Aklimatizace Aneb nesoulad v českých ulicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
guinejske_prase
178 příspěvků 26.4.13 15:34

Myslím, že je zcela evidentní, že každý člověk vnímá teploty trochu jinak, což se takhle projevuje právě v těchto přechodných obdobích. Neviděla bych v tom nějaké drama, nebo něco pekelného.

K zamyšlení mi v tomto ohledu připadají spíš situace, kdy je - zejména v zimních měsících - teplota nepřiměřená dlouhodobému průměru. Například když je v únoru teplo, třeba nějakých 10 nebo 15° a lidi se v MHD pečou v zimních bundách, protože je přece únor a tudíž je nutné oblékat se do zimy.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.13 16:13

Já jsem vždycky nejvíc trpěla právě na jaře v době, kdy jsem chodila do školy. Ráno jsem musela vypadnout z domu v 7:00, kdy bylo třeba 5-8 stupňů, ale odpoledne při cestě ze školy 25. Ráno se prostě NEDALO jít nalehko a odpoledne si člověk logicky připadal v teplém oblečení jako debil.

Takže nezbývalo, než bundu, kabát, svetr atd… vláčet v ruce, což bylo spolu s nutností táhnout ještě tašku plnou učení a nedejbože někdy i s tělocvikem (takovou vymoženost, jako skříňky, jsme u nás na gymplu neměli), nepopsatelně otravné.

Naštěstí mě teď nutnost ranního cestování míjí, ale mám pochopení pro ty, kdo jsou nuceni to absolvovat a zoufale neví, jak se na tyto teplotní výkyvy obléknout.

Příspěvek upraven 26.04.13 v 16:47

Viktorie H.
664 příspěvků 26.4.13 16:43

Podle mě je to dané tím, že lidé chodí ráno brzo, kdy je ještě docela zima, když vyrážím do školy já v 6.30 nebo v 7 tak mám nějaké triko, svetr a ještě bundu plus šátek a je mi fajn, pak vyjdu ze školy kolem 14.30 a svetr bunda i šátek letí do ruky nebo do tašky a cestou domů mi je vždy horko.
Nepříjde vám také, že letos nebylo žádné jaro? Možná tak 2 týdny, ale do dubna bylo zima, pak dva týdny bylo krásně a teď je na mě zas moc horko. No kdy bylo v jednom měsící ve stejný čas 8 a zároveň 26 stupňů?

Lachenauerin
544 příspěvků 26.4.13 17:14
@Viktorie H. píše: … Nepříjde vám také, že letos nebylo žádné jaro? …

To mi povídejte! Nesnáším zimu, nesnáším vedro; miluju brzké jaro a brzký podzim. A tohle je poslední dobou nechutně časté. Kdybyste náhodou někdo věděl o lokalitě, kde se ještě dodržuje starý dobrý zvyk střídání čtyř ročních období, dejte mi laskavě vědět, ať vím, kam mám migrovat.
A nejen proto, že poslední dobou už prakticky nemá smysl kupovat jarní a podzimní garderobu, anžto jsou to vlastně vyhozené peníze. A přitom snad právě jarní a podzimní šatník dává největší prostor ke kreativitě. Prostě – já proti těmhletěm novotám zásadně, ale vskutku zásadně protestuju. Fuj!

guinejske_prase
178 příspěvků 26.4.13 17:17

@Viktorie H.
pokud vím, tak je to průvodní jev globálních změn klimatu (chcete-li globálního oteplování), které prohlubují rozdíly mezi zimou a létem a potlačují přechodná období

slunceadéšť
51 příspěvků 26.4.13 17:56

A nenapadlo Vás, že těm lidem je opravdu zima? Já jsem věčný zmrzlík, zvlášť když jsem třeba nevyspalý, vzduch je po ránu ještě studený, takže pořád nosím čepici a šálu. Holt za to budu v pekle…aspoň se konečně ohřeju. Jen pro vaše info teplo na tričko je mi tak kolem 30 a na kraťasy kolem 35 stupňů, ale nikdy by mě nenapadlo pošklebovat se těm, co se vyletní když je stupňů 18.

Viktorie H.
664 příspěvků 26.4.13 18:08

@Lachenauerin Přesně tak, mně ještě teď v 6 hodin večer bylo venku horko. Celou zimu jsem se těšila na jaro, miluju takové to počasí kolem 15°C kdy je vám akorát v mikině, sluníčko svítí, ale není horko a fouká vítr, ale není zima. To samé s podzimem, ten mám tedy radši, takový ten teplý podzim se zlatým listím, ale on zmizel, v září teplo 25°C pak bum 10°C!

MP Janka
739 příspěvků 26.4.13 18:37

Oni ti lidé nemusí vycházet ani v 7 ráno, mě stačí, když jdu v 8 do školy a řeším, jak se obléct. Na metro jdu po stínu 12°, v metru je touhle dobou neuvěřitelná kosa celý den, pak po sluníčku dojdu do školy (samozřejmě splavená), vlezu do posluchárny, která se tváří jako mrazák, pak se přesunu na laborky do učebny, kde je jako v sauně, po sluníčku na metro, v metru zase zima a cestou od metra domů horko. To je teprve hlavolam a zaručeně, když vyjdu jenom v tričku, tak ve škole zapnou klimatizaci a všichni tam mrznem. Pak se nemám divit, že sem chytla virózu a místo užívání si sluníčka, popíjím horký čaj.

continuity
5853 příspěvků 26.4.13 20:06

@MP Janka no tak u nas jsme to dotahli do dokonalosti, dite ma rymu a dnes k tomu chytla uzeh…

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.13 21:11

@Lachenauerin To jste napsala moc hezky.

Robena
1257 příspěvků 26.4.13 21:22

Kdyz se otepli, tak se musim chvili osmelovat, nez se odhalim. Preci jen ten kabat je takovy milosrdny a pod sakem aspon nejsou videt zimni pneumatiky. :-)

Eila
166 příspěvků 26.4.13 21:55

No oblečený jsou, protože přeci včera ještě byla zima… Tenhle argument jsem už fakt slyšela:-)

Morže
1094 příspěvků 27.4.13 08:18

Oblékám se prostě podle počasí. Když bylo venku 25, měla jsem sandálky, tričko a kalhoty a bylo mi horko a kolem mě se nacházelo jen pár lidí, co mělo bundu.
To máme v práci taky dvě kolegyně. Jedné je permanentně horko i v zimě, kdy je -20 a to nepřeháním a druhé je zase naopak furt zima a stačí jen, aby fouklo a už si bere vestu minimálně. Občas nechápu. Já bývám někdy horkokrevná, někdy zimomřivá.

eveK
334 příspěvků 27.4.13 08:55

Tentorát moc nechápu červená ramínka. To vám jako přijde ok, když ze sandálků koukají okoralé paty a zažloutlé přerostlé nehty?

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.13 09:33
@eveK píše:
Tentorát moc nechápu červená ramínka. To vám jako přijde ok, když ze sandálků koukají okoralé paty a zažloutlé přerostlé nehty?

Fuj tak to je hnus! No asi jste nekomu slapla na kuri oko. Zena s takovejma nohama je u me prase.

eveK
334 příspěvků 27.4.13 09:46

@gudrun No já jsem fakt překvapená. Nečekala jsem negativní reakce. Přijde mi normální, že když si nestihnu „udělat“ nohy, tak je rozhodně neobuju do sandálů. Stejně jako když se nestihnu oholit, tak si neberu sukni a triko bez rukávů.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.13 11:05

@eveK Ja si nejdriv rikala jezis zase dalsi co resi cerveny ramena a pak koukam ze jich tam mate 20! :))) Fuj cunata…

ariesek67
277 příspěvků 27.4.13 19:26

Mno já zase nepochopím lidi kteří chodí v -15°C v riflích a vespod nic jen ponožky a ve stejných riflích jsou v 27°C jako dnes. Také se snažím oblékat podle počasí v zimě dole dvě vrstvy a nahoře také dvě a měním silu vrstev popřípadě odkládám až do 3/4 kalhot.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.13 21:25
@Kyttka píše:Vedle sebe je možné vidět šortky, žabky a holá záda, letní šaty, minisukně, tenké tuniky…a kozačky, trench coaty, kabáty (!), šály (! -jako ne šátky, ani lehké pašmíny, ale skutečné opravdové zimní šály).

Fakt skutečné a opravdové zimní šály?!
Tak to dneska neusnu.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 27.4.13 21:39

@eveK Tak kdybych se tímhle řídila já, tak celé léto trávím v gládách. Velký kůň je tanec a tam se prostě nevyhnu okopaným nehtům nebo otlakům na prstech. Zas chápu, že nejspíše myslíte majoritní - žluté přerostlé nehty, popraskané paty..

eveK
334 příspěvků 27.4.13 22:06

@GabrielaCharlota Ano! Nemusí to být de luxe, ale ostříhat nehty a vzít pemzu nebo pilník na ztvrdlou kůži je otázka 10 minut.

Atlacoya
2790 příspěvků 27.4.13 22:10

@eveK Já vám mínus nedala, ale bylo to fous, ve chvíli kdy jste psala o „hnusné bílé.“ Já jsem bílá a za hnusné to nepovažuji, naopak se mi nelíbí ženské, co vypadají jako škvarky. A někoho třeba popudilo že nevíte, jak se píše pedikúra.

blacken
2464 příspěvků 27.4.13 22:15

@ariesek67 A já zase nechápu, co je na tom divného? První je mi zima na ruce-chodidla - pak na krk a záda a pak zbytek trupu, ale na nohy mi zima bývá málokdy (myšleno stehna a lýtka) - tak nepotřebuju víc vrstev. V případě 27°C mi zase stačí vzít si tričko a je mi akorát, stačí mi ochladit si ruce a na nohy mi taky nebude horko. (27°C je pro mě taková optimální provozní teplota)

Třeba pašmíny kolem krku nosím téměř celoročně - protože mi často bývá chladno na krk.

eveK
334 příspěvků 27.4.13 22:24

@Atlacoya Já jsem určitě nepsala o „hnusné“ bílé. Bílá mi nevadí, to bylo spíš pod vlivem jiné diskuze, kde se řešilo, kdo si patlá na nohy make-up, nebo samoopalovací krém :-) A tu pedikůru uznávám.

Atlacoya
2790 příspěvků 27.4.13 22:49

@eveK Tak to jsem zase něco nepochopila :) Ještě že ramínka moc nerozdávám, teď bych si musela rvát vlasy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek