Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

19.01.17 | autor Michaela

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních, nebo negativních. Ani svět módy nezůstal stát při zdi a sezóny jaro/léto i podzim/zima si náležitě vychutnal. Pojďme se společně ohlédnout zpátky za těmi všudypřítomnými trendy.

* TrendyUvodni.jpg

Zadkománie pokračuje

Fitness a extrémní zájem o zdravý životní styl nás v posledních letech doslova zahlcuje ze všech médií. Podle něj má žena zapomenout na elegantní kabelku v upravené ručce a místo ní raději chytit do vypracované pracky kus litiny. V rámci tréninku potom zařadit i populární dřepy a při zvedání v lesku proudů potu vystrčit pořádnou zadnici. Zadnici, na kterou si může dovolit natáhnout i třeba stále čím dál více oblíbené leginy.

Ačkoli muži tuto novou podobu křehkého pohlaví z větší části vítají, mnohé ženy si zoufají. Docílit toho žádaného oblého tvaru není nic jednoduchého. A kde zůstává to okouzlující vystrčení vzad à la Ferda Mravenec?

Zdroj: freddykalhoty.cz, pushupjeans.czZdroj: freddykalhoty.cz, pushupjeans.cz

Ještě, že módní i byznys svět umí vyjít svým klientkám vstříc! Místo Ferdy přišly na pomoc Freddy. Push-upky na zadek. V tomto případě věřím, že se trend vyšpulených půlek udrží ještě minimálně další rok. Vždyť je to sexy. Nebo ne?

Push up už je i sukně? K nevíře! A cena 2750 Kč je také k nevíře. Ale pro vystrčený zadek všechno! Už se těším na to mraveniště v ulicích - jen, co se zase oteplí a shodíme kabáty. Ježíšek těch Freddy zdvihačů půlek nadělil jistě dost.

Armáda v parkách

Když jsem loni stála v jednom z místních obchodních domů, připadala jsem si jako v seriálu MASH. Nic proti tomu seriálu, ale všudypřítomnou khaki moc nemusím. To je ovšem čistě můj problém. První parky, které se k nám dostaly, byly praktické delší bundy, strohého rázu, ozdobené maximálně chlupem v neutrální barvě okolo kapuce. Dle nositelek ke všemu se hodící.

Že se trend brzy přejí bylo jasné, a tak přišly inovace. Stříbrné zipy, výrazné zapínání, souboj khaki s béžovou i koženkové rukávy, díky kterým se bunda nedá hodit ani do pračky. Respektive dá, ale chce to odvahu, silnou povahu a možná i zálohu na novou bundu.

Zdroj: simplemente.cz, kingsassy.com, misspap.co.ukZdroj: simplemente.cz, kingsassy.com, misspap.co.uk

Letos však parky prošly opravdovým „tuningem“ - v ulicích potkáváme nejen tradiční vojenský maskáč, ale dokonce i růžové mámení. Konečně něco dívčího, maskulinních parek bylo dost.

Toužíte zazářit a vlastnit jedinečný kousek? Parka s růžovým chlupem je pro vás jako dělaná. Je tak originální, že v ní v pražských ulicích potkáte jenom cca 7 - 8 dam a dívek různé věkové škály během 45 minut. Osobně počítáno a čárkováno. Pro srovnání kolemjdoucích v černých kabátech bylo za 15 minut odhadem tak tisíc.

Kam pro růžovou parku?

Nemusíte objednávat ze zahraničí. Ani z Aliexpressu, který růžové mámení posílá do celého světa. Dokonce nemusíte ani nakupovat o 5 stovek dráž v jednom z tisíců přeprodejových „butiků“ a butiků s „italskou“ módou. Stačí vyrazit třeba do Gate. Nebo do Janis Fashion. Pochodíte. A možná i se slevou - přeci jenom je to trend 2016.

Zdroj: joblo.com, cdn.collider.comZdroj: joblo.com, cdn.collider.com

Už vím, odkud přišla inspirace! Modní návrháři si zřejmě před spaním pouští trolí pohádku. A já si původně myslela, že na vině je růžové štěstí - ibáček. Anebo LSD. I když, možná v tom sehrálo svou roli všechno dohromady.

Bombery bodují

Vždycky jsem si říkala, že koženkové bundičky nemůže nic vytlačit. Chyba lávky a mé hlávky. Loni jsem jich v obchodech tolik nepotkala. Schválně píšu v obchodech, protože v ulicích se jich procházelo stále dost. A vyprodáním to nebylo.

Nabídka obchodů byla tentokrát bomberová. U některých kousků ten přehnaný objem v oblasti ramen a hrudníku působil až příliš objemně, ale budiž - oversized je také v kurzu. Nakonec musím přiznat, že kombinace bomberu, vyhlížejícího tak drsně jako babiččin 30 let starý běhoun v předsíni, s jemnou květinovou výšivkou se mi velmi líbila.

Zdroj: hm.com, ffdivat.com, shop.mango.comZdroj: hm.com, ffdivat.com, shop.mango.com

Možná to už není žádný pravý bomber. Je to jenom inspirace. Prostě lepší šusťákovka nebo mikina, která v dobré kombinaci vypadá pěkně a ráda ji uvidím třeba i na jaře 2017.

Sametová revoluce

Když jsem před lety vytáhla ze skříně máminy večírkové šaty, v kterých zářila už na začátku 90. let, dostalo se mi doporučení, ať je rovnou vyhodím. Přímo od autorky. No jistě, tehdy si ještě mladá krev šila zhusta doma.

Neudělala jsem to s dovětkem, že vyhodit šaty ze sametu a jakéhokoliv stáří, by byl hřích. Následně jsem si na protest koupila i zelenou sametovou sukni. Rok mé okolí zvedalo obočí nad tím kouskem a ejhle, přišel podzim a do obchodů vpadla sametová nálada. Sametová sáčka, sukně, vesty, šaty, elasťáky a dokonce… dokonce i elegantní kalhoty! Škoda jen, že málokdy padnou tak, jako modelce na fotografii a pozor, s oblibou se vytahují - do šířky i do délky.

Zakomponovaly jste do svého šatníku samet i vy? Nebo souhlasíte s názorem dam středního věku okolo mne, a sice: „Samet patří jedině na oponu nebo do rakve“?

Při prohlížení nabídky obchodů jsem došla k závěru, že pro samet je vyhrazena jen zelená, černá, červená a při troše štěstí fialová. Zajímalo by mne, kdo usoudil, že sametu nesluší třeba oranžová?

Já vím, že byste mi to neodpustily… Takže vám ukážu i ty památeční - sametové, které mají okolo 20 let. A stále drží. Jediné, co nedrželo, byly moje nervy při focení. Ujížděly mi pěkně, když jsem zjistila, že samet se jen tak vyfotit nedá.

Oobojkujte se

Jakmile se mluví o sametu, vybaví se mi i sametky. Nosily jsme je už v 90. letech a na podzim 2016 nabraly nový dech. Ano, přesně ty černé sametové stuhy myslím. Někdy byly bez příkras, ale když se na nich houpalo zlaté srdíčko nebo štrasový kosočtverec, hned stouply na ceně!

Zdroj: asos.com, topshop.comZdroj: asos.com, topshop.com

Obchody nám jich předešlou sezonu nabídly nespočet. I v koženkových variantách. A jásaly nejen dominy, ale i retro maniačky a nostalgické duše. Přiznám se, že jsem také neodolala a pořídila si jeden nový kousek, po věčném otáčení zapínáním dopředu jsem ho ovšem založila do šperkovnice. Na to nemám nervy - stejně, jako na focení sametových šatů.

Tipovaly byste sametce se srdíčkem 20 let? Ne? Pak věřte, že jí je zrovna tolik. Sametka s Marilyn je možná pro někoho kýč, ale mne si získala! A co teprve ten růžový podvazek na krk. Zablokování páteře nehrozí, konečně praktický trend! I když pozor na správný obvod, jinak bude následovat krční muffin + modrá barva v obličeji není zrovna lichotivá.

Třásně pro Rybanu

Třásně nás sice už neopustily několik sezón, ale v roce 2016 je potkala řada inovací. Ta nejzásadnější spočívala v materiálu. Černou koženku/kůži totiž vystřídala látka. Místo černé jsme se tak mohly odít do béžové, koňakové i kovbojsky hnědé a dokonce i modré. Škoda jen, že jsem třásně vídala především v módních magazínech a nabídkových newsletterech. Přeci jenom, není to zase tak špatný trend - konečně by se nám to v ulicích i trochu zavlnilo.

Zdroj: modino.cz, New Yorker fashion, asos.comZdroj: modino.cz, New Yorker fashion, asos.com

Varování: Nikdy nenoste třásně ve větrném počasí. Zatímco v bezvětří si budete připadat jako sexy Nšo-či nebo v o trochu horším případě jako Elvis Presley, při rychlosti větru od 30 km/h se změníte v něco nápadně připomínajícího létajícího a šustícího draka.

