Smash! the quality...

17.07.13 | autor Ada

Oblečení Smash!, kolem kterého jsem ve zdejším Tescu prošla už mnohokrát, mě nikdy nezlákalo k podrobnější prohlídce. Na první pohled jde o kopii Desigualu (ze stejné země), který mě taky nebere. Tentokrát mě ale na štendru něco zaujalo, tak jsem se šla podívat. A to jsem teda mrkala na drát.

Zdroj: http://www.smash-wear.com/en/collections/spring-summer-2013

Tak příšerně ušité hadry jsem už dlouho neviděla. Ve zmíněném Tescu mají shodou okolností i Desigual, takže jsem mohla porovnat - Desigual má běžnou kvalitu zboží pro masový prodej, tj. průměrné materiály, průměrné zpracování. Sem tam nějaká ta nitka, něco překrouceného atd., jak je v kraji zvykem, ale na první pohled to neuráží. Smash! je ovšem katastrofa.

Mnoho kusů bylo sešitých se špatným napětím nitě. Týkalo se to hlavně tunik a šatů empírového střihu s légou pod prsy. Když u dobře ušitého oděvu mírně roztáhnete švy od sebe, musejí pevně držet pohromadě a neměly by být hned vidět nitě. Tahle tunika však vypadala, že se co nevidět rozpadne.

Následující fotku jsem trochu přesvětlila, aby bylo lépe vidět křivé šití v tmavě modrém proužku. Tyhle věci se obvykle přišívají coverlockem - dvě jehly vedle sebe vytvářejí na líci paralelní řady stehů a na rubu smyčky (podobně jako když šijete dvojjehlou na běžném šicím stroji). Není technicky možné, aby jedna jehla ujela o kus vedle, udělala vlnovku a zase se vrátila. Šitím nadvakrát vznikl prostor pro chybu, který byl bezezbytku využit.

Zadní podsádka výstřihu nepřekvapivě nelícuje. Jako bonus si můžete vpravo nahoře od zipu vykoukat chuchel tyrkysových nití.

"Začištění" švu na rubu černo-barevné halenky je definicí slova halabala. Je to vokousaný, řetízek nedrží pohromadě, protože s napětím nití se opět nikdo neobtěžoval. V levé části fotografie vidíte lem jiného oděvu s příkladně nehezkým šitím. Každý steh jinak dlouhý, jinam směřující, jinak volný. Fuj.

Na tohle jsem zůstala jen němě koukat s obočím vytaženým až na čele. Díváte se na detail tuniky s véčkovým výstřihem, na líc předního dílu. Umíte si představit, že se obléknete a hrdě vyjdete do ulic s tímhletím na hrudi? Jako co to je? Nějaké špatně přišité podsádky a ohryzané švy aspoň nejsou vidět, ale tady se nám výrobní vada drze směje přímo do ksichtu.

Když už se při výrobě něco takového stane (zřejmě se přetrhly nitě), má se vadný kus vyřadit mezi zmetky a ne prodat.

Triko s krajkovým vrškem ohmatalo v obchodě pár lidí a z látky už lezou, ba trčí elastická vlákna. Kvalitka na první pohled.

Že knoflíkové dírky vypadaly nějak takhle vás určitě nepřekvapí. Tady je špatně úplně všechno - hustota šití, rovnoměrnost stehů, rovnoměrnost celého tvaru dírky, prostřižení.

Kdepak Smash!, ale pěkné šmé na zákazníkovu portmoné. Nechte si to laskavě ve Španělsku a netahejte nám to sem...

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek