Šije Dior horkou jehlou?

03.07.13 | autor Ada

diornahled.jpg

Haute couture je ve světě módy absolutní vrchol. Výsadu šít haute couture má na světě jen pár firem. Z krejčovského hlediska jde o špičku; modely mají dokonalý střih, šijí se ručně na základě zkušební verze a jsou vzorem pro každého, kdo to se šitím myslí vážně. Mistr haute couture by měl umět pracovat se všemi materiály a poradit si s každou záludností.

Některé modely z nové couture kolekce Dior však vypadají, jako by i tady platilo heslo "je to drahý, protože je na tom značka". Christian se musí obracet v hrobě.

Podivně začištěné okraje má více modelů, na lesklých šatech je to ovšem nejmarkantnější. Lem má pravděpodobně podsádku z nevhodného materiálu, nebo se při šití natáhl.

Zdroj: vogue.co.uk

I tady je korzetový živůtek nahoře prachsprostě křivý. To není ani fotkou, ani pohybem.

Zdroj: vogue.co.uk

Že mi na šatech přestřižených v pase sem tam nesedne šev úplně přesně už se mi také stalo, jenže já jsem hobby švadlenka z Brna. Pařížskému praotci haute couture se to nesmí stát.

Zdroj: vogue.co.uk

Vylézající podšívka jako bonus ke zvlněnému okraji? Nebo je to obráceně?

Zdroj: vogue.co.uk

Bílá bundička je divná celá. Jako první praští do očí krabaté průramkové švy. Moc se nepovedly ani pasové záševky a nasazení spodního lemu. U rozcápnutého skrytého zapínání doufám, že jsou na vině pouze modelčiny ruce v bok.

Zdroj: vogue.co.uk

Tady mi ale nikdo netvrďte, že to modré je tak rozvlněné schválně.

Zdroj: vogue.co.uk

Lem ve výstřihu modrých šatů vypadá, jako by ho v té dolní křivce ani nikdo nevyžehlil.

Zdroj: vogue.co.uk

Tenhle kabátek je špatně úplně celý. Troufám si říct, že tentokrát bych to i já zvládla lépe. Kabátek modelce nesedí - nad tím bychom možná ještě mohli zamhouřit oko, třeba byl upravený na kolegyni, která nakonec přehlídku nešla -, ale především vypadá, jako by ho během šití nikdo ani jednou nevyžehlil. Límec je špatně sešitý s klopami, spodní okraje kapsových patek jsou krabaté.

Zdroj: vogue.co.uk

Možná je to nějaká rafinovaná dekonstrukce umírající haute couture, kterou jsem nepochopila, ale spíš bych řekla, že by Raf Simons potřeboval tou horkou jehlou píchnout do zadku.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek