60. a 70. léta

Fotoalbum tématu (36) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.13 19:46

Mně se to líbí moc. Vzpomněla jsem si náhodně třeba na Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Ukrutně se mi vždycky líbil tenhle outfit Bohdalové, bohužel nejsou vidět ty vysokánské kozačky na podvazky:
http://img.fdb.cz/…41472148.jpg

DRW
2040 příspěvků 14.3.13 20:03

Jednoznacne 60. leta, strihove i ty 70. Ale nakonec moje babicka byla svadlena a jeji syn, muj otec a maminka meli vzdy vytribeny vkus. A tak vzhledem k me klasicke „slovanske“ postave a dodrzovanim pravidel jak se oblekat. No v necem jsem diky tomu konzerva, ale zase se nebojim a nikdy jsem se nebala barev, protoze ty me naucili take nosit :) Cerna totiz byla pro vdovy ;)

marmota-b
532 příspěvků 29.3.13 20:43
@marmota-b píše:
Koukám teď na starého „klasického“ Doctora Who - znáte? - britský sci-fi seriál, běželo to od roku 1963, od 17. sezóny, pokud se správně pamatuju, v barvě - to už jsou 70. léta. Co jsem zatím viděla, líbilo se mi. Romana II má skvělý styl. :-)

Oprava: Tak barevné je to už od sedmé série. Ale někdy kolem té sedmnácté scénáře psal a upravoval Douglas Adams. ;)

Příspěvek upraven 29.03.13 v 23:05

Audrey.Piper
412 příspěvků 29.3.13 20:51

Pro mě jsou 70. léta Led Zeppelin :D
http://1.bp.blogspot.com/…zeppelin.jpg

Kjersti
11 příspěvků 29.3.13 21:19

Omlouvam se predem, jestli nejsem mimo, ale mne okamzite naskocil film Stepfordske panicky.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 30.3.13 06:18

Jak byla ta léta krásná, barevná, ženy i vypadaly víc žensky. No a pak se divte Adinu tažení proti uniformám. Černá a modrá.

Sofia14
74 příspěvků 25.4.13 21:19

Taky zbožňuji tuto dobu :) Ať už se to týká pop artu (Andy Warhol), hudby(The Doors, Velvet Underground, Beatles) anebo literatury (Beat generation). Líbí se mi, že tato extravagance ve všech směrech si ale stále zachovala vkus. Stále mě fascinuje, jak se tehdy sdružovaly určité skupiny zajímavých lidí a všichni se dokázali bez zábran bavit. Dneska už tomu tak bohužel není. Líbí se mi celkový styl tehedejší doby (móda, make-up) až někdy lituji, že jsem se nenarodila už tehdy - ale popravdě chtěla bych tohle období prožít v Americe, ne u nás. Moje mp3 je nacpaná právě písněmi od Beatles, Doors atd. a nikdy mě neomrzí jejich písně poslouchat..Neříkám, že neposlouchám současnou hudbu, ale je fakt, že se od ní čím dál tím více odosobňuji - přijde mi, že kýč, který přišel s moderní dobou se skrývá i v této ‚hudbě‘. Mezi moje oblíbenkyně samozřejmě také patří Audrey Hepburn, Twiggy a především Edie sedgwick (jedna z múz Andyho Warhola, herečka), jejíž fotku mám jako profilovou :)

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 25.4.13 21:36

Tehdy jsme všichni toužili po pérkách, jako měli Beatles. Když se objevily v obchodech, rodiče mi je dali pod stromeček. Po týdnu pajdání, letěly pérka do kouta. Ty botky, totiž, byly tvrdé a končily přímo pod kotníkem. Krvavý zářez neutlumila ani tehdejší Spofa.

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.13 08:34

@BEZDOMOVEC „Pěkný kozačky.“ :D

ninočka
58 příspěvků 26.4.13 15:21

Líbí se mi styl Audrey Hepburn, ale to co doopravdy miluju a k čemu inklinuji nejvíc jsou šedesátá léta a styl hippies.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.13 22:21

Zrovna včera jsem viděla kousek z Četník se žení (1968), kde mladí jsou tancovat - skoro všechno by se dalo nosit i teď. A bylo to krásně barevné a ani jedny džíny! Ne že bych byla hystericky proti nim, ale zaujalo mě právě to krásné ladění barev.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 27.4.13 23:41
Cinkitoo

No vidíte, nejsou ty háčkovaný zlatý?

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.13 11:30

@BEZDOMOVEC Já ho ale chápala. Taky se mi víc líbily jeho boty.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 29.4.13 02:56
Cinkitoo

V Pelíškách je má opravdu jak kozačky. Ty moje byly ke kotníkům a později jsme na ně nosili „psí dečky“.

WorldPeace
2 příspěvky 30.7.13 18:07

@ninočka
Já taky ;)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.13 18:51
@marmota-b píše:
Oprava: Tak barevné je to už od sedmé série. Ale někdy kolem té sedmnácté scénáře psal a upravoval Douglas Adams. ;)Příspěvek upraven 29.03.13 v 23:05

Došla jsem zatím jen k Romaně I. Ale přesně líbil se mi Polda z Marsu s Johnem Simmem právě kvůli těm sedmdesátkám. Nejen že pánskou módu tehdejší doby miluju, ale vůbec ta atmosféra ve stylu s ničím se moc nepárat, nic složitě neřešit…

Viktorie H.
664 příspěvků 18.8.14 19:16

Já svůj styl pořád měním, teď jsem narazila na 60. a 70. léta. Ze 70. let se mi líbí ty volné květované halenky, platformy a kotníkové boty, šperky, podobné boho stylu, vhodný na léto. Trendy 60. let zatím moc osvojené nemám, ale zamlouvají se mi šaty áčkového střihu, krátké kabátky a takové ty volné rukávy dolé na knoflík nebo gumičku. Super inspirací je v tomhle stylu Florence Welch (poslední dvě fotky)… Začala jsem poslouchat i hudbu, momentálně žeru The Moody Blues, hlavně The nights in white satin, The Byrds, Shocking Blue nebo The Kinks a Elvise ze 70. pak ABBA nebo Dire Straits

jezyzot
1 příspěvek 22.11.14 08:30

Ahoj.. ulitam na panskem stylu konce 60 a 70 let. nosim bokove zvonace viz zdejsi foto led zeppelin, po tatovi nejake kosile a abych si neslapal na zvonecky tak poredne chudy na masivni platforme a steklu.. napr new rock a pod. tolik popis. shanim pansky kabat, nebo kozisek 3/4 na zimu. muze byt ve stylu jako mival napr jirka schelinger, nebo ktery ma na sobe j. h. z beatles.. nejsem sice kotletar, ale velmi pekne se to da vysledovat napr v klipu beastie boys sabotage.. tolik popis..kabat ci kozisek by mel byt teplejsi, okolo krku a z rukavu chlupate lemy.. neco jako ivanek z mrazika :) pro predstavu.. ale nejsem si jist, zda si mohu vybirat :) uzasnej ma doma moje mama, s kovovejma klipsnama na zapiani… kuze.. nadhera… ale je damske :) prosim poradte, kde bych mohol neco objevit, nelepe kamenny obchod.. bloudim v temnotach.. de­kuji

marmota-b
532 příspěvků 14.4.16 19:30

@stricc Ten pánský styl v Life on Mars mě zase tak úplně nevzal (myslím, že mě to hlavně deptalo barevně, já jsem na to docela citlivá), ale líbí se mi ten typ účesu, co tam má Annie. Škoda, že je to s těmi sedmdesátkami tak pevně spojené - ale mamka něco podobného, takový trochu delší krátký sestřih nosila dlouho, kroutilo se jí to tak samo a slušelo jí to ke tvaru obličeje, který já mám dost podobný.

malucia
115 příspěvků 17.4.16 15:49

Skvělá doba od plavek až po šaty! celkově design 60. let! auta, autobusy, tramvaje atd

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek