Tříčtvrteční fenomén

13.05.12 | autor Ada

Všimli jste si toho taky? Sotva se oteplilo, určitá sorta českých dam vytáhla ze skříně osvědčenou letní uniformu.

fotila Malatí

Potkáte-li v teplém období na ulici ženu mezi 45-60, s nadváhou až obezitou a krátkými, často mahagonovými či melírovanými vlasy, máte takřka jistotu, že na sobě bude mít:

  • 3/4 kalhoty

vlevo: Petrklíč, http://www.petrklic.cz/34-kalhoty; uprostřed Tchibo, http://www.tchibo.cz/?cs=1; vpravo Blancheporte, http://www.blancheporte.cz/3-4-kalhoty-74291327934786

  • nějakou volnou halenu či tričko, zpravidla strakaté

vlevo: Bonprix, http://www.bonprix.cz/bc/offer.htm?cat=1.10.136.3.50.1.148&pr=141314; uprostřed: Blancheport, http://www.blancheporte.cz/tunika-s-potiskem-210291327936002; vpravo: Petrklíč, http://www.petrklic.cz/lara-halenka-3870

  • pantofle

Zdrojem těchto pekelných modýlků jsou tržnice, obchody s nadměrnými oděvy a zásilkové katalogy. Nebo třeba Tchibo, které právě vyvrhlo do svých obchodů kolekci pro velikosti 42-54 (pomineme, že 42 není zrovna nadměrná a dá se obléct úplně normálně, ani 44 není důvod k zoufalství). Pro váhavé zákaznice má na webu i tipy, jak ty hadry zkombinovat.

screenshot z http://www.tchibo.cz/?cs=1

screenshot z http://www.tchibo.cz/?cs=1

Oslnivá a rafinovaná kombinace přímo z čínské fabriky a z hlavy nějakého módního génia, kterého chovají v Tchibu v akváriu a nedávají mu moc často najíst. Vůbec celá ta nabídka, převážně ve vyblitých barvách a tahavých střizích, by vydala na samostatný článek: kochejte se, než to zmizí.

Ale zpátky k českým ženám. Při pohledu na některé z aktuálních People of Walmart jsem, pravda, za tříčtvrťáky docela ráda, přesto tahle uniforma rozhodně patří do kotle. Celé, včetně toho drnu a krabicovité tloušťky je to takové neženské, rezignované, ve stylu jemitojedno; další stupeň po džínové minisukni, která signalizuje poslední zbytky pomalu odumírajícího pudu vzhledozáchovy.

Dovolím si vypíchnout hlavní problémy.

Hnusné materiály. Tahavá trička a tuniky z tenkých viskózových úpletů, které se na špekaté tělo už ze své podstaty nehodí; halenky z průsvitných polyesterů. Štíhlá hezká žena si může obléct i ten příslovečný pytel od brambor, ale u starších a/nebo silnějších nekvalitní hadry jen umocňují celkový uválený dojem. Když triko, tak ze silnějšího úpletu a dobře ušité. Tunika může být ze lnu, lehce tvarovaná na tělo. Ne že by to zeštíhlilo, ale jednoduchý, pěkně vypracovaný střih aspoň vypadá líp než vydojené triko.

Špatné prádlo. Podprsenky za krkem (přes ty průsvitné halenky to máme jako na dlani, ó, díky, Bože!), prsa v pase.

Hnusné barvy. Džínová modrá, khaki, černá, hnědá, šedá, šedozelená. Přitom bych ani proti té kombinaci 3/4 kalhot a tuniky nic neměla, kdyby to bylo barevné; třeba růžové nebo korálové kalhoty, tunika v barvě tropického moře a neutrální nebo opět barevné doplňky. Když jsem tlustá, ještě to neznamená, že nemůžu colorblockovat. Štíhlejší nebudu, ale aspoň budu vypadat veselejc a ne tak utahaně.

kalhoty Not Your Daughter's Jeans; tuniky AX Paris a Ralph Lauren; boty H&M a Anne Klein; kabelky Monsoon a Vanessa Bruno, všechno polyvore.com

Divoké vzory. Jasně, ve vzorech jsou míň vidět špeky, funguje to asi jako maskovací nátěry nových automobilů, když automobilka nechce, aby jim někdo obšlehnul design. Jenže sehnat oblečení s příčetnými vzory je očividně problém. Než psychedelický nesmysl, to radši jednobarevné věci; nebo se držte klasiky jako jsou puntíky, proužky nebo drobnější květinové vzory.

Tloušťka. Velikost 50 se špatně obléká do čehokoli jiného než do stanu. Opakuju se, ale obezita má spoustu nepříjemných vedlejších účinků: zdravotní problémy, sebevědomí pod bodem mrazu, trable se sháněním oblečení. Zrevidovat jídelníček, víc se hýbat a hlavně, probudit se z toho rezignovaného spánku - tím se většinou nastartuje i metabolismus.

Na druhou stranu, nadváha nemusí být překážkou pro pěkné oblékání. Tahle paní má sice kila navíc, ale postavu má pěkně souměrnou: nepřečnívaly boky, břicho ani prsa. Mohla by nosit cokoli, šaty, barvy, sukně... a možná by ji to pak ani nelákalo u kadeřnice vyžadovat rezavoblond melír, protože by neměla pocit, že potřebuje voživit.

A ještě něco. Jestli tříčtvrťákům prostě nedokážete odolat, nikdy, NIKDY nenoste tyhle průsvitné bílé kapsáče.

Převzato z http://15dollarstore.com/p/grass-jeans-stretch-cropped-cargo-pants/5065086165415884

Už jsem je taky potkala a lituju, že jsem je nestihla vyfotit - byl nad nimi čítankový muffin a ještě přes ně prosvítaly černé kalhotky...

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Bethka
16 příspěvků 13.5.12 21:57

Nechápu, kde se vzal styl žen 40+ …koho napadlo, že všechny ženy po 40 mají mít krátké vlasy, jako kurtizána v 18 století…navíc s odporným hyenovitým melírem? To mi příjde mnohem mnohem horší než capri kalhoty… I když capri kalhoty se strakatou blůzičkou jsou masakr… a koktejl těchto dvou úkazů je opravdu pekelný…

Bethka
16 příspěvků 13.5.12 22:00

Chci dodat, že ne každá žena s krátkými vlasy je podle mě hrozná…snad chápete, co myslím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 19:57

Pro Bethku - mám stejný názor. Především u čtvercového obličeje jsou krátké vlasy to nejlepší a nejhezčí řešení. Myslím ve středním nebo vyšším věku. Třeba hlasatelka Kamila Moučková nebo britská herečka Judi Denchová.

blacken
2464 příspěvků 14.5.12 01:53

Pozor - nemluvila jsem o nadváze, ale o obezitě. V tom vidím rozdíl. A ano, je to podle mě přítěž - nechtěla bych se starat o obézního člověka o nic víc než mít v rodině alkoholika. A u závislosti na alkoholu je to trochu těžší v tom, že nejsou rozdíly vidět v odrazu v zrdcadle. Já neodsuju obézní lidi, ale v dnešní době se určitě najde dost poradců, kteří pomohou upravit jídelníček atd., takže je to o tom kdo chce a kdo nechce. Pokud má někdo pár kil navíc a nevadí mu to nebo se mu to líbí, proč ne, to je fajn, ale když má někdo přesváhu ohrožující zdraví, tak by s tím měl asi něco dělat. A nevím jak vy, ale já vidím kolem sebe davy lidí, kteří s tím nic nedělají. Vždyť je to vidět i v supermarketu v nákupních koších - jakto, že štíhlí, hezky oblečení lidé si většinou vezou spoustu zeleniny a podobných potravin a ti co se sotva valí mají v košíku koblihy, uherák a mražené hranolky a na sobě hábit? To není genetika.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 07:27

Problém u těch paní je (nechci urazit), že jsou staré na to, aby něco pořádně se sebou dělaly. Mladší člověk má víc motivace. Ale když třeba žijou dva ze dvou klasických platů jako je přibližně 12000 hr. a živí k tomu zpravidla 2-3 děti(kolikrát i tolik opěvované vysokoškoláky), které jsou sice odrostlé,ale neustále vymrčují, že něco potřebují, tak těm paním asi moc nezbyde na to, aby jejich život byl kvalitnější a barevnější. Ale všecko je samozřejmě o přístupu.

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 07:43

Nikdy není pozdě na to něco se sebou začít dělat, ale musí k tomu být motivace. Pravdou je, že v pozdějším věku to jde hůř, ale vždy se dá něco dělat. A taky to není pouze o penězích. Jen člověk nesmí být líný si uvařit, nekupovat polotovary plné Eček, místo hranolků si uvařit brambory a místo hotového hamburgeru si koupit CELÉ kuře a upéct ho na bylinkách doma. Cenově to vyjde levněji, je to chutnější a o tom, že je to zdravější snad nikdo nepochybuje. Ale z druhé strany… ženy ve středním věku mají často spoustu problémů v rodině, ať už s téměř dospělými dětmi nebo se starými nemocnými rodiči, s udržením popřípadě ztrátou zaměstnání atd. a může se snadno stát, že v rámci toho na sebe rezignují.

Kamisa
80 příspěvků 14.5.12 08:11

Ale houby, to není o věku. Je mi 45 a nic podobného mi fakt nehrozí a vím, že hrozit nebude. Kdežto moje maminka je „stará“ už někdy od třiceti a nelze s ní hnout… ve třičtvrťákách teda nechodí, ale haleny nosí ukrutný a říct si nedá :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 08:29
Zvyk je železná (a strakatá) košile

Podle mne je potíž v tom, že tahle generace vyrůstala v úplně jiných podmínkách a má v sobě zakořeněné jisté zvyky a návyky, které lze těžko změnit. Např. mojí matce je 60 let a oblíká se dost podobně, byť teda nenosí ty děsivé vzory, ona je spíš milovnice pastelových barev. Pro ni je nemyslitelné jít do sekáče („nevezmu si na sebe nic, co měl přede mnou na sobě bůhvíkdo“), bydlí na malém městě, kde nejsou žádná Céáčka, Háemka ani jiné levné obchody s oblečením, takže zbývá Vietnamec. A co Vietnamec nabízí, to víme všichni. Navíc má zafixováno, že je Vietnamec levný, což není. Minimálně ve srovnání s jmenovanými obchody a mnoha dalšími, kde sice taky prodávají nepříliš kvalitní hadr, ale aspoň to není taková designová apokalypsa. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 12:39
matka a dcera

jo tak u nás doma je to podobné, je mi taky 45 a rozhodně se necítím stará a dle mého mínění se snažím dobře oblékat, ale moje mamka je fakt hrozná a ty 3/4 nosí a strašné hadry a boty ze stánku. Ale to je tím, že celý život tahle generace byla zvyklá šetřit a nic si nedopřát a i když už se má líp, tak je to pořád v nich zakořeněné ten názor, že je to vyhazování peněz.Ale vzhledem k tomu, že je jí už 75, tak s tím nic nenadělám. Jak se říká:starýho psa novým kouskům nenaučíš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 14:31
45

Zdravím pětačtyřicátnice.Chtěla jsem se zeptat-máte 3/4kalhoty?Já ano,nosím je moc ráda a teď tu zpytuji svědomí jestli nepatřím do modního pekla.Musím podotknout,že mám hezké džínové a šedivé,sednou jak ulité a kombinuji s barevnými vršky.

Bugatti
4086 příspěvků 18.5.12 14:42

Nosíme!!! Jde jen o to jaké tříčtvrťáky nosit a kam je nosit. Musí dobře padnout a být doplněné dostatečně dlouhým trikem/tunikou v přiléhavé linii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 15:32
45

Tak to mám,uf.Stejně bych je nevyhodila,ale mám nějak lepší pocit,protože tady čtu téměř jen kritiku na tyto kalhoty.Vůbec si nemůžu zvyknout,že patřím-jak tu někdo napsal-do skupiny 45-60.Připadám si tak na 30,tak jen se někdy zamyslím,jestli nejsem trochu mimo.Klidně si vezmu mini a takové ty rady ,že od určitého věku by se to nemělo nějak nevnímám

Maralit
3 příspěvky 20.9.13 15:36

Starého psa asi opravdu nenaučíš, ale všechno je o přístupu, když mi na mě záleží - a ono záleží - sedmdesátka není zas tak hrozná. Objevila jsem internetový sekáč a jsem šťastná jak blecha, jsou tam věci kvalitních značek za ceny těch šmejdů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 19:27
Morgi

Jen bych chtela podotknout,ze kdyz maji tak nizke vyplaty a k tomu vysokoskolaky doma,tak nerozumim,cim se ty zeny dokazou „vyprasit“ do neskutecnych speku… My,kdyz mame doma chudsi obdobi,tak zpravidla pekne pohubnu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 20:11

Čím? No právě tím levným, nekvalitním jídlem! Schválně se někdy v supermarketu podívej, co mají tlustí lidé v nákupních vozících a pochopíš, proč vypadají tak, jak vypadají.

Lambretta
11 příspěvků 4.8.12 08:35

Každej, kdo nějaký takový období (finančně náročný, dlouho trvající) zažil, musí souhlasit. Ono je to i o psychice - člověka nějaký snahy o hubnutí a držení linie, když skoro nemá co do huby, dřív či pozdějc přejdou. A když nemá co do huby, pak logicky ani nemá kačky na nějaký šmejdění po krámech a vybírání stylovejch hadříků.

Příspěvek upraven 04.08.12 v 08:36


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 14:59

V USA mají největší problémy s obezitou ty nejnižší vrstvy obyvatel. Říká se tomu „kultura chudoby“. Ti lidé nežijí ve skutečné bídě, ale nemají žádnou perspektivu. O nic neusilují, protože si myslí že (už) to nemá smysl, že ať udělají cokoliv, lepší to nikdy nebude. Pro ně má tím pádem význam jen okamžitá spotřeba, což znamená jít do supermarketu, naplnit vozík jídlem, kolik mi jen momentální stav peněženky dovolí, a doma se nažrat. Nejsou to lidé zcela bez peněz, ale nemají jich tolik, aby si mohli okamžitě dopřát něco jiného, než velké množství nekvalitního jídla. A je to i u nás.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 15:05

Dodám, že to samozřejmě není primárně o penězích, ale o psychice. Ti lidé se pak ale dostanou do „začarovaného kruhu“, kdy jsou hnusní a tlustí a nepoužitelní, tím pádem chudí s nízkým sebevědomím, tím pádem se propadají ještě hlouběji, uzavírají se do své komunity podobně „postižených“, dál tloustnou a ztrácí šanci se z toho někdy vymanit.

lenikovo
7 příspěvků 14.5.12 20:01

A co takhle si doma něco slušného, hezkého a originálního ušít? Ženské v tomhle věku zpravidla ještě šít umí … myslím, že když se chce, tak peníze nejsou důvodem proč chodit jako pytel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 08:16

Kdepak,nekvalitní jídlo je stejná výmluva jako štítná žláza…spíš je to o množství a rozvrhu jídelníčku.Důkazem,že jídlo nás nemusí stát mraky peněz je pořad „Jste to co jíte“,kde jsou většinou spíše obézní ženy,které jsou často nezaměstnané a tudíž chudé…Pořád trvám na tom,že obezita je z větší části problém pohodlnosti a lenosti.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.5.12 08:33

Já pořád trvám na to, že obezita je hlavně psychický problém:-)
Ale tady je pěkný článek o nekvalitním jídle
http://neznamnudu.wordpress.com/…zite-nalhat/
S článkem souhlasím!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 09:06

30% národa má psychický problém - obezitu/nadváhu větší než malou? (Myslíte to tak, že obezita je následkem psychického problému, nebo je problém v tom, že se jí nemohou zbavit (pak bych spíš viděl problém ve vůli atp.). Že Vy hledáte klienty/klientky pro manžela? A to jsem myslel, že psychiatři jsou dnes vytížení, protože nijak nezpochybňuji nárůst psychických problémů. Článek má v zásadě pravdu, ale kdo ho - probůh - psal? Kdy ta paní vyrůstala, že se na jednu stranu o zdravé výživě moc nevědělo a na druhou stranu dostala do školy balíček Bebe? Já chodil na ZŠ hlavně v 80.letech, sušenky jsem ke svačině neměl snad ani jednou, nenosil je ze třídy snad nikdo. Byla to většinou houska, chléb apod. s něčím a k tomu jablko, rajče, paprika, mrkev. A od počátku 90. let se o zdravé výživě mluvilo všude.
V osmé třídě (rok 1992) jsem si koupil Vegetariánskou kuchařku a nutil doma rodinu jíst jáhly. Jednou za týden to zvládli, po letech se mi svěřili, že párkrát se potom vypravili na klobásu. Já byl tenkrát taky docela při těle, během střední zhubnul a od té doby se prostě musím hlídat. A je to velmi těžké, protože jídlo miluju, také mám tendenci při jakémkoliv napětí něco sníst… Babička byla také slovanská žena, říkala, že se podívá na knedlík a přibere - a hlídala se celý život. Kdysi jsem četl rozhovor s někým, kdo taky zhubnul (Eva Urbanová?) - od té doby nikdy nejedla smažené jídlo.
Uznávám všechny ty nemoce, hormony, genetiku - ale když třeba vidím, co lidi u nás v kantýně jedí, tak důvody vidím úplně jinde.

Příspěvek upraven 15.05.12 v 09:11

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.5.12 09:53

Jinak milý P. jak už jsem psala výše, dříve jsem měla podobné názory, jako Vy. Ale jak moudřím a poznávám život (domyslete si velkou, ale velkou ironii)…
Jeden můj kamarád, který je extrémně úspěšný podnikatel mi jednou řekl větu, kterou si od té doby pamatuju. Rozčilovala jsem se, že lidi, kteří mají výbornou kvalifikaci a mohli by podnikat, hledat si zaměstnání, dělat milión věcí, tak místo toho jsou už rok na podpoře, protože přišli o práci a na pracáku nic volného není (mluvíme o vysokoškolsky vzdělaných lidech v Praze!)
A on mi na to řekl, „Víš, někdo prostě ten potenciál nemá.“ Postupem času mu dávám za pravdu a už neodsuzuju lidi, i když si za svou situaci třeba „můžou sami“. Prostě nemají potenciál vyrovnat se se stresem, přibíráním, životem. A to není věc současné doby, to bylo vždy. Jen se to projevovalo jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 19:21

Ale, Barbucho, já je za to přeci neodsuzuji! Taky jsem tu psal: moje máma řekne: „jsem při těle, ale h… dělám, abych mohla mít míň, tak je to vlastně ještě dobrý“. Lilip psala něco podobného. Ale nenapadne je mluvit o štítné žláze a genetice. Mně nevadí, že jsou tlustí (tlusté), ale to, že se vymlouvají na neexistující důvody a/nebo je tak omlouvá okolí – viz zde. Plně samozřejmě respektuju ty, kdo mají některou z vyjmenovaných diagnóz, jen tvrdím, že 30% národa (nebo kolik je u nás lidí s nadváhou) nemá dg, ale většinou s tím prostě nic nedělají. A ani za to je neodsuzuji (viz opět moje máma: „než abych se pořád hlídala, to radši budu tlustá“), pokud se nevymlouvají. Stejně tak tu dokola odmítáme tezi, že „chodím v hadrech, protože nemám na Dior“. Nebo nemám čas. Respektoval bych ale, kdyby někdo řekl: „Je mi úplně jedno, co mám na sobě, móda je mi u p…, je mi u p…, co si o mne lidé myslí atd.“ Ale ať na mne nechodí s výmluvami. Já bych taky chtěl mít vysportovanou postavu… Ale nemám čas (pracuju, studuju, můj koníček je čtení a divadlo a koncerty), nemám peníze (permanentky do fitka jsou dost drahé), nemůžu do neznámého prostředí - fitka vkročit (mám nějakou formu sociální fobie) – leda s někým, ale nikdo nechce. Všechno je to pravda, ale především: jsem línej jako pr… Nebo: nemám potenciál se s tím vyrovnat :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.5.12 20:25

Ale vždyť já vím, milý P. Já Vám rozumím.
PS: Do fitka se bojí sám jít skoro každý, ale přejde to.

RenataRen
512 příspěvků 5.6.12 21:51

Přesně tak Barbucho, někteří lidé prostě mají menší psychickou odolnost, nebo sílu, chcete-li, a prostě se nedokáží prosadit, i když by teoreticky předpoklady měli dobré. V dnešní době se občas cpe lidem do hlavy takového „každý může být milionář“, ale ne všichni se prostě zrodili k úspěchu. Najde se někdo lepší, kdo je odstrčí, nebo si sami nevěří, může zafungovat nemoc, která je nějak omezuje nebo i psychicky stresuje, faktorů je celá řada. Když jsem se někdo potkala s nějakými opravdu (podle mých měřítek) úspěšnými lidmi, byly většinou nesmírně energičtí, až skoro nepříjemně. Ale takový nejsou všichni, to je spíš menšina.
Hodnota člověka se nedá posoudit podle toho, jestli vydělává 60 tis měsíčně nebo 15 tisíc, i když ten co vydělává 15 se asi bude víc rozmýšlet, za co je utratí.

JarkaJar
432 příspěvků 6.6.12 09:06

@ARenaRen Ona je otázka, kdo je to úspěšný člověk. Dnes se tím často myslí ten, kdo má vyšší společenské postavení nebo/a vydělá si hodně peněz. Tenhle názor mi dost vadí. Občas se setkám s tím,že za neúspěšného a za chudáka je pokládán ten, kdo si sice moc nevydělá, ale má vzdělání a zaměstnání, které ho baví a pro které má schopnosti. Pro mě je otázka, jestli úspěšnější je ten, kdo si vydělá opravdu hodně, ale práce ho v podstatě nebaví. Otázka, na kterou bych sama za sebe odpověděla Ne.

Lambretta
11 příspěvků 4.8.12 08:43

@Jarka Naprostý souhlas.

Příspěvek upraven 04.08.12 v 08:44


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 15:12

Je to o vůli (a její nedostatek je tak trochu psychický problém, i když to asi většinou není na diagnózu) a taky o vlivu prostředí. Málokdo je takový frajer, aby si sám, navzdory tlustým a líným rodičům a známým, vytvořil pevný denní režim, cvičil, sportoval, stravoval se zdravě a vůbec o sebe dbal sám na vlastní pěst, když na to všichni kolem něj kašlou. Když se pak dostane v práci nebo např. na vysokoškolské koleji do kolektivu, kde je zdravý životní styl normou, může se jeho přístup vlivem okolí změnit. Někdo ale tuhle možnost nedostane. Může si obstarat nějakou motivační literaturu a pustit se do práce, ale to asi moc běžné nebude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 13:59
stitna zlaza

Stitna zlaza neni, bohuzel, zadny mytus ani vymluva. Sama s ni mam problemy drahne let, polovina me ji nefunguje, beru leky a udrzet si vahu je docela slusny zahul. dale nevim, co vadi modnim pekelnicim na kratsich kalhotach? Rada je nosim a nosim je v cerne barve, protoze mam cernou barvu proste rada. A racte se podivat na malych mestech take po obchodech s latkami, vetsinou nejak vyhynuly.

katango
1356 příspěvků 15.5.12 16:05

Mně nefunguje 100%, beru léky a momentálně jsem kolem hranice normální váhy a nadváhy. Ale hubnu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 15:01

Chcete říct, že sníst půl kila špekáčků vyjde „líp“ než sníst půl kila lososa?
Ono nejde jen o to, že je to jídlo nezdravé, ale že ho jedí tuny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 15:16

Problém je v tom, že si někdo místo malého kousku prvotřídní svíčkové, čerstvé ryby atd. koupí raději pytel co nejlevnějších buřtů.

MartinaMarie
123 příspěvků 15.5.12 13:05
no jo

Tak další názor. Ve většině souhlasím s Opravdovy P. Jsem někde mezi, věčný bojovník s váhou. Nejsem obézní, ale nikdy nebudu vychtlá. Patřím do rodiny těch kulatějších, babička byla malá kulička, její tři dcery včetně mojí maminky jsou celoživotní bojovnice, aby nevypadaly jako babička. Geny hrají velkou roli, ale měla bych jim být spíš vděčná, mají i hodně předností.
Dědí se i chuť k jídlu?? Nemyslím rozežranost, ale oblibu v dobrém kvalitním jídle, které ale obsahuje i tuky jako máslo a sádlo, šlehačku a ne jen to co je podle dnešních kritérií zdravé. Jasně že jím zdravě a často se hodně hlídám, protože jak přestanu, váha jde okamžitě nahoru, ale potřebuju si dát i ty „dobré“ potraviny, jinak jsem otrávená, jídlo je pro mne i požitek, lépe řečeno jedním z požitků, ze kterých se skládá můj život. Nemusím mít chipsy, colu, buřty a čokoládu, ale občas si dám ráda vídeňskou kávu nebo jahody se šlehačkou, dobrý steak třeba i s hranolky, motadelu nebo uherák, a nebo třeba pečenou kachnu, svíčkovou a vepřový řízek. Celý život závidím lidem, když mi řeknou, že je jídlo nezajímá, že si na něj ani nevzpomenou nebo že jim nic neříká. A pak i těm, kteří ať snědí, co snědí, tak nepřiberou, i kdyby chtěli. Nezbývá než žít s tím, co mám.:-)
A jestli je váha o hlavě? No asi je. Nemám malou vůli, ale neumím si vsugerovat, že to co mi chutná mi vlastně nechutná a mám se spokojit s tím, že mi stačí jíst stále jídlo, které mne příliš nenadchne, pouze nějak zasytí. Vytěsnit permanentně a navždy jídlo, které mám ráda, je nepředstavitelné.
Podobně to mám s pohybem, hýbu se a cvičím, protože je to potřeba a udržuji si tím postavu, ale nikdy proto, že mi to přináší potěšení. Nerozumím lidem, kteří mi říkají, jak je pohyb naplňuje blahem. A že se jim něco vyplavuje do krve, z čeho mají slastný pocit, považuji celý svůj život jen za pohádku. Možná se u mne dostaví až po smrti.:-))
Proto se celý život pohybuji mezi několika velikostmi jak hubnu a tloustnu (nejčastěji od 38 po 42, ale měla jsem už i 34 a 44). Vím, že to není dobře, ale je to snad lepší, než se v etapách výrazně neomezovat a dopracovat se tak k vyšší nadváze.

yarii
2 příspěvky 15.5.12 13:46
psychika a obezita

Tak jsem taky z vlastní zkušenosti dospěla k tomu, že nadváha může souviset s psychickou nepohodou. 80-letá matka mého „mamánka“ rok umírala …/fakt ta pravá tchyně jako z vtipů/ a ten stres jsem v pudu sebezáchovy zajídala. Teď se té nadváhy vzhledem k věku o to hůř zbavuju.

Bugatti
4086 příspěvků 15.5.12 14:26

Naprosto s vámi souhlasím, je to i v hlavě. Já se půl roku starala o umírající tchýni, pak rok o umírajícího otce a následně dva roky o matku trpící těžkou demencí. Jsem ráda, že jsem to vše víceméně ve zdraví přežila (a nepřišla o práci), stálo mne to dobrých pár kilo nahoru, ale když to skončilo, polovina šla sama a rychle dolů, druhou polovinu se stále snažím sundat, ale už to tak dobře nejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 21:53

Nic si z toho nedělej. Uvědom si, že slunce svítí každý den a tchýně tu nebude věčně. Zajdi na kafčo s kamarádkou, na kosmetiku a na masáž k dobrému masérovi. Jestli můžeš, začni chodit na dlouhé procházky a plavat do bazénu nebo si pořiď psa a choď s ním několikrát denně na dlouhé procházky. Nebudeš mít čas přemýšlet o jídle. Nalep si někam fotku, kde jsi štíhlá a mysli si, že jsi štíhlá. A hodně tancuj. Sama doma při muzice. jo a sex je taky fajn. Zkrátka, jsi krásná i když trošku při těle! Vím o čem mluvíš. Jakmile jsem ,,držela diety", šíleně jsem ztloustla. Když je nedržím, problém s váhou zmizí, jen přidám víc pohybu a zeleniny. A vodu. Hodně. Držím palce, ať se zadaří a vážíš podle svých představ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 12:31

Mluvíš mi naprsto z duše. Se vším co píšeš 100% souhlasím a celý život prožívám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 08:58

Jsem obézní. Hodně. A podle některých tady možná i stará. A můžu ubezpečit všechny, které tady radí, že není vše jen tak jednoduché. Určitě takhle vypadat není můj životní cíl. Lidé se ničí kouřením, alkoholem a blbostí, ale pouze obezitu rozpoznáte na první pohled.
A jak poznáte na první pohled, že s tím nic nedělají?

A nyní k úpravě zevnějšku. Nelíbí se mi květáky a krátné vlasy u baculek. Sedíc v tramvaji za paní s tím to účesem a vidouc několik zlatých řetízků, zařezávajících se do faldů za krkem, už dříve jsem se zařekla, že toto nikdy. Tak mám polodlouhý vlas. Capri kalhoty u dam mého zevnějšku nechápu. Dělají nohu kratší a tlustější a absolutně nemám pocit, že by mi těch několik centimetrů délky ochladilo nohy v parném létě. Strakaté blůzy nemám ráda, protože miluju výrazné šperky. Miluju fialovou barvu. Je to špatně? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 11:28

Že se nepletu? vždyť šperky děláte sama,že? Co moje Jezerní mátový náhrdelník? :-)
Fialová je skvělá, Ada jasně píše, že obezita neznamená se blbě a rezignovaně oblékat. Opakuje to už co sem chodím. Taky mi je 43 (za 14 dní) - mám 44-46, tvar jako jako zralá hruška a chodím barevně, vesele, úměrně svým proporcím - ani mě nenapadne rezignovat na to, co mám na sobě. Tepve teď si to užívám naplno: mám peníze + MP jako vodítko co s čím a jak = radost oblékat. Už se těším na korálky ! Kubaka

Robena
1257 příspěvků 14.5.12 18:18

Ja jsem diky MP prestala 3/4 kalhoty nosit. K velke radosti meho muze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 22:44

Jezerní mátový? Vida! Děkuji :-D

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 14:19

Ad „Jak poznáte, že s tím nic nedělají?“ - Víte, ono se už z úpravy vzhledu (oblečení, účes, doplňky, ruce atd.) dá poznat, jestli má dotyčná svůj život v rukou, nebo jestli rezignovala. A zrovna tyhle dámy na fotce rozhodně nepůsobí dojmem, že jim záleží na zdraví a vzhledu a že nějak aktivně pracují na změně, že např. hubnou a chtějí být hezké…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 15:07

Přesně tak, jak píšete - je to totiž komplex ukazatelů, ze kterého jde zhruba vyčíst, o co v případně dotyčného jde - dedukční metoda alá Sherlock Holmes.
Proto nebudu obhajovat: je to léky, je to nemocí, je to genetika je to bůhvíco a dotyčný za to nemůže. Ovšem při pohledu na něho už máte jakýsi odhad, kam jeho obezitu zařadit, jaký typ člověka máte před sebou. Z fotek nic nepoznám nehodnotím. Ostatně ani tak - je mi to vážně šumák. Mám svého kusu dost.

Sibyla
2646 příspěvků 15.5.12 09:46

Neodolala jsem a podívala se na Vladstrachna na Fler. Tedy, obecně nestojím o korálky, ale tohle je úžasné. Smekám.
lilip: vaše je Jezerní královna? Překrásná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 21:43
Sybilko

ne, na svůj jezerní lístečkový náhrdelník teprve čekám - jen jsem chtěla stejné korálky v mořských zelených barvách,ale tyhle lístky jako máta. K mátovým šatům, na které také čekám . Tak si maluju, jak to k sobě bude pasovat.

Sibyla
2646 příspěvků 16.5.12 07:36

Oj, to bude krása! Jo, jen co si něco našetřím… (což jen tak nehrozí)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 08:58

lilip šaty jsou úžasné, náhrdelník starej i pro mne(.
Na ten máte ještě 40 let čas!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 09:33

jéje - jak myslíte „starej“? bude to placatý „hádek“ kolem krku a na něm tyhle lístečky v zelených studených? Jaká máte kritéria pro náhrdelníky?
Za 40 let ze mě bude mrtvola, to bych si ho moc už neužila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 22:45

To jsou ony?! Super!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 12:42

Rena Lange - Náhrdelník je koupen a vkládám pro porovnání s šaty co jsou výše. Porád myslíte, že je na mne starej? já jsem nadšená.

Sibyla
2646 příspěvků 19.5.12 18:44

Lilip, mně starý nepřipadá. Je dost slavnostní, to ano, ale babský rozhodně ne - kdyby si ho, i s těmi šaty, vzala maturantka, je královnou plesu. Ale žel, nemají z toho rozum! Jak kdosi moudrý pravil: pro mladé je mládí škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 20:50

jé Sybil- dík za vyjádření. Jdu ve čtvrtek se synem na ples - závěrečný ve Slovanském domě, tak otestuji a v sobotu odpoledne na Cirque du Soleil - tak nevím, zda si je vezmu, pak bereme tchány ještě do restaurace k Vltavě. Tyhle barvy mi děsně sedí.

Parwi Nawari
353 příspěvků 9.8.12 14:15

Je nádherný, naprosto úžasný a k šatům se hodí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.5.12 09:42

Ale ne, klienty pro manžela nehledám:-)
Prostě beru obezitu jako civilizační nemoc a formu sebepoškozování. A nemyslím, že by s tím neměli ti lidé nic dělat. Naopak, měli by se o sebe víc starat po všech stránkách.
Myslím, že autorka blogu je mladá, vyrůstala v 90tých letech.
K tématu se mi ještě líbí článek pana cuketky http://cuketka.blog.ihned.cz/…e-slovo-od-b

chery
1 příspěvek 3.7.12 23:59
Ano!

Už několik let si lámu hlavu nad tím samým. KDO a KDY určil, že od určitého věku (některou to ale potká hned po svatbě, protože už má s Frantou „svý jistý“) se z ženy musí stát naprosto asexuální až bizarní bytost odpovídající výše uvedenému popisu?? Malá osvěta, lenost, nezájem nebo naprostá ztráta sebeúcty??? V každém případě těchto děsivých výjevů potkávám spoustu a když se najde nějaká výjimka, žena notně nad 40, která by svým kouzlem stčila do kapsy kdejakou dvacítku, tak upřímně jásám a beru si jí za vzor!

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 22:00

Ado, navrhovanou barevnou kombinaci bych si na sebe nevzala, nelíbí se mi… Barevný stan také ne. Ale tříčtvrťáky mám ráda. Nosím k nim delší trička na tělo a cítím se v tom dobře. Voživený květák na hlavě nemám a nebudu nosit podpatky, protože je nemám ráda (a protože mám metr osmdesát - a můj muž taky).

V sukni a podpatcích se trápím.

Příspěvek upraven 13.05.12 v 22:03

Ver
53 příspěvků 13.5.12 22:00

Taky nechápu, vždyť tyhle „kalhoty“ jim v horku stejně nepomůžou je v nich stejné vedro jako v dlouhých. Nehledě na to, že jsou v téhle kombinaci naprosto jsou ohavné.

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 22:06

Dovolím si nesouhlasit. Ve vedru je hodně znát zda je nohavice dlouhá nebo krátká - to za prvé. A za druhé - sukně s nadváhou je teprve to pravé peklo, zvlášť odřená stehna…

Chany
932 příspěvků 13.5.12 22:16

Jo, tak to nešálíš.Mám metrákovou spolužačku a když jsme se sešly u doktora za plentou, valila jsem oči. Chudák, měla na stehnech fleky jak vypálené od žehličky.Bylo vedro a přišla v sukni naboso…však taky sotva šla.

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 22:47

Do metráku mám hodně, ale opravdu hodně daleko, přesto si v horku dřu stehna o sebe, což je bolestivé. Šiji si lehké „kraťásky“, které nosím pod sukní (je mi 55+ a nejkratší sukně dosahuje do půl kolen.

Dahllie
2222 příspěvků 13.5.12 23:32

Já si pořídila stahovací „kraťasy“ ve větší velikosti, aby tolik nestahovaly a tělové barvě. Jinak jsem v sukni taky nevylezla. A to i v době, kdy jsem měla toho metráku jen půlku.

Cendrillon
20 příspěvků 14.5.12 08:30

Páni.. Jsem dost hubená, tak jsem netušila, že nohy o sebe můžou drhnout.. No.. Neřekla bych, že tohle někdy řeknu, ale ještěže mám nohy do O :-)) co se tu člověk nedozví ;-)

Camp_Lucy
3 příspěvky 14.5.12 09:59

Obezita mi (zatím) nehrozí a do metráku mi pár desítek kilo zbývá, ale problém otírajících se stehen znám důvěrně, hubnutí nehubnutí. A kamarádka mi před časem poradila dobrý trik: Koupit si kvalitní lubrikační gel, nejlépe silikonový (nesmějte se, fakt…) a vnitřní stranu stehen jím přetřít. POkud je hodně horko a člověk se víc potí, tak přes den zopakovat. Mám za tímto účelem jednu lahvičku i v šuplíku v práci a opravdu doufám, že se mi tam nikdo nehrabě, asi by se dost divil, čím trávím pracovní dobu:)). Opravdu to pomáhá, stehna se o sebe nedřou a zároveň není potřeba vařit se v kalhotkách s nohavičkou. Zkoušela jsem i dětský olejíček, pudr atd., ale ten lubrikant je fakt nejúčinnější. Doporučuju ovšem gel bez vůně:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 21:19

Tohle znám velmi dobře taky. Mě pomohla klasická, uni indulona. Nevydrží ale dlouho. Ten lubri gel zkusím :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:37
Znám

Jojo, tohle znám. Já ale na sukně v létě rezignovat nehodlám a nosit pod to kraťasy nebo kalhotky z nohavičkou není moc řešení proti horku. Tak jsem hledala nějaká řešení po netu, a co jsem našla a hodně mi to pomáhá, je natřít se normálním tuhým antiperspirantem. Pak se mi ta kůže na stehnech nepotí a tudíž se při chůzi nelepí k sobě a nezpůsobuje to ty odřeniny a opruzeniny.

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 16:17

Nenosím pod sukní kraťasy jako takové, ale ušité kalhotky s nohavičkou z laváblu. Nevím přesně, co je to za materiál, zbyly mi toho metry po babičce, která byla švadlena a šila z toho noční košile a spodní prádlo. Je to lehoučké a úžasně příjemné a hlavně to chrání stehna před odřením. Mám štíhlá lýtka a do půl stehen docela ok, jen nahoře mám bohužel silná stehna, která o sebe v horku dřou. OVšem sukní se kvůli tomu vzdát nemíním, jde to řešit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 11:31
Odřená stehna

Odřená stehna se dají řešit kalhotkami s nohavičkou -česká firma evona.cz - Fantastický vynález, mám je odzkoušené a zase mohu nosit šaty i v horku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 11:34

Nejde mi editovat - kalhotky s nohavičkou v horku nevadí - jsou dost volné, takže fakt těsné nejsou. Koupila jsem větší, utáhla gumu a jsou jako volné kraťasy. Gel jsem teda nezkoušela… dobrý nápad.

MP Janka
850 příspěvků 14.5.12 11:57

Já na odřená stehna trpím od puberty a to mám do metráku celkem daleko. Takže sem sukně zavrhla, teď se k nim pomalu vracím, mě funguje stehna natřít gelovým antiperspirantem na nohy od scholl, ale ten už bohužel neprodávají, tak budu muset přejít na normální antipersirant.

julie
28 příspěvků 14.5.12 14:38

Na stehna, která se o sebe třou, používám antiperspirant, je celkem jedno jaký, jen normálně kvalitní. Léta vyzkoušeno a opravdu funguje. Sukně či ještě lépe šaty jsou do horka nejlepší, obzvláště pro nás, co se hodně potíme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:46

Tak s tímto nemůžu souhlasit, záleží pouze a pouze na meteriálech, ze kterých jsou kalhoty ušité. Pokud jsou z lehké a prodyšné látky, tak se v nich budete cítit příjemně, i když budou dlouhé.

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 22:50

Máte pravdu, ale to by ty kalhoty musely být lněné. Ty se ale hodně mačkají a po cestě v MHD do zaměstnání už hned ráno člověk vypadá zmačkaně, po celodenním nošení a cestě z práce už má na sobě hadr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:04

Musím se shválně kouknout do skříně na jedny kalhoty, koupené loni v Lindexu na dovolenou v Egyptě. Obstály skvělé - úžasně prodyšné, příjemné na tělo, nemačkaji se a jako bonus měly i lehce orientální vzhled :P

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 22:52

Sehnat lněné kalhoty ve velikosti 46 a více - ale pozor, v prodloužené délce - nu, hodně štěstí…

verulink
27 příspěvků 14.5.12 14:43

v tomto ohledu doporučuju Marks&Spencer :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 18:39
No nevím

Jsem už po šedesátce, mám nadváhu (bohužel přes všechno snažení to opravdu zavinila štítná žláza, protože přibrat 5 kg za měsíc přes veškerou snahu - mám to potvrzené i od lékařky). Hodně jsem spoléhala na Marks a Spencer protože už od dětství mám silné nohy a odřená stehna. V létě snesu na sobě pouze přírodní materiály. Mark a Spencer nemá pro všechny typy postav vhodné střihy, vím to z vlastní zkušenosti. Například lněné kalhoty, které při zkoušení vypadaly naprosto v pohodě po půldenním nošení v práci (převážně sezení u počítače) jsou jako kdybych je vytáhla tzv. „krávě z huby“. A sehnat lněné nebo plátěné kalhoty na léto ve velikosti 46 - 48 je i v Brně velký problém.

Karin
3950 příspěvků 17.5.12 14:12

Já mám naopak problém sehnat zkrácenou délku (vnitřní délka nohavice 74-75 cm), všechny standardní kalhoty jsou mi dlouhé. Nejsem sice nijak extrémně malá, ale mám prostě krátké nohy. A kalhoty ve vícero délkách se prodávají jen výjimečně, občas u M&S, někdy v zásilkových shopech… Ale kratinožka má pořád ještě tu výhodu, že si to může nechat ustřihnout :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:30

Milá Ver, vy asi chodíte v létě v dlouhých rukávech, vždyť je to jedno, jako u kalhot, dlouhé nebo krátké :-) Za sebe můžu říct, že je to pořádný rozdíl, proto volím kratší, rukávy i kalhoty :-)

Ver
53 příspěvků 14.5.12 15:41

Ano chodím a opravdu rozdíl mezi dlouhým a 3/4 nepozoruji (jako hlavní výhodu vidím v tom, že nejsou vidět moje křečové žíly)

katango
1356 příspěvků 16.5.12 13:31

Dlouhé široké rukávy i dlouhé široké nohavice, nejlépe lněné či hedvábné, chladí a jak povívají, chladí ještě víc. O moc příjemnější než šortky a tílko, i když připouštím, že ne tak seksííí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:03

první fotka a mě hned znělo v uších „V řadě za sebou tři…“ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:03

MNĚ! proboha, MNĚ! Mám maturitu, fuj!

taisao
69 příspěvků 14.5.12 00:24

Karolíno z Prahy, nejsi náhodou Karolína M. z Prahy?:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 09:24

Jsem Karolína z Prahy s příjmením začínajícím na M a končícím OVÁ :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 00:27

To Vás ovšem vůbec neomlouvá! :-)

katango
1356 příspěvků 16.5.12 11:01

Sakra, až teď mi to došlo. Dobrý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:05

Ado, v jedné z dřívějších diskusí jste za slovo „vyblitost“ a jakékoliv varianty hrozila smazáním a možná něčím horším (věčným zatracením). To jsou mi posuny. Nad 3/4 jsem přemýšlel na minulé poradě v práci, kde je mělo 3/4 ženských. Je to hrozný hnus (a teďko to není zastírací manévr).

lenikovo
7 příspěvků 14.5.12 20:07

Proč je to hnus? Když si je vezme normální ženská s normální postavou bez křečáků, tak proč hnus? Chlapům se 3/4 nelíbí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:51

Nevim, jak ostatnim chlapum, mne ne. Nedokazu ani poradne proc, ale je jen malo veci (z obleceni), ktere by se mi na zenach tak nelibily.

Chany
932 příspěvků 13.5.12 22:07

Hergot, čím to asi bude, že ty dámy v tramvaji ( a mnohé další) mají na sobě takovou unylou šedivinu? Tipla bych, že to bude kombinace nízkého sebevědomí a bídné nabídky trhu. Když se tak zamyslím, tak snad nepotkávám žádnou ženu ve věku středním a výš, která by byla odvážněji a osobitě oblečená.
Jinak teda ty „slimky“ v navrhované „oslnivé kombinaci“ musí být na korpulentní ženě přímo omračující.A trííčo přes prdel to nezachrání.Dobrá motivace držet figuru v mezích normálu!:-)

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 14:28

Na nabídku trhu bych nic nesváděla; to zní, jako kdybychom všichni byli odsouzeni k nákupům na tržnici… Nabídka je dostatečně pestrá, ovšem pouze pro člověka, který skutečně CHCE vypadat hezky a je ochoten do nákupu oděvů investovat trochu více energie, než kolik vyžaduje skok k nejbližšímu rákosníkovi… :-) Nákup slušného oblečení ve větších velikostech vyžaduje trochu běhání a shánění, ale jde to. Ovšem pro některé ženy je bohužel snazší smířit se s méně namáhavým oblékáním na tržnici nebo v laciných zásilkových obchodech typu Bonprix (tržnicová kvalita).

Ness
84 příspěvků 14.5.12 20:04

Tady bych se korpulentnějších žen zastala - ono taky záleží na tom, jaký člověk je. Maminka po několika zkušenostech zhnusený pohled na velikost 46 + konstatování typu „no na vás teda nic nemáme/tohle se ve vaší velikosti nevyrábí“ apod. rezignovala a nakupuje většinou z katalogů. Ano, dá se oponovat, že to mohla takovou prodavačku seřvat atd., jenže někdo na to prostě povahu nemá a po takovýchto zkušenostech po dalším snižování sebevědomí neprahne. Nehledě na to, že metabolismus se liší člověk od člověka a věkem se mění k horšímu, aneb zhubnout něco ve dvaceti je mnohem lehčí než se o to pokoušet ve čtyřiceti.

PS pro případné rejpaly: Mám BMI 22 a pokud jsem se vědomě snažila zhubnout, nikdy se mi to nepovedlo.

lenikovo
7 příspěvků 14.5.12 20:10

Je to pravda, já to znám s mamkou - ta má velikost 40-42, ale má větší prsa. A to můžeme chodit po nákupních centrech z prava do leva a zase nazpátek a také nic pěkného, moderního a nepytloidního velmi těžko sháníme. A když to zkombinujete se skutečností, že obě dost nerady nakupujeme oblečení, tak pak člověk moc možností nemá :-)

Karin
3950 příspěvků 15.5.12 08:29

Moje sestra má taky velikost 40-42 a prsa přímo obří, ani nevím, jaké číslo, ale odhadem bych řekla, že minimálně šestky… A chodí pěkně oblékaná, žádné hadry a la „stará mladá,“ žádné asijské ukrutnosti… Ono to jde, ale člověk se - pokud skutečně CHCE - opravdu nesmí smířit s tím, že „já prostě nesnáším nakupování, takže se nedá nic dělat“… Smíření je rezignace. Samo se to neudělá, člověk musí chtít a musí pro to něco udělat sám, jinak to prostě nejde.

Dalmitka
1875 příspěvků 15.5.12 20:08
Nadváha vo vyššom veku

Nesúhlasím veľmi s tvrdením, že nadváha a obezita súvisí s vekom a nedá sa veľmi nič robiť. Ja celý život /od puberty/ bojujem s kilami a dovolím si tvrdiť, že všetko je to otázka sebadisciplíny a pevnej vôle. Mám 55 +, výšku 160 cm, a keď mám 59 kg, je to ideálne, pri 60 kg dobré a hneď, keď váha stúpne o 2-3 kg, nabehnem na moje osvedčené stravovacie návyky a zhodím ich bez problémov /v mladosti počet nadbytočných kíl bol väčší/. Takže ide to bez ohľadu na vek, nevidím u seba rozdiel pri chudnutí v 25, 30, 40 či teraz v 56. A trištvrťáky občas nosím, ale elegantné, čierne, s lodičkami a pekným vrškom, takže nie je to problém tých nohavíc, ale celkového zjavu ženy, jej upravenosti. Je fakt pravdou, že u niektorých žien je úplne jedno, čo majú na sebe, nie je to v oblečení, ale v celkovej ošumelosti, rezignovanosti, a bohužiaľ, v dosť početnej skupine okolo 50+ už tie ženy ani nevyzerajú ako ženy, ale ako bezpohlavné tvory bez štipky snahy o ženský výzor.

Bugatti
4086 příspěvků 15.5.12 20:29

To, že vám jde dobře zhubnout, neznamená, že to jde každému a nelze to zevšeobecňovat. Stačí nějaká nemoc, úraz, který vás vyřadí na pár měsíců z provozu nebo velký stres, ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá péče o umírajícího člena rodiny a kila jdou nahoru, že je nestačíte počítat. Když všechno plus mínus funguje a člověk má pevnou vůli a je víceméně zdravý, dá se to uhlídat.

Chany
932 příspěvků 15.5.12 20:55

Já bych řekla, že hlavní je NASTAVENOST METABOLISMU a dílem i genetika. A to neovlivníme.Určitě má každý ve svém okolí někoho, kdo se může kdykoli vesele nacpávat k prasknutí a je furt jak lunt.Takový šťastlivec má holt rychlý metabolismus, máloco stačí využít a už to jde ven…A na někoho kila naskakujou,ač se drží, seč může.Ten holt tráví pomaleji a důkladněji.Je to nespravedlnost,ale je to tak.Nezbývá, než se s tím popasovat.Ale s Dalmitkou souhlasím. :-)

Karin
3950 příspěvků 17.5.12 14:24

Genetika není ortel, genetika jsou jen předpoklady, s nimiž je potřeba pracovat. Navíc ta úloha genetiky není zase tak významná. Dědí se především stravovací návyky, pohybové zvylosti a pohled na svět (psychické rozpoložení). A s tím se pracovat dá, byť to není lehké. Ale nikdo neříká, že hubnutí musí jít snadno a že je to lehké. Je to dřina, protože pokud to má fungovat, tak člověk musí změnit sám sebe, odepřít si některé hluboko zažité zlozvyky, začít jinak myslet… A to je opravdu dřina největší. Ale pokud člověk opravdu chce, tak pro něj nic takového nemůže být překážkou.
Ad metabilismus - rychlý a pomalý metabolismus jsou laické pojmy. Tlouštíci spalují mnohem víc kJ než hubení, víte to? :-) A matematicko-fyzikálně vzato je úplně fuk, jestli pálím rychle nebo pomalu, protože to, co nesním, se mi prostě do špeků neuloží, a z energie, kterou spotřebuju, se špek taky neudělá. A z pěti deka libové šunky se udělá míň sádla než ze dvou chlebů s gothajem :-)

Chany
932 příspěvků 14.5.12 21:09

Tak to já bych to zase klidně svedla, a to z valné většiny.Nejen výše uvedená spolužačka( taky má problém s ošacením), ale i jedna z kolegyň v práci je poněkud zavalitá.I když by měla zájem vyrovnat se v možnostech oblékání štíhlým spolupracovnicím ( je celkem mladá, přibrala 30 kilo"po dětech"), má s tím velký problém. Jak ona tvrdí- „prolezu kde co, ale prostě buď se mi to nelíbí, je to jak na důchodkyně, nebo v mým čísle prostě nemají..“Občas mívá štěstí v Takku, to snad jediné si pochvaluje.
Sama mám monstrózní tchýni, to je to samý v bledě modrým.Ale ta je celkem náročná, tak si nechávala hodně šít na míru. Jenže- švadlena není kouzelník, i kdyby se přetrhla, figura jako bedna bude ve všem vypadat jako bedna, co si budeme nalhávat.Každé oblečení vypadá nejlépe na štíhlé nebo alespoň nepříliš silné postavě.Je mi líto, ale je to tak.Jak se říká: " máš-li křivou hubu, na zrcadlo se nezlob.." :-)

MartinaMarie
123 příspěvků 15.5.12 09:49

Chany, naprostý souhlas. Pomíjím důvody tloušťky, protože otázka není tak jednoduchá. Tak problém s konfekcí je velký. U štíhlé postavy se nějaký ten centimetr ztratí, ale u tlusčí se nesedící deseticentimetr/y neztratí. Každý tloustne trochu jinak, v jiných partiích, a výrobci tolik variant pro různé druhy postav nenabízejí. Ve větší velikosti je třeba daleko víc hledat a vybírat, a často stejně bez úspěchu. Spravila by to švadlena nebo krejčová, ale to je finančně i časově náročné. Proto se většina žen spokojí s konfekcí a v horším případě i s tržnicí a nesedícím oblečením.

Tchibo je příšerné i pro štíhlé, na sebe bych si tam nic nekoupila, je to německá starámladá materiálově a střihově mizerné, a proto dost předražené.
Když z dálky zahlédnu v C&A oblečení ve vetší velikosti a pak na ulici, tak jako minulý týden jednu paní v jejich černých kalhotách a sáčku v cyklamen barvě z poslední kolekce (ve velikosti tak 46-48), není to špatné.
V Takko v největších velikostech si možná vyberou hodně silní - nepěkně obézní, ale výběr mi také nepřipadá dostačující.
Pak jsou speciálky, třeba prodejna Adamis v nákupáku na Smíchově, kde mají hezčí a kvalitnější oděvy, ale to je asi jen okrajová záležitost kvůli cenám, prodejna je vždy prázdná, nikdy nemají narváno, když chodím kolem.
Skoro všechno ve velkých velikostech jsou pytle/stany bez tvarování. Chodívám vybírat a radit s oblečením silnější kamarádce (která rozhodně není „rozežraná“), a proto se silnějšími cítím, mají to mnohem těžší.

Karin
3950 příspěvků 17.5.12 14:38

30 kilo po dětech? Kolik těch dětí snědla? :-o

Lynx
100 příspěvků 14.5.12 20:11

Mimochodem, pokud jde o to, jestli silnější ženy můžou mít ty výrazné barvy - mám v práci kolegyni, metr šedesát a fakt kulatou. Je úžasná. Nosí rudé boty, jasně červené sukně, krajkové šaty, šifonové řízy… Obdivuju ji za to a docela ráda bych někdy viděla její šatník. Nosí to s takovou samozřejmostí a šmrncem, že se vždycky těším, v čem přijde

PoisonAudrey
11 příspěvků 13.5.12 22:09
Ženskost

Ado, máte opět pravdu. Tyto ženy tím oblečením popírají svou ženskost (abych objasnila situaci, pro mne ženskost nemusí nutně znamenat sukně a podpatky). Otázka je, PROČ na sebe oblékají stany a na hlavě mají květák.

Alizon
1235 příspěvků 13.5.12 22:09
Tak navrhovana barevna kombinace

me tedy vubec nenadchla, zvlast kdyz si predstavim pro jakou vekovou kategorii to ma byt. Tohle mi zase prijde trochu jako „barvy za kazdou cenu“. K ruzovym kalhotum a modre tunice mi prijdou divne ty cerne boty a kabelka uz to cele dorazila.

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 22:15

Viděla bych to na neutrální kousky s jednou výraznou barvou. A mimochodem, potkat někoho v té navrhované kombinacvi od Tchiba:

Tak mě nepohorší - max si poklepu na čelo nad tou riflovou bundičkou. Ale koneckonců vlastně proč ne? Co přesně je tady špatně - ráda se poučím?

key.ra
36 příspěvků 13.5.12 23:58

Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má (možná podivnou) averzi k džínovým bundičkám… Každopádně už nějakou dobu se ji snažím setřást, jelikož na What I wore jsem ji párkrát viděla i v celkem dost nositelné kombinaci… Předsudek ještě ale nějak nezmizel, sháněla jsem se spíš po džínovém vypasovaném saku než neforemné bundě… No, ale stejně jsem zatím nic z toho do šatníku nezařadila. Asi to není pro mě, i když uznávám, že ve správné kombinaci to není vůbec špatná věc :)

MartinaMarie
123 příspěvků 15.5.12 10:02

Mám to podobné - džínová bunda není pro mne. Zkoušela jsem jich během let mnoho, dokonce jsem si asi 2, 3 koupila, jedna byla vypasovaná se strečem, a stejně jsem ji nenosila. Vypadám lépe v sáčku, svetříku, případně v bundičce sportovní - nejlépe „holčičí“ jaké má Sportalm. Džínové bundy pro mne asi zůstanou tabu navždy.:-)

key.ra
36 příspěvků 15.5.12 11:45

Když se člověk v něčem necítí, asi by se do toho fakt neměl nutit… :)

MartinaMarie
123 příspěvků 15.5.12 12:14

Jasně, když sáhnu vedle, tak to neužiju. A může mi to slušet, mít spoustu dalších předností, ale jak se v něčem necítím, vezmu si to 2×, 3×, pak to dlouho leží ve skříni a pak to radši někam věnuju. Možná to leckdo také znáte. Tak chápu i část nedokonalostí v ošacení, ti lidé se v tom možná cítí lépe než v čemkoli jiném. Nemusí to být jen o rezignaci nebo nezájmu, jim se to může líbit a je jim v tom dobře. Koukám raději na upravené a sladěné lidi, ale jsem tolerantní i těm ostatním.

Baculce bych džínovou bundu nedoporučila, postavě nelichotí, kráse nepřidá.

Lesss
23 příspěvků 15.5.12 13:28

Na druhou stranu - taková baculka Nigella Lawson krátkou riflovou bundičku nosí a moc jí sluší:
http://www.pragmaticmom.com/…x480-751.jpg

Tahle ženská mi vůbec přijde neuvěřitelně půvabná i se svými křivkami…

MartinaMarie
123 příspěvků 15.5.12 14:46

Nigela má prý teď velikost asi 42, a tomu by tak odpovídal tento obrázek. Opravdu jí to sluší.
42 je prý nejčastější dámská velikost a nepovažuji ji za nadváhu. Pro někoho je to akorát, pro někoho pár kilo navíc.;-)
Tchibo tyto modely údajně nabízí až do velikosti 54. Baculkami jsem myslela ženy tak od velikosti 48 při střední výšce 165/170 cm, a takové v džínové bundě moc parády nenadělají. Nijak nezpochybňuji, že se může najít silnější žena, které to bude slušet, nepočítám vyjímky, ale většinu.

Lesss
23 příspěvků 15.5.12 14:55

Myslím, že mívala i větší velikost - ale to nic nemění na tom, že je to krásná ženská :) I když já bych se v jejím stylu trápila, ráda se podívám.

katango
1356 příspěvků 15.5.12 16:08

J, někde jsem četla, že mívala, ale že shodila. A taky jsem četla, že jí je přes 50!

Dalmitka
1875 příspěvků 17.5.12 20:39
Džínová bunda

Milé dámy, ja mám jednu džínsovú bundičku už 10 rokov, ale nie šmejd z trhu, kvalitnú značkovú, aj bola už vtedy dosť drahá, a verte mi, pre mňa je to kus odevu, ktorý už aj zo sentimentálnych dôvodov nikdy nevyhodím. Je tmavomodrá, popri tele, ale nie úplne vypasovaná, nosím ju občas, ale nikdy s džínsami, ale buď s čiernymi nohavicami, bielou blúzkou, perlami /!/, alebo s letnými alebo puzdrovými šatami, niekedy mám na bundičke pripnutú krásnu silnomodrú štrasovú brošnu v tvare motýľa a mám pocit, že tá bundička mi uberá dosť rokov /priznám sa - mám 56/. Ale - len v elegantnej kombinácii s niečím klasickým.

katango
1356 příspěvků 18.5.12 10:05

Džínovou bundu nebo vestu k romantickým šatům nosím taky; jak popisujete svoje „outfity“, musíte vypadat parádně. A co na tom, že vám je 56?

Dalmitka
1875 příspěvků 18.5.12 19:15
Pre Katango

Ďakujem Katango, ste milá. Ja len odmietam uveriť, že som už tak stará /ha ha ha/ a snažím sa vyzerať stále nejako k svetu. Nebolo to vždy tak, ale veľmi, veľmi mi pomohlo to, že som mala možnosť 15 rokov pôsobiť v Chorvátsku a môžte mi veriť, že Chorvátky napriek tomu, že nie sú prirodzene krásne, vedia so svojím výzorom urobiť divy, taliansky vplyv sa tam nezaprie. Tam som tam niečo pochytila a naučila sa /aspoň sa snažím/, že žena musí /!!!/ vyzerať ako žena až do smrti. Ony to proste vedia a ja sa to snažím napodobovať a baví ma to.

katango
1356 příspěvků 18.5.12 19:44

Nejsem milá. Je mi 57.

Sibyla
2646 příspěvků 16.5.12 07:41

Mně připadá džínová bunda jak vršek od montérek. Ano, nosí se - viz článek o tomtéž na Blondýně - ale mně už k tomu chybí jedině francouzák (do ruky, ne do úst).

Korona
6 příspěvků 17.5.12 14:33

Tak to já jsem si džín.bundu Gerry Weber koupila,dokonce mám pocit,že je to"nadměrná" řada Samoon.Je vypasovaná a ještě má trochu vycpaná ramena.Takové montérky bych brala. http://www.house-of-gerryweber.de/…n,de,sc.html a ty 3/4 tam mají taky.To je asi fenomén:o))

Sibyla
2646 příspěvků 18.5.12 01:42

Já si nemůžu pomoct, prostě nedokážu v bundě vidět něco přitažlivého. Už mám džínoviny plné zuby. Každý máme jiný vkus, že?

Alizon
1235 příspěvků 13.5.12 22:13
Napada nekoho co ma byt na te rafinovane kombinaci rafinovane?

Mozna ta rafinovanost spociva v tom, ze nad tim uz 5 minut premyslim a stale nenachazim odpoved. Takze rafinovana - rafne vam to myslenku do hlavy a uz vas to nepusti.

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 22:17

Rafinované na ní není nic. Ale nepřijde mi pekelná, naopak, cítím ji jako spíš ležérní a v pohodě.

Alizon
1235 příspěvků 13.5.12 22:24

Taky bych ji nezaradila jako uplne pekelnou, ano nesnasim barvu jakou maji ty kalhoty, rafinovana mi nepripada, ale kdybych v tom nekoho videla tak se nad tim nijak nepozastavim. A pridat k tomu nejaky barevny doplnek a hned je to o stupen lepsi.

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 22:27

Já tuhle hnusnou režně šedopřírodní mám hodně ráda v kombinaci s bělostnou - je to takové… Takové čisté. S jakoukoli jinou barvou je ta khaki o pár stupňů hnusnější :)

Edituji překlep ;)

Příspěvek upraven 13.05.12 v 22:28


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 11:38

Ten model není rafinovaný - nechápu, kdo jim vymýšlí ty názvy :-). Ale potřeboval by určitě výrazný šperk na krku, do barvy kabelku a botky… Pak by to bylo rafinované. bylo by totiž na co koukat.

starásova
2 příspěvky 14.5.12 22:39

Lesss, mluvíte mi z duše. Mám ráda přírodní materiály, ale i přírodní barvy. Nemám potřebu oblékat se jak hlavní hvězda pořadu pro předškoláky. Pokud někdo nemá vkus a dostatek sebekritiky, barvami to nezachrání. Mimochodem, přestože je mi 45, tak nemám květák ani melíry. Zato však vlastním jedny capri kalhoty a míním je oblékat i nadále:-).

Grete
800 příspěvků 13.5.12 22:13

Prohlédla jsem si Tchibo kolekci a říkám si, že kdyby se české dámy nad padesát (věkově i velikostně) oblékaly takhle, bylo by to pořád znatelné optické zlepšení.

Alizon
1235 příspěvků 13.5.12 22:26

Presne to jsem chtela napsat. Na zadek z te kolekce nepadnu, ale porad to vypada alespon tak nejak „slusne“.

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 23:03

Mně ta Tchibo kolekce pro větší velikosti připadá nenápaditá, ale vhodná pro větší velikosti u žen 30+. Spíš bych tam vybrala jednotlivé tričko nebo košili a doplnila to na míru šitou sukní nebo lehkými kalhotami. Kalhoty typu „kapri“, jsou-li ušité z bavlny, jsou velmi pohodlné, ovšem vhodné na nošení na výlety, na posezení na zahradě, nošení na doma. Rozhodně to není vhodné oblečení dámy středního věku do zaměstnání, pokud se nejedná o uklízečku v místní škole, která si pěšky odskočí do práce o dva bloky dál.

Grete
800 příspěvků 13.5.12 23:14

Inu není práce jako práce. Do klimatizované kanceláře by takhle nikdo nezamířil, protože by nastydl. Tam, kde budou mít vevnitř teplotu shodnou s venkovní (což mám například já a ve třicítkách je to pošušňáníčko), odpustím téměř každý oděvní prohřešek, který dovolí přežít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:46

Nojo, tak si vzdušnou sukni po kolena a bavlněné tričko, a ne kalhoty (ještě k tomu jen o pár centimetrů kratší než plnou délku) a umělinový polyesterový hadr nad to, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 12:31

Naprosto souhlasím, není pravda, že co nejméně oblečení neznamená lepší ochlazování v létě. Pamatuji si, že jsem pracovala v řecku v kuchyni restaurace, kde bylo asi 60 stupňů minimálně(takže žádné 30-kové léto v česku) a nikdy mě nenapadlo, že bych tam chodila polonahá! Kvalitní materiál je kvalitní materiál. A to že mám kalhoty o pár centimetrů kratší na to nemá žádný vliv. Podívejte se na třeba stařenky, taky nám nepředvádějí své nohy i když je léto.

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 14:34

Stařenky mají mnohdy tu výhodu, že mají věkem jaksi narušenou termoregulaci a je jim pořád zima. Já kolikrát „zírám“ (v duchu), když v letním vedru potkám starého člověka v bundě nebo ve svetru (když se sama vařím i v tričku), neřku-li, když mu podám ruku a on ji má ledovou! :-D ale oni to prostě tak mají, takže si i v létě můžou vzít dlouhé kalhoty nebo pod sukni silonky a není jim hic… Šťastní to lidé, podle mě.

starásova
2 příspěvky 15.5.12 20:29

Taky se dočkáte, nebojte se :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:14

S tím nabádáním lidí, že se stačí hýbat bych trochu šetřila. Minimálně bych nezapomněla podotknout, že jsou lidé, kteří s nadváhou příliš udělat nemůžou ( a nemyslím tím výmluvu na těžké kosti ale nemoci typu snížená funkce štítné žlázy, kolaps metabolismy atd.). Mám známou kterou tyhle poznámky vždy velmi raní protože sama s tím nic udělat nemůže a často jí dávají najevo, že se stačí lépe stravovat a cvičit a líp se oblékat. A ono se obléct do barev když se necítíte ve své kůži není tak snadné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:16

Při čtení řádků o hýbání mne štítná žláza taky napadla (a ji někdo připomene). Nějak se nám její onemocnění v poslední době rozmohlo, že?!

Příspěvek upraven 13.05.12 v 22:16


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 13:17

Milý chlapče, mojí babičce sežral její vlastní imunitní systém štítnou žlázu, taktéž mojí matce a sestřenici. Mně přijde, že lidí, co mají problémy se štítkou, je dost.
Já jsem pro změnu těžká alergička. A když občas oteču tak, že sotva můžu chodit, nebo jsem tak pokrytá nějakou kožní ošklivostí, že se málem plížím pouze pod rouškou noci, když už teda musím ven, tak si občas u plného vědomí, že to věru není vyvážená lehká strava, otevřu bonboniéru a celou ji sním. Ano, občas řeším frustrace jídlem a ne vždy to je mrkev vařená v páře. Jsem s dovolením člověk.

Karin
3950 příspěvků 17.5.12 14:46

Dobrá zpráva pro vás: existují léky, jimiž se dá funkce štítné žlázy substituovat (váš lékař vám je jistě předepíše a nenechá vás trápit), a také existují tzv. antihistaminika, která tlumí alergickou reakci, eventuelně i další léky, díky nimž se dnes už alergici nemusejí trápit jak zvířata… Tak jestli bydlíte někde, kde je dostupná lékařská péče, tak neváhejte!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 23:45

Cheri, prectete si tu dalsi moje prispevky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:29

Milá janepear, musím s Vámi nesouhlasit, sama mám sníženou činnost štítné žlázy a nadváhu nemám, myslím si, že v naprosté většině případů stačí začít se hýbat a střídmě jíst.. Říkám v naprosté většině, protože je mi jasné, že tohle není vždy ideální řešení, nicméně se řídím heslem „pokud člověk chce, všechno jde“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:36

Neříkám přece ,že to tak má každý, ani neříkám že si řada lidí za svoji tloušťku nemůže…jen jsem chtěla podotknout, že černobíle tvrdit, že se stačí hýbat a jíst zdravě je blbost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:52

No já zase musím nesouhlasit s vámi. To že s hypofunkcí problémy nemáte neznamená, že je nemůže mít někdo jiný, sama jsem toho příkladem. Před tím než jsem onemocněla, tak jsem si byla schopná udržet postavu snadno, když jsem chtěla zhubnout, stačilo začít víc cvičit a trochu se omezit v jídle. Poté co jsem se začala s hypofunkcí léčit jsem za dva roky ztloustla 10 kilo a absolutně nemůžu s váhou hnout, jsem z toho už občas zoufalá. Přestože pořád nejsem tlustá (nosím velikost 36-38), tak mě děsí ta neschopnost zhubnout a pocit, že třeba budu tloutnout dál. Věřte tomu že už jsem zkusila skoro vše. Buďte ráda, že vám štítná žláza problémy nedělá, každý to štěstí nemá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:15

Můžu se podepsat pod každé slovo. Bohužel, kdo nezažil, tak těžko pochopí. A k jedovaté poznámce týkající se toho, že „se nám nějak to onemocnění štítné žlázy rozmohlo“ dodám: ano, opravdu se nám to rozmohlo. Endokrinologické ambulance v celé republice mají poměrně nabito, takže to není jen optický klam. Ten, koho se to doposud netýká, ať v duchu a s pokorou poděkuje, není opravdu o co stát.

A k tématu: úvodní fotografie je hrozná, ale moc nerozumím tomu všeobecnému odsudku 3/4 kalhot pro dámy 40+. V létě je na dlouhé kalhoty horko, to je prostě fakt, i těch cca 15 čísel délky je ve vedru znát a ne že ne. Takže až mi bude přes 40, tak pak už doživotně jen v sukni, ano? A to vymyslel který módní guru? My už zase máme striktní módni diktáty?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:48

A co chcete nosit v létě, aby vám nebylo horko, kromě sukně? Nic lepšího prostě neexistuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:24

s velikosti 36-38 neschopnost zhubnout vubec nemusi souviset se stitnou zlazou ale s tim, ze mate takovou konstrukci tela, ze na 34 se bez anorexie proste nedostanete. To byt muze, ale neverim, ze takova velikost 48 se da svadet pouze na stitnou zlazu

ValentinaRossi
1 příspěvek 14.5.12 07:15

No, taky bych rekla, ze spis telo si reklo, ze zdravejsi bude s temi 10 kg navic. Ja teda pisatelku neznam, takze nevim, jak je stavena (to je take docela podstatny faktor), jak je vysoka, ale ja jsem sveho casu take mela 50 kg na 175 cm (nutno podotknout, ze to nebylo cilene, hubla jsem sama a i kdyz jsem jedla jako drevorubec, nepribirala jsem, taky jsem ale teda cvicila v te dobe jsem byla docela aktivni :-) ), velikost 32-34.

Po asi dvou letech teto vyzablosti, jsem najednou ztloustla 10 kg za 2 mesice, navzdory kazdodennimu behani. Mohly za to me mizerne stravovaci navyky a zavislost na sladkem, ktere jsem konzumovala v obrovskem mnozstvi. Jen ty dva roky se to vubec neprojevilo, az najednou behem zkouskoveho (bylo to hrozne, nemela jsem v cem jit na posledni zkousku, protoze mi vsechno bylo male :-) ) bum a bylo to tam. Take se mi uz nikdy nepodarilo zhubnout, a to uz je 7 let. A myslim, ze to je tak spravne, i kdyz cvicim, jim lepe i zdraveji, mam porad svou velikost 36, nekdy u kalhot 38. A rozhodne toho nelituji, vypadam zdraveji a nemusim celit dotazum, zda nahodou nejsem anorekticka a znami nedporucuji mamince, aby mi dala najist.

Ja proste porad verim na to, ze telo si vzdycky rekne, co potrebuje, pripadne, kdyz se neposloucha, vezme to do vlastnich rukou :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.12 18:50
Jsem hnusná a tlustá?

Tak, je mi cca 35let, mám konfekční velikost 46-48. Ano, mám tolik kritizovanou nadváhu. Částečně jsem k ní došla „sama“ díky genetické dispozici, částečně stimulací hormonů při IVF a těhotenství. Momentálně se svými kily bojuji (a vzhledem ke zdravotním omezením ne úplně úspěšně), nic´méně se za svá kila tak úplně nestydím, patří ke mně. Bydlím na malém městě. Když si jdu něco koupit, je to buď hnusně černé, špatně ušitý pytel, divočina v batice a nebo se musím prostě prokousat nabídkou zásilkových obchodů či tržnice :((. Miluji zelenou, ale momentálně nemám jediný kousek v šatníku, protože prostě v mé velikosti nikde není.

drENT
593 příspěvků 13.5.12 22:30

Porucha funkce štítné žlázy z nikoho bečku sádla neudělá. Průměrný přírůstek váhy u pacientů s hypotyreózou je 8 kg - ústy prof. Svačiny, předního českého odborníka na metabolismus a obezitu (nomen omen, opravdu se tak jmenuje).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 00:33

Znával jsem jednoho chirurga, nějaký pan doktor Chromčák to byl. Ale na někdejšího ministra zdravotnictví Rubáše nemají ani jeden. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 12:34

Jo, něco jiného je odhad a něco jiného realita v individuálních případech. Viz doporučený váhový přírůstek u těhotných…A ještě bych měla připomínku, že opravdu existuje víc zdravotních příčin (léků…) tloustnutí. Můj bratr má rozstroušenou sklerózu a po braní kortikoidů během dvou měsíců ztloustl o 20 kg, naštěstí se hloupým neznalým připomínkám o tlusťoších smál, já bych to nezvládla číst a slýchávat (jako zde na MP) takové útoky.

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 14:43

Naprostý souhlas. Tuším, že jsem k tomu nedávno četla cosi podrobnějšího, a že lidí, kteří svoji nadváhu, neřku-li obezitu, mohou svést na hypotyreózu, kortikoidy a podobné věci, je v populaci tlouštíků naprosté minimum (jednotky procent). Naopak většina je těch pohodlných, kteří raději najdou nějakou výmluvu, než by cokoliv změnili a zhubli. Samozřejmě, že nadváha i obezita mají vždycky nějakou příčinu, člověk může mít nějakou nemoc, která se vznikem nadváhy souvisí - ale většinou se to řešit. Chce to jediné - doopravdy chtít. A být ochoten pro to něco obětovat, být na sebe trošku „zlý,“ přestat se falešně rozmazlovat. A nebo si nelhat do kapsy a přiznat si - já prostě hubnout nechci. Pokud chci, tak to půjde, ale zadarmo to nebude a samo se to neudělá.

Alizon
1235 příspěvků 13.5.12 22:32

Budu mimo modni tema, ale neda mi to.
On si nekdo dovoli mit vuci vasi zname nejake poznamky? Asi jsem trosku „postizena“, dlouhe roky jsem mela opacny problem - nedarilo se mi pribrat a mela jsem dojem, ze vuci tlustym si prave nikdo zadne poznamky nedovoli, ale vuci hubenym je lidi sypou jak na bezicim pasu.
Priklad - me tluste kolegyni nikdo nerekl at si radeji ten zakusek po obede uz nedava (tlusti jsou prece vsichni chudacci, za tloustku nemuzou, neni to slusne neco jim rikat)vuci me byly poznamky typu „poradne se najez“ na dennim poradku.

Příspěvek upraven 13.05.12 v 22:35


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:40

souhlasím. jsem dost hubená, a poslouchám nějaké řeči pořád. prý hubeným se to říkat může, protože je to vlastně lichotka…

Mayim
401 příspěvků 14.5.12 18:24

jsem na tom podobně… a pokaždé mi naskočí výrok spolužáka mé maminky, který mě viděl na fotce z promoce a mojí mamince oznámil, ať mi dá najíst. Odpálila ho slovy, že sním víc než ona (což je pravda). Jenže zatímco ona je poměrně malá a poměrně dost kulatá, já jsem při 175 nikdy nepřekročila 55 kilo…

blacken
2464 příspěvků 13.5.12 22:46

Já mám zase pocit, že v poslední době, má každý obézní člověk problémy se štítnou žlázou…(Nechci vůbec říct, že je to problém Vaší známé) - dost obézních lidí se podle mě jen vymlouvá - taky toť otázka, jestli je váha důsledek problému, nebo problém důsledek váhy. Protože většina obézních lidí se prostě nehejbe a o zdravým stravování taky neslyšeli. Těch, co jí dobře a mají pohyb a přesto jsou obézní je podle mě minimum. Nic proti tomu nemám, ale proč je takovej problém si přiznat, jsem tlustá, protože jsem líná a je nutný svádět to na kde co? Vídám cestou do práce kvanta obézních lidí, co se sotva valí, ale přitom mají vždy v ruce nějakou mňamku od KFC a podobně…

Příspěvek upraven 13.05.12 v 22:48

Petishee
51 příspěvků 13.5.12 23:02

Souhlas, mám taky štítnou žlázu, jsem 4 měsíce po druhém porodu a už jsem sundala skoro 16 kg (ještě 11 mě čeká). A to fakt nejsem z těch, co hubnou samy kojením - ale protože to nešlo, navštívila jsem poradkyni - teď mám o 3 kg míň, než před druhým těhotenstvím a vidím, že to fakt jde.

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.5.12 23:16

Víte, já čím jsem starší, tím menší jsem ranařka. Obezita je především civilizační nemoc a nakolik si za to kdo může sám, toť otázka. Morbidní obezita a extrémní přejídání je v podstatě forma sebepoškozování. Nikdo není tlustý dobrovolně, většina lidí se pokouší zhubnout a nejde jim to. Máme právo je odsuzovat?
U nás je zažité nevěřit na duševní nemoci a neduhy. Ale já osobně si nemyslím, že někdo má právo štítivě se zašklebit a pronášet poznámky o odporně tlustých lidech a jak si za to můžou sami. Závislost na jídle je těžká v tom, že na rozdíl od alkoholika nelze abstinovat celý zbytek života. A tišení všech bolístek jídlem máme všichni v sobě zakódováno od miminkovského věku. Zkuste si přečíst knihu psychoterapeuta Yaloma Láska a její kat. http://www.databazeknih.cz/…ji-kat-51604 Popisuje tam svou tlustou pacientku, která zhubla během psychoterapie (což je asi také jediný možý způsob). Uvidíte, že to není žádná sranda a málo lidí na to má sílu.
Stejně tak mi vadí, když někdo s despektem komentuje něčí hubenost ve stylu: Fuj, to je anorektička. Anorexie je především vážná a někdy smrtelná nemoc, kdy dotyčná žena strašně trpí a v podstatě se pomalu a bolestivě zabíjí. To není nějaký rozmar jako že budu hubená.
Spousta hubených lidí anorektických není, jsou vysportovaní a zvládají se držet na uzdě, případně zapůsobí genetika. nevidím důvod, proč se do nich navážet.

Nyxx
512 příspěvků 13.5.12 23:39

Připomněla jste mi rozhovor s jedním diabetologem. Ptali se ho, jestli se zlobí na pacienty, kteří si nedokáží odříct příliš kalorické jídlo a proto nehubnou. On na to řekl, že ví, že jídlo je možná jediné potěšení v životě těch lidí a on jim ho bere.

blacken
2464 příspěvků 13.5.12 23:48

Tak já neřeším ani obezitu ani anorexii, je to každého věc. Vadí mi, když ti lidé svoji slabost svádí na jiné věci (genetika,…). Každej jsme nějakej, ale jako alkoholik je přítěž pro společnost, stejně tak obézní člověk. Vadí mi v první řadě výmluvy typu - když já se nemůžu hýbat, nemůžu tohle, tamto, jíst zdravě je drahé… Neodsuzuju člověka při těle, paradoxně se setkávám s tím, že mi lidé při těle mají tendence vykládat, jak se blbě stravuju a měla bych se najíst něčeho plnohodnotného (řízek,škvarky,párky), aby ze mě byl „kus ženský“. Ono dokud si budou lidi s brutální nadváhou říkat, že je to genetika a používat označení „baculka“, tak taky budou nosit hábity a květáky…

Grete
800 příspěvků 14.5.12 00:34

Srovnávat „zátěž pro společnost“ v podobě alkoholika a člověka s nadváhou je úsměvné. Děti, kteří měli jednoho z rodičů s nadváhou, a děti, které měli jednoho z rodičů alkoholika, mají hodně neporovnatelné vzpomínky na dětství.
A co se týče toho, že si obézní lidé nesypou na potkání popel na hlavu a hledají výmluvy - zkuste se zeptat alkoholika, proč nepřestane, a uslyšíte totéž. Z jakého důvodu si myslíte, že je pro lidi závislé na jídle lehčí si přiznat, že mají problém, a protančit se k řešení?

blacken
2464 příspěvků 14.5.12 01:56

Pozor – nemluvila jsem o nadváze, ale o obezitě. V tom vidím rozdíl. A ano, je to podle mě přítěž – nechtěla bych se starat o obézního člověka o nic víc než mít v rodině alkoholika. A u závislosti na alkoholu je to trochu těžší v tom, že nejsou rozdíly vidět v odrazu v zrdcadle. Já neodsuju obézní lidi, ale v dnešní době se určitě najde dost poradců, kteří pomohou upravit jídelníček atd., takže je to o tom kdo chce a kdo nechce. Pokud má někdo pár kil navíc a nevadí mu to nebo se mu to líbí, proč ne, to je fajn, ale když má někdo přesváhu ohrožující zdraví, tak by s tím měl asi něco dělat. A nevím jak vy, ale já vidím kolem sebe davy lidí, kteří s tím nic nedělají. Vždyť je to vidět i v supermarketu v nákupních koších – jakto, že štíhlí, hezky oblečení lidé si většinou vezou spoustu zeleniny a podobných potravin a ti co se sotva valí mají v košíku koblihy, uherák a mražené hranolky a na sobě hábit? To není genetika.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:03

Grete: zátěží pro společnost jsou z ekonomockého hlediska, s obezitou je úzce spjato mnoho nemocí, jejiž léčba finančně zatěžuje systém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 12:51

Možná mě tady spousta odsoudí, ale v tom se mi líbí co zavedli na Novém Zélandu, každý kdo je obézní z vlastní příčiny si musí platí vyšší zdravotní pojištění (stejně tak i kuřáci aj.).

Sibyla
2646 příspěvků 13.5.12 23:57

Barbu, zlatá slova! Souhlasím: nejsem ani hubená ani tlustá, ale vím, jak takové jedovaté poznámky dokáží deprimovat: dala jsem si velkou práci takové nešťastné holce vštípit trochu sebedůvěry a najít radost ze života, a bum! Bezmyšlenkovitý pošklebek ji zase srazil, kde byla. Myslím, že by neškodilo trochu taktu - když už nemáme výchovu.

Oveeec
3219 příspěvků 14.5.12 13:35

Fakt, ty výkřiky o zátěži pro společnost a o zraněným estetickým cítění jsou trapný a nekonečně pitomý. Společnost a ekonomika má trochu jinačí a závažnější zátěže než tlustý lidi. Nikdo neví, proč je ten kterej člověk tlustej. Co je vůbec ostatním do toho, aby pohoršeně kázali o životosprávě a pohybu? Někdy to prostě nejde a hotovo. Jednou to může bejt případ každýho z nás. Já jsem třeba často nemocná a pořád unavená a spousta lidí si o mě myslí, že jsem simulant. Nejsem. Ale lidi tomu moc nevěří, protože to sami tak nemají. A mimochodem - zajímalo by mě, jak vypadají ti, co ohrnujou nos nad tlustýma lidma. Třeba mají obličej, na kterej je ostatním zatěžko koukat. A jako co?

blacken
2464 příspěvků 14.5.12 16:33

Tak je rozdíl mít nehezkej obličej a mít nadváhu způsobenou s prominutím žraním. Já jen nevěřím, že to nejde. Obličej si bez plastiky nepředěláte, ale dostat se na nějakou úměrnou velikost jde. Omlouvám se těm, kteří jsou obézní přestože jí zdravě a pohybují se a kvůli nemoci nehubnou - ale těch je kolik? 1%? Tuším, že se ten pořad jmenuje Jste to, co jíte - tam celkem pěkně ukazují, že nějakou formu pohybu a správnou stravu mohou mít i lidé s bezlepkovou dietou, nemocnými klouby atd. Takže všechno jde. A když to pro někoho není důležité, tak ať se nepohoršuje, že to někdo okomentuje. Neříkám, že všichni musí mít 36, ale zrovna tady, kde se kritizuje rezignace v oblékání je podle mě kritika obezity namístě - už jen proto, že obezita, narozdíl od oblékání poškozuje zdraví. A nekritizuju ani tu obezitu, jako přístup - když já jsem nemocná, tak prostě nezhubnu a oblečení na mě nemají, tak se ani nebudu snažit se sebou cokoliv dělat. A jen tak mimochodem - brigádničila jsem v Kauflandu - a jen podle vzhledu se dalo určit, pro co si zákazník jde - ti tlustí s drnem na hlavě brali bramborový salát, špekáčky a točeňák, případně šunkovou pomazánku. Takže podíl genetiky nula nic. Relativně štíhlí a upravení lidé si kupodivu kupovali kvalitní šunku, sýr a zdravější varianty salátů. Že by to jak pečlivě si člověk vybírá, co bude jíst souviselo s tím, jak pečlivě se obléká a jak dbá sám na sebe?

Oveeec
3219 příspěvků 14.5.12 16:49

Je to všechno pravda, co říkáte, ale někdy to prostě nejde, a jakmile někdo řekne, že je nemocnej, všichni zase řvou, že kecá. A pak se omlouvají těm, u kterých je to pravda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 13:35

Zlatá slova.
Ano, spousta lidí si kazí zdraví - nevhodnou stravou, kouřením, nedostatkem pohybu, vimjáčím, ale nikdo automaticky nekouká na člověka na vozejčku, že ať se moří s obrubníkem, blbeček, určitě si za to může sám, určitě jel nepřiměřenou rychlostí a narazil do švestky za příkopem a Pámbu ho potrestal.
Jsem tlustá. Mám poruchu příjmu potravy. Snažím se z toho vyhrabat a kdyby to šlo jednoduše, tak jsem dávno v pohodě a zdravá. A každý blbec, co má potřebu podotknout něco o tom, jak to prase vyžrané zase žere, prodavačka, co si mě zhnuseně prohlédne a odfrkne, že takové velikosti nevedou, činí ekvivalent rány klackem přes holeně.

Nikdo netouží po tom, aby byl obézní. Oni ti lidi vědí, že si za to můžou do určité míry sami, ale zaprvé žijeme v obezitogenním prostředí, které podporuje konzumaci nezdravých potravin v nezdravém množství a zadruhé, i kdyby obézní jedinec okamžitě začal dodržovat všechny odborné rady na sto procent, tak nebude do druhého dne sportovně štíhlý a konfekční velikosti 42. Prostě něco nosit musí, takže kydy o tom, že kdyby baba zhubla, tak by nemusela nosit květovaný stan, jsou fakt pitomé.

Bugatti
4086 příspěvků 17.5.12 13:52

Já mám „pouze“ velikost 44, „pouze“ nadváhu a i já jsem se už mnohokrát setkala s opovržlivým pohledem prodavačky a odpovědí, že tak velké velikosti nevedou. Do toho obchodu jsem víckrát nevkročila a varovala jsem před ním všechny známé, které jsou na tom podobně jako já. V poslední době se to už lepší, občas se objeví něco vkusného i v této velikosti (jsem náročná v tom smyslu, že nenosím umělé materiály a od oblečení nepožaduji pouze prvotní funkci, aby mi nebylo zima, ale mám i určité estetické požadavky). Mám zdravotní problémy po úrazu a dlouhodobě jsem žila ve stresu (péče o těžce nemocného)a miluju, když mi někdo řekne, že při stresu se přece hubne. Nechť se hubení starají sami o sebe a nechají nás „prostorově výraznější“ (jak říká jeden kamarád), na pokoji. Vím dobře, jak dovede netaktní poznámka srazit sebevědomí a vrhnout člověka zase zpět. Držím vám palce, snažte se! Já jsem si stanovila za cíl alespoň udržení stejného stavu a daří se mi to, občas se podaří kilo dolů, ale jde to ztuha.

katango
1356 příspěvků 17.5.12 18:52

Jsou stressoví jedlíci a stressoví nejedlíci. Ano, při stressu se často přibírá.

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.5.12 15:31

Karolíno Krátká, díky za Tvůj příspěvek. Jsi statečná! Jestli chceš. ozvi se mi do zpráv, já nevím, jak Tě kontaktovat, asi nejsi zaregistrovaná…?
Karin, podle jiných příspěvků blbá nejsi, takže asi zřejmě provokuješ. Jak jinak si vysvětlit Tvůj komentář o lékařské péči? Porucha příjmu potravy je komplexní nemoc, tam hormonální léčba nestačí. Mimoto spoustě lidem ani nezabírá. A antihistaminika mají spoustu nežádoucích účinků, spousta lidí je nesnáší. Já jsem moc ráda, že žádné alergie nemám a nemusím být kvůli tomu půl dne ospalá

ifoun
338 příspěvků 17.5.12 22:36

Jsem silný alergik i astmatik, beru hodně léků, když člověk dodržuje režim a omezení, tak to funfuje. Ale je potřeba se starat, ne brát „dithiaden“ a stěžovat si.
Nejnovější generace antihistaminik nezpůsobují ospalost. Ani neznám nikoho, kdo by měl na antihistaminika obecně nesnášenlivost.
Jinak se nechci dohadovat, jen nesnáším, když se někdo vymlouvá na alergii (nemyslím Vás, myslím obecně). Alergie je primárně „pěkný vopruz“. Ale že by byl kvůli ní někdo tlustý?

carries
1319 příspěvků 14.5.12 13:23

to MP Barbucha: Súhlasím s Vašim názorom. Mám kamarátku, ktorá je odjakživa štíhla a počúvať jej reči o tom ako nechápem, že niekto tučný nevie schudnúť (však je to iba o sebadisciplíne…) je naozaj otravné. Hlavne spôsob akým podobné názory prezentuje. Nikdy nemala problém s váhou, všetci v jej rodine sú štíhli a vysokí. Nedokáže pochopiť a prijať to, že niekedy je to o psychickom bloku, človek sa môže snažiť a občas jednoducho nejde schudnúť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.12 20:14

Zajímavá diskuze na téma obezita:) Mám opačný problém:/ Ačkoliv se snažím jíst dost, nedostanu se přes padesát kilo. Taky to není nic příjemného, když se vás lidi s obavami ptají, jestli nemáte náhodou anorexii. Nechci se obézních lidí zastávat, jsem přesvědčena, že si za to většina může sama, ale věřím, že jsou tací, kteří se s tím snaží něco dělat a ono to prostě nejde. Viz hypofunkce štítné žlázy atd. Hezký den!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:53

Tak abych se opravila, ke svojí poznámce…nemyslím si že štítná žláza může za masový nárůst obezity…je to jenom ilustrativní poznámka, že existují lidé( a není to většina ale vyjímky), kteří za to nemůžou přesto jsou házeni do jednoho koše s ostatními co si za to můžou sami.

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 23:20

Nadváha u žen středního a vyššího věku může být způsobena mnoha faktory, vůbec to nemusí být jen rezignovanost a záliba v tučných jídlech. S přibývajícím věkem už člověk nestíhá tolik sportovat, v zaměstnání je velká konkurence mladších a doplňování znalostí stojí více energie a času než dříve, do toho vám začnou marodit a umírat rodiče. Paradoxně jsem nejvíc přibrala v době, kdy jsem se několik let starala o těžce nemocné rodiče, pracovala převážně v noci a velmi málo spala. Přes den nebyl čas se pořádně najíst (vedle člověka trpícího těžkou demencí, který ve svých 85+ letech jí podobným stylem jako roční dítě člověka přejde chuť). Teprve večer jsem dokázala něco sníst a usedla ke své práci a dělala dlouho do noci. Když se k tomu přidá ještě přechod a zdravotní problémy způsobené dlouhodobým přetížením, je vymalováno.

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.5.12 23:25

Souhlasím, nedostatek spánku vede k přibírání. Mně se daří hubnout až teď, když mladší dítě už prospí celou noc. Předtím, když se budil někdy i každou hodinu, jsem měla váhu prostě zapikanou, ať jsem přes den cvičila, jak jsem mohla a hlídala se v jídle, nespat je prostě velký stres a tělo si dělá zásoby.

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 23:58

Oni se bohužel všichni strkají do jednoho pytle, jenže ono je to velmi individuální a každé tělo se chová jinak. Někdo při stresu nemůže jíst a hubne, jiný naopak jíst musí, aby stres zvládnul. Pokud se má stres (myslím tím opravdový stres, když se člověk dlouhodobě stará o těžce nemocného nebo o nemocné dítě a u toho pracuje) zvládnout dlouhodobě, jdou ohledy stranou a člověk dělá vše pro to, aby vůbec přežil. Ale nejdůležitější je, jak se člověk sám cítí. Přestože mám velikost 44 a mám nadváhu (a vím, že velikost 40 nebo alespoň 42 by mi slušela líp), cítím se dobře, hýbu se a nefuním u toho, hraju s dvouletým vnukem „fotbal“, nosím barvičky a občas něco lehce extravagantního.

lacik
8 příspěvků 14.5.12 21:28

Trochu OT na druhou, ale nad sestřiným čerstvým mimčem mě napadlo, že cosi jako příkaz k ukládání zásob se může začít v mozku tvořit už v prvních dnech… Starší dcera coby mimino hladověla (nevěděli jsme to - nezkušení prvorodiče a doktoři na to taky hned nepřišli) - a teď je obézní. U mladšího jsem už tak nějak tušila opětovný problém s nedostatkem mléka, zavčas začala dokrmovat a je v normě (ba býval i dost hubený). Mě prý máma musela taky přikrmovat (taky na to přišla až po neutichajících pláčích) - mám obrovský problém udržet váhu jakž-takž v normě (vel.38-40). Netvrdím, že je to původ obezity všech těch davů s levnými salámy v Kauflandech, spíš souhlasím s tím, že je to do značné míry psychický problém.

Oveeec
3219 příspěvků 14.5.12 23:09

Ono někdy můžete mít vůli jakou chcete, ale v některých situacích si tělo říká, že potřebuje zásoby, protože ví moc dobře, že mu zaručujou přežití, a nějaká estetika jde stranou. Nejsem ani těhotná, ani v přechodu, jsem štíhlá a jídlo si hlídám, ale někdy jsou chvíle, kdy o sobě nevím, mám okno a moje tělo do sebe bez mýho vědomí láduje tučný a sladký a pátý přes devátý. V takovou chvíli vás salát neuspokojí, ať se snažíte sebevíc. A teď si vezměte, že jste v situaci (hormonální změny - přechod, těhotenství - chronická únava, stres, nemoc…), kdy se tohle opakuje pořád dokola a kdy je jídlo vlastně to jediný, co máte, jak už tady padlo. A s tím pohybem - ne vždycky to jde, třeba zase já, protože jsem pořád nemocná a unavená, mám problém s výdrží a pravidelností, protože mi vždycky do tréninku vpadne nemoc, člověk začíná zase odznova…Ale to jsou pidiproblémy, ale i přes to, že jsou pidi, si umím představit, že jsou lidi, pro který je to fakt nezvladatelný. Jenže tomu holt některý lidi neuvěří, dokud to nepoznají na vlastní kůži.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.5.12 23:23

Ano, přesně. jak jsem psala, čím jsem starší, tím více tíhnu k tomu neodsuzovat lidskou slabost. Asi čím dál tím lépe poznávám i slabost svoji:-)

Lachenauerin
544 příspěvků 15.5.12 13:48

Neodsuzovat lidskou slabost,“ ano, výstižněji to už vyjádřit nelze. Taky jsem kdysi měla tendenci si myslet: „Když to zvládnu já, musíš to zvládnout i ty, on, ona, ono…“ No, více jsem se mýlit nemohla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 09:28

Souhlasím s názorem, že v určitém věku, životním období, či situaci a s onemocněním Š.Ž. to není o chtění a lenosti…Přes 10 let boje s tím onemocněním, kdy občas trápí kardioproblémy,pro srdce zničující stálý vysoký tep jak při soustavné rychlé chůzi a lékař radí piánko a klid a víceméně žádný sport, při kterém se dají spálit kalorie, tak to se to blbě udržuje váha…Když máš rozhozené funkce všeho i zažívání a zelenina a ovoce ti sžírají žaludek jak kyselina sírová a musíš spoléhat na vitamínový doplněk můžeš jen s hrůuou sledovat jak deko po deku jsi těžší a těžší, ač se nepřežíráš svinstvem…Soustavně povoluji garderobu a snažím se vypadat i přitom nějak šik, i když mám mnohem horší starosti…Jít na operaci, aby mě ta mrcha nezadusila, nebo risknout operaci a další zaručená kila navíc… Není vše jen černobílé.A ne každý má při nemoci ještě sílu myslet na vizáž, když sotva zvládá chod domácnosti.
Jo a moje 80letá máti mě před pár lety zabila větou, že proč jí nezaobstarám taky ty tříčtvrťáky a halenu, aby si nepřipadala jak vyděděnec mezi kamoškami kastrůlkářkami, se kterými se setkávala v seniorské jídelně. Tak co na to říci. Holt někdo vkus,šmrnc a odvahu k oblékání má a někdo ne, tak to bylo, je a bude…Někdo chce být originál, někdo je nešťastný, když nemá nějakou tu současnou „uniformu“. Někdo bude špeky na ulici vystavovat na odiv bez studu a suverénně ( což mi bytostně vadí z estetického hlediska, asi jako kamínek v botě) a někdo bude na veřejnosti nešťastně zatahovat trošku vypoluké bříško a stydět se. Každý jsme odlišný a líbí se nám něco jiného. Vím své,dělám v „odívání“. Než někoho odsoudíme a napadneme blbýma kecama, tak si zjistěme, jestli mu tím náhodou nekřivdíme. Jedna moudrá kámoška mi kdysi řekla, abych přestala od lidí očekávat, že se budou chovat a myslet tak, jak si myslím, že by se chovat měli, že nejsou všichni jako já. A že pak budu spokojenější a šťastnější a měla recht.

Rosalyn
925 příspěvků 16.5.12 10:27

Naprostý souhlas.

Nyxx
512 příspěvků 13.5.12 23:27

Ad štítná žláza: dysfunkce štítné žlázy se dají léčit. Pokud si někdo stěžuje na hypofunkci, stačí zajít k praktikovi, který po výsledcích odběrů krve napíše třeba Euthyrox. Možná by stálo zato zvážit, jestli to není ještě něčím jiným- nepravidelný denní režim, špatně rozvržené jídlo v nevhodnou dobu, stres, nedostatek spánku atd. Vyřešit tohle může být občas větší oříšek než ta štítná žláza. Tím myslím třeba ty, kteří pracují na směny.

Nedávno jsem potkala paní, která vážila 200 kg. Když jsem se jí zeptala, kde k tomu přišla, řekla, že to podědila. To je problém značné části obézních lidí. Raději sami sebe přesvědčí, že to mají v genech a že s tím nic neudělají. Když k tomu přičteme nízké sebevědomí, celé to vyústí v sebelítost. Kterou někteří léčí čokoládou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 14:03

Ano, to si vždycky říkám, když tohle o váze a štítné žláze čtu! Copak ti lidi se neléčí? Já mám hypotyreózu také, než se na to přišlo, přibrala jsem asi 4 kila a ne a ne je shodit. Pak mi našli toto, začali mě léčit a cvičení a správný jídelníček začal normálně zabírat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 17:10

Ja nez jsem si sama zjistila, ze mi blbne stitna zlaza, jsem pribrala kil nepocitane. A nez jsem se konecne dobrala k tomu, ze je zhubnu jen tehdy, pokud uplne vyradim sacharidy (protoze krome stitne zlazy mne potkala i insulinova resistence), trvalo mi to. NIKDO mi neporadil. Ted jsem celkem v pohode (velikost 40 az 42, jak co), no v posledni dobe jsem par kilo pribrala, nedari se v pracovnim tempu jist bez sacharidu.
Takze nez ja zacnu rvat: „Boze, ta je tlusta, mela by se sebou neco delat!!!“, to driv zamrzne peklo.

LinkaK
25 příspěvků 14.5.12 17:59

ANo, mohla podědit, stejné návyky, jako jsou v její rodině už třeba generace.

A někdy takový člověk, prostě jen naroste. Nemám moc kilo rozdíl mezi horním a dolním oblečením však dělá dvě konfekční velikosti. Na to, že nahoře oblékám 48, má vliv genetika. A nejsem obézní.

Nyxx
512 příspěvků 14.5.12 22:31

Otázka dědičnosti je trošku složitější. Je fakt, že třeba frekvence vrozených hyperlipidemií je v populaci 1:500. To není málo. Nicméně drtivá většina z těch lidí jsou heterozygoti (23 párů chromozomů, v jednom uričitém páru jeden chromozom zdravý, druhý nemocný), což ty lidi předurčuje k tomu, že by se měli hlídat, ne že s tím nemůžou nic dělat. U obezity platí, že vliv dědičných : získaných faktorů na vznik je asi 40:60. Dál jde i o to, že rodina má osvojené určité stravovací návyky, matka učí děti vařit atd. Ale s tím se přece dá něco dělat. Chápu lidi, kteří se snaží aspoň se přiměřeně stravovat, ale zhubnout se jim nedaří třeba kvůli stresu nebo lékům (kortikosteroidy- záleží na formě aplikace a množství). Nerozumím lidem, jejichž jídelníček obsahuje převážně uzeniny, jídla z fastfoodů a spoustu sladkostí a kteří tvrdí, že svou nadváhu podědili a tudíž stejně nemají šanci s ní něco dělat.

Pokud jste podědila velká prsa, musela byste zhubnout do anorektičky, abyste je zmenšila. To je trochu jiná kapitola než ona dáma, která doslova tekla ze židle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 13:59

Tak ono to není tak jednoduché. Hypotyreóza se u každého projevuje jinak. A vaše domněnka, že se nasadí nějaký lék a je vyřešeno, je opravdu mylná. Někomu sedí jen jeden typ léků, někdo potřebuje kombinaci T3 a T4, někomu zabírá pouze přírodní a nikoli syntetický thyroxin. A mnohdy bývá také rozhozený adrenalin a vůbec tělo reaguje na zátěžové, ale i jiné situace divně. A přijít na to, jak tenhle složitý provázaný systém hormonů (štítná ž., nadledvinky, slinivka) dát dohromady, aby zase spolupracovalo to, co spolupracovat má, je běh na dlouhou trať. Je jednoduché říct, že se někdo vymlouvá a takových lidí je asi spousta, ale spousta lidí o tom ani neví, že může nějaký takový problém mít. Ne každý pacient „se vejde“ do tabulek a ne každý lékař je schopen posoudit člověka individuálně. Jsou lidé, kteří mají hladinu hormonů mírně vychýlenou, někteří hodně, jsou lidé, kteří žijí s hypotyreózou téměř bezpříznakově, ale také lidé, kteří skončili na vozíku. Ale ne kvůli tloušťce, ale proto, že jim nefungují klouby a žijí v ohromných bolestech. Ona hypotyreóza není tak nevinné onemocnění jak si každý myslí - no co, jsou tlustí, je to selhávání jednoho z orgánů (žláz) s vnitřní sekrecí v nezastupitelné roli regulátora.

Nyxx
512 příspěvků 15.5.12 21:08

Projevy hypothyreózy: pacient je spavý, zpomalený, přibírá na váze, je zimomřivý, má zácpu, může mít chrapot, padají mu a lámou se vlasy, může mít deprese. Na prostou hypothyreózu skutečně stačí Euthyrox obsahující L-T4, neb T3 je aktivní metabolit T4 z T4 vznikající. Kombinované preparáty jsou vyhrazené pro speciální případy, např. ca štítné žlázy u mladších pacientů. Diagnóza hypothyreózy je dle klinického a laboratorního nálezu. To, zda pacient hypothyreózu „už má“, závisí i na nastavení hraničních hodnot v různých laboratořích. Rozhozený adrenalin? Myslíte feochromocytom? To je ale dost vzácné, navíc je to nádor. Pokud jde o nadledviny, tak ty produkují nejen katecholaminy, ale i glukokortikoidy, mineralokortikoidy a taky androgeny a estrogeny. Ve vztahu k obezitě bych spíš hledala poruchy sekrece a působení kortikoidů než adrenalinu. U „rozhozené sinivky“, tedy u inzulinové rezistence a DM 2 se dokonce zhubnout doporučuje. To samé platí pro osteoartrózu- zhubnout, dokud to bolí málo. Tím se proces zpomalí.

Skutečně nemám nic proti lidem stresovaným, ve složité životní situaci, těžce nemocným, léčeným kortikoidy atd. Ovšem tito lidé nebyli obvykle před stresem/nemocí obézní. Ale mnoho lidí je nejdříve tlustých a pak mají ty zdravotní problémy. Kolikrát si sama říkám: Takový skvělý člověk a takhle si ubližuje.

Eye
276 příspěvků 17.8.12 18:28
štítná žláza

Mno, mám s ní potíže už skoro 10 let. je to rodinná záležitost. endokrinolog při první návštěvě „citlivě“ prohlásil: „Maminka to má, teta to má, Váš děda to měl… co jste si myslela? Že to mít nebudete?“ No, ano. tak nějak jsem doufala, že nebudu. nedělá mi dobře být závislá na požívání léků, ačkoliv moje štítná žláza ještě trochu funguje. jsem utlumená, zpomalená, to mě dost nebaví a ráda bych to změnila. doktor mi předepisuje cíleně nižší dávky léku, než potřebuju. hyperthyreoza je totiž podstatně nebezpečnější než hypothyreoza, jde o otravu organismu díky zvýšené činnosti šž. nadváhu ale rozhodně nemám, bmi cca 22. jsem zvyklá jíst pravidelně, hodně chodím pěšky a používám mhd. nesportuju, nepočítá-li se chůze. a pravděpodobně mám dobré geny z druhé strany rodiny :).

Nyxx
512 příspěvků 23.8.12 21:00

Zkuste změnit endokrinologa, jestli to jde. Platí, že co doktor, to názor. Snad najdete někoho, kdo se nebude jen sichrovat a pomůže Vám dosáhnout optimálních hodnot- tedy takových, abyste fungovala normálně.

Linie
2020 příspěvků 14.5.12 10:06

Jenže lidí nemocným je z těch silnějších /tlustých/ minimum. Většinou je to opravdu jídlem a nedostatkem pohybu.

Olinka
2582 příspěvků 14.5.12 12:07

Kdysi byl na idnesu článek, kde je zmíněná jakási Veronika Nováková. Docela jsem se podivovala nad tvrzením „Postihl ji však takzvaný nefrotický syndrom (onemocnění ledvin, pozn. red.), kvůli kterému jí natékaly nohy, obličej a dostavila se nadměrná únava. Po hormonální léčbě přibrala dvacet kilo.“ Když pominu, že nefrotický syndrom není takzvaný, nýbrž název choroby, slečna musí mít určitě přes sto kilo, takže i když odečteme těch dvacet, pořád jsme na hranici nadváhy a obezity.
Navíc mám s kortikoidy velmi bohaté osobní zkušenosti - ano, je po nich vyšší chuť k jídlu a ano, přibírá se snadněji, ale já žádných dvacet kilo navíc nikde nemám a v době léčení jsem ani neměla. Takže svádět přibírání na prášky taky není docela košer.
A co se týče hypofunkce štítné žlázy - mám štíhlou kamarádku, které ji má, a nejít na vyšetření, ani by o tom nevěděla (tj. žádné váhové přírůstky se nekonaly).
A co se tím snažím říct? Že vše je velmi indiviuální, ale je jednoduché tvrdit, že mám hypofunkci štítné žlázy/beru kortikoidy a proto můžu být tlustá.

katango
1356 příspěvků 14.5.12 12:25

Já mám míst štítné žlázy jen vazivo. Nicméně se její funce dá nahradit léčbou Euthyroxem. Léčím se už třicet let, po mozkové příhodě jsem nabrala 8-10 kg, protože jsem skoro pořád ležela Ale už jsem většinu shodila. Pokud má někdo potíže se štítnou žlázou a není dobře zaléčen, asi by měl vyměnit lékaře.

blanick
39 příspěvků 14.5.12 12:54

Zatím si tady taky nikdo nevzpoměl na artrozu. V lehčím stadiu poznat zvenčí není ale spolehlivě brání pohybu. Žiju na vesnici, kde snad každý druhý člověk artrozu má (tady je snad něco ve vodě) a některé ženy v poměrně drsném stadiu (berle a umělé klouby), všechny mají nadváhu a měly by cvičit - nadváha je na revma to nejlepší, zatěžuje klouby ještě víc. Jenže po směně dvanáctce se nechce cvičit ani mě a to mě klouby nebolí. K tomu přidejte děti (vnoučata) zahrádku,mnohdy různá havěť slepičí - to je pak fitko bezva relax.

Atlacoya
2790 příspěvků 14.5.12 14:30

Zaměňujete arttózu (osteosrtrózu) a revmatismus (revmatoidní artritidu) - artróza je degenerativní onemocnění kloubů, kdy se rychle opotřebovává chrupavka (příčinou je její nedostatečná regenerace). Revma je onemocnění imunitního systému, které může postihnout klouby, ale třeba i plíce, srdce, oči… Příčinou je často chronický neodhalený zánět.
Jinak je váš postřeh trefný, s těmito onemocněními se opravdu těžko cvičí.

pipilotta
2 příspěvky 14.5.12 15:50

Nejen že se špatně cvičí, obyčejná chůze na podpatcích může být značný problém (bohužel osobní zkušenost), obezitou ani nadváhou netrpím, ale od loňska si neodovolím lidi soudit. Ošklivá nemoc může postihnout každého z nás ze dne na den.

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 16:37

Já jsem po těžkém úrazu, ujdu tak 5 km, pak začnou bolesti, s trekovými holemi a v měkkém terénu ujdu do 10 km a to nesmí být moc často. Jezdit na kole nesmím, nesmím žádné doskoky… takže mi zbývá plavání, aquaerobic a cvičení na míčích, ale jen některé cviky, takže jsem tam za exota. Do bazénu to mám hodinu cesty a hodinu zpět, víc než jednou týdně to nezvládám. Mladým a zdravým se dobře kritizuje, pokud si to sami nezkusili.

LinkaK
25 příspěvků 14.5.12 17:56

http://www.mojevideo.sk/…cloveka.html

jenže kdo má tolik vůle?

Eye
276 příspěvků 24.8.12 01:23

Wow. mám jisté vleklé zdravotní potíže (vyjma štítné žlázy) a když si chci dodat kuráže, pustím si film Frida. neměla lehký život, přesto se snažila si jej užít.

Eye
276 příspěvků 24.8.12 01:25

Jé… to byla reakce na to video v příspěvku o kus výš v diskuzi.

Nyxx
512 příspěvků 14.5.12 22:35

Ale nerezignovala jste a snažíte se, o to jde. Držím Vám palce ;-) .

blanick
39 příspěvků 15.5.12 15:13

to Atlacoya: Omlouvám se, mám na mysli revmatoidní artritidu :-)

Příspěvek upraven 15.05.12 v 15:14


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 10:36

přidám pohled z druhé strany, kvůli autoimunitnímu onemocnění a opravdu vysokým dávkám kortikoidů jsem během měsíce otekla o 20 kilo, strava stejná hlídaná v němocnici toho fakt moc přibrat nejde :), dostala jsme se z velikosti 40/42 na 46/48, a ty kila nejdou dolů, kvůli zdravotním problémům toho cvičení mco nejde, přidala se artritida a porucha fkce ledvin. prní rok jsembyla zoufalá hlavně z řečí podívej se jak vypadá ( ano kortiko zanechají i jiné následky na těle - mít vousy jako chlap je fakt boží), ted jsem smířená a ráda že žiju ale… opravdu nic není černobílé. Jo a květák an hlavě fakt nemám :)

katango
1356 příspěvků 23.5.12 09:14

Ale jo, ty pocity znám. Po antidepresivech a lithiu jsem kdysi dost přibrala a tenkrát bych bývala byla vděčná za oděv žen v militantně islámských zemích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 23:56

Praveze az tak malo ich nie je. U nas je momentalne boom roznych poruch stitnej zlazy, predovsetkym u rocnikov 1970-1986. Su to ludia, ktori boli malymi detmi, ked vybuchol Cernobyl. Radiacia najviac poskodzuje stitnu zlazu a preto s nou ma teraz problemy velmi vela ludi - a dost vela z nich o tom vobec nevie a nelieci sa. Mnohe pripady sa odhalia iba vdaka tomu, ze prave rodia tieto rocniky, tak aspon u zien pri tehotenstkych kontrolach odhalia ze stitna zlaza nie je uplne v poriadku. Ostatnych to ani nenapadne, ak je porucha len slaba, clovek si povie ze sa asi zle stravuje, ma zlu sebadisciplinu, preto pribera… a pritom skutocne nemusi byt na vine.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:14

A co úzké 7/8 kalhoty na mladé holce s lodičkama na podpatku? :)

cryptoprocta
179 příspěvků 13.5.12 22:22

Tak si hned vzpomenu na povodňovou vlnu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:35

to začala Kylie Minogue v roku 2002 a československé nány sa z toho obdobia stále nezobudili


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:56

No já bych spíš řekla, že to začala Brigitte Bardot a že je to pěkné retro. Nevím co by na tom mělo být špatného..i když já zapomněla, jsem v Čechách a tady se kritizuje všechno

Sibyla
2646 příspěvků 13.5.12 23:58

To může být pěkné. Proč by měly tříčtvrťáky být ze zásady špatné?

Ziné
82 příspěvků 14.5.12 12:18

Tahle kombinace je samozřejmě o něčem jiném. Je nesmysl šmahem odsuzovat všechny kalhoty ve zkrácené délce. Záleží na celkovém vzhledu těch kalhot, celkovém vzhledu nositelky a citu ke kombinování. Tak je to ostatně se vším…

gurumina
12 příspěvků 14.5.12 14:34

Tenhle příspěvek jsem přehlédla. Ano, přesně tak, je to o stylu!

Katio
196 příspěvků 14.5.12 15:45

Až na ty dvě vyzábliny dole je to nádhera :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:15

JSOU to vyzábliny, souhlasím. Ale ty kalhoty se mi nelíbí ani tak na nikom. Hepburnovou nemám ráda odjakživa, vypadá jako kluk a ještě asexuální.

katango
1356 příspěvků 14.5.12 21:30

Trpěla anorexií.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.5.12 21:53

Já Audrey Hepburn miluju, její laní pohled… Vím, že trpěla anorexií


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:58

Ja z Hepburn radsi Katherine.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 22:05

Aha anorektička - to jsem nevěděla, člověk se soustředí na ty filmové záležitosti…
Taky mám raději Katherin - taková šťavnatá herečka. Její opak.

katango
1356 příspěvků 15.5.12 00:45

Jo, Katherine byla krásná, chytrá a vtipná; celý život, asi.

Sibyla
2646 příspěvků 16.5.12 07:44

Ano, já taky! Ta byla krásná! A jedna z mála hvězd, které Hollywood nesemlel - celý život byla sama sebou. Audrey taky, mám ji ráda jako herečku, ale musím říct, že mě poslední dobou mě bolí dívat se na tu její hubenost.

Karin
3950 příspěvků 15.5.12 08:36

To je fakt pěkný :-) Ale je potřeba si uvědomit, že to sluší jen ženám do určité hmotnosti. A ta vysmívaná „vyzáblina“ v tom vypadá pořád líp než devadesátikilová baculka, na níž to úžasně zvýrazní všechny „pneumatičky.“ Tyhle dívky/ženy si nesmějí myslet, že když je to trend, tak to musí slušet každému. Chce to soudnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:29
Děs

Ta fotka nahoře je děsivá! Vypadá to fakt jako uniforma x_x
Tričko z Tchibo ‚oslnivé kombinace‘ se mi líbí, ale zbytek teda nic moc…

Malatí d.d.
67 příspěvků 13.5.12 22:30

Ty příšerné strakaté černobílé šaty z Tchibo jsou již zcela vyprodány??? Au.

Acrobaleno
1075 příspěvků 13.5.12 22:35

Toto nie je len problém českých dám, ale aj na Slovensku ženy vytiahli super letné ohozy. Aj keď nie je to až tak viditeľné ako tu. Je to tragické. Neviem prečo si myslia, že život končí po 50 a už sa musia situovať do pozícií starých babiek. Moja matka má 53 a radšej by sa zavrela doma ako by mala vyliezť takto. 3/4 nohavice v skrini nemá ani jedny, nikdy som ju v podobných hrôzach nevidela a na hlave nemá karfiólovo mahagónový, melírami presvetlený účes. Je síce pravda, že nadváhu nemá a tým je jej výber šiat zjednodušený, ale to nikoho neospravedlňuje. Podľa mňa je to v myslení ľudí.

key.ra
36 příspěvků 14.5.12 00:14

Mně obecně přijde, že na Slovensku jsou na tom s ‚módní osvětou‘ o něco lépe. Aspoň slečny ve věku 20-30, co znám. Třeba dokonce jedné mé kamarádce se v našem vysokoškolském městě ‚Čecháčci‘ posmívali za její styl.. Vysoké opätky ji měly zajistit i větší úspěch u zkoušek. Hah, tehdy mi z toho bylo smutno. Smutno z čecháčkovství. A někdy trochu pořád je…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 09:27

Nevím, jestli vysokoškoláci ze Slovenska studující v ČR jsou zrovna reprezentativní vzorek. Přecijenom je jich většina z trochu jiné společenské třídy, než zbytek republiky.

Acrobaleno
1075 příspěvků 14.5.12 09:46

Čo sa týka VŠ, tak na Slovensku je to kvalitná vzorka, síce je to také stádovské, ale nič, čo by vyslovene bilo do očí. Teda aspoň na mojej uni a iných uni v Blave. Občas mi síce nad niektorými zastane rozum, ale to je iba minimálny počet a sú to hlavne tie prípady, keď si 90 kilové slečny povedia, že aj ony chcú byť „trendy“ a navlečú sa do vecí vhodných pre o dosť ľahšie dievčatá.

key.ra
36 příspěvků 14.5.12 10:12

Čili že studentský život v ČR je drazší než na Slovensku? To se mi nechce věřit, zvlášť po přechodu na euro…

Nemyslím si však, že by se jednalo pouze o vysokoškoláky studující v ČR, jen s nimi mám samozřejmě největší zkušenost. Ale třeba o Polácích toho vím víc, protože mám z půlky polskou krev a relativně často tam trávím čas, v různých městech. Loni třeba červenec ve Wroclawi na praxi a musím říct, že tam to byla taky radost koukat na ty slečny. Přitom to město se dá velikostně srovnat třeba s Hradcem Králové. A tam je koncentrace pěkně oblečených slečen tak malááá…

Příspěvek upraven 14.05.12 v 10:18

Rosalyn
925 příspěvků 16.5.12 10:41

To není projev „čecháčkovství“, to je jen nevychovanost. Mimochodem, projevem „čecháčkovství“ je podle mně i právě nadávání na Čechy apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:53

Mne vadí,ako sa tu diktuje, čo sa má nosiť a čo je fuj.Mám 50+ a celý život som milovala /a nosila/ jednoduché,klasické oblečenie šité na mieru z kvalitných materiálov.Moderné, ale nikdy nie módne.A nemienim z toho ustúpiť ani v tomto veku, pretože v takomto oblečeníb sa cítim dobre.Milujem blúzky tvarované na telo s fazónkami a tiež s viazačkami, úzke sukne, na leto aj široké dielové.Na hlave nosím kratší športový zostrih a tvrdošijne odmietam zafarbiť si svoje šediny,pretože si myslím, že sú šik. A 3/4 nohavice v horúcom lete? Neverím, že ochladia.V horúcom lete nebýva najteplejšie dole pri členkoch, ale v miestach, odkiaľ vyrastajú nohy, takže sukne, sukne,sukne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 14:51

počkejte - a kde jste četla, že vám TOHLE někdo rozmlouvá a haní? Vždyť klasiku Ada nikdy nezavrhovala, já ji mám taky ráda - je oblečení, která se dá nosit 20 let a z módy nikdy nevyjde. Ani ve 20 jsem nenosila moderní výstřelky, pořád nadčasovou klasiku.
Třeba to, co jste popsala vy. MP není a nebyl nikdy modní diktát. ale když už se obléknu, tak ať to má styl a vypadá to.I ty 3/4 se musejí umět nosit… Když vy umíte nosit svůj vybraný styl, dokážete si ho vymazlit, i to už stačí, protože věnujete svému šatníku a sobě péči a pozornosti dosti. A je vám v tom dobře. O to jde. Myslet u toho oblékání. A vůbec - myslet neuškodí u ničeho :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:42
a čo jablko?

Ahojte všetci. Moja mama má 60 rokov, postavu typu jablko a v poslednom čase priberá (či je to vekom alebo stravou, nechajme bokom). Veľmi rada by sa obliekla pekne a farebne, no nevie si na seba zohnať nohavice, ktoré by jej dobre sedeli na nohách (ktoré má štíhle)a zadku a zároveň boli dobré v páse. No a vrchná časť je totálny problém, pokiaľ si nedá stan (čo ona nechce), to brucho jej proste trčí. Samozrejme nechce vyzerať ako tie tri dámy. Zozadu by to ešte šlo (asi ako tá pani na predposlednom obrázku). Čo by ste poradili jej a ostatným výrazným „jablkám“? Ďakujem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 08:06
Pro "jablko71"

Tak s touhle postavou bojuji celý život. Teď mi je přes padesát a kila stále přibývají (na štítnou žlázu beru prášky, ale přestala jsem kouřit a to je velký, opravdu velký,problém - nahoře o 7kg a i když jsem vyšší postavy je to fakt znát). Břicho mám velké (pro mentory - sportuji, co to dá, cvičím na břišní svaly - ale nějak je to k ničemu)a pas široký. Naučila jsem se využívat hodně halenky ušité jako sako, saka samotná - hlavně musí být přikryt pás kalhot, či sukně). Nosím halenky lehce vypasované - nikdy ne bez vypasování - to z vás udělá pytel, pokud tričko - musí být také vypásnuté, ale pozor - ne upnuté. Naučila jsem se, že pokud k oblečení vezmu sako, okolí si myslí, že jsem „normálně tvarovaná“. Délka saka či halenky ale musí být přiměřená, tedy hlavně ne moc dlouhá, to vypadáte i v pěkně vypasovaném kousku jak ve stanu. Barvy různé dle typu, ze zkušenosti na horní část těla tmavší, kalhoty či sukně světlé - opticky to utlumí širší vršek - a hlavně JEDNOBAREVNÉ. Jenom dodám, že takové oblečení v Čechách neseženu, takže výlet za hranice, dobrá švadlena a nebo šikovné ruce, bohužel…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:17

Kupte mamince knížku Která barva mi sluší - je tam i typ „kulatý“.

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 22:44

Pokud jde o ta „tahavá“ trička a tuniky, vtip je právě v tom, že jsou tahavá a do jisté míry se přizpůsobí postavě. Tunika z lněného plátna je hezčí a i příjemnější na nošení, neobtáhne postavu, potažmo špeky, ale potřebuje být ušitá na míru, což „tahavé“ triko být nemusí. Čím větší velikost, tím větší je pravděpodobnost, že záševky nebudou sedět tam kde mají a že na některých místech bude model táhnout, zatímco na jiných bude trošku plandat. Tričkovina se víc „přizpůsobí“ postavě (a vyrýsuje všechny faldy a špeky). Pokud chce žena s velikostí 44 a větší, popřípadě žena s nestandardní postavou, dobře vypadat, měla by mít většinu oděvů šitých na míru. Což je problém nejen cenový, ale často i problém nedostatku kvalitních švadlen. A další věc…v létě má mnoho žen, a nejen těch obézních, také problém s tím, že si dřou stehna o sebe, což je velmi bolestivé. Proto jsou kalhoty typu „kapri“ tak oblíbené (tím je ovšem nechci obhajovat, málokomu sluší a silnějším a starším ženám tím méně). Lze to řešit lehkými „krťásky“, které se oblékají pod sukni (šiji si takové z lehounké látky a problém jsem tím zcela vyřešila). Elastické stahovací „bombarďáky“ se hodí pod společenské šaty k mírnému vytvarování postavy, ale na léto a horko jsou zcela nevhodné, nechci omdlít horkem, ale naopak cítit se i v horku co nejlépe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:44

jsem taky z těch, co mají nadváhu - před dvaceti lety a dvaceti kily bylo líp
Dovolím si pár postřehů - seženu-li v čechách něco cenově přijatelného a barevně použitelného modlím se, aby to bylo použitelné i po třetím vyprání.
Většina postav není tak pěkně souměrných jako paní v článku - osobně vel. 48 a postavu těhotné před porodem - fakt se potýkám s tím, jak se obléct.
a pro ty, co budou poučovat o pohybu a jídelníčku - jistě, dokud nenosíte na těle o půl člověka navíc, to se to poučuje. Ale stačí jedno těhotenství, zdravotní problém a změna hormonálních hladin.
O tom se bohužel ve školách neučí, jak měnit v průběhu života jídelníček, stejně jako se jen sporadicky dovídáte, co na sebe, když je vás v některém ohledu víc (či méně).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 09:30

Další a další výmluvy..

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 14:55

Když už vám lékař nechá udělat rozbor krve a diagnostikuje nějakou hormonální dysbalanci, tak snad také navrhne léčbu, ne? :)

blanick
39 příspěvků 24.5.12 11:54

já zatím nepotkala lékaře, který by se zajímal o hormonální rovnováhu pacienta. A to jsem pracovala ve zdravotnictví.

Karin
3950 příspěvků 24.5.12 12:42

Pokud někdo říká, že má dysfunkci štítné žlázy, tak má tuto diagnózu patrně od lékaře, který to patrně zjistil z rozboru krve, ev. dalších vyšetření. Nejsem sice endokrinolog, ale řekla bych, že než lékař vysloví diagnózu hypotyreózy, tak se patrně o hormonální poměry v organismu pacienta zajímá :)

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 14:58

A k tomu, že se ve školách neučí, jak měnit jídelníček - ne, ve školách se to neučí, ale neustále dokola se o tom píše ve všech možných i nemožných časopisech, mluví se o tom v nejednom pořadu v televizi, v rozhlase, podrobné informace najdete i na internetu, stejně jako kontakty na odborníky… Ty informace jsou všude kolem, stačí „jenom“ chtít… ;-) A nebo si prostě přiznat, že je pro mě snazší a příjemnější zůstat tlustá a nic neměnit. Jiná možnost není, samo se to nezhubne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:27

Promiňte, ale vás musí UČIT ve škole, jak měnit za pochodu jídelníček? to se musí UČIT? Vždyť to je úplně přirozené, ne? Hromady informací o racionálním stravování nás spřímo válcují. Tak jako v těhotenství si dávám pozor na dostatečný příjem vitamínů a třeba tekutin, tak při nadváze si dávám pozor, kolik tuku a cukru pozřu,ne? To je ale výmluva, nezlobte se. Ten tuk i cukr jsou třeba zásadní.
Já bych taky potřebovala něco zhubnout -asi 10 kg ideálně, vím to, vím, co bych měla, ale a) nemám vůli b) nemám čas c)vymlouvám se, že nemám čas d) vím, že je to výmluva e)a nevymlouvám se na výše uvedené, jsem spokojená jak jsem, neuráží mě pohled o zrcadla, prostě až se mi to nějak poštěstí, třeba najdu způsob, jak hnout s kily dolů. Co jsem přestala tancovat, zase jsem nabrala.
Taky bych moha být vztahovačná a rozčilovat se tu. Nejsem. Vím, že je to v mých rukách a fakt, že to zrovna nezvládám na nic nesvádím - ale taky nemám výčitky, ani pocity viny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:56

Pod tohle by se klidne mohla podepsat moje maminka. Obcas si postezuje na postavu (myslim, ze 44), nekdy se nastve, ze to, co se ji libi, uz v te velikosti neni, povzdechne si: 5 kilo by bylo dobrych a pak uzavre: kdyz se na sebe podivam, tak jeste nezvracim a vzhledem k tomu, ze pro to nic nedelam, tak je to vlastne dobry.
Mozna i proto s Vami tak casto souhlasim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 22:07

To je mi sympatický přístup. Taky občas nenajdu ve své velikosti. Na druhou stranu si řeknu, že ji nevyrobili, protože by ve větším už nebyla tak pěkná. často je to i pravda.

Bugatti
4086 příspěvků 15.5.12 22:49

Bohužel oni často vyrobí věci, které už ve velkých velikostech nejsou vhodné a to, co by vhodné bylo, ve větších velikostech nemají. Jsem středně vysoká a v mé velikosti 44 mají spousty minišatů, které se na silnější ženu mého vzrůstu nehodí,ani když je mladá, pokud je hodně vysoká a tudíž při té velikosti štíhlá, musí být ty šatičky nutně velmi krátké. Šaty pod kolena v obchodech téměř nemají. V zahraničních Eshopech jich jsou spousty, ale nemožnost šaty si vyzkoušet mne odradila od nákupu.

Příspěvek upraven 15.05.12 v 23:12


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 09:41

buggati - no přesně

  • mně se taky nejvíce líbí a sluší šaty/sukně přesně do půlky kolena. Mám jediný kostým a ten je šitý mojí neuvěřitelně šikovnou švadlenou. Ale v obchodě ani náhodou - ani nad koleno mít nemůžu, nehodí se to ke mně věkem ani proporcí. Štíhlá nejsem.


Nakupovat v zahraničí jsem teda nezkoušela - děsí mě ty platební transakce. Asi zatím zůstanu věrná švadleně. :-)

Bugatti
4086 příspěvků 16.5.12 11:45

Platební transakce jsou v pohodě, dá se platit embosovanou kartou nebo PayPalem, jeho zřízení je zdarma a funguje dobře, ale z bezpečnostních důvodů je dobré platit kartou k účtu, na kterém není přiliš velká suma. A také v obchodě, který už někdo vyzkoušel a doporučil. Sama jsem nikdy problém neměla, jen jsem o tom slyšela. Občas kupuji svetříky u Woolovers, kvalita je slušná a ceny přijatelné, mohu doporučit. Taky kupuji ze zahraničí přes internet knihy, software (pracovně) a kvalitní materiál na pletení (což je můj koníček). Šaty ale ne, ty si potřebuji vyzkoušet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 15:17

Díky za tip - embosovanou kartu mám, pay pal se už učit nebudu :-)

Bugatti
4086 příspěvků 16.5.12 18:19

PayPal je úplně jednoduchý a je i v češtině, není se čeho bát. Má tu výhodu, že se platba objeví na účtu obchodníka během pár okamžiků, takže když v noci objednám, druhý den zpravidla dostanu hlášku, že byla zásilka odeslána. V zahraničí je to nejběžnější způsob platby u menších částek.

Příspěvek upraven 16.05.12 v 19:20

tyčka
14 příspěvků 16.5.12 19:19
dotaz

Tak jsem prošmejdila Woolovers a nestačím se divit, kolik barevných mutací od jednoho střihu mají. Něco si tam určitě vyberu, ale nejsem moudrá z číslování, které mají popsáno. Můžeš mi poradit, mám vel. S nebo-li 36 - 38. Děkuji.

Příspěvek upraven 16.05.12 v 19:20

Bugatti
4086 příspěvků 16.5.12 19:31

Tady je převodní tabulka: http://www.woolovers.com/…rmation.aspx a tady míry v palcích: http://www.woolovers.com/…rements.aspx?… (u každého výrobku najdete číslování v pravém sloupci Details More info Sizing Washcare. Klikněte na sizing. Přepočítat place na cm můžete tady: http://www.convert-me.com/…nvert/length Stránky jsou jen anglicky.

tyčka
14 příspěvků 16.5.12 19:42

Děkuji za informace, ten pravý sloupec jsem nějak ignorovala… Ráda nosím svetry, ale v českých obchodech je výběr mizerný, tak jsem ráda, že jsem našla nového dodavatele. Doufám, že mi budou sedět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:47

Je pravda, že většina žen nad 40, které nemají zrovna velikost 38 (a tím nemyslím rovnou 50) mají v oblibě takové pytle místo trika a volné 3/4 kalhoty v délce a střihu, aby podtrhly nedokonalosti postavy (jakékoliv). Z vlastní zkušenosti ale vím, že je hrozně složité přesvědčit takovou dámu, aby nosila něco hezčího a více ženského. Moje maminka pořád říká, jak je tlustá (velikost 42/44, což mi nepřijde moc, když je jí přes 50) a za boha ji nedokážu přesvědčit, aby si koupila sukni, šaty, prostě něco jinčího, než má polovina žen v jejím věku. Upozorňuji, že pytle místo trika nikdy nenosila, těch 3/4 kalhot se ale ne a ne nějak vzdát, ale radši má dlouhé lněné. Asi to snížené sebevědomí a to jak jim každý prodejce cpe jen pytle, protože jejich velikost už není ta slim. Je to asi boj na dlouhou trať, starší snadněji rezignují, tak to nebude jednoduché je naučit oblečení hledat.

Bugatti
4086 příspěvků 16.5.12 18:31

Já bych řekla, že mezi mladými dívkami je minimálně stejné procento strašlivě, nevhodně a pekelně oblečených žen jako mezi střední a starší generací. Jen na těch mladých se to jaksi lépe snese, protože si člověk řekne, že se teprve hledají, že nemají finance a vlastně už tím, že jsou mladé, vypadají tak nějak líp než starší ženy ve stejně ukrutném, i když jiném, modelu. Starší žena v tříčtvrťákách barvy kafébraundozelena a psychedelické haleně mohla projít a většinou prošla různými životními útrapami a pády a třeba už nemá sílu se sebou něco dělat a rezignovala. Ale kde se berou zástupy mladých holek, které vypadají ve vorvaních, kraťoučkých sexíí tričkách, s vyvalenými špeky mezi tím a koudelí na hlavě stejně zoufale jako ta starší generace?

frenekka
73 příspěvků 13.5.12 22:53

První fotka - moje pobavené zavrtění hlavou a lehký povzdech, ovšem navrhovaná kombinace od Ady…to mě šokovalo víc, páč takovouhle radu od fashion blogerky bych nečekala… to, že se chci oblékat barevně IMHO neznamená, že stluču vše dohromady.
Například ty červený botky + červená kabelka…úplně jiný odstín.. A nemám ráda tuhle slaďoulinkou růžovou s bonbónkovou modrou, buď jedno a nebo druhý :-/ (Ta horní modrá tunika mě okouzlila!)
Jinak nedávno jsem v obchodě uvažovala nad těma strakatejma a vzorovanejma tunikama/košilema/tričkama… Nechápu, jak si to někdo může koupit ať mu je 40, nebo 100…fuj

Příspěvek upraven 13.05.12 v 22:54

Nemesis
504 příspěvků 14.5.12 19:33

tak mě se naopak takto skvěle divoký kolorblocking od ady líbí, sama tyrskys a svítivě růžovou nosím :-) a ty červené botky jsou spíše oranžové a jdou k té kabele skvěle, je to rozhodně lepší něž otrocky ladit červenou kabelku s naprosto stejně červenými botami - to je nuda. Jen houšť s papouškovskými kombinacemi! Vlévají energii do žil :-)

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 19:40

Máte pravdu… pro statnější ženu 25+ se ta papouškovitá kombinace hodí. Ale my tu mluvíme o starších silnějších ženách… a upřímně, buďme rády za to, že nosí šedobéžovohnědokhaki tříčtvrťáky a psychedelické haleny… určitě bych nechtěla potkat silnější ženu 50+ v Ádou navrhovaných kombinacích.

Rosalyn
925 příspěvků 16.5.12 10:49

Ale vždyť je to jen příklad. Nikde není psáno, že každá žena musí nosit colorblocking. Já ho třeba taky nepoužívám, nebaví mě. Ale barvy mám ráda.

Petishee
51 příspěvků 13.5.12 22:55

Ale všimněte si, že ani jedna nemá trekové sandály :)

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 23:04

Trekové sandály jsou hnusné, ale taaak pohodlné…

Aktuálně si brousím zuby na tyto:
http://img.nejlepsiceny.cz/…f250x250.jpg

A v těch do města v klidu půjdu :)

Linie
2020 příspěvků 14.5.12 10:20

Mohly by být ty trekové sandály s hezčí podrážkou, pásky z jemné kůže a méně štepované? Takové hledám již několikáté léto…

Karin
3950 příspěvků 14.5.12 15:00

To už pak snad nejsou boty na trek, ale klasické sandále…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 13:43

Tohle nejsou trekové sandály, po výletě do lesa by byly dost doničené.

Rosalyn
925 příspěvků 16.5.12 10:50

Držím vám palce. Klidně bych si je do města taky vzala. Ať se odpůrkyně trekových sandálů klidně zblázní. :-)

girl.or.element
360 příspěvků 13.5.12 22:58

já nevím, mě tenhle styl zas tak moc neuráží. Když to není špinavé, z hnusných matriálů nebo něják extra do očí bijící. Jasně, je to prostě děs a bohužel zavedený stereotyp, ale pořád lepší tohle, než polosvlečený „sexy“ modýlky na obtoustlejch puberťačkách :D
Navíc je hodně složité někoho v tomhle věku „převychovávat“ a asi jen málokterá postarší paní si nechá poradit co vlastně na sebe Bohužel.
Potom totiž pěkné a zachovalé dámy, kterým je třeba jen 40 let vypadají na 60 + :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:24

není těžké nás převychovat, je těžké nás obléct - už před třemi lety upozorňovali na Styl a KaBo, že v populaci je téměř polovina lidí s velikostí na 42, ale v obchodních obratech je to jen 5 procent prodeje. Ráda bych si koupila jednobarevná trička - ne s ultra krátkým rukávem (i když mě to tolik netrápí, mívají ženy silné paže), ale najděte tričko vel. 46, které nebude krátké tak, aby nebyl vidět lem kalhot. Potažmo sežeňte jiné než bokové kalhoty. Mám postavu jablko a tudíž mi bokovky prostě padají. A tak si připadám jako naprostý pitomec - popotahuji kalhoty nahoru a triko dolů. Při 170 cm mám 77 kg (to nevypadá tak hrozně), ale relativně štíhlé nohy, štíhlé ruce, velká prsa 90G a všechno ostatní je břícho. Tedy spíše BŘICHO.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 12:08
Styl a KaBo

No nechci být rýpavá, ale - k poznámce o obratu prodeje nad velikost 42. Dělá to pouze 5% z obratu - no samozřejmě, protože velikosti 42 a více jsou na trhu prakticky nesehnatelné v nositelném provedení. Už dlouhá léta tvrdím, že by měli zastřelit všechny zásobovače a nakupovače (slušněji to neumím)do obchodů s oblečením. Když chci velikost 46, nyní už 48, dívají se na mě jako na blázna, možná v nadměr.velikostech (obchody s nadměrem už nenavštěvuji-je to přehlídka ztraceného času). Možná někdy seženu 48 v CaA, ale buď je to nenositelné - nemají prodloužené velikosti - nebo 48 je tak skutečnou 42 (už jsem měla i rozhovor v obchodě, jak můžou v ceáčku prodávat takové aušusy). Protože občas jezdím do zahraničí, vidím, jaký to je rozdíl. V Německu je 48 O.K., dokonce se někdy vejdu do 46, seženu i kalhoty, sukně, halenky, saka a dokonce i v prodloužené velikosti. V Rakousku to samé. Na Styl a Kabo kašlu, jsou tam jenom lidé, kteří se navzájem plácají po ramenou, jak to dělají dobře a ti, co mají větší velikosti jsou přece tlustí, pro ně ušijeme pytle, proč taky, když jsou tak odporní, brrrr. Ale jejich výtvory jsou zase pro mne brrrr, a to už mám nějaká léta. Ježišmárjá nenajde se v Čechách někdo, kdo bude šít módu, ale skutečnou módu a ne pytle a nebo hrůzy, co najdete v salonech? Proč se sem dodávají pouze „odpady“ z ciziny? No je to jako s potravinami…

kacapie
3 příspěvky 14.5.12 09:06

Souhlas.
Hlavně je těžké něco pěkného sehnat. Zkusili jste někdy na malém městě sehnat něco opravdu pěkného? Obchodníci mají pro ženy středního/vyššího věku pouze osvědčené uniformy: diblík, stará mladá, univerzál do „kanclu“ a sporty. Pokud máte méně času (práce, děti, domácnost, manžel, případně hospodářství a nemocní rodiče) vezmete co je a jste ráda, že to vypadá docela k světu.

Linie
2020 příspěvků 14.5.12 10:24

Na tom Styl a Kabo jsem byla a marně hledala nějaké oblečení, které bych objednala do obchodu. Nenašla jsem nic. Vše nabízené bylo ještě horší, než to na fotkách - hábity ala Donátová, stany, hadry. Nic elegantního.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:59
barvy

Ado, já nevím. Opravdu si dovedete představit, jak bude vypadat někdo ve velikosti 50 v růžových kalhotech? Já mám velikost 50 a popravdě tuhle kombinaci bych na sebe nikdy neoblékla. Když už někdo tyhle kila má, nemá potřebu je ještě zdůraznit výraznou barvou. Co se týče podpadků- teď nevím, jestli o nich bylo přímo v článku nebo je zmínil někdo v diskusi- ono s takovouhle nadváhou má člověk většinou už i oteklé nohy a je rád, že sežene vůbec nějaké boty. A navíc ho ty nohy nejspíš i bolí, takže podpadky jsou už mimo mísu.
A jinak, ano nadměrné oblečení se kupuje blbě. I když je to poslední léta už lepší, je už alespoň nějaké… Já vzory nesnáším a sehnat jednobarevné triko nebo košili ve velké velikosti je fakt těžké.
MMch nechtěla byste nějaký článek věnovat účesům? Zajímala by mě právě ta kategorie 40+. Nějaká ta inspirace by se jistě hodila.

Ada Pekelná
973 příspěvků 13.5.12 23:14

A proč by žena velikosti 50 nemohla nosit barevné věci? Když už někdo ty kila má, tak je celkem jedno, co si obleče, pořád bude tlustej - v barvách i v černé. Takže není důvod uchylovat se k černé a šedé a spol., stejně to nepomůže a ještě to blbě vypadá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:20

No rozdíl je asi v tom, že černá v davu nesvítí a pohledy nepřitahuje, zatímco růžová zaručeně ano. A já o to dvakrát nestojím, abych přitahovala pohledy. A troufnu si tvrdit, že to má většina žen s velikostí 50 společné.

Lesss
23 příspěvků 13.5.12 23:31

Ado, zkus (v internetových diskusích většinou tykám, pokud je to mimo, omlouvám se a dosaďte si vykání) zajít do obchodu a zkusit koupit pěkný, barevný ohoz (prosím, ne hnusný colorlocking ve stylu tyrkys, růžová a černá, brrrr) na postavu velikost 48 (záměrně nepíšu 46, tam se ještě dá). Ale pozor, v prodloužené délce… To si teprve zažiješ peklíčko… Navíc jsou lidi, kteří v zářivých barvách vypadají více než vyblitě - takže zkus to oblečení sehnat ještě v zářivých barvách podzimu nebo jara…

A k obezitě. Ano, je to hnusné, ano, není pěkné se na to dívat. A ano, dá se to řešit - jenže těžko. Je to něco jako logopedická vada, také se to řešit dá, ale je to velmi namáhavé a výsledek není zaručen. A ano, jsou případy, které jsou prostě neřešitelné…

Nadváhu mám, se svými znalostmi a zkušenostmi jsem čím dál více přesvědčená, že to je hlavně hnusná kombinace genetiky a výživového deficitu z raného dětství. Takže bojuji jak se dá, sportuji, jezdím na kole, plavu, tahám svého nenažraného hubeného muže a děti po výletech, chodíme po horách. A svým dětem hlídám stravu, její vyváženost a pestrost.
Přesto jsou moje děti velmi rozdílné - mají každé jinou postavu. Světe div se, je hodně znát, které z dětí zdědilo geny po mě a které po manželovi - a které je mixnuté z obou stran…

Oblečení nosím stejné jako před dětmi - ale postava je jiná, jinak rozložená. A ano, stále má nadváhu…

MP Janka
850 příspěvků 14.5.12 12:55

To je jako by jste mluvila o naší rodině. Ségra hubená, klučičí postava po mamce (prsa boky pas skoro stejné míry), já mám prsa 32HH, postava žensky tvarovaná, 20 kg nadváha, skoro kopie babičky z taťkovy strany. jako malé jsme měli stejnou stravu, já víc sportuji, přemýšlím, co kdy sníst, ségra zblajzne na co přijde a přitom já jsem ta tlustá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 19:49
souhlas

Naprosto souhlasím, kromě toho, že je mi přes 50, mám nadváhu a tedy velikost 48 - 50, tak ještě měřím 180 cm. A to je už naprosto nemožné koupit cokoli na sebe a člověk bere, co je. Mám ráda výrazné barvy, toužím po sytě žlutém tričku a také po zeleném, ale ani takové „pokleslé“ obchody jako Petrklíč nebo Bon prix ho nenabízejí, natož normální obchody. Přitom v menších velikostech jsou. Proč obchodníci větší velikosti vyrábí jen v těch tlumených barvách ? Proč na sebe nedostanu dlouhé kalhoty a ty 3/4 nosím prostě jen proto, že v obchodu koupím jen takové, co mají krátké nohavice ?
Ráda sleduji tyto stránky, ale Ado, prosím, zkus to - nakoupit abychom se mohly obléci hezky. Věřím, že minimálně polovina žen v mé situaci se obléká nudně pouze proto, protože obchod nic jiného nenabídne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:41

A PROČ SI NENECHÁTE UŠÍT? to je to tak složité??? Najít švadlenu a šít na míru? Ukázat obrázek, namalovat… Já to tak dělám a to se do konfekčních velikostí 16 UK - 44-46 klidně vejdu. A jsou tuny věcí i v 46 48. Ne, že ne. Přesto si nějaké vymyšlené šaty nechám ušít, kalhoty mám troje šité. Z dobré látky a vydrží víc, než ty kupované. Takže se na nich i ušetří. Nemusím mít skříň narvanou věcmi na míru, ale pár základních kusů, když mám problém nakoupit, se rozhodně dá.
Nesnáším naříkání, že něco nejde. Všechno jde, když se člověk zamyslí, jak to vyřešit.

AH
172 příspěvků 15.5.12 12:23

je to mnohem dražší a navíc to vyžaduje na čas a zkoušky. Takže proto. Saozřejmě, dá se nakupovat i v cizině apod. Ale člověk, který tolik tu módu neprožívá a má i normální koníčky se s tim prostě smíří a kupuje, co je v nabídce. Jak prosté.

Bugatti
4086 příspěvků 15.5.12 20:45

Nechat si ušít na míru není dražší, když uvážíte, že vám oblečení vydrží mnohem déle naž hadříky z písmenkových řetězců nebo z tržnice. A časově náročnější to také není. Zajít dvakrát na zkoušku stojí mnohem méně času než obíhat obchody a hledat něco slušně ušitého z odpovídajícího materiálu. Ale to si nesmím koupit první hadr co potkám a pak si stěžovat že nic nevydržel/sepral se/vytahal se/vybledl po prvním vyprání/páře se/přetáčejí se švy/chodí v tom všichni/moc se v tom potím/atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 21:25

AH - zkoušky opravdu stačí dvě a zas o tolik dražší to není - a hlavně, vyřeší to problém s nedostatkovým zbožím. Takže si buď nechám ušít a vyřeším to, nebo je mi pohodlnější se vymlouvat. Prosté jako facka.

AH
172 příspěvků 15.5.12 22:26
  1. nechápu ty komentáře typu, že to vydrží déle. Ne, nevydrží. U nás máma vyhazuje oblečení až, když se jí nelíbí. Vzhledem k tomu, že tohle oblečení se nedá koupit v šuntských obchodech za 150Kč, neb se tam tyto velikosti nevedou, tak to fakt vydrží. Na tržnicích je to vše zas moc krátké tam se to kupovat taky nedá.


b) nepřijde mi, že by se na to ženy vymlouvaly. Pochop, že ony tu módu prostě tak nežerou. (a což o to, normální člověk pokud nemá módu jako koníček, tak ji taky moc nežere. Stačí, že mu nekouká co nemá a je čistý. Ono zabývat se módou chce tky určitou dávku povrchnosti) Nežerou to tolik, aby si nechaly šít věci na přání u švadlen. Prostě nějaké oblečeí mají, zima jim neni, pytel to neni, dá se to sehnat tak proč to řešit. Jo otázka by byla, pokud by v krámě měli tohle ošklivé neforemné a pak hezké barevné, stejně drahé, tak po kterém by sáhly. Ale to se nedovíme.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.5.12 22:32

A je to tady. Zabývat se módou, to chce dávku povrchnosti. Zatímco dámy z tramvaje jsou sofistikované milovnice Nietcheho a na nějakém oblékání jim nezáleží.
Nechci generalizovat, ale od podobně oblečených lidí nejčastěji slýchám neustálé stížnosti na drahotu a vypočítávání, kolik co kde stojí. A to zase připadá trochu povrchní mně

Příspěvek upraven 15.05.12 v 22:33

AH
172 příspěvků 16.5.12 11:57

Nic takového jsem neřekla, že by tyto dámy byly sofistikované filozofky, tak nechápu ten sarkasmus. Jen mají „lepší“ věc na práci. Tyhle ženy většinou mají šichtu v práci a pak dou rovnou na šichtu domů obskakovat děti a manžela, věř, že být oblečená dle nejnovějších trendů je jim u zadku. Otrhané nejsou, špinavé nejsou, nic pohoršujícího jim nekouká, tak nevim, co řešíš.
Já třeba módu sama řešim a jo, přijde mi to povrchní. Neodsuzuju za to ostatní, sama jsem taková. Jen to chce víc tolerance a uvědomit si, že někdo má ty hodnoty nastavené jinak, než ty. ¨

Nechápu, co se vám zas nelíbí a opět frfňáte. Zas tak hrzné to neni, pobuřující taky ne. Prostě davová psychóza je tu silně patrná. Jedna začne a ostatní po tom skočí jak slepice po flusu. Škoda tomu..

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.5.12 12:57

už jsem to psala, nejde o poslední trendy, jde o to, nehyzdit se
ty dámy by mohly vypadat stokrát líp (a nemuselo by to být zrovna podle Ady, možností je spousta) Chtěla bys Ty takto vypadat v jejich věku?

Příspěvek upraven 16.05.12 v 13:47

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.5.12 13:00

Zkus se někdy podívat na pořad What not to wear. Tam si pár podobných tet vzaly do parády a všechny na začátku tvrdily, že mají lepší věci na práci, případně okřídlené. Na mně stejně nezáleží.
A všechny se po výměně šatníku a účesu cítily lépe a změna zasáhla do všech oblastí života. Začaly se věnovat koníčkům, chodit mezi lidi.
PS: Koukám, že tady někdo pochytil od Ady její hulvátské manýry, už zase prndáme a frfňáme

AH
172 příspěvků 16.5.12 22:28

ale mně opravdu nepřipadá, že by se hyzdily(krom těch vlasů, ale zas když u nich hraje roli praktičnost, není se co divit)
Pokud si vezmou delší kalhoty, uvaří se, na kratší zase nemají nohy(v tomhle věku většinou jsou samozřejmostíi strie, křečové žíly, prsklé žilky apod). Na botách sem neshledala nic špatného(podpatky s jejich váhou nosit NEJDOU). A ohledně halenky..tady se nic moc právě s jablkem vymyslet nedá. Tyhle ženský mají velká prsa a břicho. Nevím, jestli znáš nějaké takovéhle pani, já znam 3 a všechny nosí větší tričko proto, že v uplejších košilích a halenkách se necítí a nemají na ně sebevědomí(špeky se tam rýsují). Ve věcech lehce nařasených pod prsy a přestřižených vypadají jako těhotné Tedy pokud máš nějaký konstruktivní nápad, co by tyhle dámy měly nosit lepšího, sem s tím. motnou y mě to zajmalo.
Protože vše XXL je na modelkách s max. velikostí 48 s tvarem přesýpacích hodin a na jablko se to fakt aplikovat nedá.
Mimochodem ano, věřim, že kdyby se na tyhle ženský pustil týp vizážistů a stylistů..poradil jim a zvedl sebevědomí, tak se taky oblékají skvěle a cítí se líp.
P.S. tyhle slova se u nás doma používají normálně, jestli je řiká Ada, nevím o tom a je mi to upřímně jedno

katango
1356 příspěvků 16.5.12 13:35

Jít z těžké šichty domů s těžkejma nákupama vobskakovat manžela a děti? Tůdle! Ať se vobskočej sami, mají taky nohy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.5.12 13:47

katango, Vy jste nejlepší! Máte pravdu, je to přesně naopak. Ony by měly mít lepší věci na práci, než obskakovat manžela a děti:-) V jejich věku se už zřejmě nestarají o kojence

Bugatti
4086 příspěvků 15.5.12 22:41

Já módu vůbec nežeru, nosím léta klasiku a je mi docela jedno, co právě frčí. Jen mám ráda, když vypadám upraveně a dle možností pěkně. Vyhazuji věci až když začínají být prošoupané nebo se objeví nevypratelný flek. Ale právě když chci tu klasiku, v obchodech ji nemají a proto si nechávám šít. Nedávno jsem si chtěla koupit jarní/letní šaty, obešla mnoho obchodů a nekoupila nic. Mám velikost 44 a tady už není moc velký výběr. Co vypadalo slušně, bylo převážně z polyesteru, který nemohu nosit, nebo byly šaty alespoň polyesterem vypodšívkované; sukně končila kus nad koleny, nebo byly šatičky křiklavě oranžové nebo růžové (je mi 55+). A konečně šaty, které by se mi líbily (ale nekoupila jsem si je kvůli tomu, že byly z polyesteru) stály téměř 3 tisíce, takže šaty na míru od švadleny budou o něco málo levnější. Několik hodin, které jsem strávila chozením po obchodech, jsem mohla strávit mnohem příjemněji, třeba procházkou v přírodě nebo si zajít zaplavat (chození po obchodech mne opravdu, ale opravdu vůbec nebaví, navíc mne dost obtěžuje zkoušení a neustálé převlékání v kabince. O tom, jak zářivky v kabince člověku „zvednou“ sebevědomí se tu nedávno psalo).

Příspěvek upraven 16.05.12 v 07:42


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 17:28

AH - to jsou teda klišé „povrchní“ lepší věci na práci - to je jako dělat služku a vyvolávat v okolí dojem, jak jsem nepostradatelná??- ženy, které vobskakujou děti a manžela - no dobře jim tak, když si to tak zařídily. Já nikdy nikoho nevobskakovala, to mám doma 3 chlapy: velký nakoupí na požádání, dospívající se stará o myčku a věší prádlo, malý zatím dělá jen binec, ale krmí rybičku a mám uklízečku. A mám svůj byznys. Od těch žen, co popisujete slýchám hlubokomyslná moudra typu: „jak si ti papalášové žijí, jak my dřeme, jak je všechno drahé a bude hůř“. Neshledávám v těchto řečech nic poučného, moudrého ani zemitého, co by mne inspirovalo. Tady nejde o to být trendy a IN (sama nevím, co to přesně je)ale o to chovat se k sobě s úctou, což zahrnuje i ten zevnějšek.

Konvalinka
244 příspěvků 16.5.12 19:18

U těch žen, co se nezajímají o módu nejde v první řadě o to, že by byly nějaké sedřené chudinky, které nemají čas na povrchní záležitosti. Oblečení je nezajímá čistě a jednoduše proto, že je nezajímá. Znám takových hodně, jsou mezi nimi fajn vzdělané holky se spoustou koníčků i líné ukňourané knedle. Jsou to různé ženy, které nelze házet do jednoho pytle, jenom je jejich vnímání důležitosti módy odlišné od našeho. Nerady nakupují oblečení, nemají rozsáhlý šatník, většinou v prvním levném obchodě vezmou to první, co jim přijde pod ruku a zdá se jim vhodné. Ony jsou takhle spokojené a nechápou, proč ostatní ty pitomé hadry tak řeší.

Oveeec
3219 příspěvků 16.5.12 19:29

Zato ženy v lodičkách se moudrostí a hlubokomyslností zpravidla jenom hemží a modlí se ke všem svatým, aby bylo ještě trochu dráž.

AH
172 příspěvků 16.5.12 22:45

Ano a tím si kápla na základní problematiku téhle věci. Pokud soudím a mohu mluvit za ženy, kter znám, tak ony tu sebeúctu nemají! Kdy nemáš sebeúctu, nemůžeš mít sebevědomí. Když nemáš sebevědomí, snažíš se zapadnou, neprovokovat, nebýt vidět.
Tyhle ženy rostě žijí v tom, že pokud doma nebudou obskakovat rodinu, tak se rodina zhroutí a je nebude mít nikdo rád. Ano, dělají si to samy a můžou si za to samy, ale svým způsobem jsou v tom trochu nevinně. Nepočítám-li fakt že se berou za méněcenné, tlusté a bývají pak protivné a zlé. U některých se k tomu přidává eště výchova, kdy třeba moje máti bylo vštěpováno že na domácí práce jsou pouze ženy. Snažím se ji to odnaučit, ať zapojuje i chlapy v rodině, ale ta výchova je bohužel slnější:(

Prostě a jednoduše, tyhle ženy se začnou oblékat hezky až najdou ztracené sebevědomíDo té doby je to pro ně začarovaný kruh, ze kterého se nevyhrabou.

katango
1356 příspěvků 16.5.12 23:25

Tak nějak. Moje máti tak od 55 neustále říká, že nic novýho nepotřebuje, že už to neunosí, že je to pro ni škoda, když už si něco koupí, tak mi říká to budeš mít po mně…teda jako až zaklepe bačkorama…Snažím se ji to odnaučit, něco se povedlo…

Bugatti
4086 příspěvků 16.5.12 23:38

Tak tohle by mne nikdy nenapadlo. Naopak, těhotná dcera mi právě vyplenila šatník (jsem o dvě až tři velikosti „větší“ než ona před těhotenstvím), takže právě nosí všechno moje volnější a přizpůsobivé oblečení a moc jí to sluší. Vždyť právě po padesátce, kdy se už děti osamostatnily a žena je ještě ekonomicky činná, je příležitost pěkně se oblékat a starat se víc o sebe.

Příspěvek upraven 17.05.12 v 07:06


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 10:31

…tak jsme se shodly. To je jádro pudla. Netřeba do toho plést tedy vznešené fráze o „lepších“ věcech na práci, důležitějších, chválihodných, ušlechtilých. A že ty, které zajímá, co mají na sobě, jsou povrchní,že. O tom to opravdu není. Dokonce pravý opak je pravdou. Tedy klidně můžeme dál používat ukázky nevhodně oblečených dam jako příklad a ty, které oblčení zajímá, se na tom mohou učit, aniž by byly nařčeny, že někoho soudí, kritizují a že tyto děsně oblečené ženy jsou nad tyto povrchní záležitosti povznesené, protože jsou Matkami a Manželkami. Je to úplně jinak, že…

Jsou ale také dámy, o kterých psala Konvalinka, to se dá pochopit, je to ale jejich vědomá volba, nikoliv projev vlastní nesebeúcty, poraženosti a uvláčenosti - předpokládám.

AH
172 příspěvků 17.5.12 11:22

no my se hlavně koukám od zaátku nepochopily. Lepší bylo v uvozovkách, neb jsem neměla na mysli starání se o děti v kojeňáku, dobrovolné navštěvování lidí na LDN a podobně. Ale „lepší“ věci= sloužit doma rodině, proto ty uvozovky, jakože spíše irne;) Ale za tou povrchností si stojím:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 11:43

AH - jenže pokud berete oblékání za součást kultury, estetiky,projev vkusu, pak by povrchní byla i návštěva kulturních akcí, galerií, divadel atd. to taky není životně nutné (pro některé lidi) Oblékání patří do škatulky kultivování.
Např. já jsem fakt díky OSVČ většinu dne izolovaná doma u emailu a v šicí dílně v suterénu. Kdybych si řekla, že mě skoro nikdo nevidí a kašlu na oblečení, což by bylo celkem logické uvažování, tak bych se mohla jít zahrabat úplně a nevylést z tepláků. Já se oblékám jako kdybych šla do práce, přeci jen několikrát za den vyjedu na poštu, po kolegyních, do školky - odskočím si jen na chvilku. Obléct se znamená povznést se trochu na duchu, pošušňat si v estetice, cítit se hezky. Rozhodně to není povrchní - naopak je to pud estetické sebezáchovy. Nutnost. Protože jak se obleču nijak negativně nedopadne na rodinu, děti nehladoví a nefetují… Nicméně, myslet si můžete co libo :-)

lacik
8 příspěvků 17.5.12 13:05

Snad se nemýlím, ale četla jsem, že na úpravu zevnějšku (samozřejmě v rámci chabých možností) dbaly i ženy v koncetračních táborech! Podobně třeba ve vězení nebo v jiné extrémní situaci… Tím snad dá člověk najevo, že se stále cítí být člověkem, a chce, aby ho tak i vnímali ostatní, pokud úplně rezignuje na vzhled, je to začátek konce.

AH
172 příspěvků 17.5.12 20:31

tak to už je o úhlu pohledu, že:)Pro mně jsou důležitější věci než to, bych byla tip ťop(ne, opravdu se nepovažuji za sofistikovanou filozofku, která by pomáhala světu), ale na druhou stranu to je i nutnost(ve smyslu chodit nahá) Každopádně měla jsem spíš na mysli tu přehnanou péči o ladění doplňku se vším, vysívání se ostatním a řešení jech vzhledu(prostě spíše ty, co to moc žerou, kdy i já mám takov chvilky:o))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:33

krom toho, že ty barevné modely jsou tak max. vel. 40 - kde se dají prosím koupit a v jaké cenové hladině?
vstoupím-li do českého obchodu a chci něco méně unylého nad 42, jsem za exota.
Ale u toho zmiňovaného tchiba jste pěkně zamlčela varianty v růžové, tyrkysu, nebo meruňkové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 08:47

např. Ulla Popken, ale je to vyšší cenová…
http://www.ullapopken.cz/

thegrimreaper
1 příspěvek 29.7.12 17:46
kvalitka

Bohužel, navštívila jsem osobně prodejnu Ulla Popken v Olympii a docela děs. Na první pohled některé věci pěkné, na ten druhý už zjistíte, že to je povětšinou PES a mizerně sešitý. A hitem toho dne byly „společenské“ kalhoty. Cena kolem 1 400 a byly to naprosto přesně ty kalhoty (střihem i kvalitou), které před několika lety letěly u Vietnamců, takový lesklý splývavý, obvykle černý materiál, který pružil, že se do jedněch kalhot vešli tři lidé. I tehdy za 300 z tržnice to slušelo málokomu.

AH
172 příspěvků 13.5.12 23:48

Mohla, ale nemá na to prostě většinou sebevědomí. Barevné oblečení(obzvláště colorblock) taky chtějí dobrou náladu a dávku sebevědomí, které je u obézních žen větinou na bodu mrazu. Když k tomu připočtu výchovu matek (seš tlustá, vem si stan, aby to nebylo vidět), tak to pak na ulicích vypadá, jak vpadá. Pozoruju to u své mamky (46 let, vel. 52), které nosím jednobarevné krásné košile ze sekáčů a odnaučuju ji nosit ty šílené viskozové ohavnosti(které jsou jedinou nabídkou českých krámů). Je to boj ji trochu zbarevnit. Na vše mi říká, že se to na ni nehodí a nemůže to vůbec nosit(i na jednoduché lososové tričko)

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 00:30

Každá žena (nejen s nadváhou, popřípadě podváhou) by se měla na sebe kriticky podívat do zrcadla a najít to, co na ní není hezké a to, co na ní hezké je. Na „nehezká“ místa si oblékout něco nenápadného a do blízkosti „hezkého“ si dát něco barevného a nápadného. Kupříkladu když mám nadváhu, ale chci upozornit na pěkný obličej, mělo by být oblečení v nenápadných barvách a u krku nápadnější šáteček nebo bižuterie, která upoutá pozornost na to hezké a odpoutá první pohled od toho, na co nechceme upozornit. Mám-li pěkné štíhlé nohy, ale celkově nadváhu, upoutám pozornost barevnýma punčochama nebo barevnýma botama k méně nápadnému oblečení. Navrhované kombinace mi připadají papouškovité a na silnější (a už vůbec ne na starší) ženu zcela nevhodné. Stačí jeden barevný kousek, který upoutá pozornost.

Andy825
5 příspěvků 14.5.12 13:21
Adina navrhovana barevna kombinace

Ado Vase veta: „Když už někdo ty kila má, tak je celkem jedno, co si obleče, pořád bude tlustej – v barvách i v černé.“ mne velice zarazila a naprosto s ni nemuzu souhlasit. Vzdyt styliste pracuji prace s tim, na jake misto postavy jakou barvu a tvar umistni, je to cele o optickych klamech. Vami navrhovana kombinace by neslusela nikomu, ani mlade zene s velikosti 34.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 15:00

mohu si vzít jednobarevné šedé kalhoty a růžový vrch - proč ne? Já se taky nehrnu do zářivých kalhot se svou velikostí 46, ale nahoře nosím syté, barevné, jasné. Není nutné brát všechno doslova. Nicméně i tak si můžeme obléct bílé kalhoty a třeba bíle květovanou dlouhou tuniku, lehcep rojmutou a dole širší. Splývá to, je to veselé a slušivé.

saryvary
681 příspěvků 14.5.12 07:56

Ženský, já z vás asi upadnu do depresí. Několikrát tu zmiňujete věk 40+, jako kdyby to byla nějaká hranice, kdy se máme jít zahrabat. Např. účesy: mně je 44, mám tmavé dlouhé vlasy, někdy nosím vyčesaný culík, jindy vlasy rozpuštěné vyžehlené, dnes mám rozpuštěné na „přírodno“, což je v mém případě vlnité..... Já nevim, proč bychom měly po čtyřicítce nějak radikálně měnit účes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 08:34

Ono až jim těch 40 bude, tak změní názor samy. :-)
Mně je 37 a fakt se na pytlovité peklo a drn na hlavě nechystám.

Kamisa
80 příspěvků 14.5.12 08:50

mám vlasy dlouhé a krátit se nechystám. Pokud budu muset (dost mi padaj a geneticky hřívu nemám a nikdy mít nebudu), půjdu na mikádo. Kratší nikdy! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 09:36

Ale s pochopením textu máte zjevně trochu problémy, co? ;) to 40+ vychází z jakéhosi standardu, kterého je člověk na ulici svědkem. Neznamená to přece, že jsou všichni 40+ takoví ani že by takoví být měli.

modra_kocka
903 příspěvků 13.5.12 23:04

Na paní ve strakatém tričku na předposlední fotce nevidím nic hrozného kromě melíru na hlavě. Džíny jsou čisté, nejsou orvané, dobře ji sedí, tričko taky. Boty nejsou vidět, ale tam asi taky nebyl problém, jinak by byly zmíněny v komentáři. Neříkám, že je prudce elegantní, ale na volné odpoledne na nějakou pochůzku po městě - proč ne? Vzhledem k tomu, že nevíme, kam šla, a jak se obléká obvykle, hodnotím pouze to, co vidíme. Nehodlám spekulovat nad tím, že tak možná chodí pořád. Možná chodí, možná nechodí. V kontextu pekelného „nejsem proti džínám obecně, ale jen proti hnusným vorvaným a džínám za všech okolností“ si tak nějak nemyslím, že by sem patřila :)

Příspěvek upraven 13.05.12 v 23:05


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:57

Já teda raději vidím silnější postavu ve volné halence než v tričku o číslo menším, v kterém je paní v džínách z obrázku vidět zařezávající se podprsenka a každý špíček. Přesto, že se tady do volných halenek a triček pro silné dámy tepe ze všech sil, já je vidím raději než uplý úplet, který odhaluje všechno, co právě v tomto případě má být skryto. Kdysi říkával jeden můj známý: „Když je to mladý, je to hezký.“ Ovšem, když to „mladý“ není, už to v případě silnějších dam nebývá ani hezký (gravitace dělá svou práci) a já pak raději vidím míň než víc.

Grete
800 příspěvků 13.5.12 23:13

Chybně umístěná reakce, přesouvám výš.

Příspěvek upraven 13.05.12 v 23:14


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:18

Tak teda nevim, ale já bych bez 3/4 kalhot v létě asi umřela. To mi teda řekněte, co bych asi tak měla mít na sobě, když jsem jako matka dvou dětí, ještě k tomu kojící, prakticky pořád na hřišti, písku, běhám okolo houpaček a s kočárkem pro zmrzlinu? Vzhledem k velikosti (42 - já si tlustá nepřipadám, ale podle většiny obchodů s oblečením mám nadměrnou velikost) mám i nějaká stehna (a ne jen hůlčičky s mezerou na další nohu) a tak jak už tu bylo zmíněno v sukni a holých nohách nemůžu ani náhodou (ty odřeniny nikomu nepřeju) a tak jsem to řešila leginama těsně pod kolena a zhruba ve stejné délce sukni (řeší to problém odřenin i případného fau-pax při zvedání dítka ze země) nebo tuniko-šatečky. Leginy jste mi zapověděli nedávno a teď i krátké kalhoty. Co si mám teda počít, když nejsem typ dámy na podpatcích v elegantní sukénce a perfektně střižené blůzce u kafíčka (bez dortíčku!!) ? Mohl by přijít (nebo už tu někde je??) návod pro maminky, které se přes den věnují svým ratolestem a jejich aktivitám a ne pózování v nákupních centrech. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:24

Klid, to já taky ne. Potkat mě Ada někde na ulici, asi by jí kleplo. Nosím i do města botasky, jeansy a sportovní bundu. :-)) A asi od toho v dohledné době neustoupím. Jen ten květák mi chybí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:27

Já sice sportovní věci nenosím, v tom se necítím, ale na klepnutí by to bylo každopádně :D

Bugatti
4086 příspěvků 13.5.12 23:36

Právě pro maminky s dětmi na hřišti jsou ty legíny a tuniky pod zadek, popřípadě džíny, velmi vhodné. Jde spíš o to, aby to nenosily vždy, všude a za všech okolností a taky aby už u tohoto typu oblečení nezůstaly navždy.

chekotay
411 příspěvků 14.5.12 12:44

Jak si stojí volné plátěné kalhoty, popř. kapsáče z lehké a prodyšné tkaniny? Hádám, že to nerozbije linii nohou tak výrazně jako 3/4 (pravda, v kapsáčích jsou nohy schovány, ale mě na 3/4 nejvíce vadí divné, agresivní „rozseknutí“ postavy v nepřirozené - nebo nezvyklé - oblasti), schová to případné oteklé nohy a ochrání třeba v případech, kdy dítě zahučí do kopřiv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 20:13
Kalhoty

Možná budu trochu off, pro dámy s nadváhou asi nebudou, ale já miluju tyto kalhoty, mám je ve třech barvách, jsou lehké a na léto skvělé, jsou to tedy veřejností tolik nenáviděné harémky, ale fakt jen lehce, takže člověk nevypadá jak s plínou..:) http://www.ebay.co.uk/…200684376423?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:37
To snad ne

Tak teda ta první tunika AX Paris mi přijde naprosto šílená a nevzala bych si to ani jako noční košili, natož ven (a silnější ženská v tom bude vypadat ještě tlustěji)… a k tomu růžové tříčtvrťáky a modrá kabelka..... pomooooc… to nemůžete myslet vážně..... :O

key.ra
36 příspěvků 13.5.12 23:47

Taky bych vyměnila barvu tříčtvrťáků k těm uvedeným kombinacím… Navíc si myslím, že (nejen) starší silnější žena by působila v té růžovomodročervené opravdu směšně…

key.ra
36 příspěvků 13.5.12 23:43

Ta první fotka nemá chybu! Skoro jak nafingované, s tím pohledem z okna :)

Dahllie
2222 příspěvků 13.5.12 23:46
nabídka trhu

Chtělo by to tady britský Evans , vůbec mi příjde, že tam (v UK) je nabídka oblečení, i pro nás vyžrané, mnohem širší. Porovnání s klasickou českou xxl módou a obchodem tohoto typu je vlastně nemožné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:51

Vážená Ado, když už chcete kritizovat něčí styl oblékání, tak nám prosím nepodsouvejte zrůdné růžovo-tyrkysovo-černo-modré modely. Dámy na fotce nejsou rozhodně výkvětem vkusu ale když si je představím v tom, co nám tu předkládáte - to bych asi zalapala po dechu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 18:15
.

Nějak jsem nepostřehla rozdíl mezi bílou halenkou z Tchiba a tyrkysovou s babičkovsým límcem a krejzlíkem, co se líbí Adě. Teda vlastně jo, ta tyrkysová je děs běs.
Zrovna tak nevím, oč lepší jsou baleriny, které opticky „usekávají“ nohy, než pantofle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 00:03

Za mě jako muže: Tohle tedy ne. Zvedá se mi kufr když tohle v MHD vidím.

Lesss
23 příspěvků 14.5.12 00:07

To snad ne, to jsou snad příliš expresivně volená slova - nebo - nemáš nějaký problém se zažíváním?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 18:49
MHD

Jen jestli se vám ten kufr nezvedá spíš z MHD.

lucisko
86 příspěvků 14.5.12 00:07

Ked tie zeny,ktore su hore vyfotene stavaju pred piatou,aby boli na siestu v nejakom zavode,kde robia za minimalnu mzdu a po robote este frcia do najblizsej zahradkarskej oblasti vypliet mrkvu a okopat zemiaky a potom najblizsim busom domov navarit pre tri deti a chlapa alkoholika a cez vikendy sa este postarat o choru mamu a ich jedinym rozptylenim v ubohom zivote je seherezada v storocnom televizore a takto uz 30 rokov dookola,tak im budete asi tazko vysvetlovat,ze ich outfit je uplne out!!! hold, treba sa zmierit s tym, ze aj takychto spoluobcanov mame a nie vsetci si mozu dovolit krasne saty,dokonale strihy a drahe latky!!

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 00:55

Do jisté míry máte pravdu, ale ono je to hlavně o rezignovanosti. Je možné vkusně se obléknout za pár stovek (a při troše šikovnosti i za méně) i za mnoho tisíc, stejně jako je možné mít na sobě drahý nevkus. Ty ženy na sebe rezignovaly, je jim to jedno, nepovažují za důležité vypadat pěkně (vůbec nejde o to mít na sobě módní hadříky). Chybí jim jakékoliv sebevědomí, proto chtějí splynout s davem a nevybočovat.

Pirek
7064 příspěvků 14.5.12 08:38

To ale není omluva, to je výmluva.
Já vstávám v rozmezí 5 - 5.30, v práci jsem od půl osmé do min. půl páté, ale většinou tak ještě půl hodiny navíc, nerada nechávám věci nedodělané. Cesta do práce mi trvá 1 hod., z práce i déle, když mi ujede správná linka, tak jdu z vedlejší dědiny pěšky. S vysokoškolským vzděláním mám plat 16 040 Kč hrubého, což taky není žádné terno. Obden se cestou z práce stavuji na nákup, když to nestihnu, nemám co snídat. Po příchodu domů zpravidla uklízím binec, který stačil udělat otec mého přítele, mimochodem alkoholik, abychom se vůbec mohli navečeřet. Po večeři peru, žehlím. Teď přes sezónu ještě po příchodu z práce něco podělám na zahradě. Přítelova maminka, s velmi výraznou nadváhou, sebou totiž po příchodu z práce plácne k televizi a usne.
Na to, že mi je šestadvacet a podle mnohých bych si měla jako svobodná bezdětná užívat a mít bezproblémový život, leží na mě celá domácnost, navíc ne moje. Tak to bych byla blbá, kdybych si kazila náladu ještě hnusným oblečením. Radši si do práce, která mi zabírá dost času, vezmu něco hezkého, abych si užila sama sebe, k mytí nádobí si nic takového brát nemusím.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.5.12 09:06

Pírek: z toho je mi smutno, myslím, že je načase odstěhovat se od tchýně a tchána a zařídit si vlastní život. Tohle je fakt hrůza.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:29

Když toto budete dělat dalších 26 let a z platu navíc živit 3 děti a splátky, tak abyste pak taky neskončila jak na první fotce.. (což není kritika, jen námět na zamyšlení)

Pirek
7064 příspěvků 14.5.12 12:23

Ale houby, já jsem nechtěla naznačit, jaká jsem chudinka (nepřipadám si tak), ale že takto argumentovat se nedá.
To, jaký takové paní vedou podle lucisko život, nemusí být pravda. Navíc, to jak žijí i jak se oblékají není nic, co by bylo nevyhnutelné. Je to o postoji k sobě samé. Z příspěvků mnohých především diskutérek zde vyplývá, že jejich maminky či známé ve věku a stylu v článku uváděných paní se často stydí obléci si něco jiného, i když zřejmě podvědomě chtějí, aby jim to slušelo (což v takovém oblečení moc nejde).
Myslím, že v tomto Ada může a dělá kus práce - pomoci jim, aby překonaly ostych daný výchovou a často i okolím.
Omlouvám se za tu louži patetismu pod vašimi monitory).
Barbucho, díky! Stěhování bude, podle toho, zda tatínek nastoupí na léčení.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.5.12 12:52

Držím palce a doporučuji pro rodinu Vašeho přítele přečíst si knihu Nejbližší od Kateřiny Janouchové. Popisuje v ní život s alkoholikem z pohledu jeho ženy a rodiny. Celá rodina trpí takzvanou spoluzávislostí, závislost jednoho člena ovládá jejich životy a alkoholik toho využívá k manipulaci s celou rodinou. Takže sliby, že se půjde léčit jsou často taková hra.
Nejlepší, co můžete udělat, je prostě ho v tom nechat. Dokud ho bude celá rodina podporovat, závislosti se nezbaví. A Vy máte vlastní život, Váš přítel nemá povinnost starat se o své rodiče, když se oni nejsou schopni zbavit závislosti.

blanick
39 příspěvků 14.5.12 13:20

řiďte se radou barbuchy a nečekejte na léčení - mohla byste čekat dlouho.

katango
1356 příspěvků 14.5.12 15:45

Přesně. Kdysi jsem pracovala jako vedoucí lékař v protialkoholní poradně. Takovej o- -

  • chlasta dokáže slibovat každej den třeba dvacet let, že to od zítřka bude jiný. Ale to už je chyba rodiny, že mu to žere. Je třeba dát ultimátum a pokud nevyhoví a nejde se léčit, tak rozvod. A když přijde vožralej a usne na podlaze podělanej a poblitej, tak žádný umejvání, převlíkání a tak Hezky ho v tom nechat.

Příspěvek upraven 23.05.12 v 19:56


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:58

Pírek - nečekat a zdrhat. Váš odchod není podmíněn vůbec ničím. NIČÍM jiným, než vaším rozhodnutím. Opilec, feťák, žárlivec - jedna rodina, se kterou se nedá žít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:53

Z těchle keců je mi fakt nanic. ano, ty utahané, životem sedřené pracující a trpící ženy jsou solí naší země - nebo jak jsou ty bláboly z Ženy za pultem.

lucisko
86 příspěvků 15.5.12 08:50

chcela som len povedat,ze dovody,preco niekto o svoj vzhlad nedba mozu byt niekedy aj celkom prozaickejsie ako slaby vyber oblecenia XXL,neznalost online nakupovania,alebo problem so stitnou zlazou ako dovod na obezitu.Niektori ludia skratka o to nemaju zaujem.

Oveeec
3219 příspěvků 16.5.12 19:33

V Ženě za pultem nosily ženský halenky a sukně a Anička Holubová krásný plátě (a Jiřinka svetr s třásněma).

BiBis
4 příspěvky 14.5.12 00:20

Když už mluvíme o nadměrných velikostech, i přes všechny nedostatky nabídky oblečení na českém trhu, si myslím, že se dá sehnat něco nositelného zvlášť, když člověk hledá inspiraci. Jak dokáže žena s nadměrnými velikostmi vypadat - zde je příklad, je krásná, dokáže se obléci tak, že jí to sluší a nemusí to být modelka na molu - http://girlwithcurves.tumblr.com/ i když je mladá, myslím si, že i starší ženy si tady najdou svoje.

lucisko
86 příspěvků 14.5.12 00:23

ta zena je prekrasna a ma uzasne vlasy!!! za taky ksichtik a vlasky by som obetovala aj mojich 53kg :-D

BiBis
4 příspěvky 14.5.12 00:32

Ano má hezký obličej, ale spíš jsem se chtěla zaměřit na její postavu a to jakým způsobem dokáže pohled na její postavu zahalit tak do oblečení, že si nikdo neřekne fuj tak je hnusná, mě její postava připadá ženská a září z ní sebevědomí. Já mám velikost 38-40, ale přesto bych byla milejší, kdyby začal nový trend baculek a nadměrných velikostí, jsem alergická na vyhublé modelky v časopisech… Zlaté baroko ;)

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.12 00:58

Ta XXL modelka je krásná a má nádherné vlasy a ke své postavě štíhlý pas, což většina žen ve středním věku už nemá. Přesto se mi na ní nelíbí ty dříny, myslím, že s klasickýma kalhotama by vypadala o třídu líp. Na některý typ postavy se prostě džíny nehodí.

saryvary
681 příspěvků 14.5.12 07:59

Mně se vyhublé modelky líbí. Líbí se mi ale i tahle slečna. Dokud je mladá, tak ta figura je jakžtakž. Ale s věkem ještě nabyde, povolí..... to už nebude hezký pohled.

seymy
36 příspěvků 14.5.12 00:42
http://girlwithcurves.tumblr.com/

Tanesha je prostě krásná. Líbí se mi i když mám k některým outfitům výhrady, tak jde na ní vidět, že se nebojí obléct žensky, což se cení. Já jsem taky postava typu hruška a myslím, že to máme daleko jednodušší než jablka. Proto se taky moc přimlouvám o nějaký článek o oblékání právě pro jablka.

AH
172 příspěvků 14.5.12 07:44

už sem Adě o něj před pár měsíci psala, že bch něco takového prosila. Už jen z toho důvodu, že většina populace už ty jablka jsou. A pořád nic:( Všechny modelky, co se tu ukazují sou hrušky, což se zdaleka edá aplikovat na české ženy-jablka :(

blacken
2464 příspěvků 14.5.12 09:00

Tak já bych řekla, že větší část žen v Čechách jsou spíš hrušky…teda aspoň co pozoruju…tak možná to pozoruje taky tak…

katango
1356 příspěvků 21.5.12 10:11

Jablka, hrušky, mrkve a některé i banány…

HaCh
19 příspěvků 21.5.12 09:57

Taky bych se ráda přimluvila za článek pro XL jablka.

AH
172 příspěvků 14.5.12 07:42

Ty si vážně dovedeš představit tento outfit na ženách z první fotky? Kdyby se tak oblékly, tak okamžitě skonční na stránkách MP. Když pominu, že zrovna tento outfit je naprosto nevhodný, neb halenka je krátká a opticky tak zdůrazňuje opravdu objemné boky. Neustále tu někdo ukazuje fotky modelek nadměrnáých velikostí, jenže všechny mají alespoň pas. Nevím, jestli sis všimla, ale většině obézních žen pas právě chybí. Poud by si vzaly právě to hezké, co modelky XXL většinou mají-tedy něco zdůrazňující pas, stanou se z nich těhotné. A zároveň věř, že takovéhle věci sehnat je umění. Jen sehnat blbé kalhoty, aby nedělaly pytle pod zadkem je nadlidský úkol. O nositelných halenkách ani nemluvim. A věř, že tyhle ženy na ebay nakupovat větinou neumí a nemají ani tolik peněz, aby si objednávaly na slepo věci, které jim nakonec nebudou(protože je něco jiného objednávat si vel. 38, na kterou i když natáhneš nesedící věc a přepásáš páskem, vypadá to dobře. Takže mi prosím řekni,kde teda při troše štěstí mají tyhle ženské(většinou limitoané financemi) sehnat něco hezkého, v ČR. Hned bych tam mamku totiž vzala. Zatím jsem přišla jen na FaF, ale tam je jen pár kousků..

ajuna
106 příspěvků 14.5.12 11:27

tak ji vezmi ke švadleně… moje maminka je taky XXXL, nechává si čas od času něco ušít u švadleny. Volí to tak, aby to vzájemně mohla kombinovat a vybírá kvalitní látky, aby to vydželo, takže pak na sobě má třeba 10 let staré kalhoty a k tomu novou košili a přes to natáhne 5 let staré sako a vypadá to skvěle (+ doplňky koupené všude možně, což je vlastně krom spod.prádla jediné co kdy kupuje v obchodech). Všechno jí sedí, má vše pěkně vypasované tam kde je to potřeba a je prostě upravená v každé situaci…

BiBis
4 příspěvky 21.5.12 02:21

Já mluvila pouze o inspiraci a ne o konkrétním oblečení a kde se dá sehnat a nedá (navíc vím, jak mizerná nabídka oblečení je v Česku včetně velikostí 38 a vím, že mi tu někdo bude odporovat, že rozhodně nabídka velikostí 38 je daleko lepší než 48 a že si nemám na co stěžovat, ano to vím a mimochodem plandající hadr nevypadá hezky i s páskem!!!)

Taky jsem ani se nezmiňovala, že by si konkrétní věci (toto tričko, tento kabát) hodily na starší ženské tohoto typu pasu a tohoto, opravdu v tu chvíli mě to skutečně nenapadlo, navíc Tanesha tam má i modely (nejen jedna nedokonalá fotografie!!!!), které nejsou jen pro výrazný pas,tady jde jen o inspiraci např. některý kusů oděvu, takže bych se nezaměřovala na jeden odkaz a na jeden obrázek.

Pointa tohoto příspěvku byla jen se inspirovat a některým lidem otevřít oči i třeba při malých finančních omezeních, protože i když se tak oblékat třeba nejde - ano vím to, aspoň nějakým malým způsobem to půjde se přiblížit a směřovat k lepším zítřkům.

Takže to bylo velmi obecně míněno! Kdybych se měla zamýšlet, nad každou bariérou, k tomu, aby starší ženy vypadaly lépe, než na prvním obrázku, tak bych ani tento odkaz -girlwithcurves- sem do diskuze nemohla ani vložit.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 09:57

Ta zena je mlada, podla tvaru a sirky pasu este nerodila. To sa absolutne neda porovnavat s 50+ damami po zopar porodoch a menopauze - take aj pri nizsom BMI maju omnoho horsiu postavu, na ktoru sa nehodia takmer ziadne finty vhodne pre mladu obezitku.
Okrem toho dnesne mlade zeny uz vacsinou nemaju taky problem so sebavedomim, aj ked su tucenjsie - byt tlstym je dnes uz aj medzi detmi (bohuzial) bezne, a vdaka tomu to mladi beru ako normalnu sucast zivota. Tieto damy ked vyrastali, tak sa obezita tykala mensieho mnozstva ludi a bola povazovana za nieco zle, preto im nadvaha velmi rychlo odpisala zbytky sebavedomia, tuzia ju co najviac zamaskovat a splynut s davom, aby si ich nikto nevsimol, na to je idealne oblecenie neurcitych farieb a tvaru. Adine odporucanie kriklavych farieb je ukazkou absolutneho nepochopenia zmyslania takychto zien.

katango
1356 příspěvků 14.5.12 01:01

Jo, když si tak čtu klasiky, kteří opěvují plné paže (L.N.Tolstoj-Vojna a mír, nebo E.Zola-U štěstí dam; například)a dekolty…MNě připadají takový ty trika a halenky, které jsou ke krku, děsný, hlava je jak useknutá. A zrovna plnějším pstavám výstřihy sluší, zvlášť ty do V. A pak na pěkné hebké pleti dekoltu nějaký pěkný a zajímavý šperk…

Sibyla
2646 příspěvků 14.5.12 07:12

Ano, taková oslňující krasavice Helene Kuraginová by dnes byla za almaru (ne, že by mi jí bylo líto). Viděli jste film? Ta se nesla, statná, majestátní, vítězná.

Katio
196 příspěvků 14.5.12 17:52

Já nedávno objevila Joan Holloway ze seriálu Mad Men (hraje ji Christina Hendricks) a její modely. Chci si podle ní něco ušít, ale obávám se, že já ty šaty tak skvěle „nevyplním“.
http://1.bp.blogspot.com/…ncollage.jpg

Co se týče módní inspirace, je tenhle seriál úžasný (i když obsahově mě zas tak moc nezaujal).

Sibyla
2646 příspěvků 14.5.12 19:34

Tohle se mi moc líbí, a ona taky.

key.ra
36 příspěvků 15.5.12 23:51

Jo-ó.. To je Žena :)

Sibyla
2646 příspěvků 19.5.12 18:38

Katio, obrovské díky za tip. Shlédla jsem ukázky a seriál si opatřuji. O čem je, je mi šumák, ta móda je fantastická a nositelná i dnes. Rozhodně se hodlám inspirovat!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:24
.

200 kg paní se sice vymlouvá, protože změnit své návyky může, ale bezpochyby něco po rodičích podědila - nejspíše špatné stravovací zvyklosti z domova, genetickou vlohu k zvýšenému hromadění tukových zásob, nezískala kladný vztah k pohybu a zdravý náhled na své tělo. V důsledku tohoto „dědictví“ se dostala do kruhu, který je problémem mnoha lidí s kily navíc - špatný fyzický stav - sebepodceňování - rozlady až deprese - přejídání - výčitky - nevůle .. atd. Z tohoto se špatně dostává, je to velice těžké se z toho dostat, ale je to velmi potřeba. Motivující mohou být třeba i úspěchy jiných, které se dají najít na netu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:27

Psala jsem příspěvek jako odpověď na jiný, asi se někde stala chyba, rozkoukávám se zde . :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:51
postava jablko

Já mám postavu typ jablko a ještě jsem k tomu malá ,48-50 vel, když volím věci, které více obepínají postavu, resp.její tvar, vypadám jak těhotná těsně před porodem, dokonce mě v MHD pouští lidé sednout, v tu chvíli bych se nejraději zahrabala.:-( neboť mám štíhlejší nohy, ale břicho jak obrovský meloun.. Když naopak zvolím volnější věci, přidává mi to tak o 2 velikosti navíc, je to plandavé, beztvaré… Pak je to těžké, vypadat v něčem hezky :-///


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:57

Ty psychedelické vzory mi dělají zle na oči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 06:03

souhlasím,souhlasím,souhlasím,ale-pak už se mi to přestává zamlouvat.žena co nosí velikost např 52 má určitě nejméně 4ky prsa..dost dobře si nedokážu představit jak by vypadala v té tvojí leč krásné,tak naprosto střihen nevyhovující tyrkysové haleně!Já mám 4ky prsa a velikost 44 a v takových halenách které mají pod prsa nějakou stuhu a podobně vypadám jak kojná!
jinak ale vesměs máš pravdu

Madietta
26 příspěvků 14.5.12 17:33

Jednak nic jako „čtyřky prsa“ neexistuje a už to, že to takto píšete, naznačuje, že nosíte špatnou velikost podprsenky. To se pak nedivte, že vypadáte špatně, zvlášť máte-li opravdu velká prsa. Zjistíte-li svou správnou velikost a pořídíte-li padnoucí kousky, možná zjistíte, že vám sluší mnohem víc věcí.

Karin
3950 příspěvků 15.5.12 08:51

Čtyřky prsa jsou prsa, která nosí košíček velikosti D. Pro úplnou informaci o velikosti prsou je samozřejmě nezbytné doplnit ještě obvod hrudníku pod prsy.

Madietta
26 příspěvků 15.5.12 10:33

Košíček D jsou malá prsa prakticky na každém hrudníku. Tudíž to asi nebudou „čtyřky“ ve smyslu, v němž to dáma výše chtěla říci.

Oveeec
3219 příspěvků 16.5.12 19:36

Déčka jsou malý? A co jsou asi tak áčka a béčka? A jaký jsou teda potom velký?

Charlene
282 příspěvků 16.5.12 21:17

Ano, D jsou malá. Ale ono samozřejmě záleží na obvodu podprsenky :)

Celý život poslouchám od puberťáků poznámky na (ne)existenci mých prsou. Mám košíček D, na obvodu 65. Na obvodu 70 mám B-C (podle střihu) a dokud jsem nosila naprosto nesedící 75, košíček byl A.
A je mi naprosto jedno, že nesedím do tabulek, tohle mám ozkoušený. :)

Oveeec
3219 příspěvků 17.5.12 22:50

Já i kdybych nosila objem 50cm, tak větší košíček než B prostě nevyplním, takže ocaď pocaď. Názory puberťáků nebrat, většinou mají mozek zatemnělej pornem:) I když třeba kamarádka, která má normální velký krásný prsa, si taky musela od pár expertů vyslechnout, že tohle jsou přece malý prsa. Já nevím, co by lidi ještě chtěli. Ať jsou rádi, že jsou rádi, protože jak říkám, někomu nepomůže ani utahování objemů :/

NightFury
25 příspěvků 20.5.12 16:41

Přesně tak. Mám velikost 30DD (neboli 65DD) a nikdo, NIKDO by to nenazval čtyřkami nebo pětkami - jsou to takové pěkné plnější dvojky.

Dewey_dell
1 příspěvek 14.5.12 06:45

No, stejně tak jako tady Ada nebude psát o atomových reaktorech (pardon, jestli mylně předpokládám, že o nich nic neví), tak se mi zdá, že i tohle téma je pro ni jen pohled zvnějšku bez hlubší znalosti detailů. Určitě nemá nadváhu, různé hormonální nevyváženosti, po kterých se po přechodu někomu kila usazují sama, ani nedostatek peněz jako mnohé důchodkyně. Každej neumí anglicky, aby mohl nakupovat v zahraničních eshopech, kde mají elegantnější věci než vietnamské tržnice. Každej se nedostane do sekáče. A když, tak tam třeba na svoji velikost nic nevyhrabe. A ne každej na to má tolik času, aby se piždil kvůli hadrům.

Já si myslím, že ty dámy možná ani nerezignovaly, jen prostě chápu, jak je těžký sehnat něco cenově dostupnýho a přitom slušivýho ve větších velikostech. Tak nevím, asi bych tu hledala trochu víc shovívavosti. Nebo nás možná taky brzo čeká článek s fotkama dětí, které mají ukecaná trika a kolena od trávy a opovažují se v tom chodit na veřejnosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 08:39

Zahraniční e - shopy bývají v angličtině,jenže je i hodně dobrýh second-handů nebo českých prodejců second-handu. Bohužel to bývá na MMB, který už je dost zhaněn a zčásti po právu.

Karin
3950 příspěvků 15.5.12 08:54

Nákup na zahraničním e-shopu se dá pořešit s dcerou nebo mladší kamarádkou/kolegyní, která umí anglicky :-)