Timeout, no nekup to!

20.08.14 | autor Ada

Klikla jsem na reklamu Slevomatu, která lákala na 25% slevu na knihy (na knížky mě dostanete vždycky). Sice se ukázalo, že je to jen na beletrii, takže k plánovaným orgiím v oddělení obrazových publikací bohužel nedojde, ale zato jsem zaznamenala, že na portálu se prodává i oblečení. Taky bohužel.

timeout.jpg

Skladba nabídky na portálu je logicky různorodá, takže tu najdete něco od Pietro Filipi, něco ze sportu a něco z oddělení hadrů na podlahu. Nejvíc mě ovšem zaujala značka Timeout, která má v ČR i kamenné obchody, většinou v nákupních centrech; jeden je v Brně, ale v nákupáku, kde jsem nebyla asi čtyři roky. Nevadí, kvůli Timeoutu tam určitě nepojedu. Většina jejich modelů je totiž praktickým cvičením minimalizace nákladů v oděvní výrobě.

Tady máme minimalizaci střihovou i materiálovou. Odmyslíme-li si raglánové rukávy, tvoří šaty dva sešité rovné obdélníky, stažené gumou v místě pasu typických bokovek, tj. pod muffinovými bůčky. Lichotivé. Materiál je polovina polyester, polovina viskóza. Jo, ani to není z bavlny nebo čisté viskózy.

Převzato z https://slevomat.sgcdn.cz/images/t/530/30/49/3049001-b4321f.jpg

Další tričko je ze směsovky bavlny a lnu, ale bohužel je tak strašně ušité, že je to úplně jedno. Střihově opět pytel, navíc celý křivý. Vidíte, jak linie řádků úpletů utíkají šikmo od pravého horního rohu dolů?

Převzato z https://www.slevomat.cz/moda-a-styl/zbozi/708857-damske-svetle-zelene-tricko-se-stahovanim-timeout

Dobře je to vidět na detailu, kde se můžete pokochat i záhybky pod výstřihem. Na takovém hadru (vnímáte tu průsvitnost, že jo) by ale nedržely pěkné, i kdyby se švadlena a holky v žehlírně rozkrájely.

Převzato z https://www.slevomat.cz/moda-a-styl/zbozi/708857-damske-svetle-zelene-tricko-se-stahovanim-timeout

Beztvarý svetýrek je z akrylu a polyesteru. Máte rádi žmolky?

Převzato z https://www.slevomat.cz/moda-a-styl/zbozi/709027-damsky-ruzovy-svetrik-timeout

Další BA/PESové tričko. Na fotce na Slevomatu vypadá modrá poněkud méně zářivě, zajímalo by mě, jak tričko vypadá doopravdy. Průsvitnost ovšem prozrazuje i originál fotka z webu Timeoutu - stačí se podívat na bílé pruhy.

Převzato z http://www.time-out.to/index.php?lang=cz&nav_id=e-shop-womens&page=e-shop-womens&zeme=&id=11931&start=0&category=1

Timeout ke svým tričkům nabízí i kalhoty a úžasné sportovní sukénky. Velmi muchlavá bavlna (což je nepochybně schválně, aby to mělo ten správný relax look) je zpracována do obvyklé válcové podoby. Nosí se proklatě nízko a náramně sluší hlavně ženám s dlouhým trupem a krátkýma nohama. A jestli takovou postavu nemáte, nebojte, takováhle sukně s dlouhým tričkem vám ji vykouzlí.

Převzato z http://www.time-out.to/index.php?lang=cz&nav_id=e-shop-womens&page=e-shop-womens&zeme=&id=12259&start=0&category=40#

Samotný web Timeoutu nabízí naprosto úžasné čtení. Vybírám to nejlepší:

"Značka TIMEOUT tedy vznikala jako reakce na příliš hektické životní tempo a určitou uniformitu a neosobnost, kterou diktují velké módní společnosti. Pro tyto společnosti je důležitější zisk než zachování vlastní míry kreativity a svobody pro módní trendy."
(odkaz zde)

V nabídce jsem nenašla jediný kus, který by perfektně nezapadal do současné uniformní nabídky. Bokové džíny, trička s nápisy, trička s lebkou, mikiny s kapucí, kostkované tílkové šaty. A že by pro Timeout byla svoboda a kreativita důležitější než zisk? Ale no tak.

"Vytváříme oblečení pro skutečné lidi, kteří vyžadují moderní oblečení pro volný čas a očekávají nejvyšší kvalitu a střih, který nejlépe doplňuje právě jejich těla a ne těla supermodelek."
(odkaz zde)

Nevím, jestli je pikantnější to tvrzení o nejvyšší kvalitě, nebo o vhodnosti válcovitých pytlů pro jiná než modelkovská těla. Ta slova jsou tak prázdná, že když jsem je opisovala, dunělo mi v klávesnici.

Používá látky založené na přírodních materiálech jako lněné vlákno, bavlna a vlna. Použití syntetiky TIMEOUT vnímá jako poslední možnou variantu pro zajištění vzhledu, kterého chce dosáhnout u svého oblečení.
(odkaz zde)

EXCUSE ME?! Poslední možná varianta zajištění vzhledu u toho pruhovaného trička byla spíchnout ho z bapesu? Jako že by se jinak mačkalo a nedrželo tvar? Designérům Timeoutu někdo zatajil existenci kvalitní bavlny, která to umí taky i bez příměsí. Nemám ráda, když mě někdo takhle lakuje.

Nezáleží na tom, jestli se jedná o tričko, svetr, džíny nebo bundu, TIMEOUT věnuje pozornost každému detailu, od výběru látky a barvy po šití a dodělání, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita a maximální pohodlí a trvanlivost.
(odkaz zde)

Nebýt poslední části věty, ani by to nelhalo. Obchodníci skutečně věnují pozornost každému detailu, aby zvolili tu nejlevnější možnost - jinak by těžko mohlo tričko stát dvě stovky. Na slova o nejvyšší kvalitě a trvanlivosti může Timeoutu naletět jen slepec.

Vedení společnosti je pyšné na přesné střihy a perfektní, zdánlivě zakázkové střihy.
(odkaz zde)

Ok, vzdávám to. Jdu pryč.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Pravé hedvábí. Krásně se leskne.

Autor: Ada

Co to je? Zdroj: fler.cz (Františka Bartůňková) Zdroj: fler.cz... Celý článek

Bez základů není domu...

Autor: Ada

...ani znalostí. Když se pod článkem o tričkovinách jedna ze... Celý článek