V plné nahotě

26.09.13 | autor Ada

Legíny, legíny, kde bychom bez vás byly? Nikam bychom nedošly! Na nákup, do školy, do práce, na procházku, do hospody, tam všude je tento univerzální kus oděvu nenahraditelný. Je to už podruhé za mého života, kdy jsou legíny v módě, a tu temnou dobu mezi první a druhou legínovou érou si vůbec nemůžu vybavit. Byla asi tak strašná a prázdná, že jsem ji raději vytěsnila.

OK, legíny nejsou úplně k ničemu, jsou to fajn pohodlné kalhoty na doma i na ven, pokud se dodrží určitá pravidla jejich nošení. Například správná velikost, neprůhlednost, pokud možno zakrytí zadku atd.

A barva, která nebude děsit kolemjdoucí. Ne, nemyslím černou jako půlnoc na hřbitově ani rudou jako tepenná krev. Myslím tuhle.

foto: M. a L.

Autorky fotografie se přiznaly, že jely večer z města trochu podroušené a měly velký problém rozpoznat, jestli je slečna nahá nebo oblečená. Já bych po pár pivech asi usoudila, že jsem zabloudila do pohádky O chytré horákyni.

Na další fotce mají legíny lepší barvu, ale ten zářez v mezinoží mě bude strašit ve spaní. Je vůbec možné něco takového vydržet? Nebo ji paní má plechovou? Odolnou proti všem nepříznivým vlivům? Omlouvám se. Vím, že je to poněkud obscénní, ale podobně nekompromisně zaťaté oblečení všeho druhu ve mně prostě vyvolává podobné otázky - a určitě nejen ve mně. Dávejte si při nákupu kalhot všeho druhu pozor na krátký sedový šev, který tohle dělá; už jsem o tom ostatně psala. Je to kalhotová civilizační choroba.

foto: Hana

O průsvitných legínách toho bylo na Pekle napsáno také mnoho, exemplář na fotce je ovšem... exemplární. Slečna se na koncert oblékla jako drsná sexy rockerka, nebo mám opět vytáhnout chytrou horákyni? Outfit sestávající z punčocholegínů, krajkového tílka a viditelné podprsenky nemá k rybářské síti daleko. Autorka fotky v mailu tvrdila, že dotyčná si pak podprsenku sundala a hodila ji na pódium. Nevím, jestli tomu můžu věřit. Jasně, u takhle oblečené fanynky mě podobný akt naprosto nepřekvapuje, ale... Nechám zbaběle na vás, jestli uvěříte nebo ne.

foto: Lucianne

Osoba na další fotce nepohoršuje, což je oproti předchozím příkladům pokrok. Nevypadá jako nahatá, neprosvítá jí zadek a zdá se, že není ani zaříznuto, protože legíny mají očividně správnou velikost. Fotografka psala, že se to trochu vlnilo a budilo to dojem pohyblivého optického klamu. Nejhorší je ovšem nevyvážená, neharmonická nesladěnost, která mi rve oči, žíly i nervy, neboť podobných příkladů vídám na ulicích až moc.

foto: Marta

To se někdo v obchodě nad pruhovanými legínami rozjásá: jéééééé, ty jsou krásné, veselé, ftipné, odvážné, odvázané, rebelské, TAKOVÉ JSEM VŽDYCKY CHTĚLA! A koupí si je. A pak jde domů a splácá je s tím, co je zvyklý nosit normálně. Od krku nahoru je to skoro "pani po dítěti" (krátký, zřejmě barvený účes), mezi pasem a krkem taková normální holka v tričku, od pasu po kotníky punková rebelka, od kotníků k zemi pouliční kecková nuda. Na ruce spořádané stříbrné náramky a prstýnky hodného děvčete. Na zádech růžový batoh se zvířátkovým přívěskem (nevěřím, že ho paní někomu nese - jiné zavazadlo nemá). Podvědomí úpí, že by CHTĚLO vyjádřit nějakou kreativitu, osvobodit uťápnutou duši, a rozum, naučený na trička a prstýnky, si s tím neví rady. Vzniká galimatyáš zoufalství, kterému by prospěl restart, klidně návrat ke slušňácké usedlosti, a postupné zlepšování bez pruhovaných křečí.

Poslední dáma nemá legíny, oblékla si džínové slimky (možná džegíny nebo jak se to teď jmenuje?), ale jako odstrašující příklad pro všechny ženy, které by si snad náhodou chtěly koupit menší velikost, to jistě stačí. Mám-li uprostřed těla bachor, neberu si kalhoty, které ho v polovině přeštípnou, a každopádně to ještě nezdůrazňuju páskem. (Co ji to sakra napadlo? Když už musela, proč si nevzala slimky a přes ně jen to dlouhé triko? Jakou úlohu tam krucinál hraje ten pásek?!)

foto: Jana

Na závěr pro vás mám skutečný bonbonek. Skandální odhalení. I Ada nosila legíny, dokonce i pod sukni, což je praxe, kterou teď kritizuju, kdykoli ji spatřím!

(Na fotce ze školního dvora jsou nefalšované najntýs. Guma v pase, mrkváče, bílé ponožky v černých střevíčcích. Až zase dostanete chuť inspirovat se roztomilým devadesátkovým retrem, koukněte se na tuhle esenci, vona vás přejde chuť.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
xmarkeeex
125 příspěvků 26.9.13 23:20

Díky za další super článek! Ze „zářezu v mezinoží“ slzím smíchy :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.13 23:22

Ta poslední fotka prostě nemá chybu :D

Martina747
30 příspěvků 27.9.13 17:02

Takové fotky máme doma všichni, že ano? :)

ajujuška
422 příspěvků 29.9.13 21:37

Fotka nemá chybu a tie boty čo má Ada na sebe, tie sú…!!!

opal_k
131 příspěvků 2.10.13 16:45

No a z té samé látky, jako jsou kalhoty vlevo, my máme doma povlečení. Pořád si pamatuju, kde jsem ho koupila a jak se mi ten vzor líbil, tak možná si říkali, že to škoda na povlaky…

emvi
7 příspěvků 5.2.15 15:46

A zčeho myslíte, že jsem měla v devadesátých letech mrkváče? Z růžového prostěradla, přece! A k tomu odpovídající halenku s tylovou vsadkou, vše doma vlastnoručně šité :-).

Příspěvek upraven 05.02.15 v 15:46

divnej patron
4 příspěvky 2.12.13 09:27

Poslední fotku bych šoupla do půlky osmdesátek…na začátku 90.let jsme jeli v hippie módě :D

jackdaw007
368 příspěvků 26.9.13 23:25

Nesnáším osmdesátkové a devadesátkové retro, stačí mi podívat se na své fotky z mládí a omdlévám hrůzou. Smekám Ado, že máš odvahu fotky z tohoto bohem módy opomenutého období vystavit.

(btw. měla jsem svítívě modré bavlněné legíny s velkými černými puntíky a nosila jsem je s bílou halenkou s fiží a plastovýma botama. Fotku outfitu držím pod zámkem v trezoru)

Divi
13 příspěvků 26.9.13 23:43

Tak to je teda fakt hustý…já teda nevím, mně se legíny nikdy zvlášť nelíbily, vždycky mi přišly spíš jako oblečení na doma nebo na sport. Ale to mezinoží je fakt omračující :)

atrix
483 příspěvků 27.9.13 00:56

Mně se legíny vyhnuly zcela, nikdy se mi to nelíbilo. Ovšem nevyhnula se mi móda tzv. kaliopek, protože kdo je neměl, byl v době mé školní docházky totální lúzr a míječ a byl hoden jedině prudkého opovržení (jako doplněk se k nim nosil neméně strašidelný šusťák s velkým volným sedlem vzadu na ramenou, který své pojmenování dostal právem, ten nešustil, ten přímo rachotil!).
Za skandální odhalení obrovský palec nahoru, ale obávám se, že ten rudý děs, ono šílené camel toe, to stejně nepřetrumfne. To je opravdový horor v přímém přenosu! :D :D

Příspěvek upraven 27.09.13 v 01:01

katango
1356 příspěvků 27.9.13 01:04

Kaliopky byly obzvlášť elegantní v kombinaci s lodičkami.

Betty J.
2031 příspěvků 27.9.13 07:05

A doplněny volnou halenkou s límečkem a zaobleným dolním lemem, ušitou z brokátové závěsoviny výrazné barvy.

Lina-jiná
349 příspěvků 27.9.13 08:01

Prosím, už dost! Už mi vyskakují pupínky…
Taky jsem je měla, černé, lesklé, se žlutou halenkou a žlutým sáčkem, s modrou klasickou aktovkou do ruky, páč v šesté třídě nosili aktovku na rameni jen naprostí ubožáci. A jak jsem je měla ráda. Aspoň to nebyly trapné poděděné červené chinos, které v tu dobu fakt nefrčely.

Kamisa
80 příspěvků 28.9.13 18:09

Kaliopky se šusťákem! Pouštěli mě v tramvaji sednout, páč si mysleli, že jsem těhotná… jau

atrix
483 příspěvků 28.9.13 19:56

To sedí! :D A jak jsme přitom byli šťastní, že je máme… :D

MadameE
14 příspěvků 1.10.13 18:42

Ano, kaliopky, šusťák…taky jsem měla. Ale kdo z vás měl šaty celé upletené z chemlonu? V mých vzpomínkách to nepřebily ani šaty se silonovým fiží či pravé bambusové hůlky a boty s gumičkou přes patu na školním lyžování v době, kdy existovaly přeskáče.

atrix
483 příspěvků 3.10.13 15:07

Já měla gumové lyžáky s ocelovou špičkou, které se upínaly do vázání Kandahár… :D

666mahu
1490 příspěvků 27.9.13 08:28

@jackdaw007, mám to naopak. Jak nerada se fotím, tak o to radši si prohlížím staré fotky, jsou roztomilé. Na Adině je hezky vidět, co jsme nosily, případně do čeho nás maminky oblékaly. :-)
Každá doba má své, na každé je něco pěkného, něco méně. Divím se, že z tohoto, nepříliš vzdáleného období, se nám některé prvky tak rychle vrátily, a jejich použití je (snad - pokud už mne paměť neklame) ještě horší než tehdy.

Nedávno jsem viděla paní s hodně velkým pozadím plným dolíčků v pekelně průsvitných černých legínách (k nim triko do pasu). Šla s dvěma muži, asi manželem a velkým synem. Nechápala jsem, proč ji neupozorní, že jde po městě v podstatě nahá a že to není moc libý pohled. Také nechápete proč podobné ženy někdo blízký na nedostatek neupozorní??

Motyka
329 příspěvků 3.10.13 13:40

Protože když na něco takového zkoušíte zlehka upozornit svou maminku, jste zlí :(.

misial
1396 příspěvků 27.9.13 18:28

Mnohé z nás tu dobu ovšem nezažily nebo alespoň nepamatují, tak se na nás nezlobte, když se nám třeba něco z osmdesátek a devadesátek zalíbí :)

(tím nemyslím prosvítající legíny, chraň bůh!)

Příspěvek upraven 27.09.13 v 18:30

divnej patron
4 příspěvky 2.12.13 09:36

To máš NESKUTEČNOU kliku!! Na druhou stranu bylo pro tvůrčí lidi jednodušší být originální - v osmdesátkovém šedivém maloměstě jsem nosila vše černé + řetězy, jen v zimě růžový kožich až na paty a černé lesklé pracovní boty za 50,–Kčs z partiové prodejny…:D :D :D a bavilo mě to! :D

JazzmineTea
468 příspěvků 28.9.13 16:12

A já jsem měla fialové a nosila jsem je s takovým tím chlupatým „čepečkem“, co se do něj nacpal drdůlek, a pak se to přichytilo pinetkama (pamatujete někdo?) ve stejné fialové barvě…

zirael
19 příspěvků 29.9.13 19:51

Jasně, byly jsme přece baletky!

Alizon
1235 příspěvků 30.9.13 09:55

No jasne! Ja si na to v osme tride skudlila z kapesneho. Mela jsem taky fialovy a k tomu jsem potom k narozeninam dostala takovy cerny svetr s fialovymi kytkami a trpytkami:) Byla jsem na vrcholu blaha.

janina.ch
26 příspěvků 18.3.14 12:57

Já jsem hrdě a nadšeně nosila bavlněné květinové legíny, barvou vyznívaly do světle růžové, a k nim námořnicky modrý roláček, ve předu s disneyho Malou mořskou vílou. Dodneška to nechápu, Ale tak to prostě byly moje dva nejoblíbenější kousky v šatníku, no :-D Dneska bych si legíny, ač na ně mám i postavu, mezi lidi nevzala - tedy s výjimkou vodáckých výletů, cvičení nebo přespávání pod stanem, na které mám speciální kousek ze sekce „basics“ v háemku (dost mě to zařazení tehdy vyděsilo), tedy černé pod kolena.

Diana N.
72 příspěvků 26.9.13 23:54

Pohled na ty fotky je až bolestivý:)
A zase mě (nejen při pohledu na první slečnu s hezkou postavou) napadá: „Proboha proč?“ Každopádně vtipné počtení.

Janka 58
21 příspěvků 27.9.13 09:30
legínový uliční běs

.. čtu si legínový děs. Nejlepší je, že čtu a hned nevidím fotky a dle popisu odhaduji, co bude na fotce. Občas je to horší než je popsáno :( Mám pocit, že se řídí heslem : když se do toho vejdu tak si to mohu obléknout!!! nic jiného neřeší

Příspěvek upraven 27.09.13 v 09:31

Kamisa
80 příspěvků 28.9.13 18:14

No někdy si to ovšem „mohu obléknout, i když se do toho v podstatě nevejdu…“ :-D

Janka 58
21 příspěvků 30.9.13 10:17
:)

ČEŠTINA JE KRÁÁÁÁSNÁÁÁÁÁÁÁÁ :))

PaolkaH
83 příspěvků 27.9.13 00:21

Pro mě vždy byly a vždy budou legíny kus oděvu, který se hodí výhradně na sport. A pokud si některé dámy myslí, že si k nim vezmou krátké sako a je z toho elegance, tak budiž, co na tom, že jsme je všichni v mých 13 letech nosili pouze na atletiku a na tělocvik…
Upřímně řečeno už na ně začínám být alergická, jelikož 90% slečen nemůže pochopit, že legíny nesluší ženám, které jsou tlusté, nebo mají křivé nohy apod., ony ani nechápou, že jsou na prdeli průhledný a že to fakt není úplně príma pohled.

mischelinmisa
326 příspěvků 27.9.13 01:02

Já se nechci nikoho dotknout, ale jsem názoru, že legíny jsou pro postavy vel. S-M, ALE jen když cvičí zadek a stehna. Pak není nad hezčí pohled. :) Není nic horšího, než vidět klepajicí se rosol

Nugat
176 příspěvků 27.9.13 01:13

Pásek na dámě, co má „džegíny“, je patrně všitý do toho trika. Proto si ho vzala :-)
Jinak díky za vzpomínku na devadesátky. Vypadala jsem podobně :-)

Beldaran
82 příspěvků 27.9.13 01:22

Legíny jsem nosila ve věku šesti a sedmi let, a to je asi jediný věk, kdy mi to přijde normální, protože to z kostnatých sedinek nevytvoří dojem obří rozteklé slovanské zadele (platí i pro štíhlé, leč žensky tvarované). U dospělých žen to považuji za šílenství. S placatou botou to hrozně opticky zkrátí nohy (příkladem by mohla být poslední fotka Ady). Nelíbí se mi materiál, punčocháče mi přijdou hezčí. A k tomu odhalenému pozadí bych jen dodala: Dámy, když si vezmete punčocháče, i když dokonale neprůhledné, tak taky běháte s nezakrytým zadkem? Myslím, že ne. Takže pokud už chcete legíny nosit, tak se k nim chovejte jako k punčocháčům, a ne jako ke kalhotám! Opravdu nepotřebuji důvěrně znát pihy na zadku a spodní prádlo ženské, které přede mnou jede na eskalátoru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.13 01:24
K paní přeštípnuté páskem na předposledním obrázku

Ado, ale přesně to doporučuješ v článku Ukažte špeky - dát si jako tlustá osoba pásek do pasu http://www.modnipeklo.cz/…kazte-speky/. Pamatuju si to, protože mi to leží v hlavě od té doby. Tlustá osoba, která si dá ještě na tlusté břicho pásek bude vždycky vypadat blbě. Možná jen když se nakreslí, bude vypadat líp. V reálu to nemůže fungovat, protože jak si jednou sedne, pásek se sroluje mezi špeky, halenka se pokrčí (tlustá osoba se ještě většinou potí, takže halenka mezi špeky i zvlhne a zůstane pokrčená, ať je z jakkoliv kvalitního materiálu) a vždy bude vypadat jako přeštíplá neupravená cuchta.

blacken
2464 příspěvků 27.9.13 01:47

Ale ono to funguje, ale ne na někom, kdo se prožral do tohohle stavu, tohle už prostě nezamaskuje asi nic. Navíc nemá pásek v pase, ale pod pasem a ještě má bokovky. Nechápu, proč si nepořídí tvarující prádlo a nevezme si ho. Černá není všespasitelná.

Ať si říká kdo chce, co chce, bokový kalhoty by se v týhle velikosti vyrábět neměly.

rahram
10 příspěvků 27.9.13 07:53

Ale Ada říká, že se má pas NASIMULOVAT, ne vytvořit pomocí přílíš utaženého pásku. A navíc by slečna musela vědět, kde pas hledat, jenže takovýmto lidem, kteří pas pozbyli před 20 kily, je těžké vysvětlit, že to není kterékoli nejužší místo mezi krkem a stehny, popřípadě že se pas neposouvá podle potřeby.

Ameline
99 příspěvků 27.9.13 09:44

Hm, tak někdy někomu čmajznu foťák a naházím něco do galerie. Pásky jsou skvělý a záchrana ne-tak-docela-dokonalých postav.

smirda
5 příspěvků 3.10.13 12:31

Jak již psaly kolegyně - pásek má být V PASE (nejužší část trupu, většinou blíž spíše k prsům než k zadku), ne na břiše. Pak to opravdu pomáhá k hezčí postavě.

dydinka
1 příspěvek 27.9.13 06:25

Článek nemá chybu, až jsem se u snídaně zakuckala :-D Pásek na tričku je součástí, myslím si, že by to až tak nevadilo, kdyby tričko bylo o 3velikosti větší :-) Legíny jsou příšerná záležitost, zažila jsem, když se nosily v první vlně a ani tenkrát jsem je na sebe nedala.Je zajímavé, že je nenosí ani moje 3 dcery(štíhlé)Chyba-nosí-v: -25C pod kalhoty. Všem pěkný den.

Nyxx
512 příspěvků 27.9.13 08:06

S tou poslední fotkou dostává článek další rozměr. Ještě víc než legíny mě na ní děsí Adin účes… Jinak já osobně jsem proti legínám zaujatá. Na milost je beru jedině na sport.

