Sheinside, Choies a další veřejné skládky

18.09.14 | autor Ada

obchodym.jpg

Koukám, že kolegyni a její těhotné články už jste proprali ze všech stran a je tedy na čase, abych se také ozvala. Koketovala jsem s nějakým dětským tématem, teď by se to hodilo, ale nakonec došlo na něco, co mě pálí víc: jisté levné zahraniční e-shopy.

A zase vlastně navazuju na článek o současné divné situaci v módním maloobchodním byznysu. Tyhle obchody v čele s Choies, Sheinside a případně Missguided - všechny se prolínají částí sortimentu - jsou přímo ztělesněním fast fashion. Jejich nabídka je mimořádně lákavá, o čemž svědčí i mnohé fotky v naší inspirační galerii - třeba podobné sukně z Choies se tu objevují pravidelně. Poznáváte?

Zdroj: http://www.sheinside.com/Blue-Floral-Ruffle-Skirt-p-172484-cat-1732.html

Blogerky z nich šílí, některé nenakupují skoro nikde jinde než tam. Když ovšem odečteme povedené kousky, jsou tyhle obchody skládkami toho nejhoršího smetí. Nechybí žádný znak laciného oděvního zboží a na jejich kompletní demonstraci bohatě stačí jediná kategorie, třeba šaty.

Beztvarost

Pytle přepásané mašlí. Pytle všité do pásku. Pytle sem, pytle tam. Jakž takž to vypadá maximálně do chvíle, kdy se v tom začnete hýbat (pak se ukáže, že to nevlaje), nebo dokud si to neobleče holka s prsama a zadkem.

Zdroj: http://www.choies.com/product/green-maxi-evening-dress-in-chiffon_p27956 a http://www.choies.com/product/mint-green-spaghetti-strap-backless-full-length-dress_p28582

Minimální délky

Minišaty jsou pořádně mini; když něco sahá po kolena, už se tomu říká midi; maxišaty končí nad kotníky. Třeba tohle jsou podle Choies zrovna maxišaty, ačkoli délka do půlky lýtek je odjakživa midi:

Zdroj: http://www.choies.com/product/floral-embroidered-maxi-dress_p26180

Šaty tohoto typu nosí moje stodevadesáticentimetrová kamarádka jako trička:

Zdroj: http://www.choies.com/product/white-crochet-lace-long-sleeve-dress-with-mesh-panel_p24094 a http://www.choies.com/product/over-all-sequin-bodycon-dress_p22136

Prolhané fotky

Tento bod úzce souvisí s tím předchozím, protože zrovna maxišaty jsou jedním z nejriskantnějších oděvů. Některé obchody totiž ke zboží přidávají fotky od zákaznic, takže se můžete podívat, jak hodně je oficiální foto vylepšené. Třeba pruhované maxišaty, jež modelka na oficiálním fotu (vlevo) courá po zemi, přestože má podle všeho dokonce boty na platformě (můžu se mýlit, ale z detailu mi to tak přijde - podívejte se sami). Zákaznici (vpravo) v podobné obuvi sahají šaty těsně pod kotníky, a to může být ještě ráda...

Zdroj: http://www.choies.com/product/choies-limited-edition-black-stripe-off-shoulder-maxi-dress_p28923 a http://www.choies.com/lookbook/18160-1

Když se totiž podíváte na tyhle šaty, vidíte, že mohla dopadnout o dost hůř. Nádherné šaty s dlouhou splývavou sukní se vzorem půlnoční hvězdné oblohy jsou ve skutečnosti trčavým hadrem do půlky lýtek. Rozdíl je tak markantní, že se to nebojím prohlásit za drzé klamání zákazníka.

Zdroj: http://www.choies.com/product/choies-limited-edition-blue-star-moon-maxi-dress_p26350 a http://www.choies.com/lookbook/16826-1

Kopie návrhářů

Něco se inspiruje lehce, něco je jasná kopírka konkrétního modelu. Tyto šaty z Choies jsou velmi podobné šatům z kolekce Dolceho a Gabbany na letošní jaro a léto:

Zdroj: http://www.choies.com/product/embossed-skater-dress-in-oil-floral-printing_p19783 a http://cdni.condenast.co.uk/592x888/Shows/SS2014/Milan/R-T-W/Dolce_and_Gabbana/00600h_592x888.jpg

Zákaznice touží po tom, co vidí na přehlídkách, ale většina nemá tolik peněz, aby si modely návrhářů mohla kupovat. Ty jsou ostatně často předražené až běda; šaty z Choies stojí asi 600 korun, podobné od D&G - mini z matlasé látky s pestrým potiskem - na Net-a-porter jsou za 48 000. Kam asi půjde normální mladá holka, když bude po takových šatech toužit? Do banky pro půjčku na padesát litrů asi ne.

Vlaštovková mikina McQ (vpravo) stojí kolem 7000 korun, kopie z Choies (vlevo) 770:

Zdroj: http://www.choies.com/product/swallow-print-sweatshirt-in-gray_p18094 a http://wheretoget.it/link/321878

Proč návrháři výrobce napodobenin nežalují? V některých zemích včetně USA totiž kopírování oblečení není nezákonné, a i když sem tam nějaká žaloba padne, soud ji prostě neuzná. Zákazníci s tím také očividně nemají problém, ostatně nikdy nevíte, jestli má oblečení, které jste si koupili, drahou předlohu nebo ne. Falešnou vuittonku pozná i malé dítě, ale mikinu s vlaštovkami? Kolik z vás by řeklo, že je to McQueen?

(Návrhářům by samozřejmě pomohlo, kdyby jejich modely byly dostupnější, jenže nízká cena by nevypadala dost exkluzivně a prestižně a boháči, kteří si je pořizují, už by je nechtěli.)

Materiály a zpracování

Muchlavé, ledabyle sešité uměliny často nezamaskuje ani sebelepší fotka. Nebo už se o to prodejci ani nesnaží, protože vědí, že zákazníci nekvalitu nepoznají, případně je jim to ve stavu obluzení nízkou cenou jedno.

Člověk by řekl, že když je sukně z polyesteru, nebude se mačkat, ale bohužel jsou i polyesterové látky, které touto výhodou umělých vláken neoplývají. (Stejně jako existují bavlněné a hedvábné látky, které se, překvapivě, nemačkají.)

Zdroj: http://www.sheinside.com/Apricot-Sleeveless-Lace-Floral-Crochet-Pleated-Dress-p-179822-cat-1727.html

Na sesazování vzorů si levná produkce taky nepotrpí, a to ani u krajkových šatů, kde je symetrie klíčová pro správný efekt.

Zdroj: http://www.sheinside.com/Black-V-Neck-Long-Sleeve-Backless-Lace-Dress-p-175896-cat-1727.html

Ramínka, švy, tvarování pasu, guma, lemování sukně, všechno špatně. Hezká štíhlá slečna často vypadá pěkně i v ošklivých šatech, protože ty nedokáží zastínit její půvab, ale tohle je tak katastrofální pytel (nevěřila bych, že lze ušít něco, co nesedne ani ploché hubené modelce!), že to ani to děvče nezachránilo.

Zdroj: http://www.sheinside.com/Blue-Criss-Cross-Backless-Skater-Dress-p-167116-cat-1727.html

K tomu všemu je na Sheinside, Choies & spol. dost malý výběr. Ne, nezbláznila jsem se; když se pořádně podíváte, zjistíte, že prostor mezi několika jakž takž zajímavými věcmi vyplňuje šedošedá vata: oblečení, které ztělesňuje prakticky všechny zmiňované neduhy a jeho existence je v podstatě zbytečná. Co si mám myslet o následujících šatečkách, které nemají tvar, jsou z tenké mačkavé látky, halabala sešité a totálně nudné? Kdyby nikdy nevznikly, svět by nebyl o nic ochuzen.

Zdroj: http://www.sheinside.com/White-V-Neck-Sleeveless-Contrast-Khaki-Chiffon-Dress-p-173622-cat-1727.html

Další příklad: dva sešité kusy látky na ramínkách. Opět zbytečný hadr, který nemá čím zaujmout a jen se na něj vyplácaly zdroje, které se mohly použít na něco užitečného.

Zdroj: http://www.sheinside.com/Red-Sleeveless-Criss-Cross-Back-Loose-Dress-p-173651-cat-1727.html

A zlatý hřeb: Black Boat Neck Slim Bodycon Dress, tadá! Ten popisek vymýšlel někdo na drogách, protože tohle není na tělo, není to střižené ani trochu do štíhla, výstřih má do lodičkového daleko a vlastně to ani nejsou šaty. Vypadá to jako něco z dob pozdního pravěku, kdy se lidstvo učilo vyrábět první látky a sešívat je dohromady. Proč vůbec něco takového vyrábět? Taková škoda látky, elektriky, člověkohodin a životního prostředí...

Zdroj: http://www.sheinside.com/Black-Boat-Neck-Slim-Bodycon-Dress-p-178225-cat-1727.html

Zkrátka a dobře, když se na sortiment Sheinside a Choies podívám kritickým okem, nechápu to šílenství kolem nich. Dají se zde koupit zajímavé věci, které je však nutné sestavit do pěkného outfitu a doplnit dalšími atributy (mladostí, štíhlostí, pečlivým pózováním), aby se moc nepoznalo, že kvalita a skutečná nositelnost kulhají na obě nohy.

Zkusila jsem si z výzkumných důvodů vybrat šaty, které bych si koupila, a dopadlo to dost špatně. Líbily by se mi například červené krajkové s tělovou podšívkou, jenže u krajkových šatů bohužel trvám na tom, aby svrchní vrstva měla nějaký řád a nebyla střižená tak, jak to zrovna padlo pod ruku. MOŽNÁ by mi zrovna přišel kus, který by měl krajku jakž takž symetricky, ale možná taky ne. Pak se mi líbily maxišaty s barevnými pruhy, ale podívala jsem se na detailní fotku, na které je vidět, jak je látka průsvitná a jak je to u krku precizně prošité a nákupní choutky mě rychle přešly.

Zdroj: http://www.sheinside.com/Black-Sleeveless-Contrast-Multicolor-Maxi-Dress-p-178501-cat-1727.html

Nad zelenými maxišaty z Choies mě ani na okamžik nenapadlo, že by takhle vážně vypadaly. Na fotce je rozevlátá kolová sukně téměř až na zem, ale při ceně kolem šesti set není možné, aby to byla realita; skutečnost bude podobná jako u tmavě modrých maxišatů s hvězdami, o nichž jsem psala výše. Díky, rouru nad kotníky si zvládnu ušít doma a není potřeba mi ji posílat přes půl zeměkoule.

Zdroj: http://www.choies.com/product/green-chiffon-maxi-dress-with-tie_p25081

Tím vás nechci od nakupování v těchto e-shopech úplně odrazovat - nejsem ostatně ta správná cílovka, která chce levné a vizuálně atraktivní hadříky a je ochotná na oplátku skousnout jisté nevýhody. Jen jsem vás chtěla varovat, abyste byli při nakupování fakt opatrní. Nevěřte fotkám, zvlášť když budou vypadat podezřele dobře. Všímejte si detailů, na které běžný konzument nekouká - švů, lemů. Prohlížejte fotky z reálu, když budou dostupné. Čtěte materiálové složení. Nenechte se nachytat!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Modigliani
781 příspěvků 18.9.14 03:34

Svely clanok. Z sheinside som objednavala raz, tricko bolo ok, nahrdelnik tiez ale midi sukna sla rovno do kosa, kriva, usita z nechutnej umelotiny, oznacena ako midi, mi ledva siahala po kolena.

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 08:20

A stejná hrůza je např. OASAP nebo Tamsin London, kde kolikrát najdu navlas stejný šunt jako u hongkongských prodejců na eBay, jen desetkrát dražší…

Kaše293
14 příspěvků 21.9.14 08:06

Tak to já se hlásím do klubu :-). Boty, které nedeformují nohy jsou pro mě naprosto zásadní a jsem ochotná oželet i svůj lepší vzhled. Jsem sotva střední postavy a hruška, takže vysoké podpatky by mi pomohly, ale nosím je jen příležitostně k šatům. Častěji ovšem nosím kalhoty, přestože mi tolik nesluší, právě proto, abych mohla mít pohodlné nižší střevíce.

Hořáč
1588 příspěvků 18.9.14 06:41

Mně ty věci přijdou vyloženě drahé na to, jaký to je hnus (materiál, kvalita ušití). Když k tomu připočtu dovoz (nevím teda jak je to s clem apod., třeba mě někdo poučí)… kdyby tohle byly poslední dostupné obchody s konfekcí na světě, asi bych začala šít. Umím vyšívat, takže umím základní stehy, neumím vytvořit střih, ale existuje Burda a šicí stroj by se obstarat dal. Zatím mě k tomu ještě obchody nedohnaly.

maxie7
53 příspěvků 25.9.14 20:34

S clem je to tak že do 22€ se neplatí nic od 22 do 150€ se platí navíc DPH a nad 150€ se platí i clo, ale oni to někdy dělají tak že to pošlou ve více menších balíčcích aby se clo ani daň neplatila.

VandaRybna
3713 příspěvků 18.9.14 07:09

Pomalu se smiřuju s tím, že nebudu mít v šatníku šestery šaty za 1000, ale jenom dvoje za 3000, to mě trochu mrzí, mám ráda rozmanitost. Ale nechci vypadat jak z popelnice.

Verhro
637 příspěvků 18.9.14 15:09

Pomalu už jsem dospěla taky k tomuto závěru, raději 2 pořádné než 5 nic moc.

JMaravelo
549 příspěvků 18.9.14 07:25

No takovej ASOS na to kolikrát neni líp, ani to há emko :D Ale nejste v tom samy a často je to opravdu pekelný hnus :D

Yes Style infografika

Dixie Sunday
418 příspěvků 18.9.14 07:30

Ja by som upozornila aj na ASOS, konkrétne ich vlastný brand. Šaty doňho šijú zo šialene tenkého materiálu, z ktorého nosím šatky a nie šaty. Na fotke to vyzerá dobre, ale je to strašne tenké, čo sklame najmä v prípade, že si človek kupuje sukňu na zimu a aj vzhľadom na tartanový vzor predpokladá, že bude v zodpovedajúcej hrúbke.

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 08:15

Ještě horší je značka New Look, kterou taky prodává ASOS (a taky ji milujou bloggerky, které si od ní kupují i boty, OMFG…) Tenké, průsvitné uměliny, halabala sešité…

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.9.14 08:47

S tím úplně nesouhlasím, protože new look mi momentálně přijde jako nejlepší levný řetězec (počítaje v to HaM, orsay, tesco a tak…no, možná tesco je lepší, zrovna odtamtud má bratr naprosto super casual košile, některé už kolik let).

já u nich tedy kupuju jen sukně, kabelky, šperky a občas boty, ale stěžovat si nemůžu ani na jeden jediný kus. i ty boty jsou asi trochu lepší než třeba deichmann.

take_five
532 příspěvků 18.9.14 09:33

Musím se asosu trochu zastat - mám od nich dvoje kožené boty za dobrý peníz, jsou kvalitně zpracované a perfektně sedí. Od new look mám kožené sandály a taky dobrý.

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 11:51

Aniž bych chtěla rejt - fakt poznáte dobrou botu? Myslím hlavně konstrukčně.

take_five
532 příspěvků 18.9.14 13:59

-

Příspěvek upraven 08.11.14 v 04:48

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 15:02

A to, na co se koukáte, je vidět na fotkách?

Totiž mě osobně vždycky zajímá třeba konstrukce stélky, mimo jiné. A u těchhle laciných bot z asijské velkovýroby je to většinou tvrdá placka, s jejíž konstrukcí si nikdo hlavu nelámal. Já vím, že tady na MP to bohužel není moc populární téma a většina tohle neřeší, ale já jsem na to zase vysazená a mrzí mě, že je to takové okrajové téma. Chodidlo se botě aktivně přizpůsobuje, a když ho nutím přizpůsobit se něčemu špatnému, zadělávám si na špatně léčitelnou deformitu. Jenže tady se vždycky řeší jen to, jak ta bota vypadá (případně jaká je to značka a kolik boty stály). Když nadhodím, jestli si v tom dotyčná neničí nohy, nafasuju za tu nestydatost červená ramínka. Bohužel se ještě nevyskytl někdo, kdo by zareagoval slovně a měl něco k věci.

Příspěvek upraven 18.09.14 v 15:24

HannaJosefsson
25 příspěvků 19.9.14 06:12

Od New Look mam nekolikery vyssi „party boty“ na jehlach a klinku (textil) a nemam problem, ze by se mne v nich spatne chodilo/tancovalo nebo me z nich bolely nohy. Boty na denni noseni, lodicky atd. kupuju jinde, ale kdyz chce clovek neco trendy a na stridacku, tak je to v poho.

sarah123
2137 příspěvků 18.9.14 21:11

Ohledne New Looku nemuzu souhlasit - nakupovala jsem u nich ted tehotenske, protoze to bylo superlevne, objednala jsem zacatkem sedmeho mesice a uz pred porodem to byl hadr na podlahu, ze jsem se stydela v tom jit ven.

AnaKarenina
450 příspěvků 18.9.14 09:29

@Dixie Sunday,

já mám i přímo od značky ASOS šaty dobré kvality za odpovídající cenu, ale nebyly to ty nejlevnější, které nabízejí a koupila jsem je ve slevě. Stejnou zkušenost mám s podzimní parkou (taky byla dražší a objednávala jsem ji s tím, že pokud to nebude dobré tak ji vrátím i přes ztrátu poštovného. Ale musím říct, že fakt naprostá spokojenost. Mám pocit, že u dražších věcí si prostě dávají víc záležet). Jak jsem psala níže u ASOSU mně přijde, že jde kvalitu přece jen trochu lépe odhadnout než v sheinside, ale jako vždycky je to o štěstí.

papavera
146 příspěvků 19.9.14 21:53

Ja mam z ASOS hlavne saty a neviem ci som len mala stastie alebo co, su super a nedam na ne dopustit :)

Hořáč
1588 příspěvků 18.9.14 07:54

@JMaravelo HM je stejná hadrárna, ale uklidňuje mě, že tam to aspon vidím, co kupuju, kdežto u těch číňáren je to zajíc v pytli. V HM jsem si v létě po slevě koupila šaty za 300, chtělo to vyprat a pořádně nažehlit (vždycky to bylo na jedno vzití a pak do pračky a žehlička - nežehlím použité šaty bez vyprání - ze zásady), ale aspoň byly rovně ušité a z viskozy. Ale představa, že mi domů přijde tohle ale jako polyester, s křivymi švy, délky, kterou jsem neočekávala a za tisícovku nejméně, to by mě omylo.
HM je trochu jako sekáč, člověk musí hrabat a mít štěstí. A moc neočekávat.

UzZase
91 příspěvků 18.9.14 08:02

Základem spokojenosti a výhodného nákupu je nikdy nenakupovat za plnou cenu. Dělala jsem to tak vždycky, místo toho, abych na začátku sezony koupila něco v H&M, počkala jsem pár měsíců a koupila si něco ve slevě v lepším obchodě za stejnou cenu. A dělám to doteď, například letos v době, kdy už začínalo jaro, jsem mužovi koupila zimní bundu zlevněnou ze tříapůl tisíce na jeden, vyhovujícího stylu, materiálu i zpracování. Při nákupu jsem měla jemný pocit nepatřičnosti, chlap si ťukal na hlavu a bundu si zkusil až po dlouhém přemlouvání, ale rozhodně se to vyplatilo.

Betynka02
384 příspěvků 18.9.14 08:07
No toto?!

Ty poslední zelené šaty mi doslova berou dech! :-P

Přes e-shop jsem koupila jednou jedinkrát sukni. Nemusíte pochybovat o tom, že vypadala JINAK než na obrázku a měla stočený boční šev dopředu. „Nafackovala“ jsem si, tenkrát se platilo poštovné i při vrácení, a v životě už nikdy nic neobjednala! Nesnáším lež a přetvářku, obzvlášť za účelem zisku.
Už jsem se i naučila, že obrázky na netu/katalogu/časopisu jsou pouze pro inspiraci!! Opravdu výjimečně se stane, že něco vypadá lépe ve skutečnosti, než na obrázku!
Na jednu stranu mi je líto, kam to oděvní průmysl dopracoval, na druhou stranu začínám být pyšná, že jsem ze staré školy a umím. A vidím, cítím.. Třeba to všechno ještě někdy zúročím. ;-)
Vyučuje se dnes ještě krejčovina?!?!?! (Slyšela jsem, že mladá děvčata neumí vzít jehlu do ruky, ale oděvy by navrhovaly všechny!)

Ado, díky!

Hořáč
1588 příspěvků 18.9.14 09:15

Ty zelené bych brala všema deseti, kdyby vypadaly jako na obrázku. Berete mi slova z úst.

z_dediny
1142 příspěvků 18.9.14 11:43

Kreativita je přece víc než řemeslo. Řemeslo by je omezovalo v rozletu. Žertuji. Musím se mladých děvčat zastat. Nemají se od koho naučit držet jehlu. Už moje vrstevnice měly často s jehlou problém, co teprve dnešní čtyřicátnice, ty už teprve neměly důvod ani čas zabývat se šitím.

Go-lightly
3429 příspěvků 18.9.14 14:53

No však tu před časem horlila nějaká studující oděvní školy, že přece nemusí umět šít, hlavně že to navrhne, na práci bude mít lidi. Idealistka. A iluzionistka: jak má úspěšně navrhovat, když neví, jak látka pracuje?

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 15:05

Jako byste nevěděla, že i takoví návrháři dnes úspěšně fungují. (Občas jsou přetřeseni na MP).

Betynka02
384 příspěvků 19.9.14 06:47

@Go-lightly
Prosím, nevzpomenete si, v které diskuzi ta dotyčná psala? Mě tohle téma moc zajímá. Kdysi jsem studovala DPS(doplňující pedagogické studium), abych mohla být mistrová odborného výcviku.
Slečna si patrně nepovšimla faktu, že už se dnes obor krejčová sotva učí. Tudíž lidi, kteří budou umět, zkrátka nebudou!
Pokud nebude stíhat u navrhování atd. učit lidi, jak to mají správně vypracovat, vzniknou z toho zase jen HADRY.

Go-lightly
3429 příspěvků 19.9.14 09:00

Já mám dojem, že to nebyla diskuse, ale debata pod článkem, ve kterém Ada tepala zmršené výtvory absolventů nějaké oděvní školy, tak nějak.

Dani17
526 příspěvků 18.9.14 20:44

Musím se ozvat :-) Mě je 42 a jsem vyučená v Oděvní službě Praha. Pracovala jsem nedlouho v jednom tehdy výborném salonu. Takže já jako 40 cátnice umím vzít jehlu do ruky a dokonce ji umím i používat. :-) Ale právě tyhle levné šunty a naši milí spoluobčané jiné národnosti, toto řemeslo dokonale zabíjí.

Betynka02
384 příspěvků 19.9.14 06:54

@Dani17
To je v pořádku, že umíte! To je dobře. Jsme zhruba stejného věku. Avšak, psala jsem o dnešních mladých, co se teprve učí. Samozřejmě ne všem to i tenkrát šlo, vnímala jsem to kolem sebe.
To, že dnes většině nevadí, v čem chodí (myslím tím kvalitu materiálu, vypracování i estetičnost) přinesla doba a „povolená“ morálka. Věřte mi, to s tím zásadně souvisí!!

isis74
10 příspěvků 20.9.14 19:37

Študovala som na odevnej škole v Trenčíne v časoch, keď sa tam ešte učilo poctivé remeslo. Dnes síce pracujem ako učiteľka, ale stále si šijem. Okrem spodnej bielizne, pár tričiek a džínsov, sa v mojej skrini nenájde žiadna konfekcia. A som veľmi rada, že nemusím nosiť tie šmejdy, na ktoré je odkázaná väčšina mojich kolegýň. Stojí to zato, kúpiť si kvalitnú látku a sadnúť za stroj.

kozarohata
155 příspěvků 22.9.14 14:40

Ony ani nechtějí. moje máma (pedagog v důchodu, její rodiče měli krejčovskou dílnu, bydleli kousek od Prostějova a široko daleko v rodině jsme si v „době temna“ „vytvářely“ většinu ohozů doma - v obchodech tenkrát nebylo nic)… no prostě chtěla při místním domě dětí založit a vést kroužek ručních prací pro starší holky (případně i kluky)…no, nebudu to víc rozepisovat, ale za celé dva měsíce (pak to vzdala) se - i přes dobrou propagaci - nepřihlásila jediná/jediný zájemce. když se jen tak informativně ptala vnučky, proč si myslí, že se o něco takového žádné holky jejího věku nezajímají, dozvěděla se, že by dotyčná vypadala poněkud divně, až exoticky. ale možná je to jen postřeh místní - maloměstský nebo krátkodobý :)

Tercikkk
33 příspěvků 18.9.14 09:14

Koupila jsem si již několik věcí z Sheinside, u většiny jsem pečlivě zkoumala fotky z reálu a u těch, co fotky neměla, jsem to jednou riskla..ty co měli i fotky jsem přesně věděla do čeho jdu a přesně to mi přišlo, takže jsem velmi spokojená a řekla by, že jsem se i strefila do těch pár kvalitnějších kusů :)..u těch bez fotek to moc nevyšlo..ale já si neobjednávám žádné beztvaré šaty, takže mi nikdy nic takový nepřišlo..

AnaKarenina
450 příspěvků 18.9.14 09:22

Naprostý souhlas, ke značce sheinside jsem se vyjadřovala jednou už v rubrice peklo radí a psala jsem, že mě odradili po prvním a z mé strany posledním nákupu, ale že jsem třeba měla jen smůlu. Ale koukám, že neměla. Opravdu nechápu, že v galerii sukně a šaty z sheinside vypadají tak dobře, to co přišlo mně byl opravdu hadr a to opravdu umím vyhodnotit poměr kvalita/cena a od šatů za 400 nečekám, že to budou šaty do opery. Tyhle jsem chtěla nosit na doma, ale bohužel, ani to se nedalo. Jinak vím, že mnozí (asi právem) kritizujete ASOS, já jsem tam měla vždycky asi štěstí, ale taky je pravda, že na ASOSU jde kvalita podle fotek a videa lépe odhadnout. Myslím, že stránky sheiside jsou mnohem více neprofesionální a klamavé.

LeChatttNoir
373 příspěvků 18.9.14 09:27

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:45

Hořáč
1588 příspěvků 18.9.14 09:33

Souhlasím. Ony taky blogerky jsou často drobných štíhlých postav a ty unesou víc, ale i tam už je často znát, že jde o hadr, že z toho lezou nitky, švy jsou hnusné, šaty jsou na spodním lemu natvrdo prošité. Na první pohled na blogerku člověk vidí oblíbenou milou tvářičku, tak to možná někoho zláká, že v těch hadrech bude vypadat také tak. Jinak si to neumím vysvětlit.

Go-lightly
3429 příspěvků 18.9.14 14:54

A mívají dobré fotografy, ovládající Photoshop.

NočníMotýl
245 příspěvků 18.9.14 09:34

Nó, v tomhle bych všechny blogerky zas tak nehanila. Tady jedna slečna se k Sheinside taky dostala zadara, ale při hodnocení si servítky moc nebrala. Docela zajímavé hodnocení a poté i pokračování :
http://www.booneedsnewshoes.com/…-podvod.html
http://www.booneedsnewshoes.com/…trznice.html

LeChatttNoir
373 příspěvků 18.9.14 09:53

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:45

take_five
532 příspěvků 18.9.14 09:39

Na sheinside a choies jsem narazila na jednom blogu, tak jsem se mrkla na jejich stránky… Malem jsem si tam fakt objednala, ale pak jsem zjistila, ze stejné hadry se prodávají na ebayi za ještě nizsi ceny a to me teda odradilo. Naštěstí.

Mauvy
263 příspěvků 18.9.14 09:41
Množství před kvalitou

Ony ty blogerky nejspíš nemají ponětí o materiálech, natožpak, aby se vyznaly v kvalitě. Jde jim hlavně o to neustále si pořizovat nové oblečení, aby mohly co na svých blozích předvádět, tak pořizují levné věci, často i šunty. (V konečném účtování ale myslím utratí spoustu peněz.) Stejně to mají s kosmetikou: aby jí mohly mít kvanta, kupují či objednávají levné značky a zkoušejí, bez ohledu na kvalitu.
Mimochodem bych uvítala, kdyby se Ada mohla v samostatném článku pustit na pole kosmetiky a rozebrat, na co by si ženy měly dávat pozor tam.

aailyyn
809 příspěvků 18.9.14 11:14

Ty dívenky by prostě neměly o čem blogovat, kdyby neustále nekupovaly tuny hadrů. A jestli něco dostanou zadarmo jen proto, že o tom napíšou, kdo z nás by v nácti nebyl nadšený, když jinak by si musel na parádu vystačit jen s rozpočtem od rodičů. Čímž nekvalitní hadry neomlouvám. Dospělá žena, co se chce obléct nadčasově evidentně není cílovka tohohle obchodu.

Lucka_ova
23 příspěvků 18.9.14 13:45

No ona nejoblíbenější česká blogerka už není náctiletá slečna, ale je jí přes třicet, a právě tyhle příšerné hadry propaguje ve velkém. U mladých holek bych to i dokázala pochopit.

MoncaOp
22 příspěvků 11.12.14 11:57
Blogy

BLOGERKY píšou a píšou a když už mají dost napsáno, tak DOSTÁVAJÍ většinu věcí (kosmetiku, oblečení, atp.) ZADARMO :). To opravdu nevíte? :). Je to prostý marketing, který má nalákat další k nákupu. A záleží na čtenářkách, jak dalece věří tomu, že nějaká neodstudovaná blogerka je expertka na kvalitu látek, kvalitu šití, kosmetiku atp. :). Když mi přeci blogerka píše během roku o padesáti krémech, tak je asi blbost, že by s nimi měla relevantní zkušenost. Asi by seděla na kožním. Udělat si zkušenost trvá mnohdy měsíce a roky…a na to přeci není čas :). Je potřeba chrlit články rychle. Neříkám, že mezi nimi nejsou chytré ženské, bohužel i v tomto případě jde o kvantitu nikoli o kvalitu. Odborník by je asi rozsekal na kousky. Tak zvažte, čemu věříte, až zas budete něco číst. Občas musí napsat taky něco kritického, aby byly důvěryhodné :).

Hořáč
1588 příspěvků 18.9.14 09:42

@NočníMotýl Nemyslela jsem, že v tom jedou všechny, ale některé, které fakt skoro nic jiného než číňárny nejedou. Ty šaty u Boo jsem viděla a je to peklo. Potěšila mě, že na to poukázala.

Zebra33
2038 příspěvků 18.9.14 09:44

Zrovna vcera jsem psala k jednomu outfitu do galerie prispevek na podobne tema :). Navnadena jsem si z Choies objednala stejnou sukni jako Sweet Lady Lollipop a prisla mi de facto uplne jina sukne (strih je trochu jiny a material podle me taky). Takze nejen, ze se ten kus obleceni lisi od fotografie prezentovane na strankach, ale ocividne ani ty „stejne“ kusy nevyrabeji podle jednoho mustru. Hadam, ze kdybych si tu samou sukni objednala ted s odstupem nekolika tydnu jeste jednou, tak mi treba zas prijde trochu jina. Na druhou stranu, ta sukne, co mi prisla, je za cenu necelych 20 Euro v pohode. Dokonce jsem na ni dostala uz nekolik komplimentu, coz se mi jinak moc nestava, takze objektivne ta sukne asi vypada dobre.

bestia
2300 příspěvků 18.9.14 10:47

Heh, na tu mikinu s lastovickami som akurat pozerala tyzden dozadu na ebay, stoji nejakych 9 dolarov…
odhliadnuc od toho, ze blogerky dostavaju veci zdarma, to v tych obchodoch skutocne niekto nakupuje? za tie premrstene ceny? ci suntovy fejk za dve stovky je v niecom horsi ako ten isty za 8?

Lišoun
8 příspěvků 18.9.14 10:59

Tento článek mi mluví z duše, také jsem naletěla e-shopu Sheinside. V místní sekci inspirace byla neodolatelná sukně, objednala jsem si ji (měla na webu spoustu fotografických referencí různých spokojených zákaznic a opravdu v ní vypadaly hezky) a k ní ještě šaty označené jako - pozor - hedvábné, cena byla vyšší než u ostatních kousků, inu skočila jsem jim na to. Jak jsem byla naivní!!! Přišly dva příšerné hadry, čistý polyester, zmačkané až hrůza. Sukně byla tak obrovská, že připomínala stan pro tříčlennou rodinu (přitom na fotkách byla po kolena), šaty zase těsné a oproti fotografiím docela krátké. Nikdy více!

Tercikkk
33 příspěvků 18.9.14 15:19

Jakou sukni jste si pořídila? Já mám tuto http://www.sheinside.com/…at-1732.html a vypadá úplně stejně jako na všech reálných fotografiích, jak délkou, tak materiálem..získala jsem za ni nespočet komplimentů a parádně seděla celý parný den i když jsem uvažovala, že ji kapku „utáhnu“ v pase..ale když se člověk celý den cpe, tak není potřeba ten centák, dva měnit :)

Lišoun
8 příspěvků 18.9.14 20:52

Byla to tahle a fakt přišla delší, nepěkná a neforemná, dokonce se sešitou knoflíkovou dírkou. http://www.sheinside.com/…at-1732.html
Možná jsem měla jenom smůlu, ale už to nebudu pokoušet podruhé.

Rowanberry
314 příspěvků 18.9.14 15:31

To u těch šatů a sukně nebyla napsaná délka? Pokud nakupuju online, přijde mi normální si všechno pečlivě přeměřit, vždyť ty modelky i paní na fotkách můžou být proti mě malinké nebo naopak obrovské.

papavera
146 příspěvků 19.9.14 21:58

Na sheinside sa stava, ze v description su chybne, nerealne miery. Clovek moze doma merat kolko chce, ale je mu to nanic, ked pride vec s inymi rozmermi :)

Rowanberry
314 příspěvků 19.9.14 23:56

Tak to je teda pěkně blbý :D

Harmonika
244 příspěvků 18.9.14 11:25

Díky za tenhle článek. Mám chuť ho přeposlat všem blogerkám, které právě z těchto e-shopů juchají blahem. Ačkoliv by to byla zbytečně vydaná energie.
Pochopím studentku, která si sama nevydělává, nemá velké kapesné, ale zároveň chce psát blog a mít stále nové outfit posty, že hledá co nejlevnější zboží.(Svou otázu, k čemu je dobré vlastnit nekvalitně ušité zboží z nekvalitního materiálu ponechávám stranou).
Oblíbenost těchto obchodů mě však zaráží u PetryLovelyHair, která je ve věkově 30+, přesto zde nakupuje nebo s uvedenými obchody spolupracuje (je to vidět na outfit postech). Tím u mě ztrácí body, ač ji mám jinak vcelku ráda. Ano, chápu, že blog vyžaduje nové články, a stále nové a nové věci k ukazování, chápu cílovou skupinu, tohle všechno, ale u mě tím prostě ztrácí body, protože ve třiceti preferovat tuny hadrů před kvalitou (byť jen kvůlki blogu) se mi zdá poněkud úsměvné.

jitulech
8 příspěvků 18.9.14 13:15

Petralovelyhair zkrátka jen využívá spolupráce, kterou ji nabídli. Vkus má podle mě skutečně tržnicový, ale tohle je tak silně individuální, že to snad ani není potřeba hodnotit. Nevím, bloggerky by měly inspirovat…jak může inspirovat někdo, kdo se propůjčí ke spolupráci s tímhle odporným asijským šuntem, jen za pár hadříků zadara??? Ve 34 letech??? Tohle prostě nechápu! Ač je jinak milá a oblasti beauty myslím rozumí, tak tímhle se v mých očích dost degradovala.
http://www.petralovelyhair.com/…s-dress.html

panmeloni
23 příspěvků 18.9.14 16:37

No nevím, ale její barevné líčení taky není zrovna vkusné…a to mám výrazné líčení ráda

Go-lightly
3429 příspěvků 18.9.14 16:57

Ta ženská je snad slepá! Vždyť ty šaty jsou orvané, krajka otrhaná, nitě z toho lezou… To jako člověk se zájmem o oblékání dobrovolně vyleze v takovém hadru?

jitulech
8 příspěvků 18.9.14 17:22

No bohužel…a ty komentáře pod tím, samé ooooch a aaaach…ty negativní samozřejmě maže;-) je to legrace!

Mauvy
263 příspěvků 14.10.14 11:29

Bohužel maže. Ještě včera na jejím blogu v komentářích visel jeden negativní komentář s odkazem na tento článek. Asi ho tam nechala viset nějakým nedopatřením, protože dnes byl smazán. Kdepak, Petřin blog z důvodu mazání komentářů nepovažuju za objektivní. Kdyby mazala třeba nějaké vulgární příspěvky, tak to beru, ale zjevně běžně maže i nevulgární názory na její oblékání, v nichž jí jen někdo něco kritizuje a/nebo odkazuje na jiné blogy, mám dojem.

Harmonika
244 příspěvků 18.9.14 20:49

Ještě dodatek k mému příspěvku, i když byl správně pochopen dle počtu zelených ramínek, za což děkuji. U Petry nehodnotím vkus, nemám nic ani proti volbě nakupovat u Vietnamců, sama tam nakupuji třeba tepláky na práci na zahradě (protože postavit se ke špinavé práci jako natírání plotu ve značkových teplákách a bát se, abych se nezasvinila ztrácí smysl), jen mi je líto, že Petra, která je vzorem pro mnoho mladých holek, ve svém věku nevidí, že vzor není správně sesazený, že z oblečení lezou nitě nebo prostě oblečení jako takové už od pohledu z fotky křičí - levná velkovýrobna z nulovou kvalitou ušití i materiálu, to mě prostě mrzí.
Sama jsem 30 plus a dávno jsem pochopila, že raději jednu kvalitní věc než pět nekvalitních. Ano, nemám blog, ale stejně jako bych se styděla se ve svém věku na své pracovní pozici prezentovat v nekvalitně ušitých šatech (včetně materiálu), zrovna tak stejně bych se styděla se takto prezentovat na blogu. Samozřejmě, každá máme radost, když ulovíme levný kousek, na kterém to však není či nesmí být vidět.
Dokážu si představit čas, který Petře blog denně zabere, obdivuju ji v tom, že dokázala z nuly stát se jednou z nejsledovanějších bloggerek, ale tohle zavírání očí před kvalitou jenom pro nový outfit post mě u Petry v jejím věku zkrátka mrzí. Ačkoliv v jednom videu nemá problém přiznat, že oblečení z podobných e-shopů velikostí nesedí, nebo není úplně tiptop nebo že jsou šaty příliš krátké, přesto s nimi spolupracuje nebo dobrovolně sama nakupuje na podobných e-shopech dál. Je to otázka volby mezi kvalitou a kvantitou, kterou postupujeme každá z nás a ani nemusíme mít blog, tím chci říct, že blog jako takový by nás neměl omlouvat, že třeba kvůli outfitpostu (který asi čtenářky chtějí nejvíc) si stejně znovu a znovu koupím nekvalitní věc jenom proto, abych měla co ukázat…

Betynka02
384 příspěvků 19.9.14 07:09

@Harmonika
„..ale tohle zavírání očí před kvalitou jenom pro nový outfit post mě u Petry v jejím věku zkrátka mrzí. “

Je to tím, že ty holky nejsou vyučený řemeslu. Za nás žádné blogy nebyly. Byla jen odborná literatura a časopisy, kde se šunty neprezentovaly. Leckdo se snažil šít vlastní výtvory. Když se nevědělo jak, zeptali jsme se.. a hlavně jsme se neuráželi, když nám znalý věci řekl, že to máme špatně a lepší by to bylo udělat tak a tak. Informace měly hodnotu! Dnes Vám ještě vynadají, že je chcete něco naučit správně!!
Dneska je každýmu jedno, co kdo umí. Však my si tě vychováme k obrazu svému a uděláme z tebe za dva dny květinářku nebo prodejce elektro. A když se nebudeš snažit(neomlouvá, že nejsi z oboru), za bránou čeká dalších sto! :-(

Zapomněla jsem, že jsem staromódní a místo blogování radím slečnám, které tomu nerozumějí, ať neradí druhým a jdou dělat něco, co umí. ;-)

Příspěvek upraven 19.09.14 v 07:14

Mauvy
263 příspěvků 29.9.14 08:43

Petra by holt měla pravidelně číst Módní peklo, třeba by jí to za čas aspoň pootevřelo oči. Hájí se tím (v oblékání i kosmetice), že předvádí věci pro obyčejné lidi, kteří nemají moc peněz. Jenže obrovské množství levných věcí dohromady stojí víc než pečlivě vybraných daleko méně věcí kvalitnějších. Nekvalitně ušité oblečení z tržnicových materiálů přece dlouho nevydrží, kosmetika také nemá omezenou dobu trvanlivosti a druhá věc je, že takovýto „clutter“ zabírá spoustu místa. A pak náklady na jeho likvidaci, či jen jeho vyhození někam zase zatěžuje životní prostředí.

Umbra
4 příspěvky 19.9.14 09:55

@jitulech Podobné sú na ASOSe za oveľa vyššiu cenu. Vyzerajú o niečo lepšie ale bohvie ako je to v skutočnosti. :) http://us.asos.com/…Back/11x31s/?…..

zuzulique
318 příspěvků 18.9.14 11:25

Skúsenosť s týmito a podobnými e-shopami nemám a po tomto článku ani mať nechcem :-) „ešteže“ mám tú nekonfekčnú veľkosť a netrúfam si objednávať veci z internetu…konečne som v tom našla výhodu :-D

RenataRen
512 příspěvků 18.9.14 11:33

Jak píšete o délce šatů - to je ale snad i tím, jak vysoké používají modelky, ne? Vámi uváděné obchody neznám, ale třeba ottoshop uvádí u každých šatů délku. Když si pak délku promítnu na sebe, je jasné, že modelka je menší.
Tyhlety „foto“ modelky - tj. nechodící po mole, jen fotící do různých katalogů - jsou dost často menší postavy než jejich vysoké kolegyně typu Claudia Schiffer. Do katalogů není výška potřeba, stačí mít jen správné proporce. Bez možnosti porovnání nemáte na fotce šanci poznat, jak je ta baba vysoká. A každý má v hlavě rovnici Modelka = 178 cm minimálně.

Ale souhlasím, ty kratičké šaty jsou k vzteku. Jen hodně mladé dívky si je můžou dovolit, žena nad 30 má smůlu. Přitom ve všech obchodech převažují… Kdo si je pořád kupuje?

Mauvy
263 příspěvků 18.9.14 12:19

Tak třeba už výše zmíněná blogerka PetraLovelyhair, které je přes třicet, si zrovna krátké šaty z těchto e-shopů kupuje a na blogu předvádí. Postavu na to sice má (mladší také vypadá), ale některé šaty jsou svou krátkostí opravdu už na zvážení. Také se mi vtírá otázka, co pak blogerky módy budou s tolika modely dělat za několik let, až třeba budou mít děti a možná se jim i změní postava nebo budou zkrátka jen o těch několik let starší.

Irreplaceable
59 příspěvků 18.9.14 12:39

Tie modely sa behom tých rokov rozpadnú na prach - takže odpoveď na to, čo s nimi budú robiť je jednoduchá - povysávajú.

Yanna1
3 příspěvky 18.9.14 11:55
Blogerky

Zrovna nedávno jsem koukala na jednu blogerku, která se komplet vybavila na léto v těchto obchodech. Potíž je v tom, že je tak štíhlouhnká, že by jí opravdu slušel i pytel a ať na sebe vezme co chce, je prostě vidět, že je štíhlá. Normální ženská s nějakými tvary a nějakými problémovými partiemi nemá šanci. Přestože už přesně vím, co si mohu dovolit, tak se mi stane, že zapadnu do kabinky s něčím, do čeho jsem vkládala naděje a vypadám v tom jako hrbáč. Nikdy bych si nelajsla objednat jakýkoliv kus hadru přes internet, protože na svoje proporce prostě potřebuju dobře tvarované oblečení. Například mi řekněte, jestli jste už někdo viděli holku, které by opravdu, ale opravdu slušely takové šaty :)

aailyyn
809 příspěvků 18.9.14 12:08

Ale jo, na subtilní patnáctileté dívence, co jí ještě nenarostla prsa si to představit tak nějak dovedu. Ostatně, to je asi jediný moment, kdy mi podobně nekvalitní hadry z řetězců vyloženě nervou oči, když to vidím kolem sebe na ulici. (A těmhle děvčátkům to navíc stačí, že to oblečení je po pár použitích na rozsypání, příští sezónu budou chtít zase něco jiného, co pofrčí.)

Yanna1
3 příspěvky 18.9.14 12:18

Bingo - subtilní mladičké holky. Nemám štěstí, vždycky v tom potkám nějakou větší, nebo menší kredenc :)

zuzulique
318 příspěvků 19.9.14 10:06

No ale niektorým ženám nenarastú prsia nikdy :-D aj ja medzi ne patrím a subtílna nie som

aailyyn
809 příspěvků 19.9.14 13:20

Vidíte, mně pro změnu prsa vyrostla už v sedmé třídě, takže v těch patnácti jsem do subtilnosti měla už dost daleko. :-)

smycka
42 příspěvků 19.9.14 03:46

Ja s cinskymi e-shopy nastesti zkusenost nemam, ale rikam si, ze jejich produkce je asi ovlivnena zemi puvodu. Ted nemam na mysli to, ze je nekvalitni:-), ale ty „strihy“ (nebo spis jejich absenci). Tady v Kanade, kde ted bydlim, je Asijcu uz skoro vic nez „normalnich“ Kanadanu, a tak mam moznost porovnavat. Mlade Asiatky tu chodi dost casto ve stylu „beztvare tricko/svetr/kosile-patrici-priteli, kraticke sortky, kotnickove boty“. Vypadaji v tom pekelne DOBRE. Kdybych si neco podobneho oblekla ja nebo kdokoli jiny s „normalnimi“ proporcemi, bylo by to opravdicke peklo. Tem utlouckym postavickam proste beztvare lehke hadriky slusi, aspon mne to tak pripada.

aailyyn
809 příspěvků 18.9.14 12:03

@Harmonika

Kdo je cílovka Petřina blogu, to fakt netuším, na mě její styl působí tržnicově a to jsem nezkoumala, kde nakupuje.

Mauvy
263 příspěvků 18.9.14 12:24

Ale ona i u některých svých outfitů přiznává, že to či ono má od Vietnamců.

aailyyn
809 příspěvků 18.9.14 12:37

No tak já tam nakupuju taky a taky to netajím. Ovšem nepořizuju si křiklavě nekvalitní pestře barevné hadérky… (Mám odtamtud třeba trenčkot, myslím, že si kvalitou víceméně nezadá s tím z běžného řetězce. Ano, kvalitnější si časem plánuju koupit.)

RenataRen
512 příspěvků 18.9.14 12:03

@Yanna1 No, pár takových hezounkých, panenkovských dívek jsou viděla, a ty šaty jim slušely. Do věku cca 17 let.
To jsou prostě šatičky na dívky, ne na ženy.

Go-lightly
3429 příspěvků 18.9.14 14:59

Na Číňanky. Někde jsem četla, že Japonkám nesluší pařížská móda tak jako západním ženám, i když ji má šitou na míru, protože je navrhovaná na robustnější typ západních žen. No, a tohle je naopak navrhované na drobounké Orientálky - a my, jak blbé, se do toho cpeme.

Chany
932 příspěvků 18.9.14 16:51

Tak, tak…je to o sebekritice. A ta nám, bohužel, dost chybí. Ježiš- to jsou krásný šatičky!! A mají je i v mé velikosti?? Jasně!! Až do velikosti 48! Super! Objednávám!

Ale že na obrázku je předvádí dorostenka v muší váze? A že proto, poněvadž v nejmenší velikosti zrovna tenhle typ šatů vypadá nejlépe? To nikdo neřeší, resp. ho to ani nenapadne.

