Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

06.12.18 | autor Monika

Charakteristika vašeho znamení se prý projeví ve vašem šatníku.

* Oblékat se podle zvěrokruhu? Vážně? Zdroj: autor ViChizh / Shutterstock, Inc.

Patřím nejspíš k většině společnosti, která mává rukou nad pozicemi Merkuru a Uranu, načež si v časopise pokaždé přečte svůj i partnerův horoskop (a pak úspěšně zapomene, na co si má dát pozor). Bez jakékoliv astrologické znalosti beru horoskopy jako konverzační „šťouchadlo“ do debat s kamarádkou nebo partnerem. Sama totiž splňuju charakteristiku svého znamení do puntíku.

Není červená jako červená

Znamení zvěrokruhu se stala vcelku oblíbeným motivem pro různé koláže na Pinterestu a Instagramu. Seriózní astrologii tu pochopitelně nečekejte – jde o čistě lifestylové téma, které pozdrží vaši pozornost a kterou rádi sdílíte s těmi, kterým doporučené ohozy sedí jak zadek na hrnec (nebo by v nich vypadaly jak hastroši).

Není v tom větší magie než uzpůsobení podle typických charakteristik. Pokud tedy vaše datum narození tvrdí, že jste romantický typ, očekávejte volánky a okvětí. Pragmatici se naopak obejdou bez flitrů a pokusů o oslňování.

Příspěvek sdílený zodiac_clothing_ (@zodiac_clothing_), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-04-10T1:02:39+00:00“>Lis 27, 2018 v 15:43 PST</time>

Týden podle Raka

Móda podle znamení sama vybízí k tomu, že ji berete s přiměřeným nadhledem… a kreativní nálady si s ní pohrajou více. Například blogerka Safiya Nygaard natočila svůj týden, kdy se oblékala pro své znamení Raka, a to podle doporučení různých webů. Díky tomu vylezla na ulici v modelech, které byly někdy příjemným překvapením a jindy vtipným přešlapem.

Šťastné a veselé, býku

Komerční svět pochopitelně registruje, že lidi potřebují mentální škatulky, aby se jim v přehršli zboží dobře vybíralo… a hlavně nakonec nakoupili. Proto obchody rozdělují všechno oblečení do kategorií a lámou si hlavu s kolekcemi, které by zákazníkovi předložily hadry tou nejstravitelnější formou. Nejvíc se do toho obul e-shop Uraniasoul.com, který zve k výběru astrologicky založené (nebo nerozhodné) jedince.

Tak vypadá pastička na zákazníka... klikni a vyber. Zdroj: uraniasoul.com/collectionsTak vypadá pastička na zákazníka… klikni a vyber. Zdroj: uraniasoul.com/collections

Jako praktický Býk dostávám pěkně za uši. Všechny módně-astrologické inspirace mě totiž oblékají do bahnité hnědé či květinových vzorů… protože mám přece ráda přírodu a dřevo!

Tak děkuju pěkně. V jednom takovém doporučeném modelu bych mohla ztělesnit přicházející svátky. Mé ruce se převléknou za větve vánočního stromku a kdo ví, třeba můj vtipný Střelec položí k mým kořenům věcné dary. Že by strategie na letošní Vánoce, když jsem ten materialistický typ?

Chlupato-jehličnatý model je k mání za 55 dolarů. Ježíšku, vopovaž se.

Příspěvek sdílený zodiacfashionstyle (@zodiacfashionstyle), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-18-11T1:02:39+00:00“>Lis 27, 2018 v 13:43 PST</time>

Nevěsta, jak velí Merkur a Venuše

Na druhou stranu, najdou se i inspirace, které si s chutí prohlédnete bez ohledu na znamení. Potěšil mě článek o svatebních šatech na americkém Harper´s Bazaaru. Do tohoto článku jsem vybrala ze všech koláží tu, která mi přišla nejzajímavější – co vy na to, Kozorožky?

Svatební šaty podle horoskopu. Zdroj koláže: https://www.harpersbazaar.com/wedding/bridal-fashion/news/g7542/wedding-dress-zodiac-sign/Svatební šaty podle horoskopu. Zdroj koláže: https://www.harpersbazaar.com/…zodiac-sign/

Ezoterika na potisku

Tematika znamení s sebou nese riziko, že výdělku chtiví výrobci sklouznou k produkci oblečení bez nápadu. Takové modely posouvají módu do dárkového zboží, hned vedle triček s nápisem Queen of blow job. Možná že takový dáreček nadělíte někomu k narozeninám, když o něm víte pouze datum jeho porodu. A vy mu tak pořídíte další kousek do kategorie na doma.

Zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/tricko-unisex-s-motivem-zverokruhu-strelec-9491367Zdroj: https://www.fler.cz/…elec-9491367

Když hvězdy šijí… na Fleru

Můj poťouchlý výlet na Fler osvěžila paní Alexandra Lechovská, která se léta živila (nebo možná živí) šitím oblečení podle znamení. Na profilu Dhana Art jsem zůstala velmi dlouho – fascinovaně jsem četla o sukních Luna/Uran/Mars i přístupu k „astrologické“ módě.

V aktuální nabídce už objevíte pouze Venuši ve Vahách s popiskem: Zajímavé, vzdušné a přesto zakrývající, velmi příjemné šaty pro horké letní dny. Vhodné zejména pro širší boky, které šikovně zamaskují. Šaty jsou ušité z velmi kvalitní bohaté madeiry, zdobené šitou aplikací pestrých bavlněných květin. Luxusní zpracování.

Náš starý dobrý Fler skomírá, ale stále žije!

Váhy prý udávají módní trendy... no nekupte to. Zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/moda-podle-znameni-zverokruhu-vahy-8689865Váhy prý udávají módní trendy… no nekupte to. Zdroj: https://www.fler.cz/…vahy-8689865

Nožky podle znamení zvěrokruhu

Můžeme se popadnout za hlavu, když vidíme prezentovanou „elegancí“ s příchutí patchworku. Samotné provedení je jedna věc, přesto v sobě nacházím určitou shovívavost  – nejspíš pro čistotu záměru švadleny, která opravdu žije šitím a horoskopy.

Mnohem víc mě dráždí, když znamení zvěrokruhu slouží jako marketingový způsob, jak zákazníkovi lépe vnutit kus hadru. Na očividné lapače peněz, jako jsou legíny na jógu, jsem trochu vysazená. Co na tom, že všechny vypadají dost stejně. Hlavně že grafik vmáčkl symbol panny, berana nebo blíženců… a vy víte, který kousek z dvanácti si máte koupit.

Blíženci, Raci nebo Lvi... schválně jestli byste se cítili v jiném vzoru nesví. Zdroj: https://www.postazdarma.cz/hledani?q=zodiacBlíženci, Raci nebo Lvi… schválně jestli byste se cítili v jiném vzoru nesví. Zdroj: https://www.postazdarma.cz/hledani?…

Ezoterika po svém

Doufám, že jste na konci článku nečekali nějaké rozuzlení typu Nikdy to neplatí nebo WOW, funguje to. Horoskopy (zejména na oblečení) prostě stále beru s rezervou… mám radši vykládání karet a svého Střelce. :)

Co vy, dáte na horoskopy?

Autor

Monika

Má ráda minimum věcí - když si koupí jeden kousek, vyhodí ze skříně aspoň dva. Nakupování v secondhandech ji baví víc než v HáeMku.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
mikrob
295 příspěvků 7.12.18 07:27

… datum jeho porodu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.18 07:37

Ano, datum jeho porodu, to je jediná informace co mi zůstala v hlavě po přečtení tohoto článku.Abych nebyla ale nespravedlivá, koukla jsem na fler na zmiňovanou,, tvořilku,, a její výtvory mi málem vypalily oči.,šaty pro býka se zmrzlinou na břiše :-) Má jen jeden prodaný kus, tak aspoň že tak.

Příspěvek upraven 07.12.18 v 08:09

Atlacoya
2790 příspěvků 10.12.18 09:13

A furt to tam je. Přitom Monika občas diskuse četla a nesmysly opravovala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.18 08:35

Romantický tip??? Spíš romantický typ ne???

Paris1789
5356 příspěvků 7.12.18 08:43

Spojení „seriozní astrologie“ mi vhání krvavé slzy do očí

asterah
429 příspěvků 7.12.18 08:45

Byla jste rychlejší…:D

asterah
429 příspěvků 7.12.18 08:46

Omlouvám se, příspěvek patří „vlm“

MonikaMP
73 příspěvků 10.12.18 18:02

Astrologií nepohrdám, mimo jiné z respektu k mé kamarádce, která se jí živí. :)

Paris1789
5356 příspěvků 11.12.18 11:08

Inu, lidé se živí různě.
Astrologie je seriozní asi jako věštění z karet, kamenů a z ruky.
Chcete-li se věnovat novinářské práci na plný úvazek, což vám vřele nedporučuji, měla byste se v prvé řadě oprostit od těchhle vazeb, protože nebudete psát objektivně. Až bude vaše kamarádka členkou krajní pravice, budete mít respekt k popíračům holokaustu?

MonikaMP
73 příspěvků 23.1.19 18:26

Astrologie neohrožuje lidská práva, takže za mě nechat žít. :) Čím se živíte vy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.18 09:38

Nepochopila jsem smysl článku, škoda času. Jakože někdo nabízí oblečení podle horoskopu, že to existuje a nic víc. Tak obchodníci se snaží nalákat na kdejaké nesmysly. Nedokážu si ale představit nikoho, kdo by si vybíral pro sebe oblečení podle horoskopu nebo že bych šla s obrázkem červeného svetru a sháněla ten s květinou?

sirena007
1200 příspěvků 7.12.18 10:45

No já nevím. „Okvětí“ jsem na sobě ještě neměla…
Se slzou v oku vzpomínám na Adu, která uměla psát vtipně a ještě to mělo hlavu a patu

Oveeec
2823 příspěvků 7.12.18 17:05

Můžeme se popadnout za hlavu, když vidíme datum jeho porodu, pozdržení pozornosti a titulek „Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?“ od mistra Yody.

Lizbeth
1424 příspěvků 7.12.18 19:11

Co na to Kozorožky?
Nic.

Semtex
42 příspěvků 7.12.18 20:04

Mě už ani nebaví sem něco psát… článek mluví sám za sebe. Přijde mi, jakoby se tady soutěžilo, kdo vypotí větší blábol. Adéla zatím u mě vedla, ale jak vidím, Monika se teď vyznamenala a suverénně ji překonala.

Prosím pěkně - nemůžete sehnat autorku, která udrží myšlenku a zároveň ukončila úspěšně ZŠ? Aby se to dalo aspoň trochu číst…

Lála_druhá
471 příspěvků 10.12.18 09:02

Nemůžou. Poslední zlanařili do Bravíčka a OnaDnes.

LenkaPraha01
58 příspěvků 8.12.18 00:24

Přiznejte se, kdo to přečetl celý? Já ne, to se nedá, je to marný. Moni, nechcete dělat něco, co vám fakt půjde?

MonikaMP
73 příspěvků 10.12.18 18:03

A o čem byste si ráda příště přečetla? ;)

LenkaPraha01
58 příspěvků 11.12.18 17:37

A vy si fakt myslíte, že to, co jste tu zplodila, má nějakou hodnotu? Oblíkat se podle znamení? Jsem Blíženec. Jak bych se podle vás měla oblíkat? Vždyť jste pro srandu, Moniko. Neznám vás, ale tak, jak se tu prezentujete, jste k smíchu. Už jsem to tu psala, ale MP jde ke dnu, i kvůli takovým blábolům, jako píšete vy. Koukněte se, co tu bylo za články před pár lety, a zamyslete se, jestli nám nabízíte stejně kvalitní texty.

Oveeec
2823 příspěvků 11.12.18 22:15

Já myslím, že nejde ani tak o téma, z toho by se dalo leccos vykřesat (jakkoli je to v reálu nejspíš blbost). Jde o ten styl, gramatiku, soudržnost textu apod.

JUBA
111 příspěvků 12.12.18 11:43

Chybně jsem klikla na červené ramínko, pardon, naopak jsem chtěla vyjádřit souhlas. No ale ruka rychlejší myšlenky…

MonikaMP
73 příspěvků 23.1.19 18:21

Ada je jen jedna a bylo by ode mě bláhové ji chtít nahradit. Tu ambici nemám a magazínově mi článek zapadá, pokud se ptáte na to. Lenko, ráda bych se s Vámi sešla, abyste mi to mohla říct do očí. :) Ozvěte se, kafe je na mě… snad nebude doslova. :D

Karin
3948 příspěvků 8.12.18 09:29

„Harper´s Bazar“ se píše Harper's Bazaar. S apostrofem a dvěma a. Dá se to i vygooglovat a okopírovat, pokud nevíte, kde máte na klávesnici apostrof.

kozarohata
155 příspěvků 8.12.18 12:32

ne-e

Adrifinel
90 příspěvků 8.12.18 22:08

Jako štírka jsem se dozvěděla absolutní víte co… A ten svetr se mi nelíbí.

Oveeec
2823 příspěvků 9.12.18 22:56

A strašně mě rozčiluje ten ksicht na úvodní fotce.

Demode
2050 příspěvků 9.12.18 23:20

„Náš starý dobrý Fler skomírá, ale stále žije“, ale ještě pár takových slátanin a staré dobré Módní peklo definitivně chcípne.

Příspěvek upraven 09.12.18 v 23:24


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.18 08:16

@Oveeec furt přemýšlím co mi na něm vadí, rozčiluje mě, díky za identifikaci mého pocitu :-)

JUBA
111 příspěvků 10.12.18 08:41

Ach jo… PROČ???

DRW
2040 příspěvků 10.12.18 19:42

@MonikaMP O cemkoliv, ale od autora s vybrousenym stylem psani a znalosti problemu, o kterem pise. Clanek na hlavni strance Modniho pekla je neco jako jeho vykladni skrin. Mel by byt vybrouseny stylisticky i obsahem. Kvalitni novinarina nejsou proste nic nerikajici vety poskladane do clanku. Bohuzel nejen tento clanek, ale i clanky ostatnich autorek, uverejnene v posledni dobe, postradaji vse, co bychom si jako ctenari MP, zhyckani Adou a pamatujici kvalitni novinarinu, predstavovali. Ale potesim Vas, mozna pokud nactete stovky knih, napiset stovky cvicnych eseji, prectete si neco o stavbe fejetonu, eseje etc., napisete prvni prijatelny clanek. Pred lety se na novinarinu dostali jen lide, kteri meli talent, dnes bohuzel pise kazdy, kdo dostal vybornou z maturitni pisemky, coz neni zadne terno.

Paris1789
5356 příspěvků 11.12.18 10:55

To, co produkovala zakladatelka, opravdu nebyla novinařina a už vůbec ne kvalitní, byl to blog. Pořád je to blog.
Asi se opakuju, nicméně pokud chcete kvalitní čtení, musíte si ho zaplatit.
Například velice kvalitní iHned stojí 100 Kč/měs za webovou verzi.
Tohle zmatení pojmů tady pořád přetrvává, vaše ustavičná lamentace je neproduktivní, jediné řešení je tyhle stránky nenavštěvovat.

motiva
128 příspěvků 23.12.18 19:24

Zakladatelka uměla psát, koneckonců se živí jako překladatelka, rozuměla tomu, o čem psala, byla vtipná a zábavná. Na každý její nový článek jsem se těšila a tudíž na Módní peklo chodila často. Teď sem zabrousím jednou za pár měsíců a zase hodně rychle zmizím.

MonikaMP
73 příspěvků 23.1.19 18:23

Článek na hlavní stránce magazínu… je stále magazínový článek. Nicméně mě mrzí, že jste si nepočetla, jak jste očekávala. Ale jak psavci vědí, autor nebude nikdy zcela spokojen s výtvorem ani po mnoha letech čtení a psaní. :)

sirena007
1200 příspěvků 11.12.18 07:42

@DRW Obávám se, že s tou „výbornou z maturitní písemky“ jste příliš velký optimista… Dnes píše každý, kdo má připojení k internetu.

Adrifinel
90 příspěvků 11.12.18 12:08

Taky si myslím. Heh, že bych něco napsala? Ovšem já a móda si spolu tak dobře tykáme. :D

sirena007
1200 příspěvků 11.12.18 11:21

@Paris1789 Asi by mě nenapadlo hledat právě tady kvalitní novinařinu… Chci se odreagovat, v lepším případě i pobavit, k čemuž mi Adiny články (většinou a aspoň ze začátku) stačily.

Paris1789
5356 příspěvků 11.12.18 13:16

Prosím vás, odpovídala jsem na jistý příspěvek, tam je novinařina zmíněna.
Přiznávám ale, že mne podobně nabubřelá doporučení iritují jaksi z principu.
Asi jako kdyby se zákaznice v HM domáhala od pobíhající rovnačky oděvů kvalitní konfekce s poukazem na haute couture.
Ta rovnačka tam totiž nejspíše brigádničí, móda v čímsi staromilském pojetí je jí dokonale ukradená a živit se jí s vysokou pravděpodobností nechce a nebude.

Semtex
42 příspěvků 11.12.18 19:36

@Paris1789 ale prosím Vás, vždyť po ní nikdo nechce, aby psala jako Eggebrecht nebo Kant apod. Nikdo po ní nechce nějaké rozsáhlé odborné stati s citacemi, nikdo po ní dokonce ani nechce “novinařinu”. Jediné, co tady někteří očekáváme, jsou úplně obyčejné články, které mají alespoň nějakou výpovědní hodnotu a které se jednoduše dají číst.
A přirovnání k rovnačce oblečení je perfektní! Přesně to by totiž stačilo, kdyby zvládla takový ten úplně základní level - napsat článek, který má hlavu a patu. Stejně jako rovnačka má zvládnout složit úhledně trička a seřadit je podle velikostí do komínků.

Vám přijde v pořádku, že nadpis je “znamení zvěrokruhu v oblečení,…”, pak první podnadpis “není červená jako červená”, pak rak, pak býk, pak Merkur a Venuse nebo tak něco (a na konci odstavce kozoroh), pak bláboly, který jsem už ani nečetla, a na konci se jako pointu dozvíme, že Monika je střelec? WTF?

Kde jsou ostatní znamení? Proč je rak-býk-kozoroh? Takhle to vůbec nejde za sebou. A tak dále a tak dále. Osnova je učivo ZŠ a my ji museli psát povinně před každý náš výtvor! Strašně moc mě to tehdy obtěžovalo, ale k něčemu je takový dril dobrý… člověk se aspoň naučí myslet na nějakou posloupnost, že ten výtvor má mít nějakou strukturu, něčím začínat a něčím končit.

Příspěvek upraven 11.12.18 v 19:41

Paris1789
5356 příspěvků 11.12.18 20:04

reagujete na něco, co jsem nenapsala.
Víc k tomu nemám, reagovat už nebudu, peace.

DRW
2040 příspěvků 12.12.18 19:32

@Paris1789 Ale i ten blog muze byt na urovni. Esej na urovni 6. tridy zakladni skoly je slusne receno hodne velka minela, neslusne … za to bych dostala ban

Divna_Martinka
16 příspěvků 13.12.18 07:45
Z kazdeho rohu trohu

Vim, ze opet zoznu negativni ohlasy, ale kdyz uz chci psat clanky na webu tak do toho venuju i kus srdce. Clanek je sity horkou jehlou, pritom oblekani dle znameni vzdy zaujme a rada koukam na obrazky jde jsou vyfoceny stylisticky hlavni zivly toho kteryho znameni ( ackoliv jsem zemsky kozoroh fascinuje mne vzduch).
Mohl by z toho byt zajimavy clanek kdyby ho autorka koncipovala trosku jinak a ne mirnix-dirnix. Skoda, no.

Příspěvek upraven 13.12.18 v 07:46

asterah
429 příspěvků 13.12.18 18:58

Taky si myslím, že článek na toto téma by mohl být zajímavěji podaný - stačilo by, kdyby si autorka o znameních něco přečetla, poněkud více rozvedla téma živlů u různých znamení a propojila tyto informace s „módou“ doporučovanou jednotlivým znamením - minimálně by článek splnil účel - a to je - pobavit, protože vážně to snad nikdo brát nebude. Takto je to jen chaos a snůška pitominek.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Inspirace z terénu

Autor: Ada

(Článek o sportovní eleganci, který jste si odhlasovali, samozřejmě... Celý článek

Blogerka Mámou stylově:V tramvaji si představuji, jak ženu obléknout lichotivěji

Autor: Karolína

Co nosí české blogerky, jak na ně kouká okolí a co by si nikdy... Celý článek