Šaty pro Miss Agro

26.03.14 | autor Ada

*

Dnes byly zveřejněny medailonky finalistek letošní Miss Agro, která se koná 13. května. A vzápětí mi přišel mail přímo od jedné soutěžící, která se zděsila, jak na fotkách vypadá, a prosila mě - jestli prý budu modely pálit v pekelném kotli - ať do něj neházím i chuděry finalistky.

(Nebudu samozřejmě říkat, která to byla; na fotkách v tomto článku možná je, možná není.)

Agrošaty nejsou taková krásná ryzí katastrofa jako kreace na předloňské Miss Haná, ovšem návrhářka Katka Prokešová to taky úplně neustála. Její šaty bohužel vypadají dost odflákle. Hned druhá finalistka má na sobě místo šatů spíš pytel, který jí sluší jen proto, že je mladá, hezká a štíhlá.

A to šití na té šifonové sukni! Ajajaj.

Zdroj: http://www.missagro.cz/underwood/download/images/2014MA-2BB.jpg

Katku Prokešovou jsem našla na Fleru a objevila jsem i pár článků o ní. V nabídce má převážně balonové sukně s pružným pasem, což je takový oblíbený kousek začínajících návrhářek, které se v té době ještě nemůžou tak úplně nazývat návrhářkami. Ušít takovou sukni je velmi jednoduché, může být proto levná a použitím různých kombinací veselých látek a barevných pásů rychle vytvoříte širokou nabídku. Já nemám tyhle sukně moc v lásce, protože málokomu sluší a přijde mi, že je jich až moc velká záplava.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/balonovy-puntik-4106282

Každopádně se touto metodou nedá šít všechno, například večerní sukně:

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/oboustranna-vecerni-sukne-cerna-labut-1524947

Nejen že to vypadá divně, nemá to ani moc logiku: kam se taková sukně nosí? Na pohodovou party těžko, a na ples? Kdybychom překousli široký úpletový pás, s čím by se taková sukně pro skutečně společenskou příležitost asi zkombinovala? S korzetem, halenkou, tričkem?

Tady se moc nepozdává ten spodní lem:

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-05/

Šití a lemování průsvitných látek není jednoduché; ani prosté lemování na overlocku není úplně triviální. Z fotky není dobře vidět, o co se návrhářka pokusila tady, ale každopádně je to nějaké krabaté.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-05/

V rozhovoru pro Studentpoint návrhářka uvádí, že ráda šije romantické dívčí modely. Na šatech pro Miss je to vidět - krátké sukénky, šifon, květiny a krajka jsou základními atributy holčičího stylu. Ale i krátká sukně by měla mít vhodnou horní hranici. Podle mého názoru ještě pod bodem, kdy začíná být vzrušující pro japonské milovníky dívčích kalhotek.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-07/

Růžové šaty s krajkovým živůtkem mají sukni dlouhou dost, i lem vypadá na první pohled dobře, ale co ten pas? Pásek má nerovnoměrnou šířku a sukně i živůtek jsou na něj přišité halabala, zjevně bez vyžehlení.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-08/

Na finalistce č. 12 šaty visí jako průsvitný pytlíček. Sukně je u lemu sražená a do živůtku je všitá tak nějak... natupo jako u většiny ostatních šatů. Návrhářka má sice ráda šifon coby romantický materiál, ale vůbec nectí jeho vlastnosti. Kdyby byla sukně šedých šatů střižená šikmo, dívali bychom se na mnohem lepší model.

Zdroj: http://www.missagro.cz/finalistky/finalistka-12/

Katce Prokešové doporučuju zapracovat na konstrukci, naučit se respektovat materiál, zopakovat si některé šicí dovednosti a hlavně pokročit od úpletových tílek s našitým pruhem látky někam dál!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 18:14

Chudák holka hlavně na tý poslední fotce…

pampa
28 příspěvků 26.3.14 18:24

Nemůžu si pomoct, ale ani ty boty jim nepřidaly. S výjimkou první fotky - lodiček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 18:28

Taky se mi moc nelíbí. Hlavně boty na třetí fotce od zdola jsou strašný!!!

zuzulique
318 příspěvků 27.3.14 11:11

Presne mi napadlo to isté…kopytá a nevkusné šaty, výborná kombinácia :-D teda až na tie prvé, tie sú v poriadku

815
739 příspěvků 27.3.14 19:18

Jak tak na to koukám, mám dojem, že slečny mají boty vlastní, jinak si to neumím vysvětlit. Ona to asi bude docela skromná akce, nedostatek peněz by vysvětloval vše. Jen je škoda, že slečny nenechaly, aby se i samy oblékly, vsadím se, že ve vlastním oblečení by většina z nich vypadala o 100% líp. Ty hnusošaty ničemu nepomohly, naopak..

Příspěvek upraven 27.03.14 v 19:19

MP Vera
265 příspěvků 26.3.14 18:26

Chudáci holky na všech fotkách.

paffg
376 příspěvků 26.3.14 18:48
dotaz

Vím, že to nesouvisí, ale už tu bylo něco o šatech na plese v Opeře?…nejen Adiných?

Winniie
32 příspěvků 27.3.14 12:57

Mám takový dojem, že cizí šaty z Opery Ada nehodnotila…své vlastní vložila do diskuze pod článkem o výrobě ;o)

paffg
376 příspěvků 27.3.14 13:22

Díky moc, najdu si.

Akitaken
4960 příspěvků 26.3.14 18:51

Slečna mající ultrakrátkou sukni musí křížit nohy, abychom ty kalhotky fakt neviděli..

Turako
501 příspěvků 26.3.14 19:51

Třeba bychom ale viděli nějaký estetický kousek oblečení v celé té sbírce pekla.

Modigliani
781 příspěvků 26.3.14 19:25

Neviem si predstavit, ako zle musia v skutocnosti tie modely vyzerat, ked uz na promo fotkach vyzeraju strasne.

Turako
501 příspěvků 26.3.14 19:49

Nesnáším slovo „pohodový“ cokoli. Ani party. Představím si bandu vyhulených vykotlanců s rozkrokem u kolen a reparátem z češtiny.

Šaty jsou úděsné.

ajujuška
422 příspěvků 26.3.14 19:51

Strašné! rozboleli ma oči!

TeaTereza
1678 příspěvků 26.3.14 20:19

Děs!!! Takovou „návrhářku“ by meli pověsit za fligr do průvanu… ať si domaci švadlenka šije pro sebe a své panenky, ale ať už se nikdy nehrne do takovych věcí… pokud byla oslovena, měla by mít soudnost a odmítnout. tech holek je mi opravdu lito! :( ja bych se do toho neoblikla :(

CyberCate
36 příspěvků 26.3.14 20:25

Ty fotky jsou jak z domácího kalendáře začínající švadlenky, který neměl opustit zeď jejího dětského pokojíku.
Komplet otřesné, chudáci holky.
Divím se finalistkám, že to pořadateli neomlátili o hlavu. :D

Micinice
198 příspěvků 27.3.14 08:39

Koukat se na ty šaty je stejně otřesné jako Vaše čeština :-D

Karin
3948 příspěvků 27.3.14 14:00

Jedna neshoda přísudku s podmětem, no bóže… Štastná jste žena, pakliže jste nikdy neviděla otřesnější češtinu ;-)

CyberCate
36 příspěvků 28.3.14 13:51

Já myslím, že moc šťastná právě nebude. :D :D :D

MadameE
14 příspěvků 29.3.14 15:19

Divíte se finalistkán, že neomlátily špatnou práci poředatelům o hlavu. Když někdo jiný omlátí Vám Vaši špatnou češtinu, tak žádná sebereflexe, žádné „sorry, jsem kopyto“ ale jdete do útoku a vysmíváte se pisatelce, že není moc šťastná…hm hm

CyberCate
36 příspěvků 2.4.14 10:13

Víte, on je rozdíl mezi překlepem a špatnou češtinou. Z dalšího mého příspěvku je jasné, že princip shody je mně znám ;-)
Já si svůj překlep opravit můžu, ale charakter člověka se moc opravit nedá.
V článku se jedná o šaty, takže směr diskuze se zdá být jasný. Ne však všem.
A ti se snaží zesměšňovat alespoň za překlepy. OK. Šťastná to žena. ;-)

Proto dále nehodlám toto „hovno“ rozmazávat do obřích rozměrů.;-)

CyberCate
36 příspěvků 26.3.14 20:34

Jinak mě pobavily tagy k tomuto článku (uvedené pod článkem):
Katka Prokešová
Miss
Nekvalitní šití Šifon

:D
Amun
888 příspěvků 26.3.14 20:40

Mě tohle vždycky donutí přemýšlet, jak se ten člověk k té zakázce proboha dostal, když ty věci vypadají odflákle už na profesionální fotce, kde zpravidla vypadá dobře i nejlevnější polyester… Dívku v bílém tričku naprosto upřímně lituju. Vypadá to jako ustřižené tílko na ven a k tomu boty o robustnosti dřeváků…

lindiste
348 příspěvků 26.3.14 21:04

Nepřestává mě udivovat, jak je možné, že se k takovým kšeftům dostávají osoby, které neumí ani navrhovat, ani šít. Proč tam nejsou ti, kteří to umí a dělají to dobře? A to není jen tento případ, poslední dobou mám pocit, že v centru pozornosti jsou tací, kteří si to ani nezaslouží a ti, kteří mají opravdu talent a vynakládají velké úsilí, aby se naučili dobře řemeslo, si musí svoji pozici trpělivě vybojovat. Kontakty jsou víc než kvalitně odvedená práce a pěkně mě to štve!

Ymber
98 příspěvků 26.3.14 21:25

Pracuju sice v jiném oboru, ale tyto principy jsou všude stejné, takže vám to osvětlím. Důvody jsou dva. Za prvé, kvalitu je potřeba zaplatit. Kdo se řemeslem či uměním skutečně živí a vynakládá hodně času a úsilí na to, aby v tom byl dobrý, ten taky vyžaduje adekvátní odměnu; tato navíc bývá vyšší i kvůli nákladům na kvalitní materiál, který profesionál obvykle používá. Pokud oslovíte nějakého šudlala, který vyrábí ze zbytků a má to sesmolené raz dva, nabídne vám pochopitelně nižší cenu. (Zakázku neodmítne, neboť je polichocen, že je o jeho služby zájem.) No a za druhé, protože diletantství světem vládne – aspoň u nás, bohužel – mnoho lidí, kteří o zadávání práce rozhodují, nemá vůbec tušení, jak skutečná kvalita vypadá a jak se pozná, natož aby ji ocenili, takže se ve výsledku řídí většinou jen podle té ceny. Obsah tohoto článku je učebnicovým příkladem toho, jak to ve výsledku dopadá.

dagur
283 příspěvků 26.3.14 22:08

Myslím, že každá studentka oděvní průmyslovky od druhého ročníku výš by to zvládla lépe. Kdyby se mi (amatérce) něco takového (ne)podařilo ušít, buď bych to přešila nebo vyhodila. Myslím, že za získáním této zakázky muselo být i něco víc než nízká cena.

Příspěvek upraven 26.03.14 v 22:27

lindiste
348 příspěvků 27.3.14 07:16

Neřekla bych, že je to až tak tolik o financích. Kolik si asi tak řekne za práci takový Klír nebo Jana Berg, jejichž tvorba se v podobných soutěžích vyskytuje? Dokonce i v těch hlavních soutěžích Miss, kde si, myslím, nouze o finance není. Souhlasím s tím diletantstvím, myslím, že hodně lidí, kteří o těch zakázkách rozhodují, neví, jak vypadá kvalita a kolik stojí. Ale stejně si myslím, že rozhodující jsou stejně kontakty :/

Oveeec
2820 příspěvků 27.3.14 12:40

Něco mi říká, že asi pracujete v mém oboru ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 22:05

Mně jsou ty oblečky víceméně ukradený, jejich kvalita řekla bych odpovídá významu soutěže.
Zajímá mne jiná věc: proč proboha pořád ty holky do těch obskurních soutěží lezou? Co tam hledají za štěstí??

dagur
283 příspěvků 26.3.14 22:09

Chtějí být slavnými modelkami, co se uchytí v New Yorku, Miláně, Paříži nebo aspoň v rádiu :-).

Amun
888 příspěvků 26.3.14 22:28

Já bych to neviděla tak zle :D někdo tam hledá kariéru, někdo je rád vidět, někdo ne.

AnoNe
884 příspěvků 27.3.14 01:12

To je příšerný. Je to jako když vybrakovali vietnamský obchod s nejlevnější módou z doby 15 let zpátky.

Shiro
355 příspěvků 27.3.14 07:02

Co mně dostalo, byla ta dlouhá šedočernobílá sukně v cigan-stylu a ten úplně poslední zázrak byl teda taky zázrak. :D

Renyted
85 příspěvků 31.3.14 00:40

Cigan-styl..ano, to je to slovo, na které jsem nemohla přijít, když jsem přemýšlela, jak tu hrůzu pojmenovat :-D

Shiro
355 příspěvků 31.3.14 10:21

Rád pomůžu

any2
246 příspěvků 27.3.14 07:22

Hrůza, jak se může „návrhářka“, která neumí šít, vůbec uživit… Děvčatům může být útěchou jen to, že dopadla mnohem lépe než ty z Miss Haná.

Eleanor Rigby
686 příspěvků 27.3.14 09:54

Zdá se mi to, nebo je na té první fotce přední díl přestřižený úplně nesmyslně? (Myslím ten vodorovný šev kousek nad pasem.)

Příspěvek upraven 27.03.14 v 09:57

arw
214 příspěvků 27.3.14 10:07

To je fakt otřesně ušité… já to líp neumím, ale poznám, že to prostě není profi práce.

Lady Heather
4 příspěvky 27.3.14 12:16

Odflákle ušité šaty na hezkých holkách. Mám jedny šaty od „větví“ a jsou ušité o dost líp. Boty nejsou nejlepší, ale taky mohly dostat na nohy holinky, když je to Miss Agro:-)

notrends
514 příspěvků 27.3.14 13:29

Miss agro - holky krev a mlíko, konečně žádné hubendíry.

Karin
3948 příspěvků 27.3.14 14:09

Nevidím krev ani mlíko a v aktuálních českých soutěžích miss nevidím ani hubendíry :) To už je snad passé.

Karin
3948 příspěvků 27.3.14 14:06

No, byly tady větší tragédie. Tohle je standardní amatérské šitíčko, žádná extrémní katastrofa (jako byly třeba ty svatební šaty s aplikací v podobě háčkovaných vaječníků, nebo co to bylo za hrůzu). Průser je na tom jedině to, že něco takového dostane prostor na veřejné akci, nota bene soutěže o královnu krásy, která má být krásná, takže by logicky měla mít i krásné oblečení.
Kdo probůh rozhodl o tom, že agromissky bude oblékat zrovna tahle píchalka?

xluki
90 příspěvků 27.3.14 14:17

Chudinky holky, ty šaty jsou naprosto příšerný. Jak si někdo, kdo něco takovýho stvoří může říkat návrhářka. Stejné šaty jako na poslední fotce jsem šila v 7. třídě ve 2. pololetí. Měli jsme v rámci pracovních činností šití. V prvním jsme vařily, v druhém šily. Tehdy jsem si donesla bavlněné tílko, kousek látky na sukni a za 2 dvouhodinovky jsem to měla ušitý. Pak jsem je nosila v létě na doma. Hrdá na svůj výtvor.

StephanieRich
10 příspěvků 10.4.14 12:11

Přesně tohle jsem si vybavila, nešila jsem to teda ve škole, ale doma, výsledek byl tristní, protože se to příšerně krabatilo, ale pro třináctiletou holku na běhání na chatě to bylo dobré.

Kaili
22 příspěvků 27.3.14 14:22
Stuclinka
166 příspěvků 27.3.14 17:01

Fuj… kromě té nedbalé práce mě fascinuje ještě propojení „vílích“ šatiček s kopytoidními botami. Na mě to působí hrozně vulgárně. Jak kdyby se ty holky fotily pro úplně jiný typ akce. Někdy mám obavu, že tu vulgaritu už lidi ani nedokážou vnímat, protože jinak už se náctileté holky snad ani nefotí. Ze všeho nejvíc mi to přijde smutný.

