STYL-KABO: Trendy pro rok 2018 a Vivienne Westwood

11.10.17 | autor Andrea

Český módní rybníček, výrobci a značky východního trhu, zajímavé přednášky o módním světě, životním stylu a zlatý hřeb v podobě Vivienne Westwood. Tak vypadal veletrh STYL-KABO.

Bylo mi jasné, že se letos nedostanu na MBFW. To znamenalo, že přijdu o jedinečnou příležitost vyfotit se před slavnou fotostěnou a sdílet ji se světem. MBFW už totiž dávno není o módě jako spíš o tom dát světu vědět o své účasti, a tedy příslušnosti k nějakému druhu lepší společnosti.

Že STYL-KABO bude mít nějakou fotostěnu a já se tak či tak neoctnu ve společenské bažině nicotnosti, nebylo úplně jisté. Stačit tak musela vidina přehlídky Vivienne Westwood a přednáška Ellen Haeser, která dokázala tyto bytostně důležité úvahy přebít stejně jako trapné vtipy o cestě do Brna.

Veletrh se samozřejmě netočil pouze kolem těchto dvou jmen. Hodně slyšet a především vidět byla Klára Nademlýnská a Pavel Berky. Mezi značkami pak Rinascimento, Chatty a E.daniely.

Ti, kteří o STYL-KABO ještě neslyšeli - jde o veletrh módního a obuvního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy. Jedná se o příležitost pro obchodníky v branži, ale i pro nás ostatní smrtelníky, které zajímá i něco víc než výlohy obchodů.

Ellen Haeser a lesklá budoucnost

Mimo to, že je Ellen vitální starší dámou, kterou bych jednou chtěla být, má i co říct. Její povídání se skvěle poslouchá, na druhou stranu se při celém jejím sluníčkovém projevu neubráním skepsi.

 Foto: STYLE - KABO, Ellen Haeser -   A. K. Foto: STYLE - KABO, Ellen Haeser - A. K.

Ellen totiž vidí a předpovídá velké změny v módním průmyslu. Lidé se podle ní odklání od krátkodobých trendů a opět se vrací ke kvalitě a klasice. To znamená, že postupně ubude módních bláznivých výstřelků a v šatnících se nám zase začnou množit nadčasové kvalitní kousky, které, jak jinak, odpovídají myšlence cost per wear (cena za nošení) a férové módy.

Tomu samozřejmě fandím, ale posun podobným směrem bohužel nevidím. Alespoň zatím.

Vrátit se mají kimona, pyžamové střihy a kalhoty s volným střihem a vyšším pasem - což vlastně není nic jiného než trochu lepší “kaďáky”, které letěly pár let zpět. Minout by nás neměly ani košile s volány, kanýry a širokými rukávy. Ty k nám ale, mám pocit, dorazily už tento rok. Nicméně můžete se radovat, nemusíte se jich na příští rok zbavovat.

Selfie mánie nám na rok 2018 zařídila zásobu nápadných náušnic, náhrdelníků, originálních límečků a jiných cingrlátek, kterými ozdobíme vše od krku nahoru.

V zímě 2018 nás budou hřát zajímavé futuristické kousky. Já sama asi zůstanu u klasického kabátu.

Foto: STYLE - KABO, Chatty, uprostřed Moděva -  A. K.Foto: STYLE - KABO, Chatty, uprostřed Moděva - A. K.

Co se týká barevných vyhlídek, mělo by nás zahalit množství odlesků. Obliba metalických materiálů má totiž tuto sezónu zažít vrchol.

Foto: STYLE - KABO, Zleva: E. Daniely, E. Daniely, Betty M -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Zleva: E. Daniely, E. Daniely, Betty M - A. K.

Mimo to nás prý čeká záplava - cituji: „excentrických barev v divokých kombinacích“. No… Už se těch kombinací v českých ulicích nemůžu dočkat. Ti, co by si divočinu rádi odpustili, se mohou těšit na pastelové barvy, květinové motivy a odstíny červené.

Foto: STYLE - KABO, Zleva: Klára Nademlýnská, leeda, Pavel Berky -  A. K.Foto: STYLE - KABO, Zleva: Klára Nademlýnská, leeda, Pavel Berky - A. K.

Vivienne Westwood

Rebelka sedmdesátých let, která za svou módu čelila stíhání za obscénnosti, stárne. Nebo zraje? S přibývajícím věkem se zákonitě mění i její tvorba. Odhalená prsa, hluboké dekolty, těsně utažené korzety na samém kraji bradavek a extravagantní modely se staly minulostí stejně jako její obchod “SEX”, oblečení s provokativními nebo protipolitickými zprávami.

Zdroj: www.i-d.vice.com, www.blogerky.cz, www.twitter.com/followwestwoodZdroj: www.i-d.vice.com, www.blogerky.cz, www.twitter.com/followwestwood

Nejde samozřejmě o bláznivou proměnu ze dne na den, ale o postupný vývoj od 80. let. A tak se Vivienne přes pirátskou kolekci, Tatler girls parodující vyšší třídu a inspiraci šlechtickou módou dostala ke kolekcím, jak je známe dnes.

Vivienne zkrátka přestala bojovat s politikou a smýšlením společnosti (mimo snahu informovat o klimatických změnách) a svou energii se rozhodla využít čistě v módní branži. Alespoň tak se tváří její poslední kolekce.

Pokochejte se sami.

Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood - A. K.
Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood - A. K.
Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood - A. K.
Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood - A. K.
Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood - A. K.
Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood -   A. K.Foto: STYLE - KABO, Přehlídka Vivienne Westwood - A. K.

Líbí se vám přehlídka Vivienne Westwood?

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Slunečný den

Autor: Ada

Často, když napíšu článek, objeví se v komentářích odkaz na nějakou... Celý článek

Ladislava

Autor: Ada

Zdroj: nyx.cz Ano, ohoz má být sladěný, ať už si pod tím... Celý článek