Silueta let padesátých

10.01.13 | autor Channah

Retro styl se zvlášť v uplynulých třech letech zabydlel na módních blozích, prosákl do oblečení v řetězcích a občas se nesměle objevil i na ulici. Módní trendy inspirované obdobím padesátých až osmdesátých let prosvištěly obchody rychlostí filmového týdeníku a často se i divoce postmoderně mísily.

Některé prvky retro stylu jsou ale nadčasové a nezmizí spolu se sezónním výprodejem. Jedním z těchto úhelných kamenů módy je i "padesátková silueta", charakterizovaná širokou kolovou sukní v délce ke kolenům (často je její objem ještě podpořen tylovou spodničkou), útlým (nebo přinejmenším zdůrazněným) pasem a přiléhavou horní částí, často bez ramínek nebo uvázanou za krkem. Výsledným efektem je maximální zdůraznění ženských křivek - to dobře věděli i autoři pin-up obrázků a zhusta své modelky do tohoto střihu šatů v padesátých letech odívali.

Zdroj: http://www.unique-vintage.com


Zdroj: http://www.vivienofholloway.com

Tento střih šatů má jednu nepřehlédnutelnou výhodu - na rozdíl od většiny současné módy vypadá lépe na plnější postavě a dokáže simulovat pas i tam, kde byste ho v jiných šatech marně hledali.

Zdroj: http://3.bp.blogspot.com

Barevné a často vzorované (typické jsou květiny nebo puntíky) šaty po kolena evokují léto, byla by ale škoda zařadit tento střih jen do jedné škatulky. Právě začíná společenská sezóna - co si místo malých černých (v lepším případě, bohužel na Pekle jsou v divadle doma i džíny) vzít "široké barevné"? Stačí si vybrat slavnostnější látku a umírněnější vzor a společenská alternativa je na světě.

Zdroj: http://www.vivienofholloway.com

Nádhernou svatební alternativou dnes již klasických "šlehaček" mohou být právě šaty ve stylu padesátých let. Méně formální varianta může zůstat v délce po kolena, pro slavnostnější svatbu je možné šaty prodloužit.

Zdroj: http://mrsvintagerentals.wordpress.com


Zdroj: http://manolobrides.com

Na závěr pro pobavení: československá pracovní verze siluety let padesátých aneb "Pomáháme na žních!"

Zdroj: http://padesatky.ffa.vutbr.cz

Autorka

Channah

Lektorka tance a angličtiny, fotografka, milovnice ženskosti a blogerka na poloviční podvazek. Její blog najdete na http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Komu se nelení, tomu se Zelení

Autor: Ada

Narážím poslední dobou nějak často na jméno módní návrhářky Marie... Celý článek

Sexy nevěst(k)a?

Autor: Redakce

Ne každá nevěsta touží po našlehaných svatebních šatech a upnutém... Celý článek