Příspěvek upraven 27.03.14 v 17:02

Go-lightly
3429 příspěvků 27.3.14 23:22

Já jen doufám, že nějaká laskavá přítelkyně slečně tvořilce donese, jak ji tu ošklivě strhali. A slečna se dotčeně ozve, že nerozumíme ót-kutýr, ale že jí těmi kritikami vzrostly tržby - jak už je standard.

Betynka02
384 příspěvků 28.3.14 06:40
CHJO

Holky jsou krásný, štíhlý, mladý! :-)
Já být mladá a krásná, hodím paní „návrhářce“ ty kousky na hlavu!!

Je vidět, že řemeslo se přestalo ctít a jde do háje. :-(

Verhro
637 příspěvků 28.3.14 10:35

Možná by bylo dobré zavést do těchto soutěží obleč se sám. Myslím, že děvčata by si určitě dovedla poradit lépe.

Karin
3948 příspěvků 28.3.14 10:47

A nebo taky ne. Každopádně by to ale byla autentičtější prezentace.

zapbebe
307 příspěvků 1.4.14 19:33

@Verhro když se Miss Agro účastnila kámoška (počítám, že to mohlo být tak v roce 2002 nebo 2003), tak všechny finalistky dostaly prostěradlo a měly si z něj vyrobit „tógu“ - tam se ukázal vkus i vlastní tvořivost :)

Parwi Nawari
353 příspěvků 28.3.14 17:14

Pominu - li (ne)kvalitu ušití, je to na soutěž krásy zoufale máo. Zajímalo by mě, kdo vybírá módní návrhářky do takových soutěží.

Karja
4837 příspěvků 28.3.14 19:33

@Brunhilde Na miss agro se žádná budoucí úspěšná modelína neobjeví. Jsou tam běžné holky s běžnou postavou, jen jednou se tam objevila dívčina co byla i na finále České miss. Tahle soutěž je jen o zábavě, zdroj motivace dívek se tam hlásit, také marně hledám:).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.14 18:14

@Brunhilde A proč se to vůbec pořádá???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.14 09:34

Tak to je docela masakr.

Sebir
34 příspěvků 1.4.14 13:44

Jestli naopak návrhářku nevybírali pořadatelé dle hesla „aby nebyla škoda vzít si to do kravína na šichtu“ ;)

Chloe Noir
1 příspěvek 4.4.14 21:50

No, oproti tým „úžasným“ kúskom z Miss Haná je toto hotová nádhera. :D
Ale tak…nič moc aj tak. Ešte samotné nápady nie sú až také zlé (hoci ani práve nejako originálne), ale ešte aj ako totálny antitalent čo sa šitia týka vidím, že po „technickej“ stránke sú tie šaty spracované katastrofálne.

Janynka30
8 příspěvků 8.4.14 09:05

Kdo pustil tuto kolekci do světa nemá soudnost - organizátoři soutěže, návrhářka, švadlena - všichni by se měli stydět.
Ale ono to odpovídá naší době, obchody jsou narvané nekvalitním zbožím (a to i ty, co si hrají na značkové).
Naše století se bude nazývat stoletím nekvality neboli šuntu.

FabuleuseRene
2 příspěvky 22.4.14 21:06

Ať již je soutěž Miss agro jakkoliv profi či neprofi akce a ať se do ní slečny hlásí z jakéhokoliv důvodu, je třeba zkonstatovat, že pokud se někdo označí slovem „návrhář/ka“ a prezentuje svoje dílo veřejně, měly by jeho výtvory být alespoň trochu na úrovni, což se bohužel v tomto případě říci nedá (především o řemeslném zpracování šatů - o nápadu nemluvě…) Zajímalo by mě, kde se Katka Prokešová učila šít. Takto přece nešijí ani slečny z učňovských oboru.

Mayy
7 příspěvků 29.4.14 17:25

Strašné. Myslím, že by to i studenti na středních oděvních školách ušili lépe

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Sešněrováno 3. aneb Jak nosit korzet

Autor: Channah

V minulých dvou dílech jsme prošli korzetovou historií a podívali... Celý článek

Vítejte v pekle

Autor: Ada

Módních policií tu máme dost, většinou dost nepříčetných, ale... Celý článek