Skvosty z couture přehlídek

14.07.16 | autor Ada

Po minulém článku o strašlivé nabídce v řetězcích, která nejdřív podeptala kolegyni Andreu a potom prostřednictvím fotografií i váš zrak a nervy, to nepochybně chce něco hojivého. Naštěstí zrovna byly couture přehlídky!

* couturev.jpg

Už máte jasno, za co budete letos na podzim utrácet nadbytečné statisíce? Kdyby náhodou ne, tak tady máte pár námětů. Na začátku července představili návrháři, kteří jsou členy Chambre Syndicale de la Haute Couture, své luxusní kolekce. Není jich moc. Členové musejí splňovat přísné podmínky (mimo jiné sídlit v Paříži a mít určitý počet zaměstnanců), a některé salony proto dostávají jen čestné členství, například Valentino nebo Elie Saab. Stálých členů je cca tucet, hostujících bývá podobný počet. Ve Francii je spojení "haute couture" chráněno zákonem a nemůžete jím pohazovat jen tak. U nás to jde, takže haute couture přehlídku si může udělat, kdo chce. Ale dost řečí, pojďme se podívat na krásnou módu!

Armani Privé

Ne, to není Chanel, to je opravdu Armani! Armaniho haute couture je ovšem dlouhodobě proslulá čistou, ale na první pohled luxusní elegancí, a navzdory tomu, že Giorgio je Ital jako poleno, perfektně zvládá francouzský šik styl.

style.com

Kolekce je prakticky černobílá, ale když se podíváte zblízka, vidíte, že bílou často zastupují světloučké odstíny smetanové, pudrově modré a pudrově růžové. Rovné linie, geometrické vzory včetně variací na kohoutí stopu, sem tam trošku třpytu - a velké mašle na ramenou, na prsou nebo v pase. Ty si zapamatujte, je to nový trend.

Chanel

Chanel se mi sem ani nechtělo dávat, protože mě Lagerfeldovy modely moc nebaví, ale nutno uznat, že střihové nápady a jejich provedení jsou u něj na výši. Tak aspoň ukázka: geometrická ramena, vrstvené rukávy, zajímavé límce, kabát z proplétaných pruhů látky.

style.com

Dior

U dalšího velkého klasika nyní navrhují Lucie Meierová a Serge Ruffieux, žáci Rafa Simonse. Módní svět se shoduje, že couture kolekci zvládli se ctí. Nepouštěli se do žádných velkých experimentů, přidrželi se černobílé kombinace a klasické diorovské siluety (širší zaoblená ramena, útlý pas). Bezpečná hra na jistotu, ale já bych na jejich místě asi udělala totéž. Na drama na molu bude dost času, až se u Diora uklidní drama skutečné.

style.com

Iris van Herpen

Čestným členem haute couture spolku je Iris van Herpenová, holandská návrhářka s velmi netradičními nápady. Její kolekce je inspirována zvukovými vlnami a jejich vizualizací. Znáte Chladniho obrazce? Bývají k vidění třeba v technických muzeích a "parcích". To se vezme tenká kovová deska, posype se jemným pískem, postaví se na stojánek a pustí se do ní zvukové vibrace - stačí na její okraj hrát smyčcem. Písek pak na desce vytváří zvláštní obrazce. Podobné hrátky můžete provádět s vodou nebo různými tekutými hmotami.

style.com

Iris má spoustu zkušeností s 3D tiskem a dalšími vpravdě futuristickými technikami, ale haute couture kolekce je v souladu s pravidly vytvořená ručně. Za nadpozemskými modely hledejte úplně tradiční plisování, splétání nebo starou japonskou techniku šibori, rafinované prošívání určené pro vyvazovanou batiku.

Jean Paul Gaultier

Haute couture lesana, tak by se dala nazvat Gaultierova kolekce. Návrhář použil teplé přírodní barvy - hnědou, rezavou, zelenou, oranžovou - a přírodní potisky, například dřevo.

style.com

Ano, u některých modelů se dostavoval pocit, že by to mohlo být dílo trochu zručnější prodejkyně z temných koutů Fleru. U jiných jsem obdivovala zářivé barvy a extravagantní prvky.

style.com

Elie Saab

Saab zanevřel na prvoplánové princezny, ne ovšem na krásné materiály, barvy a výšivky.

style.com

Přestože v kolekci jsou béžové, světle šedé a pudrově růžové šaty, celkové ladění je spíš tmavší: safírově modrá, vínovo-purpurová, černá.

Zuhair Murad

Vyšívané a krajkové princezny stále dělá kolega Murad, kdyby vám chyběly.

style.com

Valentino

U Valentina sáhli pro inspiraci do renesance. Mezi šedesáti modely jsem nenašla ani jeden, který by neměl nějaký historický prvek: okruží, balonové rukávy, pláštěnka přes ramena, hranatý výstřih, napodobenina vykukující spodní košile nebo hermelínu, síťka...

style.com

Máme sice zrovna výročí 400 let od úmrtí Williama Shakespeara, ale mnoho modelů je na můj vkus až příliš divadelních a neumím si je představit ani na červeném koberci na nějaké extravagantní akci. Z této kolekce bych si vybrala spíš jen jednotlivé nápady a prvky.

style.com

Giles

Pro Gilese Deacona to letos byla couture premiéra. Deacon je hravý umělec, jehož ready to wear kolekce jsou plné zvláštních nápadů, barev a potisků. Pro focení haute couture modelů angažoval modelku Annu Clevelandovou, která se k nim svou podivnou (ne)krásou skvěle hodí.

style.com

Deacon pracoval pro značky Bottega Veneta a Gucci, a rok také pracoval jako kreativní ředitel u Ungara. Pod vlastní značkou tvoří už od roku 2003, kdy hned s první kolekcí získal v Británii cenu pro nejlepšího nového designéra.

style.com

Schiaparelli

Před třemi roky vzkříšená značka, která nese jméno své zakladatelky a velké návrhářské hvězdy meziválečného období, za sebou ještě mnoho nových kolekcí nemá. Navázat na odkaz tak jedinečně kreativní osobnosti, jakou byla Elsa Schiaparelli, není jednoduché, ale této kolekci se to podle kritiků povedlo. Je inspirovaná kolekcí Circus z roku 1938, ze které vzešlo mnoho slavných modelů, třeba ikonický růžový kabátek se slony (uložený momentálně ve Victoriině a Albertově muzeu v Londýně). V aktuální kolekci najdete blejzr se schiaparelliovsky stylizovanými cirkusovými motivy i další modely s netradičními výšivkami.

style.com

Nemůže chybět návrhářčina oblíbená šokantní růžová, ale na výběr jsou i mnohem střízlivější, elegantní šaty.

style.com

Na návrháře, kterým jsem se nevěnovala, se můžete tradičně podívat třeba na stránkách Vogue.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.16 17:05

,

Příspěvek upraven 31.08.16 v 16:32

hranostaj13
57 příspěvků 14.7.16 17:17

Tak mně se líbí kolekce Armaniho a Elie Saaba. Jinak souhlasím, že modely od Valentina jsou nenositelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.16 00:24

No… zrovna ten kalhotový model je boží. Asi poprvé mám u modelu z přehlídky dojem, že tohle bych velice ráda nosila :-)

hranostaj13
57 příspěvků 15.7.16 08:05

Pravda, ten se mi z toho jako jediný také líbí :-)

takvselijak
339 příspěvků 14.7.16 17:56

Já na tom kabátku se slony vidím koně :D

SunEclipse
525 příspěvků 23.7.16 15:33

To vidíte správně, oni to jsou koně. Je to uvedeno i v popisu kabátku : rearing horses.

Morrighan
1335 příspěvků 14.7.16 18:15

Ach, ten Gaultier se mi moc líbí a pak také princeznovský Elie Saab a Zuhair Murad .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.16 20:09

Ty poslední šaty od Elie Saab jsou skutečně nádherné! Také se mi velice líbí Armani.

Réseau
4 příspěvky 17.7.16 15:11

Jenom menší oprava - Elie Saab je muž a ne žena


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.16 15:31

Díky za upozornění, ale nevěděla jsem jak jeho jméno sklonit, tak jsem to raději nechala tak :)

Příspěvek upraven 17.07.16 v 15:33

Lakerol
204 příspěvků 14.7.16 20:11

Vypadá to jako by se studenti na soutěži, o které tady nedávno byl článek, inspirovali kolekcí od Valentina.

MP Vera
265 příspěvků 14.7.16 23:07

Říkala jsem si kdy přijdou mašle do módy… et voilá!

HarrietW.
314 příspěvků 15.7.16 00:44

Ty fialový šaty od Saaba… Ách! (Ani bych tam nemusela mít tu štrasovou ozbobu, ačkoliv jinak štras miluju.)

Betynka02
384 příspěvků 15.7.16 06:43

Přesně tak, Ado, byl pohlazen můj zrak. Díky!

Edit: Prohlížím to stále dokola! :-D

A ještě mi to nedá, představte si, že by ze šatníku dam zmizely džíny, šusťákové bundy (poslední dny se jich vyrojilo!!) a ostatní „pěkné“ kousky… (vyjma sportu, lezení po kopcích atp.).

Příspěvek upraven 15.07.16 v 06:53

HarrietW.
314 příspěvků 15.7.16 11:24

Tak půlka lidí nebude mít v čem chodit. Včetně mě. Pokud jste to teda myslela, že budou nahrazeny sukněmi a halenkami… Jestli to nastane, pošlu svoji fotku jako ilustraci příkladně pekelně nepadnoucího oblečení. ;) (Jsem důkaz toho, že ne každému sluší sukně.)

Karin
3948 příspěvků 19.7.16 19:36

Sukně přece není jedna jediná určitá věc. Sukně může mít milión různých střihů, délek, barev apod. Jestli máte pocit, že vám nesluší, ještě jste na sobě neměla tu pravou.

HarrietW.
314 příspěvků 20.7.16 00:33

Tenhle argument je z ranku: „Ty nepiješ kafe/čaj/cokoliv? Ale to jen proto, že jsi ještě neochutnal TO pravé! Svatý grál, který chutná každému. Musí.“ A proto vám to nebudu vyvracet, poněvadž vy víte svoje a já taky.

dd2866
32 příspěvků 15.7.16 08:38

Doma mám látku se skoro stejným potiskem jako je ta modrá z ukázek od Gilese. Možná, že až nebudu lemra líná ušiju si z ní i ty midi šaty, které plánuju. Ve skutečnosti měl pan Deacon velmi podobný nápad.

Aija
56 příspěvků 15.7.16 08:39

Když jsme byly puberťačky, tak při prohlížení různých katalogů jsme hrály hru něco jako vyber si z dvoustrany jednu věc, kterou bys chtěla. Když si naše mámy něco objednávaly, tak jsme měly právo volby. Tři věci a dost:-)
No, dokonce jsem si ty tři věci vybrala i tady…Nějaký sponzor by nebyl?:-D

JUBA
111 příspěvků 15.7.16 09:57

ǍÁ - to je pěkné,, to je milé prohlížení. Dík.

Polianthes tuberosa
2 příspěvky 15.7.16 10:54

Musím přiznat, že se všeho nejvíc mne uchvátila Anna Cleveland

Příspěvek upraven 15.07.16 v 10:54

Morgainne
53 příspěvků 15.7.16 11:41
Valentino

@hranostaj13: já bych neřekla, že se u Valentina nedá vybrat. Všechny modely nejsou tak silně historické jako ty červené šaty s hermelínem (a i z těch se dá načerpat inspirace :-) ). Jeho kolekce se mi líbí moc, některé modely jsou naprosto úchvatné.
[* *]

tom.kremenek
7 příspěvků 15.7.16 22:17

Vyšívané a krajkové šaty (poslední fotka, fialové) od Murada vypadají sympaticky.
Gaultierova kolekce, kde jsou použity teplé přírodní barvy - hnědá, rezavá atd.- a přírodní potisky, například dřevo, jsou zase oku lahodící. :)
Dost možná také budu jediný, kdo se nad tím pozastaví, nicméně dle mého názoru by k prezentaci luxusní módy měly patřit půvabnější ženy…

Morgainne
53 příspěvků 15.7.16 23:55

Ty modelky jsou podle mě záměrně nezajímavé - cílem je, aby vynikly šaty, ne krásná žena.

Příspěvek upraven 15.07.16 v 23:57

-Anna-
187 příspěvků 27.7.16 22:41

Mně tyhle výlevy o odpudivých a škaredých modelkách připadají mimořádně stupidní a nudné.
(Obdobně jako nikdy nekončící komentáře přechylování cizích ženských příjmení v diskusích na iDnes.)
Modelky jsou hubené, protože šaty na přehlídku musí padnout všem. Hubené holky vysoké kolem 175-180 cm mají všechny obdobné rozměry.
Buclaté ženy mají rozměry velmi různé, některá má větší zadek, jiná stehna, další prsa…, šaty by se jim musely šít na míru.
Co se týká rysů v obličeji, jsou všechny ty modelky nadprůměrně pohledné a zajímavé. Mívají menší rovné nosy, plné rty, výrazné lícní kosti, přiměřenou bradu, čelo, pěkně tvarované obočí, atd… Proto si je také agentury vybírají. Jenže většina lidí je natolik neschopných se dívat a skutečně vnímat, že zkrátka kvůli expresivnímu líčení a bizarním účesům pohledné děvče nevidí, což je hloupé a pro výtvarníka je tahle všeobecná slepota celkem smutná věc…
(Určité procento čtenářů naopak půvab modelek vidí, ale frustruje je to natolik, že si prostě v diskusi plivnout musí, ale to je zase jiná záležitost…)
Módní přehlídka je umělecká disciplína, cosi na pomezí výtvarného umění a divadelního představení, není to ples ani večírek, proto je líčení modelek i jejich účesy výstřední, expresivní, mnohdy bizarní. Protože modelka a šaty tvoří jeden působivý výtvarný objekt.
Cílem přehlídky není vzbudit v mužích libé erotické pocity, přestože si to mnozí pánové pravděpodobně myslí.

gidzitka
5 příspěvků 16.7.16 14:44
Stale cekam...

Stale cekam na kolekci, kde bude zduraznovana krasa kazde zeny, tedy modelky budou obleceny do odevu dle jejich barevneho typu a krom rovne postavy (a la modelky, nic proti nim, spis jim zavidim :) )bude propagovan i tvar presypacich hodin…

Nicmene i tady bych si vybrala:
Armani - jako vzdy naprosta klasa, Iris van Herpen - takto si predstavuju praci kreativniho navrhare a brala bych v tomto stylu bolerko do divadla (uz vidim ty popadane celisti na opere :) ).
Zaujala i Schiaparelli. No co Vam budu povidat, jdu vydelavat ty prebytecne statisice… :)

Parwi Nawari
353 příspěvků 16.7.16 15:50

Mně nejvíc zaujala značka Chiaparelli ;)

sagiti
362 příspěvků 16.7.16 18:51

@Morgainne Modelky nejsou nezajímavé, ale vyloženě odpuzující. Ty krásné šaty úplně shodily. Zvláště Gilles a Schiaparelli.Jako z koncentráku. Modely Schiaparelli předvádí osoby neurčitého pohlaví.
Můj zrak teda potěšen nebyl.:-(( Snažím se vidět jen ty šaty, ale nejde to.

kolúch
577 příspěvků 16.7.16 21:35

Schiaparelli to doviedla do extrému, keď škaredosť modeliek zabila šaty, civela som len na tie ksichty.
Edit: a pritom to nie sú škaredé dievčatá, ale vlasy v kombinácii s červenou okolo očí… Tá v čiernom saku s aplikáciami pripomína „to“ v okuliaroch, čo účinkovalo v scénkach s Ivanom Mládkom, nechce sa mi googliť meno :D

Příspěvek upraven 16.07.16 v 21:37

Ada Pekelná
973 příspěvků 17.7.16 01:19

Přestala jsem pod články s fotkami z přehlídek dávat prosbu, abyste v komentářích nerozebírali modelky, a asi to tam zase budu muset dávat.
Ne že byste na to neměli právo, jde o to, že je to fakt pod každým článkem a je to únavné. Víme, že to tak chodí, víme, že s tím nic neuděláme, a stejně si tím budeme hnojit diskuze?

kolúch
577 příspěvků 17.7.16 08:17

Možno by nebolo od veci niekde bole na stránke uložiť cca 10 vzorovych diskusných príspevkov, ktoré by uz zdisciplinovane pekelnice pomocou ctrl+C a ctrl+V vkladali do diskusie. Teda „diskusie“. Ale chápem, stred vesmíru ma každý inde.

Morrighan
1335 příspěvků 17.7.16 10:48

@Ada Pekelná Upřímně to taky nemusím číst. Mám totiž docela podobné proporce jako tyto modelky (akorát menší) a číst tu, jak je to nechutný a bla bla bla člověku na sebevědomí moc nepřidá xD

Příspěvek upraven 17.07.16 v 10:49


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.16 20:50

Ja si myslim, ze se tady neresi ani tak postavy (na kterych ty saty vypadaji super), ale spis jejich celkovy styling, protoze z nekterych vizazisti delaj fakt obludky, i kdyz obludkami nejsou

Karin
3948 příspěvků 19.7.16 19:41

Já to beru tak, že to jsou prostě výtvarníci, umělci, a že ten styling nedělají tak, aby se to každýmu líbilo, ale tak, aby to korespondovalo s představou tvůrce (návrháře) a aby to oslovilo lidi, které tvůrce oslovit chce… A on se patrně nechce líbit každému, neb to by pak možná přestal zajímat svoji cílovku… Nevim, jen můj názor.

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 17.7.16 15:15

@Ada Pekelná Dovolím si trvat na tom, že komentování modelek na tento blog patří. Tomu se říká zpětná vazba: jak adresáti vnímají model. Většina z nás vnímá model jako celek a tedy včetně toho, co návrhář vyjadřuje tím, jakou modelku vybral. Myslím, že nemáte pravdu, když říkáte, že s tím nic neuděláme. Jen se podívejte na svůj příspěvek a porovnejte ho s přechozími lety. Bezpohlavních vychrtlých modelek bývalo mnohem víc. Nemám iluze, že kreativci značky Schiaparelli sledují tento blog (ačkoli si to nepochybně ten blog i Vy osobně zasloužíte). Ale když si tady pěkně nahlas řekneme, že některé z nás nejsou schopné obdivovat model na šeredné modelce, děláme v podstatě stejnou službu jako když se vysmíváme dámám a pánům v pekelných pátečních momentkách.

Ada Pekelná
973 příspěvků 17.7.16 21:19

Vychrtlých modelek je pořád stejně, navzdory tomu, že se nejméně jednou ročně někde objeví povinný článek o tom, že revoluce je tady, protože ten a ten nechal něco nafotit na silnější slečně.

Když napíšu článek o haute couture šatech a někdo pod něj dá komentář ve stylu „ale ty modelky jsou tak vychrtlé“, mám z toho dojem, že si ten člověk přečetl něco, co pro něj nebylo určeno, a okomentoval to mimomísovou „informací“, kterou dávno všichni víme. Takové komentáře čekám někde na Novinkách nebo na Ženě, ale tady?

Markulia
51 příspěvků 17.7.16 21:47

Ja teda asi blbe vidím, ale tady se spíš komentovalo, že ty ženy nejsou moc půvabné, ne že by se někdo vyjeveně divil, že jsou vychrtlé.. nicmene zakaz komentovat zde vychrtlost modelek nechapu. je to asi jediny způsob, jak to snad v budoucnu zmenit. krasa by mela byt predstavovana zdravou postavou, byt esteticky mohou lepe pusobit vyzable zeny, ale prinasi to prilis uzkali a nebezpeci, bohuzel.. nechci, aby ma dcera ve snaze byt na obalce casopisu riskovala zivot tim, ze nebude jist, aby vazila 50 kg.. :-(

Karin
3948 příspěvků 19.7.16 19:50

To, že někdo přestane jíst, přece není jen vina časopisů. To je regulérní duševní nemoc, jejíž rozvoj má mnohem komplikovanější pozadí. Časopisy s éterickýma vílama si prohlížíme všechny, a jíme. To hlavní je v rodině. V prostředí, ve kterém to děvče žije.
To, co je v časopisech, je prostě móda. A člověk za normálních okolností neriskuje život, aby byl in. Přestaňme obviňovat fotky v časopisech, hleďme si víc svých dcer (a synů samozřejmě, byť těch se to netýká v takové míře).

Morgain
5 příspěvků 20.7.16 10:02

Jak mě celkem neberou a ignoruju modelky u většiny fotek z přehlídek, kde modelka prostě jde a je věšák, tak teda zrovna u Gilese mi přijde modelka a její póza jako zásadní součást celé aranže a celého dojmu.

A nějak se nemůžu rozhodnout, zda se mi to líbí, nebo nelíbí (ale jako zaujalo to, takže asi účel splněn).

Ty pózy jsou hrozně tvrdé, hranaté a jakoby křečovité - je z nich vidět, že je to dřina (akorát že já mam radši opak - když třeba tanečníci dělají něco, co je dřina hrozná, a vypadají u toho jako by nic). Navíc má ta modelka dokonale prázdný výraz - vypadá jako panenka, ne jako živá bytost s nějakou osobností, životem a třeba příběhem. Na té fote nahoře vpravo by mohla zdařile konkurovat Belle ze Twilightu… :-)
Pocitově to pro mě i z těch šatů, které jsou přitom vlastně celkem nositelné, dělá něco, co nechci, co je tuhé, nepodajné a nepříjemné…

Morrighan
1335 příspěvků 17.7.16 22:23

@razorblade_reloaded Aha, no…já bych je fakt brala jako ramínka, protože jde o ty šaty. Kdyby tam měly být nějaké super krásné modelky, nedej bože slavné, tak to tam mohou předvádět pytle od brambor a stejně budou mít úspěch xD

Shiro
355 příspěvků 18.7.16 01:01

PPM
(Prosím Pánskou Módu)

moi-bebe
223 příspěvků 18.7.16 09:33

Iris van Herpen, tomu se nechce věřit, že ty šaty vlevo jsou z látky! Modelka vypadá jak omotaná živou chobotnicí. A ty boty - nevím, jestli je to „nositelné“, ale efekt obrovský. Valentino má krásný nositelný model ten kalhotový - a to i na běžný čas, do práce. Schiaparelli mě tedy naprosto uchvátila. Ty šaty s pávem nutně potřebuju.
A ten Gaultier? No já nevim…

http://vignette2.wikia.nocookie.net/…/Poison_Ivy_(Uma_Thurman)_8.jpg/revision/latest? cb=20120801171637? cb=20120801171637

edit: překlep

Příspěvek upraven 18.07.16 v 09:39

Morrighan
1335 příspěvků 18.7.16 12:31

@moi-bebe Nedá mi to, ale ten obrázek vypadá jako dobrý cosplay Poison Ivy xD

Edit: nebo je to Poison Ivy? I z dálky to vypadá jako Uma Thurman xD

Příspěvek upraven 18.07.16 v 15:51

moi-bebe
223 příspěvků 19.7.16 09:43

Ano, je to Poison Ivy a zároveň i Uma Thurman. To bylo totiž to první, co se mi při pohledu na tu zeleno-oranžovou věc vybavilo.

arwenn
458 příspěvků 18.7.16 15:48

Ach, ty modely inspirované Shakespearem, to se mi líbí :)

Karin
3948 příspěvků 19.7.16 19:34

Zuhair Murad, zhmotněný holčičí sen o tom, že až budu velká, budu princezna ♥

Čírina
415 příspěvků 22.7.16 11:31

@Morgainne Jo, myslím, že spadlá ramena s vykukující košilkou se chytí, vypadá to totiž jako to, co jde lehce předělat do „tržnicově sexsíí“ varianty…
ty světle růžové a ty zlaté šaty, co jsou vidět zezadu, se mi líbí jak jsou.

tom.kremenek
7 příspěvků 28.7.16 21:00

@-Anna- Je velmi smutné, jak jste dokázala převrátit význam mého komentáře. Zřejmě máte velké deprese z toho, co píšete a ráda špiníte ostatní.

Příspěvek upraven 28.07.16 v 21:01

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek