Blogerka Mámou stylově:V tramvaji si představuji, jak ženu obléknout lichotivěji

27.12.17 | autor Karolína

Co nosí české blogerky, jak na ně kouká okolí a co by si nikdy neoblékly? První jsem vyzpovídala svou oblíbenou blogerku a maminkou dvou holčiček Alici z blogu Mámou Stylově.

Na blogerské scéně už působíš dlouho, jak ses k psaní dostala a jak dlouho už se blogu věnuješ?
Blog mám téměř od té doby, co jsem se stala mámou. To znamená, že už to bude hezkých 6 let. V původní podobě ale vypadal jinak. Zkoušela jsem, jestli mě to vůbec bude bavit a budu mít o čem psát. Nakonec mě to tak chytlo, že se z toho stala moje práce. Počátečním popudem byl stereotyp na mateřské, sociální izolace a neměla jsem se kde realizovat v mé vášni – módě. Blog byl můj únik mimo realitu.

Jakého kousku v šatníku by ses nikdy nevzdala? Podle čeho oblečení vybíráš?
Určitě mé „chanelky“, šetřila jsem si na ni dlouhou dobu a je pro mě i takovým symbolem, že jsem něco dokázala a že se sny mohou splnit. Oblečení si vybírám celkem dlouho. Koukám na materiál, na zpracování a přemýšlím, s čím ho budu moci kombinovat a jestli sluší mé postavě. Vlastně si ani moc oblečení nepořizuji a když už, tak často i z druhé ruky.

zdroj: www.mamou-stylove.cz/zdroj: www.mamou-stylove.cz/

Je něco, co by sis na sebe za žádnou cenu neoblékla?
Nikdy neříkej nikdy. Ráda v módě experimentuji. Takové to „nikdy“ nemám vyhraněné. Jeden kus oblečení není sám o sobě špatný, spíš bych si neoblékla určité kombinace: lesklé legíny a tričko, leopardí kožich a minisukni. Toto mě napadá zrovna teď. Prostě takové ty prvoplánové a přeplácané outfity u mě nehledejte.

Dáváš si více záležet na outfitu do článku nebo na video než pro všední den?
Určitě. V běžném životě často nosím nějaké kousky stále dokola, když se v nich cítím dobře a líbí se mi. Na blogu musím inspirovat a ukazovat nové kombinace i věci, takže si dávám trochu víc záležet. Pořád jsou to ale outfity, ve kterých normálně funguji a jdu v nich na schůzku nebo do města.

Co říkáš na to, jak se oblékají české ženy?
Záleží které. Když jdu na blogerskou akci, většina holek je pěkně oblečená. I moje kamarádky mají vkus. Když jdu ale do metra nebo jedu tramvají, je to všechno jinak. Dívám se na ty ženy a představuji si, jak bych je lichotivě a nápaditě oblékla. Podle mě na tu módu nemají moc času, když ji „nežerou“ tak jako já. Pak vejdou do nějakého řetězce a koupí si první věc, která se jim jen trochu líbí. Už ale nepřemýšlí nad tím, jak ji unosí. A chybí jim ta inspirace. V časopisech je jí žalostně málo (opravdu té vkusné). I české celebrity nejdou moc příkladem a čast jsou přímo nevkusné. Tak podle čeho se má česká žena oblékat? Do zahraničí se dostane tak jednou za rok do Chorvatska a blogy sleduje také zlomek populace. A když už se náhodou oblékne aspoň trochu originálně, neustojí ty pohledy okolí. Takže se raději snaží nevybočovat a invenci moc nehledá. Hlavně aby to bylo pohodlné.

zdroj: www.mamou-stylove.cz/zdroj: www.mamou-stylove.cz/

Kde čerpáš inspiraci? Sleduješ české blogerky, nebo se inspiruješ v cizině?

České blogerky sleduji hlavně na Instagramu, abych věděla, co je v Česku v kurzu. Ale pro inspiraci a trendy chodím hlavně na ty zahraniční blogy i instagramové účty. Tam ty holky jezdí na fashion weeky, spolupracují s předními světovými návrháři, takže jsou přímo u zdroje.

Máš blogování jen jako hezký koníček, nebo se jím dokážeš uživit?
Momentálně je blogování moje full time práce. Po několika letech psaní článků „jen tak“. Jsem ráda, že jsem vytrvala.

Jak vnímají holky tvou práci a co říkají na natáčení videí?
Snažím se je na blog i YouTube dávat minimálně, ale ubránit se tomu nejde. Ony v tom vyrostly a přijde jim to přirozené. Ale asi pořádně nechápou, proč se to vlastně pořád fotíme a natáčíme. Proto se snažím je do toho zatahovat minimálně, přeci jen je to moje věc, že odhaluji svoje soukromí a moc nechci, aby to odnášely i ony.

Berou to jako běžnou část vašeho života?
Spíš se nad tím nepozastavují a ve školce na férovku říkají, že maminka je blogerka.

zdroj: www.mamou-stylove.cz/zdroj: www.mamou-stylove.cz/

Spousta žen se po porodu zabydlí v údajně pohodlných džínách a teniskách a už je nikdy neopustí. Měla jsi vůbec takové období?
Určitě hned po prvním porodu. Vlastně mi ani nic jiného nebylo než těhotenské džíny, s kočárkem jsou tenisky nejpohodlnější. Ale jakmile jsem přebytečná kila shodila, chtěla jsem se oblékat zase trošku jinak a s oblečením si hrát. Mě to prostě baví. Ale přiznám se, že na dětská hřiště jsou ty džíny a tenisky fakt nejlepší. A ještě teda koženkové kalhoty, které jdou lehce přetřít, ty jsem si moc oblíbila, ale to už pak zase čelím divným pohledům ostatních maminek. Je to zvláštní komunita. Když nemáš mastné vlasy, tričko s nějakým flekem od přesnídávky a vytahané džíny, moc nezapadáš.

Na svém blogu i youtube kanále se nebojíš ukázat své soukromí. Manžela ale neukazuješ. Nejsou čtenářky zvědavé?
Bez odhalení soukromí moc blogovat naplno nejde. Ale třeba můj muž si nepřeje být vidět, mám pocit, že to blogování a YouTube stále moc neuznává. Musím to každopádně respektovat. To víš, že jsou čtenářky zvědavé a často mi píšou, proč muže neukážu. Jak mně by se ulevilo, kdybych ho stále nemusela ve vlozích maskovat.

zdroj: www.mamou-stylove.cz/zdroj: www.mamou-stylove.cz/

Jak změnilo mateřství tvůj přístup k módě? Máš méně času? Dáváš přednost praktickým kouskům?
Jelikož jsem nikdy nebyla taková ta plně oddaná matka a vždy jsem si snažila udržet svoje koníčky a ten svůj svět, zas tak mě to nezkosilo. Samozřejmě že s holkama moc podpatky nenosím a oblékám si spíš kalhoty (ty jsem ale nosila vždycky). Taky jsem ubrala na doplňcích, protože se mi často někde zahákly nebo mě dcera tahala za náušnici apod. Jinak to velký vliv na oblékání nemělo. Možná mě to donutilo si konečně pořídit takový ten základ šatníku, díky čemuž jsem oblečená do dvou minut. Nemám čas na stání před zrcadlem půl hodiny, takže můj šatník se hodně zefektivnil. To je vlastně pozitivní posun.

A co vy? Kde se inspirujete a jaké české blogy sledujete?

Autor

Karolína

Karolína miluje módu a líčení, ale taky někdy ráda vymění podpatky za tenisky a kabelku za bágl a vyrazí s foťákem poznávat svět. Její postřehy najdete i na www.ok-makeup.cz

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Fashion blogerka bez internetu

Autor: Ada

Většinou dávám zajímavosti z knihy Fashion (to je takový tlustý... Celý článek

Odvrácená strana módy: Trh s falešným zbožím

Autor: Kateřina

Lidé, kteří nosí padělky, se podílejí na jednom z největších... Celý článek