a umocní. Předpokladem pro takové zacházení se šedou barvou jsou výrazné a velmi kvalitně vypracované šaty. Veškerá pozornost bude obrácena k materiálu, střihu a provedení (případně zajímavému detailu) a nebohé nositelce sotva přijde na pomoc záchrana typu: "Tenhle odstín šedé miluju! A jde ti báječně k vlasům!"

Zdroj: http://www.catwalkyourself.com


Zdroj: www.mydaily.co.uk

Druhou možností je napnout nenápadné šedé "malířské plátno" a začít kombinovat a experimentovat. Neutrální šedá je ideální základní barvou pro barevné kombinace, mnohem lepší než třeba sama o sobě výrazná černá. Konečně využijete všechny ty barevné šátky, barety, kabelky, boty a punčochy, které dosud smutně zahálejí ve skříni!

Pro svůj vlastní barevný pokus jsem si vybrala nevýrazné šedé šaty. Nenadchnou, neurazí. V nejoblíbenější české kombinaci (černá kabelka a černé boty, ty se přeci hodí ke všemu) a s původním páskem ve stejné barvě působí opravdu nudně.

Začala jsem si tedy hrát a pro vaše potěšení a snad i inspiraci vyzkoušela různé styly a barevné kombinace z toho, co můj šatník nabízel. Neberte je doslovně jako recept na koláč, některé z nich obsahují pořádnou porci nadsázky. Zkuste si naopak sami se šedou pohrát, možná vás její skrytý potenciál překvapí - ne nadarmo ke všem těm šedým myším existuje i slovní spojení "šedá eminence"...

(foto Allia)

Autorka

Channah

Lektorka tance a angličtiny, fotografka, milovnice ženskosti a blogerka na poloviční podvazek. Její blog najdete na http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Šití vs. nápad

Autor: Ada

Posledně jsem psala, jaká je škoda, když někdo umí šít, ale nemá... Celý článek

Pánské košile v létě – jak se vyhnout trapasu?

Letní teploty ve formálním oblečení jsou nepříjemné a z košile se... Celý článek