Esmee
4418 příspěvků 27.9.13 08:30

Ta silná paní, si zapomněla sundat vzpěračský pás :-D.

atrix
483 příspěvků 27.9.13 16:20

Taky mi připomíná Otu Zarembu v době, kdy vzpíral… :D

Atrofie
741 příspěvků 28.9.13 21:49

Buďme milosrdné..třeba má kýlu a pásek slouží jako kýlní pás ;-)

hifi
45 příspěvků 27.9.13 08:39

Rudy camel toe mam pro dnesek vypalen do ocniho pozadi…

aailyyn
809 příspěvků 27.9.13 08:43

Já chci věřit, že pásková slečna nevznikla z tak obludného nedostatku soudnosti, ale z čirého zoufalství, kdy vzala to největší, do čeho se v obchodě dokázala vsoukat, protože pak už jí zbývala jen prodejna armádních stanů (nebo Petrklíč, což je skoro horší)… Ehm, další čokoládu už si fakt nedám… :-D

vážný_zájem
115 příspěvků 27.9.13 09:06

Spíš pásková paní, pokud jí ten kočárek nedala podržet kamarádka. Pohled je na to hrozný, byť je možná kolem šestinedělí. Tohle je trošku problém, protože já z ní cítím chudobu, všechny ty kousky jsou takové mizerné.
Těžko říct, jestli má pásek posunutý z návyku za džíny - tam někde sedí na kalhotech - nebo jestli to má být revival 80. Sama jsem nosila nízko pásek skoro do poloviny 90tých let, na dlouhých sukních a šatech, gotická inspirace.
Paní s růžovým batohem evidentně míří na nějaké sportovní aktivity, vidím i láhev s vodou, tak ať se obleče ja jí milo. Když musím řešit pohodlí a úměrné zavazadlo, tak taky kašlu na image.

Verhro
637 příspěvků 27.9.13 09:10

Výraz účes paní po dítěti mne rozesmál.

Sicilianwidow
505 příspěvků 27.9.13 09:17

Stejně jako u článku o podprsenkách si pořád myslím, že prostě valná část Češek má jen příšernou vadu zraku a chudinky o tom neví.
Jinak legíny jsou prima věc, nosím je ráda třeba během casual Fridays, pokud jsou absolutně neprůhledné (i takové lze snadno sehnat za pár šupů v řetězcích), stehna a zadek se netřepou jako aspik, ale i tak je nutné mít ten zadek zakrytý tunikou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.13 09:19

To je ale partička! Náhodou mně se ty bílé ponožky v těch roztomilých balerínách s mašličkou líbí :-)

katarinka_malinka
21 příspěvků 27.9.13 09:22

Pani na fotke č. 2 vyzerá tak… boľavo… auajs!

JMaravelo
549 příspěvků 27.9.13 09:29

Ada byla hipster ještě než to bylo cool :D

Ascari
315 příspěvků 27.9.13 09:45
Matky na to s*rou

Pokud vidím dobře, vidím dámy s nadváhou a kočárkem. Jinými slovy: našly si muže (manžela), který je ochoten s nimi žít a provozovat sex i přes jejich evidentní šílenou nadváhu, protože přeci záleží hlavně na tom, jaký je člověk uvnitř, že (sarkasmus krát deset na entou). Proč by se staraly. Asi mají kvůli tloušťce komplexy a říkají si, že stejně by to žádný outfit úplně nezakryl. Ano, vypadá to příšerně. Možná ani jejich partneři nejsou metrosexuálové, co nakupují v LePremieru, a dost pravděpodobně je v tom oblékání nekultivuje ani jejich pracovní prostředí. Říkat jim, jak by měly změnit šatník, by zahrnovalo i změnu práce, žrádla, manžela a osobnosti. Tolik mužský pohled, a teď mě kamenujte, já to snesu.

vážný_zájem
115 příspěvků 27.9.13 10:31

Vy předpokládáte, že to bývaly holky jak lusk a ztloustly během manželství. Možná ano, ale vídám podobně tvarované dívenky takřka pubertální. Myslím, že je to tím, že jsou chudé, takhle ta mezinárodní chudina vypadá. Aristokratická štíhlost vzešla z toho, že jedli bílkoviny a narostli tím tak akorát do uniformy. Sedláci se živili škrobem a byli tuční, chudokrevní a odvápnění, viz Breughel apod. Strašné je, že se v určitých spol. vrstvách stává takovýhle vzhled normou, od mládí.

Ascari
315 příspěvků 27.9.13 10:38
Vůbec ne

To jste špatně pochopila. Vždyť věta (…)našly si muže (manžela), který je ochoten s nimi žít a provozovat sex i přes jejich evidentní šílenou nadváhu (…) jasně svědčí o tom, že byly takové už před svatbou a i navzdory nadváze si manžela našly.

Vidím kočárek a nemusím být dietolog, abych si odvodil, že těžko měly před rokem a půl padesát pět kilo.

Příspěvek upraven 27.09.13 v 10:40

vážný_zájem
115 příspěvků 27.9.13 10:46

Ano, může být. Ale nadpis zní „Matky na to srou“. Říkám, že na to saly už předtím. Chápu, že je obtížné se rozvést s matkou svých dětí „jen“ proto, že ztloustla a pak se soudit o ty děti, alimenty, majetek atd. Tak se domnívám, že to není ten případ. A pokud to tomu jejich nevadí a bral si je s tím, že holt budou tlusté, ev. tlustí (oba), tak pro koho by se snažili vypadat dobře? (zdravotní rizika neřešme), pro jiné chlapy? pro ženské v práci, aby záviděly?

Ascari
315 příspěvků 27.9.13 11:09
Aha

Aha, už si rozumíme, ten nadpis jsem nějak nevzal do úvahy…

Go-lightly
3429 příspěvků 27.9.13 11:36

Já zas přidám pohled ženský: když oni ti manželé jsou přesně stejní. To to vidíte na fotkách třeba z vítání občánků, mamyna, jak jste ji popsal, a vedle ní honza z bezu, svatební sako na něm praská. Já na to vždycky koukám očima svobodné holky: ježkovy voči, s něčím takovým lízt denně do postele!

Alizon
1235 příspěvků 30.9.13 10:10

Presne a to praskajici sako je jeste dobra varianta. Ono nejde vzdycky ani tak o tu postavu (kolikrat jsem si vsimla ze extremne hubene mladiky snad pritahuji hodne oplacane zeny), ale o celkovy styl. Vitani obcanku, mamyna narvana v elastacich a blystivem sexiii triku a k tomu partner v kratasech, tricku s obrim napisem a zlatym retezem na krku:)

divnej patron
4 příspěvky 2.12.13 09:49

Noo - i tak se může stát - 60kg před…85kg těsně po ;) jsem toho důkazem, a to hnedle 2×. Jeden(?) rozdíl tu však je - ROZHODNĚ jsem své poctivě vyžrané zásoby neukazovala veřejně, ač mne stály spoustu peněz :D

Sicilianwidow
505 příspěvků 27.9.13 11:28

Víte, moc jsem nebyla za takové to proklínání vzhledu žen na mateřské. Ale když vidím, co se událo s mými kamarádkami… Předtím kočky jak blázen, hlídaly si figuru, chodily pěkně oblečené, učesané a teď se z nich stal naprostý opak. Netvrdím, že musí doma vařit v kostýmku od Chanel, ale jaký je důvod toho, že chodí v pozvraceném oblečení, neučesané a vypadají jak divoženky?

Ascari
315 příspěvků 27.9.13 11:49
Je to o přístupu z dob "před děckem"?

Jsem muž, takže relevantní odpověď podpořenou vlastní zkušeností nemám. Nicméně pracuji v oboru, kde se dámy z fotek (včetně oblečení) nevyskytují, a vidím, že - až na naprosté výjimky - jsou ty holky zvyklé na určitou image, kterou si vstupem do mateřství „změnit“ („zkazit“?) nenechají. Ne, nejsou to povrchní krávy se stoprocentně sladěnými doplňky, kočárky a dupačkami, jsou ale schopné vypadat skvěle i během mateřské. Takové ty normálně hezké holky, které by byly schopné sbalit svobodného pro-rodinného chlapa i s kočárem a cizím dítětem.

Goku
411 příspěvků 27.9.13 13:04

No, tak já mám kamarádky s dítětem a to je přesný opak. Teda ne, že by před dítětem byly osklivé a tlusté, ale připadá mi, že po dítěti vypadají tak nějak líp než před ním. Figuru mají stejnou, možná i lepší a pečují o sebe pořád. Liší se to člověk od člověka. Já se ráda hezky oblíknu a namaluju, když někam jdu a nedokážu si představit, že bych po dítěti prostě na všechno rezignovala.

kavárna
1 příspěvek 27.9.13 16:05

Přiměřeně se obléknu a namaluju i v sobotu ráno, kdy zpravidla uklízím. Nenechávám si "výzdobu " jen na ven, cítím se líp upravená.

Alizon
1235 příspěvků 30.9.13 10:04

Zen na materske znam docela dost ale nikdy, opravdu nikdy jsem mezi svymi kamaradkami, kolegynemi ani nahodnymi okolojdoucimi nevidela zadnou matku v pozvracenem obleceni. Kam na to proboha chodite? K tem matkam na materske - prvnich par tydnu/mesicu po porodu bych zavedla obdobi „hajeni“ - ono kdyz spite par hodin denne a vetsina se do zadneho obleceni nevleze, tak je vas vzhled opravdu nekde na poslednim zebricku hodnot (i kdyz jak u koho, pro me byl stale dulezity, ale chapu kdyz neni). S postupem casu bych rekla, ze ty ktere na sebe dbaly, dbaji i potom, ty ktere na sebe nedbaly nebo dbaly stylem „kolotocarka“ skonci stylem smudla nebo „vyzila kolotocarka“. Ale pozvracenou matku jsem opravdu nevidela ani jednu:)

Sicilianwidow
505 příspěvků 30.9.13 11:54

Tak buď máte štěstí nebo já smůlu. Možná je to i tím, že je navštěvuji doma nebo na procházce, pro kterou si asi nechávají domácí oblečení. Jak mi bylo řečeno: „Přece se nebudu převlékat pětkrát denně.“

Alizon
1235 příspěvků 30.9.13 12:08

Nesmite chodit na neohlasene navstevy:)) Asi mam opravdu stesti na matky, ktere zakladni hygienicke navyky zachovaly, nemely deti ktere pet krat denne zvraci nebo si daly pri noseni ditete na rameno latkovou plinku - zakladni pravidlo zivota s kojencem:). Pozvracene obleceni pro me do ted patrilo do kategorie urban legends nebo takove to JPP, ale kdyz jste to videla na vlastni oci, tak tomu musim verit.

Příspěvek upraven 30.09.13 v 12:08

Sicilianwidow
505 příspěvků 30.9.13 12:48

Tak ono ne, že by bylo pozvracené od vrchu dolů :) Jsou to takové ty flíčky po říhnutí. Ale ke stylu to nepřidá a když s nimi mluvíte, tak na to musíte neustále koukat.
Jinak neohlášená nebyla ani jedna návštěva. Možná k tomu přispívá fakt, že žiji na poměrně malém městě, protože je pravda, že ani jedna z mých pražských kamarádek tím netrpí (ale zase je nevídám tak často, to je pravda).

Alizon
1235 příspěvků 30.9.13 12:58

Mozna jsou moje zkusenosti zase ovlivnene tim ze ziju v Belgii, kde je prumerna delka materske/rodicovske 3, 6 nebo 10 mesicu (zalezi na typu zamestnavatele), takze zenske nemuzou „zakrnet“ ani kdyby chtely, nemaji na to cas a sup do prace. Ale opravdu jsem to nevidela ani pri cetnych navstevach v domacim Brne, uznavam ze to musi byt neprijemne a pohled pritahujici.Ja osobne jsem se pred prichodem navstevy uz ze zvyku taky prevlekala do neceho lepsiho. Jediny kdo byl behem navstevy jednou oslintany byla ta navsteva, ale ja ji varovala - vem si tu plinku:)

Atrofie
741 příspěvků 30.9.13 22:42

Nedá mi se nepřidat: jsem matkou tří dětí (mimochodem opravdu nesnáším termín „mamina/mamyna“), takže věřte, vím o čem mluvím. Ano, děti zvrací, patlají Vás ručičkama čímkoliv, kdykoliv, spíte cca 2-3 hod. - když se dobře zadaří… Naprosto souhlasím, že žebříček hodnot je trochu posunutý, že prvních pár týdnů opravdu jedete v nouzovém režimu kojím, utírám zvratky, přebaluji, utírám zvratky, kojím, přebaluji atd…zde je teritoriální hájení na místě… ale…ALE: je naprostá pravda, že se vždycky ukáže, kdo na to, jak vypadá, „dlabal“ a komu to prostě jedno nikdy nebylo. Také vím, že ideální rada na to, jak se „nezbláznit“, je vyhýbat se kočárkářským gangům a MCéčkám a udržovat kontakt i s lidmi, kteří nejsou momentálně na MD :-)

Verhro
637 příspěvků 27.9.13 14:13

Nekamenuji, téměř souhlasím.

marca
450 příspěvků 27.9.13 09:52

Jo jo 90ta leta, hruza, des. Mela jsem strakate leginy, lodicky a volny svetr (pod zadek). Mamka nosila kaliopky. Ale aspon nam nelezly holy zadky.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.9.13 10:04

Eeeeek!
přesně ty tělové legíny, ale navíc průhledné, jsem tento týden viděla už dvakrát, vždycky jsem se lekla, že je dotyčná nahá…samozřejmě topy do pasu included.

chtěla bych někdy na pět vteřin poznat myšlení těch holek, abych pochopila, proč.

katango
1356 příspěvků 28.9.13 13:12

Já ani ne.

Meeshi
3 příspěvky 27.9.13 10:06

Ta poslední fotka je dokonalá! :D A nejlepší je slečna vlevo:)))

MP Vera
265 příspěvků 27.9.13 10:16

„Podvědomí úpí, že by CHTĚLO vyjádřit nějakou kreativitu, osvobodit uťápnutou duši, a rozum, naučený na trička a prstýnky, si s tím neví rady“ - Ado to jste vystihla naprosto dokonale, to je 70% českých žen!

MP Marianna
64 příspěvků 27.9.13 10:19

No tak…myslim, že si tu snad nemusíme vysvětlovat, že jsou devadesátky a „devadesátky“. Některý věci se vrátily a vypadaj sakra dobře. Nevim, proč se tahle éra vždycky smete tim, že se nosily mrkváče a guma do pasu…je to škoda. Třeba na devadesátkovou džísku nic nemá. A hlavně - paradoxem je, že tyhle nešvary typu CAMEL TOE v rozkroku a PŘEŠTÍPNUTÉ PNEU jsou fenoménem 21. století, nemůžou za něj ani 80., ani 90. léta, ale jen a pouze „nová doba“ :)

No nic. Nicméně mně se náhodou ta poslední fotka s Adou líbí! :) Je taková…milá! Stokrát radši bych si vzala cokoliv z toho, co maj holky na sobě, než ty hnusný zařezaný červvený legoše z druhý fotky. Nebo ten pásek a džegíny. Fuj. Fuj.

Betynka02
384 příspěvků 27.9.13 10:32

Potkávám slečnu, která zřejmě doma nedisponuje zrcadlem dost často. Je silná, legíny a zářezy jsou na ní k vidění téměř denně. A ještě si píchne do vlasů kytku! Takové sebevědomí bych chtěla mít! :-)

K Adině fotce: zavzpomínala jsem na růžové mrkváče a beránka na hlavě. :o)
B

DanielaS
5311 příspěvků 27.9.13 10:45

Tss, ja mela leginy LESKLE FIALOVE! Parkrat jsem si je do skoly vzala, nejradeji s nijak zvlast dlouhym cervenym trickem s aplikaci ptacku, ale pak mi maminka setrne vysvetlila, ze snad radeji ne. Potom jsem je s oblibou nosila na lyzovani, nahore zelenobila perova bunda, dole prezkace a mezi tim fialove spejlicky, no muselo to vypadat ohromne.

clandestin
19 příspěvků 27.9.13 11:09

V šesté třídě (1990) se u nás říkalo elasťáky. Na slovo legíny se nepamatuju. Všechny holky kromě mě samozřejmě nosily, mně máma odmítla koupit ( pitomý a drahý, radši ti upletu kamaše). Vyhrožovala jsem sebevraždou a táta podlehnul a na radu sousedky jsme jeli do Polska (30km) a táta mi na trhu koupil fialové lesklé elasťáky. Ježiš, to byly časy…

DanielaS
5311 příspěvků 27.9.13 11:22

Ano, elastaky. Mne je koupila progresivni teticka, nasi by takovou prisernost neprenesli pres srdce.

macidlo
33 příspěvků 27.9.13 15:51

Joooo elasťáky, měly je všechny holky ve třídě, jen já ne. Ségra je dostala k narozkám, tak jsme jí je potajmu kradla. Vždycky jsme se hrozně servaly, když na to přišla :-). Byly bílý, lesklý, ohavný… možná bych je ještě někde vyštrachala…

Garfie
4456 příspěvků 27.9.13 21:47

Já myslela, že elasťáky byly ty krátké…:-) Pamatuju si jak v nich a tričku přišla spolužačka-třídní hvězda a manekýna-k tabuli a profesor se jí zeptal jestli se chystá na Závod míru…jak já mu dnes rozumím…:-D

alda
43 příspěvků 28.9.13 19:50

Ano, elasťáky, tak se jim říkalo.
Já měla jedny jediné, černé a nosila jsem je hlavně na tělocvik a nebo maximálně pod dlouhý svetr a na nohou Gladiátory, v té době jsem se oblékala trochu jinak než mainstream.
Pamatuju si ale že jeden důvod proč jsem je nosila jen pod ten dlouhý svetr byl ten, že jsem si myslela že mám moc tlustá stehna. No, pak jsem dojela na jeden víkend za příbuznými na vesnici a má dost tehdy obézní švagrová si navlíkla elasťáky a halenku do pasu a mě moje obavy ohledně tlustých stehen přešly. :)

Ovšem v těch devadesátých letech tyhle klasické dámské elasťáky nosili i chudší cyklisti. Dneska jsou cyklistické šortky taky z podobného materiálu, ale už mají ten zadek a předek trochu vycpaný, takže se tlumí efekt vybouleného penisu. Ale v těch slavných devadesátkách spousta chlapů co jezdili na kole, nosila nevycpané elasťáky. Teda vycpané byly až oči přecházely, jedno léto mi přišlo že kolem sebe vidím jeden vyboulený penis za druhým.
S jedním takovým cyklistou jsem tehdy chodila a na kole to ještě nějak přežila, ale když jsme jednou vyrazili někam na kolový výlet a během cesty se chystali navštívit jakousi památku, po velké hádce jsem ho donutila s sebou sbalit kalhoty. Odmítala jsem se k němu hlásit když měl na sobě ty děsné punčocháče.

Tearstief
15 příspěvků 29.9.13 21:34

Přesně, říkali jsme jim elasťáky a kdo nechtěl být out, musel je mít. Měla jsem lesklé růžové, fialové a černé. A stejně jako Ada k nim nosila sukni do gumy jen fialovou s černými puntíky.
Co je, ale vážně horror, že dnes a denně potkávám minimálně 7 ženštin v legínách (elasťákách) a triku jen do pasu. Je to děsné a nevkusné. Naštěstí jich většina aspoň nemá prd.. jak štýrskej valach. Já elasťáky vzala na milost teď v těhotenství, protože nemůžu sehnat kalhoty co by mi nepadaly, ale stejně stále radši pořád tahám kalhoty zpátky nahoru.
Moje 8letá dcera legíny miluje a tahá je pod šaty, sukni i kraťasy a hlavně k tunikám. Drží se, stejně jako já, pravidla že zadek se neukazuje.

Alizon
1235 příspěvků 30.9.13 09:58

Jasne elastaky. Jako prvni je mela v pate tride 1989/1990 jedna hvezda tridy tusim z Nemecka. Postupne i my dalsi a dokonce jsme mely nejakou stupnici. Cerne byly za X bodu, fialove za Y bodu. Uz nevim ktere byly nej. Ja mela kratke leskle fialove a nosila jsem je v lete s trickem a potom urcite nejake dlouhe (barvu uz nevim) a k tem jsem mela dlouhou mikynu „Mickey Loves Minnie“:)

astorka
13 příspěvků 4.10.13 06:59

Přesně tak, elasťáky a taky mám školní fotku s holkama, kde mám černé dlouhé elasťáky a triko těsně pod zadek :-)
Ke Gladiátorům jsem se dostala až tak v roce 2000 a dodnes nosím legíny, glády, sukni/šaty, a přiznám se k tomu i na pekle :-D

Fire-fly
22 příspěvků 28.9.13 14:33

Ha, lesklé fialové elasťáky! Taky jsem měla… jako pubertální tele, ovšem jen na doma, na ven jsem to vytáhla jen jednou jedinkrát a usoudila jsem, že příště radši neee.

Najntýs růůůlz :-D

Při pohledu na paní s camel toe jsem se musela otřást. Brrr. Asi je robot a necítí to? :-O

Goga
63 příspěvků 27.9.13 11:12

Ada má teda krásně úzký pas! :-)

rionka
27 příspěvků 27.9.13 11:26
Pobavilo

Ty pruhovaný jsem si koupila v C&A. Tyhle věci vůbec nenosím, ale zlákaly mě, prostě mám ráda proužky… Ježíšmarjá. Ještě jsem je neměla na sobě. Teď si tu věc už nikdy neobleču, protože jakmile bych to udělala, tak mě Ada vyfotí podroušenou na Pionýrské :D

Příspěvek upraven 27.09.13 v 11:29

elsicka
8 příspěvků 27.9.13 11:35

Klidně si je vemte, ale s dlouhým černým trikem nebo svetrem:-) Já jsem si teď taky koupila legíny, černé, neprůhledné, že jako na doma s trikem. Když jsem si k nim oblíkla mikinu, že půjdu ven se psem, můj jedenáctiletý syn se mě ptal, jestli to myslím vážně, že v tomhle vylezu ven. Taky mám doma módní peklo:-)

Go-lightly
3429 příspěvků 27.9.13 11:31

No ty najntýs: já teď koukala na pár dílů Lovejoy a prostě jsem nemohla z těch rozčepýřených účesů (zvlášť pánské byly děsivé) a objemností oděvů. Ony ty herečky byly třeba krásně štíhlé, ale na sobě nabíranou sukni a beztvarý vršek - to i nejkrásnější vypadá jak plyšák. To se fakt nosilo??? Asi ano, když to ej ve filmu.

StephanieRich
10 příspěvků 11.10.13 14:18

Nosilo, minulý týden jsem hledala nějaký vhodný střih na flamencovou sukni (" godetovou" s kolovými volány od kolen dolů), takže jsem prohledávala staré Burdy zhusta z devadesátek a ani ťuk, samé obrovské střihy i pro hubeňoury, nejhorší je že to člověk nosil, i když měl 50 kilo i s postelí. Trochu vhodné střihy jsem našla až v Pramu z 89 roku, to se ješte nosilo pak už nic takového nebylo.

Sicilianwidow
505 příspěvků 27.9.13 11:38

@DanielaS Moje poloněmecká rodina jim i na počátku devadesátek říkala leggins a odmítla mi je pořídit (chtěla jsem takový ty lesklý fialový), ať si to koupím, až si budu oblečení kupovat sama a za svoje. Zpětně jsem jim za to docela vděčná :D

willie
13 příspěvků 27.9.13 11:39

Myslim si, ze ta posledni pani nema,,dzeginy,, ale skinny jeans:). Zavidim ji jeji sebevedomi.

Fire-fly
22 příspěvků 29.9.13 10:19

Taky bych brala takové sebevědomí. Lituju, že jsem neměla fotící mobil a Peklo pár let zpátky… v metru jsem natrefila na zjev, který mně z ranního polokómatu hodně rychle probral, i když jsem si přála opak. Paní/slečna ne Češka, možná o něco silnější než tahle, akorát víc do kulata, a naprostá Paní v bílém. Bílá od hlavy až k patě, na hlavě nějaký rozkopnutý drn, ale nic tak strašného, nějaká bunda do pasu (jak jinak), k tomu elasťáky zakončené nad kotníkem krajkou, Jestli měla zářez vpředu, toho jsem pámbuzaplať byla ušetřena, stála ke mně zády, ale zato mi poskytla dokonalý výhled na její zařízlé taktéž bílé kalhotky, které kvůli bílému legínovému materiálu a nepevnosti jejího pozadí prostě nešly nevidět.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, to byl děs. Ovšem seběvědomí dosahující až konce naší galaxie… :-P :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.13 11:51

Zařízlý gatě jsou můj osobní najtmér. Díky tomu se často dopouštím opačného extrému, a to, že mám rozkrok proklatě nízko. Chtěla bych někdy docílit rovnovážného stavu.

jennyfor
758 příspěvků 27.9.13 12:35

Legíny - elasťáky - jsem ani tenkrát nenosila, nenávidím cokoliv, co mě škrtí. Ale přiznávám, že když padnou větší mrazy, nosím černé legíny místo punčocháčů pod sukni ke kozačkám. Mají často míň svíravou gumu v pase, kupuji z materiálů s bavlnou, a beru si k nim černé bavlněné ponožky. Já doslova nesnáším umělohmotný svíravý punčocháče, ve kterých se mi ještě ke všemu celý den potí noha. Když ale vím, že se budu někde zouvat, tak si ty punčocháče beru, přece jen to vypadá zutý líp, ach jo :)

Sonmi
48 příspěvků 27.9.13 21:39

Jo, taky nenávidím silonky. Ale ráda nosím sukně i na podzim a v zimě, takže jsem dlouho hledala kompromis - a našla jsem! V Calzedonii prodávají už několik let silnější (neprůhledné) punčocháče s kašmírem. Je to teda drahá sranda (skoro tři stovky za kus), ale je to výborná investice. Jsou měkoučké, hřejí, nikde netahají a pokud se k nim člověk slušně chová, vydrží dlouho. Doporučuju!

atrix
483 příspěvků 28.9.13 10:27

Dcera si loni na zimu někde sehnala teplé punčocháče, které jsou z rubu jakoby fleesové, ale přesto nejsou tlusté. Říkala, že když si vezme sukni a kozačky s kožíškovou podšívkou a tyhle punčocháče k tomu, může být -20°C a zima jí není, naopak jí je v tom líp než v kalhotách. Myslím, že to je rozhodně lepší řešení, než legíny, které jsou tak „umělohmotné“, že v nich za mrazu musí být nevídaná kosa. (Vzpomněla jsem si na dobu svého mládí, kdy podobné vynálezy nebyly, a já do práce fičela ráno v mínus třiceti v silonkách… Uáááá, to nezachránila ani sukně pod kolena a dlouhý kabát, kolena jsem měla skoro fialová z mrazu. Mít tehdy možnost koupit si podobný vynález, neváhala bych ani chvilku, protože jsem dokonce vážně dumala i nad tím, že si na ta kolena upletu nějaké návleky na to ranní přeběhnutí do práce, kde se nedalo volit kalhoty vždy, někdy jsem tu sukni prostě mít musela bez ohledu na to, jaké bylo právě počasí.)

TulaJ
254 příspěvků 1.10.13 17:46

Teplé z rubu flísové punčocháče mali v Tchibe - dcéra ich má tiež a nevie si vynachváliť, tento rok už tiež mali „ponožkový týždeň“, myslím, že teplé punčocháče mali tiež

jennyfor
758 příspěvků 27.9.13 12:43

:) :) Když vidím tu mladinkou slečnu vlevo, s volnými kalhotami alá pyžamo, vzpomínám se slzou v oku, jak mi mamka pořídila něco podobného v osmé třídě, ovšem i s propínacím kabátkem ze stejné bavlněné látky. Asi to opravdu bylo pyžamo, ale bylo to super, ráno z pyžama do druhého a šup do školy, tam si po pár dnech okolí zvyklo a naši mi koupili pro velký úspěch ještě jednou to samé, v oranžové barvě. Nosila jsem tenkrát celé léto a další roky ty spodky ještě jako bermudy :)Škoda, že teď nemám koule na podobný experiment, bylo by to táák pohodlný :)

nrkibrki
15 příspěvků 27.9.13 12:54

Krásné… Mně legíny tak nějak minuly, podle svého vlastního úsudku na ně nemám nohy. Řekla bych, že jsou vhodné pro štíhlé dámy s dlouhýma nohama. Ta barva a průhlednost, to je další věc. Zrovna včera jsem u nás jela výtahem s dámou cca 45 let, celkem dobrou postavou, v legínách, tenkých kozačkách a dlouhém svetru. To nevypadalo tak hrozně. Legíny oceňuji pouze v jednom případě, a to je má dcera, dávám jí je do školky a v zimě pod kalhoty, punčocháče jsou prý aut. A co malé holčičky v legínách a sukénkách, to je také zakázáno? Mně se to na malých capartech docela líbí, ale na dospělé ženě si to představit nedokážu.

Monys01
330 příspěvků 27.9.13 13:00
Hvězdy a pruhy

Jéé, to je škoda, že jsem nevěděla, že chystáte takový článek. Já jsem totiž vyfotila asi před týdnem „hvězdy a pruhy“
Vím, že je fotka dost malá(slečna kus popošla, než se mi nastartoval foťák),ale věřte mi, já to viděla zblízka. :-/ a není o co stát..

Alterations
753 příspěvků 27.9.13 13:09

K legínám nevím co říct, ale ty bílé ponožky ke kratším úzkým kalhotům, to už má zase ve výloze Pietro Filipi na Národní třídě! A mě za ně v roce l959 chtěli vyloučit ze školy. Od té doby se vracejí stejně často jako ty legíny.

atrix
483 příspěvků 28.9.13 10:34

To mi připomíná jednu dobu v letech šedesátých, kdy se nosily úzké kalhoty džínového střihu z jemného manšestru dlouhé tak tak ke kotníkům, mokasínové semišky a mezi tím froté fusekle v neonových barvách, které člověku vypalovaly oči. Bože, jak já to tehdy záviděla holce od nás z ulice, která měla vždycky jako první nějaký ten módní výstřelek, dokonce i tzv. „papírovou“ bundu z Tuzexu… :D :D

Stemcells
97 příspěvků 27.9.13 13:42
Gatě s pruhama

Tak pruhované kalhoty, jako jsou ty legíny, mám doma taky. Kalhoty, ne legíny, se zapínáním a kapsami. Měla jsem takové džíny jako -náctiletá, byť ty pruhy byly užší a spíš šedé než černé a nebyly tak řvavé. Po letech se rozpadly. Nedávno jsem je znovu spatřila, slimky, v německém obchodě, zamáčkla jsem slzu a z nostalgie jsem je koupila. Zatím jsem v nich vyšla dvakrát, s dlouhým trikem a svetrem a k volnočasovým aktivitám, věk už je holt tu a postava už taky není, co bývala. Vyrazit si v legínách či skinny džínách s nezakrytým zadkem se mi prostě nelíbí. Považuju za slušné části těla, které používáme k soukromým činnostem, nevystavit pohledům veřejnosti stejně, jako se nevystavujeme na záchodě nebo při sexu. A je mi jedno, že dotyčná slečna má ukázkovou postavu, prostě koukat se na detaily jejího pozadí (či popředí) mi přijde trapný.

jennyfor
758 příspěvků 27.9.13 14:16

Obzvlášť miluju, když přede mnou stojí taková slečna v legínách a bundičkou do pasu v metru na schodech a to její lesklé pozadí se mi pak při jízdě dostává přímo před oči. Někdy to je to fakt tak hrozný, že se člověk stydí za ní. Ale jindy musím uznat, že stát tam místo mě chlap, fakt by si to užil :)

Stemcells
97 příspěvků 29.9.13 16:29

A zvláště když třeba schody na Náměstí Míru… jsou… opravdu… dlouuuuuhééééééé… :-) Opravdu pak není kam ty oči dát.

Verhro
637 příspěvků 27.9.13 14:33

Ta poslední fotka vypadá jak z posledního dne školního roku :-)
Za největší nešvar stylu odívání, který v našich luzích poslední dobou panuje, považuji absolutní ignoranci příležitosti, ke které se dané oblečení hodí. Ty různé džíny do divadel, lyžařské bundy do měst, ADIDAS teplákové soupravy na nákup, okudlané maminy po dětech atd atd, jak zde již bylo zmíněno…

Příspěvek upraven 27.09.13 v 14:49

Beldaran
82 příspěvků 28.9.13 00:31

Já dneska potkala v divadle slečnu oblečenou v AVON triku, měla to jako šaty. Nevypadalo to hezky, ale kdyby aspoň odpárala ten řvavý nápis AVON pochod. Říkala sjem si, jestli třeba špatně nevidím…

notrends
514 příspěvků 27.9.13 14:46

Mi se líbí jak Ada rozebrala paní s pruhovanými legínami. Tak se totiž tvoří styl. Všechny části musí souviset tak aby se utvořil styl. A to většině fotografovaných outfitů chybí. Dívky mají na sobě trendy věci splácané bez ladu a skladu a to ještě často říkají že jim ladí barvy a jsou spokojené. Tím myslím jiné příspěvky ne tyto tlustokožce v legínách.

kobylkalucni
496 příspěvků 27.9.13 16:33
punčocháče

Bohužel i punčocháče s vrškem do pasu jsem již zahlédla. Jedna čárka vepředu, dvě čárky vzadu…

Luela
125 příspěvků 27.9.13 18:35

Tlustý materiál, prodřený kolena, jak jsme po kolenou lezli s autíčkem v ruce po chemlonovém koberci a chodidla měly vytahaný ‚na plácandu‘- běda, jestli je někdo přišláp…

atrix
483 příspěvků 28.9.13 10:44

Tomu se říkalo „ploutve“ :D :D

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 28.9.13 22:59

Kvůli těmto punčocháčům jsem nesnášela školku. Už ve třech letech jsem nechápala tento způsob týrání dětí. Jen jsem tu myšlenku nedokázala ještě zformulovat.

malakaja
349 příspěvků 29.9.13 20:31

Nejhorší týrání byly kamaše na punčochy. Hnus. A samozřejmě že punčocháče nevyslvětlitelně sjížděly na formeláka(ploutve) i pod červenými kamašemi, ale vrátit zpátky je bylo nemožné

Atrofie
741 příspěvků 30.9.13 22:49

Uááá..tak tohle peklo si taky pamatuji! hnědotělovo (nebo co to bylo za barvu) punčocháče, vytahaný kolena, ťapky před sebou cca 10 čísel a na to narvat nechutné kamaše!…no a já chtěla být jednou za „frajerku“ na bruslení, tak jsem na ně - nevím, jak se mi to podařilo - dokonce jednou narvala i růžové lesklé dlouhé elasťáky! masakr!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.13 17:25

@Martina747 No, já jsem byla ještě mrně, tak takový odvar bych doma nenašla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.13 17:41

Posledni fotka rulezzzzz:)

Luela
125 příspěvků 27.9.13 17:43

Toto zajisté musí být galerie upírek! Neschopnost vidět odraz svůj nechť jedninou omluvou těchto ženštin je…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.13 18:21

Poslední fotka mě donutila zavzpomínat - kdysi na gymplu, už je to dávno, když zrovna frčely legíny. No měly jsme je skoro každá. Ale jedna naše spolužačka v nich naprosto vynikala - měla takové lesklé černé ozdobené reflexně barevnými šipkami. Chudinka byla ale poněkud obtloustlá a měla nohy jako formy na blesky (nekecám, vážně rarita), takže si jistě dokážete představit, jak úchvatně v nich vypadala :-)

Syslik1
95 příspěvků 27.9.13 18:53

Devadesátky… Legíny jsem neměla, ale za to krásnou smetanovou kolovou sukni (s kapsičkami), bílé ponožky (s korálky) a zlaté nízké sandálky - a připadala jsem si jak modelka, ovšem při zpětném pohledu na fota - děs. Ale děs zjemněný pavučinkou vzpomínek…

Sicilianwidow
505 příspěvků 27.9.13 19:21

@kavárna Mám to stejně. Neupravuji se kvůli ostatním, ale kvůli sobě a se sebou jsem vlastně pořád :)

z maloměsta
49 příspěvků 27.9.13 19:27

Už několikrát mě napadlo, že se těch slečen v legínách bez ničeho přes ně zeptám, jestli se nezapomněly doobléct…připadá mi to hrozný i na štíhlých a pěkných. Aspoň minisukni kdyby se namáhaly natáhnout…

pabylka
1111 příspěvků 27.9.13 20:35

Tak pozor, u nás v sedmičke (1994) tie najvačšie borky nehovorili elasťáky ani legíny, ale tajcy!!! (z anglického tights - tak ich volala moja kanadská sesternica a to bola panečku nejaká autorita:)

djuwi
19 příspěvků 27.9.13 21:23

OU MAJ GÁÁÁT!

gummybee
4596 příspěvků 27.9.13 22:25

@willie ale je fér těm džínům ještě říkat skinny když je to v takovéhle velikosti? :)

Adel93
2 příspěvky 27.9.13 22:26

Taky jsem nad těmi,,tělovými" legínami kroutila v obchodu hlavou. Bližší užití si snad ani nechci představit. Takové černošce by možná slušely. ___
K těm slečnám s těmi zářezy - myslím si, že tohle by se mělo vyloženě zakázat takovýmto lidem. ___
Pruhované legíny jsem si zkoušela v jistém obchodu, ale díkybohu poznám špatně ušité oblečení. Možná takové rifle by sedly, ale to by musely být správně ušité..

Shiro
355 příspěvků 27.9.13 22:29

Krásná sbírka.
1. slečna by onu iluzi nahoty dotáhla do dokonalosti, kdyby se jí nezařezávaly kalhotky.
2. slečna (spíše 1. paní) má buď nelidsky tolerantního, nebo nelidsky perverzního manžela.
3. slečna je opravdu slečna, možno říci, že i velice mladá slečna, její šatník tedy odpovídá její inteligenci.
4. slečna (chcete-li 2. paní, ale podle mně matka 3. slečny) má velké štěstí, že o ní už nic podstatného nenapíšu, protože to v závorce, dle mého, mluví za vše.
5. slečna (3. paní) byla kdysi krásná, mladá a štíhlá, idiot manžel jí to stále říká, a ještě větší idiot ona slečna (paní) mu to věří.
6. (předpokládám, tehdy ještě) slečna si nemá co vyčítat, já v té době nosil krajku na kovové obruči a místo bot měl 4 kolečka.

Příspěvek upraven 27.09.13 v 22:30

willie
13 příspěvků 27.9.13 23:13
LHLH
20 příspěvků 28.9.13 10:33
Priznam se

Narovinu, poslední fotka mě skoro až dojala. Vzpomněla jsem si na svá školní léta. Sic nepolíbená jakýmkoli smyslem pro estetiku v oblékání ale také spoustou „dospelackych“ problému a starosti. Vyobrazene kousky jsou ještě vrchol strizlivosti proti nafouklym pestrobarevnym overalum s obrovskými rameny a nabrane v pase přes gumu, které ze všeho nejvíc připomínaly asi skafanr.

Barbyl
1472 příspěvků 28.9.13 13:17

90satky proste byly jaky byly, ale mely svy kouzlo…a k tem elastakum-kdo pamatuje Brendu 90210 jak na elastaky nosila jeste dzinove kratasy, k tomu kosili na uzel v pase a dzinovou bundu? Nejvetsi rockerka! a myslim, ze u nas na gymplu se to kopirovalo jeste v polovine 90satek:)
a co se elastaku tyce- ja je obcas nosim do hospody na zahradku. Stejne jako Ada v 90satych, akorat bez ponozek - rano vybehnu v sukni, satech, vecer mam s nekym nekde sraz na zahradce - a v kabelce mam svetrik a elastaky. Chrani pred utoky komaru, I kdyz u tech skoro pruhlednych variant si tim nejsem jista.Neni to superelegantni, ale silonky na sezeni na drevenych lavicih ci zem fakt enjsou moc delany, a na kalhoty byva spousta letnich dni tepla (aspon z meho hlediska) a ted vim, ze jsem spis mela napsat do sekce Priznani:)

Kamisa
80 příspěvků 28.9.13 18:07

Poslední fotka je bomba! Ač už je to nějaký pátek, oceňuju, že jdeš na trh s vlastní kůží :-)

Luteba
10 příspěvků 28.9.13 19:14

Jééé, bíločerný „metálky“ jsem nosila taky. Do černých kozaček s cvočkama. k nim ještě nějaký „senza“ body nebo metalový triko doplněno riflovou vestičkou s hafo knoflíkama a nebo klasickou „džískou“ s nášivkama :-) že bych zkusila vyhrabat foto?

Luela
125 příspěvků 28.9.13 20:01

Stejně je to úsměvný. Připadáme si, že vypadáme jak nejlépe to jde a když se pak na fotky podíváme s odstupem let, tak si řákáme něco ve smyslu - jak jen sem si mohla tenkrát oblíct něco tak strašnýho…, nebo co to bylo probůh za módní vlnu…

Atrofie
741 příspěvků 28.9.13 20:34

:-D Legionářky všech zemí - spojte se!.. anebo raději vymřete :-D…Ado, výborná fotka!…hned jsem zavzpomínala na své krásné modýlky z těchto let! A aj legínky tam byly!…brrrr, hnus: mrkváče, legíny, halenky umělotinky s óóbříma vycpávkama! Osmdesátky a devadesátky jsou pro mě prostě módní zlo, které už bych tu nejraději nikdy neviděla.

stern
41 příspěvků 28.9.13 20:39
inspirace k proužkům

Tady je jedna inspirace, jak nosit pruhované kalhoty…
http://www.hel-looks.com/20130823_05/

Malatí d.d.
67 příspěvků 28.9.13 20:59

Pokud si dobře vzpomínám, tak výhodou devadesátkových legín bylo to, že se přes ně vždycky něco nosilo (ideálně XL tričko s obří gumou v pase).

Mám ten pocit, že leginy se říkalo matným a elasťáky těm lesklým.

superla
64 příspěvků 29.9.13 00:04

„Najntýs“ styl nám ve světle dnešních trendů může připadat trapný. Ale ruku na srdce, za deset-dvacet let se dost pravděpodobně budeme úplně stejně vysmívat tomu, co se nosí dnes. Jestli tou dobou bude Peklo ještě existovat, nutně se na něm bude muset objevit odstrašující fotka dívky v kombinaci průsvitné tenké asymetrické (vpředu kratší, vzadu delší) sukně a dlouhé vesty z umělé chlupatiny. Nebo obrázky nezávislých drsňáků, kteří se ještě ve třiceti oblékají jako na pískoviště, to jest do mikinky s obrázkem - a když teplota klesne pod patnáct stupňů, nasadí i kapuci (takže ze všeho nejvíc připomínají přerostlá mimina).

Malatí d.d.
67 příspěvků 29.9.13 19:20

Nemyslím si. Třeba 60 - 70 vypadaly dobře vždycky. Ty devadesátky byly fakt strašný. Jen křečovitě vymyslet něco, co ještě nebylo.

Oli
97 příspěvků 29.9.13 18:07

Podle mě nebyly legíny/elasťáky na začátku devadesátých let takové peklo. Nosily je skutečně z 90 % jenom dospívající holky a ty tehdy měly úplně jiné figury. Já jsem si je třeba nikdy neodvážila vzít na sebe, protože jsem na ně neměla postavu - vel 40 při 170 cm. Deska bych asi byla v normě, ale tehdy to prostě bylo moc. Taky se přes ně VŽDY nosila dlouhá halena nebo tričko. Naše společnost a vnímání toho, co je normální a akceptovatelné, se prostě posouvá, ať se nám to líbí nebo ne. Trochu mě to ale děsí.

Příspěvek upraven 29.09.13 v 18:07

divnej patron
4 příspěvky 2.12.13 10:23

Jojo, taktak…já měla 52kg, 173cm (cca XXS-XS dnes) a rozhodně jsem mezi vrstevnicemi nevypadala anorekticky. Mé zděšení a zhnusení z absence rozumu vygradovalo po prodloužené tanečních lekcí mého synáčka…nejmenší pr.ele jsme tam měly já a má švagrová - dvě staré rakety!! Šestnáctilé děvenky narvané do lesklých upnutých rób, s pneumatikami okolo pasu, třesoucím se pozadím a obrovskými prsisky byly tak „ekl“, že se mi chtělo bít rodiče lahví coca-coly do hlavy! Hoši měli aspoň špeky ukryté pod nepadnoucími obleky… Brrrr fujtajbl apod.

michaelik
2 příspěvky 29.9.13 20:58

Vždy, keď niečo podobné vidím, tak sa v duchu pýtam samej seba…to tie ženské nemajú kamarátky, či čo? Alebo čo za zákerné (pardon za výraz) kravy musia byť tie kamarátky, ak ich tie nešťastnice majú o. O Ostatne - Ada mala super sukňu :)

B-Irma
21 příspěvků 29.9.13 21:56

Přesně tento styl nošení legín je ekl, ale jinak jsem tu asi za tu menšinu, která legíny a priori nezavrhuje. Naopak, je to podle mě ideální kus oblečení k delší tunice/ delšímu triku. Prostě když je ten horní díl moc krátký na to vzít si punčocháče a moc dlouhý na to vzít si to k normálním kalhotům. Teda moc nechápu ty průsvitný legíny - to beru jen jako alternativu k punčocháčům (s ponožkama, vyššíma botama a hlavně se sukní, hlavně na tu poslední položku bohužel spousta slečen a dam zapomíná a pak vznikají tyto „krásy“). Vlastním několikero legín - klasické černé i bláznivě barevné a vzorované. Vždycky je to hlavní soudnost a vkus, ale pokud mám ŕovné a dlouhé nohy, tak proč ne? A to jsem si v těch 14 letech říkala, že konečně přišly do módy super zvonáče „elasťáky už nikdy, nikdy, nikdy! :)

Ad ta první fotka - tyhle „tělové“ odstíny jsou podle mě divné na spoustě oblečení. Já jsem potkala v bazénu pána s „tělově zbarvenýma“ plavkama a taky jsem se v první chvíli zarazila, že leze do bazénu „na Adama“ :)

Parwi Nawari
353 příspěvků 29.9.13 22:20

Ado, máte můj velký obdiv za to, že jste sem dala svoji fotografii. Já bych to nedokázala.

Chany
932 příspěvků 29.9.13 22:45
To je teda nadílka...

Z červených zaříznutých gatí je mi šoufl. Z hlediska estetiky je to přímo nechutné a z hlediska zdravotního přinejmenším na pováženou. No hlavně, že jí to neprořízne až do pasu, krasavici, načato má zdařile… :-( Obézní (mamina?) se zbytečným páskem je jak chodící reklama na zabijačkovou pochoutku - tzv. krupák. Ten má taky takové tvary…

Prostě laik žasne, odborník se diví… ;)

zwedavka
1309 příspěvků 30.9.13 06:27

Myslím, že u těch červených kalhot nevidíme vyrýsovanou ***, ale že materiál na neestetickou podívanou je špek z vnitřní části stehen, takhle ho přištípnou příliš úzké nohavice kalhot z pružného materiálu.
(dělají mně to jedny spodky)

Příspěvek upraven 30.09.13 v 06:32

jabro
1 příspěvek 30.9.13 17:18

Možná mě za můj první příspěvek ukamenujete, ale ráda bych si na Modním pekle přečetla i článek o tom, jak když už nosit ty zatracované legíny. Copak na českých ulicích nejsou žádné hezké a inspirativní příklady?

TulaJ
254 příspěvků 1.10.13 17:56

No to bude asi tým, že na legínach ťažko nájsť niečo extra inšpiratívne - bolo tu už v mnohých diskusiách povedané, že ak legíny vôbec nosiť mimo telocvične a domova, tak nepriesvitné a so zakrytým zadkom (dlhší sveter resp. tunika alebo tričko), myslím, že nič iné sa vymyslieť nedá (ja osobne práve v takomto prípade a s podmienkou uchádzajúcej postavy legíny úplne nezatracujem - a kajúcne priznávam, že v oných deväťdesiatych rokoch, keď som bola 30+ a na druhej materskej, som na prechádzky po sídlisku s kočíkom legíny nosila - ale spĺňali vyššie uvedené požiadavky; vzhľadom na to, že to bolo donesené z USA, bol to farebne ladiaci a u nás nie bežný komplet, som si pripadala veľmi extravagantne a doteraz si myslím, že mi to celkom sadlo - pravda, za hranice nášho sídliskového bloku by som to neobliekla).

morganite
5 příspěvků 2.10.13 15:46

No tak asi mě ukamunejete, ale, ehm, já legíny docela často jako kažodenní oděv nosím, se sáčkem nebo s tunikou, s balerínkami nebo lodičkami. Myslím, že ty fotky jsou spíš extrém a pokud nemáte nadváhu nebo nějak výrazně křivé nohy, tak jsou legíny vkusné a elegantní :-)

Monys01
330 příspěvků 2.10.13 17:10

A to že na to máte postavu a nejsou průsvitné znamená, že se Vám pod tím nerýsují spodky? nebo v nich snad dokonce chodíte „na ostro“?!

morganite
5 příspěvků 2.10.13 17:20

No, tunika kryje jaksi i zadek, a pokud mám sako, tak nosím pod legíny tanga.
Na ostro nechodím :-)

Monys01
330 příspěvků 2.10.13 20:22

Když neukazujete zadek, tak je to v pořádku. Ale s tím sáčkem bych si to teda rozmyslela. :-/

Příspěvek upraven 02.10.13 v 20:24

morganite
5 příspěvků 2.10.13 20:58

Ale proč???
Třeba jako tady: http://hypeed.com/Leg-it--v2064
Co konkrétně vám na tom vadí?

zwedavka
1309 příspěvků 3.10.13 07:42

Mně osobně se nelíbí, že to vypadá jakoby dáma zapomněla doma sukni.

S ideální postavou to nevypadá nejhůř, ovšem tu má málokdo a málokdo si taky uvědomí, že ji nemá a vyrazí si klidně do světa jenom v punčochách bez sukně.
Třeba včera, paní s hubenýma nohama ve legínách, ovšem zadek normální velikosti a ty tenké nohy v obtažených kalhotách opticky způsobily, že zadek se zdál obří… Ve standardních kalhotách by to byla přímo krasavice.

sweety313
7 příspěvků 6.10.13 22:51

Já s vámi naprosto souhlasím, sama je nosím a vypadá to opravdu moc hezky, je pravda, že vždy nosím delší vršek, aby mi nekoukal zadek a mám na to postavu, takže já je mám ve velké oblibě a nehodlám se jich vzdát. A navíc jsou velmi pohodlné. Mně prostě přijde zcestní kategorizovat legíny jako ošklivý kus hadru na doma. Toť můj názor.

DanielaS
5311 příspěvků 2.10.13 10:08

MadameE byla hipster jiz pred triceti lety!

DanielaS
5311 příspěvků 2.10.13 10:14

Hlasim, ze ty pruhovane elastaky (ponekud jiz zaprane, takze ta bila tolik nesvitila), prislusne nakrivo natazene, s bilym kratkym svetrikem vcera spatreny v divadle na baletu. Jako divacka je mela, ne ucinkujici.
Vubec jsem zjistila, ze jsem oficialne stara rachejtle. Ja blahova jdu na balet ne sice v dlouhe robe - to uz jsem se poucila - ale v dlouhe taftove sukni a hedvabne halence. A ono se dnes chodi v mini.

Aundrey
7 příspěvků 3.10.13 13:03

Velbloud na foto č. 2 je opravdu ukázkový…

renuškalaskava
6 příspěvků 3.10.13 14:49

Když jsem byla na základce, taky jsem je nosila…měla jsem černé, neprůsvitné a nosila jsem je pod šedou džínovou sukni s volánem s bílou halenečkou a černými lakovkami. A pak jsem měla ještě jedny lilavé silnější a nosila jsem je s dlouhým svetrem-pleteným. No tehdy jsem měla výstavné nohy :)…já taky viděla na vlastní oči paní s „holým zadkem“-černé průsvitné leginy a bílé gaťky pod nimi…ještě že jsem seděla-jinak bych padla…tak jsou bláznivé ty ženské nebo co?

jxxxx
7 příspěvků 4.10.13 15:06

Len k poslednej fotke… Toto nie je legínový trapas. Ja si pamätám môj legínový trapas - mala som vtedy tak 7-8 rokov - a to boli vysoko lesklé, stredne fialové legíny ku ktorým som mala oblečenú veľmi širokú tmavofialovú mikinu s Mickey Mouseom do pol zadku. A to bol trapas.
A cítila som sa v tom ako najväčšia hviezda v meste. Čudujem sa, že mojich rodičov nezavreli, že mi v tom dovolili vyjsť na ulicu…

Verhro
637 příspěvků 6.10.13 21:35

To já viděla v pátek tak 16 letou slečnou v červených legínách s Mickey Mousy. To byla soda.

Monys01
330 příspěvků 7.10.13 08:20

Mickey mouse mezi náctiletými děvčaty frčí. :-) moje spolužačka nosila tričko s mickeym ještě v 18ti (asi 3 roky zpátky)

sweety313
7 příspěvků 6.10.13 22:47

Já nevím, ale já sama výrazné, kvalitní legíny ráda nosím s černým delším svetříkem a delším černým tílkem+velmi oblíbenými balerínami a kombinace je to velmi slušivá, ovšem tedy na hubené postavě. Ovšem tyto fotky jsou exempláře jsou opravdu…ošklivé. Jinak ale hezký článek :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.13 15:54

Jeste ze se uz blizi zima:)

Monys01
330 příspěvků 9.10.13 23:12

Ale pozor! V lidlu budou zanedlouho mít termoleginy! >:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.13 15:55

Jeste ze se uz blizi zima… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.13 15:57

Jeste ze se uz blizi zima… :)

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 11.10.13 19:05

Milá Ado, moc se mi líbí Váš smysl pro humor. A to i vůči sobě samé. Jen v jedné věci s Vámi nesouhlasím: a to že se legíny nedají vzít k sukni. Možná ne k takové jakou máte na sobě na fotografii, ale ke krátké, barevně sladěné minisukni (myslím tím cokoli nad koleno) nebo minišatům se černé legíny hodí. Preferuji pokud končí někde v polovině lýtka. K tomu baleríny a jde se…

Monys01
330 příspěvků 17.10.13 11:53

Možná tak před 5-ti lety ve věkové kategorii 10-15 let..

Cimrwoman
42 příspěvků 16.10.13 18:55

V osmdesátých letech jsem jako čerstvá studentka střední školy vyrazila na výměnný pobyt „na Západ". Tehdy u nás kulminovala móda legín, však také každá z nás je s sebou vezla. Na místě jsme se dozvěděly, proč se za námi na ulici otáčejí lidé - legíny s nezakrytým pozadím se prý u nich považuje za poznávací znamení prostitutek. Tu hanbu si pamatuju dodnes, legíny jsem tehdy na ven oblékla naposledy.

Alterations
753 příspěvků 17.10.13 11:15

A když jsem žila v Londýně vyhodili jednu bohatou Američanku z Harrods obchodního domu, protože měla na sobě legíny. A nic jí nebylo platné, že byly z kašmíru a stály celé jmění. Byl z toho skandál a plné noviny diskusí, ale rozhodně se jí nikdo neomlouval!

Karolina Krátká
33 příspěvků 2.11.13 21:07

Nemá ji plechovou. Špek je prostě tvárný.

kikulienka19
182 příspěvků 6.11.13 14:58

:D Ďakujem za zlepšenie nálady :D tak dobre som sa dávno nenasmiala :D

zuzulique
318 příspěvků 13.11.13 16:47
:-)

U mňa legíny patria medzi TOP 3 hrôz, ktoré sa vyskytujú v móde. Ďalšie dve sú tangá a potom baleríny. A to z podobných dôvodov uvedených v článku…mnohé ženy ich nevedia nosiť, NEMALI by ich nosiť, prznia im postavu a vyzerá to v konečnom dôsledku viac než hrôzostrašne! Podobné výjavy ako sa na fotkách, vídam na ulici takmer denne…

PetraBakal
3 příspěvky 4.1.14 11:39

Jééé slečnu viz „foto: Lucianne“ jsme taky na vinobraní obdivovali:). Foto je k ní ještě přívětivé,).

lachova
1 příspěvek 18.10.15 16:29

Jelikoz se pani sliva vse do jedne koule, chtela definovat kde ji konci zadek a zacina kanci hrbet… :)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Batikový ateliér II.

Autor: Ada

Zdá se, že volné batikované oděvy hojně vyhledávají korpuletní dámy... Celý článek

Pomněnková nekolekce

Autor: Ada

Když návrháři chystají novinky na přehlídku, obvykle se snaží, aby... Celý článek