Styl & Kabo únor 2014, část 1.

21.02.14 | autor Ada

Vím, že je zvykem nad brněnským veletrhem Styl ohrnovat nos a říkat, že je rok od roku horší. Pravda je, že srovnání s velkými světovými veletrhy, jako je Igedo nebo nedávno proběhnuvší pánský Pitti Uomo, obstát nemůže. Ale že by vůbec nestál za návštěvu? Tak to zase ne.

Ačkoli je Styl a Kabo celkem malý, chodím na něj ráda. Baví mě courat mezi stánky a hledat zajímavosti, ať už dobré nebo pekelné. Fajné - také z obou důvodů - jsou i módní přehlídky, na kterých se mi letos po chvíli usilovného nastavování foťáku (nemám zrcadlovku jako správná blogerka, jen takový lepší kompakt) dokonce podařilo něco nafotit.

Na stánku slovenské značky Favab mě zaujala trička se symetrickým žakárovým vzorem v rokokovém stylu. Takové jsou teď trendy a ráda je používá třeba značka Temperley. I barevnost je pěkná, jen ty křiklavé pruhy kdyby to nekazily... Nabídka Favabu byla taková směs "líbí-nelíbí". Člověk by si vybral, ale určitě ne všechno.

Vyfotila jsem vám ještě tričko s velice hezky vypracovaným, hladkým výstřihem (a nezbytnými třpytkami, ale měli i modely bez nich). Dobře působil i materiál, pevný a chladivý úplet.

Stánků se šaty, halenkami a tričky z pestrobarevných úpletů v nejrůznějších vzorech bylo na veletrhu hodně. Je to převážně móda pro střední věkovou kategorii na běžné nošení do práce nebo do města; viz třeba vzorovaná sukně a černá halenka s vodou ve výstřihu. Hezké, slušné, nic prudce originálního.

Hodně barevné oblečení měla na stánku firma Jopess. Ráda bych je bezvýhradně pochválila, ale... I když mám ráda barvy a ten vzor není úplné psycho, ba dokonce se dá vzhledem k mozaice prohlásit za trendový, střihově byla nabídka dost šedá. Falešné zavinovací šaty na fotce byl asi tak největší odvaz. Na druhou stranu jde opět o model, kterého se nelekne ani padesátiletá paní, protože sukně sahá po kolena, výstřih je rozumný, má to rukávky...

Pořád lepší než tenhle běs. V takových barevných krabicích nemůžete vypadat mladistvě, kdybyste se rozkrájeli. Ale pani to asi chtěj.

Ze zahraničí přijela tahle pruhovaná pletená móda. Srbskou značku Kooi k nám vozí Eura Slovakia. V kolekci jsem našla věci, které jsou krásné samy o sobě, nebo půjdou zajímavě nakombinovat. I materiál je dobrý, například šaty na fotce jsou ze směsi lnu a bavlny.

V nabídce jsou věci, které bych si nevybrala, například různé propínací svetry a kabátky nepříliš lichotivých tvarů, ale třeba ty šaty? Na zimu, s ostružinovými nebo tmavě šedými punčocháči? Sem s nima!

Z katalogu Eura Slovakia, zdroj: http://www.metzler-switzerland.com/sk/traky/details/1412/24/svetre-kooi-knit/pleten%C3%BD-kab%C3%A1t-kooi-knit.html, http://www.metzler-switzerland.com/sk/traky/details/1391/24/svetre-kooi-knit/pleten%C3%A9-%C5%A1aty-kooi-knit.html

Na strunu současné obliby barokních a secesních vzorů hraje taky tenhle přehoz z Merci Madame. Kdyby byl veletrh prodejní, už bych ho měla doma.

Pro muže toho bylo na veletrhu zatraceně málo. V podstatě jediný stánek s něčím zajímavým byl tenhle.

Barevné kalhoty a saka z kordu, moleskinu a dalších volnočasových materiálů by se do českých pánských šatníků hodily.

Veselé, přitom nijak přehnaně nápadné zemité barvy nemůžou vyděsit ani průměrného českého černokněžníka. A je to něco jiného než pořád ta sportovní červená a zelená.

Třpytivý kýč rozmáhající se poslední dobou v obchodech měl na veletrhu také své zastoupení. Šulc Paris Boutique, značková francouzská móda k vašim službám. Ty šaty s dámou, leopardími rukávy, pavím peřím a záplavou kamínků (na fotce to není dobře vidět, ale jsou všude) jsou tak zběsilé, že se mě zmocňuje iracionální touha je vlastnit. Nevím, s čím bych je nosila, ale na něco bych určitě přišla.

Módní přehlídky některých vystavujících firem posloužily jako dobrá ilustrace, jak může i mladá modelka v nevhodném modelu vypadat špatně, a naopak dobře i v celkem jednoduchém oblečení.

Spolehlivým zabijákem mladistvé svěžesti jsou volné vršky. Podívejte se na modelku zcela vpravo. Rovné červené kalhoty jsou klasika ve veselé barvě (já bych je pro mladou ženu ještě trochu zúžila u kotníků, ale to je detail), vršek to ovšem totálně zkazil: štíhlé tělo je zahaleno plandavou krabicí divokého vzoru a poněkud přeplácaného provedení.

z přehlídky značky Pause Café

Podobný případ je na této fotce. Když si modelka sundala překombinovanou krabici a objevilo se jednodušší, víc na tělo střižené tílko, vypadala hned jako mladá holka a ne jako stará mladá.

z přehlídky značky Pause Café

Na přehlídce Moděvy mě zaujaly tyto dva modely: jeden je jako ze starého Hollywoodu, druhý, krátký a vypasovaný kabátek ze dvou materiálů, je zase podle aktuálních trendů.

Přehlídka Sanu Babu byla jako obvykle sluníčkově pestrá a pytlovitá.

Na přehlídce Tonaku se mi líbil fascinator s oušky (z druhé strany v nich byly vidět ještě zlaté kuličky):

...a také celkový styling této modelky. Je takový... francouzský, lehce inspirovaný 20. léty. Kabelku bych ovšem nahradila.

A až nebudete vědět, kam utíkat pro džíny, značka Dromedar to jistí!

V druhé části článku budou boty, bižuterie a doplňky.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Co se skrývá za oponou street stylu?

Autor: Kateřina

Už dávno není výjimkou potkat na ulici hned několik blogerek, které... Celý článek

Dřív si nedokázala představit pro někoho šít, dnes má svoji značku

Autor: Redakce

Uživatelku Kayav sledujeme na Módním pekle už delší dobu. Začínala... Celý článek