Zkouška trpělivosti

25.11.12 | autor Ada

Přišlo mi teď mailem několikrát upozornění na album na Beremese, kam nastávající nevěsta postupně přidává fotky šatů, jež si sama šije. Že prý jsou strašné a mám se na to mrknout. Tak jsem se mrkla a nějakou tu závadu bych sice našla, ale na celý článek by to vydalo těžko a navíc dotyčná šaty nikomu neprodává ani je neoznačuje za vrchol návrhářské tvorby, takže k jedovaté slině není dostatečně pádný důvod. Mnohem víc mě ovšem zaujaly fotky ze zkoušek šatů v půjčovnách. Tam pořád dřímá to pravé svatební peklo.

Zasmála jsem se u alba, kam nevěsta pro pobavení vystavila fotky ze zkoušky zvlášť pěkných kousků. Sama ho nazvala hororovým a můžete se třeba podívat, jak vypadají jedny takové sexy šatky v katalogu a na živé ženě:

Zdroj: beremese.cz

Ještě k tomu nevěsta narazila na salon, kde jí bez rozpaků dali ke zkoušce šaty o číslo menší:

Zdroj: beremese.cz

Horší je, když je to horor a nevěsta to tak úplně nevidí. Myslela jsem, že tyhle róby ve stylu "panenka zapíchnutá do kanýrkového dortu" už vyšly z módy, ale asi ne. Nevěsta si libuje, že se cítí jako v oblacích, a v komentářích se až na pár výjimek tleská o sto šest.

Zdroj: beremese.cz

Obláček číslo dvě, fotka z prezentace půjčovny. Snad si to nevěsta po zkoušce rozmyslela. Mimochodem, půjčovné za ježatou kouli se seksi krajkovým korzetkem činí 6900 Kč.

Zdroj: beremese.cz

"Tyhle se krásně hodí do stylu naší svatby, dělají krásnou postavu, jsou obří a jsou ke koupi.... Jediné, co mě mrzí je, že korzet není sněhobílý," přemítá nevěsta. Popravdě, bělost korzetu je to poslední, co by mi dělalo starosti; a zajímal by mě styl svatby, na kterou se hodí takovéhle šaty.

Zdroj: beremese.cz

Probudily ve mně ovšem vzpomínku na dětství, kdy jsem jela na bratrancově svatbě v dědečkově Wartburgu s nevěstou. Pamětníci budou vědět, kolik místa v tom východoněmeckém korábu silnic bylo (hodně) - přesto třpytivá sukně modelu z jedné z prvních porevolučních půjčoven zaplavovala celou zadní část. Z kanýrů koukal jen nevěstin trup a moje vykulená hlava, a odvážnější cípy se plazily mezi sedadly dopředu k řidiči. Wartburg měl naštěstí šaltrpáku pod volantem, a než tam sukně dolezla, aby dědovi znemožnila řízení a svrhla nás do Chrudimky, dojeli jsme naštěstí na místo hostiny. (O tom, jak se babička horšila nad tím, že svědkyni kouká vzadu pod krajkou šatů pruh černé podprsenky, jak děti lezly nevěstě pod obruče a jak můj mladší bratr, neznaje míry v hodování, krmil v noci za rohem venkovské restaurace ježky, vám povím zase někdy příště.)

Tady jsou šaty normální, ale nevěstin postoj - opakující se na všech fotkách ze zkoušecího alba - láká ke zlomyslnému dloubanci mezi lopatky. Holky, nehrbte se porád... nebo aspoň v korzetových šatech si na to dávejte pozor.

Zdroj: beremese.cz

Tady nevěsta zamítla šaty vlevo ve prospěch těch vpravo; prý ty vlevo úplně neseděly její postavě. Ač fotka může mást, zdá se mi, že je to spíš právě naopak - vlevo se sukně rozšiřuje skoro od pasu, kdežto vpravo je sukně posazená až na bocích, což vypadá krásně na modelkách v katalogu, ale v reálu vzniká takzvaný trpaslíkový efekt. Klasické trapné bolerko s 3/4 rukávy to moc nevylepšuje.

Zdroj: beremese.cz

Bolerka ke svatebním šatům pro mladé ženské jsou vůbec ďáblův vynález. V půjčovnách je zřejmě vnucují každé s velikostí 42 a výš. Všimněte si, jak ramena zakrytá nejlépe nakanýrkovaným bolerkem spolu s naditým korzetem přidávají horním partiím další kila.

Zdroj: beremese.cz

A co teprve, když už je nevěsta má: korzet (udělá krásný pas a dekolt!) a bolerko (zakryje silnější paže!) z ní vyrobí teprve ten správný koráb.

Zdroj: beremese.cz

Zábavné je album z půjčovny z Nového Města nad Metují.

Zdroj: beremese.cz

Čím víc kanýrů a parádiček, tím lépe, ideálně když se na šatech od prsou až na zem vystřídají tak čtyři až pět stylů. Šlehačka, krajka, třpytky a doprostřed pověste ubrus.

Zdroj: beremese.cz

Jediné jednoduché a na tisíc způsobů nepomuchlané šaty z celé přehlídky nevěsta zamítla. Snad se jí nakonec podařilo najít ty pravé.

Zdroj: beremese.cz

Toto album nevěsta nazvala "troje favoritky a nevím které". Já bych s dovolením poradila: všechny troje vyhodit a sehnat si něco normálního. Dort vlevo je nedodělaný, ten vpravo se roztéká a do toho uprostřed zafoukala vichřice.

Zdroj: beremese.cz

A ještě jedna rada na závěr. Objeví-li se mezi tleskači pod vašimi vítěznými šaty někdo, kdo velmi opatrně podotkne, že "sou nadherny jen mi prijde ze oproti tem prvnim ti trosku rozsirujou vrsek", raději se podívejte do zrcadla, jestli v nich nevypadáte jako kotě zaražené do boty!

Zdroj: beremese.cz

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Jako pro princeznu

Autor: Ada

Žena, která chce ve svatebním nebo společenském vypadat jako... Celý článek

Atributy ženství

Autor: Ada

Netušila jsem, že to máme i u nás, ale nález jedné z pekelnic mě... Celý článek