Arogantní a namyšlení zákaznící

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
VandaRybna
3713 příspěvků 3.11.16 08:56

@MP scully Já mám taky oblíbenou prodavačku ze supermarketu. Za posledních 10 let u nás vystřídala několik supermarketů, působí strašně sympaticky, vždy milá, udělající. Teď nepracuje protože má asi nějaké zdravotní potíže, občas ji potkávám.

Tahle holka nikdy nevypadala, že by svoji práci považovala za podřadnou a proto se k ní ani zákazníci nechovali jako k podřadné bytosti.

Oldyn
6401 příspěvků 3.11.16 09:55

@Demode
Tenhle film miluji, Burian je král herců a ta doba…Lidi jsou k sobě uctiví a slušní navzájem, nikdo se nepovyšuje, zákazníci pozdraví a poděkují, úžasné.

celem
1224 příspěvků 3.11.16 10:33

Nevzpomínám si, kdy jsem se naposled setkala s mrzutou prodavačkou. Tento týden mě naopak jedna mile překvapila, už jsem měla vyčerpané všechny slevové kupony a dala mi slevu i na další kupované zboží.
Ale jo, jednu méně příjemnou prodavačku znám. V její cukrárně jsou výborné zákusky, lepší než u konkurence, tak tam chodíme. I když člověk pozdraví, usmívá se, ona se neusměje ani za nic, má vždy komisní výraz. Ale není zlá, jen taková odtažitá.

kate08
17 příspěvků 3.11.16 14:20
@Bacteria píše:
@krajta aha…takže za vše špatné může vedení a zákazníci. Smiřte se s tím, jste levná pracovní síla v levném obchodě převážně pro populaci vyžadující levné zboží. Čím levnější zboží bude nabízet, tím více přibude zákazníků z nižších sociálních vrstev, kde se dá předpokládat vyšší výskyt „přímočařejšího“ chování.
Lidi se v supermarketu chovají jako křupani, protože se prostě přizpůsobují okolnímu prostředí. Pokud vstoupím do obchodu, kde mě místo zeleniny uvítá kompost, všechno je neustále přeházené, na moje dotazy mi prodavačka v ušmudlaných hadrech buď neodpoví, nebo se tváří jako bych jí ubližovala, pečivo je rozhrabané a rozmačkané v jednom koši, kde se každý přehrabuje, zmrzlinu si ani neodvažuju koupit, jelikož ve všech průhledných kelímcích je vidět led a přemrzlé sražené cosi, na podlaze rozšlapané rozlité pivo…
V obchodě, kde je existence zákazníka přehodnocena na to, aby nakoupil, stoupl si do fronty a zase rychle vypadl, si málokdo vzpomene na úsměvy a zdravení.
No nic, zase jsem byla okolnostmi přinucena nakupovat v neděli v Albertu na Veveří, tak si potřebuju někde ulevit, moje chyba, že tam lezu.

teď jsem se od srdce zasmála. Do Albertu na Veveří jsem náhodou zavítala jako poměrů neznalý návštěvník města Brna. Zanechalo to ve mě hluboký zážitek :D Nepamatuju si, že bych někdy byla v tak hnusným a špinavým obchodě, že bych někdy strávila ve frontě 25 minut, a že by slečna zvládla při markování 4 nákupů přede mnou desetkrát volat storno. :D Měla jsem potřebu o tom zážitku povědět, protože stále nevěřím, že se opravdu stal. Ostatní spolufrontustojící však nevypadali nijak znepokojeně:D

kalivrata
573 příspěvků 3.11.16 15:57

Teď si něco o namyšlené krávě myslí paní na poště. Po vychladnutí se jí omlouvám, ale když tam čekám půl hodiny, protože do počítače zadala třikrát špatné heslo a ten se jí zablokoval, tak nemám moc náladu poslouchat, jak hnusně píšu.

Oldyn
6401 příspěvků 3.11.16 16:48

@kalivrata
Hahá, já dnes vjela do jednosměrky, proti mně takovej fotr a gestikuluje krá-vo uhni, jako jela jsem středem, páč je to jednosměrka a po pravici i parkoviště hotelu, na dvě auta tam fakt místo není.

Giuli
2931 příspěvků 3.11.16 19:19
kalivrata
573 příspěvků 4.11.16 11:06

@Oldyn

Ze mě se stane hrozná bestie, když se cítím ukřivděná.

Nedávno jsem šla po prázdném chodníku a bez rozhlédnutí jsem (stále v rámci toho metru a půl na chodníku) přešla doprava, abych se blíž podívala na kabriolet, který tam byl zaparkovaný, a zezadu do mě málem najeli dva cyklisti, asi pár, a začali se vztekat, jestli jsem ožralá, že se tam tak motám, tak jsem jim řekla, že na chodníku nemají co dělat a že za cestou je cyklostezka, která vede podél silnice. Chlap mi na to ukázal prostředníček, tak jsem se rozběsnila a štěkla jsem, že se nedivím, že s takovou prdelí by tu cyklostezku mohli zablokovat (oba byli obézní).

A Včera na té poště zas, paní zadala třikrát špatně heslo, neomluvila se mi, že budu muset čekat a sháněla vedoucí (měla u sebe moji občanku, takže k jiné přepážce jsem odejít nemohla), já tam stojím a vstřícně se mi usmívám s vědomím, že zuřivým dupáním nohou to neurychlím, v duchu počítám, jestli si stihnu koupit k obědu aspoň rohlík, v průběhu čekání na správce zdvořile odmítnu nabídky na založení účtu, stavební spoření a úvěr a stále se jako pitomec usmívám a když se teda odblokuje počítač, tak mi ženská sdělí, že hnusně píšu. Křečovitý úsměv mě přešel (z pauzy už nebylo nic) a suše jsem na ni štěkla, že lepší hnusně psát, než být neschopná.

Paris1789
5411 příspěvků 4.11.16 12:47

@kalivrata
Nejsem na sebe pyšná, ale tuhle jsem jedné agresivní slečně v tramvaji poradila, ať si nekupuje o tolik čísel menší šaty, že je z toho, jak ji to škrtí, nervosní.
Někdy se jedna prostě neudrží.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 12:49

@Oldyn Mě se stal neuvěřitelný laps v Humpolci (už tam NIKDY nejedu!). Musela jsem kvůli zablokovanému kruháči najet do místa, kde jsem sice neměla dle dopravních předpisů co dělat, ale jinak se odtamtud dostat nešlo, k mé neskutečné smůle se proti mě vyvalil nějaký tatík, auto narvané rodinkou, kdyby dodržel rychlost, kterou jel, tak se tam vejdem oba a k ničemu nedojde, ale tatík se rozhodl mě vychovat, dupl na plyn a skočil mi před čumák auta a začal gestikulovat. Co ten tam dělal, si nedokážete představit, málem z toho auta vyskočil střechou a musel si vkloubit všechny prsty co sprostých gest mi stačil ukázat. A jak na něj tak koukám, tak mi najednou přišel strašně směšný a protože trocha místa zbylo a dopravní situaci je třeba řešit rychle, tak jsem kolem něj projela, zamávala a udělala jsem na něj dlouhý nos. Nevím, kde se to ve mě vzalo, fakt. Doufám, že když dojel domů, tak tu rodinu z frustrace nepovraždil. Prostě stane se.

BarcaAri
631 příspěvků 4.11.16 13:42

To mate pekne historky:) Obavam se, ze se k vam brzo pridam. Posledni tri dny jsem silene podrazdena. Kazdy den se nekolikrat musim drzet, aby take neco podobneho neudelala. Nevim jak dlouho mi to vydrzi, protoze me vytaci doslova kazdy.
Dlouhy nos mi propimel jak jsme nekdy pred pul rokem ukazala vztyceny prostrednicek. Na krizovatce v jedne male obci mi celkem neprijemne nedalo prednost auto osazene mladymi frajirky (nadupane BMW, vek osazenstva cca. 20 let). Jeste to doplnili nejakymi gesty. Tak jsem jim take neco ukazala. No…vzhledem k me konstituci by pripadna „diskuze“ mohla byt celkem neprijemna:)

Veselka10
170 příspěvků 4.11.16 14:49

Fakt jsi prodavačka? Mě připadá, že spíš podavačka.
Měla by sis najít jinou práci, když Tě to, co děláš otravuje.

Ad nakupování zaměstnanců… kdyby sis nakoupila mimo pracovní dobu, můžeš courat po krámě jak je Ti libo.

Ad zeptání se na zboží.. ano, je slušnost pozdravit, mmch Ty své zákazníky zdravíš a s úsměvem? Nicméně, zákazník nemá jak vytušit, že jsi z jiného oddělení pokud mu to neřekneš.

Ad proražená smetana… někdy se to prostě může stát, stejně tak jako jí mohl prorazit onen zákazník, mohl to udělat už dříve někdo jiný a on si toho všiml až u pokladny.
Obvykle zboží neprorážím, ale včera se mi to povedlo. Odebírala jsem zboží z odkládacího pultu za pokladnou a padal z něj sprej, aktivně jsem ho chytila, aby nežuchl na zem, ovšem nechtíc jsem srazila na zem jogurt. Nejen, že se porušil obal, ale svojí únáhlenou akcí jsem ohodila, co se dalo. Musím poděkovat za profesionální pokladní, která v klidu zhodnotila situaci a bez mrknutí oka mě uklidnila, abych si z toho nic nedělala. Jogurt jsem si vyměnila a v pohodě tak dokončila nákup. Ostatní ve frontě museli chvilku čekat, než jsem doběhla pro nový jogurt, ale díky pokladní, která to zmákla v pohodě, nikdo neprotestoval.
To je totiž mj. také Tvoje práce, zachovat si profesionalitu.

Prodávala jsem spoustu let a nikdy jsem neměla se zákazníky problém, ani s se známými prudiči, protože když se chováš mile, chovají se tak i Tvoji zákazníci.

Veselka10
170 příspěvků 4.11.16 14:52

Toužit po úctě a respektu je v pořádku, ovšem jen v případě, že jen v případě, že těmito vlastnostmi sám onen člověk disponuje.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.16 16:45
Tahle holka nikdy nevypadala, že by svoji práci považovala za podřadnou a proto se k ní ani zákazníci nechovali jako k podřadné bytosti.

Do kamene tesat, a platí to u všech profesí, ve službách dvojnásob!

chev
187 příspěvků 7.11.16 14:05
@kate08 píše:
teď jsem se od srdce zasmála. Do Albertu na Veveří jsem náhodou zavítala jako poměrů neznalý návštěvník města Brna. Zanechalo to ve mě hluboký zážitek :D Nepamatuju si, že bych někdy byla v tak hnusným a špinavým obchodě, že bych někdy strávila ve frontě 25 minut, a že by slečna zvládla při markování 4 nákupů přede mnou desetkrát volat storno. :D Měla jsem potřebu o tom zážitku povědět, protože stále nevěřím, že se opravdu stal. Ostatní spolufrontustojící však nevypadali nijak znepokojeně:D

Haha, Albert na Veveří v Brně, to je pojem. Ten je jen pro smířené a sluníčkáře, protože normální i jen mírně napruděný jedinec musí nutně dostat infarkt už u prvního regálu. Špína a smrad, všude v uličkách štosy nedoplněného zboží, zaměstnanci na prodejně věkového průměru 18 let (pokud tam teda nějací jsou) a pokladní jsou zcela unikátní živočišný druh. Brigádníky neřeším, ti jsou tam (a nejen tam) drzí jak parkové opice, ale pokladní (50+) jsou vždycky celkem milé, až mě to překvapuje, jestli oni jim tam něco nedávají do pití…

Bazuch
34 příspěvků 8.11.16 18:41

Teda, tohle vlákno je lepší než kdejaká filmová komedie.

Já teď byla v Albertu v Praze v Galerii Butovice a tam byli tak neuvěřitelně vtipní a milí chlapíci u masa, že mě nejdřív rozesmáli veselou historkou, pak ten jeden se mnou běhal po krámě, aby mi pomohl najít krůtí stehna a pak ještě jeho kolega u zeleniny se div nepřerazil aby mi vybral ten nejkrásnější salát. Byli tak skvělí, že jsem se usmívala od ucha k uchu ještě hodinu potom. Dokonce jsem se takhle usmívala i na tu nerudnou pokladní i na otrávenou lékárnici. Kupodivu zpětná vazba zabrala a alespoň lékarnice se po minutě začala na mě usmívat zpátky.

Obecně úsměv umí být velmi nakažlivý, a funguje na velkou většinu jinak naštvaných, nerudných a neurvalých lidí.

Takže milá Krajto, sice chápu Vaši frustraci, ale opravdu nejrozumnější by bylo najít si jinou práci. Dle Vašich příspěvků už je nejvyšší čas.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.16 20:00

@Bazuch Sedíte vedle na Aholdu, že? ;-)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.16 20:13

@Amigdala Zrovna jsem chtěla napsat, že když mají vedle vedení, bylo by tristní, aby zrovna tam nebylo vše ok. Ta pokladní, o které píšete-@Bazuch byla z alberta nebo jiného obchodu?

Bazuch
34 příspěvků 9.11.16 01:20

Aha, tak tahle souvislost mě opravdu nenapadla, že mě teď budete podezřívat z reklamního tažení :D
Ne, nejsem zaměstnanec a abych Vás trochu uklidnila, tak třeba Albert na Hůrce mi dost připomíná ten zde zmiňovaný brněnský :) A tedy ta nerudná pokladní byla v tom Butovickém Albertu.
Příspěvek byl opravdu míněn jen tak, že úsměv a milé chování dokáže ve zpětné vazbě divy. Málokterý člověk dokáže být naštvaný a hrubý vůči tomu, kdo se k němu chová vstřícně a usmívá se.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.16 12:44
@Bazuch píše:
Příspěvek byl opravdu míněn jen tak, že úsměv a milé chování dokáže ve zpětné vazbě divy. Málokterý člověk dokáže být naštvaný a hrubý vůči tomu, kdo se k němu chová vstřícně a usmívá se.

To je pravda, dokonce v master levelu ještě víc načuří zaměstnance typu @krajta, kterých se dotýká, že mají zákazníkovi posloužit, protože ten je tak drzý, že nerespektuje, že za kasou sedí podnikatelka pouze proto aby stát okradla o zdravotní a sociální. Znát její identitu, hned bych vyrazila na nákup a půl hodiny bych se jí s andělským úsměvem ptala kde co najdu :-)

DRW
2040 příspěvků 9.11.16 14:26
@Amigdala píše:
Znát její identitu, hned bych vyrazila na nákup a půl hodiny bych se jí s andělským úsměvem ptala kde co najdu :-)

Toz to zkuste v Ostrave jsou jenom 4 opravdu velke supermarkety AlbertOC Karolina (tam bych mela par tipu a 2. den po otevreni tehle diskuze jsem okukovala pokladni, ktera to je), v Avionu a pak 2 nove, ktere jsosu misto Intersparu na Dubine a v Porube. A v te Porube nejspis nedela, protoze tam zna moje sestra vetsinu sluzebe starsich zamestnancu a navic, tim coura proflakla velka OC.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.16 22:13

Koncem října nám v Lanškrouně na měsíc zavřeli Lidl kvůli totální přestavbě (klidně ať se hipsterky orosí, ale poměrně dost zboží tam mají v takovém poměru cena/kvalita, kterou nelze jinde v „LA“ pořídit, takže v Lidlu nakupujeme 2× týdně).

Je tady akorát Kaufland (pro mne dodnes nepřehledný - člověk kupuje pepř, hledá sůl a ta je úplně někde jinde), Penny (být mi deset, závody mezi paletami, náhodně poskládanými mezi regály beru, dneska se mi rosí čelo) a Albert (místní vědí, že před Albertem se dá zaparkovat asi tak se stejnou pravděpodobností, s jakou vyhrajete třetí ve Sportce).

I rozhodli jsme se, že se vydáme do Lidlu v Moravské. Hned za vchodem u kafe známá tvář! A další, a další! Upřímně jsem měla fakt radost, že tam byly prodavačky z „našeho“ Lidlu, které nás znají a bylo to jako návrat domů - vzájemné pozdravy, úsměvy, člověk byl hned zkrátka „ve svým“. (BTW zeptala jsem se právě naší oblíbené, správně hubaté prodavačky za kasou, jakou měly vlastně možnost, když jejich Lidl zavřeli. Odpověď byla, že mohly zůstat doma za 60% mzdy, nebo se nechat přeřadit na nejbližší okolní prodejnu - cesťák je placený, akorát musí vstávat o hodinu dřív. A že už se těší zpátky do Lanškrouna, protože je tam dobrý kolektiv).

vecnysnilek1990
115 příspěvků 17.11.16 17:51

Pokud je zákazník nepříjemný, myslím si něco o p*čích, ale přesto ho s úsměvem obsloužím a ještě popřeju hezký den. Zanadávám si až v zadní části, kde mě nikdo neslyší.
Chodit do práce pořád naštvaná a s očekáváním nejhoršího by se mi nechtělo. Proč si nechat kazit den někým, kdo se s vámi jde pohádat nebo na vás být nepříjemný, když ho naopak můžete zkazit (někdy ale i vylepšit) tomu druhému vy tím, že jste si ten svůj zkazit nenechali…

kalivrata
573 příspěvků 23.11.16 10:43

A moje oblíbená paní z pošty znova! Opět si zablokovala počítače zadáním špatného hesla a vystavila slečně přede mnou výpis z trestního rejstříku místo výpisu z obchodního rejstříku. Když to slečna reklamovala, řekla jí, že jí nerozuměla, protože huhlá (přičemž tu žádost o výpis z obchodního rejstříku jsem slyšela i já, a to ke mně stála zády). Peníze nevrátí.

Radši jsem si stoupla do té delší fronty, vyplatilo se.

Oldyn
6401 příspěvků 23.11.16 11:00

@kalivrata
Houby huhlá, na vině jsou ty tři díry v plexiskle, to už snad nikde v peněžním ústavu nemají, bankovního úředníka za sklem. Jo mají, pokladna spořky a komerčka u nás. Diskrétní zóna potom postrádá smysl, když člověk musí hulákat.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek