Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

06.12.18 | autor Monika

Charakteristika vašeho znamení se prý projeví ve vašem šatníku.

Oblékat se podle zvěrokruhu? Vážně? Zdroj: autor ViChizh / Shutterstock, Inc.

Patřím nejspíš k většině společnosti, která mává rukou nad pozicemi Merkuru a Uranu, načež si v časopise pokaždé přečte svůj i partnerův horoskop (a pak úspěšně zapomene, na co si má dát pozor). Bez jakékoliv astrologické znalosti beru horoskopy jako konverzační „šťouchadlo“ do debat s kamarádkou nebo partnerem. Sama totiž splňuju charakteristiku svého znamení do puntíku.

Není červená jako červená


Znamení zvěrokruhu se stala vcelku oblíbeným motivem pro různé koláže na Pinterestu a Instagramu. Seriózní astrologii tu pochopitelně nečekejte – jde o čistě lifestylové téma, které pozdrží vaši pozornost a kterou rádi sdílíte s těmi, kterým doporučené ohozy sedí jak zadek na hrnec (nebo by v nich vypadaly jak hastroši).

Není v tom větší magie než uzpůsobení podle typických charakteristik. Pokud tedy vaše datum narození tvrdí, že jste romantický typ, očekávejte volánky a okvětí. Pragmatici se naopak obejdou bez flitrů a pokusů o oslňování.

Příspěvek sdílený zodiac_clothing_ (@zodiac_clothing_), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-04-10T1:02:39+00:00“>Lis 27, 2018 v 15:43 PST</time>

Týden podle Raka


Móda podle znamení sama vybízí k tomu, že ji berete s přiměřeným nadhledem… a kreativní nálady si s ní pohrajou více. Například blogerka Safiya Nygaard natočila svůj týden, kdy se oblékala pro své znamení Raka, a to podle doporučení různých webů. Díky tomu vylezla na ulici v modelech, které byly někdy příjemným překvapením a jindy vtipným přešlapem.

Šťastné a veselé, býku


Komerční svět pochopitelně registruje, že lidi potřebují mentální škatulky, aby se jim v přehršli zboží dobře vybíralo… a hlavně nakonec nakoupili. Proto obchody rozdělují všechno oblečení do kategorií a lámou si hlavu s kolekcemi, které by zákazníkovi předložily hadry tou nejstravitelnější formou. Nejvíc se do toho obul e-shop Uraniasoul.com, který zve k výběru astrologicky založené (nebo nerozhodné) jedince.

Tak vypadá pastička na zákazníka... klikni a vyber. Zdroj: uraniasoul.com/collectionsTak vypadá pastička na zákazníka… klikni a vyber. Zdroj: uraniasoul.com/collections

Jako praktický Býk dostávám pěkně za uši. Všechny módně-astrologické inspirace mě totiž oblékají do bahnité hnědé či květinových vzorů… protože mám přece ráda přírodu a dřevo!

Tak děkuju pěkně. V jednom takovém doporučeném modelu bych mohla ztělesnit přicházející svátky. Mé ruce se převléknou za větve vánočního stromku a kdo ví, třeba můj vtipný Střelec položí k mým kořenům věcné dary. Že by strategie na letošní Vánoce, když jsem ten materialistický typ?

Chlupato-jehličnatý model je k mání za 55 dolarů. Ježíšku, vopovaž se.

Příspěvek sdílený zodiacfashionstyle (@zodiacfashionstyle), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-18-11T1:02:39+00:00“>Lis 27, 2018 v 13:43 PST</time>

Nevěsta, jak velí Merkur a Venuše


Na druhou stranu, najdou se i inspirace, které si s chutí prohlédnete bez ohledu na znamení. Potěšil mě článek o svatebních šatech na americkém Harper´s Bazaaru. Do tohoto článku jsem vybrala ze všech koláží tu, která mi přišla nejzajímavější – co vy na to, Kozorožky?

Svatební šaty podle horoskopu. Zdroj koláže: https://www.harpersbazaar.com/wedding/bridal-fashion/news/g7542/wedding-dress-zodiac-sign/Svatební šaty podle horoskopu. Zdroj koláže: https://www.harpersbazaar.com/…zodiac-sign/

Ezoterika na potisku


Tematika znamení s sebou nese riziko, že výdělku chtiví výrobci sklouznou k produkci oblečení bez nápadu. Takové modely posouvají módu do dárkového zboží, hned vedle triček s nápisem Queen of blow job. Možná že takový dáreček nadělíte někomu k narozeninám, když o něm víte pouze datum jeho porodu. A vy mu tak pořídíte další kousek do kategorie na doma.

Zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/tricko-unisex-s-motivem-zverokruhu-strelec-9491367Zdroj: https://www.fler.cz/…elec-9491367

Když hvězdy šijí… na Fleru


Můj poťouchlý výlet na Fler osvěžila paní Alexandra Lechovská, která se léta živila (nebo možná živí) šitím oblečení podle znamení. Na profilu Dhana Art jsem zůstala velmi dlouho – fascinovaně jsem četla o sukních Luna/Uran/Mars i přístupu k „astrologické“ módě.

V aktuální nabídce už objevíte pouze Venuši ve Vahách s popiskem: Zajímavé, vzdušné a přesto zakrývající, velmi příjemné šaty pro horké letní dny. Vhodné zejména pro širší boky, které šikovně zamaskují. Šaty jsou ušité z velmi kvalitní bohaté madeiry, zdobené šitou aplikací pestrých bavlněných květin. Luxusní zpracování.

Náš starý dobrý Fler skomírá, ale stále žije!

Váhy prý udávají módní trendy... no nekupte to. Zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/moda-podle-znameni-zverokruhu-vahy-8689865Váhy prý udávají módní trendy… no nekupte to. Zdroj: https://www.fler.cz/…vahy-8689865

Nožky podle znamení zvěrokruhu


Můžeme se popadnout za hlavu, když vidíme prezentovanou „elegancí“ s příchutí patchworku. Samotné provedení je jedna věc, přesto v sobě nacházím určitou shovívavost  – nejspíš pro čistotu záměru švadleny, která opravdu žije šitím a horoskopy.

Mnohem víc mě dráždí, když znamení zvěrokruhu slouží jako marketingový způsob, jak zákazníkovi lépe vnutit kus hadru. Na očividné lapače peněz, jako jsou legíny na jógu, jsem trochu vysazená. Co na tom, že všechny vypadají dost stejně. Hlavně že grafik vmáčkl symbol panny, berana nebo blíženců… a vy víte, který kousek z dvanácti si máte koupit.

Blíženci, Raci nebo Lvi... schválně jestli byste se cítili v jiném vzoru nesví. Zdroj: https://www.postazdarma.cz/hledani?q=zodiacBlíženci, Raci nebo Lvi… schválně jestli byste se cítili v jiném vzoru nesví. Zdroj: https://www.postazdarma.cz/hledani?…

Ezoterika po svém


Doufám, že jste na konci článku nečekali nějaké rozuzlení typu Nikdy to neplatí nebo WOW, funguje to. Horoskopy (zejména na oblečení) prostě stále beru s rezervou… mám radši vykládání karet a svého Střelce. :)

Co vy, dáte na horoskopy?

Autor

Monika

Má ráda minimum věcí - když si koupí jeden kousek, vyhodí ze skříně aspoň dva. Nakupování v secondhandech ji baví víc než v HáeMku.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Atributy ženství

Autor: Ada

Netušila jsem, že to máme i u nás, ale nález jedné z pekelnic mě... Celý článek

Dlouho jsme nebyli na Fleru...

Autor: Ada

...co říkáte? Mé pekelné kolegyni se dnes podařil takový úlovek, že... Celý článek