Konec tikání

Masový zájem o hodinky je zpět. Tentokrát jde o hodinky, které dotikaly. Zato jsou obdařeny množstvím šikovných funkcí, nutných k životu každého fitness-fashion guru. Zatímco původně bylo k dostání pouhých pár variant, během několika měsíců se na trh dostalo obrovské množství nových typů. Chcete s hodinkami nejen měřit čas, ale i fotit? Žádný problém! A pak - sledování spálených kalorií není také k zahození. Zvlášť nyní po Vánocích.

Zdroj: tomtom.com, apple.com, fitbit.com, sonymobile.com, samsung.com, u8watch.net, lemfo.com

Sice netikají, ale hezky vibrují, když přijde smska. Obtěžovat se hledáním mobilu ve slavné, černé díře = ženské kabelce? Zapomeňte, sms si přečtete na hodinkách a díky těm se SIM slotem rovnou i odepíšete. Takže při dovolené nezapomeňte „nechtěně“ zapomenout doma mimo mobil také hodinky. Ať vás práce zase nedožene.

Ostatní trendy

Módních novinek bylo v roce 2016 samozřejmě víc (farmářky, rozdrbaná kolena, backpacky, atd.), ale než bych je všechny prošla, spálila bych těch kalorií příliš. Už takhle mě alarmuje dárek od módní trendy sledujícího Ježíška, že jsem překročila hranici doporučeného denního množství kroků. Proto honem k tomu poslednímu, nejdůležitějšímu krůčku:

Do roku 2017 (si) přeji co nejvíce zajímavých trendů, co nejméně růžového osrstění a spoustu dobře sedících a slušivých módních úlovků, za které se tasí kreditka bez výčitek. I když, někdy by stačil i jeden jediný.

Autor

Michaela

Extrovertní snílek, usměvavý bručoun, optimistický realista, utrácivý šetřílek. V módě jednou basic bitch, podruhé rockerka, potřetí jeptiška... Zkrátka nevyzpytatelná. A tůze náladová. Jedno je ale jisté: velké brýle a kulaté límečky jí jen tak někdo neodpáře.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Oveeec
2807 příspěvků 19.1.17 00:27

Zbytečné, zbytečné, ZBYTEČNÉ.

Helenuše
358 příspěvků 19.1.17 06:08

Kromě fotek u sametu a obojků mi chybí lehkost. Článek nezapře urputnou snahu být za každou cenu vtipný.

Betynka02
384 příspěvků 19.1.17 06:53
PROSÍM

Já vím, že jsme na pekle, ale dejte sem někdo článek taky o hezkých a slušivých věcech! Tyhle hnusy vídám stále. Jak na ulicích, tak na internetu.
Proč je hezkého pomálu??!!

Příspěvek upraven 19.01.17 v 06:54


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 07:11

Kde jsou ty sametové šaty z devadesátých let? A toho čeho jsou plné krámy, si dokážu všimnout sama. Tak nějak o ničem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 07:19

Michaela s humorem ala Krampol zde chyběla!

Alterations
753 příspěvků 19.1.17 08:30

Moje pětasedmdesátiletá přítelkyně se konečně zbavila celoživotního traumatu a koupila si ve Španělsku vycpané kalhotky. Ty bombery nejsou vůbec špatné! Jakýkoli krátký vršek a něco jako legíny k tomu - to je bohužel většinou problém.

benyka
9115 příspěvků 19.1.17 08:42

Pro mě velmi užitečný článek, protože momentálně hledám nějaký jednoduchý typ mobilního telefonu (jen základní funkce), který bych bez problémů měla pořád u sebe. Mobil v hodinkách by byl asi optimálním řešením. Máte s tím někdo zkušenost?

XIII
71 příspěvků 22.1.17 01:18

Hodinky s mobilem jsou zbytečně přechytralé, rychle se vybíjejí a stojí majlant. Dejte tomu tak pět let, než se objeví použitelné modely.

Zatím zkuste třeba https://www.alza.cz/…35d-dual-sim za cenu jednoho trochu opulentnějšího oběda. Měl jsem ho v ruce - je to prcek akorát do kabelky a vypadá jak krabička s malovátky. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 09:06

@benyka Ty hodinky jsou prislusenstvi k mobilu, ne jeho nahrada ;-)

Undomiel
13 příspěvků 19.1.17 09:58

@Amigdala dnes už se dají sehnat i hodinky, které nahradí telefon úplně :-) sice ještě většinou nejsou úplně vychytané všechny mouchy ale sehnat se dají :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 10:00

@Undomiel Například?

Admin Módnípeklo.cz
1151 příspěvků 19.1.17 10:15

@KoraKora Díky za upozornění. Obrázek se šaty už se ve článku zobrazuje.

Pěkný den,

Josefina

benyka
9115 příspěvků 19.1.17 10:16

@Amigdala To by mi stačilo. Aby mě upozornily, že někdo volá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 10:27

A tak není k zahození, když kouknete na hodinky kdo volá a případně telefon necháte v klidu v kabelce ;-)

ming_xing
1324 příspěvků 19.1.17 11:48

NUDA. co je v nabidce obchodu, jaksi vime vsechny, informacni hodnota clanku je tedy zcela nulova. ale chapu, ze je potreba vytvorit pracovni misto pro nejakou protekcni slecnu, ktera si pak do CV bude moci napsat „modni redaktorka“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 11:57

Copak informační hodnota, ale ta urtputná snaha o humor je tristní!

ming_xing
1324 příspěvků 19.1.17 12:12

@Amigdala ..na tu uz jsme po „clancich“ Redakce a Andrey celkem zvykli :D

benyka
9115 příspěvků 19.1.17 12:29

@Amigdala To je taky dobré využití. :-) Ale já to spíš potřebuji, když lítám mezi kanceláří v přízemí, prádelnou, bytem v patře a zahradou, abych nemusela mobil všude tahat s sebou. Většinou se to fakt nehodí, protože tahám fůru jiných věcí. Ale ty hodinky spárované s mobilem mají prý malý dosah, takže asi nic pro mě.

Paris1789
5338 příspěvků 19.1.17 14:07

Michaelo, jako autorka máte před sebou ještě dlouhou a trnitou cestu. Rady zbůhdarma nedávám, takže mé upozornění, že i po vyražení poloviny slov z textu (možná i náhodně vybraných) by jeho hodnota neutrpěla, berte prosím jako snahu o vylepšení této platformy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.17 14:30

Mě by zajímalo, jestli Michaela náhodou neabsolvovala Literární akademii, měla jsem to štěstí se dvěma přijít do styku, měly dojem, že jsou stvořené pro PR a psaly podobně rádoby nápadité texty, samá hyperkreativní metafora, ty moje navíc s velmi slabou znalostí jazyka i gramatiky, Michaela by klíďo mohla bejt jedna z nich!

motiva
128 příspěvků 19.1.17 20:53

Ta Vaše charakteristika, Michaelo, to je jako když se děti učí hledat protiklady: chytrý - hloupý, utrácivý šetřílek, extrovertní snílek, vážně se takhle vidíte?

Doudou
1387 příspěvků 19.1.17 21:23

Obsah ujde, forma je hrozná. Fakt se to nedá číst.

bluetea01
13 příspěvků 19.1.17 23:17
ubohá Ribanna...

… článek je jak stylistický cvičení z hodiny češtiny pro začátečníky, ale nejvíc mě bolí ta zprzněná Ribanna, za tu bych jako milovnice mayovek fackovala :-/

Karin
3948 příspěvků 20.1.17 12:51

Taky jsem se na tom zasekla. Nejdřív mě napadlo, jestli „rybana“ není něco jako lesana…

lesnížínka
223 příspěvků 20.1.17 08:15

Milá Michaelo, jestli je vám patnáct, tak to není špatné! ;) Jinak musím souhlasit s předchozími názory, že tento sloh čpí velkou touho zaujmout a pobavit…jenže je krkolomný a o ničem.

MP Helena
85 příspěvků 20.1.17 14:24

Přesně tak. Jenže podle příspěvků v komentářích mám pocit, že velké množství čtenářek MP je spíš ve věku Michaeliny maminky, takže nám takový článek moc neřekne. Třeba příspěvek o sametu není úplně moc podnětný. Podobný samet měla i moje maminka na šaty a považovaly jsme to za hrozně nekvalitní samet proti tomu, ze kterého se běžně šily třeba sukně „do divadla“. Taky nechápu, proč bych se měla podivovat, že sametová stužka je 20 let stará. Podle stylu by klidně mohla být stará třeba 80 let. Myslím, že moje maminka pořád ještě má nějaký takový podobný šperk, co nosila do tanečních (v roce 1966).

Dóbře_zlato_moje
330 příspěvků 20.1.17 10:11

„Chyba lávky i mé hlávky.“
„…co nejméně růžového osrstění…“
atd. atd.

Beruska13
173 příspěvků 20.1.17 10:39

…a co nám to mělo říct?

Alena Tajemná
43 příspěvků 20.1.17 20:28

Bože, další módní blogísek. Nemohlo by MP vytvořit kategorie článků, třeba podle věku čtenářů? Já po měsíci zabrouzdala a opět odkvačím neukojena. Poslední dobou už tu není co číst.

Alena Tajemná
43 příspěvků 20.1.17 20:33

Ještě mě napadlo, že bych uvítala nějaké informace o pisatelích. Reálné. Mě zajímá kdo ovlivňuje masy čtenářů MP.
A taky do redakce někoho 30+,40+ a 50+. Pak se ještě možná zase někdy začtu.

zwedavka
1264 příspěvků 21.1.17 07:03

Tak jsem spatřila první zelenou bundu s růžovým osrstěním. U nás na vesnici, takže prima „ladila“ s barvenými zrzavými vlasy.

zwedavka
1264 příspěvků 21.1.17 07:03

Tak jsem spatřila první zelenou bundu s růžovým osrstěním. U nás na vesnici, takže prima „ladila“ s barvenými zrzavými vlasy.

Mademoiselle K.
36 příspěvků 21.1.17 12:14

Milá Michaelo, parka je skvělá věc, pokud je kvalitní a umíš dobře zkombinovat. V mínusových teplotách v ní třeba chodí velká část Finska a nepřipadá mi, že by vypadali jako ze serálu MASH.
Ten růžový nesmysl u krku by nevypadal dobře na ničem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.17 12:48

Ale jo, když je to originál a umí se to.
http://www.mmi.it/…-pm246s-8749

Příspěvek upraven 21.01.17 v 14:10

Mademoiselle K.
36 příspěvků 21.1.17 13:09

Ta světle růžová je super!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.17 13:10

Cena již méně, 4.250,– EUR :-)

Valounek
46 příspěvků 21.1.17 21:21

Ona je to taky lištička s mýválkem :) Ale určitě je v tom teplo.

benyka
9115 příspěvků 22.1.17 09:12

@XIII Už mám něco podobného vyhlídnutého, ale neřeší to příliš můj problém. Zatím jsem ho vyřešila pouzdrem za opasek na stávající mobil. Budu zkoušet, jak to bude fungovat v provozu, a počkám, až mobil odejde do věčných lovišť, třeba se mezitím dočkám nějakých milých inovací.

Metalhop
7 příspěvků 23.1.17 18:35

Mě článek docela pobavil (možná to bude i tím, že zřejmě věkově patřím do podobné kategorie). Je ale pravda, že autorka zatím napsala samé negativistické články a žádný o pěkném oblečení…

Semtex
42 příspěvků 23.1.17 22:14
Hm

Nemam moc ve zvyku kritizovat, ale tentokrat musim souhlasit s ostatnimi, ze se to neda cist. Bohuzel i v psanem projevu lze vycitit neprirozenost, stejne jako v mezilidskem kontaktu vetsinou poznate, kdyz si druhy hraje na neco, co neni.
Michaelo, ne kazdy umi psat prirozene vtipne a odlehcene clanky, evidentne vcetne Vas. Na tom neni nic spatneho, ja bych si radsi precetla „normalni“ text, ktery by ale daval nejaky smysl. Myslim, ze kdybyste napsala neco „jak Vam zobak narostl“, urcite by to dopadlo lip. Tenhle clanek je ve sve snaze zaujmout a pobavit tak krecovity, az je to trapne.

Příspěvek upraven 23.01.17 v 22:19

porjk
3209 příspěvků 28.1.17 09:20

Jak se tu při nedávném exodu volalo po inteligentnějších uživatelkách, pak by mělo peklo přecejen nabídnout něco víc, než toto.

Hermiona97
6 příspěvků 11.2.17 20:39

K těm pushup „leginam“.. já bych to nenosila, ale autorka by si stejně mohla uvědomit, že ty kalhoty dají vyniknout hezkemu zadku. Žádné vystrkovani zadnice, což asi vydedukovala z pushup podprsenek. Z rozteklého zadku to nic nevyčaruje, tuším. Chápu, že článek je pokus (za mě dost nezdařilý, moje spolužačky píšící do malých novin pár řádků to umí líp) o hyperbolu plnou sarkazmu. Jenže to je humor chytrý, to že Ada ho umí, neznamená, že to bez problémů napíše každý :D. Jo a co je špatného na udržování postavy?

MarryJu
569 příspěvků 19.1.17 12:25

Konečně další článek- potěšila jsem se, když jsem otevřela MP.No ,nedocetla.Nuda,nuda strašná

Valounek
46 příspěvků 19.2.17 18:09

Stačí se podívat, kolik je pod posledními články, spíš pod články za poslední měsíce, komentářů. Ach, kde jsou časy Adiny, kde? Vítr je odvál, voda odplavila… nebo co. Ado, volám tě! Hell needs your help!

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek