Akné - co s ním?

Fotoalbum tématu (26) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MorusRubra
672 příspěvků 25.01.17 16:20

Pekelnice se smíšenou pletí, co používáte v zimě za krémy?

V posledních pár dnech se mi strašně přesušil obličej, svědí, je zarudlý, mám šupinky kolem brady, na nose a tvářích, nevím co s tím. Zatím mažu krémem Bioderma Atoderm Nutritive. Alergie na léky nebo jídlo to není. Asi je to mrazem.

Máte tip třeba na nějakou masku?

veronikano
2 příspěvky 25.01.17 19:16
@MorusRubra píše:
Pekelnice se smíšenou pletí, co používáte v zimě za krémy?

V posledních pár dnech se mi strašně přesušil obličej, svědí, je zarudlý, mám šupinky kolem brady, na nose a tvářích, nevím co s tím. Zatím mažu krémem Bioderma Atoderm Nutritive. Alergie na léky nebo jídlo to není. Asi je to mrazem.

Máte tip třeba na nějakou masku?

Za běžných okolností mám mastnou aknózní pleť, ale jak teď teploty padaly i pod - 17 stupňů, taky jsem šupinkovala a loupala se. Dost mi pomohla propolisová mast od Maxery na noc (Propolisovou mast od Popova doporučit nemohu, i když by to mělo být totéž, masti se dost liší.). Ve dne používám stejné krémy a make-up jako obvykle.

Itisone
632 příspěvků 25.01.17 21:16

@MorusRubra Mojí pleti zima taky vůbec nesvědčí, od podzimu používám Excipial Lipolotio (z lékárny), byla jsem spokojená, ale mám pocit, že teď už to taky úplně 100% nezabírá. mám pleť citlivou, suchou, hrubou, jedno místo na obličeji mě občas svědí. Myslím, že se to zlepší zas až na jaře…

Dóbře_zlato_moje
330 příspěvků 25.01.17 21:46

@MorusRubra Já jsem si teď nedávno koupila 100% kokosový olej a jsem s ním spokojená, navíc krásně voní. Mám ale takovou normální smíšenou pleť, nevím, jestli by to bylo OK třeba na citlivou.

NočníMotýl
245 příspěvků 25.01.17 23:19

@MorusRubra
Mám spíš mastnou pleť, ale taky se mi v zimě, respektive už od podzima, hodně vysušuje. Loni jsem si koupila Loreal Nutri Gold (byl ve slevě…) a byl fajn, suchá pleť zmizela, ale zároveň se mi nezačaly nějak abnormálně tvořit pupínky. Letos už na podzim jsem od kožní dostala vzorek asi tohohle krému - http://www.cetaphil.cz/?… a je ještě lepší, není moc mastnej, hydratuje a nevadí ani když si ho omylem máznu na ekzém. Nejsem si teda úplně jistá, jestli ten v odkazu sedí, značka jo, ale na vzorku (mám 30 ml a ještě jsem ho nespotřebovala) není nic konkrétnějšího, a jiný krém na obličej jsem tam nenašla :-)
@Itisone
Jestli Vás pleť už svědí, tak možná zkuste ten na obrázku. Je sice určený na ekzém a při slabší formě fakt pomáhá, asi jako jedinej z lékárny, ale taky jsem ho někdy používala na „jiná“ hodně suchá místa a do dvou dnů to bylo pryč. Má ale nevýhodu, že je fakt strašně mastnej, že se člověku na obličeji zachytávají i vlasy, takže to chce buď jenom lokálně, nebo hodně slabou vrstvu, a jenom na noc. ALe mohl by pomoct :-)

Itisone
632 příspěvků 26.01.17 08:18

@NočníMotýl díky,zkusím se po něm podívat

Karja
4837 příspěvků 27.01.17 18:03

Koukám, že je to tu opět oživené. Nebyla jste některá na mikrodermabrazi? Docela nad tím uvažuji, potřebovala bych vyčistit a i vyhladit pleť, ale nikde jsem nečetla žádné pořádné recenze. Děkuji.

MorusRubra
672 příspěvků 29.01.17 22:25

Nakonec jsem tu suchou pleť vyřešila tím Atoderm Nutritive a bambuckým máslem.

xSx
651 příspěvků 31.01.17 22:35

@Karja : Moje mamka byla a řekla bych, že jí to celkem prospělo, pleť se rozjasnila a celkem i vyhladila. Ale asi záleží i na kosmetičce :)
Jo a pro ty, co mají problémovou pleť mohu doporučit tohle: http://www.khadi.cz/…ti-akne.html

MorusRubra
672 příspěvků 01.02.17 00:57

@xSx Na tyhle práškové masky jsem už několikrát koukala, ale ještě jsem se neodhodlala ke koupi. Ale henna od Khadi je skvělá, tak se asi konečně osmělím.

Itisone
632 příspěvků 01.02.17 08:38

@NočníMotýl děkuju za tip na ten krém cutishelp, zdá se že funguje i na ta hodně suchá místa, je fakt mastnější, pod make up bych ho teda nepoužívala, ale teď jsem stejně jenom doma, tak to nevadí :)
@Karja mě kosmetička dělala i dermabrazi i nějaké ultrazvukové čištění, ale nejefektivnější je podle mě chemický peeling, myslim že v zimě je na to i vhodná doba (člověk by po tom neměl být moc na slunku), pokud zrovna nemáte nějakou podrážděnou pleť

Karja
4837 příspěvků 08.02.17 14:52

@xSx @Itisone Děkuji. Mně chemický peeling kosmetička nedoporučila, že mám jemnou pleť a taky téměř žádné pory, a chemický peeling je prý spíš ještě stahuje, takže to by nebylo moc žádoucí, protože ty nečistoty by se už tuplem nedostávaly ven. Takže já fakt nevim:-D.

Itisone
632 příspěvků 08.02.17 15:08

@Karja aha a kde máte ty nečistoty? :) chemický peeling odstraní šupinky, takový ten hrubý vzhled. Kosmetička by měla poznat, co je pro vás vhodné, tak asi zkuste co vám doporučí:)

Karja
4837 příspěvků 09.02.17 13:28

@Itisone No v těch miniporech, nebo tedy ona mi říká, že se mi prostě ten maz nemůže dostat ven a zanítí se. A je fakt, že pleť mám spíš jemnou, žádné rozšířené ani viditelné pory nemám. Asi nemám ani ten hrubý vzhled.
Chodím každý měsíc na hloubkové čistění, ale pak jsem tak půl týdne rozškrábaná a stejně mi na těch místech zůstanou na dost dlouho flíčky.
Grrr, každý doporučí to, co dělá sám, že:-D

Itisone
632 příspěvků 09.02.17 19:48

@Karja tak možná vyzkoušet jinou kosmetičku :) mít pokaždé tak dlouho rozdrbanou pleť by se mi teda nelíbilo

michal92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 16:19
Kožní v Praze

Mně na akné nejvíce pomohla paní z Prahy, co se specializuje na čištění pleti. Chodím k ní už 4 roky a po každé návštěvě se to lepší. Je v Praze jednou za měsíc, tak je třeba se k ní dopředu objednat. Určitě doporučuju. Je to paní Martina a číslo 724 77 22 58.

Karja
4837 příspěvků 19.02.17 17:13

@Itisone Já jsem teda byla za celý život u tří a bylo to vždycky obdobné. Teď jsem se odhodlala k tomu chemickému peelingu, u své kožní. Jsem na to zvědavá, chci si koupit nějaký balíček 5 ošetření.

Itisone
632 příspěvků 19.02.17 18:09

@Karja tak snad budete spokojená, dermatoložka by tomu snad měla rozumět :)

Ankakucha
5 příspěvků 21.05.17 21:04
Tipy na akné

Ahoj, nedávno se mi zlepšilo akné, které mám už od puberty do nynějších 23 let. Vyzkoušela jsem už hodně kosmetiky, přírodních cest a byla několikrát u kožní, která mi vždycky předepsala mastičky, které pomáhaly jen krátkodobě nebo vyhrožovala antikoncepcí. Ráda bych se s vámi podělila o prostředky, které mi teď opravdu pomohly:

1. strava - V rámci jarní očisty jsem si udělala 40 dní půst bez alkoholu a mouky a s mojí pletí to udělala neskutečné věci. Věděla jsem moc dobře, že alkohol na akné působí, ale překvapilo mě, že kůže zareagovala na jeho absenci tak rychle (po třech týdnech půstu jsem šla do školy poprvé po dlouhé době bez makeupu, protože prostě nebylo co schovávat.)
Co se lepku týká, asi to bude jedna z věcí, která je velmi individuální a nebude určitě fungovat na každého, stejně jako mléko a cukr apod. Od mnoho kamarádek vím, že jim pomohlo právě vynechat mouku, mléčné výrobky, nebo cukr (včetně ovoce) a kdovíco ještě, jiné změna stravy neovlivnila vůbec. Každopádně se nebojte zkusit potravinu, kterou z tvorby akné podezříváte, na nějaký čas vynechat.

Pokračování 2. Kosmetika a 3. Mačkání napíšu v dalším příspěvku :)

Příspěvek upraven 22.05.17 v 15:23

ming_xing
1324 příspěvků 22.05.17 09:58

@Ankakucha 3 tydny bez alkoholu si musite davat jako zavazek? v 23 letech? mozna je problem uplne jinde..

Ankakucha
5 příspěvků 22.05.17 15:15

@ming_xing Nepřijde mi na tom nic divného, že jednou týdně posedím s přáteli v hospodě, čas od času si skoro každý dá přípitek na rodinné oslavě nebo pivo k obědu. Je zajímavý a očisťující si vůbec žádný alkohol nedat. (navíc jsem psala 40 dní, to je skoro 6 týdnů.)

Příspěvek upraven 23.05.17 v 09:21

Lienka77
206 příspěvků 22.05.17 18:15

@Ankakucha Mno, já si dám alkohol tak dvakrát, třikrát ročně :D A pro mě je to běžné.

Jen si říkám, když člověk vynechá mouku, mléčné výrobky a cukr včetně ovoce, co mu zůstane k jídlu? Bez ovoce žít nedokážu.

kobylkalucni
219 příspěvků 22.05.17 23:50

Zbyde maso se zeleninou, vejce, oříšky… Zkuste si něco počíst o primal stravování, je to docela zajímavé. U mě tedy zůstalo jen u teorie, aby bylo jasno, ale ze stravovacích úchylek mi je tato asi nejvíc sympatická.

Já jsem sem přišla pět chválu na roll on od Ryoru, malinká tyčinka co smrdí po hřebíčku se zatím jeví jako velice účinná zbraň proti zanícení pupínků. Tedy ťuk ťuk, nechci to zakřiknout. Dala jsem za ni 85 Kč, což si myslím, že za zkoušku stojí.

Ankakucha
5 příspěvků 23.05.17 08:00

@Lienka77 Jej teď koukám, že to z příspěvku možná nebylo pochopitelné: ty kamarádky zkoušely vynechávat buď to nebo to, ne všechno najednou, i když to by taky mohlo být zajímavé, jak říka @kobylkalucni. Já bych každopádně taky bez ovoce nevydržela a moc obdivuji právě jednu kamarádku, která snad na půl roku veškerý cukr vyřadila, vyléčila si tím ale kožní problémy, což mě tehdy přesvědčilo, že změna stravy fakt může fungovat. S tím alkoholem samozřejmě, já to s ním taky nepřeháním, to tady diskutující ze mě udělala rovnou alkoholičku, kvůli tomu, že jednou týdně zajdu s kamarády do hospody :)

Příspěvek upraven 23.05.17 v 09:04

Ankakucha
5 příspěvků 23.05.17 08:47

Moc nechápu, za co tu schytávám hejty, takhle diskuze je, mám pocit, založená na sdílení toho, co nám pomáhá na akné, tak se moc omlouvám, jestli někoho pobouřilo něco tak troufalého, jako sdílení toho, co mi pomohlo na akné. :) No nic, pokračování příspěvku:

2. Kosmetika.
Na čištění pleti se mi moc osvědčil tenhle gel od Yves Rocher. Jinak si čas od času udělám masku z bahna z mrtvého moře, po té mám pleť krásně vyhlazenou, ale je dost agresivní, myslím, že jí snáším dobře, protože mám hodně mastnou pleť. Z domácky vyráběných masek mi pomáhá směs med - skořice- citron. Citron by prý měl také pomáhat k zesvětlování jizviček po akné, máte s tím někdo zkušenost?
Na malé pupínky, stroupky a hojící se akné používám obličejový tea tree olej od saloos v kombinaci se sudocremem nebo zinkovou mastí. Je to asi trochu podivná kombinace, jedno mastí, druhé zas vysušuje, ale dohromady mi to přes noc dokáže udělat na kůži zázraky. Na velké podkožní boule, které se jednou za čas objeví, mi nic moc nepomáhá kromě náročného „nedotýkat se!“ Ne, vážně, už jsem vyzkoušela velkou spoustu různých tyčinek, mastičky od lékařky, ale přijde mi, že to nikdy nešlo úplně do hloubky. Nejvíc se mi osvědčilo na ně prostě vůbec vůbec nesahat a často se pak úplně vytratí.

3.Mačkání
Nevím jak u vás, ale pro mě je jeden z největších problémů s akné ten, že ho prostě nenechám na pokoji, ale škrábu a mačkám. Bylo pro mě hodně vtipné, když sem zjistila, že ke zlepšení mé pleti a hlavně těch nepěkných návyků pomohlo jen to, že jsem se před pár měsíci stěhovala. Teda samozřejmě nepomohlo přestěhování samotné, ale spíš fakt, že zatímco na starém bytě jsem měla své perfektně osvícené zrcadlo v koupelně, na novém tak dobré světlo u zrcadla nebylo. Dost mě baví tenhle nejjednodušší způsob, jak si zlepšit psychickou pohodu i pleť prostým přesunutím zrcadla, nebo výměnou žárovky. Komu to přijde švihlé, četla jsem na jedné diskuzi příspěvek od paní, co se chodí sprchovat výhradně po tmě, aby si zajistila, že se nezasekne u zrcadla, tak tohle je snad ještě docela pohoda :D Tohohle zlozvyku se člověk jen tak nezbaví, takže: má někdo další, sebestřelenější triky na to, jak si pupínky nechat na pokoji?

Stránka:  « Předchozí 1 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek