Víte, co je to klišé?

27.10.12 | autor Ada

nahled.jpg

Nepochybně víte. Slovník spisovné češtiny stručně uvádí, že klišé je "ustálený otřelý slovní obrat" (s poznámkou zprav. hanl., protože to není zrovna pochvala). Klišé jsou všude, i na Pekle. Někdy však najdete tak krásný příklad, až se vám srdéčko nad tou dokonalostí zatetelí.

Bystřický obchod In-spirace má ve své flerové pobočce právě takový dokonalý profil.

Jmenuji se Irena Šikulová a jsem oděvní výtvarnice a návrhářka.
Zabývám se navrhováním nadčasových modelů, s nádechem avantgardy, velikosti S - XXXXL, s vysokým podílem ruční práce.

Ach. Cítíte to taky? Majitelka je oděvní výtvarnice a návrhářka, protože dneska nemůžete jen tak mýrnyx týrnyx šít nebo štrikovat. Musíte se výtvarně vyjadřovat. Modely jsou přirozeně nadčasové, ale také lehce avantgardní, prostě originály každým coulem. Zákazník musí vědět, že vám to návrhářství tryská i z uší. Vysoký podíl ruční práce zaručuje... co vlastně? Ono je to nakonec asi fuk, hlavně že tam je.

Používám především netradiční přírodní materiály, zpracované do příjemných úpletů. Většina z nich je vyráběna na zakázku, aby jejich vzhled působil naprosto originálním dojmem např. různá plastická provedení, štepování, nebo naopak hladký bílý úplet, vhodný k barvení. K tomu kombinuji různé výtvarné a textilní techniky. Každý model je obohacen o zajímavý detail např. háčkování, paličkování, prošívání, různé aplikace...

Prošla jsem flerový obchod i e-shop na stránkách a netradiční přírodní materiály jsem nenašla. Většinou není materiál u výrobků uvedený vůbec, a když je, jde obvykle o směsi bavlny, viskózy a polyamidu, sem tam se najde nějaký ten len. Opět bylo zdůrazněno, že tady se kombinují různé výtvarné a textilní techniky, protože to není nějaké pitomé oblečení, to jsou výtvarná díla. Nechybí zajímavé detaily jako háčkování, prošívání či aplikace. Originální detail! Haleluja!

Velkou pozornost věnuji barvám a jejich působení. Upřednostňuji malování, batikování, zapouštění, stříkání........ Technologie barvení nabízí nekonečné barevné možnosti. Důraz kladu na nápaditost, kvalitní zpracování a umělecký design.

Technologie barvení nabízí nekonečné možnosti. Aroma horké Duhy se vznáší ve vzduchu a aerosoly z rozprašovačů v něm malují vznosná slova: malování! batikování! stříkání! Na kvalitní zpracování dneska zákazníci letí, to nesmí ve vašem profilu chybět. Kvalitní zpracování, ruční práce, čerstvé suroviny, regionální zelenina, česká výroba. Abrakadabra.

Nemám ráda přílišný diktát módy, který svazuje. Oblékám ženy inteligentní, které chtějí oděvem podtrhnout svoji osobnost a dokáží cenit individuální zpracování a nadčasovost originálů, před sezónností masové konfekce.
Žena má vědět, co chce a nepodléhat nevkusným kýčům a laciným lákadlům sériovek. Smyslem a snahou mé práce, je spokojená zákaznice. Vše je podřízeno tomu, aby celkový vzhled působil zajímavým a harmonickým dojmem.

Diktát módy, té mrchy bezcitné, je třeba potírat všemi prostředky, především pak příjemnými úplety, textilními barvami a keramickými knoflíky. Odporná laciná lákadla sériovek číhají na každém rohu a inteligentní zákaznice jim nepodlehnou! Chtějí podtrhnout svoji osobnost, což halenkou bez zajímavých detailů nejde, chtějí se kochat zpracováním a vidět se v zrcadle tak harmonicky, až jim z toho v uších budou zpívat Bambini di Praga.

Ten profilový popis je perfektní, hřejivý a hebký jako milencovy ruce. Přečtěte si ho prosím několikrát, a až vás to vydráždí na pokraj nesnesitelného blaha, pokračujte dál, na obrázky. Pekelný orgasmus zaručen.

Úpletová tunika ve vel. 48-50 (se natáhne, žeo) je nápaditě složena z několika asymetrických dílců. Vkusná šedozelená sukénka kolem boků zamaskuje problematické partie postavy, šedý podoleček zakryje případný camel toe, kdyby kalhoty zlobily. Originální prvek v podobě nařaseného límce protknutého tkaničkou strhne pozornost z vašich oblin na obličej.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/tunika-extravagantni-3147332

Na další fotografii vidíte šaty s vestou. To tmavší, fialovo-černé vespod, jsou šaty; to světlejší, fialovo-bílé nahoře, je vesta. Pokročilá technologie barvení zde dovolila nápaditou kombinaci batikovaných vzorů se společným prvkem fialové barvy. O originální detail se zasloužila kvalitně zpracovaná, ručně háčkovaná krajka. Šaty jsou velikosti 42-44.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/saty-s-vestickou-3148726

I tento společenský kostým v modrých odstínech je určen pro velikost 42-44; Irena Šikulová skutečně umí originálně a vkusně obléknout všechny velikostní skupiny. Spodní lem halenky i sukně nápaditě přechází v rafinovaný šifonový kanýrek, na halence doplněný o ručně háčkovaný cípek. Zajímavé asymetrické řešení podtrhuje originální práce s barvami, navozujícími náladu půlnoční oblohy.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/spolecensky-kostymek-v-modre-batice-3148862

Podobně je řešený kostýmek v lesních a jarních odstínech zelené, tentokrát ve velikosti 50. I tady halenku doplňuje šůsek z ručně háčkované krajky obarvené tak, aby ladil s celým oděvem. Výtvarné cítění autorky dovolilo vzniknout efektní kresbě abstraktních rostlin, podtrhujících přírodní vyznění kompletu. Kostým je tak ideálně vhodný k podtržení osobnosti ženy, která upřednostňuje tlumenou přírodní barevnost a přírodu jako takovou.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/zeleny-kostym-batika-3148789

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Hlavní města módy: Tokio

Autor: Kateřina

Obrovské mikiny navrstvené na šatech, tričkách i košilích. Výrazné... Celý článek

Strejda na promoci

Autor: Ada

Úspěšné absolvování vysoké školy a následná slavnostní promoce je... Celý článek