Zkouška trpělivosti

25.11.12 | autor Ada

*

Přišlo mi teď mailem několikrát upozornění na album na Beremese, kam nastávající nevěsta postupně přidává fotky šatů, jež si sama šije. Že prý jsou strašné a mám se na to mrknout. Tak jsem se mrkla a nějakou tu závadu bych sice našla, ale na celý článek by to vydalo těžko a navíc dotyčná šaty nikomu neprodává ani je neoznačuje za vrchol návrhářské tvorby, takže k jedovaté slině není dostatečně pádný důvod. Mnohem víc mě ovšem zaujaly fotky ze zkoušek šatů v půjčovnách. Tam pořád dřímá to pravé svatební peklo.

Zasmála jsem se u alba, kam nevěsta pro pobavení vystavila fotky ze zkoušky zvlášť pěkných kousků. Sama ho nazvala hororovým a můžete se třeba podívat, jak vypadají jedny takové sexy šatky v katalogu a na živé ženě:

Zdroj: beremese.cz

Ještě k tomu nevěsta narazila na salon, kde jí bez rozpaků dali ke zkoušce šaty o číslo menší:

Zdroj: beremese.cz

Horší je, když je to horor a nevěsta to tak úplně nevidí. Myslela jsem, že tyhle róby ve stylu "panenka zapíchnutá do kanýrkového dortu" už vyšly z módy, ale asi ne. Nevěsta si libuje, že se cítí jako v oblacích, a v komentářích se až na pár výjimek tleská o sto šest.

Zdroj: beremese.cz

Obláček číslo dvě, fotka z prezentace půjčovny. Snad si to nevěsta po zkoušce rozmyslela. Mimochodem, půjčovné za ježatou kouli se seksi krajkovým korzetkem činí 6900 Kč.

Zdroj: beremese.cz

"Tyhle se krásně hodí do stylu naší svatby, dělají krásnou postavu, jsou obří a jsou ke koupi.... Jediné, co mě mrzí je, že korzet není sněhobílý," přemítá nevěsta. Popravdě, bělost korzetu je to poslední, co by mi dělalo starosti; a zajímal by mě styl svatby, na kterou se hodí takovéhle šaty.

Zdroj: beremese.cz

Probudily ve mně ovšem vzpomínku na dětství, kdy jsem jela na bratrancově svatbě v dědečkově Wartburgu s nevěstou. Pamětníci budou vědět, kolik místa v tom východoněmeckém korábu silnic bylo (hodně) - přesto třpytivá sukně modelu z jedné z prvních porevolučních půjčoven zaplavovala celou zadní část. Z kanýrů koukal jen nevěstin trup a moje vykulená hlava, a odvážnější cípy se plazily mezi sedadly dopředu k řidiči. Wartburg měl naštěstí šaltrpáku pod volantem, a než tam sukně dolezla, aby dědovi znemožnila řízení a svrhla nás do Chrudimky, dojeli jsme naštěstí na místo hostiny. (O tom, jak se babička horšila nad tím, že svědkyni kouká vzadu pod krajkou šatů pruh černé podprsenky, jak děti lezly nevěstě pod obruče a jak můj mladší bratr, neznaje míry v hodování, krmil v noci za rohem venkovské restaurace ježky, vám povím zase někdy příště.)

Tady jsou šaty normální, ale nevěstin postoj - opakující se na všech fotkách ze zkoušecího alba - láká ke zlomyslnému dloubanci mezi lopatky. Holky, nehrbte se porád... nebo aspoň v korzetových šatech si na to dávejte pozor.

Zdroj: beremese.cz

Tady nevěsta zamítla šaty vlevo ve prospěch těch vpravo; prý ty vlevo úplně neseděly její postavě. Ač fotka může mást, zdá se mi, že je to spíš právě naopak - vlevo se sukně rozšiřuje skoro od pasu, kdežto vpravo je sukně posazená až na bocích, což vypadá krásně na modelkách v katalogu, ale v reálu vzniká takzvaný trpaslíkový efekt. Klasické trapné bolerko s 3/4 rukávy to moc nevylepšuje.

Zdroj: beremese.cz

Bolerka ke svatebním šatům pro mladé ženské jsou vůbec ďáblův vynález. V půjčovnách je zřejmě vnucují každé s velikostí 42 a výš. Všimněte si, jak ramena zakrytá nejlépe nakanýrkovaným bolerkem spolu s naditým korzetem přidávají horním partiím další kila.

Zdroj: beremese.cz

A co teprve, když už je nevěsta má: korzet (udělá krásný pas a dekolt!) a bolerko (zakryje silnější paže!) z ní vyrobí teprve ten správný koráb.

Zdroj: beremese.cz

Zábavné je album z půjčovny z Nového Města nad Metují.

Zdroj: beremese.cz

Čím víc kanýrů a parádiček, tím lépe, ideálně když se na šatech od prsou až na zem vystřídají tak čtyři až pět stylů. Šlehačka, krajka, třpytky a doprostřed pověste ubrus.

Zdroj: beremese.cz

Jediné jednoduché a na tisíc způsobů nepomuchlané šaty z celé přehlídky nevěsta zamítla. Snad se jí nakonec podařilo najít ty pravé.

Zdroj: beremese.cz

Toto album nevěsta nazvala "troje favoritky a nevím které". Já bych s dovolením poradila: všechny troje vyhodit a sehnat si něco normálního. Dort vlevo je nedodělaný, ten vpravo se roztéká a do toho uprostřed zafoukala vichřice.

Zdroj: beremese.cz

A ještě jedna rada na závěr. Objeví-li se mezi tleskači pod vašimi vítěznými šaty někdo, kdo velmi opatrně podotkne, že "sou nadherny jen mi prijde ze oproti tem prvnim ti trosku rozsirujou vrsek", raději se podívejte do zrcadla, jestli v nich nevypadáte jako kotě zaražené do boty!

Zdroj: beremese.cz

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Silvie.M
57 příspěvků 25.11.12 21:42

Nabídka půjčoven je žalostná-kvalitou provedení, materiálem… a v neposlední řadě je většina šatů dost jetá. :-( Abych upřesnila-soudím dle mé zkušenosti v půjčovnách v Olomouci a okolí(před třemi lety)-mohlo se to tedy za tu dobu změnit. Ale po kolečku návštěv v půjčovnách jsem se rozhodla si nechat šaty ušít a jsem za to ráda.

shirla
882 příspěvků 25.11.12 21:47

Už se těším až v novém roce nastoupím do půjčoven a budu hledat ty své pravé svatební šaty. Ty, které mě oslovily, jsou bohužel daleko za hranicí rozpočtu, ale tak něco podobného třeba se štěstím najdu.

Sapechova
41 příspěvků 26.11.12 08:12
švadlena!

A nemáte náhodou známou, která umí šít? Mě ta moje prostě šaty ušila podle Burdy :-D A další kamarádce podle původního modelu, co se na něj byly v půjčovně podívat, výhodou je, že si můžete vybrat k modelu svou látku a vyjde vás to mnohdy o dost laciněji.

Lovisa
85 příspěvků 27.11.12 13:47

Souhlasím. Taky jsem si nechala ušít (jsouc v 7. měsíci), a i když by na nich Ada jistě našla spoustu chyb, tak hlavně nebyly bílé, obrovské a nevypadala jsem v nich jako samodruhý hroší albín.

ovrl
6 příspěvků 28.11.12 21:18

Osobne by som asi inak riesila ten prechod drieku do sukne… ale inak mi pripadaju prijemne, hlavne co sa mi paci je farebnost, a zladenie s kytickou je super :)

llolla
2102 příspěvků 28.11.12 21:28

Mě se teda moc líbíte. Barevně je to paráda a vůbec to působí tak… mile.

moi-bebe
223 příspěvků 29.11.12 16:12

Moje sestra (ahój!:) ) má pravdu. lepší je ušít, asi do toho půjdu taky. v těch šatech mimochodem vypadala mnohem lépe než na této fotce a byla prostě krásná.:)

antees
733 příspěvků 26.11.12 10:10

Obávám se, že budete hledat dlouho.

mrs.baez
8 příspěvků 26.11.12 10:30

Nevím, odkud jste, ale možná v Nuanci byste mohla mít štěstí ;)

Jitumila
1 příspěvek 26.11.12 10:46

Teď bych prosila o článek s krásnými svatebními šaty pro inspiraci :)

atrix
483 příspěvků 28.11.12 01:56

Tady jsou stovky krásných šatů jako inspirace (možná by se daly i koupit), ale chce se v tom prohrabat, protože „šlehaček“ je tam taky dost…

http://www.lightinthebox.com/…resses_c4773?…

shirla
882 příspěvků 26.11.12 11:35

Šaty jsem viděla někde na netu, navrhla Carolina Herrera (omlouvám se, nevím jak se skloňuje). Jsou prostě úžasné, a obávám se, že mi je jen tak nějaká švadlenka neušije. Jsem z Prahy, Nuance patří určitě mezi ty salony, kam se budu chtít kouknout..ale ještě stále do šatů „hubnu“ a mám čas na výběr.
Ale jestli zná někdo šikovnou švadlenku z Prahy, budu ráda, když mi třeba napíše kontakt do SZ.

Zuzik38
1 příspěvek 26.11.12 16:55

Určitě si šaty nechte ušít. Mně se hrozně líbily šaty od španělského návrháře Jesúse Peira a švadlena mi je bez problémů ušila jen podle obrázku. Látku jsem si po poradě s ní sehnala sama a celkově mě to vyšlo na necelých 5 tis. Kč :o) Prostě paráda. A měla jsem šaty z atlasu, tylu a hedvábí a ne z nějakého obnošeného šusťáku.

bc2
323 příspěvků 26.11.12 18:12

Nevidim detaily, ale vyzeraju na vas velmi pekne. Nech zije jednoduchost!

shirla
882 příspěvků 26.11.12 18:27

Šatky opravdu pěkné.

chekotay
411 příspěvků 29.11.12 14:33

Podobné šaty (avšak se zakrytými rameny; paní na obrázku by to také prospělo) si nechávala šít má žena, vyšly, na uch, něco kolem 6.000 Kč. S tím, že ta záclonoidní sukně (říká se tomu správně šifón?) se do snadno odpojit, čímž vzniknou prosté dlouhé bílé šaty. Následné zkrácení na použitelné letní šaty je dílem jednoduchého zákroku, takže nejde o jednorázově vyhozené peníze.

cojevampotom
2 příspěvky 30.11.12 08:46

.

Příspěvek upraven 30.11.12 v 09:00

aailyyn
809 příspěvků 25.11.12 21:50

Když ono je to vlastně smutný. Jen jeden typ šatů, co navíc nevypadá dobře na nikomu, kdo nemá 180 centimetrů a konfekční velikost XS.

Sibyla
2646 příspěvků 25.11.12 21:57

Nabídka půjčoven zakrněla poté, co v devadesátých letech se Češky vrhaly na šlehačku a střízlivější modely ležely ladem. Pamatuji se na článek, v němž si majitelka posteskla, jak marně nabízí starším nevěstám smetanový kašmír - ne, všechny chtějí být za princeznu.

aailyyn
809 příspěvků 25.11.12 22:01

I za tu princeznu by se snad dalo být a i s nemodelkovskými tvary. Sukně se dá udělat široká bez těch věcí, co vypadají jak ostříhaný střapce z prachovky, korzet se dá udělat pořádně, tak, aby držel tvar a všechny příslušné tvary těla na svém místě…

atrix
483 příspěvků 28.11.12 02:01

Nemůžu si pomoct, ale podle mého názoru jsou šaty, které měla na svatbe Kate Middleton, jedny z nejkrásnějších, které jsem kdy viděla. A nemyslím si, že by to pro švadlenu byl až tak velký oříšek na ušití, zejména pokud by u toho nebyla tak óbr dlouhá vlečka, jako měla Kate. A navíc tenhle střih může mít stejně tak dobře nevěsta štíhlá, i ta, která má pár kilo navíc, protože tam nejsou místa, kde by „okrasné tukové proužky“ mohly přetékat, což u klasických korzetových docílit nejde nikdy…

http://www.nypost.com/…_dress10.jpg

atrix
483 příspěvků 28.11.12 02:03

Navíc když zaměříte pozornost na družičku v pozadí, tak tohle ušít s dlouhou sukní a na dospělou osobu, taky by to nebyly špatné svatebky… :D

Voldemortka
362 příspěvků 26.11.12 15:51

Právě si říkám, proč se každý proboha cpe do korzetových šatů..Ty jsem zamítla už v tanečních, když mi bylo 15..

Voldemortka
362 příspěvků 26.11.12 15:54

To jsem jediná preferující něco na tento způsob?
http://www.svatebnisaty.net/…rigita-2.jpg

ab
31 příspěvků 26.11.12 18:35

@Voldemortka Nádherné!

Andry02
1 příspěvek 26.11.12 20:39

@Voldemortka

Takovehle podobne jsemmela pred deseti lety.. a klidne bych si je vzala zase :D

Mattie
71 příspěvků 26.11.12 21:13

Velmi podobné jsem si prosadila na prodlouženou v tanečních. Byla jsem mezi tou změtí nepovedené šlehačky unikátní :) a jak se mi tancovalo :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.12 12:56

Bohužel, ne vždy je to jednoduché sehnat takové šaty. Při výběru šatů do tanečních na věneček a na maturitní ples (asi 3 roky zpátky) mi ve všech půjčovnách nabízeli jen přeplácané svatební dortíky :/ (nutno podotknout, že bydlím v malém městečku, kam vše dorazí se zpožděním a švadleny nepříliš šikovné)… já bych tyto šaty brala hned :)

alpacina
2 příspěvky 3.12.12 23:52

Já bych takové brala hned, nemůžu nic pořádného sehnat. Obýhat půjčovny nechci, ticíkrát vypůjčené šaty tedy fakt ne.

Sibyla
2646 příspěvků 25.11.12 21:54

Popis cesty na bratrancovu svatbu a holčičky, jukající ze záplavy nevěstiných šatů, mi připomněl Hugh Granta, cestující na vánoční večírek v Lásce nebeské v autě plném chapadel chobotnice.
K nevěstám jen obligátní otázka: to se ty holky nevidí?

llolla
2102 příspěvků 25.11.12 21:59

Mně to zase připomělo Hugh Granta v 4 svatbech a jednom pohřbu=)

Sibyla
2646 příspěvků 25.11.12 22:13

Cha, jak družička Scarlett ztratila mašli, a při pochodu chrámovou lodí jí koukaly modré bombarďáky!

aailyyn
809 příspěvků 25.11.12 21:54

http://www.svatebni-saty-boty.cz/…4-Gallay.jpg

Mě okouzlil typ šatů s rukávy (když už byla v článku řeč o těch šílených bolerkách, co se doporučí každý nevěstě, co se nevejde do S..)

Chany
928 příspěvků 25.11.12 22:08

Krásný šatičky, ale opět a jen na vysokou štíhlou postavu. Menší a obdařená v tom bohužel zase bude vypadat jak místní bouchač. Chtělo by to ukázku ( i článek) nějakých vhodných modelů pro holky krev a mlíko, aby měly lepší představu. Pranýřované jsou totiž vesměs ony. ;)

aailyyn
809 příspěvků 25.11.12 22:16

Asi ne přímo v téhle kraječkované podobě, ale myslím, že i pro ty obdařenější by to nebylo úplně marné. V těch mačkaných sukních si člověk koleduje o vzhled soudku (a čím objemnější jste, tím hůř)… Sukně by nemusela být tak široká (malá postava se v tom ztratí, to je prostě fakt) a pro někoho, kdo je obdařen, by samozřejmě asi byl třeba pořádný korzet. Těch přiznaných rukávů na šatech bych se nebála, bolerka jsou strašlivý vynález. Já bych si dovedla představit, že se v šatech podobného ražení vdávat budu (ne přímo v těhle, ale je to takový nástřel). Mně nepřijde, že by ukázané nevěsty byly silné, naopak, většina z nich je krásně štíhlá, zdá se (kde se berou ty přetékající madla lásky nad bokovkami na ulicích?), spíš bych hádala na tu výšku. Na šířce a mohutnosti sukně ubrat, pokud nemáte vypadat jak svíčka triumfálně zaražená do šlehačkového dortu.

buble
57 příspěvků 25.11.12 22:39

.

Příspěvek upraven 08.10.16 v 23:09

atrix
483 příspěvků 28.11.12 02:11

V sekci Plus size by se dalo vybrat i na nevěsty, které nejsou zrovna Twiggy…

http://www.inweddingdress.com/…dresses.html

llolla
2102 příspěvků 25.11.12 21:57

Jo, občas si z čistě masochistických pohnutek beremese projíždím a musím uznat, že většinou je to jako procházka živým obludáriem. Slečny nevěsty by zasloužily pořádnou přednášku ze soudnosti a logického uvažování. Ale je sranda prohlížet si otrávený obličeje „mužíčků, manžílků, zlatíček“ -aka budoucích manželů. Jasně, jsem zapšklá, nepřející královna temnot.

Mina_Ance
31 příspěvků 27.11.12 20:41

Delam to same :) A prisla jsem si pritom ponekud potutelne, nez jsem tedy zjistila, ze to delaji i ostatni :)

Nanynka_02
450 příspěvků 25.11.12 22:01

Mohu jen potvrdit. Letos na jaře jsem kamarádkou obcházely pražské půjčovny svatebních šatů. Sháněly jsme něco decentního pro nevěstu, které je dvakrát víc než sladkých 16, je už maminkou a velikost má 46. I v téhle velikosti nám všude nabizeli jakože-princeznovské šaty s korzetem a nadýchanou sukní, prý nic jednoduššího nemají.

Člověk se na ně ani nemůže zlobit - asi mají pečlivě zjištěno, po čem srdce českých nevěst touží.

Chany
928 příspěvků 25.11.12 22:20

Teda když si představím robustní, věkově „pokročilou“ nevěstu s vlastním dítětem po boku, v princeznovských šatech a dost možná se závojem na hlavě evokujícím pannu nevěstu…hmmm…vzpomenu si na kamarádku, která když se vdávala podruhé, volila krémový kostýmek a klobouček s aranžovanou síťkou přes oči. Když jsem ji výběr chválila, pronesla: no přeci ze sebe nebudu dělat diblíka v načančaným tylu… ;)

Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 06:46

Přesně to měla nevěsta, která se vdávala po mé sestře: zralá čtyřicátnice se skvělou postavou a vzezřením zkušené servírky: přiléhavý kostýmek s vysokým rozparkem a klobouček se závojíčkem. Žádné snahy o panenskost: prostě krásná, zkušená ženská, která si manželství zjevně užije. A právě tak užije i kostým k slavnostnějším příležitostem.

kurzatko
230 příspěvků 27.11.12 12:41

Jednou jsem seděla v restauraci vedle stolu novomanželů a „panna nevěsta“ měla na sobě přesně tuhle šlehačku a závoj, který akorát zakrýval vrásky pokročilého věku. Doufám, že to byla její první svatba a že si tím splnila tužbu „vypadat jako princezna“, protože to v jejím věku vypadalo drobet komicky.

dagur
283 příspěvků 29.11.12 21:27

Obávám se, že je to někdy začarovaný kruh - půjčovny nabízejí to, co si myslí, že se nevěstám líbí a nevěsty nevidíce nic jiného, než co půjčovny nabízejí, bero to, co je…

Grete
800 příspěvků 25.11.12 22:07

První šaty z Nového Města nad Metují (s károvanou sukní s kytičkama či čím) mi přijdou jako docela vkusné řešení pro někoho, kdo inklinuje k princeznovskému stylu. Zbytek je nedobrý.
U těch jediných jednoduchých šatů je škoda toho hnědého klínku v živůtku, kterej je podle mě zabil.

Eila
166 příspěvků 25.11.12 22:14

Půjčovny jsou fakt tristní. Loni na jaře, když jsem šaty vybírala, jsem po první návštěvě v salónu přijela domů s brekem, že se vdávat nebudu, protože ve všem vypadám jak kombajn. Bez okolků mi cpali malé šaty se šněrováním, že to jsou univerzální velikosti a záleží, jak se to utáhne… Tzv. modely „psí ouška“ byly loni ohromě moderní (4. fotka) a cpali mě do nich všude. Fotky v katalozích svatebních šatů jsou přejeté fotoshopem snad ze všech fotek nejvíc, protože ty holky mají nohy o půl metru delší než obvykle a o ostatních proporcích ani nemluvě. Největší průser je, že jsem tu hrůzu samozřejmě v zrcadle viděla, ale chápu, že slabší povahy pod naléháním obsluhy a dojatých maminek, kterým se právě ty obludnosti nejvíc líbí, podlehnou.

Mayim
401 příspěvků 25.11.12 22:37

Ty poslední šaty by se mi docela líbily… jen by ze mě asi spadly, protože do toho korzetu bych ani při nejlepší vůli neměla co nacpat (od pasu nahoru jsem opačný extrém).

Rabbit-Heart
644 příspěvků 25.11.12 22:39

Poslední fotka je určitě olomoucká Caxa. Připomíná mi to, jak jsem tam nedávno vybírala šaty s jednou rodinnou příslušnicí a jen s nasazením všech sil jsem ji přesvědčila, že náušnice s náhrdelníkem, korunka, perličky do vlasů a korálky vyšívaný živůtek na šatech už je FAKT hodně… A taky si vzpomínám, jak jsem chodila kolem těch štendrů se šatama a ani jedny jediné se mi nelíbily. Jestli se někdy vdám, přísahám, že to bude na louce v letních šatech a se sedmikráskama na hlavě, fakt…

Silvie.M
57 příspěvků 25.11.12 22:51

No tak Caxa je fakt na zbliti se, velebnosti.. To byl hnus všech hnusů..

jackdaw007
368 příspěvků 25.11.12 23:25

Já mám v ntb luxusní fotku jedné z největších tragédií v Caxe i s krajkovýma bílýma hnuskozačkama do špice. Když mi je nabídla ke zkoušení, neodolala jsem. Je to pecka, doufám, že mi nikdy nikdo neukradne noťas a nebudu kolovat po netu a neskončím tady jako ta nejvíc magor nevěsta.

Caxa opravdu opravdu ne. Šaty jsou šedivé, ucourané, mizerné střihy. A jedné mojí kámošce půjčili šaty plné fleků a úplně zažloutlé. Jasně, když si je zkoušela na jaře, byly nové, když je pak vyzvedávala v srpnu, hnus velebnosti.

Atlacoya
2790 příspěvků 25.11.12 23:44

Přesně proto půjčovnám nefandím. Ceny jsou dost vysoké a pokud je zamlouváte pár měsíců dopředu, nedá se říct, v jakém stavu vám je předchozí nevěsty nechají.

atrix
483 příspěvků 28.11.12 02:19

Taky nechápu, proč se půjčovny tak hystericky brání něčemu jednoduchému - viz:
http://www.1st-weddingdresses.com/…resses-2.jpg

nebo když už teda krajka, tak nějak takto:
http://www.1st-weddingdresses.com/…resses-5.jpg

nebo takto:
http://www.ofweddingdress.net/…40-best.html

Chápu, že chtějí vyjít vstříc žadatelkám o „šlehačku“, ale přece nejsou všechny nevěsty tak nesoudné, aby na sebe ve svůj den „D“ pověsily něco tak zrůdného, jako tu prezentovala na fotkách Ada…

Příspěvek upraven 28.11.12 v 02:20

Ziriath
46 příspěvků 26.11.12 02:53

Ty fotky u značky Pronovia jsou nářez. Autor fotomanipulací se asi zapomněl a začal tvořit nějakou fantasy rasu, která má na výšku deset výšek hlavy a délku nohou téměř dvojnásobnou. A co teprve ty pozice, které svědčí o vykloubeném rameni. Vždyť je to nechutnýýý…

bestia
2300 příspěvků 25.11.12 23:03

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:35

Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 06:49

Protože prostě jsou z šunťácké umělé hmoty, vyrobené z odpadu ropy někde v Číně, ušité rovněž čínskými otrokyněmi. Ale my si to hrdě oblečeme na (možná) nejvýznamnější den svého života.

Ziriath
46 příspěvků 25.11.12 23:03
Koráb

A kotě zaražené do boty :D výborně :D

Dahllie
2222 příspěvků 25.11.12 23:08

Také bych chtěla být princeznou, ne že ne. Ale představuji si to nějak takhle
http://www.apesy.com/…es-p8032.jpg
http://mymarried.com/…ssleeves.jpg

A že neexistují možnosti pro plus size? Já bych řekla, že jo. I když asi těžko v českých půjčovnách.

http://www.9lover.com/…065359_1.jpg
http://www.bride.ca/…ng-dress.jpg
http://www.21gowedding.com/…ses-1003.jpg

yako
3225 příspěvků 25.11.12 23:29

Ona ta bílá barva sama o sobě má grády…

Henri1
30 příspěvků 25.11.12 23:48

Leda si nechat šít. Obvykle se plánuje s předstihem, takže než objíždět půjčovny, raději švadlenu.

Charivari
1 příspěvek 26.11.12 09:32

Ty třetí jsou nádherný!

Memento
2 příspěvky 26.11.12 13:16

Vím o dobré půjčovně v Táboře u Intersparu. Kamarádka tam jela pro velké šaty úplně zoufalá až z Prahy a nelitovala.

ad. Adéla
172 příspěvků 26.11.12 18:16

Mě se nejvíc líbí ty 4. :)

mimi55
36 příspěvků 26.11.12 19:23

Ty na druhém obrázku jsou nejhezčí, mají moc pěkně vyřešený živůtek, prodlužuje postavu a celkově zeštíhluje. To je sakra rozdíl, oproti těm krabicím s korzetem.

Zaru
1 příspěvek 29.11.12 20:06
Půjčovna je zlo

Vůbec jsem netoužila po princeznovských šatech, k naší malé svatbě by se to ani nehodilo. Z půjčoven mám husí kůži, i ty sebekrásnější šaty mi tam připadají umělohmotné, tuctové, divadelní a neosobní. Taky jsem trochu plus - size (resp, velikost 42) a ne příliš vysoká (166), dlouhé šaty by mě ještě přisrazily. Šaty ke kolenům byly ideální. Měla jsem představu malého retra (na svatbě nám hrála hudba z filmu Kristián a celé to bylo trochu retro), a to, co jsem chtěla, jsem našla v 1-2-3 (www.1-2-3.fr) v Palladiu - během polední pauzy. Hned jsem je koupila. Šaty měly na sobě malé puntíčky a bolerko téže značky, nebo spíš kabátek, se mi k nim stylově vysloveně hodilo) a klobouček mi na míru dělala kamarádka Jane Bond (www. janebond. cz) Byla jsem maximálně spokojená a cítila jsem se civilně, přirozeně, skvěle. Ale je to otázka vkusu i odvahy nedržet se zcela tradic. I moje moderní máma byla nejdřív zklamaná, když jsem řekla, že dlouhé šaty čekat nemá…ale já mám tu nejlepší zkušenost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.12 23:24

Díky za zajímavý článek. Popravdě jako kluk se v tomhle moc nevyznám a tak bych uvítal, kdyby někdo mohl sesumírovat kromě kritiky jak to nemá vypadat taky článek o tom, jak by to mělo vypadat, jaké jsou možnosti apod. Minimálně inspirativně jako je to v komentářích tady. Ne že bych si někdy pro sebe svatební šaty vybíral :D ale nerad bych zůstal u dotazu „které“ v budoucnu pak koukat jako péro z gauče a tvářit se: „Mě to je fuk, tobě budou slušet všechny zlato“ :D

Khajka
506 příspěvků 25.11.12 23:49

Není to sice úplně vyčerpávající, ale myslím, že pro začtek dobré ;-)

Atlacoya
2790 příspěvků 25.11.12 23:49
Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 06:52

Nebojte, ženich má šaty vidět poprvé, až když mu nevěstu přivedou, nosí to smůlu. Pokud na to ta vaše nebude věřit, můžete předstírat, že vy ano - vyhnete se aspoň části neskutečného předsvatebního kolotoče.

Evee
20 příspěvků 25.11.12 23:35

Ja by som si poprosila link na tie šaty, čo sa spomínajú v úvode článku. Predsa len, tiež sa chcem zasmiať :)

tibby
2 příspěvky 25.11.12 23:37

Souhlasim, ze je to sileny…A ne ze bych se chystala na svatbu, ale bylo by fajn, kdyby tady pribyl clanek, jak spravne a podle ceho vybirat svatebni saty:)

Khajka
506 příspěvků 25.11.12 23:50

Posílal jsem už Maravelovi, ale stačí jen hledat na MP ;-) http://www.modnipeklo.cz/…-devatero-2/

Sunny.69
4 příspěvky 25.11.12 23:39

Moc hezká sbírka kýčů. A ta poslední (asi už) mladá paní mě rozesmála.. Jak je do těch šatů naražená :D.. Vždyt to přece musí v podpaží pěkně bolet!

Mylady2
12413 příspěvků 25.11.12 23:40

:-) ano není to pěkné, holky prostě nemají asi jiné možnosti. Připomíná mi to šaty Adély na ples…
Já si šaty nejspíše zakoupím…nejlépe v US.

beruska9
44 příspěvků 26.11.12 02:32

Jak nemaji jine moznosti? Existuji svadleny, daji se koupit pres inzerat, pres aukro, ebay…uz snad nezijeme v dobe, kdy nemame na vyber…a ani neni nutne jezdit do juesej ;-)
Ja treba mela docela jednoduche saty koupene od pani, ktera si je nechala usit. Chtely mensi upravu ale stejne me staly min nez z lecktere pujcovny a zamilovala jsem si je na prvni pohled :-D

Nasla jsem foto, sice nejsou videt cele, ale lepsi ted nemam…jsou teda docela „bezne,“ ale aspon bez slehacky…a poverciva nejsem ;) Bolerko proto, ze byl listopad…

Příspěvek upraven 28.11.12 v 09:57

Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 06:53

To je pravda - a kdybych si nechala šaty ušít z hedvábím, vyjde to levněji.

Dezidera
21 příspěvků 3.12.12 20:57

Šaty vám moc slušely! Osobně myslím, že bolerko není vždycky špatně a ten omluvný tón ve vašem příspěvku vůbec není nutný. Problém bolerka je, že sluší většinou jen štíhlým nevěstám s útlými rameny (ovšem existují samozřejmě výjimky…:-)).

katkarinka
1255 příspěvků 25.11.12 23:48

Achm vdaka tomuto clanku som sa ja - wedding hater isla po dlhom case opät pozriet na Green Wedding Shoes

atrix
483 příspěvků 28.11.12 02:36

Našla jsem tam moc půvabnou nevěstu:
http://cdn.greenweddingshoes.com/…ding-132.jpg

pinacolada
29 příspěvků 25.11.12 23:53

Mně se ta „ježatá“ sukně celkem líbí, pokud není obr široká a moc načančaná. Nevěsta na 5. fotce se mi v nich líbí, ta pod ní už ne. Vypadá to určitě líp jak šlehačka nebo šaty s obručí.

Henri1
30 příspěvků 25.11.12 23:56

http://ruffledblog.com/

Velmi obsáhlé album skvělého fotografa. Inspirace pro svatby moderní i klasické, někdy až avantgardní, ale zábava a pokoukání na dlouho.

rionka
27 příspěvků 26.11.12 14:22
Ruffled :)

Díky. Jedno z mých nejoblíbenějších fotoalb je tady:
http://ruffledblog.com/…unk-wedding/
Má to korzet (reálný korzet, stahovací, s kosticemi) i nadýchanou sukni, hromadu lidí, koberce i kytičky. Pro někoho možná přeplácané, pro mě je to nádherné.
S příklady v článku nelze srovnávat. Za ideální outfit na svatbu tedy považuji stále korzet a dlouhou bílou sukni :)

Oveeec
2820 příspěvků 26.11.12 23:36

Přesně! Obyčejný hladký šaty si přece jenom můžu vzít při víc příležitostech, bohatou bílou sukni už míň. Svatba se prostě s krásnou velikou sukní pro mě pojí odjakživa a korzet (pořádnej) jakbysmet:)

kurzatko
230 příspěvků 27.11.12 12:50

Mně se třeba korzet (opravdový korzet) na ženských líbí. Jenže přecijen je potřeba na něj mít postavu - nenechám se uchlácholit řečmi, že korzet udělá dokonalé tvary z čehokoliv. Když mám nejen plochý, ale i kostnatý hrudník a ramena, tak to prostě vypadat dobře nebude. Takže bohužel musím volit „obyčejné šaty“, ve kterých ale budu vypadat aspoň trochu k světu.

PtH
2 příspěvky 25.11.12 23:57

Já osobně nemůžu pochopit, proč chce být nevěsta na své svatbě, což beru jako rodinnou událost, sexy. Sexy chci být v soukromí před svým mužem a snad ne před babičkami, tetičkami a celým širým příbuzenstvem. Nedávno jsem dokonce na beremese viděla navěstu vyfocenou na hromadné fotce svatebčanů, jak předvádí podvazky se zdviženou sukní a jen tak ze zběžného prolistování se mi zdá, že focení spodního prádla nevěsty není nijak neobvyklé. Je svatba příležitost ukázat se jako sexy dračice? Ehm.. Mně to přišlo skoro až uchylný („Máňo, ukaž dědovi ty kalhotky, on to ještě neviděl“).

bára.brněnská
610 příspěvků 26.11.12 00:15

Myslím, že za tím bude podobná psychologie jako u těch, kteří si coby vrchol rodinné oslavy nachystají obdarování oslavence salámistou nebo kozodortem.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 00:16

Atlacoya
2790 příspěvků 26.11.12 00:24

Mně taky přijde zvláštní, že se nevěsta mermomocí snaží proměnit v někoho jiného. To už si může koupit fotoalbum někoho jiného, když se na vlastních fotkách stejně nepozná. Vycházím z komentářů typu „Já sice vždycky nosím brýle, ale na svatbu si poprvé v životě vezmu čočky, protože co bych to byla za nevěstu s brýlemi.“ Já teda brýle nosím pořád a bez nich to tak nějak nejsem já. Případně: „Já se normálně líčím úplně jinak, rtěnku mám podruhé v životě, ale na svatbu ji mít musím!!!” Aby ji vůbec ženich u oltáře poznal.

beruska9
44 příspěvků 26.11.12 02:44

Tak bryle-nebryle mozna, ale s tou promenou a licenim - svatba (predpokladam klasickou s rodinou atd) je spolecenska udalist a k tomu patri urcite obleceni a liceni…navic snad kazda nevesta predpoklada, ze to bude jedinecna udalost v jejim zivote, tak asi nechce vypadat stejne, jako kdyz jde do prace. To, ze to ma byt s vkusem je samozrejme vec jina ;-)

Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 07:02

Souhlasím, taky jsem četla názor: „o své svatbě chci být někdo jiný.“ To je naprostý omyl. Právě o své svatbě to mám být , kdo slibuje lásku, úctu a věrnost, v dobrém i zlém, dokud nás smrt nerozloučí. Svatba není vkročení do jakési proměny, kdy všechno bude to pravé a nádherné, růže pokvetou, ptáčci pozpívají. Naopak, manželství je vykročit ze snů a plánů k jejich realizaci. Esteticky to pak dopadá tak, že se nešťastná holka nechá zmaškařit lhostejnou kadeřnicí do neslušivého, neosobního účesu a nacpe se do mizerných, otahaných čínských hadrů. A ženich v krajním případě, jako v Zoščenkově povídce, si pak není jistý, kterou z těch nepovědomých, okrášlených ženštin si vlastně vzal

Sapechova
41 příspěvků 26.11.12 08:20
Líčení

Já teda za sebe to líčení nezavrhuju. Sama se normálně nelíčím vůbec a na fotkách rozhodně nevypadám jako já. Když mě napajcuje (ano, napajcuje!) kosmetička na průkaz nebo právě na svatbu, tak mi to vždycky vyjde tak, že vypadám jako já a dobře. S brýlema bych to viděla tak, že pokud je nevěsta nosí prakticky od narození, tak proč by je měla odkládat, pakliže jde o model tzv. za volant, tak bych je tam zase necpala.

Karin
3948 příspěvků 27.11.12 11:09

Nemyslím si, že by se nevěsta snažila proměnit v někoho jiného, pokud si místo brýlí vezme čočky a rozhodne se pro jiné líčení. Nevěsta chce přirozeně ve svůj svatební den vypadat výjimečně, ne jako každý jiný den. Proto si nevezme to, v čem běžně chodí do práce, proto si místo svého obvyklého culíku nechá udělat slavnostní účes, proto se nenalíčí jako ve všední den a třeba proto taky nechce mít brýle, které nosí pořád… ne proto, aby byla někdo jiný, ale proto, aby vypadala jinak (lépe) než ve všední den. Pokud běžně jen nahodí řasenku a jelení lůj, proč by se ve svatební den nemohla nechat nalíčit i rtěnkou nebo očními stíny? Já za tím nevidím snahu být někým jiným, ale prostě jenom přirozenou touhu být výjimečně krásnou nevěstou. To snad chce každá. To, jak to dopadne v reálu, je jiná věc… :D

KajčaLiška
190 příspěvků 26.11.12 00:16

Moje favoritky

Mahtiel
443 příspěvků 27.11.12 10:28

Taky si představuju nějaký červený prvek v kombinaci s krajkou :) Moc pěkné :)

crržka
1 příspěvek 26.11.12 00:53

A já se taky přidám… hledala jsem dlouho předlouho a až tyhle mi padly do oka…a tak šikovná maminka spíchla a byla jsem spokojená :) http://www.webareal.cz/…bni-saty-602

Dadumilka
13 příspěvků 29.11.12 22:38

Nic víc než mrtvá nevěsta Tima Burtona…

cokoladova
26 příspěvků 26.11.12 00:59

Tak rozhodne nesouhlasim s tvrzenim ze nabidka prazskych pujcoven je slaba, je jich tady mraky a maji ruzne saty ne jenom slehacky. Vyjmenovala bych tady hned par salonu ale nebudu delat nikomu reklamu, staci googlit a pak to obejit. Taky nechapu ze nektere holky cekaji ze za par korun si pujci versaceho nebo co. Kdyz chcete levne saty tak si dejte usit. Taky jsem videla par salonu kde byly saty zasle a nevycistene poradne, ale z takoveho salonu jsem hned odesla.
Jo a stejne si myslim ze mlada stihla holka si muze dovolit bile saty s velkou sukni, proc ne? Samozrejme vse s mirou, nektere saty v clanku by se hodili tak mozna na karneval. Horsi je kdyz neveste tahne na 40 a chce byt za mladou princeznu…tady se treba zamyslet nad tim jaka svatba to bude, kdyz je to posezeni 20 lidi v restauraci tak brat si plesove saty je divne, stejne jako mit na vetsi luxusnejsi svatbe obycejne bile saticky.

Lenka89
2 příspěvky 26.11.12 01:12

Velmi trefný článek. 6.10. 2012 se mi vdávala kamarádka a já si dovolím vám poslat její šaty, které sladila s malou družičkou :) Myslím si, že tyto šaty byly vkusné, přiměřeně zdobené a jde to i bez šlehačky. Jen to chce pořádnou trpělivost při výběru. https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/…218522_n.jpg (poslední foto je jen momentka)

Příspěvek upraven 26.11.12 v 01:30

Bartesva
92 příspěvků 26.11.12 01:52

Moc hezké! A konečně nevěsta, která vybočila z řady!

Caralina
916 příspěvků 26.11.12 09:44
Nic ve zlým,

Ale tyhle šaty se mi nelíbí. Jsou sice jiný, než ostatní, ale přijdou mi infantilní.

Radmiška
7 příspěvků 26.11.12 18:34

Nezlobte se, ale mně se ty šaty taky nelíbí. Myslím, že nevěstě zbytečně škodí. Nahoře je to takové nějaké neforemné (možná by pomohly záševky) a ta kratší sukně jí zkrátila nohy. Ale jinak je styl šatů moc příjemný, jen jsou takové nějaké nedotažené.

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 01:15

@Lenka89 kamarádka je moc hezká, ale šaty bych na sebe nevzala ani kdyby mi zaplatili:-( přijde mi to jako obyčejné letní šaty s podivností na hlavě.

Lenka89
2 příspěvky 26.11.12 01:57

To úplně chápu. Tohle byla svatba konaná na Pernštejnském panství, na vesnici s mysliveckým nebo loveckým motivem, ale ne nějak kýčovitě. My tu žijeme, tak to k tomu patří. Svatba byla malá a docela střízlivá. Ona si vybírala zprvu mnohem honosnější šaty, korzetové i krajkové, ale nakonec se rozhodla to nechat takhle jednoduše. Takže rozumím, že vám zdají obyčejné, ona i svatba byla úplně obyčejná. Nicméně myslím, že je to pořád lepší, jak šlehačka.

Bartesva
92 příspěvků 26.11.12 01:54

Škoda, že vkus a jednoduchost se asi na českých svatbách nosit hned tak nebude. Co říkáte na tyhle?

Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 07:05

Krása!

DRW
2040 příspěvků 26.11.12 07:33

Kdybych se dneska vdavala, tak v necem takovem, ale protoze to bylo v roce 1990, tak to byl jednoduchy bily kostymek s plisovanou sukni ke kolenum, kabatek i sukni jsem samostatne vyuzila mnohokrat.

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 09:03

Saty jsou krasne, jednoduche. Ale na svatbu bych je ja osobne nevolila, ja bych jednou chtela byt za princeznu:) a myslim, ze to lze i bez slehacky a podobnych hruz.

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 09:50

Real. blond v 9.03: To je přesně to, co říká většina nevěst - jednoduché šaty jsou hezké, ale na svatbě chci být za princeznu!
Co to máte všichni za sny? Není lepší být v jednoduchých elegantních šatech z kvalitního materiálu, nejlépe ušitých na míru, než v onošených, mnohokrát půjčovaných šetech pochybného původu?

Malina jahodová
175 příspěvků 26.11.12 11:06

No každý má nějaké sny. Její svatba, její sny o princezně. Já se třeba vdávala v šatech kus nad kolena, nebyly bílé a původně ani zamýšlené jako svatební. A stejně chápu, že někdo chce být šlehačkovou princeznou v korzetu. Lepší není ani její představa ani ta moje.

Tvrdit v tomhle kontextu, že něco je lepší, to je jak kdybyste řekla, že čokoláda je objektivně chuťově lepší než brambůrky nebo, že orální sex je objektivně lepší než cojávímco.

atrix
483 příspěvků 28.11.12 02:46

Když se řekne „netradiční svatebky“, tak si vzpomenu na Blaženu z filmu „Slunce, seno…“ - to byly dokonalé netradiční svatební šaty a přesto velmi slušivé.

Oveeec
2820 příspěvků 26.11.12 23:40

Hlavně když řeknu, že chci bejt za princeznu, neznamená to automaticky, že budu mít hnusný otahaný šaty z uměliny. A naopak, když se chci vdávat v hladkých bílých bez ozdob, neznamená to, že nebudou vypadat jako noční košile.

Tebah
4257 příspěvků 26.11.12 09:51

Tady na ty šaty ale taky musíte být vysoká a hubená, jinak v nich budete vypadat jak buřtík.

DRW
2040 příspěvků 26.11.12 14:59

Ono jde o to, aby ty saty byly spravne usite na miru, jako burtik muzete vypadat ve vsem, no a prave malym postavam slusi vice jednoduche, nenacancane saty. Jsem-li mala a silnejsi a vezmu si velkou slehackovou sukni, tak vypadam desne, vezmu-li si jednoduche dlouohe saty dobre strizene (nic neobtahujici) budu vypadat elegantne a hezky. Je to jen uhel pohledu a zkusenosti.

kitka
9 příspěvků 26.11.12 11:50

Totální nuda…

LaalaB
787 příspěvků 26.11.12 14:11

Šaty jsou moc hezké. Jenom bych se bála, že na normální holce by vypadaly jako noční košile. Ale třeba ne.

Eye
276 příspěvků 26.11.12 19:33

Ne, vypadají jako běžné šaty. nejsou pro mě dostatečně slavnostní. jednoduchost sama o sobě mi nevadí.

edit: nechtěla jsem být hnusná, ale Laala to vyjádřila přesně: připomínají noční košili.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 19:34

Ofinovitá Áňa
171 příspěvků 27.11.12 10:11

Ty by mi nepřišly dost slavnostní možná ani na ples, natož na svatbu. působěj na mě plážově a já mám teda radši klasičtější věci než tyhle minimalismy

Merseger
38 příspěvků 26.11.12 02:25

Super článek, zasmála jsem se. Děkuju. :) jen takových víc.

Evženie
201 příspěvků 26.11.12 02:56

Ježišmarjá. Panebože. Božstva všechny, co vás lidi vzývají. MAMINKO? DĚKUJU! Za svoje svatební šaty, které jsi mi spíchla ze zbytků krajky z partiovky za 25 korun metr, které ti ve skříni ležely už osmý rok. Za ty jednoduché princesové šaty, které jsem po svatbě vyprala v pračce na čtyřicet a ještě v nich bohdá párkrát budu honit vodu, jestli nenaberu další krásná kila. Za to, že jsi mě vychovala tak, abych vyžadovala jednoduchost a klobouk byl mou největší extravaganci z celé svatby. Děkuju! (A sakra. Jestli jsem do dneška byla inkognito (že by?), tak dneska už nebudu, jestli si tohohle komentáře mamka všimne. Nu což. Jednou se to stát muselo, a mami, jsi skvělá! (Máš za čtrnáct dní ty narozeniny… tak chvilku slávy, ne? :-)

Krysík
58 příspěvků 26.11.12 07:45

Konečně to někdo řekl na plná ústa. A teď by to chtělo jenom odvážlivce, který odkaz na tenhle článek pošle na Beremese všem vdavekchtivým panenkám.
PS pro neznalé poměrů na serveru pro nevěsty:cokoli jiného než tleskací a obdivné komentáře mocný cenzor ihned maže :-)

Ladybird666
13 příspěvků 26.11.12 08:56

Hmmm, na beremku jsem se snažila dělat trochu osvětu, třeba právě odkazem na Adin článek o shitózním provedení svatebních šatů z Číny… Nikdo mě nesmazal, většina slečen se spíše ohrazovala, ale i kdyby to pomohlo jedné jediné duši, má osvěta smysl…i v tak vkusu „nepřátelském“ prostředí, jakým je beremko. ;-)

Krysík
58 příspěvků 26.11.12 09:00

Já se hecla a ten odkaz na článek tam hodila, zatím dobrý :-)

stern
41 příspěvků 26.11.12 21:25

Já jsem jedna „vdavek chtivá panenka“ a na Bereme se koukám pravidelně. Je tam stejný poměr nudy, kýče a nevkusu jako na českých ulicích a je tam samozřejmě i dávka vkusu, originality a elegance. Jen tam člověk nemůže lézt s tím úmyslem se chechtat a hledat „špeky“. Jako člověk, na kterého zčistajasna padlo zasnoubení musím otázku šatů nějak řešit. Takže zrovna beremese mi káplo do noty. Našla jsem tam odkazy na originální salony, na paní, co šije boty na míru, spoustu tipů na dekorace a tu nastávající nevěstu, která si sama šije šaty (a vyrábí dekorace, aranžuje kytice, háčkuje bačkůrky, vyšívá monogramy na ramínka…) a dokumentuje to pozoruji pravidelně. Je zručná, pečlivá a trpělivá. Možná nebude mít šaty jako z katalogu, ale budou naprosto originální. Už jen fakt, že nebudou z půjčovny se originalita sama.
P. S. žádné obdivné a tleskající komentáře nepíšu a nikdo mi nic nesmazal ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 07:53
toto je prave peklo

Na beremese.cz je lepsia pekelna tema a sice „Asapbay a cínski predajcovia siat“ (linka z mojasvadba.sk - slovenský sesterský server) http://www.mojasvadba.sk/…ti-a-nazory/

Ako uz len to je hanba a peklo, za rovnaku cenu za aku by si nevesty pozicali pekne saty si davaju sit „na mieru“ lacne napodobeniny v Cine a este sa tym aj chvalia a navzajom si obdivuju tie vytvory a huba ich neboli prehlasit ze je to krajsie ako original… ufff…

vevero
30 příspěvků 26.11.12 08:01

Ado, nechystáte článek i o této výstavě?
http://www.spilberk.cz/index.php?…
Ještě jsem si všimla doprovodné výstavy Hostem na svatbě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 08:13

Me nejvc pobavila nevesta, ktera se fotila v loznici a vedle ni lezely na vesaku manzelovy kostkovany trenky:D
jinak jestli se ja nekdy vdam, tak to bude po propareny noci v las vegas… a tam to hodlam sfouknout v dzinach a tricku, takze takovyhle starosti nemam:))

elora
5 příspěvků 28.11.12 12:08
trenky

Pri cteni vaseho prispevku jsem si vzpomnela na tuto fotku:http://img24.eu/h-jo1lrz95.jpg .. myslim, ze oproti tomu jsou trenky na raminku cudne :D :D

Příspěvek upraven 28.11.12 v 12:10

malakaja
349 příspěvků 4.12.12 23:42

No to je odporný

Atrofie
741 příspěvků 26.11.12 08:32

Masakr…šlehačka ze spreje a lesklý satén, pro mě nevermore kombinace…já věděla, proč do půjčovny ani čumák nestrčit a nechat si šaty na svatbu ušít…navíc jsem byla v sedmém měsíci :-) a jen jsem si představila, jak bych v těchto róbách vypadala, tak už mi bylo do smíchu… a celá ta svatební paráda mě nakonec přišla na pouhé 2000,– ;-)

maram
7 příspěvků 26.11.12 08:52
moje šaty L

Takhle vypadaly moje šaty před 10 lety - velikost L a zajímá mě co vy na ně a opravdu kriticky - postoj je strašný, ale lepší, kde by byly šaty vidět, jsem nenašla.

Krysík
58 příspěvků 26.11.12 09:08

Šaty jako takové hodnotit nebudu, ona ta móda okolo roku 2000 byla prostě taková. Ale nekouká vám půl poprsí a nemáte v živůtku napasouvanou michelinku, vypadáte něžně, takže podle mého mínění to peklo není.

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 09:12

Souhlas - vypadate nezne:) vubec bych nerekla, ze jde o vel L (ikdyz to je dnes relativni), saty Vam krasne sedi. Muj styl to neni, ale pred 10 lety jsem vidivala pred nasi mestskou radnici daleko DALEKO vetsi hruzy:)

Parwi Nawari
353 příspěvků 26.11.12 09:04

To je zase panoptikum. Myslela jsem, že nic horšího už nemůže přijít, dokud jsem nenajela na šaty z Nového Města nad Metují. Ta první prošívaná sukně s přišitými cancoury vypadá jako čalounění kanape, rozteklé dorty jsou průšvih sám o sobě. Kdo si to na sebe může dobrovolně dát, navíc za tu cenu? V podobných šatech se naštěstí vdávat nebudu, moje představa je úplně jiná:)

La_Crime
601 příspěvků 26.11.12 09:13

Sice mám do svatby ještě kopec času, ale odmítám věřit tomu, že je nabídka svatebních šatů ve zdejších půjčovnách tak zlá, že ten, kdo opravdu hledá, nenajde. Kdo nemá vkus nebo nevidí, že je v tom narvaný jak tlačenka, tomu nepomůže, ani kdyby kolem něj bylo hezkých a vkusných šatů milion. A mimochodem, neříkám, že je to můj styl, ale nemyslím si, že by všechny šaty, které jsou tady označeny za vrchol módního analfabetismu, byly úplně špatné.:)

mrs.baez
8 příspěvků 26.11.12 11:00

Myslím, že problém je zčásti také v přístupu personálu, který tomu v mnoha případech nerozumí a vkus asi taky nemá. Prostě to nejsou profesionálky. Já nemám zkušenost s půjčováním svatebních šatů, ty jsem si koupila, ale jednou jsem si chtěla půjčit nějaké dlouhé šaty na ples… To, co se mi snažily vnutit, bylo naprosto příšerné a navíc ten přístup a cena…hodně rychle jsem utekla a investovala do vlastních šatů, abych do půjčovny už nemusela.

MP Vera
265 příspěvků 26.11.12 09:26

Šaty klasický děs, ale co mě znechucuje stejnou měrou jsou interiéry většiny půjčoven (nebo alespoň to co je z nich na fotkách vidět, o zbytku si nedělám iluze). Na druhou stranu - obsah i forma jsou v souladu, takže pak člověk není překvapenej.

zajacik
2 příspěvky 26.11.12 19:42

Tak s tymi interierami mas pravdu, nic neodradi cloveka viac ako zanedbany interier spred 20 rokov alebo gyc…ako tak pozeram celkom by aj usiel salon na poslednej fotke ale ani to nie je nejake terno..

PavlinkaK
96 příspěvků 26.11.12 09:41

Chacha, kotě zaražené do boty :-))

zapbebe
307 příspěvků 26.11.12 09:52

Tak já před 5 lety obešla 13 půjčoven. Zčásti v Praze, zčásti v okolí mého rodného města. Hned „zážitek“ v první půjčovně byl k nezaplacení. Probíhalo to stylem „hm, jste malá, takže vám dáme tuhle sukni, spodnici se širokým kruhem, sukni v pase zahrneme, stáhneme to korzetem, moc vám to sluší, zálohu zaplatíte hned?“.
Naštěstí jsem s sebou měla budoucího manžela, což je vcelku kritický člověk s dobrým vkusem, rovnou zavrhoval v podstatě všechny šaty bez ramínek. Vybírali jsme hodně dlouho, ale nakonec se podařilo najít jednoduché (!) šaty se širšími ramínky (!) bez milionu kanýrů a ozdob (!), které mi seděly, jak kdyby byly šité na míru (!) - prostě asi zázrak nebo co.
Už několik lidí mi řeklo, že tak hezké šaty od té doby neviděli - a to docela potěší.

EDIT: to neměla být reakce na kotě zaražené do boty :o))

Příspěvek upraven 26.11.12 v 09:53

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 09:46

Souhlasím s @La_Crime …nabídka v půjčovnách určitě není tak ohavná jak se tu prezentuje! Já třeba kdybych si chtěla půjčit tak se asi ohlížím po značce La sposa… Vcelku kvalita za dobrý peníz.
Kdo má vkus najde a kdo má i dobrou figuru ude vypadat výborně i v šatech s velmi velkou sukní…

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 09:56

@Linie tak já například jako všechny chci být za princeznu…
A nikdy by mě nenapadlo si vzít jednoduché elegantní šaty z kvalitního materiálu.
Koupím si nádherné šaty z kvalitního materialu, ale rozhodně nebudou vypadat jako Ty, co tady považujete za jednoduchost;-)

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 10:09

Doporučuji tedy prohlédnout si kolekce libanonských návrhářů - snové modely, úžasné materiály, zdobení… Připravte si tak půl milionu, možná i víc.

katango
1356 příspěvků 26.11.12 10:14

Bingo!

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 10:26

@Linie ale no tak… :-) budou mi stačit levnější. Není třeba utrácet… Myslím, že do 300tis se dají najít krásné šaty.
Vidím že máte obrovský přehled…Shady z kuwajtu taky pod 0,5mio nejde?
Zuhair začíná na cca 180tis;-)

Příspěvek upraven 26.11.12 v 10:38


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 10:26

@La_Crime Já jsem před svatbou obešla v Olomouci tři půjčovny. Jména už si nepamatuji. V jedné - děs běs (sídlila někde v okolí vědecké knihovny), ve druhé (tuším ulice Dobrovského) bych si stoprocentně vybrala, ale půjčovné bylo moc drahé. Nakonec jsem si půjčila šaty z půjčovny v Prioru a byla jsem docela spokojená. Na druhou stranu dvě mé kamarádky si objednaly svatební šaty přes internet, měly je asi tak pětkrát levnější než já a moc jim slušely.

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 10:36

@Linie kazdy ma jine predstavy a jine moznosti (finance, sikovna svadlena, dostupny material,..). Ja si JEDNOU saty nechci pujcovat, chci aby byly site na mne (nebo alespon upravovane pro mou postavu). Pokud je pro Vas priorita mit jednoduche saty z kvalitniho materialu, ok, urcite v nich budete nadherna nevesta. Ja mam predstavu jinou a nenecham si ji vymluvit jen proto, ze dnes je desne „in“ neco uplne jineho.. Predpokladam, ze se budu vdavat jen 1× za zivot (nebo v to alespon uprimne verim), takze chci, aby to bylo jen a pouze podle mych predstav, nic vic nic min:) a jak uz tu padlo-nemusi to byt saty za pul milionu, pred par mesici jsem byla na primo pohadkove svatbe, nevesta mela uchvatne saty a staly okolo 30tis plus minus.

majuss
96 příspěvků 26.11.12 10:40

Ja mám z toho taký pocit, že väčšinou chcú byť za princezné so širokými šľahačkovými sukňami a prezdobeným korzetom tie, ktoré mali v bežný deň šaty oblečené tak dvakrát za celý život a to vie dopadnúť celkom nepekne, často práve tou nevysvetliteľnou stratou súdnosti. neviem teda, ja sa ako princezná cítim takpovediac celé leto (zas nie žeby som nosila dlhé róby :D) a na svadbe to bude už len taký jemný upgrade v bielej a ako tak pozerám, tak asi si dám raz svadobné radšej ušiť :) inak myslela som si, že po minuloročnej kráľovskej svadbe budem vidieť menej šľahačiek na nevestách, ale tak bohužiaľ.

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 10:45

Máte pravdu, nejzdobenější šaty chtějí ta děvčata, která normálně nosí tričko a kalhoty, v létě kraťasy.

Sibyla
2646 příspěvků 26.11.12 20:50

A právě proto dopadají tak nešťastně (však se to v jednom starším článku psalo): zvyklá na džíny je okouzlená pohledem do zrcadla a přehlédne chyby.

Dorenika
464 příspěvků 26.11.12 10:46

http://www.trudysbrides.com/…s-PRIMOR.jpg

aj ja by som chcela byt ako princezna, to urcite ale pre mna su idealne saty s „korzetom“ po pas a odtial sukna je mi tiez jasne ze by napr tieto saty nevyzerali na mne ako na obrazku ale zas niesom az taka nizka (175cm) tak ak budem mat postavu ako teraz tak si dam podobne usit :)

Příspěvek upraven 26.11.12 v 10:47


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 12:14

Ručím za to, že na vás by ty šaty nevypadaly jako na obrázku, a to zejména proto, že ona modelka je na rozdíl od vás obludné monstrum měřící na výšku nejméně 250 cm (pozorně zhlédněte její proporce, zejména předpokládanou délku nohou).

Dorenika
464 příspěvků 26.11.12 12:18

Ano ja o tom viem ze sa tie saty upravuju aby vyzerali na obrazku co najlepsie a vsimla som si aj to ale by modelka musela mat dlhe nohy..lenze si aj tak myslim ze ten strih by sa mi hodil pretoze mam chudy pas a ruky a prsia tiez nejsu najhorsie no a to pod nim je predsa len lepsie zakrit suknou :)

plantae25
13 příspěvků 27.11.12 20:25

Troufam si oponovat, je docela dost dobre mozne, ze ona modelka je i mnohem mensi.ono modelky, ktere foti vetsinoou byvaji celkem male oproti 180cm standartu. a to proto, ze je to fotka a tam je to jedno, protoze to nejde poznat. a prijde vam 175cm malo???

Dorenika
464 příspěvků 27.11.12 20:28

175 mi pride tak akurat ale vedela by som si samu seba predstavit aj chlp vyssiu, preco?

plantae25
13 příspěvků 27.11.12 20:44

Jej, ono to byla odpoved na to nad vami…a je to spise takova recnicka otazka, protoze komentar vyse zni jako kdyby dama chtela rici, ze jste malinka i metrem70

quest
19 příspěvků 29.11.12 21:05

Ta modelka musí stát na židli, aby to mohlo vypadat tahle:/

Příspěvek upraven 29.11.12 v 23:12

anolin
1 příspěvek 26.11.12 20:11

Tak já můžu říct, že zrovna tyto šaty vypadají ve skutečnosti mnohem LÉPE než na obrázku! Kamarádka se v nich vdávala zrovna tohle léto a byly opravdu nádherné. Rozdíl však je v tom, že zatímco Pronovias šije krásné, kvalitní a slušivé šaty (což je poznat i na ceně:/), tak v „obyčejných“ půjčovnách většinou vykupují vyřazené šaty z německých půjčoven apod. šité z „šusťáku“ :) Opravdu jsem neviděla špatné šaty od Pronoviasu.. Samozřejmě, že ale musí mít nevěsta soudnost a nenarvat se do princeznovských šatů s 80kg :) Ale sehnat hezké svatební šaty si myslím, že není problém..

Dorenika
464 příspěvků 27.11.12 20:28

Ja myslim ze by som si na tie saty od pronovias bud nasetrila (vydavam salen raz, snad):D alebo by som si ich nechala ucit tak uvidime ako to pojde

atrix
483 příspěvků 28.11.12 03:01

Jak jsem se tak dívala na tu fotku, tak i když bych si představila tu sukni cca o 1/4 kratší, aby to odpovídalo normální postavě, tak pořád ty šaty vypadají velmi dobře. S výškou 175cm nevidím vůbec žádný problém tyhle šaty mít a vypadat v nich jako princezna.

elora
5 příspěvků 28.11.12 12:13

Tyhle saty jsem si zkousela pred dvema tydny.. Hodne jsem po nich touzila, ale vzhledem k tomu, ze jsem ted 4 mesice po porodu a jeste ne uplne na sve vaze, vypadala jsem v nich dost tluste.. ten korzet s perim se hodi na opravdu drobnou postavu..

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 10:48

@Dorenika krasne!

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 10:58

@Dorenika to budete pěkná nevěsta;-)

Alterations
753 příspěvků 26.11.12 11:03
Korzety

Šaty s korzetem mi připadají na jakoukoliv svatbu naprosto nevhodné! Nehledě na to, že kreace skoro nikomu nesedí, svatby se odehrávají ve dne a velká večerní tolaleta v té době postrádá smyslu. Ať se vám to líbí nebo ne, nevěsta nemá vypadat sexy, ale cudně a snad dokonce i skromně! Je směšné jak pobíhají v zimě v létě venku v korzetech, přičemž zbytek svatebčanů jsou skromné maminky babičky a tetičky vyšňořené podle možností. Naprosto ideální svatební šaty jsou k vidění na vévodkyni z Windsoru paní Simpsononé. Případně se podívejte na svatbu syna Johna Kennedyho, pokud je svatba v létě.

Myslím, že je namístě, když se maturantky nebo frekventantky tanečních kurzů vyřádí v těch nejšílenějších kreacích, ale svatby by měly být o něčem jiném. Rodina by měla působit jako celek a měla by z ní a z každého jejího člena vyzařovat zodpovědnost, kterou na sebe bere.

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 11:33

Svatební šaty jsou čím dál odhalenější, ještě zhruba před 20.lety byly většinou ke krku nebo jen s malým výstřihem. Od té doby se výstřih stále snižuje až po „prsa ven“. Před pár lety byly i korzety průhledné, jen s trochou krajky přes prsa.
S tím, že většina návrhářů navrhuje šaty s korzetem, nic nenaděláme. Zřejmě to vyhovuje většinovému vkusu. Ovšem již se začínají objevovat modely - na svatebních i na běžné nošení - šaty ke krku nebo s decentním výstřihem. Projděte si poslední kolekce.

ilčina
3 příspěvky 26.11.12 12:04

Souhlasím! Nechápu dost dobře myšlenkové pochody nejen dívek, ale i žen vstupujících do manželství, v oblasti oděvu, samozřejmě. Po éře oblečků co dům dá, máme éru šlehaček. Nic proti, chápu, že se někdo chce alespoň 1× za život tzv. luxusně nastrojit, ale…
Svatba by měla být sourodá pro rodinu. Je hrozné, když nevěsta pochoduje ve šlehačce, měří pod 1,6m ( trpaslíkovský efekt) a doprovod budí dojem náhodného setkání cestou z práce… Už jsem viděla i takovou „drobnost“, když kolegyně z práce přišli na svatbu s darem a blahopřáním od kolegů v džínách a tričku o číslo menším, jak velí móda. Další problém vidím ve skutečnosti, že děvčata chodí převážně v džínách, kalhotech, keckách a prostě neumí oděvy tohoto typu nosit! A korzet bez ramínek je už jen třešínka na dortu, pardon šlehačce. Pohled na nevěstu bývá často více smutný než radostný. Čeká Vás Ádo ještě velký kus práce. Ařitom stačí trošku přemýšlet, svůj svatební oděv přizpůsobit svému naturelu a okolí, a bude to ten nejúžasnější den pro všechny.

cokoladova
26 příspěvků 26.11.12 12:11

No kdyz se hoste oblecou jak burani tak nevestu nic nezachrani :-D

Klotylka
568 příspěvků 26.11.12 19:42

Svatební šaty ale nejsou velká večerní róba. Jsou to svatební šaty - slavnostní šaty jen pro tu jednu danou příležitost. A to že by nevěsta měla vypadat cudně a skormně mi připadá v dnešní době úsměvné. To možná tak před sto lety. Já si myslím, že dnešní svatební šaty by ideálně měly být v souladu se svou nositelkou - romantické, elegantní, extravagantní, nenápadné… prostě jak kdo chce.
No a s tím, že šaty jsou čím dál odhalenější taky nesouhlasím. Prostě podléhají současné módě jako vše ostatní. Například moje maminka se vdávala v šedesátých letech, a to se nosily šaty - i ty svatební - sice ke krku, zato tak těsně pod zadek, že jen tak tak zakrývaly kalhotky. (moje maminky byla konzervativní a měla je jen nad kolena).

Příspěvek upraven 26.11.12 v 19:58

TulaJ
254 příspěvků 28.11.12 09:26

Súhlasím, že by svadobné šaty mali byť romantické - problém je, že dnes sa zamieňa romantika a sex…„Cudné“ je také staromódne slovo, ale dnes „cudné“ neznamená to isté, ako pred 50 rokmi (t. j. asi sa to celé trošku posunulo). Takže - podľa mňa áno, „cudné“, „romantické“, čo nemusí znamenať hidžáb v bielom, ale určite ani nie biely variant tanečnice z Moulin Rouge.

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 11:04

@mrs.baez můžu se zeptat jaká cena za půjčení šatů na ples se Vám zdá neadekvátní?

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 11:50

Půjčovné by mělo být menší, než cena podobných šatů v obchodě. Bohužel, většina českých půjčoven má šaty z Asie, hodně zdobené, až přezdobené. Ty „značkové“ jsou aspoň dobře ušité, ostatní jsou většinou od anonymních výrobců z Číny, kde je velkoobchodní cena stejná jako cena za půjčení.
Pokud jdete jednou za život na ples a jste mladá dívka, která touží být za princeznu a rodiče vám na to dají peníze, tak je to řešení. Pokud na plesy chodíte častěji, je lepší mít šaty svoje.

Pája87
2 příspěvky 26.11.12 11:06

Taky mi přijde, že se v poslední době svatební šaty zvrtly do obludných šlehačkových rozměrů a nevěsty v nich vypadají jako obrněné transportéry. Kam se poděla jednoduchost a elegance? Protože plánujeme také svatbu nezbývá mi nic jiného než si svatební šaty nechat ušít :/

Voldemortka
362 příspěvků 26.11.12 15:57

NO tak ty jsou opravdu dokonalé! Jdu si to fotku uschovat a jednou, až se budu vdávat, si je nechám podle toho ušít! :)

emma_bez_mena1
32 příspěvků 26.11.12 16:22

Aj podla mna su dokonale, krasa!

GirlfromWonderland
22 příspěvků 26.11.12 19:18

Wow! Ty jsou prostě nádherné!

mimi55
36 příspěvků 26.11.12 19:37

Před dvacetiosmi lety jsem měla podobné jen s dlouhým rukávem z hedvábí banánové barvy. Ušila mi je mamka za dvě odpoledne.

navia
2 příspěvky 7.12.12 10:01

Jsou krásné, ale pochybuji že by ta sukně takhle držela :(

La_Crime
601 příspěvků 26.11.12 11:12

@mrs.baez Když jsem si já šla půjčovat šaty na maturiťák, šla jsem automaticky do místní půjčovny, kde - jak jsem slyšela - sama paní majitelka obsluhuje s přístupem,,Vy jste typická hruška, velký zadek, silná stehna, to bříško stáhneme korzetem nějak, ať to udělá i hezká prsa. Jo, pak už to bude snad dobrý ":D Po překonání počátečního strachu jsem byla spokojená. Jednak přede mě prskla katalog a nechala mě ho prolistovat s tím, kde jsou jaké střihy a velikosti, vůbec mi do toho nekecala. Pak jsem si vybrala pár favoritů, které mi podle svého přesvědčení strhala nebo nestrhala. A ve finále jsem odcházela s šaty, které mi prostě padly. A hlavně ve finálním finále člověk je svéprávný. Když se mi to nelíbí - NEBRAT! I kdyby mi kdokoli a kolikrát chce říkal, že v tom vypadám jak bohyně krásy.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 22:23

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 11:16

@Malina jahodová presne tak:) urcite jste byla krasna nevesta a vas den jste si uzila! Stejne jako si to preje urcite kazda z nas:)

Izu
3 příspěvky 26.11.12 11:23
Zkoušku

Mám za sebou, absolvovala jsem těžké šaty s vlečkou, po 5 minutách jsem se modlila ať je ze mě sundají, v obřích sukních jsem vypadala jak tykev a před obručí jsem prchala do kabiny. Zkoušeli mě narvat do šněrovačky, ze které mi vylezly oči z důlků jak hlemýžďovi! Nakonec jsem vybrala úplně jednoduché. Příjemné, dá se v nich dělat vše.

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 11:26

Vas prispevek me velice pobavil, zvlast ta pasaz o hlemyzdovi:D zrovna zitra se chystam oblect saty se snerovanim v zadu, tak snad nebudu taky za slimaka! Ale saty jste vybrala krasne:)

Izu
3 příspěvky 26.11.12 11:35

Děkuji, ale byla to fuška! :D Ať se vám zadaří k vaší spokojenosti vybrat ty nej!

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 11:39

Ja si jeste pockam!:) zitra se budu snerovat pouze do vecernich satu.

zapbebe
307 příspěvků 26.11.12 12:28

Já si pamatuju jednu půjčovnu, kde měli z velké části šaty s dvojím šněrováním - vzadu na obou bocích, šaty byly velikosti 36-44 a manžel prohlásil, že vypadám jak batoh (měl tím na mysli takové ty trekové batohy s gumami po stranách, co se do nich dá zasunout láhev s pitím apod.).

real.blond
6688 příspěvků 26.11.12 12:31

:D jedno lepsi nez druhe - vykuleny hlemyzd nebo batoh. Snad nebudu ani jedno! Nebo si radsi vezmu jine, pro jistotu:)

zapbebe
307 příspěvků 26.11.12 12:37

Já jsem nakonec sehnala šaty na zip, které mi sedly jak druhá kůže a vypadaly skvěle. Dokonce jsem si pod ně nakonec nevzala ani podprsenku, byly tak střižené a tak mi seděly, že nebyla potřeba - a to neměly žádné kostice.

Taky jsem zkoušela jedny šaty, které se mi taky docela líbily, ale měly na břiše zlomenou/silně ohnutou kostici - a paní v půjčovně se dušovala, že „se to vyžehlí“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 11:26

Dortovky nikomu neberu, když se mu to líbí (ovšem ne pro mě, když jsem se vdávala, úplně jsem půjčovny vynechala, také závoj jsem zavrhla jako zbytečný, a nechala si ušít jednoduchý kostýmek s dlouhou přiléhavou sukní s rozparkem). Ale trpaslíkový efekt mě dostal!

pabylka
1092 příspěvků 26.11.12 11:29

Muhehhe, konečne trochu pekla. Hneď mám v pondelok lepšiu náladu:)

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 12:01

@Linie ok mě vubec nenapadlo, že by někdo z pekla šel do půjčovny kde mají šaty z číny. Já tedy ani neznám takovou pujčovnu.
Já mám zkušenost takovou - 3× šaty půjčené (super servis, šaty krásné, cena 2000-3500 pro mě super. Pořizovací cena v moc cca 10tis)
Nicméně minulý rok jsem si už šaty nechala šít…a tento rok jsem si koupila. Sice si je už nikdy nevezmu na sebe ale což;-)

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 12:12

Já doufám, že pekelné návštěvnice čínské levné šaty nevyhledávají, ale jistá si tím nejsem.
Kromě pár salonů se značkovými návrhářskými kolekcemi a několika salony s polskými šaty je zde většina ostatních s asijskými šaty. V poslední době vznikají půjčovny, kdy děvče zjistí, jak jednoduché je objednat šaty internetem, pár jich pořídí a půjčuje dál. Protože tomu nerozumí, doporučuje nevěstám nevhodné střihy, šaty neupravuje a péče o šaty také nic moc.

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 12:16

V Belgii, kde je zhruba tolik obyvatel, jako u nás, znám min. tři špičkové výrobce svatebních šatů, jeden na společenské šaty pro maminky a všichni se v pohodě uživí. U nás je pouze pět salonů, které si šijí sami, ostatní kupují, co je /nechtějte vidět kontrakty pro salony!/.

cokoladova
26 příspěvků 26.11.12 15:41

No ja jsem v jednom takovem salonu v praze byla, vice mene ze zvedavosti, jeste jsem tehdy o cinskych satech nic nevedela, byl to des bes :-D jedny jsem i zkousela a odfotila, bohuzel fotku nemuzu najit, dala bych to sem pro pobaveni. Jinak salon byl ve sklepe v panelaku, saty jak z trznice..hruuuza :-D

radishes
2 příspěvky 26.11.12 12:12

Ahoj, snad bych vás tady mohla poprosit o radu. mám asi 163cm, takže nohy žádná závratná délka, skoro žádný prsa, přitom poměrně širokou pánev. zalíbily se mi mimo jiné následující šaty, jen nevím, zda mě opticky ještě nezmenší a nerozšíří. navíc počítám s tím, že si je nechám ušít a chci investovat opravdu dobře. díky za každý názor:)

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 12:20

Tato šaty samozřejmě můžete mít a budou vám náramně slušet. Jen je třeba při šití dobře vyzkoušet posazení sukně, aby vám nohy spíše prodlužovala. Dobré jsou aspoň malé podpatky, nutností vykrojené boty /ne pásek přes nárt/.

llolla
2102 příspěvků 26.11.12 12:27

@radishes
Takové šaty se mi moc líbí, se svou výškou je klidně mít můžete- já mám vyzkoušeno (jsem jen o pár cenťáků vyšší, než vy), že mi vyhovuje, když sukně končí přesně na koleni (nebo i nad ním, ale to se na svatební šaty asi nehodí)- pak to nezkracuje nohy ani nedělá tlustá lýtka. Ta délka, co má modelka na fotce už je pro mě hraniční. A vykrojené boty na podpatku a budete mít dva metry=)

Pája87
2 příspěvky 26.11.12 12:35

Tyhle šaty patří do mých top 3 :) ještě přesně nevím, pro jaký střih se rozhodnu. Ale pokud bych volila tyhle, tak bych si určitě nechala ušít o trochu delší sukni a do pasu bych si dala nějakou pastelovou stuhu…

cokoladova
26 příspěvků 26.11.12 15:45

Pokud mate stihle nohy tak nevidim problem, jsou moc krasne!

radishes
2 příspěvky 26.11.12 17:22

Díky všem za uklidnění:))

atrix
483 příspěvků 28.11.12 03:14

Když krátké, tak mně se třeba moc líbily tyhle:

http://www.lightinthebox.com/…p362047.html

Mylady2
12413 příspěvků 26.11.12 12:14

@Linie aha;-) já znám půjčovny spíše s US šaty. Každopádně každý podle svého gusta…

Linie
2020 příspěvků 26.11.12 12:17

US šaty jsou to samé, jen některé jsou líp ušité /firma na to dohlíží přímo v Číně/.

kitka
9 příspěvků 26.11.12 12:34

V menších městech možná není snadné najít pěkné nešlehačkové šaty, mnohé salony zamrzly v devadesátkách, ale v Praze jsem neměla problém. Šaty jsem vybírala vloni i letos s kamarádkou a nabídka byla víc než dostačující… Speciálně jeden svatební dům na Národní třídě mě totálně nadchnul, včetně nezvykle příjemných dam, které se kolem vás točí a pomáhají s výběrem (a věřte, umí v tom chodit a nebojí se říct „tyhle radši ne“). Pravda, řádně si to taky zaplatíte, ostatně jako vždycky, když chcete kvalitu. Stojí to ale za to, vdáváte se přece jen jednou… :)

stern
41 příspěvků 26.11.12 21:43

Můžu vědět, na kolik vyjde půjčovné?
Díky.

kitka
9 příspěvků 27.11.12 13:07

Kamarádka si nakonec vybrala šaty asi za 18.000,– z úplně nové kolekce, která tehdy ještě nebyla ani na netu. :)
Jo, je to pálka. Ale při svatbě pro 150 lidí se tahle položka dala zvládnout. :))

Linie
2020 příspěvků 28.11.12 10:23

Za ty peníze mohla mít šaty na míru, ze dvou vrstev hedvábného šifonu.

kitka
9 příspěvků 3.12.12 15:00

No, nikdo by jí nezaručil, že bude mít šaty přesně takový, jaký chce…

zapbebe
307 příspěvků 26.11.12 12:34

Ad seksi šaty - jeden známý svatební fotograf mi říkal, že byl jednou požádán, aby vyretušoval výstřih. Nevěsta to nějak neodhadla, párkrát zvedla ruce a měla z korzetu venku prsa i s kousky bradavek.

Ještě dodám ke svým svatebním - tehdy jsem se do nich fakt zamilovala a když mi paní v půjčovně řekla, že za poslední 2 roky jsem jediná, kdo si je půjčil, tak jsem fakt zírala. Holt nebyla to šlehačka, nebyly na tom krajky ani flitry ani metry tylu nebo saténu, no…

pinklady
27 příspěvků 26.11.12 13:06

Děkuju, děkuju za tento článek :) třeba se dožiju toho, že se na mě nebudou všichni divně dívat po tom co řeknu, že se vážně nechci vdávat v korzetu a šlehačce..

Allyk
1 příspěvek 26.11.12 13:31

Já teda zatím svatbu neplánuji. Ale rozhodně bych nešla do korzetu a šlehačky. Ale pozoruju, že by to asi nebylo moc jednoduché sehnat šaty podle mých představ…
Zatím se mému idaálu blíži asi tyto :
http://www.beremese.cz/…a-2/7206453/

Skallka1
51 příspěvků 26.11.12 13:32

Ježinkumária to sú TORTY!!!

Nemesis
504 příspěvků 26.11.12 14:24

Nojooo, klasika. já jen doufám, že až to jednou přijde, tak budu schopná někde sehnet mé vysněné. Nejlepší svatební šaty v celé české historii má Bláža na první svatbě :-) (na té druhé je to zase pro změnu příklad největšího pekla). Ale já bych asi chtěla nějaké také, nebo tak a tak a tak :) Podle toho, které by mi nejlépe seděli…všechny nejlépe v krémové.

Osmikraska
670 příspěvků 26.11.12 15:11

Je pravda, že ty Blaženiny mě v dětství úplně okouzlily!:) Jsou docela hezké! Akorát já bych na svatebních asi tolik modré nechtěla.

malakaja
349 příspěvků 4.12.12 23:34

Blaženiny jsou nejkrásnější. Vracejí se ted do mody po tretí? Nebo po čtvrté? No i s tím podtextem české klasiky bych vůbec neváhala:)))..(Hergot tady je ňákej flek.. to vemu v ruce, to pustí:)))

vrrttt
34 příspěvků 26.11.12 22:35

Naprosto s Vámi souhlasím. Blážiny šaty se mi hned taky vybavily. Tak jste mě předběhla. :) Perfektní, jednoduché ale nikoliv nudné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.12 14:05

Mě by se líbila jen ta spodnička:-). Hezké, jednoduché, ale zajímavé. Ta modrá z nich dělá obyčejnější šaty, což je škoda

Lullinka
3 příspěvky 26.11.12 14:27

Tak by mě zajímalo, co řeknete na moje svatební šaty? Nechávala jsem si je šít, protože v salónech jsem nenašla nic, co by se mi skutečně líbilo..a když se mi to líbilo, tak se mi nechtělo dávat 20tis za šaty na jeden den :)

Osmikraska
670 příspěvků 26.11.12 15:09

Normálka, jednoduché, celkem pěkné.

Atlacoya
2790 příspěvků 26.11.12 15:18

Mně se nelíbí ten rozparek (takřka) v rozkroku.

shirla
882 příspěvků 26.11.12 16:15

Asi bych chtěla něco víc, na svůj den D.

quest
19 příspěvků 3.12.12 22:58

Nereagujte
proste se vam saty nelibi, ok. bez dalsich zbytecnych komentaru. taky nepisu ke kazdym satum jak se mi nelibi, na to jsou cervena raminka a ty nedavam, ale asi zacnu. kdyz se vam saty! nelibi dejte raminko a odpustte si jizlivy komentar. dekuji!

akubra
354 příspěvků 6.12.12 09:35
Klídek!

Dotyčná výslovně napsala toto: Tak by mě zajímalo, co řeknete na moje svatební šaty? Takže si o komentář řekla, přičemž neuvedla, že ji zajímají pouze souhlasné názory nebo ta vaše „ramínka“!

pappi
109 příspěvků 26.11.12 17:16

Osobně bych takové šaty nechtěla, ale když už nic jiného, jsou vkusné. ;-) Přijde mi, že se Vám ale nějak krabatí na bříšku.

Dadumilka
13 příspěvků 29.11.12 23:10

Brala bych je bez té horní sukňové vrstvy s rozparkem. ta spodní část vypadá zajímavě.

Tebah
4257 příspěvků 26.11.12 15:20

@DRW To sice ano, ale zrovna tady na ty šaty byste měla mít prsa a ploché břicho nebo alespoň větší rozdíl mezi prsy a břichem, jinak Vám prostě slušet nebudou, a to bez ohledu na výšku postavy, kterou navíc můžete trochu nahnat podpatky.

EDIT: Není to reakce na Lulinku nade mnou, jen jsem to blbě vložila.

Příspěvek upraven 04.12.12 v 17:01

Oveeec
2820 příspěvků 26.11.12 23:53

Copak ona nemá prsa a plochý břicho? Co už by teda měla mít?!

Lullinka
3 příspěvky 29.11.12 09:18

Jo jo holky..bylo to před 5ti lety a teď už bych si taky nechala ty šaty udělat trochu jinak (omlouvá mě snad jen to, že tehdy jsem neznala módní peklo :D), ale kdybyste viděli to martyrium, který jsem s tím měla, tak byste si taky řekly, že jsou krásný :D:D Asi 3 týdny před svatbou mi moje původní švadlena řekla, že šaty nestíhá a mám si to udělat nějak jinak :D Naštěstí mi dala kontakt na jinou švadlenu, která ale na týden jela na dovolenou, protože samozřejmě nepočítala s tím, že bude šít svatební šaty! :D Nakonec je ale stihla i s ruční korálkovou výšivkou, která na této fotce nejde vidět, ale byla velmi vkusná a jemná. Takže pokud si chcete nechat ušít svatební šaty, tak doporučuju 3× ověřit švadlenu, jestli je v pohodě :) Já tu první taky měla na doporučení, ale nějak to s ní nedopadlo :) Ale ta druhá byla úplně famózní :) Šaty mi opravdu sedly jak druhá kůže (měla jsem jen 2 zkoušky) a celý den jsem se v nich cítila úplně perfektně..na této fotce se sice malinko krabatí, ale je to tím postojem - rozprarek byl sice vysoko, ale to bylo schválně…ta spodní sukně není vůbec průhledná, takže jediný maso, který mi bylo vidět byly ruce a ramena :) Podle mě mají šaty svatební (i jiné) nechávat hodně místa k představivosti a neukazovat vše jak na podnose..na co se má potom ten chlap těšit, když to všechno vidí celej den před sebou, že? Dyť se mu to okóká… :D

quest
19 příspěvků 3.12.12 23:00

Tebah: Nereagujte, proste se vam saty nelibi, ok. bez dalsich zbytecnych komentaru. taky nepisu ke kazdym satum jak se mi nelibi, na to jsou cervena raminka a ty nedavam, ale asi zacnu. kdyz se vam saty! nelibi dejte raminko a odpustte si jizlivy komentar. dekuji!

Příspěvek upraven 03.12.12 v 23:00

Tebah
4257 příspěvků 4.12.12 17:00

@Lullinka @quest Nereagovala jsem na Lullinku, ale na úplně jiné šaty, bohužel jsem to ale špatně přidala.

meky.v
105 příspěvků 26.11.12 15:24
svatba před 10 lety :)

To já jsem si před 10 lety v půjčovně vybrala :) ano - korzet a ano - široká sukně, ale hladká (!) a s obručí, kterou jsem si ale nechala vyndat (doporučuju!) - sukně si po tomto zásahu „lehla“ a začala se chovat normálně, včetně úžasného přirozeného vlnění při tanci i při chůzi
trochu oříšek byla barva šatů, protože jsem nechtěla být úplně zářivě bílá a v té době nějaká slonovinová nebo šampaňská barva ještě moc nebyla, takže nakonec jsou šaty lehce do modra… a na pověry nevěřím ;)

Oveeec
2820 příspěvků 26.11.12 23:54

Budějce?! :)

Krysík
58 příspěvků 27.11.12 08:25

Vy jste taky z Budějc? :-D

Oveeec
2820 příspěvků 27.11.12 10:35

Anóóó :D

Krysík
58 příspěvků 27.11.12 10:57

To mě těší :-) Mimochodem, já si podobně jako zakladatelka vlákna zapózovala ve svatebním se Samsonem taky, náměstí máme prostě krásný :-)

lindiste
348 příspěvků 27.11.12 17:17

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý!

katango
1356 příspěvků 27.11.12 17:31

Kromě mě teda…

meky.v
105 příspěvků 27.11.12 15:15

Jasně že Budějce :)
jinak mám pocit, že kdo se bere na radnici, má náměstí povinně - nám naštěstí vyšlo počasí a i ty fotky ;)

Krysík
58 příspěvků 28.11.12 08:02

To máte kliku, já tam loni drkotala zubama v listopadu při asi dvou stupních nad nulou :-D
Ale pořád lepší než v létě na Hlubokej, kde jedna svatba nestačí vylézt a už se tam dekuje druhá ;-)

Marilene
1 příspěvek 26.11.12 15:36
taky jsem sháněla

.. s velikostí 42 a více než plným dekoltem jsem strávila několik měsíců zoufalým běháním po půjčovnách a nakonec jsem si nechala šaty ušít.. bylo to dražší než půjčení, ale docela jsem si šití užívala a nakonec jsem byla moc spokojená..

llolla
2102 příspěvků 26.11.12 15:40

Tak tohle je super. Moc se mi líbíte.=) A oceňuji absenci sítě proti komárům.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 15:41

Hany.moon
4 příspěvky 26.11.12 15:59

Nedávno jsem se pokoušela najít hezké svatební šaty a velice dlouho jsem sháněla šaty, které nebudou univerzální velikosti vzadu na stažení. Nakonec jsem si je musela nechala ušít. V dnešní době jsou prostě moderní korzetové šaty a já trvala na rukávech a jednoduchém zdobení pouze korálky. Zajímalo by mě, jestli takové šaty odpovídají podle vás požadavku elegance.

Nerie
1 příspěvek 27.11.12 11:43

Tak tyhle jsou fakt moc hezké, jednoduché, elegantní :-)

Hany.moon
4 příspěvky 27.11.12 13:45

Očividně je to přesně důvod, proč je na beremese nemůžu prodat :-(

quest
19 příspěvků 29.11.12 21:45

Ja tam vidím akorát kytku:)

Hany.moon
4 příspěvky 29.11.12 23:59
quest
19 příspěvků 30.11.12 00:13

Aha jo, tak to je lepší ;)

cokoladova
26 příspěvků 26.11.12 16:14

Tak ja jsem dneska sbirala odvahu a taky prihodim moje saty (na fotce to neni videt, ale mela jsem k nim jenom moc jednoduche a nenapadne bile ruzicky v usich) jinak saty se musely upravit presne na mne(mam 162), svatba byla velka, ja chtela byt taky za princeznu :-), bylo mi 24, jinak barva je sampan, ale asi to neni z fotky moc poznat
(prosim nekomentujte vlasy, za muj uces by si kadernice zaslouzila zlamat ruce, zavoj jsem nemela, jenom zivou ruzi ve vlasech, ktere byly po hodine pekne rozcuchane)
ted jsem si vsimla ze na fotce vypadam jakoby tam kousek odstaval vrsek, ale ne neodstavalo mi nic, asi to delaji jenom vlasy

Příspěvek upraven 26.11.12 v 16:16

shirla
882 příspěvků 26.11.12 16:37

Ach jo, proč to vždycky na těch modelínách vypadá úžasně a v reálu normálně? Myslím si, že většině nevěst to sluší. Už jsem viděla slečny, u kterých mi bylo až nevolno a cítila jsem se trapně za ně, to že jim lezly prsa-špeky, no fakt peklo-tím samozřejmě nemyslím Vás.
Znám i slečnu-teď už paní, která ač není žádná hubeňourka, tak jí to na svatbě moc slušelo, byla vkusně oblečená a šaty jí lichotily.

Proč si proboha nevezme šaty, které ji poprsí udrží?

cokoladova
26 příspěvků 26.11.12 17:05

Tak asi to nebudou fotit na obycejne male holce s normalni velikosti :-)
ja jich vyzkousela fakt hodne vsechno moc dhoule a nekde mi saty ani nechtely zkracovat o tolik ze to pry nejde…ajednou jsem videla dokument o svatebnich satach a skutecne se modelky foti na podstavcich… tak jedine si pak dat na nohy skakaci boty nebo chodule :-D

pappi
109 příspěvků 26.11.12 17:18

Uuuu, tak to se nepovedlo!

vrrttt
34 příspěvků 26.11.12 22:39

Proboha, co to je? Tak to je opravdu odpudivé. Mladá paní byla při výběru asi opilá či co.

shirla
882 příspěvků 27.11.12 17:13

„Nejvtipnější“ nebo nejsmutnější? je, že je to její druhá svatba…to už by měla mít výběr šatů v malíku:-)

Bejči
14 příspěvků 4.12.12 08:21
  • ešte tie lopatové nechty!!uff
Linie
2020 příspěvků 27.11.12 08:51

Ramínka, ramínka, ramínka! Většina čtenářek Beremka je za žádnou cenu nechce, ale není jednoduché velká prsa v předklonu udržet tam, kde mají být. Nehledě na to, že pro bohatý dekolt jsou jiné střihy slušivější.

kozarohata
155 příspěvků 27.11.12 10:28

Prosím ne!

kurzatko
230 příspěvků 27.11.12 15:29

Chudák paní, tak dlouho si cpala prsa do malých košíčků, až jí ten zbylý tuk udělal tyhle boule v podpaží… a teď je ještě ukazuje světu, protože korzetové šaty jsou přeci IN. Achjo :-/

Moir
2512 příspěvků 26.11.12 16:45

Další příklad toho, jak jsou ty fotky retušované, modelka má asi o polovinu, spíš více, delší nohy, než je anatomicky možné.

llolla
2102 příspěvků 26.11.12 16:47

Ony spíš stojí na podstavcích…

FakePrincess
1 příspěvek 26.11.12 20:30

Asi jsem divná ale mě se přesně takovéhle šaty líbí a líbí se mi i na modelce i na Vás :D

Mahtiel
443 příspěvků 27.11.12 16:08

Snad tu ani tolik nejde o líbí x nelíbí…(Mě se taky líbí :) ) Ale spíš o fikci reklamy a skutečnost…Prostě nevypadají stejně na „věšáku na šaty“ a na slečně.

Příspěvek upraven 27.11.12 v 16:09

M.Rejčová
65 příspěvků 28.11.12 18:41

Šaty jsou hezké a na vás vypadají rozhodně lépe než na modelce

GPJ
4 příspěvky 26.11.12 16:27
dorty a šlehačka

Já si to tiše myslela, ale teď už přesně vím, proč se mi na beremese nedaří prodat mé krásné jednoduché svatební šaty. Jsou absolutně bez šlehačky, dortu a výstřihu ze kterého vypadávají prsa. Tím je to.

Radina Midina
14 příspěvků 26.11.12 16:37

Taky bychom sem mohly dát fotky svých svatebních šatů, ve kterých jsme se vdávaly…Tenkrát letěl styl "Agama límcová "..Mně ty moje šatky tenkrát před 16 lety přišly hodně jednoduché, dneska už se směju, že by tomu šlo pořád ještě dost věcí obrat a utrhat…Fotky mám bohužel jen papírové, ale díky peklu jsem je po dlouhé době zase vytáhla a zavzpomínala..

shirla
882 příspěvků 26.11.12 16:38

@Radina Midina
Založte diskuzi, třeba někdo vloží fotky…určitě bych to brala jako inspiraci:-)

Bayley
17 příspěvků 26.11.12 16:42

Myslím, že tuším, kterou uživatelku má autorka článku ze serveru „Bereme se“ na mysli. Ony jsou tam aktuálně dvě, které prezentují svou tvorbu. Jedna má hromadu nápadů a opravdu se těším na každou novou fotografii, která zachycuje jak postupuje její tvorba šatů včetně hezky sladěné dokorace s heslem vše pořídit co nejlevněji a přesto vkusně. Žel s druhou uživatelkou je to bohužel horší.
Je pravda, že v některých půjčovnách mají dost „zvláštní“ modely. Zřejmě z Číny nebo jsou to staré modely, které už příliš parády neudělají.
Existují však i světlé výjimky, jelikož už je i dost salonů, které nabízí kvalitní zahraniční značkové svatební šaty, na nichž je na prní pohled vidět, že patří do jiné ligy, a to jak svým materiálem, tak i střihem.

llolla
2102 příspěvků 26.11.12 16:46

@shirla
Taky bych byla pro založení diskuse. Inspiraci pro sebe sice nehledám (aby mě někdo donutil uspořádat svatbu a ještě si navlíct bílý šaty, to by mi nejdřív museli prostřelit hlavu), ale ráda se pokochám=)

Jekatěrina
2 příspěvky 30.11.12 14:07

Také přidávám své svatební šaty z letošního léta. Byly z bavlněné krajky, krásný, pohodlný materiál jako po babičce. Doslova jsem v nich protančila celou noc. Svatbu jsme měli na chalupě na zahradě (starý sad), kam se chceme jednou přestěhovat, takže na „našem“ místě. Trošku pršelo, asi proto se všichni na první fotce tváří tak nakysle. Naštěstí to jinak byla moc pěkná a veselá svatba:-) Jinak šaty z půjčovny Naive v Praze, žádná láce, ale fakt to stálo za to.

Osmikraska
670 příspěvků 30.11.12 14:40

Ty se mi moc líbí. Jednoduché, ale pěkně řešené. Moje gusto.

pappi
109 příspěvků 30.11.12 16:20

Vaše šaty jsou krásné, jednoduché, elegantní, moc se mi líbí. Jen se mi zdá, že ženich je trochu „přeoblečen“, možná je to jen můj dojem, ale je takový, že se měl přizpůsobit Vašim šatům a být trochu méně formální. Působí na mě, odpusťte mi, až trochu komicky. Tím spíše, že svatba probíhala na zahradě.

Jekatěrina
2 příspěvky 3.12.12 22:41

To máte trochu pravdu, uznávám. Obyčejně chodí v riflích a košili a prostě si to tentokrát přál. Je to trochu šlehačka v pánském provedení pod známým heslem „kdy jindy si to mám vzít“. A já respektuji jeho přání a jsem ráda, že měl na sobě to, co se mu líbilo. Naštěstí je láska slepá:-)

Příspěvek upraven 04.12.12 v 18:46

akubra
354 příspěvků 6.12.12 12:56
tetování

Tak možná já jsem slepá, ale zdá se mi, že máte na paži tetování nebo jinou malůvku, no, nevěstinka jako víla a k tomu ručka s tetováním - to je pro mne poněkud nehezká kombinace, jinak šaty hodnotím jako velmi povedené.

Saija
30 příspěvků 26.11.12 16:59

Sice mám do své potenciální svatby hodně daleko, ale jaké šaty by se hodily pro výšku 164 cm, konfekční velikost S? Protože mi přijde, že většina šatů, je dělaná na modelky s minimálně 175 cm, ty nikdy mít nebudu. Je jediné řešení vzít si vysokánské podpatky? :)

pappi
109 příspěvků 26.11.12 17:52

Byla jsem s kamarádkou v několika půjčovnách v Praze a upřímně řeknu, že něco bych si tam vybrala, nebylo to všechno k zatracení. Nicméně v té době už jsem měla po svatbě, takže nebylo co řešit. :-D Sama jsem byla nevěsta dost netypická, měla jsem šaty krátké a barevné. Vlastně by mi ani nevadilo koupit si něco z konfekce, jen jsem nechtěla svoje svatební šaty potkávat na ulici na běžné nošení, proto jsem si je nakonec nechala ušít. Ale je mi jasné, že můj model není zrovna tradiční a málokterá nevěsta by to překousla. :-D

Atlacoya
2790 příspěvků 26.11.12 18:02

Krásně vám padnou.

Malina jahodová
175 příspěvků 26.11.12 18:44

Měla jsem podobné, jen v jiné barvě. Střihově stejné, ale barva magenta/fuchsie, míň lesklé a byla to po pravdě konfekce, protože jsem je sháněla na poslední chvíli.

Veselý Puntík
223 příspěvků 27.11.12 12:25

Jsou naprosto perfektní :)

pappi
109 příspěvků 27.11.12 17:28

Děkuji, to mě těší, že se Vám líbí.

lindiste
348 příspěvků 27.11.12 17:21

Náhodou! Já bych například taky chtěla šaty v jiné než bílé/smetanové/šampaňské a jim podobných.

pappi
109 příspěvků 27.11.12 17:27

Jsme ale v menšině. ;-) Ale celkem to chápu, je to prostě tradiční. Když se tak nad tím zamyslím-kdybych se vdávala o pár let dřív a/nebo za jiného muže, taky bych zřejmě chtěla bílé. :-)

atrix
483 příspěvků 28.11.12 03:33

Já se vdávala (prvně a zatím i naposledy, jak doufám) před 26 lety a bylo mi na tehdejší dobu už dost (28 let, ale tehdy se holky vdávaly tak kolem té dvacítky). Nechtěla jsem ani bílé, ani dlouhé, a už vůbec ne „hadr přes ksicht“. Nakonec jsem to vyřešila žoržetovými starorůžovými s 3/4 rukávy a lodičkovým výstřihem, kolovou sukní do půl lýtek, v pase bílý pásek, ve vlasech jen „stuha“ z bílé krajky s mašličkou jakoby místo čelenky, bílé lodičky na ne moc vysokém podpatku. K tomu se povedlo sladit i kytku - byl to vřes starorůžové barvy v bílé manžetě z tylu. Myslím, že to nedopadlo vůbec zle, a ty šaty jsem pak ještě párkrát měla při jiných příležitostech. A vlastně dodnes si myslím pořád totéž, co tehdy: svatba není nic, co by stálo za nějaké nervy, jde jen o ten papír, kterému se říká oddací list. Podstatné je, co přijde potom. A taky se nezměnil ještě jeden můj tehdejší názor: Čím hlučnější svatba, tím tišší rozchod. Prostě není vůbec potřeba kolem toho vyrábět nějaký humbuk.

Příspěvek upraven 28.11.12 v 03:34


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 18:05
Bile saty

Kdo si podle vas muze dovolit na svatbe bile saty? Samozrejme chapu, ze si kazda nevesta muze vybrat podle sebe, ale nejaky spolecensky uzus asi prece jenom existuje, nebo ne?

Malina jahodová
175 příspěvků 26.11.12 19:23

Moje maminka tedy tvrdí, že bílé princeznovské šaty by měla mít jen panna nevěstina na PRVNÍ svatbě. Nevěsty - už matky by neměly být v bílé ani na té první. Řídila jsem se tím, a vzhledem k tomu, že mi šlo za družičku vlastní dítě, jsem bílé šaty neměla,


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 21:41
Biela panna

Proti gustovi ziaden…len ste mi brngla na strunku ked sa jedna priatelka vydavala tehotna a druha na nu zazerala ze akotoze v bielom :O Neznasam ak niekto takto ventiluje svoje katolicke pocity, u starsich ludi chapem ze je to nepotlacitelne, ale v mojej generacii ked neposvrnenych ide k oltaru ehm..pomenej mi pridu podobne poznamky uzkoprse a pokrytecke. Taktiez si nemyslim ze vek alebo dieta automaticky musia eliminovat bielu farbu - to ze strih treba prisposobit postave/veku/prilezitosti je otazkou bezneho vkusu. Biela je tradicna farba tej udalosti ked sa dvaja rozhodli a sa idu slubit jeden druhemu, to ci ma nevesta celistvu blanu v posve ten vztah ani tu udalost nenaplna. Preco by napriklad mlada mamicka nemohla mat vkusne biele saty mozno aj a la princezna ak po tom tuzi. Niekedy mam pocit ze podobnych,,tradicii" sa ludia drzia aby mohli co to na svatbe ohovorit, /moja,,svadobna mama ma teraz hlavu v zmatku ze nemoze mat saty biele, cierne a najnovsie ani cervene alebo vyrazne…nedajboze take v ktorych by vyzerala naozaj dobre- boji sa ze ju ohovoria ze sa predstrkuje..wtf?/

llolla
2102 příspěvků 26.11.12 21:43

No, ale ta bílá byla symbolem neposvrněnosti…

BatInCave
4 příspěvky 26.11.12 22:00

Možná, ale hlavním symbolem panenství nevěsty není bílá na šatech, ale závoj. Bílé šaty jako móda přišly až po vzoru královny Viktorie (stejně jako Mendelssohnův svatební pochod). Dříve se tak extrémě praktická barva, jako bílá hodila vážně jen na jedno použití, šaty se poté obarvily a následně běžně nosily

Malina jahodová
175 příspěvků 26.11.12 22:07

Má ateistická matka rozhodně neventiluje katolické pocity. Bílá barva je tradiční barva události, pokud tam figuruje panna nevěstinka anebo aspoň někdo, kdo se tam může tvářit. Tedy ne čtyřicetiletá třikrát rozvedená matka šesti dětí. Nicméně osobně mi je to jedno. Na tradice zas tolik nedám, spíš jsem chtěla mít svatbu odlišnou, takže bych se v bílé nevdávala tak jako tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.12 12:41

No vidite mna prave to,,tvarit sa" asi vytaca najviac, podobne ma mlcky poburi ak si niekto vykona svadbu v kostole len preto ze je to pekne ale v podstate ani nie je praktizujuci katolik, pripadne vobec nie je katolik, a napriek slubom co tam da neplanuje svoje deti v tejto viere vychovat. Hovorim mlcky lebo kazdy si moze urobit ako mu svedomie dovoli, rozhodne by som nikomu svadbu neohovorila ani inak nekazila kvoli mojmu nazoru. Nech si ma kazdy take saty v akych sa bude dobre citit, sam sebe a partnerovi pacit, nech si da zavoj az po paty ak sa,,citi alebo chce tvarit" neposkrvnene /nech to znamena od onej blany az po nejaku dusevnu cistotu cokolvek/. Pri slovnom spojeni poskvrnena zena si rozhodne matku dietata nepredstavujem…moze byt vobec poskvrneny muz? Mna by teda ani rozvedena zena so siestimi detmi v bielom nesokovala, mna sokuju ine veci v tomto svete. Manzelstvo a biela farba nie su majetkom cirkvi, preto sa nemusia riadit pravidlami ktore pre ne vymyslela, ani vianoce a velka noc! hawk

Malina jahodová
175 příspěvků 27.11.12 14:51

No já to myslela tak, že TRADIČNĚ je to barva pro pannu nevěstinku. Nikdo neříká, že je nutné se tradice držet. Osobně je mi jedno, kdo se v čem vdává, a jestli se vůbec vdává. Čtyřicetiletá rozvedená nevěsta v bílé šlehačce prostě je netradiční, ale to neznamená, že to někoho pobuřuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 23:31

Tak mne nejde ani tak o to, ze by me nekdo pomluvil, ale vzhledem k tomu, ze na svatbu zve clovek i sirsi pribuzenstvo, tak nemusi za kazdou cenu sokovat.

Ze zvedavosti jsem skoukla par fotek ze „society weddings“ za poslednich nekolik let. Vetsina mladych nevest mela bile/velmi svetle saty a zavoj, i kdyz zadna „neposkvrnenost“ se u nich nepredpokladala. Takze nejake striktni to asi nebude.

Eila
166 příspěvků 26.11.12 21:31

Taky myslím, že bílé svatební šaty patří jen na první svatby bez kupy vlastních dětí. Já se vdávala v 25 a brala si prvního kluka, ale i tak jsem chtěla šampaň šaty, bez závoje a podobných věcí. Před svatbou jsme spolu byli 8 let a 7 z toho spolu žili, takže rozhodně jsem se rozhodně odmítla vdávat s věnečkem na hlavě cudně skrytá za závojem.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 21:32


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 18:36

Mě by stačily takovéto

GirlfromWonderland
22 příspěvků 26.11.12 19:17

Úžasné!

Lanevra
371 příspěvků 26.11.12 19:43

V tomhle bych chodila běžně, až na tu vlečku, ta je trochu nepraktická když je až tak dlouhé a na světlých šatech. Ale přesně miluji tu barvu, ty knoflíčky na zádech a krajky.

pappi
109 příspěvků 26.11.12 20:29

Ty jsou nádherné.

vrrttt
34 příspěvků 26.11.12 22:41

Ty knoflíčky jsou suprové. Nemůžu si pomoci a vím, že je šněrovačka asi praktická, ale opravdu mi připadá odpudivá…

GirlfromWonderland
22 příspěvků 26.11.12 19:24

Robe de mariée :P

zajacik
2 příspěvky 26.11.12 19:58

Krasne, len sa mi zda ze modelka ma velkost hrudnika XXS a tym padom na zene ktora ma prsia a normalny obvod hrudnika nebudu mat az taky nezny efekt.. :)

janiiiv
781 příspěvků 27.11.12 00:55

Ale zas to bude ideální střih pro mě ;) :D

GirlfromWonderland
22 příspěvků 5.12.12 19:42

Asi máte pravdu. Ale takto jsou ty šaty krásné :) A myslím, že se najdou ženy, kterým tyto šaty budou vyhovovat(like me:D)

Slmal
5 příspěvků 27.11.12 01:00

Chtělo by to v tom vidět normální ženu velikosti 40 bez Photoshopu!

Radmiška
7 příspěvků 26.11.12 19:36

Velmi by mě zajímalo, co budete říkat na moje svatební šaty. Předem podotýkám, že ano, ta kytka neměla mít ten cancourek, měla jsem to hned utrhnout, ale tehdy mě to prostě nenapadlo.

shirla
882 příspěvků 26.11.12 19:49

Šaty samy o sobě jsou jednoduché, pěkné…cancourek u kytky na šatech-celou kytku bych dala pryč, nebo u svatební kytice?-ta se mi líbí. Upřímně se mi moc nelíbí šaty u (pravděpodobně) svědkyně+korále na krku.

Sysie
2 příspěvky 26.11.12 21:30

Napadá mě jediné slovo - Tuctovost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 23:44

No, muj styl to tedy neni, ale hlavne nechapu, k cemu vam ta informace ted bude.

melme
7 příspěvků 26.11.12 19:45

Ha :-) každodenní relaita beremka. Vyskytuje se tam pár nevěst které mají šaty bez šlehačky, splývavé, hladké. Dokonce se už vyskytují i také, které nepotřebují mít do barvy sladěné i pero na podpis- jsou i také co ladí barvu tomboly (óó ano plyn zdarma =čočka. I takovéto rádoby vtipné hry se odehrávají na svatbách) Hodně častý je i jev, že holka chce mít vše jednoduché, elegantní či ve stylu „boho“ a postupem času podlehne většinovému nátlaku a skončí se šlehačkou a veškerým kýčem co k tomu patří… U jedné mě dostalo jak ji neustále šlehačkové princezny linčovaly za to že měla retro šaty, retro účes, retro brýle, a při tom bylo i z jejich soukromých fotek vidět, že je taková i v reálu a není retro jen na oko na svatbu, protože to zrovna frčí. Mě šila šaty mamka a myslím že se celkem povedly. Je jich spousta podobných, ale žádné přesně takové jsem nenašla. Padly jako ulité a jsou prostě jiné než většina-alespoň z mého pohledu. Stejně tak veškeré serepetičky jsme si vyráběli sami. A taky to šlo :-) Moje sestra-můj svědek měla pro změnu šaty po babičce, která se svatby nedožila; manželova sestra měla šaty nevím odkud, ale dle stylu šatů asi z caxy…

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:31

elora
5 příspěvků 28.11.12 12:15

Saty mate naprosto nadherne :)

evamich
1 příspěvek 30.11.12 19:50

Šaty od Melme jsou krásné! :) Já jsem chtěla šaty na ramínka a musím říct, že v půjčovnách to byl opravdu problém. Drtivá většina šatů byla bez ramínek, bylo mi řečeno, že jsou nemoderní…tak jsem se rozhodla nechat si šaty ušít a udělala jsem dobře:)

Příspěvek upraven 30.11.12 v 20:04

InSanity
193 příspěvků 1.12.12 15:13

Šaty jsou překrásné a líbí se mi moc i účes!

akubra
354 příspěvků 6.12.12 13:37
Rukávy

Já musím velmi ocenit to, že nevěsta i žena - svědek mají obě oblečení s rukávy, byť jsou průhledné, ale přece jenom alespoň nějaké. Domnívám se, že při vlastním obřadu v kostele není vhodné mít holé paže a nohy od kolen nahoru. Koneckonců - v několika svatostáncích už jsem viděla i piktogram, který k patřičnému zahalení vyzýval všechny návštěvníky, u svatebčanů to pak platí dvojnásob! Takže šaty Melme do kostela ano, naproti tomu šaty Evamich nikoliv.

Příspěvek upraven 06.12.12 v 13:39

Lanevra
371 příspěvků 26.11.12 19:45

Jak já jsem příznivcem velkých krinolín a nadýchaných sukní, tak na svatební šaty vždycky koukám spíš zmateně. Nevadí mi tyl když je jako spodnička, to je praktičtější než deset vrstev bavlny, ale prásknout spodničku na vrch šatů? Ne, to jsem nikdy nepochopila.

truskawka
1 příspěvek 26.11.12 19:49

Něco takového by se mi líbilo :-) Byla jsem v několika půjčovnách a hned v té první byl přístup - nejste typ na šaty, budou vám slušet jenom žluté nebo zelené, když zhubnete, tak přijďte, ale nezaručujeme, že něco bude (168 cm a vel. 40). A když jsem řekla, že nechci šaty bez ramínek, tak slečna prodavačka nechápavě kroutila hlavou…

Elissabeth
3 příspěvky 26.11.12 19:51
Pravý korzet dělá divy...

http://riwaa-nerona.com/…saty-amarys/ Teda mě se líbí… Princeznovské ale čisté…

Klotylka
568 příspěvků 26.11.12 19:57

Mě se korzety také líbí, pokud dobře sedí, pomohou vytvarovat krásnou postavu, ale musí se samozřejmě umět také nosit. (teda zrovna tyhle šaty od Riwy se mí ale nelíbí, nevěsta mi přesně připadá jako zapíchnutá v dortu)

Goku
411 příspěvků 3.12.12 21:53

Pravý korzet je super, ale celou svatbu bych v něm asi nevydržela..

Příspěvek upraven 03.12.12 v 21:57

Puca
22 příspěvků 26.11.12 20:32

Ja nechtela bily a slehackovity. Kdyz uz jsem mela pocit, ze nic takovyho neexistuje, narazila jsem na tyhle - odzkousela za 5 minut, koupila za ekvivalent ceskeho pujcovneho a o mesic pozdeji se v nich velmi spokojene vdala

pappi
109 příspěvků 26.11.12 20:47

Tohle chce dokonalou postavu, ale každopádně jsou moc povedené.

Sysie
2 příspěvky 26.11.12 21:28
Ach jo

Vzali jsme si lucernu a hledáme nevěstu s nápadem ale stále nenalézáme.. :/

sladurce
23 příspěvků 26.11.12 21:57

Ked sa chcete nadychat ineho noveho cerstveho vzduchu vymykajuceho sa tunajsim pomerom tak: http://jonaspeterson.com/

Zuzka.Mannheim
11 příspěvků 26.11.12 22:18
Moje svatební budoucnost

Já se tak těším až se jednou (doufám) budu vdávat, ale začínám se trochu bát, že se nebudu mít do čeho obléct…

Simply
1 příspěvek 26.11.12 22:27

Já jsem na beremku registrovaná jako PRO, sleduju to a je to hrůza:D tak dvě z deseti mají vkus…a to mě dohnalo k tomu, rozjet si salon s jednoduchýma, jinýma šatama a to pro normální ženské, takže vel. 38- 46..
Prozatím mám pár šatů, zítra proběhne focení, koho by to zajímalo, na facebooku mě najdete pod salon simply, webovky jsou teprve ve výstavbě…

Tak doufám že ženy na to konečně přijdou a byznys mi jen pokvete:D

janiiiv
781 příspěvků 26.11.12 23:31

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 03:00

Slmal
5 příspěvků 27.11.12 00:51

Proč všechny nevěsty chtějí korzet a ´´´´óooohromnou sukni???
Krásné jsou zakryté ruce a třeba úzká sukně.
Bohužel jsem to v nabídce nikde neviděla.
Je pravda, že kromě Módního pekla, jsem nabídku moc nesledovala.
Vdávala jsem se v hedvábnénm kalhotovém kostýmu, který mám dodnes.

Lanevra
371 příspěvků 27.11.12 00:59

Protože si myslí že s širokou sukní a korzetovým topem budou mít úzký vosí pas a budou vypadat jako princezna. Netuší, že to tak není. Ano, ono se tím skutečně dá dosáhnout pěkné postavy, ale sukně musí mít tvar a korzet musí být korzet, ne cosi, co má místo kostic kousky umělého hmoty, která se strachy zlomí jen když na ni člověk křivě koukne.

Atlacoya
2790 příspěvků 27.11.12 01:48

Krásné srovnání reklama vs skutečná nevěsta zveřejnila nevěsta tady:
http://www.beremese.cz/…sky-saticek/

ovrl
6 příspěvků 27.11.12 05:19

Pekne porovnanie… a vidno ze dotycna nevesta ma vkus a zdravy usudok, vie co jej pristane.
Inak, ja som mala ako svadobne saty tie iste, co ma ona na fotkach 10-15… akurat tie moje boli bez tych kuskov latky na sukni - neviem ci to majitelka salonu tak objednala, alebo potom odstranila. Kazdopadne podla obrazka by som si ich asi nevybrala, tiez sa mi zdali ako keby trochu osklbane (a o to viac teraz ked vidim aj realnu foto na niekom). No tie zjednodusene, ked som uvidela v salone na sebe, zalubila som sa do nich na prvy pohlad :) Mala som z nich presne taky „vilovsky“ pocit, ako pisala pod fotkou aj ta nevesta z beremese, boli lahucke a prijemne. Z tych co ma este v albume sa mi asi najviac pacia tie na fotkach 5-7 - tie su uzasne.. sukna podla fotky neposobi tazko, skor naopak nadychane. Ale v realite asi iba pre nevestu co neplanuje velmi tancovat :)

Tebah
4257 příspěvků 27.11.12 10:20

@Oveeec @DRW Omlouvám se, jestli to vyzněla nevhodně - myslela jsem to obecně tak, že na ty šaty je potřeba mít dobrou postavu, ne že ji DRW nemá (netuším, jak vypadá).

Oveeec
2820 příspěvků 27.11.12 10:38

Tak v tom případě jsem se asi spletla ohledně toho, na co reagujete - já myslela, že na tu fotku. To se omlouvám!

Tebah
4257 příspěvků 27.11.12 12:24

@Oveeec Nic se neděje, jsem ráda, že jsme si to vyjasnily :-)

Lullinka
3 příspěvky 29.11.12 15:36

Ja jsem si taky rikala, ze to nejspis nebude na me :) tak jsem rada, ze jsem se nespletla :)

kozarohata
155 příspěvků 27.11.12 10:26

Jhééé… brala bych ty, co dělají obří postavu a jsou k prodeji :D já bych je nenosila, já bych se do nich bořila…už od malička miluju vše, do čeho se můžu zachumlat…áááá…teploouuučkooo…třeba plná vana pěny, aspoň metr na výšku :D sněhové závěje…brrrr…:D
omluvte prosím moje blbnutí, děkuji ;-) jinak k tomu všemu na fotkách nemám co dodat

Ofinovitá Áňa
171 příspěvků 27.11.12 10:48

No, na tomhle článku mě až tak neodpuzujou šaty jako ty ženský, co jsou do nich navlečený. Ty, co jsou trochu oplácanější, nijak to opticky nevyřešily a vypadaj jako by předstíraly že maj na sobě šaty, nebo nevim…nějakej myšlenkovej vzorec je tu každopádně dost prohnilej.
ne všechny mi přijdou stejně zlý. Druhá ježatá koule např. slečně sedne a naživo by z toho byla asi nejlepší. Zábavná mi přijde ta metuje: modelka je hubená, první korzet jí sedne, ten třetí je i na ní úplně nechutnej a jednoduchý šaty jí udělaly hrozný prsa. Jinak, za ní jsou na figuríně, pokud vidim, docela snesitelný.
jo a, tenhle článek zřejmě provokuje k řečem o tom co má kdo za sny. Ale v týhle kultuře je prostě nenormální nosit dlouhý slavnostní šaty, jsou na to asi tak tři čtyři příležitosti. Tak to dámy nechtěj prošvihnout, co je na tom zlýho? Chtít bejt na svý svatbě nejhezčí jak to jde, protože se to zrovna hodí?

whatsername
5 příspěvků 27.11.12 11:15

Při pohledu na první 2 exempláře a shrbenou nevěstu bych každý nevěstě nařídila povinné cvičení aspoň půlroku dopředu. Vím, že mít postavu jako modelka není reálné u hodně žen, ale asi nikdy nepochopím tu laxnost s tím nic nedělat a být prostě smířený, že lepší to nebude a tak si radši vezmu větší šaty.

Karin
3948 příspěvků 27.11.12 12:06

Jen pro inspiraci vkládám fotku svých svatebních šatů . Měla jsem i stejný účes jako modelka + jednoduchý krátký závojík vetknutý vzadu do vlasů. Šaty jsou bílé, zdobení živůtku (decentní korálková výšivka) je velmi jemně dozlatova, fotka ty barvy možná trochu zkresluje. Je to španělská značka W1 White One (jejich modely se mi vůbec velmi líbí), půjčovné bylo 6 500,– Kč (před sedmi lety).

  • edit: Promiňte, nejde mi sem vložit obrázek, tak jsem vložila alespoň URL odkaz.

Příspěvek upraven 27.11.12 v 12:22

Sluníčko 7
2 příspěvky 27.11.12 14:10
Šaty

Dcera se bude vdávat příští rok v říjnu, takže výběr šatů ji čeká také. Bude hledat jednoduché, hladké linie a navíc ve velikosti 38-40, pro některé půjčovny možná bude obézní.:-) navíc je detailistka, bude chtít mít sladěné šaty své, moje i nastávávající tchýně.
Máme šikovnou švadlenu, která nám vyjde maximálně vstříc, takže zádrhel vidím spíš v látce. Šlehačkové nevěsty mám spojené s mladinkými štíhlými dívkami. Ale na jednom zámku jsem v září viděla skoro čtyřicátnici, nedlouho před porodem, ta záplava volánů byla až odstrašující. Možná je to i obavou vybočit z davu, aby nás sousedky, kolegyně, příbuzní atd. nepomluvili, že „holt musíme mít něco extra“.

DanielaS
5245 příspěvků 27.11.12 14:32

Tyhle jsou do velikosti 46 a maji rukavy. Jen me desi ta spotreba krajky.

http://www.burdastyle.de/…bf8a902b.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.12 15:14
Peklo?

Potrebovala bych sehnat svatebni boty bez podpatku v bile barve a ve velikosti 43. Po mesici hledani jsem vyhodnotila tyto jako nejlepsi. Je to na svatbu peklo?

mimi55
36 příspěvků 30.11.12 17:58

Mě se líbí a moc, škoda, že při své výšce 164 cm mi takové boty nesedí.

Blair
359 příspěvků 27.11.12 16:14

@i-vana Neřekla bych, že je to peklo. Určitě je využijete i po svatbě. Jen škoda, že tam místo té vázací mašlička není taková ta klasická. Ale to je můj problém. Já jsem na mašle ujetá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.12 19:37

Ta masle by sla odstranit a misto ni nasit treba kaminky nebo jinou masli. Ale nevim, jestli by to pak nebylo spis horsi nez lepsi.

Linie
2020 příspěvků 28.11.12 09:45

Mašličku nechte, je decentní. Pokud budete mít dlouhé šaty, bude vám koukat jen špička.

Kateřina
246 příspěvků 27.11.12 16:52

@Atlacoya Myslíte v „Lullince“ :-D?

sely1
184 příspěvků 27.11.12 17:45

K tym tortovym satam, nikdy nehovor nikdy! to na mna plati uplne 100%! strasne som chcela na svoju svadbu krasne splyvave saty ako pre vilu od manuela mota model waldemar ale bol to model roku 2009 a kedze ja som sa vydavala 2011 uz sa nedali nikde u nas zohnat a sit som nechcela riskovat nakoniec som skoncila u nasich susedov v Polsku a vybrala som si prve ktore som si na seba obliekla-la sposa detalle so sirsou tylovou suknou a krajkovym korzetom a dlhou vleckou a mala som k nim dlhy spanielsky zavoj dlhy ako vlecka, proste som si ich zamilovala na prvy pocit a pohlad citila som sa v nich ako princezna a vyhrali, aj ked mozno budete namietat ze su tortove, ja som nikdy nechcela tortove velke saty s velkou suknou a vidite zivot je plny prekvapeni aj pre mna samu…proste vilkovske saty si mozem na seba obliect este hocikedy na ples ale taketo princeznovske si mozte dat len raz za zivot :)

krisbar
26 příspěvků 27.11.12 19:57

My sme mali svadbu v 2008. Uplne som odmietala myslienku dlhych svadobnych siat - jeden dovod bol, ze som chcela vyrazne topanky (na ktore som celkovo maniak) a aj preto, ze vzdy som bola hrda na moje nohy od kolien dole, tak ze preco ich zakryvat do dlhych siat? Lenze v tom case kratke svadobne saty v salonoch absolutne neboli a ked boli tak nie na mna co mam 167/62.tak som si dala usit. Moja mama bola dokonca taka nervozna ze ako to dopadne, ze za mojim chrbtom sla do salonu ich pozriet :-). A ked ich videla tak sa ukludnila.lebo boli fakt krasne (aspon pre mna).
Osobne si myslim, ze nevesta ma byt v den svojej svadby „slobodna“ a vybrat si to v com sa citi dobre. A aj ked to niekedy nelichoti jej postave, mali by sme jej to prepacit.je to predsa len JEJ den.
http://www.mojasvadba.sk/…ajlepsi-muz/

atrix
483 příspěvků 28.11.12 03:50

Bez přihlášení se obrázek neukáže - a přihlašovat se tam jen kvůli kouknutí na jednu fotku se mi nechce. :D

krisbar
26 příspěvků 28.11.12 11:23

Ups. sorry. nevedela som ze mam zabloknuty ucet pre neprihlasenych. tak potom takto

atrix
483 příspěvků 28.11.12 15:20

Tak to jsou opravdu moc pěkné šaty!

plantae25
13 příspěvků 27.11.12 20:01
...

Spise je podle me problem v tom, ze u nas v cr proste prodavacky neumi doporucit. kdyz u tedy nevesta nema vkus ani pud sebezachovy, tak ma prijit prodavacka a nejen ji dat spravnou velikost, ale hlavne ji dat ty spravne saty. saty co budou sedet i sluset. a hlavne by zenske mely uvazovat…nekdy mi tak prijde, ze se nevidi

krisbar
26 příspěvků 27.11.12 20:04

Bohuzial mam pocit ze predavackam u nas nejde o to aby od nich vysla krasna nevesta ale aby k nim prisiel zarobok…

plantae25
13 příspěvků 27.11.12 20:14
--

Jenom bych si chtela rypnout, co furt mate s tim, ze je normalni mit velikost 40. takze kdyz mam velikost 36 tak jako nejsem normalni zena? myslim, ze mezi nami je spouta zen co maji velikost 36 a rozhoddne jsou normalni. ne nejake 40 koule

Dahllie
2222 příspěvků 27.11.12 20:32

Spíš jde o druhý extrém. Vždyť plus size módu na módních molech předvádějí modelky velikosti 38, což je děsivý. Takže velikost 40 je normální, žádná obéza.

plantae25
13 příspěvků 27.11.12 20:41

No nevim, ja mam miry 95-60-92 a v obchodech nakupuju 36 a mam 180cm, takze se to tak nejak natahne. a co uz je 40 a hore je hrozne obrovske…takze nevim, me to uz prijde teda jako obeza

Dahllie
2222 příspěvků 27.11.12 21:04

http://www.wendlingquarriesstore.com/…izechart.jpg

Velikosti 40 odpovídá třetí žena zleva. Opravdu je obéza?

Lenkeos
29 příspěvků 28.11.12 12:17

40 je obéza, dobrý vtip… :-D, jasně, že záleží na střihu, ale obecně je to normální ženská postava, trochu prsa, trochu boky, moje ségra není rozhodně obéza, měří 175cm, má větší prsa (krásný hrudník :-)), ale je to sportovec, takže nosí 38 - 40 a rozhodně obéza není proboha! Já nosím hadry, jak se to ušije, mám trička třeba 34, ale i M-ka, kalhoty mám taky od 36-40, taky si nemyslím, že jsem obéza :-D

malakaja
349 příspěvků 4.12.12 23:19

4. žena zleva ;-)

Linie
2020 příspěvků 28.11.12 09:49

Porovnejte svoje míry s tabulkou konfekčních velikostí např. v Burdě. Podle toho máte vel. 40-42! Rozhodující je míra přes prsa a přes boky, tam to nesmí táhnout. Štíhlý pas se zabere.
Mate vás, že si kupujete trička vel. 36, ale svatební /i jiné/ šaty z látky se nenatáhnou.

Linie
2020 příspěvků 28.11.12 09:51

36 má přes prsa 84cm!

kurzatko
230 příspěvků 28.11.12 11:53

Ono nejde jenom o obvod přes prsa, ale i o celkovou šířku hrudníku a ramen. Pokud má někdo přes prsa 95, ale v pase 60, tak asi i ten hrudník a ramena budou celkem úzké. Na takovou postavu se špatně nakupují košile - buď jsou těsné přes prsa, nebo volné v ramenou a přes břicho. Holt konfekce je šitá na dámy s celkem uniformní velikostí poprsí - já mívám zase opačný problém.

hankabar
29 příspěvků 30.11.12 12:22
Hmm, zajímavý názor :-P

Bože, a z toho usuzujete, že žena, která má jiné proporce než vy je nutně obéza? Já mám velikost 38 - 40 při výšce 170 cm např. proto, že mám statnější kostru a jsem vysportovaná. Ani bych se nedivila, kdybych měla míň „špeku“ než vy.

whatsername
5 příspěvků 27.11.12 23:24

Myslím, že otázka velikosti je velmi individuální záležitost a porovnávat někoho podle toho je asi stejná blbost jako hodnotit někoho podle váhy, protože to je moc obecný ukazatel. Já měla velikost 38 (občas i 40 hlavně u tílek) se svou váhou 65kg a světe div se, po snížení váhy asi na 58kg mi velikost 36 je pořád těsná. Taky bych chtěla mít těch „ideálních“ 50kg jak mají mé vrstevnice stejně jako o sobě prohlašovat, že mi stačí velikost 36. Stát se anorektičkou bez svalů ale opravdu neplánuju :)

Příspěvek upraven 27.11.12 v 23:25

Evženie
201 příspěvků 28.11.12 01:05

Žena velikosti 36 může být klidně i lehce baculatá, když je malá. Žena velikosti 40 může být hubená tyčka, která si prostě musí kupovat oblečení podle výšky a na šířku ho upravovat, protože ne všude mají prodloužené délky. Velikost oděvu nevypovídá nic o hmotnosti ani optimálnosti postavy ženy, která ji nosí, je to jen výrobcovo vodítko. Nadto stejná velikost od jednoho výrobce může u jiného být úplně v jiné kategorii. Například já nosím zpravidla 36-38, ale u některých úzkých svetrů potřebuju 40, když je nechci mít nechutně obtažené nebo když nechci, aby mi triko končilo nad pupíkem, a u značky Gerry Weber se bez velkých obtíží dostanu do velikosti 34. Tak co, jsem tlustá, hubená, malá nebo velká? :-))) Kdo to pozná z velikostí, které nosím, vyhraje titul Věštec dne.

z_dediny
1120 příspěvků 28.11.12 09:57

Mám velikost 40, jako koule se necítím. Jako koule bych se cítila, kdybych se cpala do trička 36.Lépe žena vypadá, když nekouká na to, jakou velikost má, ale jak jí sedne daný kus oděvu. Prodavačky mají sklony nutit mi menší velikosti se slovy, že stejné nosí i ženy mnohem mohutnější než já. Jenže nedodávají, že v tom ty ženy vypadají hrozně.

kurzatko
230 příspěvků 28.11.12 11:44

No to jste tomu pomohla, s tou poznámkou o kouli. Taky mám velikost 36 (i když jenom nahoře-jsem nekonfekční), taky mám pocit, že jsem „normální“, ale stejně tak normální mi přijde velikost 40, žádná koule.

Ava
650 příspěvků 27.11.12 20:40

Já chuť být „za princeznu“ nebo prostě tak slavnostně, jak už si to nikdy nebude moct dovolit, chápu… kamarádka to měla taky tak a od šlehaček jsme se dostaly k těmhle: http://www.salonsedm.cz/…19171941.jpg . Je to štíhlá blondýnka, měla vlasy stažené do hladkého drdolu a myslím, že vypadala krásně.
Já třeba taky nejsem příznivkyně minimalismu a jednou určitě budu chtít mít šaty „dramatické“.

pappi
109 příspěvků 27.11.12 21:42

Jsou prostě nádherné! Skvělá volba.

Violette-m
8 příspěvků 29.11.12 12:46

To jsou ony!!! TY ŠATY mého srdce

mia1987
5 příspěvků 27.11.12 20:44

Moc mě pobavila půjčovna z Nového Města nad Metují, mám ji totiž za rohem a i přes ty hrůzy které jsme tu viděli musím říct, že se v útrobách tohoto salonu ukrývají i luxusní kousky. Jeden tu mám totiž vyhlídnutý a doufám, že jestli se někdy budu vdávat, bude jej tam paní ještě mít, salon bude fungovat a já se do něj ještě vlezu-jsout to šaty z kolekce san Patrick a jsou to ty na přiložených fotkách. Objevila jsem je tam kdysi, když si kamarádka byla vybírat šaty na svůj den D a paní podávala šaty více méně podle soudnosti nevěsty -proběhlo pár korzetovek, ale vesměs jsme měly štěstí na velmi pěkné šaty. Dokonce jedny zajímavé -naprosto jednoduchého princesového střihu, ale byly ušité z brokátu.
Někdy mi ale příjde, že nevěsty mají potřebu se onen den cítit jako princezny a protože vyrostly na Dynseyovkách, potřebují k tomu bohaté sukně a spoustu šlehačky. A dokud bude poptávka po šlehačce, budou ji svatební salony nabízet…

pappi
109 příspěvků 27.11.12 21:48

@plantae25 ehmm, tak mně zase nepřijde tak úplně normální, že velikost 40 považujete za „kouli“ a „obézu“. Připomnělo mi to film Ďábel nosí Pradu, ale tam se tomu aspoň dalo zasmát…

edit: Příspěvěk měl patřit samozřejmě k diskuzi o kousek výše

Příspěvek upraven 27.11.12 v 21:50

Lenkeos
29 příspěvků 28.11.12 12:22

Jj Ďábel nosí Pradu : „A já vzala chytrou, tlustou holku!!!“ to byla bomba :-D

MilaGrace
5 příspěvků 28.11.12 05:41
Pomoc s výběrem

Peklo čtu už hodně dlouho, ale teprve teď jsem dostala potřebu zapojit se do diskuze :-)
Svatba u mě sice není aktuální téma, ale tak trochu doufám, že brzo bude a jen tak pro zajímavost si listuju nabídkou šatů.
Bohužel z finančních důvodů si nebudu moci dovolit nic extra drahého, proto nejspíše zkončím nákupem něčeho levnějšího a méně kvalitního z internetu (koneckocnů to na sobě budu mít všehovšudy 2×). Šaty bych si představovala jednodušší, ale přesto slavnostní a rozhodně né šlehačku!! Vím, že velké a nadýchané sukně se s mým typem postavy nemají rády a ani se mi to moc nelíbí.
Jsem totiž mírně při těle, ale přesto mám zachované proporce, takže postava víceméně přesýpacích hodin, jen v o trochu větší velikosti a kdyby nebyo bříška a paží, tak si ani moc nestěžuju. I když jedním z mých problémů jsou i širší ramena, proto tak nějak instinktivně vyřazuji skoro vše, co je bez ramínek, nebo se špagetovými ramínky, vím že to mi moc nesedí.
Mám vybraných pár modelů, které se mi zatím líbí asi nejvíc a velmi by mě potěšily vaše názory.
Líbí se mi šaty tohoto stylu
http://www.inweddingdress.com/…e-bc529.html
http://www.inweddingdress.com/…e-de221.html

Nebo něco trochu šmrncnutého antikou
http://www.inweddingdress.com/…e-ps122.html

V případě větší svatby (pokud by přítel chtěl mozvat více člený svého rozvětveného příbuzenstva) klidně i nějaký ten princeznovský styl, v tom případě by se mi líbilo nejspíš něco takového
http://www.inweddingdress.com/…n-bc722.html
http://www.inweddingdress.com/…e-de028.html

Ale moje favoritky jsou prozatím tyhle http://www.inweddingdress.com/…e-bc485.html

Moc děkuji za každý názor :-)

zwedavka
1265 příspěvků 28.11.12 07:57

Podle popisu tvojí postavy by to chtělo něco s rukávem…

DanielaS
5245 příspěvků 28.11.12 10:21

Tyhle mi na neplochou zenu pripadaji trochu vulgarni, prece jen vy se budete dmout vic nez modelka a… na svatbu mi to nepripada vhodne, no.

http://www.inweddingdress.com/…221C_2_1.jpg

MilaGrace
5 příspěvků 28.11.12 16:41

Vidíte, to mě vůbec nenapadlo, že ten výstřih by mohl být příliš hluboký. Když teď na tu fotku koukám, tak vidím, že máte rozhodně pravdu. Děkuji za připomínku :-)

maram
7 příspěvků 28.11.12 12:39
to ne

Omlouvám se, ale budu upřímná, chci Vám opravdu pomoct. Podle popisu máte podobnou postavu jako já teď. Všechny ty šaty nebudou hezké na velkých prsou. Určitě ne korzetové, tak jsem se jen tak mrkla na beremese.cz - bazar - podívejt se - moc hezké ceny tady pár typů, co mě na vaši postavu napadly:

http://www.beremese.cz/…-saty-ivory/#…

http://www.beremese.cz/…y-vel-42-48/

  • myslím, že na této fotce je vidět i jak budou vypadat na plnější nevěstě.

http://www.beremese.cz/…ym-rukavkem/

Já osobně bych se spíše dívala na lodičkový výstřih a hlavně pozor na sexy šaty - což podle mně je většina korzetových - dost často se za rohem plnější nevěstě smějí.

Lenkeos
29 příspěvků 28.11.12 12:52

To maram: máte pravdu, taky myslím, že lodičkový výstřih nebo nějaký ten rukáv je lepší. Šaty docela ujdou, až tedy na ty šílené rukavice :-)

MilaGrace
5 příspěvků 28.11.12 16:44

No, po lodičkovém výtřihu zrovna nekoukám. Necítím se v tom, daleko raději bych měla něco s krátkým rukávem, nejlépe krajkovým :-D
O dlouhém rukávu ani nepřemýšlím, v podnebá, ve kterém žuju to postrádá smysl…

shirla
882 příspěvků 28.11.12 22:29

Zkusila bych něco takového, je to teda moje kamarádka, která se vdávala letos v létě, má, řekla bych takovou postavu, co popisujete a myslím si, že šaty jí moc slušely a zdůraznily co měly a zakryly, co bylo potřeba. Rozhodně něco třeba právě do Véčkového výstřihu, ale ty na fotce se mi taky líbí.

InSanity
193 příspěvků 28.11.12 15:15

Já bych byla pro výstřih do V. Ne, až tak hluboký jako je na těch 2 šatech, ale přijde mi, že V výstřih zeštíhluje a prodlužuje postavu. Sama mám velikost 75D a širší ramena a lodičkový výstřih na širší ramena strašně upozorňuje, naopak V-čko z širokých ramen ubírá (pokud šaty mají široká ramínka, úzká jsou zlo, jak jste sama psala). A s těmi rukávy bych to taky nehrotila, přílš dlouhé rukávy poutají pozornost a naopak upozorňují na širší paže.
Mě by se líbilo něco v tomto stylu:
http://www.lightinthebox.com/…p248909.html
http://www.lightinthebox.com/…p426680.html (ale ne až tak hluboký výstřih)
nebo
http://www.lightinthebox.com/…p281028.html

maram
7 příspěvků 28.11.12 16:27

Uznávám, že tyhle jsou moc hezké, ale jak budou vypadat na postavě s velikými prsy - nebudou na ně moc upozorňovat? - já mám právě problém vždycky s většíma prsama, takže ty se snažím schovávat, nesnáším cokoliv sexy mimo manželskou ložnici. Jen jsem nahodila typy na střih. Víše jsou moje svatební - myslím, že vzhledem k postavě byly skvělé, dneska už bych si vybrala méně zdobené na živůtku, ale tenkrát jsem neměla tolik času a byla jsem nadšená, že se našly nějaké s menším výstřihem, které mi byly. Střihově byly skvělé.

http://www.lightinthebox.com/…p248909.html

MilaGrace
5 příspěvků 28.11.12 16:48

Přesně takový typ (respektive délka) rukávu se mi líbí nejvíc