Strejda na promoci

26.06.14 | autor Ada

peklo1a.jpg

Úspěšné absolvování vysoké školy a následná slavnostní promoce je velká událost, kterou většina rodin patřičně prožívá. Kdo může, jede se podívat, jak novopečený držitel titulu prkenně potřese rukou představitelům školy a dostane diplom. Občas rodina vyláká z nory i strejdu Frantu, který žije na farmě v horách, kde chová huculy.

Jinak si totiž neumím vysvětlit, kde se ten chlap vzal. Modrá košile s krátkými rukávy, o dvě čísla větší, jak je u českých mužů zvykem. Džíny. Pobitý pásek! Ani bych se nedivila, kdyby na tom popruhu měl kytaru, protože je oblečený k táboráku a ne na promoci. Ve společnosti absolventa a dalšího příbuzného v oblecích je to dvojnásob trapné.

Paní vlevo nedosahuje takové pekelnosti, ale volbou obuvi se taky pěkně vyznamenala. Tyhle křusáky nenávidím stejně intenzivně jako špičaté bílé kozačky. Neforemné, ke koupi zásadně v odporných barvách (patinovaná šedá, patinovaná šedohnědá, patinovaná černá), špalkovité, opřezkované a naprosto nespolečenské. Jak vůbec může někoho napadnout, že by se takové boty hodily ke společenskému oblečení? Jakože když to má podpatek a je to přibližně lodička, tak je to automaticky k malým černým?

(A mohl by mi někdo vysvětlit, k čemu se vůbec takové předměty - odmítám tomu nadále říkat obuv - stylově hodí?)

zaslala Brigit

Vlastně ve mně ten hnus, co má ta paní na nohách, vzbuzuje větší odpor, než nedooblečený pupkáč na další fotce. Nelžu. Je to svým zvráceným způsobem vyšší level než prosté pivní buranství polonahého pupkáče. Něco jako rafinované mučení ostnatým kolečkem potřeným jódem proti lisknutí rákoskou.

Ale i před tou rákoskou se člověk tak nějak přikrčí hrůzou, že ano. A radši ji obejde velkým obloukem, aby se ho náhodou nedotkla.

Bonusové růžové překvápko uvidíte, až sescrolujete níž :)

zaslala Petra

Peklo na další fotce je z takové té unavené kategorie. Člověk nad tím chvíli marně přemýšlí, co by se třeba dalo nechat a nějak jinak doplnit, aby byl výsledek aspoň přijatelný, a nakonec dospěje k názoru, že nic. Všechno sundat, spálit a začít úplně znova a jinak. Svetr špatně, halena špatně, sukně (šortky?) s podvlíkačkama špatně, taška špatně, boty špatně... vlasy špatně... Už se dělá trošku špatně i mně...

zaslala Katka

Tohle peklo je proti tomu úplná úleva. Nic prvoplánově ohavného, jenom se tady kombinovalo, až se jaksi překombinovalo. Při pohledu na blůzku s batikovaným a krajkovým vzorem, motýlovou tašku a barbie verzi maskáčových kalhot je mi úplně líto, že boty a ponožky jsou nudně jednobarevné.

zaslala Šárka

Když už, tak to dotáhnu do konce, ne?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Vůně Yasmínu

Autor: Ada

Milé čtenářky. Říkala jsem to už mockrát, ale řeknu to znova:... Celý článek

A zase ta tvorba...

Autor: Ada

Říkám to pořád: co je špatného na řemesle? Musí být všechno nějaká... Celý článek