A zase ta anorexie aneb Jak si teda vážit svého těla

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Kalanka
707 příspěvků 23.9.12 14:23
@lessie píše:
@seznam.mih v co jsem měla na sebe ste sa odfotila v kraťasoch, takže postava sa da posúdiť aj z tej jednej fotky. Ale už Vaša reakcia je jasným dokazom, že je lepšie hádať Vám menej a preto to tí ľudia robia. :-)

Vy jste ubohá, víte to? Vaše příspěvky nemají jiný účel než někoho shodit. Diskuse neobohacujete ničím.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 14:39

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 19:46

Sekhmet
1918 příspěvků 23.9.12 15:09

Na to hádání o pár kilo míň mám svou teorii: málokterej chlap si svou ženskou doma zvážil. Takže když mu ta jeho 65kilová doma tvrdí, že váží 57kilo, tak jí to prostě věří a zafixuje si, že takhle nějak vypadá 57 kilo. Pak nás taky nechtějí urazit, takže se na mne podívá, srovná mne s tou svou, co má doma, odhadne, že bych mohla mít tak o pět kilo víc, než ta jeho a pro jistotu (kdyby se sekl, protože vždy je lepší se seknout směrem dolů, než směrem nahoru) těch pět kilo ubere. Takže mně, ač vážím průběžně 65 - 70 kg, běžně muži tipují kolem šedesáti kil.
Teorii, proč mi méně tipují i ženy, které o své vlastní váze mívají poněkud přesnější představu, nemám, snad jen - nechtějí urazit?
Fotku seznam.mih v kraťasech ani bez kraťasů jsem neviděla, takže se vyjádřit nemohu, ale pochybuju, že bude nějak extra tlustá.

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 15:17

@Sekhmet nie je tlustá a ani som to nikdy nepovedala. Ak Kalanka považuje moj príspevok za urážajúci, tak v nej tlstú vidí len ona. Písala som len, že každý povie menej aby neurazil a neublížil.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 15:20

No je teda pravda, že já taky raději lidem tipuju, že mají méně kilo, než ve skutečnosti můžou mít :) ale tak zase málokdo po mě chce, abych tipovala něčí cizí váhu :D

Sekhmet
1918 příspěvků 23.9.12 15:35

@seznam.mih Protože přesně tohle patří mezi tzv. sebevražedné otázky, stejně jako „nemám v tom moc velký zadek?“ (když objektivně máte velký zadek), případně „miluješ mne ještě?“ (bezprostředně po obrovské hádce o něčem naprosto zásadním). Chytrá žena sebevražedné otázky neklade. Chytrá žena se tváří, jako by byla dokonalá, ačkoli velice dobře ví, že není.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 15:36

Taky slovo vychrtlá vysloveně nesnáším, je odporné. Asi proto, že mne provázelo celým dětstvím. Vrcholem bylo, když se mnou otec nakráčel do obchodu s oblečením a se starostlivým výrazem v obličeji se zpruzené prodavačky zeptaL: „Nemáte na ni něco? Ona je strašně vychrtlá“. Bylo mi asi 13. Ani nevím, co ta ženská odpověděla, protože jsem se za sebe strašně styděla v tu chvíli. A za něj taky. No a stejně jsem neztloustla, nějak to prostě nejde. Teď už vím, že dneska bych byla hvězda základky i střední školy. Na nějaké zužování kalhot a nošení tepláků pod nimi bych se mohla v klidu vybodnout. Slovo vychrtlá ovšem nesnáším stejně. I když se jej pokusil můj syn rehabilitovat asi ve svých třech letech, když o nějakém pejskovi prohlásil, že je „vychrtalý“.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 15:43

@Sekhmet mne zostala jedná jediná tehotenská škvrnka na koži. A ja som z nej tak nešťastná, že mi manžel kúpil strašne drahý krem, pretože vraj tu škvrnku vybieli. A ja som sa ho po týždni opýtala : je vidieť zmena? A on tak úporne premýšľal či je správna odpoveď ano, alebo nie, (či si chcem zanadávať na nefungujúci krém, alebo pochváliť za zmenu) až to bolo komické. Tak som sa nad ním zľutovala a veselo oznámila: keby si vedel správnu odpoveď, tak dáš za to aj tisícku a on si vydýchol. :-D Takže súhlasím s Vami, chytrá žena sebevražedné otázky nedáva.:-)

Sekhmet
1918 příspěvků 23.9.12 15:45

@Já První Hm teď si představte, že by slova vašeho otce zněla: Ona je tak tlustá. A ještě navíc by (kdykoli by si myslel, že to nevidíte) si vás prohlížel se rty staženými nesouhlasem, pomlaskával a vrtěl hlavou. Takhle se kouká matka na mou kamarádku (tedy její matka). True story - podotýkám, že kamarádka je přenádherná bytost a její matka asi trpí selektivní slepotou. Každý máme něco. Já jsem alergická na „holka krev a mlíko“, bytostně mne to uráží.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 15:55

@Sekhmet
Já se takovým pojmenováním vyhýbám, vlastně vůbec postavy a vzhled bližních nehodnotím. Když už něco takového pronesu, tak jedině pochvalného. Abych řekla někomu, že je tlustý nebo hubený, musela bych být asi pod vlivem drog nebo demence. Nesnáším to. Fuj.
Upřímně ale nevím, co bych dělala, mít obézní dítě. Trochu chápu ty rodiče, že se snaží potomka nějak aktivizovat, protože tuší, že ho to bude v budoucnu mrzet. Jeden můj syn je velmi hubený, nechává mne to ale v klidu. To moje tchýně při každé příležitosti neopomene nad tou skutečností lamentovat, jako by kluk umíral. Děsně mi to leze krkem, ale když to nevadí jemu, jsem v klidu. A on je vůči takovým poznámkám imunní, což mu v skrytu duše závidím.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 16:52

@Sekhmet Nejsem blázen, abych se ptala na takové sebevražedné otázky :) často takovýhle rozhovory vzniknou bez téhle přímé otázky, zdali někdo je nebo není tlustej. A pokud se takhle někdo zeptá partnera na takovouhle sebevražednou otázkou, tak můžou akorát zbytečně vyvolávat hádky :) Na takovýhle otázky se ptám tak maximálně když jsem ve veselé náladičce při nějaké té skleničce vína :D

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 17:46

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:02

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 18:06

@uu to je fakt krasna holka, tu pusu by ji mohla zavidet i A. Jolie. Asi to neni „klasicka“ kraska, to ty uspesne nejsou skoro nikdy, je spis trochu specialni, ale to je presne to ono. Ja mam rada Lara Stone, ta mezera mezi zubama je fakt cool :-).

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 18:16

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:01

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.12 18:20

@uu stastne to dite :-)

MP Janka
599 příspěvků 24.9.12 10:51

@seznam.mih
To jste na tom skoro jako já. Mě také nikdo nechce věřit, že opravdu vážím přes 80 kg. I když já tomu nevěřím taky :-D, protože mám stejné( a v pase dokonce o 2 cm lepší) míry než, když jsem vážila 75 kg. No jo shazovala sem nabraných 15 kg a nějak vznikly svaly.

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.9.12 12:05

Já jsem předtím nečetla ten urážlivý příspěvek na adresu seznam.mih.
Asi budu muset založit vrcholovou diskusi (viz Cimrman a jeho vrcholová kniha:-), protože tohle je opravdu vrchol. Seznam.mih nikdy nikoho neuráží, je to totální pohodářka. A na 80 kg zdaleka nevypadá, stačí se podívat na jiné fotky, než na tu méně lichotivou v kraťasech.
Ale o to, jak kdo vypadá vlastně stejně nejde. To se tady opravdu budeme urážet a osobně napadat? Srovnávat, kdo je hezčí, kdo má lepší hadry a ve které zemi se oblékají hůře? Takové slepice přece nejsme, ne?
Já diskusi co jsem měla na sobě nevnímám jako nějakou soutěž, nebo způsob jak něco na někoho vytahnout. Všichni jsme přece osobnosti, každá jiná. někdo má prostě svůj styl, který k němu patří a ač třeba nesklízí úspěchy v diskusi co jsem měla na sobě, v realitě to může být úplně jinak. Oblečení je jen jedna ingredience k celkovému dojmu z osoby.

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.12 13:07

@MP Barbucha keď tu predtým niekto vyhlásil, že 80kg je obezita, tak sa strhla diskusia na temu, že 80 kg obezita nie je. Keď niekto tipne váhu na 80kg, tak je to urážka. Prečo je to urážka, keď predtým ste sa všetky navzájom uisťovali, že to obezita nie je? Veď 80kg ste určili za normálnu váhu. Mimochodom, celé tipovanie vzniklo na základe toho, že seznam.mih nechápala prečo jej tipujú, že váži menej. Ten „urážajúci“ príspevok je v tejto diskusii 13:54 a nič uražajúce na ňom nie je.

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.9.12 13:14

@lessie
Vaše vyjádření - vypadáte na 80kg a to se říká špatně.
To prostě urážející je. Že se tady řešilo, zda je 80kg obezita, to vůbec nevím.
Je mi jedno, jaká máte kritéria na sebe a na ostatní. Můžete si psát co chcete a klidně i drsně a necitlivě. Že se objeví i jiný názor, než je Váš se pak dá očekávat. Vaše argumenty jsou demagogie. Neříkám, že říct někomu že má 80kg je nadávka, ale v té konkrétní situaci a kontextu to tak vyznělo.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.12 13:42

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:00

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.12 14:21

U článku, na který jste dala odkaz, jsem si pomyslela jediné - jak mohou vlasy odbarvené na blond v hnusném sestřihu krásnou ženu zhyzdit, nemohla jsem pomalu věřit, že je to jedna a ta samá osoba a vůbec to nesouviselo s její váhou.

Jinak váhu moc neřeším, potřebovala bych tak 5 kg shodit, taky jsem ten typ co vypadá tlustější, než ve skutečnosti je, ale co už. 5 kilo není tak moc, třeba se to povede, zatím nosím vel. 38, jasně 34/36 by byla příjemnější, ale žíly mi to nerve. Mám tak 56kg/164cm. Pro mě je důležitější, že mám o 8 kilo míň než na střední a to už posledních 10 let.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.12 14:24
@lessie píše:
@seznam.mih aby Vám neublížili tým že Vám povedia pravdu do očí. Podľa fotky čo ste tu dala vyzeráte na 80 a to sa vraví ťažko.

No jestli myslíte tuhletu fotku, co sem Mih vložila, tak tam opravdu působí trochu oplácaně :-)

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.12 14:41

@uu kam Vás može privisť taktné okolie.
http://www.prozeny.cz/…am-si-krasna

indyka
625 příspěvků 24.9.12 14:51

S váhou jsem nikdy problém neměla, tedy možná s tím, že byla vždy až moc nízká. Co já se naposlouchala řečí o anorektičkách a záchodových pavoucích…teď už je to lepší, ale pořád mám tenké ruce a na bocích mi trčí kosti. Na 169 cm mám asi 52 kilo a to si jídlo celkem dopřávám. Pohyb mám ráda, ale nedělám ho nějak pravidelně. Vím, že je to sen mnoha žen, jíst, nepřehánět a nepřibrat :) Jako malé mi doktorka vnutila nějaké léky, po kterých rostla chuť k jídlu, žrala jsem jak kyselina a něco málo nabrala, ale pak se to zase nějak rozplynulo.

Co se týče médií - poslední dobou mi přijde, že se tu děje nějaký hon na hubené. Lidé si myslí, že když je holka štíhlá, tak je to automaticky neurotická koza žijící na jednom zelným listu denně. Větu „raději budu tlustá a spokojená než hubená a vystresovaná/neurotická/ atd.“ jsem četla x-krát. Jako kdyby na každé hubené bylo třeba najít něco, proč by si to s ní člověk ani za nic neměnil. Závist?

swead
19 příspěvků 24.9.12 14:53

Váha 80kg mi nepřijde jako obezita, pokud tedy ten někdo nemá 150cm.

Já sama jsem od cca 13let bojovala s váhou. Na střední škole jsem měla 176/76kg a připadala jsem si strašně tlustá, začala jsem hubnout a skončila jsem na 1 jablku denně. Naštěstí jsem se sama nějak vzpamatovala, začala jsem normálně jíst a cvičit.
Mám 2 děti, momentálně jsem se dostala na současné 176cm/69kg a jsem relativně spokojená. Začínám zařazovat pravidelný pohyb a už nejsem otrok váhy, ani ji nějak nepotřebuji znát. Oblečení vel. 38-40 mi sedí, nic ze mě nepadá a zároveň mě nikde nic neškrtí.

Podle fotky neumím dobře odhadnout váhu, stačí špatné držení těla, špatné oblečení, účes a fotka sama o sobě přidává cca 5kg.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek