Šaty pro Miss Agro

26.03.14 | autor Ada

Dnes byly zveřejněny medailonky finalistek letošní Miss Agro, která se koná 13. května. A vzápětí mi přišel mail přímo od jedné soutěžící, která se zděsila, jak na fotkách vypadá, a prosila mě - jestli prý budu modely pálit v pekelném kotli - ať do něj neházím i chuděry finalistky.

(Nebudu samozřejmě říkat, která to byla; na fotkách v tomto článku možná je, možná není.)

Agrošaty nejsou taková krásná ryzí katastrofa jako kreace na předloňské Miss Haná, ovšem návrhářka Katka Prokešová to taky úplně neustála. Její šaty bohužel vypadají dost odflákle. Hned druhá finalistka má na sobě místo šatů spíš pytel, který jí sluší jen proto, že je mladá, hezká a štíhlá.

A to šití na té šifonové sukni! Ajajaj.

Zdroj: http://www.missagro.cz/underwood/download/images/2014MA-2BB.jpg

Katku Prokešovou jsem našla na Fleru a objevila jsem i pár článků o ní. V nabídce má převážně balonové sukně s pružným pasem, což je takový oblíbený kousek začínajících návrhářek, které se v té době ještě nemůžou tak úplně nazývat návrhářkami. Ušít takovou sukni je velmi jednoduché, může být proto levná a použitím různých kombinací veselých látek a barevných pásů rychle vytvoříte širokou nabídku. Já nemám tyhle sukně moc v lásce, protože málokomu sluší a přijde mi, že je jich až moc velká záplava.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/balonovy-puntik-4106282

Každopádně se touto metodou nedá šít všechno, například večerní sukně:

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/oboustranna-vecerni-sukne-cerna-labut-1524947

Nejen že to vypadá divně, nemá to ani moc logiku: kam se taková sukně nosí? Na pohodovou party těžko, a na ples? Kdybychom překousli široký úpletový pás, s čím by se taková sukně pro skutečně společenskou příležitost asi zkombinovala? S korzetem, halenkou, tričkem?

Tady se moc nepozdává ten spodní lem:

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-05/

Šití a lemování průsvitných látek není jednoduché; ani prosté lemování na overlocku není úplně triviální. Z fotky není dobře vidět, o co se návrhářka pokusila tady, ale každopádně je to nějaké krabaté.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-05/

V rozhovoru pro Studentpoint návrhářka uvádí, že ráda šije romantické dívčí modely. Na šatech pro Miss je to vidět - krátké sukénky, šifon, květiny a krajka jsou základními atributy holčičího stylu. Ale i krátká sukně by měla mít vhodnou horní hranici. Podle mého názoru ještě pod bodem, kdy začíná být vzrušující pro japonské milovníky dívčích kalhotek.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-07/

Růžové šaty s krajkovým živůtkem mají sukni dlouhou dost, i lem vypadá na první pohled dobře, ale co ten pas? Pásek má nerovnoměrnou šířku a sukně i živůtek jsou na něj přišité halabala, zjevně bez vyžehlení.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-08/

Na finalistce č. 12 šaty visí jako průsvitný pytlíček. Sukně je u lemu sražená a do živůtku je všitá tak nějak... natupo jako u většiny ostatních šatů. Návrhářka má sice ráda šifon coby romantický materiál, ale vůbec nectí jeho vlastnosti. Kdyby byla sukně šedých šatů střižená šikmo, dívali bychom se na mnohem lepší model.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-12/

Katce Prokešové doporučuju zapracovat na konstrukci, naučit se respektovat materiál, zopakovat si některé šicí dovednosti a hlavně pokročit od úpletových tílek s našitým pruhem látky někam dál!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Sešněrováno 3. aneb Jak nosit korzet

Autor: Channah

V minulých dvou dílech jsme prošli korzetovou historií a podívali... Celý článek

Přímo z ateliéru

Autor: Ada

Paní, kterou jsem včera dohnala na ulici, nepochybně odcházela z... Celý článek