Tour de salon - svatební šaty a jiné dorty

26.08.16 | autor Andrea

Na jeden den jsme zapomněly, že jsou naše partnerské vztahy v troskách, a šly vybrat tu svou vysněnou bílou róbu. Jako správné ženy jsme hořely nezdolnou touhou vypadat jako princezny, a tak se kraječkama, pentličkama a tylem nesmělo šetřit.

V salonech nás nezajímaly pouze poklady, které ukrývají, ale i ženy, které se rozhodly svůj život obětovat pro šťastné chvilky cizích a starají se o to, aby vám to v den D opravdu slušelo.

Jak se ale tvářit, když vám šaty jako jsou tyhle, pracovnice salonu popíše: ”Je fakt, že jsou opravdu krásné. Takové střídmé, nepřeplácané.” Stane se. Kaskádu volánů, krajku nebo korálkový korzet může přehlédnout kde kdo.

A proto, že jsme neodmlouvaly, dostaly jsme ještě jeden krásný střídmý kousek. Takový romantický, jemný, na jarní svatbu jako dělaný.

Po zašněrování dvou šatů odbornice na svatební šaty usoudila, že se obsloužíme samy a někam se zdejchla. Vybrat šaty bylo obtížně, ale šla jsem na jistotu. Mám doma totiž podobnou noční košilku a ta mi MOC sluší.

Jestli do salonu jdete vybrat svatební šaty a vůbec nemáte představu, co by vám slušelo, nikdy neříkejte, že toužíte po něčem, co není tak okoukané, chcete něco speciálního a už vůbec ne, že si přejete vypadat jako princezna. S tím jsme totiž přišly my.

V salonním překladu to pravděpodobně znamená hooodně volánů, výrazné zdobení a nějaký ten rafinovaný prvek, který všem ostatním nevěstám a svatebčanům vytře zrak.

Třetím salon nás potěšil a zklamal zároveň. Jako správné družičky jsme kolegyni vybraly ty nejhorší šaty, které jsme našly. Na rozdíl od předchozích salonů slečna naše návrhy přísně zavrhla a kolegyni se rozhodla vybírat šaty sama. Jeden škodolibý kousek nám ale přeci jen prošel.

Aneb jak oslovit každou nevěstu - stačí spíchnout šaty se všemi možnými prvky, které by si nevěsta mohla přát. Zdobený korzet, krajka, široká tylová sukně, volány a je hotovo. Mimochodem ten volán nalevo není urvaný, to je takhle schválně.

Zas to ve mně probouzí myšlenku, jestli toho materiálu přeci jen není škoda.

Dál si salony osvojily hlášku z tržnice: “Suší, suší, akorát na vas.” Jen ji trochu vylepšily a říkají: “No do těhle šatů jste přímo narostla”. Což by nevadilo, kdyby to neříkaly u každého druhého modelu.

Padlo tam i něco ve smyslu:
“Když máte sexy nohy, nebojte se je ukázat.”
“Když myslíte, tak teda jo, já si je vyzkouším.”
“No tak ty vám sednou."

To nás samozřejmě přesvědčilo.

A pro družičky šaty máte?


“Nene, ještě ne. Máte něco hezkého?”
“Zkuste tady ty oranžové. To je moc pěkná barvička a hezký střih.”
“No tak tahle barva vám opravdu sedne, ty jsou přímo pro vás. Opravdu vám dělají krásnou postavu.
 

Není mi 15, nelibuji si v mrkvové barvě (to je samozřejmě otázka vkusu), nerada vypadám jako pštros. Mít místo zadku volánovou kouli též nepotřebuji.

Šaty bych si dokázala představit na patnáctileté slečně, která se chystá na svou imatrikulaci. Možná ještě na nějaký ten věneček. Ale ne jako šaty pro družičku.

Bohužel ty krásné mrkvové pro více družiček neměly a ušít další prý nelze. :,( Našly nám ale takové, které se prý k těm oranžovým stylově hodí. Druhá družička se tak musí smířit s chudší verzí. Díky třpytivému dekoltu a pásu naštěstí ne o tolik.

V salonu jsme se dozvěděly, že stejné šaty pro družičky už stejně nejsou IN. Působí to prý uniformně. Nevěsta snad nechce mít na svatbě vojandy?! Takže nám pro družičkový kvartet poskládaly tuto krásnou sadu.

Dýchá z něho vyváženost. Dvoje krátké, dvoje dlouhé, jedny trochu do oranžova a ty druhé do bordó. Šup, šup, než je zamluví někdo jiný!

Estetika v každém rohu

Kouzelně působí i salonní vitrínky. Jen řekněte samy, kde dnes seženete boty za 200,–? Boty do špičky se prý zas vrací do módy, nebo ne?

Plyšoví medvídci zas skvěle doplní svatební výzdobu. Mimo to se skvěle hodí jako svatební dar!

Hlavně aby bylo útulno!

Tour de salon v kostce

Ve skutečnosti ta nabídka v salonech není zas tak zlá. Ne že by se nenašly šaty, které by zasloužily už dávno vyřadit, ale počítaly jsme, že těch pekelných kousků á la sexy nevěst(k)a najdeme víc. Na druhou stranu ani šatů, u kterých by nastal WOW efekt, nebylo moc.

Námi navštívené salony byly nacpané ramínky s bílou, která neurazí ani nenadchne. Už u druhého salonu máte pocit, že koukáte na jedny a ty samé šaty. U třetího vaše nároky značně klesají. Ve čtvrtém už ani nevíte, co všechno jste měla na sobě. V pátém litujete, že jste svatbu vůbec začala plánovat.

Ženy, které v salonu pracují, vám většinou řeknou to, co si nejspíš přejete slyšet. Těžko totiž můžou říct, že v šatech vypadáte jako bečka, když se tváříte spokojeně a pravděpodobně je vybrala culící se družička na gauči. Holt se snaží prodat a i ty bídný kousky musí někomu udat.

Nakonec nás ty naše životní situace a ruce bez prstenu těší. Nastávajícím nevěstám přejeme pevné nervy a hlavně - upřímné družičky.

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Nej maturantka

Autor: Ada

Už několik z vás mi poslalo odkaz na soutěž o nejhezčí maturantku,... Celý článek

Svatební devatero

Autor: Ada

Nějakou shodou náhod jsem teď ve svém okolí a v diskuzích narazila... Celý článek