VIDEO: Luj Vitón všude, kam se podíváš

21.04.16 | autor Redakce

Kabelky Louis Vuitton si velmi oblíbili padělatelé a trhovci z celého světa. Zacházejí dokonce tak daleko, že si sami lacině vyhlížející modely vymýšlejí.

*

Nové video ve spolupráci s Playtvak.cz čerpá z vašich nejlepších úlovků z Módního pekla na téma padělky. Posílejte nám další své pekelné úlovky na info@modnipeklo.cz!

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
barvinok
655 příspěvků 21.4.16 19:05

K

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:32

BeKaa
633 příspěvků 21.4.16 19:19

Navrhuji zavést ramínka i u článků… že to nebude nic moc, jsem tak nějak tušila, ale že to bude až taková hloupost… ramínka by mě varovala dopředu :-)

Veroniq
332 příspěvků 21.4.16 19:26

Za ramínka u článku bych byla už dávno. Kolikrát se mi nechce komentovat ani dobrý článek, úplně by mi často stačilo dávat líbí/nelíbí.

barvinok
655 příspěvků 21.4.16 19:37

A

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:32

Eliška Rejčka
8 příspěvků 21.4.16 21:49

@BeKaa : myslim, ze funkci cerveneho raminka zdarne plni popisek: autor Redakce. ;)

Příspěvek upraven 21.04.16 v 21:50

SunEclipse
525 příspěvků 21.4.16 19:41

Hlaváčku, pravidlo číslo jedna: na playtvak se nekliká! (Makov a letadla jsou výjimkou) :D

XIII
71 příspěvků 22.4.16 01:24

A mazací tramvaj! :-)

Ašarat.k
339 příspěvků 21.4.16 21:10

Článek s naprosto stejnýma fotkama tu už byl v pravěku pekla. Když už vaříte z vody, tak se aspoň mrkněte, jestli už není vyvařená, voni Redakce.
Děsný, jak to ztrácí grády.

Sapechova
41 příspěvků 21.4.16 22:09
návrh na zlepšení

Video není zase tak špatné, pokud ihned na začátku vypnete zvuk. Takže já bych doporučila více obrázků a místo komentáře nějakou veselou hudbu. Třeba tu novou písničku od Olgy Lounové :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 07:11

Otázou je o kolik je horší neoriginální kabelka než neoriginální příspěvek…

Iucinka.m
26 příspěvků 22.4.16 13:22

Trochu stare fóry:
„V Ostravě vám Vuittonku neukradnou. Všichni si myslí, že to je fejk z tržnice za dvě stovky.“
„Ktorý normálny človek by dával meno kufru?“
Ja keď som ešte nevedela, čo to ten Vuitton je, tak som si myslela, ze to je nejaký nový dezén. Jednu sezonu leteli pružky, druhú bodky, a teraz letí toto. Inač u vietnamcov nenakupujem, ale kopa ludi áno. Ti tiež nemusia mať ktovieké povedomie o móde.
Za mňa sú všetky drahé, legendárne, kultové, mytologické vecičky len obyčajne veci ktoré majú plniť vrecka biznismenov. A kvalita možno trochu lepšia ako čínsky odpad, ktorý ich napodobňuje.
http://rankabrand.org/…ouis+Vuitton#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 13:25

@Iucinka.m Neznám, nemám, ale vím, že to za to nestojí…joo to je dobrej názor

Iucinka.m
26 příspěvků 22.4.16 14:13

Nemyslím, že keď som neoplieskala pár desiatok tisíc na kabelku, tak nemôžem mať o veci názor. Valná väčšina kože na tie najdrahšie kabelky (a takmer všetka ostatná kožená galantéria) sa vyrába v tretom svete, za pomoci zakázaných chemikálii, a otrockej prace bez ochranných prostriedkov. Tí čo sú alergickí na zložky podradných garbiarskych luhov majú smolu. Taká koža je všade. Volant, topánky, sedačky, kabát, opasok…Takže surovina vyjde výrobcov lacno. Výrobcovia však vždy tvrdia, že kvalitne suroviny sa odzrkadľujú aj v cene ich výrobku. Drahšie je odborne vyhotovenie. Vraj pomalá výroba, kvôli dôkladnej, niekedy aj ručnej práci. Hm, otázne, lebo spravit dobrý kožený výrobok nie je až také umenie. Taká kvalitná kožená taška vydrží roky a nie je dôležité v akej je cenovej relácii. Ani originálny, pekný dizajn, nie zas tak nedostupna vec. Takže v konečnom dôsledku, si zákazník platí najmä za ten krásny pocit, že má takú istú kabelku ako nejaká celebrita a môže ukázať okoliu že „na to má“.
V Moskve majú supermarkety rôznej cenovej úrovne. V každom je zhruba ten istý potravinový tovar, len tam, kde chodí vyššia vrstva je to tak dvakrát drahšie.

gladya
21 příspěvků 22.4.16 17:18

No, kupovat fejkové kabelky ale i půjčovat si originály na nějakou akci, to jde úplně mimo mě. Kvalitní kožená kabelka se přece dá pořídit za několikanásobně nižší cenu než luxusní značková. No, možná nemám cit pro opravdovou kvalitu. Nemám nic proti tomu, aby si každý koupil, co se mu líbí a na co finančně dosáhl. Co nechápu je prezentace sebe sama okázalým stylem v duchu „já na to mám, heč“. O to trapnější je, když na to vlastně nemá.

Naštěstí se pohybuji v prostředí, kde vuittonka ani jiné značky nejsou „povinné“.

Itta
10 příspěvků 22.4.16 22:57

Tak to je tragédie… Že jsem si to vůbec pouštěla. Redakce, prosím, spas duši a rozpusť se dřív, než tě rozpustí konkurence! S tímhle nemáš absolutně šanci. Čte vůbec někdy někdo z vašich redaktorů nějaké jiné tuzemské případně zahraniční blogy o módě? To byste měli začít fofrem dělat, abyste se dovzdělali a inspirovali.

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 23.4.16 20:56

No peklo to je. Redakční. Tak mě napadá, že by spíš bylo zajímavější zamyslet se nad tím, proč někdo tu hrůzu na tržišti kupuje? Opravdu si myslí, že to vypadá skoro jako pravé. Nebo že je to hezké ze své podstaty? Máte na to nějaký názor? A, na druhé straně, proč si vůbec někdo pořizuje pravou kabelku od LV? Na poslední otázku se ptám se proto, že jsem viděla nedávno jeden menší originál u kamarádky z Francie a kabelka se mi zdála dost tuctová (to bude asi tou přemírou v tržnici).

Alterations
753 příspěvků 24.4.16 13:46

Já z dálky nerozeznám pravého LV anebo Burberry od napodobeniny, tak mi připadá docela legrační vidět ty vzory jak na bohatých, tak i na velmi chudých. Tak trochu fandím těm napodobeninám. Obchodníci a výrobci by si rádi chránili kdoví co a když najdou nějaké ty „fejky“, vyčíslí si astronomickou škodu. Přitom ty své originály vyprodávají po všech možmých akcích za zlomky původních cen.

Ada Pekelná
973 příspěvků 24.4.16 13:50

@pozdni_ctyricitka Proto výrobci proti napodobeninám tak bojují. Nejde jim o okamžitou finanční ztrátu (tj. kdo si koupil napodobeninu, koupil by si místo ní originál, kdyby neměl jinou možnost - to je nesmysl a výrobci to vědí), ale o tu dlouhodobou, danou devalvací image. Když bude půlka města nosit falešnou vuittonku, tak si originál nikdo nekoupí z toho prostého ješitného důvodu, že by vypadal, jako že má taky fake.
Celá ekonomika módního průmyslu je o dost složitější, než si myslí běžný člověk.

Alterations
753 příspěvků 24.4.16 14:05

Ale taková situace už nastala. Výrobci si představují, že budou desítky let a bez jakéhokoliv časového omezení exkluzivně využívat jeden docela banální grafický nápad. Podívejte se třeba na autorské právo, nebo na vynálezy z oblasti techniky - je to přitažené za vlasy, ale určitá omezení tam jsou!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 14:10

@Alterations Kdepak se LV a Burberry vyprodává v akci za zlomek ceny? Že bych zašla…

Alterations
753 příspěvků 24.4.16 14:27

@vashtie Třeba v Miláně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 14:30

@Alterations aha aha, LV v akci za zlomek ceny - v Milane…pisu si :-D

Alterations
753 příspěvků 25.4.16 14:16

@vashtie Znám lidi, co tam proto jezdí. Zjistím Vám, kde to tam přesně je. Předpokládám, že máte představu, co to je zlomek. A že i zlomek ceny pro Vás může být příliš. Moje úvaha se týkala toho, že ani výrobci, ani obchodníci nikdy neprodají všechno za ceny, které by si rádi naplánovali. Ale klidně tvrdí, že jejich zboží má takovou hodnotu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.16 14:19

@Alterations Zjistěte si fakta, než začnete šířit nesmysly…

agatha christie
4 příspěvky 28.4.16 21:56

Já bych jen ráda řekla, že se mi Luis Vuitton nelíbí ani v originále. Čímž neobhajuji faky, ty jsou šílené, to bych šla radši i igelitkou, kdyby mě někdo nutil :) Ale ani kdybych si Luise mohla dovolit, což nemůžu, nekoupila bych. Jó, to třeba Hermés, to je jiné kafe, to radši originál než ojeté auto…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.16 09:27

@agatha christie Jasný, koukala jste někdy na LV stránky nebo nedejbože byla v obchodě?

agatha christie
4 příspěvky 5.5.16 22:12

Právě, že ano. Jde jistě o kvalitní značku, o tom žádná, jen se to míjí s mým vkusem.

Iucinka.m
26 příspěvků 27.5.16 14:37

No nic

Příspěvek upraven 27.05.16 v 15:25

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Přímo z ateliéru

Autor: Ada

Paní, kterou jsem včera dohnala na ulici, nepochybně odcházela z... Celý článek

Luděk Hanák, fashion designer

Autor: Ada

Protože už máte plné zuby Fleru, koukneme se dneska na profíka.... Celý článek