Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

19.01.17 | autor Michaela

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních, nebo negativních. Ani svět módy nezůstal stát při zdi a sezóny jaro/léto i podzim/zima si náležitě vychutnal. Pojďme se společně ohlédnout zpátky za těmi všudypřítomnými trendy.

TrendyUvodni.jpg

Zadkománie pokračuje

Fitness a extrémní zájem o zdravý životní styl nás v posledních letech doslova zahlcuje ze všech médií. Podle něj má žena zapomenout na elegantní kabelku v upravené ručce a místo ní raději chytit do vypracované pracky kus litiny. V rámci tréninku potom zařadit i populární dřepy a při zvedání v lesku proudů potu vystrčit pořádnou zadnici. Zadnici, na kterou si může dovolit natáhnout i třeba stále čím dál více oblíbené leginy.

Ačkoli muži tuto novou podobu křehkého pohlaví z větší části vítají, mnohé ženy si zoufají. Docílit toho žádaného oblého tvaru není nic jednoduchého. A kde zůstává to okouzlující vystrčení vzad à la Ferda Mravenec?

Zdroj: freddykalhoty.cz, pushupjeans.czZdroj: freddykalhoty.cz, pushupjeans.cz

Ještě, že módní i byznys svět umí vyjít svým klientkám vstříc! Místo Ferdy přišly na pomoc Freddy. Push-upky na zadek. V tomto případě věřím, že se trend vyšpulených půlek udrží ještě minimálně další rok. Vždyť je to sexy. Nebo ne?

Push up už je i sukně? K nevíře! A cena 2750 Kč je také k nevíře. Ale pro vystrčený zadek všechno! Už se těším na to mraveniště v ulicích - jen, co se zase oteplí a shodíme kabáty. Ježíšek těch Freddy zdvihačů půlek nadělil jistě dost.

Armáda v parkách

Když jsem loni stála v jednom z místních obchodních domů, připadala jsem si jako v seriálu MASH. Nic proti tomu seriálu, ale všudypřítomnou khaki moc nemusím. To je ovšem čistě můj problém. První parky, které se k nám dostaly, byly praktické delší bundy, strohého rázu, ozdobené maximálně chlupem v neutrální barvě okolo kapuce. Dle nositelek ke všemu se hodící.

Že se trend brzy přejí bylo jasné, a tak přišly inovace. Stříbrné zipy, výrazné zapínání, souboj khaki s béžovou i koženkové rukávy, díky kterým se bunda nedá hodit ani do pračky. Respektive dá, ale chce to odvahu, silnou povahu a možná i zálohu na novou bundu.

Zdroj: simplemente.cz, kingsassy.com, misspap.co.ukZdroj: simplemente.cz, kingsassy.com, misspap.co.uk

Letos však parky prošly opravdovým „tuningem“ - v ulicích potkáváme nejen tradiční vojenský maskáč, ale dokonce i růžové mámení. Konečně něco dívčího, maskulinních parek bylo dost.

Toužíte zazářit a vlastnit jedinečný kousek? Parka s růžovým chlupem je pro vás jako dělaná. Je tak originální, že v ní v pražských ulicích potkáte jenom cca 7 - 8 dam a dívek různé věkové škály během 45 minut. Osobně počítáno a čárkováno. Pro srovnání kolemjdoucích v černých kabátech bylo za 15 minut odhadem tak tisíc.

Kam pro růžovou parku?

Nemusíte objednávat ze zahraničí. Ani z Aliexpressu, který růžové mámení posílá do celého světa. Dokonce nemusíte ani nakupovat o 5 stovek dráž v jednom z tisíců přeprodejových „butiků“ a butiků s „italskou“ módou. Stačí vyrazit třeba do Gate. Nebo do Janis Fashion. Pochodíte. A možná i se slevou - přeci jenom je to trend 2016.

Zdroj: joblo.com, cdn.collider.comZdroj: joblo.com, cdn.collider.com

Už vím, odkud přišla inspirace! Modní návrháři si zřejmě před spaním pouští trolí pohádku. A já si původně myslela, že na vině je růžové štěstí - ibáček. Anebo LSD. I když, možná v tom sehrálo svou roli všechno dohromady.

Bombery bodují

Vždycky jsem si říkala, že koženkové bundičky nemůže nic vytlačit. Chyba lávky a mé hlávky. Loni jsem jich v obchodech tolik nepotkala. Schválně píšu v obchodech, protože v ulicích se jich procházelo stále dost. A vyprodáním to nebylo.

Nabídka obchodů byla tentokrát bomberová. U některých kousků ten přehnaný objem v oblasti ramen a hrudníku působil až příliš objemně, ale budiž - oversized je také v kurzu. Nakonec musím přiznat, že kombinace bomberu, vyhlížejícího tak drsně jako babiččin 30 let starý běhoun v předsíni, s jemnou květinovou výšivkou se mi velmi líbila.

Zdroj: hm.com, ffdivat.com, shop.mango.comZdroj: hm.com, ffdivat.com, shop.mango.com

Možná to už není žádný pravý bomber. Je to jenom inspirace. Prostě lepší šusťákovka nebo mikina, která v dobré kombinaci vypadá pěkně a ráda ji uvidím třeba i na jaře 2017.

Sametová revoluce

Když jsem před lety vytáhla ze skříně máminy večírkové šaty, v kterých zářila už na začátku 90. let, dostalo se mi doporučení, ať je rovnou vyhodím. Přímo od autorky. No jistě, tehdy si ještě mladá krev šila zhusta doma.

Neudělala jsem to s dovětkem, že vyhodit šaty ze sametu a jakéhokoliv stáří, by byl hřích. Následně jsem si na protest koupila i zelenou sametovou sukni. Rok mé okolí zvedalo obočí nad tím kouskem a ejhle, přišel podzim a do obchodů vpadla sametová nálada. Sametová sáčka, sukně, vesty, šaty, elasťáky a dokonce… dokonce i elegantní kalhoty! Škoda jen, že málokdy padnou tak, jako modelce na fotografii a pozor, s oblibou se vytahují - do šířky i do délky.

Zakomponovaly jste do svého šatníku samet i vy? Nebo souhlasíte s názorem dam středního věku okolo mne, a sice: „Samet patří jedině na oponu nebo do rakve“?

Při prohlížení nabídky obchodů jsem došla k závěru, že pro samet je vyhrazena jen zelená, černá, červená a při troše štěstí fialová. Zajímalo by mne, kdo usoudil, že sametu nesluší třeba oranžová?

Já vím, že byste mi to neodpustily… Takže vám ukážu i ty památeční - sametové, které mají okolo 20 let. A stále drží. Jediné, co nedrželo, byly moje nervy při focení. Ujížděly mi pěkně, když jsem zjistila, že samet se jen tak vyfotit nedá.

Oobojkujte se

Jakmile se mluví o sametu, vybaví se mi i sametky. Nosily jsme je už v 90. letech a na podzim 2016 nabraly nový dech. Ano, přesně ty černé sametové stuhy myslím. Někdy byly bez příkras, ale když se na nich houpalo zlaté srdíčko nebo štrasový kosočtverec, hned stouply na ceně!

Zdroj: asos.com, topshop.comZdroj: asos.com, topshop.com

Obchody nám jich předešlou sezonu nabídly nespočet. I v koženkových variantách. A jásaly nejen dominy, ale i retro maniačky a nostalgické duše. Přiznám se, že jsem také neodolala a pořídila si jeden nový kousek, po věčném otáčení zapínáním dopředu jsem ho ovšem založila do šperkovnice. Na to nemám nervy - stejně, jako na focení sametových šatů.

Tipovaly byste sametce se srdíčkem 20 let? Ne? Pak věřte, že jí je zrovna tolik. Sametka s Marilyn je možná pro někoho kýč, ale mne si získala! A co teprve ten růžový podvazek na krk. Zablokování páteře nehrozí, konečně praktický trend! I když pozor na správný obvod, jinak bude následovat krční muffin + modrá barva v obličeji není zrovna lichotivá.

Třásně pro Rybanu

Třásně nás sice už neopustily několik sezón, ale v roce 2016 je potkala řada inovací. Ta nejzásadnější spočívala v materiálu. Černou koženku/kůži totiž vystřídala látka. Místo černé jsme se tak mohly odít do béžové, koňakové i kovbojsky hnědé a dokonce i modré. Škoda jen, že jsem třásně vídala především v módních magazínech a nabídkových newsletterech. Přeci jenom, není to zase tak špatný trend - konečně by se nám to v ulicích i trochu zavlnilo.

Zdroj: modino.cz, New Yorker fashion, asos.comZdroj: modino.cz, New Yorker fashion, asos.com

Varování: Nikdy nenoste třásně ve větrném počasí. Zatímco v bezvětří si budete připadat jako sexy Nšo-či nebo v o trochu horším případě jako Elvis Presley, při rychlosti větru od 30 km/h se změníte v něco nápadně připomínajícího létajícího a šustícího draka.

Konec tikání

Masový zájem o hodinky je zpět. Tentokrát jde o hodinky, které dotikaly. Zato jsou obdařeny množstvím šikovných funkcí, nutných k životu každého fitness-fashion guru. Zatímco původně bylo k dostání pouhých pár variant, během několika měsíců se na trh dostalo obrovské množství nových typů. Chcete s hodinkami nejen měřit čas, ale i fotit? Žádný problém! A pak - sledování spálených kalorií není také k zahození. Zvlášť nyní po Vánocích.

Zdroj: tomtom.com, apple.com, fitbit.com, sonymobile.com, samsung.com, u8watch.net, lemfo.com

Sice netikají, ale hezky vibrují, když přijde smska. Obtěžovat se hledáním mobilu ve slavné, černé díře = ženské kabelce? Zapomeňte, sms si přečtete na hodinkách a díky těm se SIM slotem rovnou i odepíšete. Takže při dovolené nezapomeňte „nechtěně“ zapomenout doma mimo mobil také hodinky. Ať vás práce zase nedožene.

Ostatní trendy

Módních novinek bylo v roce 2016 samozřejmě víc (farmářky, rozdrbaná kolena, backpacky, atd.), ale než bych je všechny prošla, spálila bych těch kalorií příliš. Už takhle mě alarmuje dárek od módní trendy sledujícího Ježíška, že jsem překročila hranici doporučeného denního množství kroků. Proto honem k tomu poslednímu, nejdůležitějšímu krůčku:

Do roku 2017 (si) přeji co nejvíce zajímavých trendů, co nejméně růžového osrstění a spoustu dobře sedících a slušivých módních úlovků, za které se tasí kreditka bez výčitek. I když, někdy by stačil i jeden jediný.

Autor

Michaela

Extrovertní snílek, usměvavý bručoun, optimistický realista, utrácivý šetřílek. V módě jednou basic bitch, podruhé rockerka, potřetí jeptiška... Zkrátka nevyzpytatelná. A tůze náladová. Jedno je ale jisté: velké brýle a kulaté límečky jí jen tak někdo neodpáře.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek