Utrpení v Closetu

04.10.14 | autor Channah

nahled clanky.png

Ta reklama se mi zobrazovala všude na internetu, až jsem měla pocit, že mě posměšně pronásleduje. Šaty z kolekce Closet s modrobílým vzorem. Po dvou týdnech nepřetržité šikany tímto modelem jsem se rozhodla učinit jej múzou tohoto článku. Pokochejte se sami:

Zdroj: vlastní úprava z webu: http://stylamo.cz/Zdroj: vlastní úprava z webu: http://stylamo.cz/
Zdroj: vlastní úprava z webu: http://www.zoot.cz/Zdroj: vlastní úprava z webu: http://www.zoot.cz/

Šaty ušité z látky s „damaškovým“ vzorem – tedy vzorem tak výrazným a navíc pravidelným, že ho oko zachytí na první pohled už z dálky a jakékoli špatné sesazení nebo vyosení ono oko pořádně zatahá. Closet na svých stránkách uvádí, že všechny oděvy jsou navrženy a ušity v Londýně, což má zřejmě v dnešní době, kdy se produkce oděvních firem přesouvá do levnějších východních zemí, zaručit kvalitní provedení – přesto jejich položení vzoru na látku si v tomto případě s bangladéšskou oděvní produkcí nemá co vyčítat… (Na obranu šatů Closet dlužno podotknout, že třeba u prodejce Dorothy Perkins patří tato značka k těm kvalitněji ušitým, byť levnější kousky bývají z nepříliš příjemného polyesteru a je radno pátrat po těch dražších s obsahem bavlny nebo viskózy).

Ale buďme fér, existují minimálně dvě možnosti interpretace oné práce se vzorem:

1. Jde o umělecký záměr. Vzor je vycentrován na levém ňadru, neb srdce bije nalevo. Napravo naopak vznikl prázdný prostor, který celou kompozici vyvažuje a přináší do ní existenciální napětí.

2. Jde o úsporu materiálu. Když výrobce položí střih na látku tak, jak to zrovna vyjde, a nebude si lámat hlavu se vzorem, ušetří spoustu látky. Ono se to třeba v ČR stejně prodá.

Damaškový vzor určitě znáte z tapet - a když si takovou tapetu koupíte, najdete na etiketě informaci o prostřihu, tj. počtu cm, po kterých se vzor opakuje. Ten je nutné zohlednit proto, aby vám vzor pěkně horizontálně navazoval (u damaškových vzorů často ladně opakovaně střídal) a nepřecházely vám ze stěny oči. U střihu šatů je celá situace ještě komplikovanější – málokdy sestává střih z rovnoměrných pruhů a žádná postava není rovná jako zeď. Při pečlivém centrování vzoru na šatech a sesazování vzoru u jednotlivých dílů vám tak zbude u velkého pravidelného vzoru i velké množství odstřižků.

Stejný typ šatů Closet nabízí ještě v černobílé variantě, tam dopadla práce se vzorem znatelně lépe:

Zdroj: vlastní úprava z webu: http://stylamo.cz/Zdroj: vlastní úprava z webu: http://stylamo.cz/
Zdroj: vlastní úprava z webu: http://www.zoot.cz/Zdroj: vlastní úprava z webu: http://www.zoot.cz/

Na hrudníku je vzor vystředěný – v pásku šatů sice nenavazuje, nepůsobí to ale nijak extra rušivě. Tvarování sukně je řešené sklady a ne díly, takže tam není třeba žádných zvláštních sesazovacích cavyků. Zadní část šatů sice není žádná pastva pro oči (vzor by mohl být vystředěný kolem zipu a minimálně v horizontální linii by mohl být na sukni srovnaný; jako u těch tapet…), ale stále je to snesitelnější, než ona hanbárna u předního dílu modrobílých šatů. Jediné, co bylo třeba opravdu ohlídat, bylo tedy vystředění vzoru na hrudníku, nad vším ostatním by ještě šlo oko přimhouřit.

Nicméně – když jste viděli, jak výrobce prezentuje ony modrobílé šaty: měli byste odvahu si objednat ty černobílé? Já bych se tiše bála, jaký kus vzoru na ně zrovna připadl…

Asi všichni tušíme, že se dá s výraznými vzory pracovat i jinak. Takhle to dopadne, když se se vzorem pracuje poctivě:

Zdroj: http://www.madhattersfancydress.comZdroj: http://www.madhattersfancydress.com

Jiný model šatů od firmy Closet (všimněte si toho proložení vzoru v pásku!):

Zdroj: http://www.closetclothing.co.ukZdroj: http://www.closetclothing.co.uk

Zde je sice vzor položen asymetricky, ale dovoluji si tvrdit, že ne náhodně:

Zdroj: www.ladyvlondon.comZdroj: www.ladyvlondon.com

A přitom nemusí každý výrobce vyrážet hned „na hloubku“ a za každou cenu se snažit konfekčně sekat šaty s výrazným pravidelným vzorem – je tu i bezpečné brouzdaliště jednobarevných látek a vzorů drobných, či je možno ponořit se po pás do vzorů sice výraznějších, ale nepravidelných (třeba květinových). Tyhle šaty od Closetu v bezpečnějších vodách plavou celkem zdárně:

www.dorothyperkins.comwww.dorothyperkins.com
www.dorothyperkins.comwww.dorothyperkins.com
www.dorothyperkins.comwww.dorothyperkins.com

P. S. Fotku stejných šatů, ale jiného kusu, jsem později našla i na Modcloth:

Zdroj: www.modcloth.comZdroj: www.modcloth.com

Zjevně se tedy Closet u tohoto modelu řídí heslem: „Padni kam padni“ a o uměleckém záměru můžou vyprávět tak leda Karkulce a vlkovi.

Autorka

Channah

Lektorka tance a angličtiny, fotografka, milovnice ženskosti a blogerka na poloviční podvazek. Její blog najdete na http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Harare
427 příspěvků 4.10.14 03:45

Vzor nevzor, mně spíš vadí, že je dneska nadlidský úkon sehnat šaty s rukávem. V jakoukoli roční dobu.

-Anna-
187 příspěvků 4.10.14 05:41

Já jsem si zrovna včera jedny šaty s rukávy koupila u Gerry Webera v OC Smíchov.
http://www.house-of-gerryweber.at/…e_AT,pd.html?…
Výjimečně měli velikost 34, šaty jsou dobře padnoucí, příjemné a pohodlné jako domácí oděv. A ve skutečnosti se mi zdají zajímavější a krásnější než na obrázku…

Příspěvek upraven 05.10.14 v 10:50

Bernette
461 příspěvků 4.10.14 09:19

Ten zip vzadu je ale nepěkný.

kohlida
58 příspěvků 4.10.14 13:34

Taky doufám, že ta móda výrazných zipů na zádech (hlavně zlatých) brzy skončí - nekoupila jsem kvůli tomu spoustu jinak pěkných věcí

-Anna-
187 příspěvků 5.10.14 10:12

Odkryté zipy na zádech mi nevadí, vlastně se mi docela líbí. Mám teď dvoje takové šaty (zipy zlaté nejsou) a připadá mi to jako celkem zajímavý prvek.
Je to zkrátka věc názoru a osobních preferencí…

Bernette
461 příspěvků 5.10.14 20:10

Když se vám to líbí, tak není samozřejmě co řešit :).

-Anna-
187 příspěvků 7.10.14 04:40

Hodnocení příspěvků zdejšími milovnicemi módy a odívání je ještě nepochopitelnější než na iDnes (a bohužel zcela anonymní). Šest žen zřejmě považuje šaty Gerry Weber, které jsem si pořídila, za tak ošklivé, nevkusné a pekelné, že se nemohly udržet a musely přihodit červené ramínko, anebo jsou znechuceny tím, že mám velikost 34, která se mizerně shání. Jinak si to zkrátka nedovedu vysvětlit…

VandaRybna
3713 příspěvků 7.10.14 09:03

Ne, prostě jste ještě nepochopila princip červených ramínek - vysvětlení zde:http://www.modnipeklo.cz/…rankovani/2/
a zde: http://www.modnipeklo.cz/…uskuje-1114/

Markulia
51 příspěvků 7.10.14 12:50

No nevím, nemyslím, že je musí považovat hned za „nevkusné, ošklivé a pekelné“, prostě jen za nehezké. stejně jako ti, co dali zelemné, tak jim asi přijdou celkem pěkné až úžasné. holt, každému se líbit nemusí, ne? a někdo to vyjádří červeným ramínkem..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.14 11:51

Harare, mám naprosto stejný problém. Usilovně sháním šaty (jarní, letní, podzimní), které by měly alespoň krátký rukáv a délku po kolena. Mám velikost 40/42 a poctivou slovanskou figuru, takže prsa, zadek, stehna i pořádné ruce a to prostě nemůžu nacpat do bezrukávových mini.
Někdo mi nedávno doporučil ladyvlondon.com, máte s těmito šaty někdo zkušenost? Nebo poraďte, kde by se daly sehnat šaty s áčkovou sukní ke kolenům, delšími rukávy a rozumnou cenou?

zuzulique
318 příspěvků 4.10.14 15:48

Mám podobný problém a nájsť šaty je doslova pátranie…aaaale v poslednej dobe sa mi podarilo zohnať jedny, ktoré milujem v Kotone - čipkované krémové s rukávmi a pod kolená! v ktorých sa cítim ako skutočná žena :-) zakrývajú čo treba a lichotia postave…a mám dvoje šaty z F&F, ktoré sú síce trochu kratšie - po kolená, ale zato veľmi príjemné, oboje čierno-biele (samozrejme odlišný vzor), taktiež majú rukávy, hrubší materiál s podielom viskózy, takže ich nosím hlavne na jar a jeseň a veľmi sa z nich vytešujem…musím povedať, že všetky troje šaty sa stretávajú s obdivom :-)a aby nebolo málo, podarilo sa mi uloviť jedny šedo-čierne z Oodji, krátky rukáv, pevnejší materiál, no bohužiaľ nie sú ani zďaleka tak dobre ušité ako tie z F&F alebo Kotonu, trošku som spustila dĺžku, aby som im pridala potrebné nejaké centimetre, ale určite ich vynosím, sú totiž veľmi dobre kombinovateľné :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.14 17:19

Mně už se dlouho nezadařilo. V FF jsem byla asi před měsícem (myslela jsem si na šaty s výprodejovou slevou), ale vůbec nic. Tak snad příští rok.

enyky
22 příspěvků 4.10.14 17:41

Já si koupila jedny v Tchibu- s krátkým rukávem a hlavně s výstřihem. Jsou úplně obyčejné, ale na běžné nošení ideální.

Meow
189 příspěvků 4.10.14 18:17

Tak přesně tyhle šaty mě pěkně zklamaly (nebo spíš má blbost, že jsem od šatů z Tchiba čekala něco jiného). Zlákala mě cena, objednala jsem nejmenší velikost a dorazil XXL hadr s křivým švem.
Tchibo už fakt ne :D

enyky
22 příspěvků 4.10.14 22:02

Tak ty moje sedí dobře a i švy jsou rovné. Jak říkám, nosím je na běžné nošení, čímž jsem myslela na doma, na nákup atd.

andrejiinka
161 příspěvků 4.10.14 22:42

Ja jsem si v tchibu kupovala podobne pred rokem a po temer kompletnim presiti jsou uz jen z blbeho materialu.. OT: jeste hur dopadla pogumovana bunda pro syna - 600 a barva se odirala snad i jen pohledem..

Vesnickazena
9 příspěvků 5.10.14 21:49

Mě teda taky těžce zklamaly. Tchibo mám celkem ráda, ale je to kus od kusu, něco super, něco děs běs, bohužel i případ těchto šatů. Kupovala jsem si je v třetím měsíci těhotenství, a neseděly mi tenkrát, ani později (jelikož nejsou zavinovací, jenom tak vypadají), ani (rok) po porodu. Výstřih až na břicho, materiál tenký, tahací, žádný tvar. Divím se, že někomu vyhovují, já z nich mám pocit, že „soudruzi v NDR udělali někde chybu“

dallas
11 příspěvků 5.10.14 09:33
Šaty s rukávem a sukní ke kolenům

Třeba tady: http://lazyeye.cz/

andiedvorakova
331 příspěvků 5.10.14 15:19

Což o to, retro šaty s rukávem se sehnat dají. Ale většina by asi spíš uvítala šaty, co retro nejsou. Přece jen to do našich skříní zapadne lépe. :)

Tercikkk
33 příspěvků 6.10.14 08:25

Šaty z Lazyeye miluju..kdybych měla dostatek financí vykoupím snad všechny :D..bohužel cenově jsou pro mě zatím trochu mimo :)

janina.ch
26 příspěvků 6.10.14 12:22

www.mangooutlet.com Mají i spoustu s rukávem, dlouhým i krátkým. a za super ceny.

-Anna-
187 příspěvků 7.10.14 03:46

Krátké a levné, čili málo kvalitní hadříky…

nemamzadnyblog
3 příspěvky 7.10.14 09:58

Tak šaty od téhle značky zrovna mám :) „Trpím“ poněkud nekonfekční postavou (přes prsa)a bohužel jsem si je při koupi pořádně nezkusila. Doma jsem se nestačila divit, že tyhle retro šaty - pro holky s kyprými tvary, mi zrovna přes ty prsa nejsou (přes zadek o trochu větší ale to by se dalo vyřešit)Popravdě moje blbost, takže jsem to brala jako poučení pro příště. Ale když jsem je poprvé prala (šetrný program na 40°C) tak se mi bílé části obarvili tou černou částí. Nevím, možná jsem měla špatný kus, protože znám zase lidi, co si je nemohou vynachválit.
Jinak osobně doporučuji fakt vyzkoušet, prodává je obchod Zlatá padesátá (snad všechny, co jsou koukala).

Amun
888 příspěvků 4.10.14 12:05

Já bych připojila, že s rukávem a s výstřihem. Když už najdu hezké šaty, končí u krku… Neříkám, že vše musí mít výstřih, ale mně šaty (i trička) bez výstřihu nesluší a u obojího mám potíž sehnat.

kohlida
58 příspěvků 4.10.14 13:33

Já jsem v letním výprodeji v HM nečekaně narazila na celoroční denní zavinovací šaty s 3/4 rukávem, výstřihem, černobílý vzor, za 299, jsem z nich úplně nadšená

Betsabe
8 příspěvků 4.10.14 19:29

Sehnat šaty s rukávem je opravdu problém, protože když už nějaký rukáv je, obvykle je tak kraťoučký a úzký, že naopak zdůrazní, co má skrýt. Většina šatů je pořád podle jednoho kopyta - buď takové, o jakých se píše v textu, nebo obtažené pouzdrovky. Nic pro ženu po čtyřicítce, která má sice štíhlý pas, ale široké boty. A materiály jsou jak plech :-(. Při vší té hrůze se mi ale z podzimní kolekce u Marxe a Spencera podařilo koupit šaty, ve kterých si konečně připadám i sexy - mají efektivně stahující spodničku výborně padnoucí, (a hned je jedno velikostní číslo pryč), zajímavý rukávek, výstřih a skrytý zip na zádech. Na fotce je pouze vzor látky…

Sekhmet
1918 příspěvků 6.10.14 10:30

Tak ty šaty v M&S jsem si zkoušela taky. Rukáv opravdu jen symbolický. Dělají nádhernou postavu, ale ten vzor… ach jo. Připadala jsem si jak tapeta ze sedmdesátých let…

notrends
514 příspěvků 8.10.14 11:42

@Betsabe sakra ty by mě zajímaly, mají dlouhý rukáv?

-Anna-
187 příspěvků 5.10.14 10:29

V září jsem si zkoušela tyhle šaty s rukávem Pietro Filipi http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.html, vypadaly dobře, dobře mi seděly, jenže jsem měla pocit, že je to dost nepříjemný polyester, než se mi je podařilo přetáhnout přes hlavu (nemají žádné zapínání) a srovnat, byla jsem dost splavená. Možná je ještě jednou zkusím, tehdy bylo na ně ještě teplo…

Příspěvek upraven 05.10.14 v 14:33

andiedvorakova
331 příspěvků 5.10.14 18:22

Za tu cenu vám švadlenka ušije podobné šaty z látky, kterou budete chtít a dokonce tam můžete mít i zip :) Splavená totiž budete při oblékání nehledě na roční období, protože se budete oblékat doma, takže se to od kabinky zase tak lišit nebude, bohužel :)

-Anna-
187 příspěvků 7.10.14 03:29

Dobrá, v tom případě nemá smysl diskutovat o tom, kde sehnat šaty s rukávem. Každé děvče, žena či starší dáma po pěkných šatech s rukávy toužící nechť si zajde za švadlenkou…

andiedvorakova
331 příspěvků 12.10.14 12:12

To vůbec netvrdím. Neříkám přece, že nelze sehnat pěkné šaty s rukávem z dobrého materiálu i v konfekci. Mluvím pouze o těch konkrétních šatech, o nichž jste mluvila vy. A ty podle všeho jsou všechno, jen ne odpovídající dané ceně. Švadlenka je jen možnost, které lze využít, když jste ochotna dát ty 2 000 - 3 000, ale nedaří se vám najít takové, které by úplně vyhovovaly a nechcete hledáním strávit třeba i několik měsíců. Jestli se vás to nějak dotklo, tak se omlouvám. Zkrátka mi jen přišlo, že je škoda utratit takové peníze za šaty, co vám dle toho, co říkáte, nevyhovují materiálem a ani způsobem, jakým musí být oblečeny.

-Anna-
187 příspěvků 7.10.14 04:27

Nedávno tu byl článek „Vysoká cena levné módy“. Vzbudil bouřlivý jásot a souhlas. Kdo pečlivě četl, trochu přemýšlel a paměť mu slouží, ten už by měl vědět, že když oděv bude šitý v tuzemsku (PF bohužel šije u nás údajně jen 40% produkce, ale i to je chvályhodné…), bude ušitý solidně a nebude to tedy „fast fashion“, nebude samozřejmě úplně levný a šaty tedy nemohou stát 600 Kč. Při nákupu ale může člověka těšit vědomí, že podporuje českou firmu, která dává práci lidem v Česku a oni tím pádem nemusí skomírat na úřadu práce…

Markymar
94 příspěvků 5.10.14 20:08

Mě zaujaly s rukávem tyto: http://tablet.hm.com/…roduct/47747?…

efCZa
19 příspěvků 6.10.14 13:26

No tak já jsem náhodou narazila na tyto: šaty s rukávem a hned šly se mnou. Doufám, že je nebude nosit celá republika, ale mají skvělý rukáv, ne uzounkou rourku…
celkově bych řekla, že letošní podzim (i z odkazů tady v diskuzi) se z hlediska šatů s rukávem jeví zatím dost dobře

Bugatti
4086 příspěvků 4.10.14 09:03

@Harare A pokud mají mít navíc délku pod kolena, je to prakticky nemožné.

hela009
4 příspěvky 4.10.14 10:16

Můžu doporučit Dorothy Perkins, nedávno jsem si objednala tyhle http://media.dorothyperkins.com/…23_large.jpg a nemají chybu.

zuzulique
318 příspěvků 4.10.14 15:49

Tak tieto sú ozaj krásne! musím si to tam poobzerať :-)podobné mám síce doma, ale šiat nie je nikdy dosť :-)

Moir
2641 příspěvků 5.10.14 09:49

Krásné jsou, ale jestli jsou to ty, co jsem viděla minulý týden v Londýně, tak jsou z takového toho odporného moderního neoprenu.

zuzulique
318 příspěvků 6.10.14 11:50

Podľa zloženia materiálu by to neopren nemal byť, teda dúfam :-) ale je pravda, že v poslednom čase som v obchodoch narazila na kopec „neoprenových“ vecí…prosím vás, kto si to kupuje?!

hela009
4 příspěvky 6.10.14 17:30

Neni to neopren :-D je to smeska bavlny polyesteru a elastanu, ta latka je trochu silnejsi takze idealni do tohoto pocasi.

Bernette
461 příspěvků 4.10.14 09:53

Zdá se mi, že většina šatů teď prodávaných vypadá stejně. Všechno to má stejný střih (jako ty modro- nebo černobílé nebo bílé Closet). Liší se jenom vzory látek. Případně se prodávají ještě úzké roury. Nějaké jiné, střihově zajímavé šaty, abys pohledal.

top topic
967 příspěvků 4.10.14 12:13

@Bernette: kdyby v tech satech stejnych strihu aspon nekdo chodil, ale nikde na ulicich je nevidim:-)

andiedvorakova
331 příspěvků 4.10.14 12:24

Ta bílá místa u prvních šatů skutečně hrozně bijí do očí. Ale asi je pravda, že hodně velké procento žen ani nenapadne, že by ten vzor mohl být nějak sesazený a pravidelný. Na ulicích to vídám poměrně běžně, ačkoliv spíš na halenkách. A potom na legínách. Asi nejsmutnější jsou legíny se špatně sesazeným vzorem na slečnách s hodně silnými stehny, protože pak se ten vzor roztáhne…

Jinak takto vzorované věci, u nichž je třeba nějaké to sesazení, přes internet zásadně nekupuju, protože se právě obávám toho, že mi přijde něco takového jako z prvního obrázku. Nejsem nadšená z představy, že by si se mnou ten vzor opticky nelichotivě pohrál. Kdo by chtěl, aby např. jedno jeho prso kvůli vzoru vypadalo větší, než druhé, že jo…

zuzulique
318 příspěvků 4.10.14 15:51

Legíny sú hodne smutný kus ženského šatníka…a taký „originálny“ :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.14 17:17

Zvláště když to jsou legíny - spodní prádlo, takže skrz ně prosvítají kalhotky, ale slečna / paní to ignoruje a nosí je jako slimky, to je opravdu děs. A když ten průsvit zaznamenáte na čtyřicetileté masivní (.) oblečené v infantilní kalhotky se zvířátky..au!

zuzulique
318 příspěvků 6.10.14 11:52

Presne takto to vnímam…včera som opäť videla slečnu v bielych(?!)legínach, bola štíhla, mala malý zadok, ale napriek tomu to vyzeralo úplne nevkusne, naviac pri každom kroku sa ukazovala „pani celulitída…“

Bernette
461 příspěvků 4.10.14 12:28

@top topic No to je vlastně pravda :).

TeaS
25 příspěvků 4.10.14 16:20

Jsem hrozně ráda za tyhle kritické články, co se jednotlivých značek týká i celkově o šitském zpracování, protože já sama bych si toho asi nikdy nevšimla. Jsem ráda, že když dočtu, plácnu se do čela a řeknu si „sakra, na tohle pozor!“ :) Takže díky za ně Channach a Ado! :)

fleur2904
29 příspěvků 4.10.14 19:17

Presne tak je to aj v mojom pripade

top topic
967 příspěvků 4.10.14 18:37

@Meow: ja jsem od nich cekala saty na domaci noseni a tento ucel plni dokonale:-)

Meow
189 příspěvků 4.10.14 18:42

Tak já je taky nechtěla zrovna do divadla :D, ale zklamalo mě provedení i naprosto neodpovídající velikost. Navíc prostě vypustit do světa obleček, jehož boční šev uhýbá dopředu, to je běs :(

Alterations
753 příspěvků 5.10.14 08:30

A rovnou bychom mohli přidat i kostky a pruhy. Skoro nikdy správně nenavazují. A dochází i k " donebevolajícím " sestavám. Už se nad tím ani moc nepozastavuji. Jen tak si pro sebe říkám proč a jak to asi mohli udělat? Jednou jsem ale potkala paní v kostkovaném kabátě zřejmě od Burberry a automaticky jsem zkontrolovala všechny švy - a nebyla tam ani jediná chybička či nesrovnalost. Měla jsem nádherný pocit!

Moir
2641 příspěvků 5.10.14 09:53

Kvůli nesesazenému vzoru si já nekoupila šatů, ať už o ne zrovna levné značky, Lady v London měla černobíle kostičkované šaty, ale zadní střed, u zipu byl tak mimo, že by mne to neustále rozčilovalo, tak i levné, primark měl v pásku šatů vzor položený našikmo a designérský záměr to nebyl. O šatech z trhů ani nemluvě. Ale je to opravdu o tom, že vím, že to tak má být, byla jsem tam s kamarádkou a ona vůbec nerozuměla, co mi na tom vadí.

Příspěvek upraven 05.10.14 v 12:34

AnaKarenina
450 příspěvků 5.10.14 10:03

@Channah,

super článek, Vaše články jsou čím dál tím lepší.

Bugatti
4086 příspěvků 5.10.14 10:34

Oprava

Příspěvek upraven 05.10.14 v 10:37

kolúch
577 příspěvků 5.10.14 15:46

Prenasledovala reklama? Prečo nepoužívate AdBlock?

Go-lightly
3429 příspěvků 5.10.14 16:38

@kolúch Aby mohla napsat dobrý článek.

Betynka02
384 příspěvků 5.10.14 21:09

„Ale buďme fér, existují minimálně dvě možnosti interpretace oné práce se vzorem:“
Přikláním se k variantě 2! Šetří se totiž na všem (vrchním materiálu včetně podsádek, na podšívkách..). Včera jsem byla v tanečních na Prodloužené. To byla „přehlídka“!! :-(

Tak si tak říkám, že i ty zipy „naruby“ mohou napomáhat zvýšení ceny „modelu“.

Evženie
201 příspěvků 5.10.14 22:20

Nojo, vzory. Kdysi, ještě jako slečna mokrá za ušima, jsem si koupila kostkovaný kostýmek. Strašně jsem ho chtěla, a pak jsem ho ze záhadného důvodu nedokázala nosit - připadalo mi, že je na něm něco divně, a nevěděla jsem co. Tak mi visel ve skříni, až jsem se na něj po letech podívala novým okem a konečně mi došlo… každý díl měl vzor jinak, některé posunutý, některé hlavou dolů, některé nakřivo. Letěl do koše. A přitom to byl kvalitní materiál, poměrně složitý střih (a proto se bohužel nedal recyklovat - díly byly moc malé), a byl pohodlný. Jenže jsem si ho už prostě nedokázala obléct, připadala jsem si v něm hůř než klaun. Dnes nechápu, jak to, že jsem to v obchodě neviděla, ale ty vyhozené peníze považuju za investici do sebevzdělání. :-)

Alterations
753 příspěvků 6.10.14 14:04

Jednou jsem viděla japonské kimono z proužkované látky, která byla úmyslně sestavená tak, aby proužky nenavazovaly a vzbuzovaly tak dojem jakýchsi vln. To bylo působivé. Anebo Vivien Westwood často používá skotské kostky, které úmyslně „tříští“, tak aby co vlastně - upoutala pozornost! Člověk se sice lekne, ale když vidíte, že to je od ní, tak si netroufnete kritizovat.

Josefka
618 příspěvků 6.10.14 17:29

Od shora jmenované značky jsem si letos zakoupila jednobarevnou sukni. Myslíte, že jsem nemohla pochybit? Ouha. Tak zle našitý zip jsem viděla naposledy na kurzu šití v 7. třídě, na počátečních lekcích. Nemluvě o délce o 5 cm kratší, než bylo uvedeno. Škoda, barva, střih i materiál by mi vyhovovaly ale šla zpět.

Jillian
30 příspěvků 6.10.14 21:04

Když takhle hrozně vypadá reprezentativní vzorek, který vybrali speciálně k focení pro katalog (a tím pádem by měl být asi nejhezčí kus, co mají), jak potom musí vypadat ten zbytek šatů, co prodávají? Děsím se, co potom asi přijde poštou, když si některá slečna takovýhle model objedná.

LucaLuca
51 příspěvků 6.10.14 21:24

@dallas Stránky lazyeye jsou otřesné, vám se podařilo najít ceny? Moc prosím, co dělám špatně?

Robena
1257 příspěvků 6.10.14 23:54

Clanek dobry, mohl se klidne jmenovat i „Utopeni v Closetu“.

Hořáč
1588 příspěvků 7.10.14 00:28

Omlouvám se, omylem jsem vám dala červené :(
utopit v closetu fakt sedí.
Když tě život omrzí, stane se ti peklem, skoč po hlavě do hajzlu a přikrej se deklem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 08:11

Sesazování vzorů to je kapitola sama o sobě, při velkovýrobě je to problém a pak vznikne podobný paskvil, jenže většina si toho už ani nevšímá…pokud si podobnou sukni ušiju sama musím koupit víc materialu, nastříhat tak, aby kostka navazovala a při šití hlídat aby,,to neujelo,,.v průmyslové výrobě se nakládá několik vrstev na sebe, podle materialu třeba 30 a podle obrázků vzor nevzor…je sice hezké, že šaty pak stojí 600kč, ale výsledek je zničený material..jsem fakt ráda, že umím šít a nejsem odkázána na konfekci nebo na švadlenu, protože ne každá je dobrá bohužel, pár děl zničených,,švadlenou,,jsem viděla…

Mauvy
263 příspěvků 7.10.14 15:53

Už na základní škole jsem se v kursu šití učila, že kostky na sebe musí pěkně nasedat, jinak je to ošklivé. Ale to bylo v „dřevných“ 70. letech minulého století a dnes se taková přesnost bohužel už nenosí. Já bych ovšem kostky takto nepackala.

VandaRybna
3713 příspěvků 7.10.14 09:05

Sháním na zimu pěkné pletené šaty, nezná někdo zdroj tvar držících a nežmolkujících šatiček?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 21:14

Přímo pletené vám neporadím, ale úpletové mají skvělé a doopravdy kvalitní v Karen Millen. Mám odtud dvoje a nemohu si je vynachválit - drží tvar, nežmolkují, jsou precizně vypracované. Bohužel ceny jsou dost vysoké. Moje sousedka zas nedá dopustit na boutique Jaroslava (česká návrhářka Jaroslava Procházková), tam jsou ceny rovněž vyšší.

VandaRybna
3713 příspěvků 9.10.14 13:52

Děkuji za tip, dnes jsem si asi tvorbu paní Jaroslavy prohlížela na Fleru, takže mě zaujala nezávisle na vaší radě. Jo ceny jsou vyšší, ale úpletové šaty jsou hodně namáhané, budu muset rozbít prasátko, lepší jedny kvalitní než patery na vyhození po dvou praních. Karen Millen kouknu taky.

LucaLuca
51 příspěvků 9.10.14 10:01

Úpletové šaty mají momentálně v Tatuum.

Příspěvek upraven 09.10.14 v 10:02

Robena
1257 příspěvků 7.10.14 09:15

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 09:22

Když si něco kupuji v konfekci, vždy si prohlédnu VŠECHNY kusy v mé velikosti a následně si vyberu ten, který má těch nešvarů nejméně. Ale často se stává, že v pořádku není ani jeden kus, to pak odcházím s prázdnou. Vím, že tím prodavačky pořádně štvu (obzvláště když prudím, jestli nemají nějaký jiný kus ještě vzadu), ale kupovat oblečení s křivými švy a špatně sesazenými vzory prostě nehodlám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 10:53

A taky proužky…šaty z místního bazaru..škoda materialu, práce…všeho

beryl
4 příspěvky 7.10.14 13:39

Nejde jen o vzor. Bohužel zmiňovaná značka a i obchod byl pro mě zklamáním. Obchod funguje dobře a jsou velmi příjemní. Bohužel je diametrální rozdíl mezi oděvy v e-shopu a realitou. Nechala jsem se párkrát strhnout a vybrala pár věcí, ale když jsem pak viděla kvalitu materiálu a ušití, nechala jsem šaty v obchodě. Nápady a střihy jsou skvělé, ale za tu cenu existují kvalitnější oděvy jinde.

Hořáč
1588 příspěvků 7.10.14 13:48

Mám obavu, že se naučím šít. Matka vždycky šila a líbilo se mi to, asi by mě to i bavilo, jenže si říkám: ten čas, ten čas… jestli mě jiné věci nebaví víc, že. Ale čím dál víc vidím, co je v obchodech, tím víc si říkám, že bych si ten čas šitím ušetřila :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 13:55

@Hořáč ušetříte,čas, nervy a nakonec i peníze…moje maminka šila a vždycky chodila hezky oblečená a to i doma, nám dětem šila…a ted šiju já i sestra.Moje dcera si taky pohrává s myšlenkou, že se začne učit šít když vidí ty hadry v obchodech…stejně jako vy, když je chut ten čas se vždycky najde

Rybushka
437 příspěvků 9.10.14 10:09

@vlm teď jste mě moc pobavila s tím ušetřením času a nervů, když si budu na sebe doma šít :)
Jaksi nemám ani nervy ani čas ani peníze na to, abych svoje šití dostala do stavu, že ušetřím čas, nervy a peníze…aneb šití není pro každého, ne každý je zručný, pečlivý, šikovný a trpělivý.

Hořáč
1588 příspěvků 7.10.14 14:15

@vlm Uvažuju, za jak dlouho bych se ale naučila šít „pěkně“. ve smyslu zvládla aspoň jednodušší střih dle burdy. Bylo mi vyvsvětleno, že udělat na stroji rovný šev není pro začátečníka taková prča. Výhoda je, že mi má kdo poradit. Matka umí ušít fakt všechno. Dokonce šila i pánské košile a kabáty (ale tam je problém sehnat kvalitní výstuhy a podobné legrace, nebo aspon v dřívejších dobách to byl problém - pak se stalo, že to člověk jednou vypral a bylo to na vyhození).
Nabídka obchodů mě rozčiluje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 14:30

@Hořáč za jak dlouho se naučíte šít pěkně…to vám nikdo neřekne..a ano šít rovně to taky není jen tak…moje sestra začala šít když měla mimino, nějaký rok 83.na děti nic moc v obchodech, dupačky a přízové kabátky na zimu příšerná kombinéza modrá a červená…a tak šila, nápady měla úžasný, zpracování bylo uděsný :-D ale šila a pletla a šila a dnes ušije cokoli, já vystudovala textilní průmyslovku, takže jsem trochu ve výhodě…šiju si od 14let, pak taky hodně na děti, tak do jejich 10let prakticky vše mimo spodního prádla a bot :-D no na sebe nakonec taky…chce to nebát se a nevzdat se po nějakém neuspěchu…máte maminku co vám může poradit, tak neváhejte, pokud nejse uplné nemehlo tak to půjde…

Hořáč
1588 příspěvků 7.10.14 15:46

@vlm S tím nemehlem právě nevím. Umím vyšívat, zvládla jsem několik ubrusů, kdejaký polštářek, kdejakou techniku, to jo. Umím plést, ale tam už nemám potřebný cvik a nedaří se mi rovnoměrně utahovat očka, takže je to jak řešeto, ale když jsem jako dítě měla potřebu každému z rodiny uplést šálu, tak nějaká třetí až pátá už byly pěkné. Háčkovat neumím. S tím jsem švihla, protože trefit se do těch malých oček bylo nad mou trpělivost a háčkování se mi stejně ani nelíbí, takže nebyla motivace. No uvidíme. Jak dojde na šití, bude to fakt v closetu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 16:00

@Hořáč pletu asi podobně kvatitně jako vy, no nakonec je poznat, že jde o ruční práci :-D šití mě baví víc než pletení, protože je od začátku vidět, co to bude, dá se zkoušet…u pletení je to jiné, není dlouho nic moc poznat..nemám moc trpělivosti..Zručná budete když pletete a vyšíváte..tak bych se nebála, přinejhorším půjde hadr do popelnice, nejde o život…

MPSkrolew
1850 příspěvků 9.10.14 11:28

@Hořáč Začněte na sukních (pokud je nosíte), jsou poměrně jednoduché a můžete si v metráži vybrat barvy, vzory a materiály, které v obchodech s oděvy neseženete. Navíc sukně z dobrého materiálu dělá hezkou postavu. Pak můžete pokračovat s jednoduchými, minimalisitckými letními halenkami přes hlavu a kalhotami k pyžamu… a tak dále.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.14 12:20

@Rybushka no tak jasně že to není pro každého, ke každé činnosti jsou třeba nějaké předpoklady…jsem ráda, že když nic aspon jsem vás pobavila :-D

Bugatti
4086 příspěvků 9.10.14 14:01

@VandaRybna Z vlastní zkušenosti mohu doporučit též úplety on Navarily. Ceny jsou též vyšší, ale úplet je opravdu kvalitní, lze prát v pračce, nevytahuje se a nežmolkuje. Některé věci nosím už víc jak 5 let a stále vypadají stejně.

VandaRybna
3713 příspěvků 10.10.14 07:31

@Bugatti Jestli myslíte svetry od Navarila design, které jsem předvčerejškem našla na Fleru a hned šoupla do oblíbených, stejně jako výše doporučenou Jaroslavu, tak už to vážně není náhoda:-) Dík za tip.

Dnes mám na sobě svůj petrolejový svetřík od Espritu, stál ve své době před šesti lety pro mě závratných 1400,–-. Čistá bavlna, jak netknutý, praný pokaždé v pračce (už asi 100×), kvalitní oblečení existuje. Když si vezmu, že jsem za tu dobu co ho mám vyhodila tak odhadem 5000 za ostatní svetry, které už dávno letěly do koše… Fakt se na tom nedá šetřit.

Bugatti
4086 příspěvků 10.10.14 07:50

@VandaRybna Tady se na kvalitu můžete spolehnout. Peru všechno v pračce a už roky drží tvar a nežmolkuje. Ideální oblečení na služební cesty. Taky tam mám letos vybrané šaty.

VandaRybna
3713 příspěvků 10.10.14 09:46

@Bugatti Tak to jste mě uklidnila. Já mám totiž už strach koupit třeba i drahou věc, protože i ty šly kolikrát taky do kopru. Potřebuju se na šatník spolehnout.

Těžko můžete budovat šatník, když se vám základní kameny, ke kterým dokupujete kombinovatelné, rozpadají pod rukama.

Bugatti
4086 příspěvků 10.10.14 10:50

@VandaRybna Já si tam každý rok dokupuji nějaký kousek. Dokonce jsem si jednu sukni koupila ve dvou barvách a patří k nejoblíbenějším. Letos mám vybrané tyto šaty.

Příspěvek upraven 10.10.14 v 10:51

vietnamka
16 příspěvků 12.10.14 08:45

Ja by som chcela poprosiť o jednu drobnú úpravu v článkoch Channah: ak by to bolo možné, pod obrázkami uvádzať celý link na konkrétne oblečenie.

Rozumiem, že častokrát to nie je možné (obrázok ste si napr. uložili už dávnejšie, a teraz sa už na stránke nenachádza). Ale napr. čiernobiele šaty z http://www.madhattersfancydress.com/ ešte na spomínanej stránke sú, takže to možné je. Ale musela som sa k nim doklikať, čo sa pravdaže dá, ale mne sa jednoducho nechce prebrowsovať celú stránku.

Vysvetlím prečo by som túto zmenu uvítala: modely, ktoré sa v článkoch uvádzajú, si častokrát aj dohľadávam. Buď ma daný model zaujme natoľko, že by som si ho kúpila, alebo chcem jednoducho vidieť referenčnú cenu. Totiž, ak sa niečo v článku kritizuje - napríklad nesprávne položená látka, rada by som videla nielen „správne“ uloženie, ale aj cenu, za ktorú sa to dosiahlo. Darmo budeme hovoriť o krajčírskom fušerstve, a že si treba radšej našporiť na kvalitnejší kus, keď porovnávame model za 15eur a model za 7000eur.

ďakujem

Alterations
753 příspěvků 13.10.14 14:21

Toto je příspěvek k chybně sestaveným vzorům na prodávaných oděvech :
V dnešní ONA DNES na straně 24 se nabízí Kabát „Skotská kostka s kapucou“ značky GANT ze 15 199,–Kč. Kostky nejsou na předním díle viditelně dobře sestavené. Připadá mi to za tu cenu neuvěřitelná drzost! Přitom mají katalog, kde se všechno zdá v pořádku.

Parwi Nawari
353 příspěvků 19.11.14 22:30

Celkem se mi líbily tyto šaty: http://damske-obleceni.zoot.cz/…zorem-closet. Ovšem jen do chvíle, než jsem se podívala na druhou fotku, kde jsou vyfoceny zezadu…Kam se hrabe barokní vzor…

Aiza
3 příspěvky 12.2.15 14:56

Ty vzorky jsou fakt děs. Ale na druhou stranu si říkám, že na tom nejsem tak špatně, když mi při šití ujede vzorek o 0,5 cm :D Když se srovnám s tímhle, tak jsem královnou přesnosti :D

Příspěvek upraven 12.02.15 v 20:29

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Dvě dámy v metru

Autor: Ada

Dvě zralé dámy, přistižené fotoaparátem bdělé čtenářky, jsou každá... Celý článek

Šeříkové šaty

Autor: Ada

Po minulém veledíle mám pro vás dnes takový oddechovější článek:... Celý článek