Zlatá medaile za nevkus

17.07.12 | autor Ada

nahled.jpg

Už o tom napsal kdekdo, takže budu možná nařčena z trapného opakování, ale to je mi jedno. Pnutí, které se dostavilo po zhlédnutí fotek oblečení, v němž budeme nastupovat na olympijských hrách v Londýně, musí ven.

Nebudu se zabývat tím, jestli jsme nejhorší, na to už se velmi podrobně podíval blog Muži v Česku (třeba Italové nebo Rusové se taky předvedli). Možná bychom tu zlatou na nevkus přece jen nedostali, ale nějaké hezké umístění by z toho jistě bylo.

Olympijskou kolekci navrhla a vyrobila firma Alpine Pro ve spolupráci s E.daniely. Inspirací byl obraz Františka Kupky Amorfa - Dvoubarevná fuga (kdybyste ho chtěli vidět naživo, je v Národní galerii v Praze). Vzor v národních barvách vypadá dobře a nemám proti němu námitek; potud ok.

Zdroj: http://www.alpinepro.cz/zeny/oh-kolekce-londyn-2012/trika/

Sestava na slavnostní nástup je ovšem katastrofální. Nechybí nic.

1) Český humor v podobě holínek. Šibalské pomrkávání na typické londýnské počasí a na současnou módu, která dovoluje běhat v holínkách po městě. Je to vtipné? Zasmáli jste se, nebo jste si jen tak zoufale uprskli?

2) 3/4 legíny, které tady tak milujeme. Ano, daly by se prohlásit za novodobý ženský národní kroj. Je to sportovní oblečení, jako stvořené na běhání, do fitka atd. Ale k saku jako slavnostní ohoz na zahájení olympiády? Really?

3) Sportovní elegance. Proklínaná česká představa o tom, jak vypadá sportovně elegantní oblečení, prosákla i na olympiádu. To se vezmou stoprocentně sportovní prvky, jako legíny a mikina s kapucí, stoprocentně elegantní, jako sako, a dá se to dohromady. Asi jako kdybyste smíchali na kousky nakrájený citron a jablko a čekali, že z toho magicky vznikne něco jiného než směs citronů a jablek, třeba pomeranč.

4) To sako - hlavně dámská verze - je divné. Divný střih, divná délka, stylově nesedí ke sportovně zahrádkářskému zbytku. A to červené v pase je sucháč, na který se zapíná.

5) Přeplácanost. Naši návrháři se toho snad nezbaví. Čekala bych, že aspoň návrháři sportovní módy budou mít na zřeteli hlavně funkčnost a stylovou čistotu, ale ne - i tady došlo ke splácání stylů a prvků (nášivky, šňůrečky, popruhy, sukýnka, holínky, bla bla bla) a ke snaze navěšet toho na nebohé sportovce jako ozdob na vánoční stromeček.

Tak co, líbí? Jestli ano, upřímně se přiznejte, protože mě stejně upřímně zajímá, jestli nejsem zbytečně přísná a to oblečení přece jen není originální a cool.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Milli
2524 příspěvků 17.7.12 13:46

Mě se líbí ten vzor a ty barvy. Ale to ostatní - střihy, délky, „ozdoby“ a především holínky, to je příšerný. A nebo smutný. Neumím si mezi tím vybrat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 14:19

Příšerně smutný…

666mahu
1490 příspěvků 18.7.12 09:23
vzor

Když pominu všechno ostatní, tak mi vadí, že vzor není z dálky dobře rozeznatelný. Líbila by se mi kolekce, kde by bylo na dálku dobře poznat, že jde o našeho, českého, sportovce.

A pak by se mi líbilo, kdybychom opět začali používat na všech reprezentačních dresech velkého českého lva místo současného složeného znaku. Velký český lev na prsou je úplně něco jiného než ta divná složenina. Připadá mi, že lev vyjadřuje a podporuje národní hrdost mnohem víc. A zdaleka tolik se neplete se znaky jiných zemí. Náš lev vypadá moc dobře, nevím, proč se s ním nechlubíme.

Lála_druhá
471 příspěvků 18.7.12 09:26

Protože máme aj nejaké Moraváky :-)?

666mahu
1490 příspěvků 18.7.12 10:02

Jistě, a také Slezany, že. Nijak to nezpochybňuji.
Dřív jsme měli i Slováky, a ti měli jen nepatrný, málo viditelný kousek.

Jsme jeden stát, měli bychom vystupovat jednotně. I kdybych byla Moravanka nebo Slezanka nosila bych lva raději než současný složený, ne příliš přehledný a zapamatovatelný znak, a také dost nepohledný.
Líbí se mi jasně čitelné znaky (kanadský javorový list, švédské korunky…), a těm je náš lev důstojným soupeřem. K tomu je lev považovám za krále zvířat, v astrologii se mu připisují kladné vlastnosti, atd.atd.

Eiwen
134 příspěvků 18.7.12 11:17

Jak by se taky český lev mohl s něčím plést, že… Co třeba s finským lvem, také národním symbolem?

slunceadéšť
51 příspěvků 19.7.12 16:27

Myslíte s tím, co má meč a jen jeden ocas? To si někdo může splést?

Miilla
1 příspěvek 20.7.12 09:39

S ničím by se nepletl? A co třeba lucemburský dvouocasý lev? (Ano, úplně ten stejný, jakého máme my - společná historie se nezapře…)

rice
356 příspěvků 25.7.12 11:11

Zeptám se jinak - no a co jako? to je přesně ono - leckomu tady na diskuzích pořád vadí, že Češi jsou na svou zem málo hrdí, málo sebevědomí a blablabla a to je přesně ono - jasně, lev je hezký, ba přímo překrásný, ale nejde to, protože přece musíme myslet na chudáky diváky, kterým by se nedejbože mohl plést, nebo na ostatní státy, které si ho zabraly před námi! Ne, pořád je v některých pocit, že si „to“ nemůžeme, nesmíme dovolit. Tohle jsou kořeny naší povahy, a pak se nikdo nesmí divit, že máme nudnej, nevkusnej komplet bez lva.

Jája B.
2 příspěvky 3.8.12 12:52
Lev? - to není státní symbol

Lva používat nemůžeme, státním znakem je složenina lvů a orlic. Státní znak byl přijat zákonem č. 3/1993 Sb. :-)

666mahu
1490 příspěvků 4.8.12 22:54

@Jája B., fakt? To by mne nenapadlo.:-) Tak jako by mne nenapadlo, že lucemburský a náš lev je stejný - pokud dobře koukám, tak lucemburský je červený, takže jsou stejní jen pro barvoslepé.
Zákonem schválený znak se mi nelíbí, nic si s nímto znakem kupovat a nosit nebudu.

Nejsem heraldik, ale vím, že lvů je hodně. Ovšem všichni nejsou stejní a každá země ho nepoužívá. Hodně je samozřejmě i orlic. @slunceadéšť a @rice pochopily, co jsem tím chtěla sdělit.

Naštěstí se lev líbí i některým sportovcům, na jejichž dresech se objevuje, takže zakázaný nebude.;-)

Všimly jste si na OH bund Američanů? - šedivé plavců a dnes hnědé americké střelkyně? Američané mívají velmi pěkné oblečení na olympiádách, často něco nového, hezká řešení, a tentokrát děsné bundy, takové „dědkovky“ bez nápadu.
A co říkáte fialovým šatům hostesek? - především tomu visícímu kusu látky (většinou žlutému)? Barevná kombinace hezká, ale šaty s tou žlutou „utěrkou“ mi připadají trochu jako pro hotelové pokojské - ten kus látky jako by měly na přeleštění nějakých šmouh, medailí nebo na otření prachu.:-)

atrix
483 příspěvků 22.7.12 16:36

Holinky patrně proto, aby si ti, co si z Londýna nepovezou medaili, vezli aspoň něco = plíseň na nohách. Ale největší sranda by byla, kdyby v těch holinách běželi maraton, to bych se na to vydržela koukat klidně celé ty 2 a 3/4 hodiny… :-D :-D

Jeroným
7 příspěvků 10.4.13 00:12

Věřte mi, nenosila. Já jsem Slezan a na naši orlici jsem náležitě hrdý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 13:46

Ten Kupka ve vzorované verzi připomíná spíš brusel, který kdysi svou světovostí nechal načichnout české světničky i paneláky.

eni.enigma
36 příspěvků 17.7.12 14:17
nevyniká

Přesně, také mi to evokuje spíš „Bruselský sen“, na Kupku bych si nevzpoměla ani na desátý pokus. Oblečení mi nepřijde zajímavé, nekoupila bych si ho pro sebe, ničím extra mě nezaujalo, což je na olympijskou kolekci docela škoda…

DeerskinDoll
25 příspěvků 17.7.12 13:52

… uh… hmmm… a slovenskou kolekci od Alpine Pro už jste viděli?

Brany
7 příspěvků 17.7.12 14:42

Videl, je nepekná :) To čo nie je škaredé je prinajmenšom nudné. Škoda, podľa mňa ten nápad využiť krojový vzor mal potenciál.

Lenicka07
74 příspěvků 17.7.12 15:06

Pošlete někdo odkaz, ráda porovnám.

maarcy
92 příspěvků 18.7.12 12:30
Brany
7 příspěvků 18.7.12 12:32

A niečo sa už predáva na eshope tu: http://eshop.alpinepro.sk/

DeerskinDoll
25 příspěvků 18.7.12 12:39

Boha jeho…

matka pluku
12 příspěvků 17.7.12 17:25

Slovenskou kolekci… jsem si právě prohlédla. Tak nevím, co je horší. Ale přece jen, my bychom nejspíš dostali zlato!!! Ale klobouky ze Slovenska a bačovské prvky na saku - no taky dobrý. Baleríny se šněrováním, aby to bylo hodně folklórní, no nevím, zda celý svět pochopí, že návrháři to myslí jako recesi. Tedy já doufám, že to tak je.

DeerskinDoll
25 příspěvků 17.7.12 17:47

Bohové, ať na zahajovacím ceremoniálu prší. Prosím. Pak bude česká výprava působit alespoň jako praktická…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.12 09:33

No snad k tomu proboha nemají jen ty holínky, ale i jiné nositelné boty, ne?! Legíny příšerný, ta sukně k nim ještě horší.

DeerskinDoll
25 příspěvků 18.7.12 12:40

To je právě to divné. Kdyby měli i jiné boty (určené speciálně pro slavnostnější aspekty olympiády), proč všude prezentovat holínky?

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 08:24

Videla. Povedala by som, že to dodalo hroze nový rozmer.

tekmar
5 příspěvků 21.7.12 08:41

Slovensku som videla a je to podobny hnus.. brr. Z Aalpine Pro nezostali ani nam Slovakom nic dlzni

Viktorie H.
664 příspěvků 17.7.12 13:53

Souhlasím s tím, že vzor je pěkný. A jednotlivé části docela ujdou, ale dohromady to tvoří takové…ani to neumím popsat. Směsici oblečení ve snaze vykouzlit originální outfit.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 17.7.12 13:55

Fuj, fuj, fuj. To první tričko je OK, ale jinak je ta kolekce velmi tristní, stejně jako bude pohled na naši reprezentaci při slavnostním ceremoniálu, až se v tomhle objeví vedle Francouzů nebo Holanďanů…

Zoe
316 příspěvků 17.7.12 13:55

Jsem zklamaná. Jen ten vzor je pěkný a také to bílé tričko. Jinak je to takové podivné - ani elegantní ani sportovní. Jako když kočička s pejskem vařili dort…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 17.7.12 13:55

@DeerskinDoll Viděli. Dost šílená, ale na gumáky to nemá…

DeerskinDoll
25 příspěvků 17.7.12 14:03

Osobně se mi slovenská kolekce zdá o krapet horší. Alespoň tedy na plochu, kterou ta hrůzostrašnost zabírá. Přece jenom je to full-frontal bača vs. zahrádkářské holínky. Kdyby děvčata nechala doma vlastenecké legíny, docela by to ušlo. Pořád by to bylo hrozně tuctové, ale ušlo…

Příspěvek upraven 17.07.12 v 14:23

Diankenstein
1895 příspěvků 17.7.12 13:59

Alespoň každý pozná, že reprezentují Česko. V tom vidím nespornou výhodu; netřeba vlajky, když máte leginy pod volánkovou sukní a mikinu pod sakem.

DeerskinDoll
25 příspěvků 17.7.12 14:28

V tom případě musím kolekci přes nespornou snahu o zachycení esence moderního češství vytknout trestuhodnou absenci ponožek v sandálech. Pěkně našponovaných, když už je to pro tu slavnostní příležitost…

Diankenstein
1895 příspěvků 17.7.12 14:36

NO, je vidět, že to není propracované do detailu! :)

DeerskinDoll
25 příspěvků 17.7.12 14:39

Napišme Alpine Pro! Ještě není pozdě :D

Quinn
12 příspěvků 17.7.12 13:59
Já nevím,

Mě se to docela líbí.. teda až na ty elasťáky či co to je, mohli mít elegantnější kalhoty, jinak dobrý.. ani holiny mě neuráží.. jinak co se týká olympijských kolekcí oblečení, tak ta ve Vancouveru byla fakt boží!

Eirean
244 příspěvků 17.7.12 14:01

Ty jednotlivé věci, zvláště sportovní bundy a jiné,,funkční" věci jsou moc hezké, viděla jsem je v reálu v obchodě, to bych si klidně koupila místo černé/modré/šedé softshellky.
Nicméně jako celek je to opravdu nevkusné a o tom, jak by mělo vypadat oblečení na zahájení OH snad ani nebudu mluvit - to není vtipné, originální ani alternativní ale jednoduše nezvládnuté.

Martishka
26 příspěvků 17.7.12 14:02

Myslela jsem, že apríl už letos byl. Tohle bych jim jako pokus o vtip odpustila snad jen kvůli tomu aprílovému počasí venku…
Prvotní námět a vzor na triku a látce se mi líbí. Pak to ale vypadá, jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Od všeho trochu :(

makuva
20 příspěvků 17.7.12 14:02

Líbí se mi vzor, barvy až tolik ne (ale jsou národní a zároveň odkazují na dvoubarevnou fugu, tak proč ne). Vlastně mě baví i ty gumáky. Ale musely by být jako jediný úlet v jinak formálním oblečení. Dohromady fakt peklo. :-/

adelline
3 příspěvky 17.7.12 14:08

Když se podívám na výpravy Francie, Holandska nebo USA, je mi vážně trapně. Tohle je prostě nevkus.

EvikChadtu
15 příspěvků 22.7.12 15:13

Tyjo, všichni tady chválí kolekci USA, mě se taky líbí, ale myslím si, že je ostuda nechat si šít kolekci v Číně… naše kolekce je divná, vyloženě mi vadí holiny a ty děsný legíny, jinak mě to až tak neuráží i ten vzor se mi líbí, ale ty legíny a gumáky…o těch se mi fakt bude eště dlouho zdát..jinak moji favoriti jsou Jamajka, Belize a Nizozemsko.

Blair
359 příspěvků 17.7.12 14:19

Ani mě ta hrůza nepřekvapuje… Když se to srovná s Holandskem nebo Francií… ale to se vlastně ani srovnávat nedá.

Chany
932 příspěvků 17.7.12 14:21
Hm,

Počmáraný legíny s počmáranýma holinama- a k tomu sako. Přijde mi to, jako by manažerka šla na záskok do kravína. :-((

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.7.12 14:25

Naše kolekce je strašná a vypadá jako když by se někdo narychlo oblíkal na chalupě na houby do lesa. Upřímně, nechtěla bych v této kombinaci vyjít při slavnostním ceremoniálu a potkávat týmy z ostatních zemí, hambou bych se propadala.
Moc se mi líbí kolekce USA, Francie, Holandska, NZ, Belize a i Maďarska. Švýcaři to docela pohnoji, ale stále vypadají lépe, než my.

Katka2305
136 příspěvků 17.7.12 14:29

Já to oblečení teda na tom tmavém pozadí vidím dost špatně, ale z toho co vidím bych řekla následující: to sako se mi docela líbí, zapínání na suchý zip a dokonce i ta šňůrka, to jsou docela zajímavé prvky. Dámskou verzi mohli trochu projmout, ale těžko říct z těchto fotek a hledat to někde jinde se mi moc nechce. Do toho saka se mi líbí ten vršek, co má dívčina na fotce s komentářem o českém humoru(asi tričko nebo co, doufám teda že je s límečkem a nikoliv s kapucí, i když na druhý pohled si nejsem jistá - líbila by se mi verze s límečkem, nelíbila s kapucí). Akorát se obávám, že ten vršek jsou tričkošaty, já bych to ustřihla v pase. Naopak se mi do saka nelíbí mikina s kapucí, kterou prezentuje pán. Ty kraťasy a tříčtvrťáky jsou dost hrozné, dala bych sportovcům dlouhé kalhoty střihu pláťáků, jedny bílé, jedny vzorované, aspoň na slavnostní příležitosti (nástup a tak). Vzor sám o sobě se mi líbí. Ty holinky jsou fakt divné, proč se raději návrháři neinspirovali třeba oxfordkami a nevytvořili sportovní boty s designem v oxford stylu? To by třeba mohlo být zajímavé? Holinky nebudou pro nohy to pravé, ani na chození, navíc jsou většinou málo prodyšné…

Nemesis
504 příspěvků 17.7.12 14:29

No je to děs. Jako všechny věci co se prodávají v AlpinePro, pokud si je nechcete vzít na tůru třeba… ale hlavně mi přijde, že je to prostě stejný, jako když prijdete do toho jejich obchodu. To snad ani nenavrhovali, prostě sebrali všechno v národních barvách co měli zrovna na věšácích a nalepili na to znak olympiády. Sice je pravda, že takovýhle oblečky potkáváme na ulici běžně a tak to Čechy fakt vystihuje, ale proč nás to musí reprezentovat!!!Nemohli vybrat méně českou firmu a ušít normální šmrncovní a jednoduché oblečení místo týhle alpinovský outdoor kolekce? blem…

Nemesis
504 příspěvků 17.7.12 14:32

Jo a nejvíc z ostatních kolekcí se mi líbí jamajka! vystihuje to zemi a zároveň je to jak trhlý, tak elegantní. jenom ten vzor na dámské sukni není moje gusto, ale fakt super.

janina.ch
26 příspěvků 18.7.12 10:00

No já teda měla vždycky za to, že Alpine pro je oblečení primárně na túru určené, takže v tomto nevidím důvod kritizovat. Věci z Nord Blancu přece taky nebudu chtít nosit do práce, ne? :)

Nemesis
504 příspěvků 18.7.12 16:35

No jenže problém je, že lidi to normálně nosí do města nebo dokonce na zkoušku na vysoký…potkala jsem takhle několik kolegyň na univerzitě a spousta jich chodí po kampusu atd. třeba ve sportovní alpine sukni a botaskách. nebo nosí ty děsné „sportovní“ kabelky z alpinu normálně na přednášky atd…

Lambretta
11 příspěvků 4.8.12 08:02

Na zkoušku je to úlet, ale na běžný nošení v tom nevidím problém…

Bugatti
4086 příspěvků 17.7.12 14:30

Sportovně-zahrádkářský styl… poprskala jsem si obrazovku.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 14:36

notrends
514 příspěvků 17.7.12 14:34
holínky

Mně se líbí holínky, to snad ještě nikdy nikdo nešel v holínkách. Super nápad. Saka jsou divná vždycky a taky kloboučky. Naši sportovci mi vždycky připadali jak z jiného století - pseudobudoucího.

Acrobaleno
1075 příspěvků 17.7.12 14:39

To ste asi nevideli slovenské olympijské oficiálne odevy. http://t2.gstatic.com/images?…
Už len valaška do jednej ruky a fujara do druhej a sme hotoví. Dúfam, že tie otrasné klobúky nepatria k outfitu.

DeerskinDoll
25 příspěvků 17.7.12 14:41

Nejlepší je, že obě kolekce navrhovala jedna firma. Nejste v tom sami. -hugs-

Acrobaleno
1075 příspěvků 17.7.12 14:44

Budeme v tom spoločne. :brofist:

magenta
22 příspěvků 17.7.12 14:47

Ojj, tak to je též síla! A obávám se, že kloboučky budou… chudáci sportovci


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.12 10:34

No to je jasný, že patří :-))

ELK
1 příspěvek 17.7.12 14:41

Haha, kdyz jsem to videla poprve na fotkach beachvolejbalistek, ktere si byly obleceni vyzvednout, tak jsem si myslela, ze si delaji srandu. Ze si vzaly leginy, ktere maji na horsi pocasi na hru, a k tomu obleceni na nastup. Bohuzel se ukazalo, ze je to mysleno vazne. Myslim, ze ty holinky to aspon trochu (ale jen malinko) zachranuji, protoze vysilaji signal, ze je to mysleno jako recese…

Příspěvek upraven 17.07.12 v 14:42

magenta
22 příspěvků 17.7.12 14:45

Opravdu to evokuje spíš zemědělce než sportovce - vezměme fotku „sportovce“ s pádlem - stačí trocha fantazie, veslo zaměníme za vidle a iluze je dokonalá :-(

Přitom jak se před časem objevily první náhledy, jak bude vypadat vzor, říkala jsem si, že z toho by mohly být hezké věci - bohužel, tak jak je to splácáno dohromady, vidím zas jen ten kravín, třeba to mělo symbolizovat český venkov, nebo já fakt nevím co návrháře inspirovalo tentokrát

Příspěvek upraven 17.07.12 v 14:48

KaCZFi
128 příspěvků 17.7.12 14:45

Přijde mi to naprosto příšerné, nevkusné a amatérské. A nelíbí se mi ani ten vzor a vůbec nechápu, proč si v těch psychedelických, čáratých vzorech ti návrháři tak libují. Je to ještě větší katastrofa než Vancouver 2010 a to už je co říct, to jsem si myslela, že nic horšího přijít nemůže. A vida, může…

rastakayakvana
36 příspěvků 17.7.12 17:28

Jo, dík za připomenutí, přesně tyhle diskohnusy (Vancouver 2010) se mi hned při pohledu na tohle vybavily, jen jsem si nemohla vzpomenout. :-)

Kočka Malvína
1 příspěvek 17.7.12 14:49

Holínky jsou průser a nemyslim kvůli samotným holínkám, ale prostě že jsou hnusný. Ten původní obraz od Kupky je fajn, to, co z něj udělali, je průser. Ženský sako mi připadá ještě jako nejmenší hrůza. Chudáci čeští sportovci. Ale možná už si zvykli, mám takovej dojem, že maj pokaždý příšernej úbor.

Woey
135 příspěvků 17.7.12 14:50
Holíny

Mně se ty gumáky samy o sobě docela líbí, přijde mi to vtipné ve spojení s deštivou Anglií. To ostatní oblečení na ceremoniál nebudu komentovat, to vážně není dobrý, ačkoliv si nemyslím, že by muselo být elegantní - na zimní olympiádě jsme taky neměli elegantní oblečení a jak jsme zabodovali… ale tohle se fakt moc nepovedlo.

yoshimi
9 příspěvků 17.7.12 14:52

Ouč… já se tak stydím - když se podívám na Amíky, Holanďany, Rumuny nebo na Jamajku a Belize…achjo. proč Alpine Pro?! proč…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.12 10:42

Máte někdo odkaz na nějaké stránky, kde by byly vidět olympijské outfity všech výprav? Nebo se to musí hledat jednotlivě? Dík

yoshimi
9 příspěvků 18.7.12 11:54

Nejsou teda všechny, ale tady… http://www.muzivcesku.cz/…si-holandsko

houbysoctem
11 příspěvků 18.7.12 16:32
Proč Alpine?

No ještě to mohly bejt Rejoicky!

real.lit
13 příspěvků 17.7.12 14:53

Dostat tohle jako sportovec asi změním reprezentační zemi.
Ano, dalo by se se z toho vybrat, vzor pěkný je, ale bohužel se všechno splácalo dohromady. Až moc mi to připomíná Pejska a Kočičku a jejich dort.

rice
356 příspěvků 17.7.12 14:54

no…zas tak mě to teda nerozpaluje. souhlasím asi tolik s tím, že jestli nastoupíme na zahájení v holinkách, elasťácích a tom ošklivém saku, tak budeme za burany. ale sportovní část kolekce mi přijde naprosto nezávadná a hezká. tam bych nevytknula nic.

Mishelfka
6 příspěvků 17.7.12 14:58
Holínky

Náhodou, můj kamarád, kterej je reprezentant a jede do Londýna vrhat (nebo házet) kladivem, říkal: Ke králikům budou potom dobrý.

oXide
23 příspěvků 17.7.12 14:58

No je to strašný a nevkusný, o tom asi žádná. Ale ty „gumáky“ jsou dobrý! Myslím jako jeden kus, dohromady s tím ostatním je to peklo.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 15:02

kurzatko
230 příspěvků 17.7.12 14:59
Holinky

K těm holinkám - vypadá to sice jako divná obuv do města, ale tady ve Skotsku docela frčí, tak se možná nosí i v londýnských ulicích. Akorát jsou ty místní holinky vyšší a víc obepínají nohu, takže vypadají spíš jako když jde dotyčný na ryby, než na zahrádku. Přidání těhle holinek k tomu modelu mi ale připadá hodně nešťastné:

  1. Co ten holý kus kůže mezi kalhotami a horním okrajem boty? To je fakt jak na zahrádku, živě si představuju, jak se guma šoupe o holou kůži, brr.
  2. Odstín modré na holinkách neladí s modrou na legínech, sice je to nejspíš stejná barva jako na deštníku, ale ten je daleko a barvy použité mezi tím to celé zkazí. Mimochodem, zdá se mi to, nebo je to dámské sako tmavě hnědé? Takže to máme tmavě modro-fialové legíny, tmavě hnědé sako, taštičku v kombinaci černé a dalšího (!) odstínu tmavě modré a pak ten deštník s holinkami. Achjo.
Jetthro
1132 příspěvků 17.7.12 15:00

Vzor a barvy jsou fajn, proti tomu bilymu triku nemam vubec nic - ale jak to splacali dohromady, to je neco prisernyho.. :/ Ty holinky uz tomu jenom nasazujou korunu.

Janice Palice
25 příspěvků 17.7.12 15:03

Mě se ten vzor líbí, ale připadá mi, že v té spoustě zanikne. Ty holínky jsou děsné. Jako celek to působí tak nějak „každý pes jiná ves“. Sportovní eleganci si představuju trochu jinak.

bonomi
25 příspěvků 17.7.12 15:04

Hmm, tak já nevím, mně asi chybí špetka vkusu, ale opravdu se mi to líbí :D Jako celek. Prostě pro sportovce super, není to ani příliš elegantní, ani úplně sportovní a trochu i vtipné (gumáky). No a teď mě můžete přijít odstřelit :D (mimochodem to slovenské oblečení se mi taky líbí, přijde mi to veselé)

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 15:09

Když se ty jednotlivé kusy postaví samostatně, tak jsou zajímavé, s nápadem, s odkazem na umění, v národních barvách, celkově fajn a povedené. Deštník bych brala hned a holínky jsou (samostatně!) - když se to vezme kolem a kolem, s přivřenýma očima - docela vtipné. Ale dohromady naplácané na sebe to vypadá příšerně. To nemá se sportem společného vůbec nic, nebýt těch štítků, tak mě ani nenapadne, že jsou to sportovci, natož olypijská reprezentace. Vypadají jako šašci a ta kompozice tomu dává korunu :D

P. S. byl by někdo tak hodný a hodil sem odkaz na ty Francouze a Holanďany?

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 15:20

Edit k příspěvku výše: Už jsem to dohledala - nechápu, proč skoro všechny ostatní reprezentace vypadají jako kancelářské krysy, vysvětlete mi to, prosím..

Příspěvek upraven 17.07.12 v 15:20

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.7.12 15:22

Možná proto, že tak vypadá sportovní elegance (USA, Holandsko, NZ). Možná proto, že se jedná o slavnostní zahájení a nechcou tam jít jako humpoláci na houby (jako my).

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 15:30

Jo tak.. úplně původně jsem si myslela, že má jít o dresy. Slavnostní zahájení samozřejmě chápu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 15:11

Možná to už někdo zmínil, ale proč proboha nemohli dát na ten slavnostní nástup holkám obyčejnou sukni a klukům obyčejné kalhoty? To měli málo látky nebo co?
Vzor se mi líbí. Holinky nechápu a nechápu je ani normálně ve městě, tudíž jsem zaujatá jaksi defaultně.
Sako se suchým zipem je krystalická hrůza, evokuje nám snad, že se sportovci dosportovali už k invaliditě a tak si ani nezapnou knoflík?

katango
1356 příspěvků 18.7.12 11:37

No, Heluš (Fibingerová) se kdysi zmínila, že mívala „od železa“ tak zrasované ruce, že si nemohla zapnout ani knoflíčky u županu…tak nějak mi to utkvělo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.12 13:15

No zrovna ji bych chtěla v těch gumácích s volány vidět. Chudák koulařka, chudinky těžké atletky.

Kattyna
4 příspěvky 17.7.12 15:15
no

Vzor se mi líbí, holinky a tříčtvrťáky děsné - podivně zkombinované. Je to škoda, protože původní nápad tu je.

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.7.12 15:19

@Kerstin stačí se prokliknout na Muže v Česku na jejich článek, odkaz je hned na začátku.

Bejči
14 příspěvků 17.7.12 15:20

Oni vám tam pôjdu v gumákoch a sakách?:D ale zase nemáme sa čo ozývať, naši idú v krpcoch. Tak rozmýšľam, že čo je väčšie peklo…
http://www.sportovenoviny.sk/…ikov_jpg.jpg

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.7.12 15:26

Když mi příjde, že jsem nad Slováky v nevkusu vyhráli. Když bych si musela vybrat, zda půjdu ve slovenském či českém stejnokroji, tak bych volila ten slovenský.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 15:26

Petishee
51 příspěvků 17.7.12 15:57

Tohle se mi náhodou docela líbí, ženské mají i sukně. Naše mají tříčtvrťáky, jaké nosím na doma :-)

rastakayakvana
36 příspěvků 17.7.12 17:22

Tak tohle se mi na rozdíl od našich docela líbí. Není to zdaleka taková zdechlina.

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 18:20

Slováci neuražte se - první, co se mi vybavilo, když jsem ten obrázek viděla, bylo:
Zahánění ovcí, vyhánění ovcí a marxismus-leninismus ( = seznam předmětů vyučovaných na tehdejší vysoké škole bačovské - kdyby tu hlášku někdo neznal).

Curlygirl
1901 příspěvků 18.7.12 11:58

Taky se mi slovenska verze líbí víc. Dovedu si představit, že bych tak někam teoreticky šla. V ceskem provedení ani náhodou..

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 15:22

@MUDr.Lant díky, díky.. nakonec mě to napadlo :)

carries
1319 příspěvků 17.7.12 15:32

Ako tu už niekto podotkol, jednotlivé veci majú zaujímavý vzor a samostatne vyzerajú v pohode, ale splácané dokopy je to dosť zlé.
A slovenská kolekcia je strašná. Vážne už len valašku a stádo oviec na zaháňanie do košiara. Videla som tú kolekciu už dávnejšie a prišlo mi to ako dosť zlý vtip, vzhľadom na to, že bola komentovaná ako skvelá (skvelosť mi niekde unikla). Jediná kritika bola na skutočnosť, že nie je dosť sexi…

http://www.topky.sk/…ej-malo-sexi-

Sibyla
2646 příspěvků 17.7.12 16:07

Tedy, opravdu.

baltik
1706 příspěvků 17.7.12 15:32

Asi me sezerete, ale mne se to libi. Kdyz jsem to videla na predvadeni, rikala jsem si, ze bych si klidne nektere casti koupila. Holinky do Londyna mi prijdou opravdu vtipne. Pouziti vzoru ze slavneho obrazu se mi libi jako napad. Barvy jsou narodni. Styl je sportovni, prece jenom jsou to sportovci. Jedine divne mi prijdou ty hole nohy mezi leginami/kratasy a holinkami.
Kdyz jsem se podivala na ostatni staty, tak si myslim, ze se v tom, jestli to ma byt sportovni nebo oficialni, placaji vsichni. Nejhorsi jsou tedy chudaci Slovaci, extremne neslusive. Libi se mmi Jamajka a Rumunsko.

zapbebe
307 příspěvků 17.7.12 15:34

No, tak oblečení opravdu nic moc. Triko se mi líbí, ale celková kombinace mi přijde vcelku tristní, hlavně ty holinky s 3/4 leginami - gumáky na holé lýtko se budou lepit a bude to vcelku nepříjemné. Já to tak nosím, když jdu s dcerou na procházku po dešti (do polí, ne na slavnostní příležitosti), leginy mi sahají až k holinám a stejně bych v tom do vsi nevlezla. Natož se ukazovat milionům lidí. Mají vůbec ještě nějakou jinou variantu? Sukni nebo delší kalhoty?

Jak tu někdo zmiňoval USA, tak tam teď zase řeší, že to oblečení je vyrobené v Číně, což některým nepřipadá dostatečně vlastenecké.

GeeGee
21 příspěvků 17.7.12 15:54
Sokol

Pročetla jsem i článek s diskuzí na muživčesku. cz a souhlasím s názorem, že je to oblečení o to horší, když máme letos výročí Sokola. To by byly pěkné stejnokroje. Ach jo.

Petishee
51 příspěvků 17.7.12 15:56

Mně přijdou jednotlivé části OK, ale dohromady je to tragédie :roll:

Sibyla
2646 příspěvků 17.7.12 16:06

Nelíbí

lindiste
348 příspěvků 17.7.12 16:18

Při pohledu na nadpis článku společně s první fotkou jsem si říkala, že tohle bude první článek, ve kterém budu s Adou v naprosté opozici. Ale kdepááák, jak jsem zarolovala na ty další obrázky, tak jsem to pochopila… a nemohla věřit svým očím. Proč, proč se musí docela slušný základ takhle zprznit? Přitom ten základní vzor ala Kupka se mi vážně líbí. Tak proč to sakra takhle zazdili???

yourcandy
477 příspěvků 17.7.12 16:18
Pejsek s kočičkou

Při shlédnutí této divoké kolekce, jsem si vzpoměla na oblíbenou pohádku mého synka - " Jak pejsek a kočička dělali dort "…když tam dáš 5 nejlepších jídel bude 5× dobrý..a my jich tam dáme 100 a bude 100× dobrý!!! a ve finále zlý pes naříkal v houští 14 dní…tudy cesta nevede…v jednoduchosti je krása 1*

Lamiia
28 příspěvků 17.7.12 16:20

No tak jsem po přečtení tohoto článku začala uvažovat zda by se to nedalo zachránit odebráním něčeho… odebrala jsem holinky, ty jsi každopádně zlo… pak sako a legíny u žen… no a supr :D

ovšem na druhou stranu vtip na Londýnské počasí chápu.. holiny, deštníky.. řekla bych, že to někdo vzal za dobrý začátek a tam byl velmi příjemný nápad.. ten zřejmě ale převzal „tým odborníků“ a udělal z čechů hastroše… no co, jde o reprezentaci ČR? Jde… no a lépe vyjádřit to už opravdu nešlo ;)

Curry
65 příspěvků 17.7.12 16:23

Vzor oblečení českého týmu mi víc jak kupku připomíná vzor, který jsme měli na naší sedací soupravě z 90tých let.

rastakayakvana
36 příspěvků 17.7.12 16:25

Mně to připomíná silonové zástěry (resp. propínací zástěrošaty) z 60.-80. let a nákupní tašky z téže doby - hlavně ten vzor a barevnost, je to ohavné a když pršelo, cokoli se přes to přehodilo, abychom to k té pojízdné prodejně pro chleba a kabanos stihli.
Ty taštičky jsou taky děsné.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 16:46

blackeltygre
3 příspěvky 20.7.12 19:57

To je přesně ono, ten pocit, co to evokuje…dederon, silon, umělina, i ten odstín holinek a saka je přesně ten hnus, co tu byl na trhu.No fuj. To je otřesné. Úplně mi z toho běhá mráz po zádech. A ještě jsem si vzpomněla, ta tmavě modrá je přesně ta hnusná, v takové barvě se vyráběly tepláky s gumama, přes nohu.To je od návrhářky E Daniely a Alpine Pro asi nějaká konspirativní akce, záškodnický čin.

Gingatko
10 příspěvků 17.7.12 16:30
Děs

První tričko se mi líbí.. Ale ten zbytek? Hrůza, ani jako jednotlivé kusy bych si nic nevybrala..
V porovnání s ostatnímy státy mi přijdou tyto outfity nejhorší (přemýšlela jsem, jestli je horší Německo ale asi spíš ne..)

Příspěvek upraven 17.07.12 v 16:30

gabriela.svo
6 příspěvků 17.7.12 16:32

To zas bude ostuda.

poto1
57 příspěvků 17.7.12 17:16

Proč hned ostuda? Takových zvláštností tam jistě bude víc od jiných zemí.

zuzanascharf
1 příspěvek 17.7.12 16:34

Líbí se mi jen to tričko..gumáky jsou šílený, navíc v blbý barvě:-)

zooz
14 příspěvků 17.7.12 16:56

Ist na Olympiadu v obleceni, co ma byt akoze vtipne a recesisticke? To co je za napad?! Chape este niekto vyznam slova „reprezentativny“? To plati pre ceske aj slovenske hm..ako to nazvat…oblecky. Tie veci su skarede a uplne mimo misu. Akoby som sa uchadzala o poziciu v banke a na pohovor pridem prezlecena za spornickove prasiatko - fakt vtipne (?)

-Martina-
3 příspěvky 17.7.12 16:56
Holandsko

Holandsko už tu padlo, přidávám ještě fotku, protože jsem ji zrovna dnes viděla na facebooku. Komentář netřeba. „Nebe a dudy,“ jak se říká. Česká kolekce je tristní.

Blair
359 příspěvků 17.7.12 18:07

Ano nádhera. Ten kabát… A ty květiny jako brož. Překrásné.

Sibyla
2646 příspěvků 18.7.12 04:21

Nehledě na to, že tulipány je Holandsko proslulé. Skvělé a výstižné. A nemusí šmachtat v národních dřevácích jako my v holínkách/krpcích - obzvlášť český krok bude sportovně svižný a lehký, o tom netřeba pochybovat. Začínám Alpine Pro podezírat z recese - nepracuje pro ně nakonec David Vávra?

Příspěvek upraven 18.07.12 v 04:23

oXide
23 příspěvků 18.7.12 08:12

Tak tohle je naprosto parádní! :)

Sekhmet
1918 příspěvků 18.7.12 09:04

Ano, Holandsko, Nový Zéland, USA a Jamaica. Za mne vítězové (i přes tu kritizovanou RalphLaurenovou Čínu uniforem z USA). Kam se hrabeme…

Curlygirl
1901 příspěvků 18.7.12 12:02

Také se mi to moc líbí, ale z nějakého důvodu se mi okamžitě vybaví letušky a letecký personál KLM spíš než sport jako takový.

notrends
514 příspěvků 22.7.12 11:14
sportovci?

Tihle mi připadají jako nějací odrostlí studenti anglické koleje nebo začínající mladí byznysmani.
Ono se to kritizuje ale víte někdo co bylo v zadání? Myslím parametry co to oblečení musí splňovat.

Endless
31 příspěvků 17.7.12 17:04

Co dodat? Česko se opět předvedlo.

Wiolla
586 příspěvků 17.7.12 17:11
Belize

Zmínka o Belize tu už taky padla. Mě na jejich oblečení zaujalo (mimo to, že mi přijde o mnoho elegantnější a slušivější než naše), že je v podstatě v našich národních barvách…

http://www.muzivcesku.cz/…_s02_156.jpg

Příspěvek upraven 17.07.12 v 17:11

christinka
91 příspěvků 17.7.12 21:47

Paní sice vypadá jako letuška, ale jinak pěkné ;o)

poto1
57 příspěvků 17.7.12 17:14
I se mi to líbí

Je to sportovní událost, oblečení je ve výrazných národních barvách, připadá mi dost sportovně laděné, holinky jsou dobrý nápad. Trocha přeplácanosti tam samozřejmě je, spíš bych řekla, že se ty věci k sobě moc nehodí. Ale celkově to za katastrofu nepovažuji.

poto1
57 příspěvků 17.7.12 17:21

A ten Slovenský oblek mi připadá o řád horší.

olsztyn
2 příspěvky 17.7.12 17:19
upřesnění

Nástupovou kolekci (tolik kritizovanou) sice vyrobilo Alpinepro, ale navrhlo ji studio E. Daniely. Áda to asi přehlídla nebo tomu nevěnuje pozornost. Sportovní kolekci (obrázek trička) navrhlo a vyrobilo Alpinepro.

Ptera
112 příspěvků 17.7.12 17:34

Tričko za mne dobrý.

Lilly White
4 příspěvky 17.7.12 21:07

Já úplně nechápu, proč je tu ta kritika spojována jen s firmou Alpine Pro. Má v tom snad prsty hlavně ten, kdo tu „nástupovou kolekci“ navrhl a prosadil (studio E. Daniely) a taky ten, kdo ji takhle schválil (Český olympijský výbor?). Jinak jednotlivé věci z olympijské kolekce od Alpine Pro (jako třeba tričko z prvního obrázku nebo nepromokavá bunda) se mi moc líbí, hlavně budou funkční a sportovcům nebude zima a nepromoknou.

KaCZFi
128 příspěvků 17.7.12 21:08

No mozna proto, ze je pod ni AlpinePro podepsane…

olsztyn
2 příspěvky 17.7.12 21:11

No jo prachy

MPSkrolew
1850 příspěvků 17.7.12 17:20

Bože bože… a proč je ten vzor na tolika věcech zároveň?

janiiiv
781 příspěvků 17.7.12 17:24

To na těch třech fotkách není outfit na zahajovací ceremoniál, řekněte mi, že ne, že to jen prasácky splácali kvůli „zajímavým“ fotkám půlku jejich výbavy! Kristova noho…
Holínky mi nevadí. Deštník moc nechápu, spíš bych jim dala nějaký pršiplášť ve stylu trenčkotu. Zapínání saka na suchý zip nechápu - to je snaha ušetřit při nákupu knoflíků? Šňůrky na saku jsou k čemu??? Snažím se představit si čtyřiačtyřicetiletou Štěpánku Hilgertovou v té volánkové sukýnce… Proč nemají normální sukni (a ani by nemusela být pouzdrová) a dlouhé kalhoty? Proč je ta taška taková divná popruhová a ne starý typ módní někdy před 10 lety, který mi přijde vkusnější (když už teda MUSÍ mít tu taštičku)? A proč mají Slováci ten klobouk, proboha?
Navrhuju pozvat autora(-y) návrhů českého i slovenského olympijského oblečení do Otázek Václava Moravce, aby osvětlil občanům, proč se snaží celosvětově zostudit naše sportovce. Má to být důkaz toho, že nezáleží na oblečení, důležité je, co dokážou? Jo, a prosila bych donést vytištěnou diplomovou práci a diplom, jestli on taky nemá nějaký plzeňský právnický… :p Tohle snad nemůže myslet vážně!!! Nebyl to náhodou třeba Klír?

janiiiv
781 příspěvků 17.7.12 17:40

Mimochodem, někdo výše zmínil slovo „recese“. Podle mě to není recese, hlavně tohle vůbec není místo vhodné pro recesi. Recese by byla dát jim každému fíkový list, do ruky jablko a kolem krku hada. Tohle je jen české balíkovství celosvětového kalibru. Kam většina lidí nosí oblek a kostýmek, tam narazíte na Čecha v legínách (džíny AlpinePro nešije) se sukýnkou a v holinách…

poto1
57 příspěvků 18.7.12 22:34

Holinky se za recesi dají považovat.

janiiiv
781 příspěvků 18.7.12 22:54

Ale já se domnívám, že autor to myslel naprosto vážně.

poto1
57 příspěvků 18.7.12 23:24

Jeho věc, je to možné. Tady se na to většina lidí dívá moc vážně, to mi připadá zbytečné. Žádná národní ostuda z toho nebude, za dva roky vymyslí návrháři něco jinak pekelného na zimní hry. Mně holinky do Anglie vtipné připadají, nápadité. Než abych to brala tak vážně, tak to už spíš jako recesi.

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 18:32

Jenom jestli ti slavní návrháři nejsou náhodou jako naše sousedka, která nechala vymalovat (a neptala se nikoho) naši chodbu odpornou zrzavou barvou, zválečkovat do nepříčetna (tak hnusný socialistický váleček museli vyhrabat snad někde na skládce), nechala k tomu nabarvit zábradlí a schránky vojenskou zelenou a prohlásila, že je to moderní a krásné. (Tatínek hlasitě zařval na celou chodbu, když to dílo poprvé uviděl).
Myslím, že stejně tak by ti návrháři byli přesvěčení o tom, že oni jsou estéti a průkopníci, zatímco my jsme burani a nechápeme to…

janiiiv
781 příspěvků 17.7.12 18:38

Tak to budu radši za burana, co ctí estetiku a příležitost. Ještě mě tak napadlo - ona tam asi bude i královna, že? Jo, to je ideální publikum pro předvedení se v leginách a holinách…

Kerstin
516 příspěvků 17.7.12 18:42

Myslím, že bude úplně nejlepší, když se na to zahájení radši nebudu dívat…

janiiiv
781 příspěvků 17.7.12 18:55

Naštěstí se už pár měsíců chystám na koncert. Nepředpokládám, že by do toho pustili jako zadní projekci olympiádu :)

Rosalyn
925 příspěvků 19.7.12 13:53

OT, ale: uplácí se i na jiných školách, než na plzeňských právech.:-)

janiiiv
781 příspěvků 19.7.12 14:27

A nechvalně známá už je bohužel i jistá katedra na jedné univerzitě v Brně, a nic bych za to nedala, kdyby tam autor taky absolvoval, proto ta poznámka o diplomce ;) (myslím tím, že jsou známí těmi diplomkami, ne uplácením - nebo se to ke mně aspoň ještě nedoneslo)

Příspěvek upraven 19.07.12 v 14:28

Ptera
112 příspěvků 17.7.12 17:32

Je to hrozný.

Madlenka007
17 příspěvků 17.7.12 17:34

Ach jo, vžycky jsem byla na naši výpravu hrdá, že měla šmrnc…no je to v pekle…

Silvie.M
57 příspěvků 17.7.12 17:40

Paneboze..nejak to slo mimo me..neverim vlastnim ocim..na cem ti navrhari frci? ja chci taky..anebo radsi ne..fuj tajbl :-//

anja.1
272 příspěvků 17.7.12 17:51

Jediné použitelné je tričko a to pouze v dámské verzi, včera jsem naživo viděla pánskou a nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo se smát. Díky tomu modrému lemu u krku to vypadá, jako triko od pyžama…
Jak někdo může takhle zprznit takovou fajn myšlenku?!

Blair
359 příspěvků 17.7.12 18:06

@-Martina-
Ano nádhera. Ten kabát… A ty květiny jako brož. Překrásné.

Lenkeos
29 příspěvků 17.7.12 18:38
gumáky, holiny...

Nizoz., Francie, Jamajka, Belize…i USA a jejich preppy style je super, ale CR-SR?? Každý má určitě výhrady k něčemu, třeba to Belize mi evokuje troška letušky, ale jinak dobrý, Nizozemci jsou skvělí, i když ten tulipán by mohl být menší, Německo mi evokuje německou hudební scénu 80.let…I když asi chápu záměr návrhářů…i tak se to dalo provést jinak…Holiny jsou šílené, ne ani tak ten nápad, ale celkově, především jsou z děsnýho materiálu, existuje tolik druhů holin, třeba jezdecké, lovecké…takže není jen jedna guma, ze které se dají vytvořit tyto šílené kreace…kor nesnáším holiny, co jsou tak jemné a měkké, že to ani skoro nedrží tvar a takhle děsně krátké…Já nosím holiny skoro denně, když prší, páč mám loveckého psa a venčím ho různě, ne jen po chodníku, ale i ty moje vypadají líp a to jsou jenom tmavě modré a pevné…Holiny by nebyly až takový průser, kdyby byly v nich kalhoty..nebyly by vidět nohy…ale i tak lepší samozřejmě bez nich!!! Jak bylo psané výše, prostě není to tak špatné všechno samostatně jako celek…Jinak Slovensko se mi líbí víc, až tak mi to nevadí, chápu, že to je taky trocha mimo, ale tyhle gumáky mi vadí víc, bože alespoň jiná barva…tmavší…nevím, je to jakoby jim ukradli kufr na letišti a sehnali jenom tohle na nohy…

Konvalinka
244 příspěvků 17.7.12 18:11

Co je tohle za splácanost? Nejvíc mi tam vadí ty leginy a šortky. Pokud by si místo nich vzali dlouhé kathoty v ladící barvě, nebylo by to tak příšerné. Dámy by klidně mohly mít slimky, sportovkyním většinou sluší. Gumáky bych klidně nechala, nevadí mi. Místo té mikiny tričko nebo ještě lépe košili, sukýnka by mohla zůstat, ta se mi líbí. Sako je taky celkem v pohodě. Kabelku vyměnit, deštník nechat.

Zrzka71
3 příspěvky 17.7.12 18:40

Souhlasím, že čeho je moc, tak toho je příliš! a přitom v tom budou oblečený lidi, kteří mají hezké postavy, mohlo vyniknout co jinde k vidění prostě být nemůže???
No, ale perlou si myslím budou Slováci :) mají jediného hrdinu a tím je Juro Jánošík - tak proč ho nedovézt do Spojeného království. Mě osobně se nejvíc líbí (z viděného) Francie, to také není nic nového pod sluncem… ale stejně těm našim budu držet palečky seč to půjde :)

zizalka9
1 příspěvek 17.7.12 19:47
dámské pánské

Mě osobně se dámská věrze moc líbí, pánská mi však příjde moc přeplácaná…no prostě fuj

Pegásek
4 příspěvky 17.7.12 20:15

U mě vítězí Holanďané :) Zato Češi a Slováci…jak se říká u nás v sudetech „das is hrůza, vlasy auf“!

anna r.
9 příspěvků 17.7.12 20:16

Ty obrazky jsou ukazky kolekce, ktera bude vylozene nosena na slavnostnim nastupu? Pak ano, nechapu (vcetne holin).

Kazdopadne se zastanu holinek ve meste vseobecne (aspon v UK) a to i presto, ze naprosto chapu kritiky. V UK, zejmena toto leto, je to jedina masove pouzitelna varianta na i jen lehce delsi pobyt mimo betonove casti mesta / nezastresene prostory obchodaku. A nemluvim jen o festaku - JAKAKOLIV travnata nebo nerovna plocha je nepouzitelna. Jedine boty, ktere podle me v letosnim lete funguji jsou:

  • Boty hodne derave + silna imunita v te zime (voda protece)
  • Lakovane boty, idealne s vysokym podpatkem (pouze na HODNE nizke louze v betonovem meste)
  • Nejake high tech boty (krome mnou nedavno objevenych GoreTex Clarks, kteri uz jaks tak obstojne zvladli mokasiny, to proste nejde nosit jinam nez na sportovni turu.)
  • Holinky (idealne kotnikove aby to nebylo tolik pest na oko)
  • Zimni kozacky (pokud cloveku nevadi, ze se v tech 15-20 stupnich bude parit).

A ted si vyberte, kdyz jedina fakt pouzitelna varinta do mokreho betonoveho mesta jsou ty high-tech Clarksy (asi tri varianty mokasin pro damy, tot vse), pripadne ty holiny (sezenete vsude, za par liber, ruzna provedeni, na jakoukoliv uroven bahna/louzi).

Ne ze bych hajila holinky ve meste za vsech okolnosti, jsou to porad holinky. Jen jsem chtela pridat perspektivu od nas z Midlands, UK, kde fakt je letos hnusne.

tetma
58 příspěvků 17.7.12 20:45

Pláču - češi se budou prezentovat v holínkách a legínách se sakem :-( kdo se chce jen těm čechům pomstít

poto1
57 příspěvků 18.7.12 22:37

Nesmí se to brát tak vážně. Jde snad o sport

eni.enigma
36 příspěvků 19.7.12 09:07
Holínky můžou být i hravé

Našla jsem pár foto na netu, na důkaz toho, že holínky můžou i slušet a být dobrým doplňkem… :)

Parwi Nawari
353 příspěvků 19.7.12 19:51

Ideální na hudební festival, když prší. Ale rozhodně ne na zahajovací ceremoniál olympijských her.

kurzatko
230 příspěvků 26.7.12 14:02

Ano, přesně ty jsem myslela - když už musí mít holinky, proč nevybrali takovéhle? Pořád se to z principu nehodí na zahajovací ceremoniál, ale aspoň by v tom dotyční nevypadali, jako že si odskočili z kravína.

kurzatko
230 příspěvků 26.7.12 14:01

Taky chápu praktičnost holinek, do jisté míry… Ale proč jsou tak hnusné, měkké, žvýkavé? Ty, které se nosí v ulicích Glasgow vypadají daleko líp. Navíc teda opravdu doufám, že na zahájení bude pršet, kdyby bylo v Londýně 27 °C, jako poslední dny, tak ty sportovce docela lituji.

anna r.
9 příspěvků 28.7.12 16:23

Tak jsme zhledli slavnostni nastup svetovych narodu v kostymcich, oblecich, teplakovkach a do toho Cesi v holinach :D - oficialni zaznam nezapomnel na holinky zaostrit a komentatori chudaci nevedeli jak to maji politicky korektne okomentovat a zaroven nevyprsknout smichy :D :D :D

Příspěvek upraven 28.07.12 v 16:25


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 21:03

@Kerstin určitě se dívejte - režírovat bude vynikající režisér Danny Boyle.

Teda ti krásní urostlí muži v holinách - doufám, že mají na běžné chození i normální boty? nikde jsem je neviděla. A ty leginy - ženská verze je fakt hrozná.
U mě vedou Briti a Holanďani.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 21:20

KaCZFi
128 příspěvků 17.7.12 21:07

Tak pridam jeste poznamku. Shodou okolnosti jsem odpoledne zabrouslia pred prodejnu AlpinePro a za vylohou na me vybaflo oblečení pro olympiadu - pokud jsem to spravne pochopila je tam take varianta trictvrtecnich kalhot. Abych upresnila, jsou to takove ty univerzalni, bezpohlavni sustive 3/4 kalhoty, jakych bohuzel u nas na kazdem rohu potkate tisice a zveda se vam z nich zaludek. No, je to fakt smutne… A ta tasticka nebo crossbody s odpornym umelohmotnym zapinanim, to je teda taky vec…ach jo, cesky nevkus, splacat vsechno co jde, hlavne vzory…proc proboha nemohu byt jednotlive kusy obleceni v jedne barve??? To francouzska kolekce je k sezrani (a holandska samozrejme…)

Ophelie
1300 příspěvků 17.7.12 21:17

Teda za mě boduje (hmm, je vůbec nějaký jiný přiléhavější sportovní termín?) Francie, emerický preppy vpravo je neemericky elegantní. http://www.muzivcesku.cz/…21.22.26.png
Týmy ČR a SR si, zdá se, daly góly do vlastní branky.

Maida
13 příspěvků 17.7.12 21:14

Jo ten muckej nemá koště na vytírání ve stáji, ale pádlo..(nebo veslo?)..
Bóže, bóže.

de.Croixmare
105 příspěvků 17.7.12 21:15
Chyba

Zhlédnutí, ne shlédnutí.

izodora
9 příspěvků 17.7.12 21:27

Když už autorka udělala svojí křečovitou snahou ze sportovců naprosté provinční diblíky, tak jim měla přes rameno přehodit alespoň plastové pláštěnky místo těch neprakticky velikánských deštníků. Dospělácké deštníky mi k roztomiloučkým kanýrečkům, hravým gumáčkům, ani dlouhým ani krátkým kalhotečkám, mikinkám s kapuckou, pidi-mini praktickým kabelčičkám a pyžámkovému vzoru ala Kupka nějak neladí, nevím, no. To se zase jednou sešla někde v Česku parta tvořivých erudovaných odborníků na všecko a totálně mi vytřela zrak, ach jo, doufám, že celá tato lacině vypadající sranda alespoň laciná byla.

Jud
3 příspěvky 17.7.12 21:54
děs

Souhlasím s tebou Ado. Vzor sám o sobě je OK. Zbytek katastrofa.

Sunny.69
4 příspěvky 17.7.12 22:08

Mi vyvstává v hlavě jediná myšlenka a to ta, že tohle je prostě jen žert a nic ze zobrazeného oblečení není nikde k prodeji, nenosí se, není to nikomu příkladem a je to opravdu jen žert. (O tom strašném provedení fotek nemluvě, fotograf má asi poruchu zraku.)

poto1
57 příspěvků 18.7.12 22:40

Taky bych řekla, brát to trochu s humorem. Včetně legín a holinek. Když si můžou Slováci vyrazit ala Jánošík, tak i Češi v holinách..

mopsinka
9 příspěvků 17.7.12 22:15

Holiny jsou brutální… to zas bude ostuda. Souhlas že jediné co neurazí je triko - ovšem samostatně. Já bych se takto oblečená asi i styděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 22:35

Hnuj

verulink
27 příspěvků 17.7.12 22:36

A proč to dámské sako zakrývá celou sukni? já jsem na první pohled vůbec nebyla schopná poznat, co to pod tím sakem vlastně je, tunika? šaty? a kraťasy u pánů taky moc nechápu, ale ono je to asi kvůli těm holinkám, aby byly dobře vidět, right?

Robena
1257 příspěvků 17.7.12 22:44

Svym zpusobem mi to pripomina husity.

rastakayakvana
36 příspěvků 17.7.12 22:50

Jako že popadli ve stodole první vidle, co byly po ruce, a hurá do toho? :-)

Robena
1257 příspěvků 17.7.12 22:54

Presne tak. Na rtech Ktoz su bozi sportovci…

rastakayakvana
36 příspěvků 17.7.12 23:04

To by se Kupka podivil :-)

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 11:16

Kupka sa obracia v hrobe.

lesmíra
1 příspěvek 17.7.12 22:56

Mě se líbí Kupka, kupuju nejen trička od Alpine Pro( uvažuju celou tuto firmu jako výrobce sportovního funkčního oblečení),nápad se vzorem Amorfy i holínkama je fakt vtipnej, ale ty promo fotky jsou děsivé, ze sportovců dělají nepřitažlivé paňácy a neodpovídají slavnostnosti ceremoniálu - a mrzí mě, ře se celá ta maškaráda sveze na Alpine, když za ni zodpovídá a navrhuje ji úplně někdo jiný. Ze zkušenosti dosavadní olympijské kolekce identické s originály zmizely z pultů strašně rychle, z téhle jdou tuším do prodeje jen trička a legíny - asi vědí proč.

kurzatko
230 příspěvků 26.7.12 14:05

Ty holinky nebudou v prodeji? Nééééé, zhroutil se mi svět.

motiva
128 příspěvků 17.7.12 23:15

Bílé tričko se docela povedlo, ani vzor na modrém pozadí nevypadá špatně, ale jednotlivé kusy - sako, kraťasy, a holiny jsou děsné. Když chtěli být návrháři vtipní, tak k těm holinám měli navrhnout pršiplášť a rybářský klobouk, to by byla aspoň pořádná hlína :-))

MP Marianna
64 příspěvků 18.7.12 00:03

Eh. Mikina a sako, to je taková ta póza „eeee, jsem umaštěnej studentík, ale zároveň intoš, co si skrčenej v koutku balí vlastní cigára“ - to nemá na Olympiádě co dělat, probůh!
Tříčtvrteční legíny a holinky tomu dodávají ale úplně jinou nadkosmickou úroveň…je to tak nehoráznej děs, že je to vlastně super. :D :D

JInak, už úplně vidím, jak se pár chytráků pohoršuje ve stylu "Jak tu můžete řešit módu, vždyť jde přece o sport, vy pokrytci. :D Cha, už jsem to jednou někde zmiňovala a řeknu to zase - především o sport už na Olympiádě nejde dost dlouho, bohužel teda. A taky je třeba nějaká důstojná reprezentace a tohle má do důstojnosti daleko asi tak jako já do Kim Čong Ila.

poto1
57 příspěvků 18.7.12 22:42

Reprezentovat budou snad výsledky, ne? Jde o sport, Olympiáda je víc o sportu, než o módě.

MP Marianna
64 příspěvků 19.7.12 15:59

Ne, nástupní ceremoniál skutečně není o sportu. Není ani o nejnovější módě, je o tom s úctou reprezentovat vlast, což v tříčtvrtečních kamaších a sukničce prostě nejde, konec debaty.

poto1
57 příspěvků 21.7.12 12:26

Konec debaty pro tebe, neuznáváš, že co člověk to názor? Jak vidím, Slovenským návrhářům taky nešlo o nějaké celospolečenské normy. Královna to tak bude mít pestřejší a to je dobře. Jistěže bysme mohli mít lepší kostýmky, ale tragédii si představuji jinak.

MP Marianna
64 příspěvků 24.7.12 15:52

Ne, neuznávám, jsem takovej malej diktátůrek :D
Samozřejmě, že spestření je krásná věc, ale to si teda představuju jinak - jak už jsem napsala někde jinde tady v diskuzi, lehce trhlý, ale přitom vkusný je jamajský oblečení.
Spestřit ceremonii modelem, který vypadá, jak na když sportovci přijeli ze zahrádkářské kolonie, je asi totéž jako spestřit návštěvu opery montérkami - aby se rozbil ten monolit večerních šatů všude kolem.
To snad zní logicky, ne?

poto1
57 příspěvků 25.7.12 18:15

Není to dobré přirovnání. Viděla jsem oblečení na živo a přišlo mi i sympatické. Líbí se mi barvy a vzor. Co člověk to názor.

MP Marianna
64 příspěvků 29.7.12 00:51

Proč je to špatné přirovnání?

(P. S. O barvách a vzorech nebyla řeč.)

poto1
57 příspěvků 29.7.12 11:04

Na operu v gumákách (dřevákách, okopaných teniskách..), když na zahájení Olympiády v gumákách. Ale i ty gumáky se do Británie prostě hodily.

Thaxik
6 příspěvků 18.7.12 07:10
Dort pejska a kočičky

Kolekce našeho národního olympijského oblečení mi připomíná výsledek pohádky a pejskovi a kočičce. Přidalo se tam všechno, až je to skutečně ohavné. Třeba to odradí lidi od kupování jejich oblečení, které je nejen ne příliš vkusné, ale co se týče outdoorové funkčnosti velmi slabé. Naštěstí se najdou i čeští výrobci hezkého, kvalitního sportovního oblečení, ve kterém se člověk nemusí stydět ani ve městě. Snad tu ostudu sportovců z oblečení vyváží sportovní úspěchy :-).

Japalua
1 příspěvek 18.7.12 07:21

Ach jo, je to fakt hrůza. Myslela jsem, že je to nějaký špatný vtip…bohužel ne…Chudáci sportovci a sportovkyně!!

Amelikaame
27 příspěvků 18.7.12 08:00
No...

Ježiši…Ano, není to nic moc, ale myslím si, že se spíš bere ohled na to, kdo se na tu olympiádu dostal.
Ale k oblečení… Celkově se mi to: líbí/nelíbí
Když jsem se podívala na první obrázek, dobře vyhodila bych gumáky a tašku a dala kratší tričko. U muže…bych vyhodila gumáky a pásek, který pod dlouhým sakem vypadá divně.
A co se týče deštníku/ů tak bych zvolila ne ten otevírací tzv. „do kabelky“, ale ten klasický velký, do ruky. Pokud mi rozumíte.
A prosím, dejte ty suché zipy alespoň v barvě saka!!

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 08:41

A vobec, spáliť to celé, a začať odznova :-D U slovenských „úborov“ si okolo tej vatry zatancovať bojový tanček a zaťať „návrhárom“ do chrbta valašku, aby ich to do budúcnosti odradilo od podobných nezbedností.

SweetieCH
123 příspěvků 18.7.12 08:04
Olympiáda

Až uvidíte co se na olympiádě stane, nebudou vás nějaké hnusné dresy zajímat…

Sekhmet
1918 příspěvků 18.7.12 09:11

Jak, co se na olympiádě stane? To zní jako tajemný výrok teroristy. Sorry, ale naskočila mi husí kůže.

SweetieCH
123 příspěvků 18.7.12 16:18

Stačí si o tom něco zjistit.. nechci mít problémy, takže to nebudu vypisovat :)

Příspěvek upraven 18.07.12 v 20:33

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 08:33

Nepochopila som načo majú tie ééé kapsičky? Na medaile, na lepený chleba s maslom a salámou, na pláštenku, keby dáždnik a gumáky nestačili, set prvej pomoci a čuchacie soli, keby náhodou niekdo pri pohľade na mňa omdlel? Pýtam sa úplne vážne, páč mi to nedáva absolútne žiadny zmysel, načo na úvodný ceremoniál mám so sebou pratať kabelu. A ešte tak škaredú.

Pirek
7064 příspěvků 18.7.12 09:05

Já hlasuju pro variantu, aby se tohle dalo do nějakého muzea módních obskurností a čeští i slovenští sportovci na zahájení nastoupili v dresech. Leda tak by se z toho dalo vyjít se ctí.
No ne, vážně, pokud se jedná o slavnostní zahajovací ceremoniál, tak tam žádná recese nemá co dělat (pokud si všichni svorně hrajeme na to, že olympidády v dnešní době mají nějaký ten proklamovaný vyšší smysl). Ať už to navrhlo studio E. daniely nebo kdo, tohle vůbec nedodržuje ani tu slavnostnost, ani to poslání OH.
Proč proboha nemohli nechat barevný vzor na bílém podkladě jako převládající a museli tam nacpat všechny národní barvy?

beruska9
44 příspěvků 29.7.12 12:38

Tak nastesti Britove ukazali, ze se neberou zase az tak vazne a peknych par recesistickych momentu jsme behem ceremonialu videli.

Ty leginy a holiny porad povazuji za priserne, ale nebyla to az takova pest na oko, jak jsem cekala

VendulaBe
1 příspěvek 18.7.12 09:19

Já osobně bych tak silně nekritizovala mikiny ani holinky (nejspíš protože jsem si je sama z Londýna před několika lety přivezla :-)), oceňuji snahu o jakousi čerstvost. Rozhodně lepší než nuda ;-). Nicméně musím souhlasit s tím, že 3/4 leginy jsou naprosto nevhodné.

prusovka
117 příspěvků 18.7.12 09:36

Být letos českým sportovcem na olympiádě v Londýně bude v tomhle outfitu hodně frustrující-mě osobně navlíct do něčeho podobnýho tak mi klesne sebevědomí na bod mrazu a žádných rekordů na „cvičišti“ se ode mne nedočkáte :-(

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 09:56

Je to práve zámer tajnej teroristickej organizácie Holahnatasandalponožka podkopať a rozložiť morálku olympijských týmov takto pekne zvnútra. Alebo ďalšia konšpiračná teória : Mayovia mali pravdu, koniec sveta sa skutočne blíži a takto to začína.

afo
2 příspěvky 18.7.12 09:37

Je to hrozné až otřešné!!! Dělají si snad návrháři pr??? Je to aprílový nebo silvestrovský vtip? Nebo obojí?

afo
2 příspěvky 18.7.12 09:42
Olympiáda

Je to hrozné až hororové. Dělají si snad návrháři pr??? Je to aprílový nebo silvestrovský vtip? Nebo obojí? Ty modely mě vytočily do nejvyšších obrátek.

prusovka
117 příspěvků 18.7.12 09:43

..btw, který sikula fotograf zvolil na promo fotky takový pozadí? - to snad memohl být profík, vždyť ty manekýni vypadají jak když se topí v talíři s barevnými špagetami…:-D

prusovka
117 příspěvků 18.7.12 09:49

…chtěla jsem mrknout na web E. daniely - má „zamčeno“ na sedm západů - že by obrana proti kritickým vzkazům za spoluúčast při tvorbě „olympijských dresů“?

MUDr.Lant
389 příspěvků 18.7.12 10:31

Web mi naprosto normálně funguje, takže chyba bude asi jinde

Příspěvek upraven 18.07.12 v 12:10

Mirixs
2 příspěvky 18.7.12 10:28
ach ty hrubky

V tomhle pripade se pise „zhlednuti“, ne „shlednuti“ (leda, ze by se na fotky toho obleceni osoba divala odnekud z vysky). Modni peklo mam rada, vzdycky si tady dobre poctu, ale kdyz uz se tu pranyruje vsechno mozny, tak bych si to rada precetla bez chyb. Mimo jine „shlednuti“ filmu, fotek, alb na internetu uz mi fakt leze na nervy!

maarcy
92 příspěvků 18.7.12 10:42

S hodně podobným vzorem (i ve stejné trikolorové barevnosti) jsem měla šaty asi v roce 1975…a co jsem již jednou nosila, to si víckrát nekoupím a neobleču či neobuju („brikety,“ placaté„kristusky,“ balónkové rukávky apod.). Ty hadry jsou příšerné, legíny a gumáky… chybí tam ještě modráky do gumáků a na hlavu rádiovka a máme Česko jako na dlani.

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 10:55

Prosím všetkých aby mi odpustili moju nechápavosť, ale tá posledná fotka: WTF?!?
Prečo je tá pani fotená s nohou na servírovacom vozíku, alebo čo to je, vie niekto? Pripadá mi to úžasné, čo všetko sa ešte nedá ako vtipný doplnok vymyslieť.

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 12:59

Ak je to nejaké športové náradie, tak sa ospravedlňujem, ale aj tak: Aha Jano, ja mám čižmy.

Lála_druhá
471 příspěvků 19.7.12 11:03

:-D
Tak nejsem sama, komu to přišlo divné?

Příspěvek upraven 19.07.12 v 11:05

Martinka 55
2 příspěvky 18.7.12 11:00
NADĚJE :D

Stále doufám, že je to jen nějaký nepovedený vtip a na zahájení budou oblečeni v něčem vkusnějším.

Nika86
4 příspěvky 18.7.12 11:03
slovenska vyprava

Bohuzial, ani slovenska vyprava sa prilis nevyznamenala. Tiez sa zverili do ruk firme Alpine Pro.

SPYKE
3 příspěvky 18.7.12 11:04
LOH kolekce 2012 pro ČR

…jak vidím, zvedla se vlna kritiky na olympijskou kolekci… připadá mi to jako např. u fotbalu, kdy každý najednou ví, jak by ti kluci měli hrát, jaká by měla být sestava aj. - prostě každý to ví nejlíp… zejména když tým neuspěje… ale kdyby se fotbalisti stali mistry, tak je z každého najednou hrdý Čech… a tak nějak podobně mi to připadá i nyní ve vztahu s názory na kolekci LOH 2012… kolekce Alpine Pro pro ZOH 2010 ve Vancouveru také budila kontroverzní názory… a nakonec byl český tým vyhodnocen jako nejlépe a nejzajímavěji oblečen… Baví a zajímá mě konstruktivní kritika či návrhy (viz. návrhy se státním znakem lvem)… Pokud vím, tak se i k designu vyjadřovali samotní sportovci, kteří jsou členy LOH týmu a těm se kolekce líbí… a fanoušci českých sportovců mají opět příležitost si pořídit stejné oblečení a doplňky z limitované olympijské série ve stejné kvalitě, jako mají sportovci samotní… Já osobně se těším, jak náš olympijský tým nastoupí v letošní kolekci, kterou považuji za povedenou a svým způsobem nadčasovou…

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 11:19

Nadčasová? To je fakt, gumáky sa budú nosiť aj za 100 rokov ak boh dá :-D

Curlygirl
1901 příspěvků 18.7.12 12:10

Ano, svým způsobem to nadčasové je - česká zaprděnost a nevkus přesahují jakékoli módní styly a byly tu, jsou tu a zřejmě i budou nadále.

DeerskinDoll
25 příspěvků 18.7.12 11:21

Vzhledem k tomu, že oblékat se - narozdíl od závodního kopání míče směrem k oponentově brance - musíme všichni, je naprosto přijatelné, aby se k tomu každý také i vyjádřil.

Dokonce je i dost dobře možné, že komentátoři v této disciplíně budou o oblékání a vkusu vědět víc než sportovci sami. Kdo ví, jestli se tu mezi námi nenalézá nějaký fashion expert. Nemluvě o těch, kteří už tuto kolekci zhodnotili jinde.

Takže dokud se na stránkách Módní peklo hodnotí móda, a ne například technika vrhu kladivem, v čem je problém? A navíc - to, že se sportovcům kolekce líbí, ještě neznamená, že je dobrá. Spíš to potvrzuje pár věcí, které tu už o českém obecném vkusu padly…

SPYKE
3 příspěvky 18.7.12 11:36

Třeba Alpine Pro příště vypíše konkurz na návrhy OH kolekce, ze kterých se vybere např. 10 nejlepších návrhů, o kterých se pak nechá hlasovat odborná i neodborná veřejnost, aby se ukázalo, co se líbí či naopak :-) byl by to možná zajímavý pokus… ;-)

DeerskinDoll
25 příspěvků 18.7.12 11:47

Jedině pokud si přizveme odbornou pomoc ze zahraničí! Českému vkusu nevěřím… -cough- Klír a spol. -cough-

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 12:44

Ešte by som doplnila, prečo preboha za každú cenu oblečenie vo farbách vlajky? Francúzi majú takisto modrú, bielu, červenú, tisli to tam za každú cenu? Naopak, ich outfity sú čierno-biele, prísne, ale štýlovo veľmi čisté a šik.

DeerskinDoll
25 příspěvků 18.7.12 12:46

Ať se na to dívám, jak se na to dívám, výběr barev je náš nejmenší problém :D

poto1
57 příspěvků 25.7.12 18:18

Přesně, barvy jsou pěkné.

Oveeec
3217 příspěvků 19.7.12 19:14

Jenže to, že si fanoušci můžou pořídit totéž, co mají sportovci, nijak nesouvisí s tím, že ta kolekce je naprosto děsivá, zvlášť když se srovná s FR, NZ atd., a to, že se sportovcům líbí, neznamená taky celkem nic.

blanick
39 příspěvků 20.7.12 23:08

To SPYKE: Nejste z Alpine Pro?

kurzatko
230 příspěvků 26.7.12 14:13

Nahoře někdo píše, že zrovna ty holinky v prodeji nejsou, což je ohromná škoda, protože jsou tak nadčasové, že bych je ráda za padesát let vydražila za velké prachy, abych si přilepšila k důchodu.

tutuovana
9 příspěvků 18.7.12 11:54

Esence buranství made in Czech rep.

scarlete
404 příspěvků 18.7.12 12:34

Já myslím, že by nás tam v tomhle ani snad neměli vpustit…
hrůza, děs, příšernost. Teď už vážně nikomu nevymluvíme, že nejsme národ buranů. Stydím se. Fuj

poto1
57 příspěvků 18.7.12 22:49

Kvůli tomu se chceš stydět za sportovce? Za národ? To bych si vymyslela sto jiných důvodů (ale stejně bych se stydět nezačala)

top topic
967 příspěvků 18.7.12 12:50

Nejvíc se mi líbí lýtka té paní, ty bych chtěla:-)

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 18.7.12 13:06

No práve, pani má krásnu postavu, ale to hnusné sako a nemožné pózy ten dojem štíhlej vyšportovanej lane úplne zabili… Škoda

Alterations
753 příspěvků 18.7.12 14:36

Nepřipadá mi to tak úplně hrozné. Jen ty tři odstíny modré jsou pro mne nesnesitelně moc. Jeden a dost by stačil.

kurzatko
230 příspěvků 26.7.12 14:15

Působí to na mě dojmem, že zadali výrobci jenom „tmavě modrá“ a zapomněli to specifikovat. Nebo že ty holinky chytly tu barvu prostě jinak, než legíny…

Dagmaar
5 příspěvků 18.7.12 14:49
Holínky

Snad budou mít sportovci i jiné boty na přezutí.
Nebudou holínky ke koupení v obchodě? Koupila bych si je na zahradu :)

Lennroe
14 příspěvků 19.7.12 22:00

No, to doufám, že v nich třeba nebudou muset plavat :D nebo házet kladivem :D

Yezevchick
15 příspěvků 18.7.12 15:19

Ufff Ufff… To je myšleno vážně?? Strašný, enormně hnusné kombinace. Já bych se v takovém kompletu styděla vylézt na veřejnost. Přijde mi to jako typická ukázka českého nevkusu, a docela lituju Kupku, že je s něčím takovým spojován.

houbysoctem
11 příspěvků 18.7.12 16:25
Kupka?

Mě teda dost překvapilo, že vzoru byl předobrazem Kupka. Jeho obrazy jsou mimořádné a tohle mi připomíná výlohu z 80.let s názvem „Odívání mladých“.

dlabla
1 příspěvek 18.7.12 16:44

…„fotek oblečení, v němž budeme nastupovat na olympijských hrách v Londýně…“ Trochu me zarazilo vyse uvedene souveti, protoze ja si sice Modni peklo ctu, ale na olympiade rozhodne nastupovat nehodlam:-) Takze spis reprezentanti CR budou nastupovat, ne?

aaarya
1 příspěvek 18.7.12 19:39

Když se podívám na oblečení Francie nebo Holandska - krása. Z toho českého se mi chce brečet. Ale není divu, typický český outdoorový nevkus…

Příspěvek upraven 18.07.12 v 19:39

Thaxik
6 příspěvků 18.7.12 21:05

Nesouhlasím. Například Tilak, ačkoliv značka outdoorového oblečení, je velice vkusné i kvalitní :-)

klara53
14 příspěvků 21.7.12 16:14

To je fakt, taky mě to napadlo, jak by to od nich vypadalo. jenže jak jsem nedávno četla rozhovor s šéfem tilaku, připadá mi, že ten člověk stojí příliš nohama na zemi a dělá dobře tu svou věc a nic víc. ne jako alpine pro, který neumí ušít ani pořádnou bundu a teď se hrne do oblečení na formální (!!!) příležitost. i když to tričko se jim povedlo. hezký trička dělali vždycky a u toho měli zůstat.

Shiro
355 příspěvků 18.7.12 21:06

Češi ten londýn náhodou docela vychytali, každý kdo tam byl ví, že bez deštníku (v lepším případě) a holinkách (v tom horším) se tam člověk prostě neobejde.

Na druhou stranu ty kraťasy, leginokraťasy a taštičky typu „větnamec taky přec“ opravdu, ale opravdu nechápu.

myyna
47 příspěvků 18.7.12 21:12

Nelíbí, nelíbí, nelíbí a přesně tohle jsem si říkala už minulý rok, když jsem viděla vítězný návrh olympijského oblečení v televizi. A nelíbí se mi ani ten vzor, mám z toho mžitky před očima, je to nevkusný a asexuální. A sako na sucháč? WTF??? Holínky??? Božínku, to jsme zase jednou vtipní… Ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.12 21:29

Když to srovnám s holandskem, nebo francií… ne, to srovnávám nesrovnatelné. z toho by člověk brečel :(

poto1
57 příspěvků 18.7.12 22:46

Jednou je to tak, po druhé je to tak, vždyť o houby jde.

janiiiv
781 příspěvků 18.7.12 23:42

@poto1 Když ty holínky jsou asi to nejmenší, co by tam MNĚ vadilo…

Příspěvek upraven 18.07.12 v 23:42

gwenik
2 příspěvky 19.7.12 02:24

Autorka si myslí, že má patent na rozum a vkus- názory jako má ona mne prudily už dřív, ale tentokrát mne pobouřilo, že odsuzuje něco, co asi ani nepochopila. Nepochopila, že se jedná o sportovní akci, a proto má oblečení sportovní prvky - samozřejmě, že na vysportovaných postavách to vypadá dobře. Až budou návrháři navrhovat oblečení na festival Evy a Vaška tak určitě by bylo vhodější něco konzervativnějšího aby to ladilo k sádelnatým postavám, třeba vkusné kostýmky s blůzičkami přes teřich. Olympijská kolekce je sympaticky uvolněná a má hezké barvy. Holínky jsou hezké a holkám sluší. Jenomže v čechách vždy musíme brblat a sami sebe ponižovat.

janiiiv
781 příspěvků 19.7.12 02:33

Jenomže tohle oblečení by podle všeho měli mít na sobě při slavnostním zahájení, kterému bude s největší pravděpodobností přihlížet i královna. Člověk nemusí mít patent na vkus, aby mu docvaklo, že holínky a elasťáky nejsou to nejvhodnější. Ostatně uvidíme v sobotu 28., co bude světová publicistika řešit, nevhodnost kostýmků jiných týmů asi ne.

poto1
57 příspěvků 19.7.12 09:19

Že by to byl plánovaný atentát na královnu?

Pirek
7064 příspěvků 19.7.12 08:55

No špatné je, že toto nevypadá dobře ani na sportovcích - zkuste se na ty fotky podívat.

poto1
57 příspěvků 19.7.12 09:26

Tak, na menší akci by mě to nevadilo vůbec. Vždyť je to sportovní oblečení v sympatických modrých barvách. Pochopte, že každý má jiný vkus.

janiiiv
781 příspěvků 20.7.12 02:23

Ale tohle není menší akce, tohle je ve sportu to nejvyšší, čeho jde dosáhnout. A tak BUĎME ZA BURANY! :p

poto1
57 příspěvků 21.7.12 12:33

Nikde nepíšu, že Olympiáda je menší akce, píšu celkově, že na menší akci si vzít toto oblečení by bylo normální. Za burany? To jako shodíme celý stát tím, že si jednou na akci vezmeme holiny a leginy? Vždyť je to jednou za 4 roky, či 2 zase zimní a pokaždé se tam v něčem projdeme. Jednou je to slušivé, jindy je to rozporuplné. četla jsem, že nějaký zahraniční sportovec prohrál sázku a vážně se uvažovalo, že půjde v boratových plavkách. To by bylo teprve něco.. Tohle je čajíček.

Lála_druhá
471 příspěvků 19.7.12 11:10

Ale jděte! :-D

Příspěvek upraven 19.07.12 v 11:10

MP Marianna
64 příspěvků 21.7.12 02:40

Chachá, to nemyslíte vážně? Takže pokud chce člověk vypadat hezky a slušně, tak ho pasujete na posluchače Evy a Vaška, nicméně vytahané kamaše a třapatá sukně (což bylo „in“ tak možná někdy před sedmi lety mezi holkama na sídlšti) jsou mladistvá a origoš rebelie? Fakt si myslíte, že neexistuje nic mezi tím? OPRAVDU!!! :D
Originální, trochu ulítlé, VTIPNÉ a zároveň na olympiádu hodící se oblečení má třeba Jamajka - tam se to povedlo dokonale. Naši - nuda plus děs. Bohužel…

punk-va
4 příspěvky 21.7.12 12:48

Ne všichni sportovci, mají postavu stejnou jako modelky/modelové. Jak si asi každý umí představit, souvisí to s druhem sportu, který provozují. A těch disciplín je na Olympiádě docela dost. Třeba pro takové koulařky nebo vzpěračky (nevím tedy, jestli nějaké v naší výpravě jsou) nebudou tříčtvrteční leginy a holinky do půli lýtek zřejmě moc lichotivé. Pro zahajovací ceremoniál je, myslím, důležité hlavně to pozlátko, to, jak to vypadá. A tohle vypadá blbě.

gwenik
2 příspěvky 19.7.12 02:33

Přijde mi smutné, že podobně konzervativní názory jako má autorka Ada ve společnosti převažují a určují obecný vkus. Hlavně nějak nevyčnívat, pěkně usedle, že…

lindiste
348 příspěvků 19.7.12 06:22

A to řekl (napsal), prosím, kdo?

Sibyla
2646 příspěvků 19.7.12 08:34

Mně připadá smutné, že čeští takynávrháři považují za svůj hlavní cíl předvést, jak jsou originální a ne-konzervativní - nositelnost, neřkuji elegance je zcela mimo jejich chápání. Jen nabubřelé ego, poskakující, mávající ručičkama a křičící zplna hrdla: „já, já, já, tady jsem, honem si mě všimněte!“ Francouzi, Britové, Američani, Holanďani se o žádnou upachtěnou originalitu nesnažili a výsledek je dokonalý.

Oveeec
3217 příspěvků 19.7.12 19:19

Právě to, že se někdo splaší a má najednou zoufalou potřebu vyčnívat a oprostit se od nekreativního a nudnýho vkusu vede k tomu, že se trička, kalhoty, boty i pozadí hemží stejným vzorem na různě barevných pozadích. Škoda, že nezbylo místo pro organzu.

Lennroe
14 příspěvků 19.7.12 22:02

Aduško piš si to. jsi usedlá :D Já se asi uplácám smíchy.

skarletka
5 příspěvků 19.7.12 09:23

Moja živá predstavivosť zapracovala, predstavila som si pani Fibingerovú vo vrcholnej forme v tej volánkovej sukničke, či čo to je

enyky
22 příspěvků 19.7.12 11:57

Jedinou dobrou zprávou je, že jim ještě nenapařili ledvinku.

ilčina
3 příspěvky 19.7.12 12:46

Mám dotaz - na slavnostním zahájení půjdou v holinách a bermundách i naši bafuňáři?

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 19.7.12 19:40

Ak ten skvostný nápad Číňania narýchlo neskopírujú tak asi hej :-D

Příspěvek upraven 19.07.12 v 19:50

cashmere
57 příspěvků 19.7.12 12:48

Ou, tie gumáky dobrý trapas :D asi im zostalo veľa zo záplav, tak to museli nejako využiť. Ale radšej čuším, ja som zo Slovenska :D

666mahu
1490 příspěvků 19.7.12 13:47

@gwenik, představovala bych si oblečení mnohem nápadnější. Barevné geometrické členění nebo velký nápadný vzor, abychom byli identifikovatelní i na desítky metrů. Na tomto oblečení není znak Českého olympijského týmu dobře vidět ani zblízka. Vzor není špatný, ale linky na vzoru jsou příliš tenké, z dálky nebude vidět nic.

Rosalyn
925 příspěvků 19.7.12 14:10

Vždyť tam bude přes 200 výprav, třeba se to ztratí. :-)

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 19.7.12 19:39

Tiež sa pri pohľade na slovenský tým touto myšlienkou utešujem…

Oveeec
3217 příspěvků 23.7.12 23:50

Dyť to nemáte špatný…vlastně o dost lepší než my. Nejlepší jsou krpce nebo co to je:) Ty bych brala i na běžný.

poto1
57 příspěvků 25.7.12 18:22

O dost lepší než my?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.12 14:16

@gwenik ano, autorka a my všichni jsme nepochopili, že jde o Olympijské hry - vaši větu do kamene vytesat. „sportoní prvky“ - jistě, i sako, boty a kalhoty mohou být velice sportovní - třeba golfové oblečení je tutově sportovní také, že. Přesto tam nevidím legíny, volánky, saka na suchý zip a holinky a to všechno pěkně postmoderně dohromady zmixované bez jakékoliv fazózny.
Na konzervativním oblékaní NENÍ vůbec nic špatného, ani kdyby ho náhodou propagovala autorka blogu - jako že to NEDĚLÁ. Kdybyste si přečetla starší články.

Pirek
7064 příspěvků 19.7.12 14:22

@lilip
Jé lilip, to je olympiáda? Já myslela, že nějaký hromadný poznávací zájezd!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.12 14:56
Kolekce není špatná

Předem musím říct, že patřím mezi ty, kteří by se občas v módním pekle mohli smažit, protože dávají přednost funkčnosti a pohodlí před dokonalým vzhledem.
Dívala jsem se na stránky Alpinepro/kolekce OH a prakticky vše, co mají k prodeji, si dokážu představit, že bych nosila. Chybí tam samozřejmě ty nejfajnovější kousky, např. holínky. Problém fakt vidím jen v tom, že sportovci na fotkách v článku to mají na sobě navěšené snad všechno dohromady.
Přijde mi, jako kdyby návrhář neměl za cíl dobře obléknout naše sportovce na slavnostní ceremoniál, ale nasekat spoustu solitérů, resp. olympijských suvenýrů, které si zákazníci budou spíš kupovat po jednom a na kterých má být vidět že jsou „ÓHÁ2012“

markx
7 příspěvků 19.7.12 15:29

Me ě se líbí jednotlivé kousky, ale celkově je to opravdu splácané páté přes deváté a vůbec se to k sobě nehodí..zas tam budem za „trubky“ :(

slunceadéšť
51 příspěvků 19.7.12 15:57

Ada ještě napsala o olympijských uniformách tohle http://relax.lidovky.cz/…vd-/moda.asp?…

miťon
2 příspěvky 19.7.12 16:35

Na oficiální nástup hrůza!! Na webu olympic.cz ale nic z této hrůzy není…

Karin
3950 příspěvků 19.7.12 17:08

Nic moc… No ale je to typicky české, takže snad ani nemohu mít námitek :))

Sharene
25 příspěvků 19.7.12 17:16

Celé dohromady je to nevkusné. Holínky jsou pěkné, ale fakt jako obuv do deště nebo na zahradu. Rozhodně ne jako obuv na ceremoniál. Sako je úděsné. Celkový vzhled - vidlák na výletě. Chudáci sportovci.

Majka0001
4 příspěvky 19.7.12 18:32

Ahoj, tak jsem si myslela, že jsem asi divná jenom já a módě nerozumím.......Jsem ráda, že je nás víc, komu se tyto „oblečky“ nelíbí. Ale je fakt, že snad kromě fotbalistů a hokejistů (v současně době oblečených do slušivývh obleků) je naše raprezentace vždy nějak divně „vymóděná“.

Oveeec
3217 příspěvků 19.7.12 19:23

Nedávno jsem koukala, že v Alpine Pro se uvolnilo místo návrhářky. Že by za tohle tu bývalou návrhářku vyrazili???:)

janiiiv
781 příspěvků 20.7.12 02:35

Někde výše se někdo zmínil, že prý samotný návrh pochází od E. Daniely. Oni sami ale na webu nemají ani zmínku (nebo jsem aspoň na žádnou nenarazila). Asi není moc čím se chlubit.

Lennroe
14 příspěvků 19.7.12 21:57
Lennroe

Mě se celkem líbí to tričko a i ty holinky by nebyly špatné, kdyby to byl jediný vtip na londýnské počasí. Proč prostě nemohou nastoupit normálně oblečení s tím, že k tomu tedy budou mít ty vtipné holinky. Nebo alespoň méně oblečení. nechápu moc logiku tričko, mikina, sako, ehm trenýrky, k tomu pásek. To je jak kdybych se nemohla rozhodnout, který šaty do divadla a vzala si oboje. A jak už tu padlo, taky by se mi spíš než vtipné variace na národní barvy, vietnamské legíny a sportovní eleganci by se mi líbil lev na nějakém jednoduchém podkladu.

SPYKE
3 příspěvky 20.7.12 11:20

Ještě, že nafasujeme holinky, hodnotí Marušková střelnici - http://isport.blesk.cz/…relnici.html

Císka
3 příspěvky 20.7.12 12:31

Achjo…doufám že oslníme aspoň sportovními výkony, když už ne oblečením…dívala jsem se na odkaz a podle mě má nejhezčí oblečení Francie-je to dokonale jednoduché a přitom tak krásné a nepřeplácané, jako to naše…

blackeltygre
3 příspěvky 20.7.12 19:40

Český humor v podobě holínek? Ano, jedině morbidní. Má fantazie si vykresluje, jak kráčí pod fanglemi delegace a mezi ostatními vyniká česká skupina v holínkách, nevím, směju se jim a stydím se, že jsem zrovna část těch, které reprezentují. Holiny, legíny. Doufám pevně, že je to jejich jediná reprezentativní obuv, měla by být, když už, tak už. Snad i lituji, že nemám televizi, že toto procesí neuvidím, ale co bych čekala, stačí v tísku, kdy se hrozím zásahů různých stajlistů, jsme takový, my si ten Východ opravdu zasloužíme. To by Kupka koukal, jak se umí pojmout abstrakce. Má to jedinou výhodu, česká výprava je v atomkeckách připravena na jaderný útok, či očekávaný teroristický čin. Good luck.

ad. Adéla
174 příspěvků 20.7.12 20:39

Když už nic jiného, tak mě i zaráží že „gumáky“ mají jiný odstín modré než třeba legíny

blanick
39 příspěvků 20.7.12 21:12

Včera ve zprávách ukazovali, že zahájení olympiády bude stylizováno do podoby anglického venkova (včetně ovcí a krav). Tím by se vysvětloval styl zemědělec kydající hnůj a bača. Pokud to není kachna, je jasné, že jedině naše a slovenská výprava bude stylová a ostatní výpravy budou jako manažeři a letušky na exkurzi na statku :-) :-)

Příspěvek upraven 20.07.12 v 21:12

poto1
57 příspěvků 25.7.12 18:25

Tak se to bude hodit, hurá.

mcl
1 příspěvek 20.7.12 23:02

Je to jak slavností oblečení na brigádu v šedesatých letech…
Holínky = hrůza a děs, kombinace mikiny s kapucí a saka přesahuje moje chápaní. Smutný výsledek snažení.

wiccare
2 příspěvky 21.7.12 00:10

Proboha proč jsem Češka.
(Jen tak mimochodem olympiáda je mezidobí mezi dvěma olympijskými hrami)

HnedáŠnúrka
1 příspěvek 21.7.12 08:35

Tak tie jablká a citróny ma dostali :D.
Ja osobne mám dosť veľkú averziu voči holínkam. Nechápem, ako to niekto môže nosiť niekam inam ako do záhrady.
I keď teda chápem, že v tom mokrú ponožku mať nebudute a návrhári týmto asi chceli poukázať na zlé londýnske počasie…
Ten zbytok oblečenie, ako si nápisala, jednoducho sa to k sebe nehodí.

Ale treba to brať s humorom. Ešte vždy mohli miesto „gumákov“ navrhnúť sandále s krásne štylizovanými ponožkami ;)

Příspěvek upraven 21.07.12 v 08:38

colo
1 příspěvek 21.7.12 21:46

Holinky jsou v Anglii potřeba, počasí stojí opravdu zato, nicméně věřím že v 21.s toletí jsou možnosti vhodné obuvy do špatného počasí větší než jen holiny.
Kdokoliv z vás měl holinky (i ty nejluxusnější) ví jaká je to lahoda a někdy pěkná dřina je vůbec z těch opuchlých nouhou (upřímně i dost zapařených) sundat. Okraj holiny na holé kůži při intezivním otěru dělá kůži nejříve lehce podrážděnou ale po pár hodinách se můžeme dopracovat k úžasnému okruží kolem lýtka kde je kůže odřená „doživa“.Zvláště v případě ženských gumáků to vypadá na relativně rychlou jízdu.(Kvalita je ta nejhorší - na kopytu a ala obvaz látka zčásti roztaveno-natavená v umělé hmotě-efekt brusný papír.)
Už ted'může celý národ začít psát děkovné dopisy těm co s tímto „cool“ nápadem přišli, ono se běhá a sportuje nejlépe když máte čestvé puchýře a strupy, pohmožděné a namožené nohy.
Zahajovací ceremoniály trvají minimálně 3-5 hodin, naši sportovci se mají opravdu na co těšit.
A neodpustím si ještě zmínit že by bylo vizuálně lepší kdyby byly boty jako zbytek kostýmu v té stejné námořní modři a ne v dětsky modré.
Sportu zdar, špatným návrhářům nikoliv, respektive za trest je nechat chodit v jejich holinách 5 hodin v dešti po stadionu, myslím že na příští olympiádu by holiny nenavrhli.

Mysterious
148 příspěvků 22.7.12 06:38

Možná šlo i o to, aby českou výpravu bylo možné poznat po čuchu.

Lenkeos
29 příspěvků 22.7.12 09:42

Ano, i kvalitní holiny dělají rány na lýtku, nevím, jestli někdo z návrhářů ty holiny nosí, já je, jak jsem už psala, nosím často se psem ven…a nosím do nich zásadně kalhoty, kdyby náhodou…Asi proč jsou holiny na hony a delší pobyt v přírodě polstrované a dělané jinak…I v případě, že by ty holiny býti musely…mohly vypadat jinak, třeba jako jezdecké…a hlavně BARVA saka…proč jsou tak divně modré…a zdá se mi, že mají ty ženské i nesprávnou šířku, tedy je tlačit určitě budou…mužské jsou zase děsně krátké…alespoň bez otoků, otlaků a ran…a ještě jedna věc, dlouhé kalhoty by tu míru utrpení trocha mírnily…

1N7RUD3R
1 příspěvek 22.7.12 10:23

Sako, kratasy a gumovky… Tohle nema se stylem nic spolecnyho.

kuthy_d
1 příspěvek 22.7.12 11:09

To bílé tričko je ještě jakštak ok, ale ten oblek na slavnotní zahajení je katastrofa (jako celek). Proč proboha na slavnostní zahájení holinky?

Oproti našim budou Italové vypadat skvěle.

notrends
514 příspěvků 22.7.12 11:22
starosvětský

Všichni tady vychvalují americké a „belizské“ návrhy, ale mi to přijde všechno strašně out. Starosvětský. Tyhle blejzry s odznakem na kapse a placatý klobouček či bekovka - to nosili už "tři muži ve člunu " v minulém století, nic nového pod sluncem. A že je sako elegantní? to je a to je asi tak všechno. Mně se jednotlivé kusy naší kolekce líbí dost. Ale chyba je že nejdou nějak dohromady.

Kristi_16
8 příspěvků 22.7.12 12:22
Ach jo

To je tak smutné. Prvotní nápad nejspíš nebyl špatný. Naše vlajka + František Kupka, český humor - gumáky a deštník. Ale zase to ztvárnění…Aspoň se můžeme utěšit tím, že se tragédie neodehrála jen za našimi hranicemi.(A že vyhrajeme pěknou hromadu medailí!)

atrix
483 příspěvků 22.7.12 16:32
uffff!!!

No, já když to viděla, tak jsem si musela protřít zraky, jestli náhodou nemám vlčí mhu, a zauvažovala jsem, jestli naši sportovci jedou na Olympiádu, a nebo k babičce vykopávat brambory na záhumenku. Je to teda hodně šílený!

Lanevra
371 příspěvků 22.7.12 17:25

Až někdo z anglického družstva oblečeného v elegantních stejnokrojích požádá našeho otrhance, aby mu přinesl pití, tak to bude naprosto v pořádku a nebude z toho moci být mezinárodní skandál. Ne když je tam vypravíme výpravu v tomhle.
Navíc, nač stejnokroje pro nás, to je moc drahé. Ať řeknou sportovcům „Vezměte si co vám leží ve skříni“ a ušetříme jako stát hromadu peněz.

christinka
91 příspěvků 22.7.12 21:54

Vůbec se mi to nelíbí! Zprvu jsem trochu váhala, co napsat, ale ve srovnání s těmi ostatními ukázkami z jiných států, to je prostě katastrofa. Rozhodně lepší mít model „starosvětský“, jak tu kdosi poznamenal, než buransky „módní“ hit s holínkama a legínama… Viděla jsem to i ve výloze obchodu AlpinePro a fakt to není hezký!

poto1
57 příspěvků 25.7.12 18:29

Taky jsem to viděla a na živo mi to hezký přišlo :-)

zilkis
1 příspěvek 23.7.12 01:40

No, nie je to ani originálne ani cool, dokonca sa mi nechce veriť, že je niečo také vôbec v roku 2012 možné… a tuto, hľa podobne „vynikajúca“ slovenská kolekcia, aby sme si náhodou nezávideli..
http://smejedentim.sk/…predstavena/

Módne zápolenie sa začalo! ;)

kakavko
3 příspěvky 23.7.12 03:00

Je to katastrofalne…cele…nechapem AKO, PRECO A KEDY nieco take skrslo nejakemu navrharovi v hlave…

todysek
6 příspěvků 23.7.12 09:36

Je to jako kdyz se nejaka osoba mrkne z okna, zaduma se a vymysli neco vtipneho, cool a pro mlady. Kdyz jsem hledala, ktera navrharka trpi takovou ztratou soudnosti, tak jsem zjistila, ze minimalne jedna z autorskeho dua je nevkusna fakt dost (zadny prekvapeni) a nadto dcera lubomira strougala. To je na bliciho smajlika. A kdo nevi co to bylo za typa, at to honem dozene.

z_dediny
1133 příspěvků 23.7.12 14:47

Od E-Daniely se mi toho líbí pramálo. Ale ne kvůli tomu, že jeho spolumajitelkou je dcera Štrougala. Já totiž nebyla a nejsem komunistka, proto lidi nehodnotím podle jejich rodičů, ale podle nich samotných. (Třeba takový Vladimír Dlouhý, který chce být naším prezidentem, byl sám komunista, pak byl děsně pravicový. Tomu jeho minulost vyčítat můžu. Kdyby ale nechtěl být prezidentem, tak mi i jeho minulost je ukradená, jako bankéř možná není špatný. Holt nejsem dost bolševický kádrovák. /-))

Vojtěch Šrut
1 příspěvek 23.7.12 17:07

Kdyby ten návrh za něco stál nebo aspoň vznikl na základě nějaké soutěže, pak by nikdo nepátral po důvodu, proč to dělá zrovna tahle ženská a nepozastavoval se nad jejím původem. Je spousta svěžích designérů, kteří by si soutěž na olympijské oblečení bez váhání střihli. A bylo by z čeho vybírat a výsledek by stál za to. Tohle spíš vypadá na další důkaz, jakými cestami jde zadávání veřejných zakázek, jak se hospodaří s veřejnými prostředky a v tomhle případě i s vystupováním Česka v zahraničí. A sorry, tohle éru monopolu státních podniků, strejčků, tetiček a papalášů připomíná víc než dost. Jestli je to na Váš outlocit moc, odevzdejte daně a už se na nic neptejte…

todysek
6 příspěvků 23.7.12 15:38

Zapomenout na neci minulost dost dobre nejde, je to soucast kazdyho z nas. pomijim fakt, ze jsi me narkla z toho, ze jsem komunistka a kadrovacka k tomu, to je ubohost.

MUDr.Lant
389 příspěvků 23.7.12 14:52

@todysek Své rodiče si nevybíráme, každá z nás je nečí dcera, a ať se nám to líbí, nebo ne, tak to tak prostě je.
P. S.: mám to štěstí, že na své rodiče můžu být hrdá

Soaring
5 příspěvků 23.7.12 16:00

Líbí se mi. Vzor se mi líbí. Tričko boží! Stejně tak sou boží gumáky, vzala bych si je třeba na sjíždění nějaké řeky, do lesa v pět ráno na houby a nebo na zahrádku hubit škůdce.
Deštník bych si taky vzala, proti němu nic nemám.

A taky se mi líbí ta tapeta - pozadí, na kterém byly modely foceny :)!

zwedavka
1309 příspěvků 24.7.12 07:25

Vy jste na vodě ještě nikdy nebyla, že? Gumáky se totiž na vodu vůbec nehodí, už jen proto, že vody je víc než těch 40 cm výšky gumáků a nateče seshora :-)

Soaring
5 příspěvků 26.7.12 12:30

Jo, byla, jezdili jsme od mých pěti do asi deseti s dědou popřípadě se strýcem, který nás narval dycky do gumáků. Tak možná proto to mám tak zafixované :D. Ale uvědomila jsem si to hned, jak sem to sem připojila, jen se mi to nechtělo měnit. :)

beruska9
44 příspěvků 23.7.12 17:54

katastrofa…to triko samo o sobe je v pohode, ostatni je totalni peklo…hlavne takhle pohromade

Miluna Mia
194 příspěvků 23.7.12 21:13
Horší už to být nemohlo

Vzhledem k tomu, že Kupkova Amorfa - Dvoubarevná fuga je mým nejoblíbenějším výtvarným dílem, srdce mi při pohledu na ten repre-paskvil krvácí. Vzpomínáte si na výraz ve tváři Václava Postráneckého v Černých baronech: „Chce se mi zvracet!“? Přesně vyjadřuje mé zoufalství. Tričko není vůbec špatné, ale to je jediná zdařilá věc z celé kolekce, a to je trochu málo na takovou událost. Kdyby je odborníci z Alpinu a jim sekundující oděvní specialistka oblékli do triček a k tomu jakékoli tepláky, třeba černé, nic by tím nezkazili. Ach jo.

Miluna Mia
194 příspěvků 24.7.12 12:41
Tepláky

Dnes se objevily na Novinkách další fotky s reprezentanty před odletem do Londýna. Naštěstí měli k těm ucházejícím tričkám jednobarevné modré tepláky a na nohou normální sportovní boty. Uf, ulevilo se mi, že neletěli v gumákách.

tessy
1 příspěvek 25.7.12 09:49

Když pořebovali na navrhování E. Daniely místo Lucie, která navrhuje pro Alpine Pro normálně, tak to dopadlo takhle.

MysticJ
1 příspěvek 25.7.12 12:02
Jediná správná reakce

Komu: Alpine Pro
Věc: Oznámení o spotřebitelském bojkotu

Oznamuji vám, že z důvodu zhnusení nad způsobem, jakým jste ošatili Českou a Slovenskou olympijskou výpravu, odmítám do roku 2016 nakupovat veškeré výrobky spojené s vaší společností.

S přáním pěkného dne…(dokud se nenaučíme tímto způsobem trestat společnosti, které si z nás dělají srandu/dojnou krávu, tak se nic nezmění)

Jana.pol
10 příspěvků 25.7.12 14:13
Mami...

„Mami, ostatní děti na olympiádě se mi smějí, že jsem prý vyfasoval nejhorší oblečení… “

Nepochopili pokus o vtip? Ták to pardon :D

Příspěvek upraven 02.08.12 v 10:52

Barabura
4 příspěvky 25.7.12 15:00

Nejvíc se mi líbí Jamajka, to je nádhera. Ty naše jsou, přesně jak už tady padlo, splácanina jak od pejska a kočičky, když pekli dort.

Příspěvek upraven 25.07.12 v 15:01

Terezeuska
8 příspěvků 25.7.12 16:45
Hrůza

Je to strašný. Nejhorší je přeplácanost (nenávidím šnůrky) a ještě horší než leginy a holinky jsou ty pánské šortky a holinky!! upřímně lituju naše šikovné sportovce, že v tomto musí na veřejnost!! fakt horor

meky.v
105 příspěvků 26.7.12 10:32
anketa

Na idnes je ode dneška zajímavá anketa - tak podpořte nejhezčí nástupní oblečení… já osobně jsem hlasovala pro Jamajku ;)
http://ona.idnes.cz/ankety.aspx?…

MUDr.Lant
389 příspěvků 26.7.12 12:21

@meky.v Zrovna jsem to tu chtěla napsat, jen si říkám, že jsme asi všichni tak trošku mimo (zde na Pekle), když se podívám, že česká kolekce má nejvíc hlasů. No, není se čemu divit - nevkus vládne našim ulicím.

velbloudice
18 příspěvků 27.7.12 10:12

Vážený Mudrlante, ono to asi bude trochu jinak - většinu normálních lidí na olympiádě zajímají sportovní výkony a ne móda - to za prvé a za druhé mě neuvěřitelně vadí ty neustálé narážky typu - je to typicky české, takhle by Angličan nešel, to zas budem za vidláky atd. Většina lidí nejspíše nikdy nemluvila s cizincem, to, že jsme neschopný národ, to si snad myslíme jen my. Kdyby něco takového navrhli Francouzi, tak se jim to asi líbit nebude, ale těžko by si takhle káleli na hlavu. Možná by vyhodili návrháře nebo by to naopak prezentovali jako nový trend, ale ty žblebty tady - to by z úst nevypustili. Kostým ala letuška už je natolik obehraný, že ty holínky aspoň lidi zaujmou, ale věřím, že většinu lidí nebude zajímat, co má taková Špotáková na nohách při cestě k hotelu, ale jaký výkon podá…P. S. Země se jmenuje Nizozemí nikoliv Holandsko!!

MUDr.Lant
389 příspěvků 27.7.12 10:41

@velbloudice Samozřejmě si uvědomuji, že na Olympiádě jde o sport, ale také si myslím, že by lidé mohli být na zahajovací ceremoniál vhodně obléknuti. Gumáky jako vhodnou součást oděvu nepovažuji, resp. dovedla bych si je představit, ale v lepším provedení. Navíc, nevím, jak se jim v nich půjde, řekla bych, že moc dobře ne.

velbloudice
18 příspěvků 27.7.12 11:55

Když uklouznou nebo se smeknou, tak třeba povalí reprezentaci jiného národa a bude to bráno jako útok:))))))

Tiger
1 příspěvek 27.7.12 14:52

Je pravda že je to přeplácané až hrůza ale ty gumáky bych brala do sbírky!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.12 00:25

Všimli jste si, jak při ceremoniálu kamera švenkla na naše holínky? Dlouhý detailní záběr - vejdeme do dějin OH. DOkoukala jsem defilé sportovců do konce písmene C a myslím, že tam byli lepší, zcela jsme se ztratili v mračnu barev a potisků. Ty Cookovy ostrovy a celá Afrika… my měli alespoň detail gumáků. Cha.

Viktorie H.
664 příspěvků 28.7.12 00:36

Proboha, vypadá to hůř ne jsem si myslela. Teď tady vidím Slovensko, ale to naše mi stejně připadá horší. To tam nemohli plácnout kalhoty/sukni a sako? Bylo by to pořád lepší než to co jsme měli…

magenta
22 příspěvků 28.7.12 00:44

Vzala jste mi slova z klávesnice. Bylo to horší, než jsem čekala. Oni tam dali fakt všechny ty části oblečení najednou. Detailní záběr na chlupaté nohy našeho vlajkonoše v kraťasech a pak jak se kameraman nemohl odtrhnout od těch holínek… Pozitivně vidím fakt, že tím pádem nebylo vidět moc z toho ostatního :-D

Biomotor
6 příspěvků 28.7.12 12:45
Hranice mezi zdravým sebevědomím a arogancí? :-)

Ano magento, člověčí samec má chlupaté nohy. :-) Stěžujte si u výrobce! :-D Mne třeba zase nepřitahují ženy s duší dojné kravky kosmetického průmyslu, veřící mozkové myčce recenzí a páchnoucí chemičkou, ale že bych nějak cítil jakékoliv puzení to sám od sebe někomu veřejně předsouvat? ;-)

janiiiv
781 příspěvků 28.7.12 01:17

Tak tu máme první zprávy - Los Angeles Times.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 28.7.12 09:31

A tady máme pár tweetů s komentáři :) http://inagist.com/…03350059008/

Viktorie H.
664 příspěvků 28.7.12 10:56

To snad ne… jsou chvíle (a není jich moc) kdy se za ČR stydím, tohle je jedna z nich.

poto1
57 příspěvků 28.7.12 11:48

A proč se stydíš? To vážně nechápu. Někdo to ohodnotil jako dobrý nápad, někdo jako vtipný prvek zahájení, někdo jako extravegantní kousek.. Co je na tom špatného, když se o tom píše? To má jako být ta hrozná ostuda? Mně se to líbí, líbí se mi i ty ohlasy.. Jak jsem psala, tohle není módní šou.

http://oh.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

Viktorie H.
664 příspěvků 28.7.12 12:37

Ještě mi příjde divné, že když zde Ada článek zveřejnila a všichni říkali, jak je to ošklivé atd. taky se vám to nelíbilo. A teď se to ve světě líbí a vám to najednou připadá vtipné taky?

Biomotor
6 příspěvků 28.7.12 14:41
Síla hormonů. :-)

Milá Viktorie, nemusíme se ani přes náš rozdílný vkus nikterak nesnášet. Jsme spolu oba na jedné lodi. Oba jsme jen odpadním produktem jakési Ady, která se tímto na nás minimálně energeticky, ne-li rovnou finančně přiživuje. Nerozumím sice moc tomu jaký má chronologie chvály či kritiky našich uvítacích olympijských uniforem před anebo po záhajení ceremoniálu vliv na naše názory, nemusím být však zrovna psychoanalytik aby mi bylo nad slunce jasné co je slečna/paní Ada zač, odkud asi tak vylezla a co by v životě potřebovala ke své vlastní spáse nejvíc. :-)

Viktorie H.
664 příspěvků 28.7.12 16:18

Nějak jsem Váš komentář nepochopila, jestli jste proti mně, nebo se mnou. Každopádně, radši už nebudu nic psát, jen jsem vyjádřila svůj názor, ramínka mi jsou fuk. I když se mi kolekce nelíbila, jsem ráda, že jim ve světě přišla vtipná. Tečka

blanick
39 příspěvků 28.7.12 23:31

To biomotor: co to je za blábol?

poto1
57 příspěvků 28.7.12 19:41

Vždyť to není pravda, já jsem to snad ve všech příspěvcích obhajovala, přečti si je a potom komentuj.

poto1
57 příspěvků 29.7.12 11:07

A kdo mi dal červené ramínko neumí číst, nebo je vůl.

Biomotor
6 příspěvků 28.7.12 12:18
Vyděšená ovečka. :-)

No tak jestli se Viktorie stydíte za to, že se u nás zaplať pán Bůh najde někdo neberoucí se vážně tak jako Zatuchlinky bez invence a přesahu svým až zoufale mermomocným podléháním jakési „světové eleganci“ na těchto typicky provinčních stránkách (francouzi na to mají trefné přísloví: „prdět výš než má člověk zadek“:), jestli se stydíte, že mne tady v Anglii 7 z 10 angličanů bere za sobě rovného a za naši originalitu a odvahu nám zcela vyjímečně tleská, jestli si na těchto našich uniformách co mají (narozdíl od východoevropských módních pavědkyň)„koule“ nedokážete najít kterýkoliv z přehršle elementů jejich ojedinělé síly od lehké ironie, kterou za předpokladu dobré vůle pochopí kdokoliv na planetě, přes chytré sladění G. B.-C. Z. trikolorit až po geniální vyvážení extravagance s elegancí, tak se klidně styďte. Máte za co. :-)

Viktorie H.
664 příspěvků 28.7.12 12:33

Jen jsem vyjádřila svůj názor. Všem se to holt líbit nemusí.

blanick
39 příspěvků 28.7.12 23:35

Geniální vyvážení extravagance s elegancí…nějak tam nevidím tu eleganci.

Biomotor
6 příspěvků 28.7.12 02:23
Aha. "Šibalské pomrkávání". :-D

Je pravda, že posudky z vědecké kůlny na chatě jsou sice k popukání, myslím ale, že daleko zábavnější by bylo ukázat nám tu typy lidí, kteří jsou schopní brát vážně profesionálně prezentovaný osobní názor někoho, kdo se bez kapku studu sám označí za „Módního kritika/čku“. :-D Ale kdo ví? Třeba si autorka přečetla jinou radu jiného „odborníka“, že se dneska bez takovéhotoho „zdravého“ sebevědomí prostě neobejdete. :-D

rastakayakvana
36 příspěvků 28.7.12 12:46

Inu, někdo si názor tvoří podle svého vkusu, někdo podle toho, jak silný je aplaus. Písně Michala Davida jsou také velmi masově oblíbené, a přesto se řada lidí o nich domnívá, že se jedná o bezduchou vatu.
Berete za měřítko vkusu to, že si někdo (mnoho lidí) něčeho VŠIML (holinek). Ale tady přece nejde o holinky, ale o celek - že jsou ty holinky hnusně barevné, a že ostatní oblečení k nim je nesourodé, neslušivé, nepochopitelného střihu a kombinace, že to oblečení prostě není dobré. Nemíchejte jablka s hruškami.

Biomotor
6 příspěvků 28.7.12 13:13

Zajímavé, že jste si všimnul/a hned té nepodstatné části mé reakce (postoje vůči diskutující). Co si myslíte o zavěrečných třech příkladech celé škály možností pro, které jsem uvedl? Mimochodem, uvítací uniformy mne zaujaly a zalíbily se mi od první chvíle kdy jsem je uviděl a to, že se tento můj pocit shoduje s většinou mého okolí tady v Anglii je spíš potěšující, to uznávám. O to víc, že na to (i když nejvíc asi v Čechách) nejsem příliš zvyklý. Jinak Michal david samozřejmě (dle mého měřítka) bezduchá vata je, už jen pro svoji bezpáteřnost, ale mám-li být ten kdo míchá hrušky s jablkama, prosím. Rozhodně však ani v tomto nejsem sám, obávám se. :-) ;-)

Příspěvek upraven 28.07.12 v 13:18

Manako
1 příspěvek 28.7.12 03:39

Něco těm hadrům chybí…

https://www.facebook.com/photo.php?…

Biomotor
6 příspěvků 28.7.12 11:26
Moje řeč!
poto1
57 příspěvků 28.7.12 11:49

Přesně tak, kde je ta ostuda? Naštěstí to většina pochopila a pobavilo je to.

Maleficie
172 příspěvků 28.7.12 15:52
Anketa

No jo, výsledky ankety myslím vše vysvětlují. :(

aplesun
1 příspěvek 28.7.12 19:06

Mé se to náhodou líbí je to originální, už jen že si naši sportovci oblékli ty holinky opravdu originální za mě davám 1-

s.vonder
2 příspěvky 28.7.12 19:52
je to jen zábava

Mám dojem, že při hodnocení došlo k malinkému omylu v pochopení smyslu olympiády (což už dávno není setkání, kde se vedle sportu provozuje i umění). Jak nezněl při zahájení Stravinskij či Pärt, ale třeba The Chemical Brothers (tedy zábavná hudba), tak jsou přece brána jiná měřítka i na oblečení…

poto1
57 příspěvků 28.7.12 20:01

Moje řeč

eeny-meeny
119 příspěvků 29.7.12 21:44

Nemůžu říct, že se mi tohle oblečení líbí. Nikdy bych si je na sebe asi nevzala, ale po shlédnutí zahajovacího ceremoniálu mi došlo, že to až zas tak mimo nebylo. K vidění tam totiž bylo všechno od elegantních kostýmků, přes teplákovky až po národní kroje. Tato zahajovací show asi snese hodně a nám se povedlo nezapadnout, upozornit na sebe a zároveň si ze sebe i udělat legraci. Teď si říkám: proč ne? Vždyť to opravdu byla show v tom pravém slova smyslu. Takže žádná národní ostuda, jak mnozí čekali, se nakonec nekonala..

EvikChadtu
15 příspěvků 30.7.12 09:51

Taky jsem si říkala, že mezi těma teplákovkama to nebylo zas tak nejhorší..

Rabbit-Heart
644 příspěvků 30.7.12 06:44

Rozhovor s návrhářkami: http://www.novinky.cz/…y-ohlas.html Nemůžu si pomoct, ale ty ženské jsou tak arogantní, až to bolí. A svárovský kámen? Co to proboha je? :D

Park
444 příspěvků 30.7.12 07:58
*

V diskusi na novinky.cz autor příspěvku s nejvíce mínusy, podle fotky v ikonce cca šedesátiletý gentleman, označuje všechny, komu se cz olypijské hadry nelíbí, za „komanče“ :)) Asi neví, že paní Janoušková je dcerou Lubomíra Štrougala :))

Sylv
7 příspěvků 30.7.12 08:01

Prý musí brát specifika země!!! :D

guru
8 příspěvků 30.7.12 10:56
nebereme to moc vážně?

Zpočátku jsem měla stejný názor jako Vy.Ale při opakovaném pohledu na slavnostní dres olympioniků jsem trochu změnila názor. Vtipné to je. Nádhled tam je taky. Copak olympiáda je pohřeb? Copak to není vysoce optimistická záležitost? Má být veselá a radostná, tak snad i to oblečení k tomu patří. Proč mladé lidi, kteří rozhodně nepřišli reprezentovat kvality českých modních návrhářů ale něco úplně jiného, neobléci legračně? Nevím. Ale asi především oni by museli říci, v čem se jim lépe pochoduje, jestli v tradičním oblečení nebo v téhle legrační nadsázce.
guru

Katastrofa
22 příspěvků 30.7.12 10:58
Mně se to líbí

Holínky mám ráda odjakživa a s tímhle nemám problém. Navíc se mi na tom líbí ty vzory a komu se to nelíbí, tak má smůlu, neboť už to stejně nezměníme. :P

Příspěvek upraven 30.07.12 v 12:19

stern
41 příspěvků 30.7.12 12:32
vetřelkyně

Myslím, že více než české holínky zazářila vetřelkyně v indické výpravě :-)
http://oh.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

Thaxik
6 příspěvků 30.7.12 14:45
Sportovnímu oblečení zdar...

Celá diskuze na všech možných serverech ohledně vhodnosti a nevhodnosti českého olympijského oblečení je dosti vyhrocená. Nicméně je dobré se na celý problém podívat i z praktického hlediska. Kdybych se já náhodou probojoval na olympiádu (jako že se mi to nikdy nestane), bylo by oblečení možná jedinou hmatatelnou vzpomínkou na tuto sportovní akci. Dost by mne mrzelo, že bych dostal takovou nesmyslnou směsici oblečení, ve kterém (v každém jednotlivém kuse, vyjma trička) bych se bál vyjít ven na ulici, styděl bych se za něj.
Věřím, že ostatní státy volily své oblečení vhodněji. Buď jako běžné odění v národním stylu (což se mi líbí nejvíce, mohl bych jej nosit i po olympiádě) nebo jako zdůraznění tradic země, jež mne na olympiádu vyslala (to oblečení je sice méně běžně nositelné, ale rozhodně by bylo pěknou připomínkou olympiády). Český miš-maš-Apline-Pro-hnus nesplňuje ani jedno.
Oblečení bohužel nevyniká ani outdoor kvalitou, aby si jej člověk mohl vzít sebou někam na hory (střihy asi 100 let za opicemi, o materiálech ani nemluvě).
Holinky raději ani nezmiňuji, ty bych nechal přede dveřmi pro náhodného zloděje nebo lépe vyhodit hned do separáku.

Sportu zdar a smysluplnému sportovnímu oblečení také

Thx

paffg
376 příspěvků 30.7.12 15:02

Celý ten humbuk kolem oblečení našich sportovců potvrzuje staré české přísloví, že: „doma není nikdo prorokem“…
ať tak nebo tak, při defilé to vše vypadalo krásně barevné, odlehčené a vtipné.

Ovšem za svárovský kámen můžou novináři, pochybuji, že by Štrougalova dcera neznala pravopis. Myslím, že kuřím okem celé causy je právě její přítomnost při reprezentaci české republiky. Ovšem, co naděláte, za otce děti nemůžou…

Park
444 příspěvků 30.7.12 15:57

Děti za své rodiče jistě nemohou, nicméně v okamžiku kdy jde o prestižní zakázku(a přiznejme si, že obléknout národný olympijský tým prestižní záležitost je), kterou získají potomci komunistických prominentů… nevrhá to jaksi dobré světlo.-) Samozřejmě ze mne mluví závist když v osmdesátých letech paní Janoušková čerpala zkušenosti v Paříži a naši nemohli, jakožto reakcionáři a potenciální emigranti, ani do jugoslávie… :))

paffg
376 příspěvků 30.7.12 17:30

Samozřejmě, vždyť o tom je má ironie. Zkusila jsem na vlastní kůži nerovnost startovacích pozicí dětí z běžných (nnatož z politicky „nežádoucích“)
rodin a dětí těch „sobě rovnějších“.

velbloudice
18 příspěvků 31.7.12 07:47

Cha cha, to nemyslíte vážně, viďte? Navrhuju přezkoumat původ všech lidí, kteří mají co do činění s olympiádou, jestli náhodou nemají v rodině nějakého toho funkcionáře…Doufám, že najdou aspoň jednoho „čistého“:))))))

Park
444 příspěvků 1.8.12 20:34

Cha cha, to nemyslíte vážně, viďte? Navrhuju přezkoumat původ všech lidí, kteří mají co do činění s olympiádou, jestli náhodou nemají v rodině nějakého toho funkcionáře…Doufám, že najdou aspoň jednoho „čistého“:))))))

Jasně, mít za otce komunistického předsedu vlády a ministra vnitra je naprostá samozřejmost…
IMHO vaše poznámka je nesmyslná

velbloudice
18 příspěvků 2.8.12 12:23

Samozřejmost to není, ale neustále ji s ním spojovat, copak děti mohou za rodiče?

baltik
1706 příspěvků 1.8.12 10:03

Pro zajimavost - jak hodnoti anglicane, nekde se hodne rozchazi od hodnoceni tady a Cesi ani Slovaci je nezaujali ani pozitivena ani negativne

http://uk. lifestyle. yahoo. com/photos/best-and-worst-olympic-uniforms-2012-slideshow/#crsl=%252Fphotos%252Fbest-and-worst-olympic-uniforms-2012-slideshow%252Frussia-olympic-uniform-2012-2012-feifei-sun-photo-1343304832.html

goldiex
5 příspěvků 1.8.12 14:18

Ado, jste asi opravdu zbytečně moc přísná. Osobně se mi líbí vzor i barvy, stejně jako píše Milli. Střihy i kombinace asi nejsou úplně šik, to uznávám, ale v tomto případě bych spíš hodnotila kladně originalitu a celkové vyznění. Byli jsme jediná výprava, která svým oblečením dokázala vystihnout charakteristiku země, v níž se olympiáda koná, což se cení, a v cizině se to evidentně cení celkem vysoko. Kolekce je prostě originální, mladistvá, sportovní a moderní. A ony ty legíny a kraťasy se ke sportovní události hodí určitě víc, než třeba elegantní pánský oblek a dámský kostým…

eMBé
1 příspěvek 3.8.12 09:09

Půjdu asi proti proudu, ale mě se to líbí VÁŽNĚ! Barevná kombinace je pěkná a celkově se mi to líbí. Je jasné, že to není na normální chození, ale to sand tak ani zamýšleno není ne?! :)

elko
1 příspěvek 3.8.12 11:19

Kromě všeho, co je v článku uvedeno, mi ještě vadí ten nesoulad několika odstínů modré. Přispívá to k tomu celkovému totálně přeplácanému dojmu.

notrends
514 příspěvků 5.8.12 11:42
chacha

Všichni co kritizovali gumáky jako něco příšerného, dehonestujícího a přirovnávali sportovce k zemědělcům od krav se ted asi diví. Naše gumáky měly v zahraničí velký úspěch a získaly nám sympatie nejen Londýňanů, klidně unesly sousedství s autobusem Davida Černého. Hold ta moda je nevyzpytatelná. Často jsou v kurzu nevkusné a příšerné věci - jinak by ani nemohlo vzniknout módní peklo, že?

Kačka86
2 příspěvky 6.8.12 11:16
A ještě sme pyšní...
fany.cz
38 příspěvků 7.8.12 17:58

I když mám zjevně trochu jiný vkus než Ada, tady naprosto souhlasím. Bylo to strašný, nevkusný a zažila jsem si ten pocit, přesto že tam člověk s nima nepochoduje, tak se tak nějak stydí. Mám v Anglii, pár přátel na brigádě a to, že naše holínky převážně žádný obdiv nesklízely(na rozdíl od autobusu DČ), mám z první ruky z místních článků. Co se týče motivu převzatého a prapodivně upraveného z obrazu Františka Kupky, tak to teda nevím. Myslím, že kdyby mohl tu kolekci a hlavně holínky vidět, tak by v rámci terminologie OH udělal v hrobě veletoč. Tedy pokud by poznal, že jde o jeho motiv. Já bych to tedy nepoznala, přesto, že ten obraz znám. Shrnula bych to ani vkus, ani legrace, ale rozpaky a ostuda.

crackonosh
4 příspěvky 7.8.12 20:13
Zlaté holiny ;)

Tak například Guardian dal holínkám opravdu symbolické zlato, světe div se. České švejkovství zas jednou udělalo díru do světa. http://zpravy.ihned.cz/…y-stejnokroj

janiiiv
781 příspěvků 7.8.12 21:39

2016 má být v Rio de Janeiru, tam by mohli být pánové nahoře bez a dámy ve třpytivých podprsenkách s velkým péřovým chocholem na hlavě, což? A nesmíme zapomenout na povinnou výbavu karnevalů - praktická kondomka s logem olympijských kruhů ;) Ideálně jako náramek se zapínáním na sucháč, aby každý věděl, že dotyčná osoba je zodpovědná!
Nebo to snad není tak třeskutě ftipné jako holiny?

janiiiv
781 příspěvků 13.8.12 00:36

No?

cant.be.tamed
1 příspěvek 13.8.12 14:25

Teprve teď jsem se dostala k tomu, abych si po velkých diskuzích na které jsem různě narážela pořádně prohlédla české olympijské oblečení (den po konci OH…ou). Já nevím, myslím, že nápad to byl dobrý - holínky - proč ne - jak recese nebo vtip to není špatné - ovšem to provedení je děsné. A to nejen holinek, ale celého outfitu. Ty materiály mi přijdu hrozně silonové, nemůžu si pomoct. Co nechápu, jsou legíny a šňůrky u saka. Za mě mají plus holínky a deštník, které beru jako dobrý vtip, protože recesi mám ráda, nemusí se všechno přece brát tak vážně. Všude se o nich diskutuje a to byl také nejspíš záměr. Kdyby byl k těmto dvěma nápaditým věcem jiný, alespoň kapku vkusnější, elegantnější a méně silonový zbytek oblečení, bylo by to super. Upřímně ale nechápu některé komentáře, které sepsují všechno a nenajdou ani maličké plus, které se určitě najde. Všechno zkritizovat umí každý…

ETE
47 příspěvků 13.8.12 15:06
Holinky

Hmm, co vsichni proti holinkam maji?:)) Mne prijdou fajne. Pestre, zabavne. Nevzala bych si je mozna na slavnostni nastup, ale urcite by nejake uziti mohly najit.
Holinky + trictvrtaky jsou take v pohode. Horsi je ten zbytek. Vzor je krasny, ten se jim moc povedl, nebo spis panu Kupkovi, ale takhle vse dohromady… Myslela jsem, ze na slavnostni zahajeni prichazeji sportovci elegantne obleceni, ne jako kdyby prisli prave z treninku a neco na sebe pres sportovni obleceni hodili.

Ale holinky jsou fajn!:))))

Parwi Nawari
353 příspěvků 13.8.12 15:09

Užití určitě jo, třeba na fesťák, když prší, ale na slavnostní zahájení olympijských her?;)

Atlacoya
2790 příspěvků 13.8.12 15:45

Němci v šusťákovce, obyvatelé Polynésie v sukni z trávy s náhrdelníky ze zubů, další výpravy vyloženě v teplákových soupravách… Opravdu to bylo tak mimo? Spíš se mi nelíbilo, že v tom pak chodily i pro medaile, ale jestli jsem to dobře pochopila, tam už to bylo otázkou volby jednotlivých medailistů.

Parwi Nawari
353 příspěvků 14.8.12 12:10

Němce ani obyvatele Polynésie jsem neviděla, takže nemůžu soudit, stihla jsem začátek včetně naší výpravy a pak pár následujících, než jsem to zabalila a šla spát (bylo kolem půlnoci). Netvrdím, že je v pořádku šusťáková souprava, kdyby šli naši v šusťákách nebo teplákách, taky bych prskala, ale podle mě byly nejenom gumáky, ale celý celek úplně mimo. Kdyby paní návrhářky udělaly pořádné saka a ne parodie na saka, a vytvořily sladěné a slušné šaty, jako měli třeba Holanďané, byla bych na vrcholu blaha. Stačilo podívat se na sestřih slavnostních průvodů z letních olympiád, kde kráčela naše výprava. Sice se ty šaty dost podobaly a někomu můžou připadat nudné, nebyla to ale taková hrůza jako nalepené kamínky na saku, volánková sukýnka a legíny nebo kalhoty ke kolenům s logem Alpine pro. Šaty, ve kterých šla naše výprava letos, to byla parodie na slavnostní oděv, nemůžu si pomoct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.12 21:07

Za mě také ne :-(

Sibyla
2646 příspěvků 19.8.12 09:33
Nejhorší v žebříčku

Tady vycházíme - po právu - jako nejhorší ze všech
http://greatlakesprep.com/…-ceremonies/#…
Příznačně se diskuse hemží přiznanými i nepřiznanými Čechy, hájícími náš humor (ještě že máme Švejka!). V jednom případě dokonce nějaký šovinista tvrdí, že my jsme OK, Slováci že jsou vrchol hrůzy. Nesouhlasím, oba outfity byly stejně hrozné.

JeWook
2 příspěvky 21.8.12 12:45

Vesnice přijela do města, jak to nazvala moje babička!

Silvie_ART
6 příspěvků 29.8.12 13:53

Asi mi po olympiádě ty holinky přestaly vadit. Je fakt, že se kolem toho strhl veliký zájem i v zahraničí a to byl účel. Pokud to měla být ukázka českého humoru, tak ok, přežiju. Ovšem ten zbytek to je vážně strašné. Doufám, že se všichni tak zaobírali holinkama, že si nikdo nevšiml těch otřesných legín a sakomikin!

BP0991
213 příspěvků 10.9.12 16:25
nic..

Mě se nelíbí nic, ani naše barvy (bílá, modrá, červená) ani ten vzor, ani žádné holínky, legíny, sako… smutné k smíchu celá kolekce..

sweet nightmare
2 příspěvky 6.12.12 22:58
hnus!

Nad těma holínkama se pozastavuju i teď, dlouho po olympiádě…je to hnus. Mám svoji teorii, že ty holinky propašoval do běžného denního nošení jako strašně in nejakej vtipálek a teď se jen potutelně směje…
Z veškerých olympijských outfittů se mi nejvíc líbí ten brazilsky