Jo, jo, psychologie prodeje… ;)

aailyyn
809 příspěvků 18.9.14 17:04

Tak tak, půlku věcí s lítostí v obchodě nechám, protože je to sice hezký, ale na někom, kdo má konfekční velikost nanejvýš 36. Na mně to ve čtyřicítce s poprsím 70/H vypadá jak pytel. (Nevěřili byste, jak těžko se kupuje něco tak obyčejného jako bílá košile, co má tvar, není z tahavého žvýkačkového materiálu a není průhledná jak pavučina.)

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 21:30

Zkuste Pepperberry, ti šijí pro prsaté :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.14 09:15

Včera jsem si prohlížela katalog halens a vedle těch štíhlých je tam i jedna plus size modelka. To jsem zatím nikde neviděla. Má pořádný zadek, stehna i ruce a vypadá to velice reálně, opravdu věřím, že to oblečení na takové postavě vypadá i ve skutečnosti (nehodnotím materiál, jen střih).

viktorias
219 příspěvků 19.9.14 10:57

Pamätám si, že ešte keď som nakupovala v Makyte, tak ma prekvapil ich prístup k strihom šiat a kostýmov - od určitej veľľkosti, napr. 42-44 mierne pozmenili strih tak, aby bol prijateľnejší pre robustnejší typ postavy. veľmi ma to zaujalo. keďže nosím 36, neviem posúdiť, či to bol posun k lepšiemu, ale napadlo mi, že sa nad tým - že čo vyzerá dobre v 36-40 už vo väčších veľkostiach tak dobre vyzrať nemusí - niekto aj zamyslel. V Makyte šiť fakt vedeli, škoda, že majú tak mizerné PR.

Příspěvek upraven 19.09.14 v 12:00

andiedvorakova
331 příspěvků 18.9.14 12:50

Jsem ráda, že jsem našla někoho, kdo se mnou souhlasí, protože já už si přijdu pomalu jako zaseknutý gramofon, že kdykoliv vidím někoho sténat nad podobnými stránkami, opakuji jim, ať si to rozmyslí, protože jde o levnou čínskou velkovýrobu. Což je také důvod, proč jsou šaty tak krátké - jsou šité na Asiatky - tudíž na ženy cca do 160 - 165 cm. A celkově rozsah velikostí tomu také odpovídá. Toť ten důvod, proč mají ostatní - na rozdíl od modelek - maxišaty pouze po kotníky, případně se na nich z minišatů stávají trička, anebo se do nich vůbec nevejdou. Další věc je, že předlohy, ty krásné fotografie, opravdu nemají s tím, co ty e-shopy posílají, moc společného. Jsou prostě šlohnuté od korejských módních značek, pár jsem viděla i ze Zary, Manga atd. Číňané to pak prostě jen tak nějak podobně ušijí podle předlohy. Takže nakonec některé zákaznice v sekci „foto od zákaznic“ na sobě mají tytéž věci, ale na pohled úplně jiné kvality. Nevím to jistě, ale domnívám se, že některé na sobě mají originál právě třeba z té Zary a někdo jejich fotky (možná leckdy i bez jejich vědomí) nahrál na tyhle čínské velkovýprodejky a vesele předstírá, že tohle vám pošle. V naprosté většině případů nepošle.

Na druhou stranu se těch webů musím zastat v oblasti doplňků. Bižuterie v 99 % případů skutečně vypadá jako na obrázku. Je to to samé, co tady prodávají v drogerkách, v Orsay, New Yorkeru atd., akorát přímo z Číny je to třikrát levnější. Některé kabelky a šátky taky nevypadají v reálu špatně, což mě osobně hodně překvapilo.

Pokud se chcete pokochat realitou, tak sem přidávají milovnice k-módy, které na podobných stránkách nakoupily, fotografie toho, co jim přišlo: http://forums.soompi.com/…l-girls-guys

A důvod, proč se kopírují takové věci jako ta mikina s vlaštovkami je jednoduchý. K-móda jde ruku v ruce s k-popem. Pokud si nějaký idol takovou mikinu oblékne, jeho fanynky ji automaticky budou chtít také. Jenže ony - na rozdíl od něj - si nemohou dovolit mít doma deset mikin, každou v ceně 20 000 +. Takhle na e-bay atd. existuje několik shopů, které se zaměřují přímo na to zkopírovat, co měli tihle slavní na sobě a pak to prodávají za zlomkové ceny. Těm, co ty okopčeniny kupují, vůbec nejde o to, aby si někdo myslel, že mají skutečnou mikinu HBA, Pigalle, Boy London nebo svetr Thom Browne. Ti fanoušci často ani nemají potuchy, že existuje něco jako McQueen, Givenchy, Ambush atd. Oni prostě mají to, co má jejich idol. A vzhledem k tomu, že popularita idolů pořád roste a za chvíli úplně zaplaví i západ, mají Číňané pré a my se takových nekvalitně spíchnutých hadrů nezbavíme ještě dlouho…

Mauvy
263 příspěvků 29.9.14 08:56

Tak mně by vzhledem k mé výšce (i celkové postavě) ta krátkost (i útlost) asijského zboží vyhovovala (mám u evropské módy naopak problém, že skoro ve všem plavu a okrajové malé velikosti pro střední věk jsou nedostatkové zboží), ale nikdy by mě nenapadlo objednávat oblečení odněkud z Asie, stačí to vidět tady na tržnicích a v obchodech vietnamských prodavačů, tu „kvalitu“. A ještě za to platit poštovné z druhé části světa, tohle prostě můj rozum nebere. V mém věku se po vzoru asijských e-shopů oblékat do kraťoučkých šatiček jako náctiletá, to opravdu ne, člověk by měl mít soudnost, i když by takové věci třeba i oblékl.

Příspěvek upraven 29.09.14 v 08:59

VandaRybna
3713 příspěvků 18.9.14 12:54

@andiedvorakova Tak já bych třeba mohla udělat štěstí, protože se 164 cm a 53 kg jsem průměrný asijský muž.

andiedvorakova
331 příspěvků 18.9.14 14:29

Tak pak záleží, jak moc vám sejde na kvalitě XD

Velma
77 příspěvků 18.9.14 12:57

Hlavní problém s délkou oblečení z asijských eshopů je ten, že nešijí na standardní evropskou postavu. To se potom nedivím, že objednané šaty jdou nosit akorát jako tričko:-( Ze zvědavosti jsem se podívala na Petru Lovely Hair a musím uznat, že líčení a vlasy má krásné, ale na módním poli to nedává, tedy aspoň mě neoslovila. Zběžně jsem prolétla několik posledních outfitů a dvoje šaty (Sheinside, Choies) jsou na ní tak krátké, že bych se v nich bála sednout. S Asosem mám jednu pozitivní zkušenost. Kdysi jsem sháněla šaty do společnosti a v běžných řetězcích nebylo nic, co by se mi zamlouvalo, tak jsem objednala tam. Materiál i střih ok a dodnes mi je každý chválí. Proto věřím, že se dají sehnat i nositelné věci nejen jednu sezónu, ale bohužel je to pomalu jako hledání jehly v kupce sena.

jitulech
8 příspěvků 18.9.14 13:04

Jen houšť a větší kapky…těchto článků není nikdy dost. Ona nejen kvalita v těchto e-shopech je děsivá. Bohužel i v klasických řetězcích je to bída. HM už dávno není co bývalo, ceny jsou pořád stejné, kvalita šla dolů, to stejné platí o ostatních Takko, Gate, New Yorker, ale i Orsay a Lindex není žádný hit. Vyjímky se samozřejmě najdou. Jakž takž kvalitu si drží Marks and Spencer, s. Oliver (klasické kousky jsou slušné, ale taková ta „levnější“trika či topy jsou též tragédie). Zajímalo by mě, kde nakupují Ti, kteří nevydělávají miliony a chtějí se slušně (rozumějte kvalitněji) obléci. Poraďte! Jsem bohužel z maloměsta, navíc u hranic s Německem…takže mi tu Asii tady máme naživo a tu já prostě odmítám. Takže občas vyjedu samozřejmě do Německa, občas do Plzně či K. Varů, ale tak nějak pořád tápu a nikdy nikam nejdu na jistotu a obvykle odcházím z obchodů zklamaná (právě to kvalitou a tím, že oblečení nesedí…ano, mám prsa, i zadek, a opravdu nejsem modelka)!

Huge_Glasses
4 příspěvky 18.9.14 22:12

Já nakupuji v sekáčích a u Vietnamců. V obojím typu obchodů je třeba se pořádně pohrabat, to je jasné. Basic legíny kupuji v C&A, občas se něco najde v KIKu.

jitulech
8 příspěvků 19.9.14 14:26

@Huge_Glasses asi jste mě špatně pochopila…já právě v KIKu, u Vietnamců, ale i v CA nakupovat nechci neb mě kvalita těch hadrů irituje…samozřejmě, že vyjímka potvrzuje pravidlo…nicméně v CA jsem si asi 2× koupila pár věcí a za dva měsíce to byly hadry na podlahu :-(

DRW
2040 příspěvků 19.9.14 07:08

Pokud si to muzete dovolit nechavejte si sit, ale jinak v Nemecku se da velmi dobre obleknout v dobe vyprodeju

Verhro
637 příspěvků 19.9.14 09:40

Jsem na tom stejně. Nevydělávám miliony a taky bych se ráda slušně oblékala a taky tápu, takže vám rozumím.

Betty J.
2031 příspěvků 18.9.14 13:35

@z_dediny: musím se zastat těch čtyřicátnic - většina z nich absolvovala ještě na základní škole hodiny šití a vaření, ty, co mají blíž k horní hranici tohoto věkového rozmezí, dost často kromě odborných disciplin na vysoké škole úspěšně bodovaly v dvojboji pletení - šití. To, že se dnes nechápou s nadšením jehly a jehlic je dáno tím, že stále ještě doufají v těch horách šuntu, které je jim v obchodech překonávat, nějaký ne již poklad, ale použitelný kus.

Hořáč
1588 příspěvků 18.9.14 14:18

Jojo, matka umí plést i šít. Opravdu ty věci vypadají dobře. Resp. vypadaly. Matka obšívala celou rodinu někdy do roku 2000. Pak s tím švihla, protože přijít z práce a dát si druhou směnu už přestávala mít sil, navíc se jí i horšil zrak. Šila a pletla hlavně proto, že byly doby, kdy v obchodech nebylo nic, nebo to nebylo kvalitní nebo to bylo drahé. Teď to koupí, ale pochopitelně nadává na současnou nekvalitu a velmi vybírá, protože sama ví, jak by to mělo vypadat. Někdy to i upravuje, aby z toho neměla špatný pocit.

Chany
932 příspěvků 18.9.14 16:57

Přesně tak. Šila jsem podle Burdy sobě i dětem. Nejen v konfekci bývalo prd. Ale kdo nezažil, těžko pochopí. Hodně se pletlo podle Vereny či Ateliéru Květen, který přejímal ze zahraničí.

DRW
2040 příspěvků 19.9.14 07:09

Nedoufam a pletu a nechavam si sit.

Emmea
75 příspěvků 18.9.14 14:36

@RenataRen krátká délka maxišatů - když u toho černobílého pruhovaného modelu spočítám pruhy na sukni u modelky a u zákaznice, je rozdíl jasný. Jsou to prostě jiné šaty.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 18.9.14 15:14

Přiznám se, že jsem také neodolala a zakoupila si sukni. Hmmm…jako není to úplně špatné, ale ten materiál je neskutečná umělina a je to vidět i bez brýlí přes půl náměstí. Kolikrát už jsem si říkala, že si levné hadříky nebudu kupovat a zase jsem se nechala unést.

Pak jsem šla a koupila si ve francouzském obchodě na Karláku chanel-like sako a jsem spokojená. No, nestálo tři stovky jako ta sukně, ale vynosím ho určitě víc.

EDIT: překlep

Příspěvek upraven 18.09.14 v 15:20

BP0991
213 příspěvků 18.9.14 16:55

Já objednávám z Aliexpress a člověk si opravdu musí hoodně rozmyslet, co si objedná. Já zde nakupuji levnéé doplňky, které jsou v naprostém pořádku, klokouk podzimní s velkou krempou za 150,– jinde v obchodě ten samý za 700…Náhrdelníky, prsteny, rukavice, šátky..s ničím takovým nemám problém. Ale s oblečením je to fakt hrůza. Za 10 dolarů jsem si objednala podle fotky volné šaty s ptáčky..dlouhé docela.. přišel mi kus průhledného žďorbu co šahalo těsně k zadku. No ano už ta cena..ale i tak..drzost. Přítel si objednal fake polo triko Ralpha Laurena za cca 400,– a přišel mu úžasně perfektně udělaný fake (nejsem propagonista padělků..ale u těch triček to snesu)Takže ten je nadmíru spokojený. Je to ošemetné..

Karin
3950 příspěvků 18.9.14 21:33

Ale to je přece propagonismus padělků jak vyšitej! :-D

Bongani
180 příspěvků 18.9.14 17:59

@aailyyn ale dovedu, košile a halenky skoro nenosím, protože je nemám šanci sehnat. A to mám poprsí „jenom“ F. :-)

aailyyn
809 příspěvků 18.9.14 18:59

No, já moc nemám ráda klasická trička, víceméně je nosím už jen do sak, preferuju právě halenky nebo košile. Obcházím řetězce, Vietnamce i sekáč a hrabu (se). Všude je to tak nějak stejný, všude je to o náhodě, jestli něco najdete. Akorát ten sekáč je ještě levnější a mnohdy i o dost kvalitnější. (Teď jsem tam ulovila krásnou černou košili s. Oliver za sto dvacet korun.)

DRW
2040 příspěvků 19.9.14 07:19

Znate tuhle znacku 7Camicie , maji pekne kosile a v zahranici prodavaji i na vetsi poprsi. Vyber maji skvely

TulaJ
254 příspěvků 19.9.14 09:59

Skvelé košele má Uniqlo, jednoduché, veľmi dobrý materiál, a napriek tomu, že ide o japonskú firmu a človek by očakával, že šijú na útle postavy, nosím v pohode (nemám síce nejaké veľké prsia, ale veľmi široký hrudník - resp. obvod pod prsiami - takže mám tiež problém nájsť košeľu, ktorá by sa mi vpredu neotvárala)

Fejgele
34 příspěvků 20.9.14 11:56
Uniqlo

Dobrý den, můžete mi napsat, kde košile objednáváte a jestli velikost odpovídá. Děkuji za odpově%d a za dobrý tip:)

Shiro
355 příspěvků 18.9.14 21:19

Black Boat Neck Slim Bodycon Dress… Kdyby k tomu napsali že je to vynikající hadr na podlahu protože díky černé barvě neuvidíte špínu, kterou jím setřete, tak bych si to i koupil :D

MP blanka
3107 příspěvků 18.9.14 21:35

Ak si niekto objedná vec z e-shopu, asi by nemal byť moc zaskočený, ak mu niečo moc nesedí. Čo ale povedať, ak si žena, 40+ kúpi šaty, ktoré si v obchode vyskúšala,
ergo-kladívko, dobre videla, čo si kupuje, a je to hrůza? Doniesla mi šaty na opravu, / Esprit / s tým, že je potrebuje trošku zúžiť v bokoch. Zúžiť v bokoch nie je problém, ale veď tie šaty jej ťahajú cez prsia, pod pazuchou jej odstáva látka v prieramku, na zadnom dieli sa jej skladá látka nad driekom, a okolo krku sa jej vydúva okraj výstrihu? Nie je to šunt, na ramienku to isto vyzeralo dobre, ale chýba kritický pohľad na seba. Myslím, že kedysi sa na to, aby šaty dobre padli, kládol väčší dôraz.

papavera
146 příspěvků 18.9.14 22:59

Ja som zo sheinside nakupovala len raz. Tesila som sa na krasne biele cipkovane saty podsite bielou spodnickou. Prisli, prve prekvapenie, prisli mi vlastne dvoje saty, jedny len cisto „cipkovane“, priesvitne a spodnicka zvlast. Obleciem, druhe prekvapenie a pulz 200, saty mi siahali asi do polovice zadku, spodnicka, ktora vlastne nebola spodnickou este k tomu aj pretrcala.
Hovorim si, ze snad nie som blba. Saty som premerala, najvacsia mozna dlzka bola asi 73 cm, na stranke v description mali 84.
Pisem im, tyzden sa so mnou dohadovali, ze si mam vybrat volaco ine. Tak som im asertivne napisala, ze od nich nikdy nic uz nechce kupit. Ponukli mi asi polovicu z povodnej ceny.
Odvtedy som si povedala, ze u nich nikdy nic nekupim. Este ze je paypal a peniaze mi prisli spat.
Pre ilustraciu http://www.sheinside.com/…at-1727.html
Teraz som si inak vsimla, ze dlzku v popise opravili, ale len trosku, nie na realne cislo
edit: pojem cipka by som opravila vysivanim, pardon

Příspěvek upraven 18.09.14 v 23:00


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 23:42

:-) Díky za článek. Hodně jsem se pobavila. Když cvičně hledám nějaké šaty v nějakém e-katalogu, vynechávám automaticky všechny, které jsou „po kolena“, protože mně by byly patnáct centimetrů nad, a hledám jenom v „dlouhých“, protože ty by eventuálně mohly být i midi. Že je to pět procent z nabídky, je evidentní, a navíc midi se právě dneska jaksi ještě nenosí, takže nula nula nic.

Příspěvek upraven 18.09.14 v 23:42

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.9.14 01:03

@Karin
k těm botám - já dobrou botu posuzuju výhradně podle toho, jestli se mi v ní dobře chodí. i kdyby byla konstrukčně dokonalá a dobře se mi v ní nechodilo, k čemu by mi byla?

kožené nosit prakticky nemůžu, takže drahé obchody plné kožených bot jdou zcela mimo mě, jsem odkázána jen na čínské šlupky (všechny boty jsou ostatně z číny, šije tam i baťa a beztak i tamaris a spol.). z čínských šlupek se mi právě v těch new look chodí docela fakt dobře.

LeChatttNoir
373 příspěvků 19.9.14 09:33

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:45

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.9.14 11:19

Zkuste si do svých kožených lodiček několikrát denně nalít slanou vodu, pak do toho obout nohu a pochopíte :-) krom toho, že se zvětší tak o tři čísla, sůl se prosolí skrz a vyrobí fakt hnusné mapy. moje mokré nohy jsou schopny roztáhnout o víc než číslo i koženkové boty, stačí tak půl roku nošení jednou týdně.

LeChatttNoir
373 příspěvků 19.9.14 11:53

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:45

Karin
3950 příspěvků 19.9.14 10:32

Já určitě nikde nedoporučuju, aby někdo nosil boty, ve kterých se mu nechodí dobře. Jen naznačuji, že to nemusí být jediné kriterium výběru správné obuvi (tzn. obuvi, která nezničí nohu), protože spousta lidí kupříkladu tvrdí, že se jim chodí dobře v žabkách po městě… Ony z blbých bot hned nemusejí bolet nohy.

HannaJosefsson
25 příspěvků 25.9.14 17:13

Zabky po meste :-D taky fakt…

Betynka02
384 příspěvků 19.9.14 06:45

Omlouvám se, špatně jsem vložila příspěvek, tudíž smazala, aby nebylo duplicitně. ;-)

Příspěvek upraven 19.09.14 v 07:42

Franche
358 příspěvků 19.9.14 08:24

Z Choies pár věcí mám. Nějaký pár bot, sukni a kabát. Musím říct, že ten kabát všichni obdivují, vypadá naprosto stejně jak jeden ze Zary a kvalitou na tom možná bude ještě lépe. Nebudu jim tady dělat reklamu, nechř se každý rozhodne co koupí :) Ale musím říct, že u Choies s kvalitou ani vzhledem nespokojena nejsem :) některé věci (trička a mikiny) jsou opravdu slabší, ale sukně, kabáty a boty jsou mnohdy moc, moc hezké :)

Doudou
1387 příspěvků 19.9.14 09:40

Je ostuda, že ani jeden z uvedených obchodů vůbec neznám :-o?

Verhro
637 příspěvků 19.9.14 09:42

Já akorát odtud, jinak jsem ještě stará škola a na nakupování oblečení z e-shopu se nějak necítím. Obávám se například třeba toho, že skutečnost nebude odpovídat vyfocenému.

Go-lightly
3429 příspěvků 19.9.14 10:46

To není ostuda, to je zásluha.

Puca
22 příspěvků 19.9.14 10:50

Neni, taky je vidim poprve

Betynka02
384 příspěvků 19.9.14 13:21

@Doudou
Taky je neznám, musela jsem se podívat. :-)

Pirek
7064 příspěvků 19.9.14 10:40

Já když si něco koupím, tak proto, že to potřebuju, líbí se mi to, chci to nosit a zakomponovat do co nejvíce kompletů. Z toho důvodu k šatům a doplňkům záhy přilnu a když se stanou nenositelnými, je mi to líto. A musím si pak doplnit šatník i emoční díru co možná nejpodobnějším novým.
Kdybych měla kupovat tyhle hadry, tak bych byl v depresi vlastně rok co rok.

lara27
7 příspěvků 19.9.14 13:02

Hahahah tak autorka ma vazne pobavila, v dobrom samozrejme…velmi dobry a poucny clanok pre niekoho…je vazne na trhu velmi vela handier ktore keby neboli nic by sa nestalo a este aj ten bezdomovec by v niektorych vyzeral vazne smiesne a je naozaj pravda ze sa na taketo veci zbytocne plytva pracou a zdrojmi…ked to nie je ani kvalitne ani pekne ani pohodlne.

RenataRen
512 příspěvků 19.9.14 17:29

@ještěřička Plnější modelky má o Otto, ale to oblečení na nich nevypadá moc dobře. Nejdřív jsem si říkala - holt marná sláva, štíhlost je proště hezčí, ale pak mi to došlo: to oblečení, co tam ty plnější modelky propagují, je dost často pytlovité a bez záševků. Takže pak to na nich visí a dělá to z nich velké stany. Nic moc slušivého. Ani ostatní s různým nabíráním a volánky se podle ve skutečnosti na silnější postavu nehodí.

Přitom ty modelky nejsou vyloženě rozkydlé machny, jen trochu silnější ženské.
Doporučuji skouknout šaty linie Shego.

Parwi Nawari
353 příspěvků 19.9.14 22:12

Ty puntíkované šaty, na které je odkaz v komentářích, vypadají na fotce božsky, realita je ale tristní. Jaký máte názor na eshop zoot.cz? Líbí se mi tam třeba šaty zahraničních značek, tak abych věděla, jestli má smysl do nich těch skoro 2000,– investovat.

Mefisto
74 příspěvků 20.9.14 16:29

@Parwi Nawari zoot je super. nakupujem tam vice mene pravidelne. Maju vydejnu na andelu co mam 5 min od prace. Uz som vela krat u nich objednala veci na vydejnu, vyskusala ich a hned aj kupila. Mam odtial viacero kuskov ktore su kvalitne usite, vyzeraju uplne presne tak ako na obrazku v eshope (produkty si prefocuju kazdy znova aby mali adekvatne fotky). Zoot urcite odporucam, zatial sa mi nikde inde (online) nenakupovalo tak dobre ako tam.

Parwi Nawari
353 příspěvků 20.9.14 16:49

Děkuju za odpověď, určitě zkusím ;)

blacken
2464 příspěvků 20.9.14 14:59

Já moc nechápu význam tohohle článku. Na těch obchodech nic pekelného nevidím. Ne, nenakupuji tam, ale třeba prndání na délku šatů - není nic jednoduššího si napsat prodejci o míry. Asi nelze čekat, že jedna velikost šatů bude mít stejnou délku na 180 nebo na 160cm vysoké dívce. Jasně, šaty jsou upravované a vypadají líp, to je fakt, ale zase zabere asi 10 minut najít si na netu, jak ty šaty vypadají ve skutečnosti - a pak záleží na každém. Na druhou stranu kvalita je fakt na úrovni HM a dalších řetězců, takže opět - o nic horší mi to nepřijde. Nikdo nikoho nenutí to kupovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.14 18:56

@Mefisto
V Zootu funguje výborně i vracení zboží, posílá se zpět bez poštovného a peníze vracejí velmi rychle.

ajatar
696 příspěvků 20.9.14 19:29

..

Příspěvek upraven 04.12.15 v 07:26

Bílékozačky
32 příspěvků 21.9.14 07:56

Navíc tyhle hadry se daj sehnat za polovičku na ebay…i víc teda…každopádně pár věcí bych si třeba koupila ale budovat na tomhle šatník? To asi ne…

Lenketina
2 příspěvky 21.9.14 08:02

Koupě oblečení a obuvi přes internet je podle mě padlá na hlavu. Copak se Vám nikdy nestalo, že jste ve výloze obchodu uviděly nějaké šaty, zamilovaly jste se do nich a pak jste v kabině jen koukaly, že Vám teda ani trochu nepadnou? Naše babičky by asi nechápaly, stejně jako by se asi pozastavily nad rozežraností přístupu když se mi to nelíbí, vyhodínm to, bylo to beztak levné.

Betynka02
384 příspěvků 25.9.14 07:05

@Lenketina
„Naše babičky by asi nechápaly, stejně jako by se asi pozastavily nad rozežraností přístupu když se mi to nelíbí, vyhodínm to, bylo to beztak levné.“

Úžasně napsané. Naprosto souhlasím s tím, abychom nezahlcovali planetu zbytečným bordelem! :-)

Fejgele
34 příspěvků 24.9.14 07:52
Uniqlo

@TulaJ prosím,kde tyto košile objednáváte, případně kupujete-neobjevila jsem prodejce v ČR. Děkuji za odpověď.

Mylady2
12413 příspěvků 24.9.14 16:38

Článek nechápu… V těchto eshopech nenakupuju ale nevím co bych jako asi měla čekat od šatů za 25 eur (ty krajkové co by si Adéla možná vybrala)

Antigrey
144 příspěvků 1.10.14 13:38

Kousky z těchto eshopů jsou vyloženě jak igelitky, už jen z produktových fotek je vidět, jaké to jsou průsvitné hadry, ze kterých všude čouhají nitky… nikdy! Já si vždycky ráda připlatím za kvalitu a originalitu, na úkor toho, že nebudu mít šatník plný stovek kusů.

Dorenika
464 příspěvků 6.10.14 18:19
naaahodou

Ja mam z sheinside 4 sukne a som spokojna :)

KlaudieS
1765 příspěvků 7.10.14 20:37

Me to tak desive nepohorsuje. Takychto nekvalitnich veci jsoz plne ulice, takze jeden netovy shop navic uz to moc nezabiji. Ty „zbytecne“ veci se na vyrazne osobe a stihle osobe neztrati, dost dobre si jich na sobe dovedu predstavit. Stejne tak me nepohorsuji saty a la tricko, nosim styl jako Taylor Momsen a tam to proste zapada, tak co velice…mnohem vic me pohorsuje nesmyslna tvorba ceskych strednich odevek a jejich absolventek, napriklad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.14 19:19

Na hadry, co jsou ošklivé a velmi nekvalitní nemusíme chodit až přes oceán, úplně bohatě stačí zajít do New Yorku ;) Přijde mi to mnohem horší než to HaM, i když v Česku je HaM ještě větší hadrárna něž jinde, takže je to možná až srovnatelné. S nekvalitou New Looku bych souhlasila, ač mám sama několik kusů, které už docela dlouho nosím. Ale všechno potřebuje vyprat po jednom oblečení a třeba bavlněné tílko se po chvíli roztáhne na beztvarý hadřík..

laskolenka
2 příspěvky 16.11.14 13:19
A bude hůř...jde to i levněji

Ještě levnějším eshopem je pak slavný DRESSLINK či ALIEEXPRESS a tady už končí veškerá zábava dámy. Mám z Dresslinku áčkovou sukni…skater skirt in burgandy/oxblood za 3.54 $ i s shipping. Pochazím z rodiny švadlenek a přišlo mi skoro výhodnější si ji koupit než ušít…a jak to dopadlo, sukně řišla po 17 dnech, tak jak jsem si představovala podle obrázků, materiál má skvělou texturu takže krásně sedí a akorádmě splývá. Provedení a látka jsou lepší a kvalitnější než u stejné sulně za 600 z Kč z H&M. V těchto eshopech si prpstě musíte umět najít cestu…koukněte na recenze, videa, komentáře, nejprodávanější kousky a můžete být i spokojení. Mě jako studentce tyhle obchody vyhovují částečně jen proto že si stále hledám svůj styl a tím pádem se můj vkus mění snad rychleji než trendy minulého roku.

Příspěvek upraven 16.11.14 v 13:23

penelope ariel
11 příspěvků 11.12.14 19:36
sukně choies

Aaa taky jsem neodolala a zakoupila sukni, která je na prvním obrázku/v červené barvě/…no je mi samozřejmě velká na mě dlouhá /170cm/, celkově je sukně nějaká obří a široká, o lezoucích nitích nemluvím, ale co bych chtěla za 17 dolarů že:-D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Nepadej, prosím tě, nepadej!

Autor: Ada

Zdroj: fler.cz (Jana Luptakova) Máte při pohledu na takové... Celý článek

Lanvin & H&M

Autor: Ada

Nadnárodní řetězec se spojil s módním domem Lanvin, respektive... Celý článek