Bílé svatební šaty vás nudí? Nebraňte se barvám!

05.06.18 | autor Dominika

Váš drahý se vyslovil, takže plánujete den D? Pak jsou jednou z důležitých položek šaty. Bílá je sice tradiční, ale také nepovinná. Nebojte se barev!

Bílá Sněhurkám nesluší!


Už delší dobu si brousím zuby na napsání článku o barevných svatebních šatech. Ne, že bych se měla vdávat, ale po brouzdání na internetu jsem dospěla k názoru, že mně samotné jednou prosté bílé svatebky slušet zřejmě nebudou.

Kde beru tu jistotu? Od dětství jsem bledá jako ta Sněhurka. Mám hodně světlou pleť a na sluníčku se spíš opékám, než opaluji, takže ze Sněhurky se v průběhu letních měsíců stávám indiánem. Obávám se, že v bílých šatech zaniknu a budu v nich vypadat spíše jako Mrtvá nevěsta od Tima Burtona než epesní Krasomila Dominika. Naštěstí bílá je sice tradiční, ale není povinná.

Už jste četli o svatebních šatech členek britské královské rodiny?

Zdroj: pemberleyrose.tumblr.comZdroj: pemberleyrose.tumblr.com

Tradice bílých svatebních šatů


Na počátku tradice stála ve 40. letech 19. století britská královna Viktorie. Ještě před ní si bílou oblékla Marie Stuartovna nebo francouzská královna Filipa, ač ve Francii v té době platilo, že bílá barva na ošacení značí projev smutku a zarmoucení. Navíc je antropologicky dokázáno, že bílé oděvy nosily ženy velmi vzácně, protože byly nákladné na údržbu a často se musely škrobit a nažehlovat, aby bílá nezešedla a zůstala zářivá.

Po svatbě královny Viktorie vznikl nebývalý boom bílých svatebních šatů, z něhož vznikla tradice, která se udržuje dodnes. I když není to škoda? Následujících 5 barev v kombinaci s bílou vytvoří ty nejhezčí svatební šaty široko daleko.

Více o svatebních šatech královny Viktorie si můžete přečíst v článku 7 slavných žen, které tvořily dějiny módy.

Zdroj: dailymail.co.ukZdroj: dailymail.co.uk

Modrá není jen dobrá


Mým favoritem je bezesporu modrá barva. Zvláště v jemném pastelovém podání od blankytné modři po zpěněný mořský tyrkys. V kombinaci s bílou či našedlou dostávají svatební šaty zcela jiný rozměr. Kdo by totiž nechtěl být ve svůj svatební den za vodní vílu. Fantazii se meze nekladou. Jedno úskalí však vidím… Modré svatební šaty příliš nesednou zrzkám, protože v nich budou až moc kontrastní. Pokud k nim patříte, nesmutněte a čtěte dál!

Zdroj: burnettsboards.com a etsy.comZdroj: burnettsboards.com a etsy.com

Zrozena z pozemské zelené


Je to tak! Zelená sluší všem. Blondýnkám, zrzkám i brunetkám. Pokud se chcete odvázat a být „jinou“ nevěstou, zelená barva je k tomu předurčena! Nejlépe budou nevěstě sedět šaty ze sametu nebo saténu. V druhém zvoleném případě si však dejte pozor, abyste nešla k oltáři zmačkaná jako opětovně narovnaná kulička papíru. Krásná mechová barva se rozhodně hodí k již zmíněné zrzavé kštici a z každé rusovlásky vytvoří éterickou bytost. Blondýny i brunety však nemusí být v takovém případě pozadu. Nejlépe jim padnou bílé šaty se zelenou výšivkou, která celý outfit pozvedne a dodá mu punc neotřelosti.

Zdroj:bloglovin.com a ruffledblog.comZdroj:bloglovin.com a ruffledblog.com

Žluté letní mámení


V případě žlutých svatebních šatů se stávají vítězkami blondýnky. Odstín volte nejlépe v tlumené verzi barvy (spíše inklinující k hořčicové). Asi nejhezčí kombinací je bílý top či halenka a žlutá sukně. Tím se docílí efektního rozložení barevnosti a šaty nebudou působit překombinovaně. Samozřejmě může být róba i jednolitá, avšak dávejte pozor na sladění s partnerem a pamatujte i na celkovou výzdobu svatby. Jinak zapadnete v záplavě barev, což by každou nevěstu velmi zamrzelo.

Zdroj: stylemepretty.com a brides.comZdroj: stylemepretty.com a brides.com

Růžová nepatří jen holčičkám


Nevinná růžová v kombinaci s bílou vás přenese do romantických dob honosných zámků nebo přímo do pohádky o Šípkové Růžence. Barva nejlépe sedne opět blondýnkám, ale také překvapivě i brunetkám s olivovou pletí. V prvním případě kdekoho rozněžníte, třeba i svoji tchyni. V druhém případě vynikne krásný kontrast jemné růžové s tmavší barvou vlasů i pleti, což je geniální tah, jak na sebe připoutat plnou pozornost. Plusem růžové je, že se může nakombinovat s pastelovou zelenou, takže družičky oblékněte do zelenkavých rób, protože budou slušet opravdu každé z nich.

Zdroj: weddingchicks.com a ruffledblog.comZdroj: weddingchicks.com a ruffledblog.com

Barva oblečená do bublinek šampaňského


Jestli jsou na vás výrazné barvy příliš, ale za každou cenu nechcete být bílou nevěstou, zkuste odstín champagne. Barva bublinek oblíbeného alkoholu vás zjemní. Působivě vypadá barva šampaňského v kombinaci s bílou krajkou. Navíc šaty snadno sladíte s oblečením pro ženicha, zvolte však menší doplňky, jako třeba kravatu nebo kapesníček do klopy, jinak hrozí nevkusná katastrofa.

Drůžičky můžete obléknout do stejné champagne barvy či zlatého ošacení, aby ladily s vaší róbou. Vy sama však zůstanete originální díky závoji a třeba také bílým krajkám, se kterými zachováte alespoň částečně tradici bílých svatebních šatů.

Zdroj: weddinginspirasi.com a koees.comZdroj: weddinginspirasi.com a koees.com


Jak vybírat barevné svatební šaty?


Výběr barvy svatebních šatů je zcela na vás a na vašem vkusu i stylu. Dnešní doba velí, že každý musí být svým způsobem originální, avšak občas za jakou cenu, že? Rozhodujte se tedy podle svého vlastního uvážení a pocitu. Ne každému padne to, co vidí na sociálních sítích, proto je důležité vyzkoušet víc variant a posléze se rozhodnout, kterou zvolíte. S sebou na lov si vezměte svoji dobrou kamarádku, která vám poradí s výběrem, protože občas se ve svatebních salónech doporučují strašlivé hrůzy, což vás může přijít velmi draho. Něco o tom ví naše Andrea, která svatební salóny pěkně prozkoušela. Nezbývá než popřát hodně štěstí!

Co říkáte na barevné svatební šaty? Líbí se vám, nebo jste raději pro tradiční bílé?

konec.jpgkonec.jpg

Autor

Dominika

Dominika zbožňuje módu, vyhledává nové módní trendy a je botoholik. Má doma už přes 70 párů bot. Ráda cestuje, vyhledává umění a nejraději nosí minimalistické kousky.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Antiinspirace z terénu

Autor: Ada

Žádné zdržování, rovnou k věci! Vždycky když prohlížím stránky... Celý článek

Tunel do devadesátek

Autor: Ada

Mezi ty úchvatné fotky z fashion weeků by se hodilo nějaké hezké... Celý článek