Sešněrováno 2. aneb Jak si vybrat korzet

15.01.14 | autor Channah

V minulém článku jsme se podívali na stručnou historii korzetu. Ve vztahu ke korzetům, které nosíme dnes, nás asi nejvíce zajímají korzety z viktoriánské éry – tvarovaly postavu do podoby „přesýpaček“ a k zadnímu šněrování se přidaly i praktické korzetové háky, které umožnily rozepnutí korzetu vepředu. Porovnejme si tento dobový viktoriánský korzet:

Zdroj: http://pre-raphaeliteramblings.blogspot.com

...a korzet, který běžně zakoupíte na e-bay:

Zdroj: http://www.ebay.com

Pokud se vaše oči dokážou přenést přes otřesný rozdíl v kvalitě, minimálně podobnost v tvaru a celkovém stylu uvidíte, byť ten viktoriánský byl určen pro nošení pod oblečením.

Možná jsem se právě rozhodla, že korzet je přesně to, co potřebuji, aby se ze mě stala vysoustružená sexy samice – tak hurá na e-bay a objednám něco z Číny za tři stovky. Ale ouha, místo žádoucích tvarů, které se na mě z propagační fotky smály, docílím leda lehce projmutého válečku. A to i v případě, že jsem zvolila správnou velikost. Čím to?

Zdroj: http://www.ebay.com

Zdroj: http://www.belindasbabblings.com/

Podívejme se nejdřív na to, z čeho se skládá kvalitní korzet. Kromě zdobné svrchní vrstvy (často z brokátu či saténu, dle finančních možností umělého nebo hedvábného) musí korzet z logiky věci obsahovat ještě vrstvu spodní, aby bylo možné do vzniklého prostoru všít kostice. Zatímco ale poctivý korzet (ať už od korzetiérky nebo ze slušnější konfekce) bude ušit z několika vrstev (a třeba 12 dílů), levný nekvalitní korzet bude mít vrstvy maximálně dvě, přinejhorším jen jednu a kostice budou schované pod našitými prýmky.

Pokud od korzetu očekáváme, že naši postavu vytvaruje, jen těžko docílíme tvarování pomocí nekvalitních plastových kostic – s plastovými kosticemi (opět jsou mezi nimi rozdíly v kvalitě) docílíme spíš lehké korekce postavy, na výraznější tvarování potřebujeme kostice ocelové. Zde si můžeme vybrat mezi ohebnějšími pružinovými a opravdu pevnými celokovovými. Korzet z pevných ocelových kostic poznáte, pokud ho vezmete do ruky – ta váha je opravdu znát.

Kovové kostice: vlevo plné, vpravo pružinové (spirálové)

Zdroj: http://corsetmaking.com

Plastové kostice

Zdroj: http://corsetmaking.com

Důležitá je i volba průchodek, tedy kovových „oček“, kterými prochází šněrovadlo. Plastové nebo nekvalitní kovové se snadno vytrhají a oprava vás nevyjde levně. To samé platí pro korzetové háky, díky kterým se dá korzet vepředu rozepnout – háky z měkkého kovu se snadno zdeformují.

Zdroj: http://corsetmaking.com

Korzetové háky

Zdroj: http://corsetmaking.com

Šněrovadlo

Zdroj: http://corsetmaking.com

Součástí „lepšího“ korzetu je také destička k vypodložení šněrování na zádech tak, aby neprosvítala holá kůže nebo spodní košilka.

Nejjednodušší rada pro koupi kvalitního korzetu tedy je – smiřte se s tím, že za tři stovky kvalitní korzet zkrátka nekoupíte. Už jen cena poctivého materiálu je mnohem výš.

Nafotila jsem pro vás detaily tří korzetů – levného konfekčního, dražšího konfekčního s ocelovými kosticemi a nakonec korzetu šitého na míru korzetiérkou. Všímejte si hlavně podšívky (zvlášť u toho levného - tenká průsvitná vrstvička bílé látky), pevnosti pruhu, v němž jsou vsazené průchodky a celkové tloušťky korzetu.

Levná konfekce

Dražší konfekce

Korzet od korzetiérky

Jak a kde tedy nakupovat? Nejprve si zodpovězte otázku, k jakému účelu si vlastně korzet kupujete. Když pomineme korzety prádlové (tedy vyloženě krajkové záležitosti, které ani v dnešní době není vhodné nosit jako svrchní oděv), nejčastěji asi zatoužíte po korzetu na svatbu či na ples (milovníci gothic, fantasy, steampunk apod. se nebudou stydět a budou korzet klidně nosit třeba na nákup – a já jim držím palce).

Další volbou při koupi korzetu je jeho typ – nejjednodušší dělení je na vysoké a nízké korzety (neboli overbust a underbust). Dalším typem je např. „cincher“, tedy jakýsi korzetový pás.

Vysoký korzet

Zdroj: http://www.orchardcorset.com

Nízký korzet

Zdroj: http://www.geekalerts.com

Korzetový pás

Zdroj: http://www.geekalerts.com

Typ tedy máme vybraný, kde náš korzet snů pořídíme?

1) Nekvalitní konfekce

Ke koupi na již zmiňovaném e-bay – korzety čínské výroby, od 300Kč. Měkké lehké korzety, vhodné spíše na hraní. Nenechte se zmást propagačními fotkami, tak dobře to na vás zkrátka nikdy vypadat nebude…

Zdroj: http://www.ebay.com

2) Kvalitní konfekce

Korzety s pevnými kovovými kosticemi, kvalitně ušité z několika vrstev. Bolestí konfekce je vždy to, že musí přizpůsobit tvary a velikost průměru a nemohou brát ohled na specifika vaší postavy. Přesto i kvalitně ušitý konfekční korzet správně zvolené velikosti vaši postavu viditelně vytvaruje. Kvalitní konfekcí je např. Maya Hansen nebo Vollers (i když ti šli s kvalitou navzdory dlouhé tradici bídně dolů).

Zdroj: http://mayahansen.com

Zdroj: http://mayahansen.com

Zdroj: http://mayahansen.com

3) Korzetiérka

Ideální volba a nemusí být nutně nejdražší, byť počítejte s cenou od 3000 Kč výše. Korzetiérka vyhotoví korzet vám přesně na míru (málokdo má naprosto souměrnou konfekční postavu), zároveň se dohodnete na požadovaném stažení pasu. Vybrat si můžete nejen látku, ale i typ kostic, háků, průchodek, šněrování... Nevýhodou je delší objednací doba a čas na ušití, pokud ale toužíte po originálním kousku ke svatebním šatům či na ples, jistě se vyplatí investovat čas i finance.

V Čechách jsou ověřenými korzetiérkami např. Riwaa Nerona nebo Barbora Anděla Rettigová. (pozn. Ady: a korzety.com, ale už pomalu končí a šije spíš zdravotní verze korzetů pro skoliotičky - na míru ušitý, správně vyztužený korzet je "překvapivě" pohodlnější než takové ty plastové krunýře, aniž by byl méně účinný. Pardon za přerušení, pokračujte prosím :) )

(Pokud vás zajímá, jak vypadá celý proces šití korzetu, podrobně nafocený ho najdete třeba zde: http://cocosretrocloset.blogspot.cz/2010/10/royal-blue-corset-i.html )

A na závěr několik obrázků toho, co korzet NENÍ:

a) prádlový korzet – dle skalních zastánců se nejedná o korzet v pravém slova smyslu, protože netvaruje. Nechme slovíčkaření, důležité je, že prádlový korzet nepatří navrch jako součást společenského oblečení (pokud tedy cíleně nemíříte na přední stránky bulváru).

Zdroj: http://www.posh24.com/

(A když už na ty stránky bulváru míříte, tak si stejně vezměte pořádně ušitý korzet jako Dita von Teese):

Zdroj: http://stylefashiontrend.wordpress.com

b) jakékoli triko se šněrováním nebo háčky – oba tyto topy byly skutečně nabízeny jako korzet...

Zdroj: http://www.votocvohoz.cz

Zdroj: http://www.votocvohoz.cz

c) jakákoli roura, ani kdyby ji ušil kdovíjaký salón (ani kdyby se to jmenovalo Luxusní černozlatý korzet a stálo to 1110Kč)

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/luxusni-cerno-zlaty-korzet-4647353

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/luxusni-cerno-zlaty-korzet-4647353

d) jakákoli roura, ani kdyby byla pletená a „módní“

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/modni-pleteny-korzet-1103704

Opravdový korzet vypadá zkrátka takhle:

Zdroj: http://riwaa-nerona.com

Zdroj: http://riwaa-nerona.com

Zdroj: http://riwaa-nerona.com

http://korzety.com

A takový může být rozdíl v šatech s „korzetem“ a s korzetem:

Zdroj: http://www.zahara.cz/

Zdroj: http://riwaa-nerona.com

V posledním díle naší korzetové minisérie se podíváme na to, jak korzet správně oblékat, jak se k němu chovat a těšit se můžete na největší korzetová faux pas!

Autorka

Channah

Lektorka tance a angličtiny, fotografka, milovnice ženskosti a blogerka na poloviční podvazek. Její blog najdete na http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Atrofie
741 příspěvků 15.1.14 17:24

Díky za článek, pro mě zajímavé počtení…až jsem o korzetu zauvažovala ;-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.1.14 17:25

Hmmm…fakt by se mi hodil korzetový pás, dokonce i prádlovější korzetový pás, prostě na malé stažení pasu, když mi díky postavě ne úplně sedí šaty…ale v životě se mi ho nikde nepodařilo sehnat. nebo jo, ale za 6000 :D

dallas
11 příspěvků 15.1.14 17:26

Těch ověřených korzetiérek bude trochu víc. Třeba Misstres Adrienne začínala pár let po paní Bartlové. Hodně korzetů našila taky Anique Mirée. Hana Buráňová jich má taky našito přes 80. Pak třeba Black Dahlia, Maisje, Jutwara… Sartor taky není jen obchod s nádhernými látkami, ale i šije…

Příspěvek upraven 15.01.14 v 17:52

Channah
14 příspěvků 15.1.14 20:33

Díky, budu jen ráda, když čtenářky dodají osobní zkušenost - já ji mám s korzety od Riwy a od Barbory (od ní mám korzet sama, od Riwy jsem je měla možnost vidět), proto jsem uvedla jen je, byť samozřejmě známých korzetiérek je v ČR víc… Pokud máte kdokoli zkušenost s dalšími korzetiérkami, pište!

rionka
27 příspěvků 19.1.14 21:22
Sartor

Ano, taky mě to napadlo. jaké jsou korzety ze Sartoru? Brokáty mají úžasné, pár metrů jich mám doma pro dekorační účely, ale zakázku na korzet jsem jim zatím nezadávala. Na fleru mají nějaké vzorky…

Dahllie
2222 příspěvků 15.1.14 17:36

@Jiná Realita mám prádlový pás s plastovými kosticemi z Tesca za 200,– z výprodeje. Jasný, že neudělá vosí pas, ale překvapivě zpevnil moje jinak nezpevněné břicho o nějakých 6cm.

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.1.14 18:39

Fakt? do prádla jsem tam párkrát zašla, ale pásu si nikdy nevšimla :( hodil by se mi na můj krátký trup, protože kdyby se mi podařilo stáhnout boky o nějaké 3 cm (boky, pas ani ne) a tím posunout pas kousíček níž, mohla bych v létě nosit větší šatové možnosti :-)

Dahllie
2222 příspěvků 15.1.14 18:56

No, na boky by to asi nebylo. Jedině se podívat, jestli tam nebude i něco dalšího.
Já mám tenhle . Je to značka Flexees. Na štíhlé modelce nic moc vidět není, ale na rozkydlém tlustém břichu docela změna. :-D

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.1.14 19:02

Kryje to horní část boků, což by mi mělo teoreticky vyhovovat :-) díky za tip.

paffg
376 příspěvků 16.1.14 02:00

Tak ten mám taky a pod šaty je OK. Přirozeně stáhne břicho a opravdu vylepší siluetu

AjazRyb
212 příspěvků 15.1.14 17:37

Jak neprezentovat zboží (flerovský „korzet“), prokryndáčka!!

dallas
11 příspěvků 15.1.14 17:41

Mě by zajímaly ty zdravotní verze korzetů pro skoliotičky. To asi nebudou korekční korzety s peloty. Nebo má paní zdravotnické vzdělání a dělá je podle rentgenů?
A jak se pozná jejich účinnost. U klasické léčby skoliózy trupovými ortézami se považuje za úspěch, když se vada nezhoršuje.

Příspěvek upraven 15.01.14 v 17:53

Ada Pekelná
973 příspěvků 15.1.14 17:52

Dělá je ve spolupráci s lékařem. Zákaznice se poradí s doktorem, jestli to pro ně bude vhodné, a řeknou si, kde a jak chtějí korzet vyztužit. A nosí ho pak zase podle instrukcí a chodí na kontroly. Jestli můžou nosit jen tenhle „tradičně-zdravotní“ korzet nebo ne, nebo ho třeba budou střídat s ortézou, závisí samozřejmě na druhu vady.

dallas
11 příspěvků 15.1.14 18:00

Tak korekční korzet má význam vlastně jen do určitého věku. Když už je ukončená osifikace, tak se používají taky spíš stahovací pásy, které mají ulevit od bolesti. Mně jen vadila tahle nepřesnost ve článku.
Jinak si myslím, že je to docela dobrý nápad. Už jsem se bála, že korzetty.com nadobro skončily. Na stránkách se nic moc neděje.

adilah
29 příspěvků 15.1.14 18:05

:D Jsem majitelkou referenčního laciného korzetu z článku. Inu, účel splnil, v ložnici je sranda :D

Goku
411 příspěvků 15.1.14 18:10

Ja bych asi potrebovala ten korzetovej pas…

Anwen
705 příspěvků 15.1.14 18:27

Další Whovian na pekle…Skvělé :) Ten s dáleky je tak roztomilý

Ada Pekelná
973 příspěvků 15.1.14 18:30

To jsou Tardisy, ne? :)

Anwen
705 příspěvků 15.1.14 18:39

@Ada Pekelná Na tom korzetovém pásu ano, ale na tom nízkém jsou nejen Tardis, ale i Dálekové a Weeping angels :)

Ada Pekelná
973 příspěvků 15.1.14 18:47

A jo, jsou tam schovaný, máš pravdu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 19:06

@Anwen No jé, já si toho vůbec nevšimla, to je úžasný :-D Sakra, ten bych chtěla…

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 16.1.14 02:52

Poučte laika. Co to je? To jsou nějaký, motorkářský gangy?

meky.v
105 příspěvků 16.1.14 11:00

TV seriál Doctor Who (v češtině Pán času) velmi kultovní záležitost ;)

Ant.
245 příspěvků 15.1.14 18:40

Když jsem se kdysi rozhodovala, zda konfekční korzet nebo korzet na míru šitý, byla jsem ještě v telecím věku, kdy Módní peklo ještě neexistovalo. Zavítala jsem proto do jednoho gothic shopu, kde měli klasické konfekční korzety a měla jsem v plánu si jeden koupit. Naštěstí jsem se rozhodla pro korzet šitý na míru od korzetiérky a i po těch letech nošení vypadá dobře, stahuje pořád stejně dobře, byť je s plastovými kosticemi. Do korzetu se vyplatí investovat a počkat si na jeho vyhotovení :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.14 18:41

Vím, že je to připomínka mimo téma článku, ale nemůžu si pomoct: na těch fotkách typu votočvohoz mě snad nejvíc ze všeho fascinuje ten hrdě vyfocený a celému světu prezentovaný bordel za modelkou. Jasně, když třídím a vyřazuji svoje oblečení, vypadá to dost podobně, je to provozní záležitost, ale aspoň to proboha nefotím… Navíc namíchaný s nějakým špinavým nádobím, wtf.
Asi jsem moc konzervativní nebo co, klidně mě ignorujte.

Bugatti
4086 příspěvků 15.1.14 19:06

@Jiná Realita Mají je v M a S i v Lindexu. Ale myslím, že na parné léto to není, člověk se v tom bude asi moc potit. Během roku nosím nejen pod společenské šaty, ale taky když mám náročný den, uleví mi to od bolesti páteře.

BP0991
213 příspěvků 15.1.14 20:06

No to mi nevykládejte, že i kdybych si vzala kvalitní korzet pod oblečení, že to nepůjde vidět? Nechápu korzety, k čemu jsou v dnešní době… Nepočítám korzety k šatům…Ale jinak? Takové ničení se…

Brokolice Nóblhóch
11 příspěvků 15.1.14 20:40

Právě jsem zjistila, že přeci jenom opravdu nutně potřebuji pořádný korzet. Jen smůla, že se na žádný ples, ani svatbu nechystám. Ale co už. Jelikož výroba nějaký ten pátek trvá, nějaká vhodná příležitost se jistě mezitím naskytne.

Syslik1
95 příspěvků 15.1.14 21:29

Korzet mě vždycky lákal, nyní již neodolatelně - asi přejdu od úvah k činům. Díky za inspirativní článek.

Veroniq
332 příspěvků 15.1.14 22:29

Mám 2 korzety z kategorie „levná konfekce“. Když pominu fakt, že se nedají kombinovat až tak dobře, jak jsem doufala, a podívám se na ně čistě z hlediska tvaru a materiálu, musím souhlasit, že to opravdu žádný zázrak není. Jsem dost štíhlá, ale doufala jsem spíš ve zvýraznění pasu, než pouhé obtažení kosticemi a tuhou látkou bránící volnému pohybu i dechu. Každopádně, kupovala jsem je nedávno přes internet, ale e-bay jsem ještě neznala. Chtěla bych upozornit na to, že tyhlety čínské skorokorzety nekoupíte jen na zmiňovaném e-bay okolo 300Kč, ale také v českých e-shopech, kde se tváří nad míru luxusně a stojí vás po velké slevě třeba 600-900Kč (nepochybuji, že ten černý brokátový za 800Kč, který si všichni všude v shopech chválí, je stejné kvality…) Kromě toho, že tedy tyto korzety nedělají křivky podle představ a samozřejmě materiálově na výši také nejsou, se asi většině žen (pokud opravdu nejsou válečky) bude nepěkně rozevírat šněrování spolu s rozšiřujícím se hrudníkem. Tenhle problém korzetiérky dokáží řešit, u konfekce je to ovšem bohužel běžný nešvar, a to dokonce i u dražších korzetů (hlavně u těch přes prsa).

815
739 příspěvků 15.1.14 22:36

S prispevkem souhlasim..

Jen k tomu rozlezani… ja myslela, ze to zalezi na tom, jak je zasnerovan (bez ohledu na to, zda kvalitni nebo sunt)…

Pokud spatne - jednim snerovadlem.. bez ohledu na to, jestli zdola nahoru ci obracene, tak se rozleza.

Myslela jsem, ze spravne ma byt korzet zasnerovan dvema tkanicemi a to jednou zdola do stredu a druhym zhora do stredu a tam tedy svazat vsechny ctyri konce tkanic a pak ze se nebude rozlezat… souhlasi?

Příspěvek upraven 15.01.14 v 22:40

Veroniq
332 příspěvků 15.1.14 22:42

To za sebe potvrdit nemůžu. Určitě hraje správné šněrování roli, to souhlasím. Ale když máte zkrátka jiné proporce, než na které je korzet šitý (např. velký hrudník a úzký pas v kombinaci s příliš rovně střiženým korzetem), myslím, že čarování se šněrováním už to nezachrání. Stejně se ten rozdíl musí někde vyrovnat a šněrování je jediné místo, kde je „rezerva“.

Channah
14 příspěvků 16.1.14 01:24

Většinou bývá šněrovadlo jen jedno, svázané dole, ale utahuje se odspoda směrem do pasu a pak zas odshora směrem do pasu, kde se ty dvě dlouhé vzniklé „kličky“ svážou - jde spíš o to, že kdyby byla dvě šněrovadla s volnými konci, snadno by se mohla vyvléknout. Když se ale jedno dlouhé šněrovadlo sváže, vznikne kruh a vyvléknutí nehrozí…

šklíba
11 příspěvků 16.1.14 13:37

Takhle, pokud se jedná o korzet spíš jen na parádu a netoužíš po nějak extra stažení pasu, je možné vázat i nahoře nebo dole, ale když se váže na smyčku v pase, je to prostě pevnější a jistější, u většího stažení pasu to pak víceméně jinak ani pořádně nejde udělat. Jinak zavazování se smyčkou v pase se bez problémů udělá i tkanicí jednou, bez nadbytečného dalšího uzle. Tkanice se pak navleče shora dolů, v pase se udělají smyčky a konce šněrovadla se sváží na pevný uzlík na dolním konci, s tím se pak už nebude hýbat pokud se nebude šněrovadlo měnit

toffee13
108 příspěvků 16.1.14 09:52

Ty fotky „korzetů“ jsou úděsné. Já mám sama v plánu si nechat na svatbu ušít korzet u Riwy, ale má to několik háčků: můj milý se nechce ženit vůbec, korzety nesnáší, a jestli ho k tomu někdy přemluvím, tak už bude Riwa tak drahá, že budu mít smůlu (zatim mi připadá opravdu dost levná na to, co šije za úžasné věci).

Kate_De_Vil
1 příspěvek 16.1.14 10:03

Moc děkuji za článek. Sama vlastním dva korzety od Riwušky a musím říct, že jsem nadmíru spokojená! Ano, korzet na míru je dražší záležitost, ale je to úměrné kvalitě a práci. A Riwaa je zlatíčko :).

aailyyn
809 příspěvků 16.1.14 16:08

Už dávno jsem zjistila, že se v životě potřebuju minimálně pětkrát vdát, abych měla kam unosit všechny úžasné modely, co šije Riwaa… no, jdu shánět potenciální ženichy. Nebo urputně přemlouvat toho jednoho. :-D

BotyNo1
43 příspěvků 16.1.14 18:15

Inspirujici, diky. Asi zacnu setrit na krasny korzet na miru

kachnickau
40 příspěvků 16.1.14 18:29

Díky za další krásný článek :)

Riwa je vážně poklad ve všech směrech.. V tom co dělá, jak úžasně to dělá i jak málo si za to říká. (I když pro mě to zatím málo není).

Dostala jsem se ke konfekčnímu korzetu z UK(secondhand) - dvě vrstvy, pružinové kostice - dá se prát v ruce, tak jsem ho tam za 40Kč nenechala :)
Ovšem původně! stál víc, než můj korzet u Riw.. což mi teda vyrazilo dech. - http://snobzcorsets.com/…uct_info.php?… - je to ten s černými kytkami a červenými středy.
Nejvíc mě doráží, že ta látka („Floral“) je za příplatek 3/4 ceny původního korzetu. A ještě se na ni všechno chytá :D A celková cena - 4700 Kč - Hrozný!

Je mi však malou útěchou při čekání na ten od Riw, tak ho respektuju.

xyz
1650 příspěvků 16.1.14 19:52

Na webu firmy, o které psala Ada, doporučuji galerii „Od našich zákazníků“ :-) I tam je peklíčko :-)

Veroniq
332 příspěvků 16.1.14 20:45

Jo, některé fotky jsou bombové, jestli myslíte korzety.com :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.14 22:27

Díky za pěkný článek!
Kam, resp. pod co se tedy korzety ještě dají nosit? Nebo se nosí jedině pod šaty nebo spíš součást společenských šatů?
Třeba pod takovou upnutou halenkou by to asi moc hezky nevypadalo, co?
Ještě otázka: Dokáže si člověk oblíct korzet sám, nebo potřebuje asistenci? Nějak si nedokážu představit, že si to vzadu šněruju sama…

Příspěvek upraven 16.01.14 v 22:30

Channah
14 příspěvků 18.1.14 17:18

Tipy na různé styly nošení i „návod“ na zavázání budou v posledním díle - z vlastní zkušenosti mohu říct, že se korzet svépomocí zavázat dá, byť to chce nácvik a je to vždy trochu tělocvik.

coffin_of_me
8 příspěvků 18.1.14 23:38

Chce to jen trochu cviku a zrcadlo :)

Ilyska.S
177 příspěvků 19.1.14 00:00

Nebo šikovného přítele, do under korzetu se bez něj zašněruji, ale mám jeden vysoký kožený s ocelovými spirálovými kosticemi, takže dost „betelnej“ a tam už to bez asistence nezvládám… :-)

coffin_of_me
8 příspěvků 20.1.14 16:50

Tak já mám jen underbusty, nejsem si jistá, že by si s mejma křivkama poradila byť skvělá korzetiérka, abych nevypadala jak kornout zmrzliny :D

Příspěvek upraven 20.01.14 v 16:52

Ilyska.S
177 příspěvků 20.1.14 16:54

Věřte, že mám ten stejný problém! Mám přes hrudník 111 cm a over (kožený) nosím pouze… ehm… při jistých soukromých záležitostech a na některé odvážnější večírky, jinak (myšleno běžně) také nosím pouze under… :-)

kachnickau
40 příspěvků 21.1.14 04:31

Omlouvám se za angličtinu, ale Lucy i tomuto tématu věnovala zajímavý článek. S ukázkami jak to může taky vypadat s velmi plným hrudníkem v Overbustu. :)
http://lucycorsetry.com/…ust-edition/

Ilyska.S
177 příspěvků 21.1.14 08:10

To je dobrý článek, co jsem se tak koukala, už se těším, až ho prostuduji podrobněji. Já samozřejmě vím, že to jde: http://riwaa-nerona.com/korzety/elle/
Na korzet od Riwy se s přítelem chystáme. Vím, že má dlouhé čekací doby atd., ale stojí to za to. Ten první od ní bude nejspíš svatební (celé šaty), můj drahý si to přeje a mě ani nenapadlo protestovat!!! Tak snad to vyjde :-)

kachnickau
40 příspěvků 22.1.14 17:32

U Riw mě nenapadlo hledat, ale nepochybovala jsem, že to zvládne/zvládá. Svatební od ní plánuji jednou v budoucnu také - když už tak už. Čeká se dlouho, ale moje trápení je poprvé téměř u konce :D Přemýšlím, že se rovnou zařadím do fronty na druhý :)

Ilyska.S
177 příspěvků 22.1.14 21:29

No páni!!! Tak to doufám, že se potom pochlubíte! Úplně jste mi navnadila chuťové buňky :-)

kachnickau
40 příspěvků 22.1.14 22:06

Pochlubím se ráda! :) Korzety fungují stylem - s jídlem roste chuť… ach :))

kachnickau
40 příspěvků 7.2.14 15:37

Tak jak jsem slíbila, tak se chlubím: Odkaz na Riwino album na FB, pokud ji začnete sledovat pravidelněji, bude mít časem i fotky se mnou. :) https://www.facebook.com/media/set/?…

Ilyska.S
177 příspěvků 15.2.14 07:50

Tento je pro tebe? Je úžasný, tyhle kombinace s krajkou miluji, něco takového právě s přítelem uvažujeme na svatební šaty :-) Riwu samozřejmě dávno sleduju, v našich BDSM kruzích je to oděvní modla. Jinak už se tedy těším na fotky s tebou a ten korzet si vážně užij, je parádní!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.14 08:48

@žlutá růže Mně se strašně líbí korzet k pouzdrovce, pod sáčko.

Brokolice Nóblhóch
11 příspěvků 18.1.14 18:53

Ááááááááno.

Acrobaleno
1074 příspěvků 17.1.14 12:55

Ako na korzet, keď mám dlhý trup? Nezvýrazním si ho tým ešte viac? Pretože veľmi rada by som si zaobstarala pravý korzet.

Channah
14 příspěvků 18.1.14 17:19

Myslím, že dlouhému trupu sluší typ „korzetový pás“, ten právě tu délku nezvýrazní, ale rozbije. Vysoký korzet, pokud ještě přesahuje na boky, asi úplně vhodný není (i když si myslím, že dlouhý trup není sám o sobě na závadu, pokud tedy není nepoměrný třeba ke krátkým nohám…)

Pentlička
9 příspěvků 18.1.14 09:46

Tak jsem si právě zavzpomínala na svů první „korzet“ na maturitní ples (myslím, že ty šaty by v Pekle mohli viset hned vedle Belzebubova pláště :-) ). Chtěla jsem jednoduché šaty ala 20.léta, ale jednak takové jaksi nebyly v mnou navštívených obchodech k mání a druhak: maminka usoudila, že takové by nebyly dost nóbl, a spolu s poněkud úlisnou paní z „luxusního butiku“ mě navlíkly do „korzetové roury“ a „sukňové roury“ ze psího (100%PES) mačkaného saténu v barvě počůraného hovínka…ehm pardon, prý to byla zářivá měděná Můj odpor byl marný. Obojí mi bylo cca o dvě čísla větší (protže to prostě v mé velikosti něměli. „to nevadí, ten korzet se pořádně stáhne a ta suně se může trochu zabrat.“) Korzet se víceméně zarazil o boky a jinak se těla prakticky nedotýkal(natož aby tvaroval)a při prudších pohybech měl tendenci se rolovat dolů. Po této zkušenosti jsem si řekla že korzet už nikdy. Mé další setkání s korzetem nastalo až v souvislosti se svatebními šaty, které jsem si nechala ušít ve stylu 50.let, pravda korzet v mých šatech nebyl příliš stahující (nejsem na to zvylká, tak bych to asi nevydržela moc dlouho a k šatům by se to ani nehodilo) a sahal jen do pasu (pak žačínala sukně), ale i tak uděla s postavou divy, aniž by tím utrpěl komfort volného pohybu. Prostě rozdíl mezi levným korzetem a korzetem na míru je naprosto nebetyčný. Kdo nezažil, ani si to neumí představit :-)

Beaufort
67 příspěvků 20.12.14 13:05

Miluji korzety a nosim je. Vse na miru, s prirozenymi mirami 86-56-86 to ani jinak nejde. Z ceskych vod mohu doporucit jeste Hanu Buranovou (hannah b corsetry), pro me jsou tam usity korzety Nera a Miela. Riwaa Nerona ma na dlouhou dobu dopredu plno, tak nemohu posoudit. Z vod zahranicnich Isabell Corsetry a pokud chcete na nejakou udalost typu Ples v Opere skutecnou haute couture mezi korzety a jste ochotni zaplatit cenu od 500€ vyse, zkuste Royal Black corsetry. Jsou skutecne dechberouci a precizne zpracovane.

Beaufort
67 příspěvků 20.12.14 13:18

Zde ja ve zkusebnim (tj. dolni vrstva) korzetu od Royal Black, libi se mi, ze pas neni prestipnuty, ale vse je zuzeno soumerne a nebije to do oci… Pas stazen na 50 cm.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Průvodce šitím: Tipy pro šití jemných hedvábných látek II.

Autor: Jana

Šití z jemných látek, které jsou splývavé a tudíž hodně kloužou, je... Celý článek

Malé, ale nemilé

Autor: Ada

Jsem zvyklá na chyby a nekvalitu, které bijí do očí. Vídám jich... Celý článek