Nejsem bidlo ani žirafa: Tipy pro vysoké ženy

30.09.16 | autor Redakce

Zdroj: http://stylescrapbook.com; https://le21eme.com; http://www.collagevintage.com

Máte o pár čísel víc než 175 cm, nedejbože 180, a už vás všichni vidí v okresním basketbalovém přeboru a prarodiče se bojí, zda najdete partnera, který by vaši astronomickou výšku toleroval. Opravdový boj začíná ale při procházení obyčejné konfekce. Ta totiž vysoké ženy okázale ignoruje. A tak to končí krátkými nohavicemi a šaty bez tvaru, ve kterých vám přezdívka bidlo opravdu zůstane.

Kde nakupovat


Kolekce XXL a dokonce ani petite už nejsou žádnou raritou. Najít visačku s označením tall, to už je jiná. Značky jsou možná štědré, co se týká pár centimetrů navíc, s víc jak sto sedmdesáti osmi už ale nepočítají. Pokud váháte, kam vyrazit, obraťte svou pozornost na sever.

Pokud někdo myslí na vysoké, pak jsou to právě skandinávské značky. Ostatně právě skandinávské země spolu s pobaltskými státy vévodí žebříčkům, co se výšky týče. Zatímco průměrná Britka má něco okolo 165 centimetrů, seveřanky se pyšní krásnými 170. S výškou si lámat hlavu nemusíte třeba u severské značky COS nebo Cheap Monday. U neskandinávských značek se můžete spolehnout na ASOS, Topshop a nebo u nás nedostupné Old Navy.

Zdroj: http://sweatshirtsanddresses.com; http://www.aqaq.com; http://stylescrapbook.comZdroj: http://sweatshirtsanddresses.com; http://www.aqaq.com; http://stylescrapbook.com

Kalhoty na velkou vodu


Zkuste si najít kalhoty, ve kterých majitelka dlouhých nohou nevypadá, jako když čeká velkou vodu. Docela obstojné kousky pořídíte ve zmiňovaném Topshopu, Zaře nebo Reserved. Pokud hledáte džíny, pak vyloženě nezklame Levi's. Potíž s kalhotami není jen o délce, ale i o proporcích. Důkazem jsou toho capri kalhoty, které dlouhé nohy podivně useknou. Naopak podceňované kalhoty s širokými nohavicemi zachovají proporce a vytvarují siluetu, kterou ocení obzvlášť vysoké a štíhlé postavy, kterým ženské tvary schází.

Zdroj: enjoystyles.com; http://themysteriousgirl.ro; http://www.osapatoamarelo.com/Zdroj: enjoystyles.com; http://themysteriousgirl.ro; http://www.osapatoamarelo.com/

Nestydatě krátké šaty pro panenku


Říká se, že kdo má dlouhé nohy, měl by je ukazovat. Kdo to zkusil, ví, že se šaty standardní délky mění na dlouhých nohou v šatičky pro panenku. Není to sexy, ale spíš bizarní. A nevyvrátí to ani dlouhé nohy Taylor Swift. Obecně se dlouhonožkám doporučují šaty a sukně s délkou těsně nad kolena, které lichotí postavě a nepobízí k úvahám, zda nositelka nevyrabovala šatník mladšího sourozence. Nejlépe ale postavě zalichotí obyčejné maxi šaty. Nehrozí totiž, že by se vysoké ženy v šatech topily, podobně jako se to děje menším postavám. Vysoká postava si ostatně může dovolit i košilové maxi šaty, které na jiných často působí jako nudná uniforma.

Zdroj: http://www.shein.com; http://wethepeoplestyle.com; http://www.asos.com/Zdroj: http://www.shein.com; http://wethepeoplestyle.com; http://www.asos.com/

Jak na vrstvení


Maxi šaty se dobře vrství, ať už s křivákem, bolerkem nebo krátkou vestičkou. Právě vrstvení spolehlivě rozbije jednolitost outfitu a vytvaruje proporce nejen pro vysoké, ale hlavně štíhlé postavy. Kromě vrstvení pomůže výšku opticky rozbít asymetrie. Topy s nepravidelnou délkou prodlouží trup. S asymetrickými rozparky obejdete i staré pravidlo o příliš krátké délce sukně.

Zdroj: http://stylescrapbook.com; https://le21eme.com; http://www.collagevintage.comZdroj: http://stylescrapbook.com; https://le21eme.com; http://www.collagevintage.com

Pokud vám příroda nadělila výšku, ale s ženskými tvary šetřila, musíte svým proporcím pomoci jinak. Zvýraznit partie a vytvořit iluzi přesýpacích hodin pomohou kalhoty a sukně s vysokým pasem, nejlépe doplněné crop topem a krátkým sakem (nejlépe s vyhrnutými rukávy). A je docela s podivem, co za zázraky svede obyčejný pásek. Nemusí být jen na šatech nebo na saku. Postavě dodá tvar i na kimonu nebo pokud pod něj podvlečete šálu.

Zdroj: http://nettenestea.com; http://www.littleblondebook.comZdroj: http://nettenestea.com; http://www.littleblondebook.com

Lepší než podpatky


O tom, jestli mají vysoké ženy právo nosit boty na podpatku, se vedou plamenné debaty i teď. Přitom je docela jedno, kolik centimetrů majitelka vysokých jehel má, pokud se na ně neumí ani postavit. Pokud hledáte způsob, jak dát vyniknout svým dlouhým nohám, pak si pozornost nezaslouží jehly, ale kozačky nad kolena. Vyváží totiž poměr nohy:trup, což i dlouhým nohám umožní obléknout maxi trika a krátké šortky. Ty v kombinaci s jehlami či sandálky působí na vysoké postavě vulgárně.

Kam chodíte jako vysoké ženy nakupovat? A co byste si na sebe s vysokou postavou nikdy nevzali?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek