Arogantní a namyšlení zákaznící

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
weruberu
1261 příspěvků 6.12.16 10:13

@vlm Nedávno jsme sháněli skladníka-hlásili se mi i zájemci s VŠ titulem

celem
1224 příspěvků 6.12.16 10:23
@vlm píše:
@zwedavka možná vás to překvapí, ale řada pokladních má maturitu, třeba takové obchodní akademie chrlí dost absolventů a velká část končí jako prodavačky tedy i pokladní.

Mě to nepřekvapuje vůbec, protože když někdo vystuduje a nemůže najít kvalifikovanou práci, tak vezme i něco jiného mimo obor, aby neseděl doma. A lidi bez kvalifikace radši pobírají soc. dávky, i když by mohli dělat nekvalifikovanou práci.

celem
1224 příspěvků 6.12.16 10:24

@weruberu Viděla jsem řidiče autobusu inženýra. :-(

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.16 10:25

@weruberu to vám věřím, spousta lidí studuje, ale uplatnění nenajde. já znám dvě učitelky, matku s dcerou a ty si už léta přivydělávají brigádně jako prodavačky v supermarketu (dcera začala jako studentka, později přivedla maminku),pracují o víkendech a prázdninách už skoro deset let. Znala jsem inženýry pacujících jako ochranka, ale ti měli docela problém s alkoholem…V těch obchodech jsou někdy takové,,komické,, situace, kdy oblastní manažer a vedoucí prodejny mají výuční list a polovina nižších pozic jsou lidi s maturitou

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.16 10:33

@celem je to tak, dřív byla i pásová výroba ve fabrice doménou lidí se základním vzděláním a pak vyučených co se pro tu továrnu vyučili, i tam je ted spousta lidí s vyšším vzděláním, kolikrát přemýšlím co ted dělají ti lidi co jsou schopni dělat jen tu jednotvárnou práci, prostě jinou nezvládnou, asi hodně je na dávkách…třeba v tom obchodě (kde může dělat každý d…l)pro ně práce není, i na to doplnování zboží je třeba mozek a samostatné myšlení i když se to třeba nezdá

zwedavka
1273 příspěvků 6.12.16 11:00

Ano, znám inženýra traktoristu.
Otázka nebyla zaměřena na vzdělání průměrné prodavačky, ale poukazovala jsem na ubývající místa pro lidi bez vzdělání. Brambory škrábe stroj, ulice zametá stroj a lidi s nižším IQ živíme z daní, místo abychom je nechali dělat jednoduchou práci a tak důstojně žít jako každý jiný zaměstnaný člověk.

celem
1224 příspěvků 6.12.16 11:01
@vlm píše: …třeba v tom obchodě (kde může dělat každý d…l)pro ně práce není, i na to doplnování zboží je třeba mozek a samostatné myšlení i když se to třeba nezdá
Tomu nerozumím, když píšete, že v obchodě může dělat každý debil a na druhou stranu, že je potřeba samostatné myšlení. Neberte to jako rýpání, skutečně si myslím, že v obchodě nemůže pracovat někdo jen se základním vzděláním, nespolehlivý atd.
vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.16 11:06

@celem myslela jsem to tak, že si to často lidi myslí…není k ničemu, tak aspon doplnovat zboží nebo dělat píp na kase, proto byl debil v závorce. Já si to tedy nemyslím…a jak říká @zwedavka ubývá jednoduché práce, ale i o tom jsem psala

celem
1224 příspěvků 6.12.16 11:20

@vlm tak to jo, s tím naprosto souhlasím. Často něčí práci hodnotí a kritizují ti, co o tom nemají ani páru.

celem
1224 příspěvků 6.12.16 11:25

@zwedavka Určitě máte pravdu. Ale i tak se pořád shánějí lidi na nekvalifikovanou práci a není zájem, protože se vyplatí pobírat soc. dávky. Často si přivydělají ještě bokem na černo a jsou na tom líp než ten, kdo do práce dojíždí a vydělá minimum.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.16 11:32

@celem je to tak, já než jsem v obchodě pracovala, jsem taky měla dost zkreslené představy, byla to dobrá zkušenost…stejně jako to, že jsem po maturitě na textilní průmyslovce seděla rok ve fabrice u stroje, pásová výroba, ještě ted si pamatuju ten pocit jak se mi mozek mačká do malinké kuličky :-)vduchu jsem si přeříkávala cokoli naco jsem si ze školy vzpoměla :-)

Oldyn
6401 příspěvků 6.12.16 11:35

@weruberu
Já tedy nevím co dělá váš skladník, ale ovládat ještěrku a skladové účetnictví je docela zodpovědná práce ne? Taky jde o to jakou vš mají, jestli nějakou muzeologii, estetiku a literaturu, tak moc vhodní nebudou. :D

VandaRybna
3713 příspěvků 6.12.16 11:40
@celem píše:
@zwedavka Určitě máte pravdu. Ale i tak se pořád shánějí lidi na nekvalifikovanou práci a není zájem, protože se vyplatí pobírat soc. dávky. Často si přivydělají ještě bokem na černo a jsou na tom líp než ten, kdo do práce dojíždí a vydělá minimum.

Ano, zajímavé zamyšlení. Vždyť v Německu mají elity takový obrovský zájem o uprchlíky, aby „dělali práci, kterou Němci nechtějí“, přeloženo do lidštiny „Nechme ty zbídačené chudáky, co se k nám doplazili z posledních sil, pracovat v našich fabrikách, abychom si je mohli vykořisťovat jako vás, dokud jste se nechali, každý si zaslouží šanci.“

VandaRybna
3713 příspěvků 6.12.16 11:41

@Oldyn Pokud má skladník papíry na ještěrku, tak je kvalifikovaný.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.16 11:44

Komu není shůry dáno, ten na VŠ nekoupí! Samozřejmě vždy je lepší jí mít, to se neztratí, znám tedy několik osob co ji mají a…no, ani nevím jak je pojmenovat, všechny ženský mimochodem, fakt blbý jak štoudev, dělaj (rádoby) marketing, skladnice by být nemohly, to je moc logiky a práce ;-)

VandaRybna
3713 příspěvků 6.12.16 11:46

@Amigdala Skladování, zasílání, nákup, logistika - to je fakt náročný obor. Dělala jsem to pár let a stačilo (obor, kde se vždycky něco podělá).

weruberu
1261 příspěvků 6.12.16 11:47

@Oldyn Ještěrky nepoužíváme a skladové hospodářství děláme my na centrále (oni posílají pouze naskladňovací formulář s položkami) Takže tam je to vyloženě o balení výrobků dle faktury, přípravě balíků k expedici.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.16 11:49

U nas se obecně VŠ buď přeceňuje nebo podceňuje, u nás na internetě mám na mysli, rozumní lidé z praxe poznají podstatu ;-)

Barrbarrella
171 příspěvků 6.12.16 12:20

Kamarádka ma spec. VŠ a než si našla odpovídající zaměstnání, dělala přes rok v cukrarne prodavačku. A byla tak spokojená, že na to s láskou vzpomíná.

celem
1224 příspěvků 6.12.16 12:51

@Barrbarrella Věřím tomu, proč ne? Taky jsem nějaký čas dělala mimo obor a líbilo se mi to. Ale jak se naskytla možnost pracovat v oboru, odešla jsem. Tam byl fajn kolektiv a práce mě bavila, jenže na pořád bych to dělat nechtěla i proto, že tam nebyl žádný platový postup.

Leppäkerttu
642 příspěvků 6.12.16 13:00

@weruberu Nam se takhle zas na pozici ridice hlasilo nekolik zen cca kolem 50 let, s 20 letou praxi v nejmenovanem velkem podniku (odkud dostaly z duvodu snizovani stavu padaka) a minimalne jednou VS. Asi tak no. Smutne.

Oldyn
6401 příspěvků 12.12.16 20:02

Dnes jsem v naší pultové galanterii vybírala knoflíky a látkové stuhy, v obchodě nikdo nebyl, takže mi to prodavačka vyrovnala všechno na pult a stříhala o co jsem projevila zájem. Asi dvě minuty po mně přišla do obchodu starší paní, která si vybírala ponožky ze stojanu na prodejně a pořád na prodavačku pořvávala: „máte tyhle v modré? A tyhle menší? Jéžiš ty jsou hodně úzké, širší nemáte?" Prodavačka nevěděla co dřív, jestli odbíhat k bábě a nebo mi stříhat pentle.

Jordaan
9357 příspěvků 12.12.16 20:12

@Oldyn

To byla jedna z veci, na ktere jsem si v Nemecku musela zvyknout - kdyz prodavacka obsluhuje zakaznika, tak ostatni zakaznici drzi zobak a cekaji, az bude vyrizeno. Nekdy je to trochu zdlouhave, ale vsichni to respektuji.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 20:20

Já fakt nedokážu pochopit proč někteří jedinci, evidentně ženy, nechávají ve zkušebních kabinkách poházené oblečení po zemi. To je takovej problém to pověsit na štendr k tomu určený. Dneska jsem vlezla do kabinky a v rohu asi deset podprsenek, na zemi vlněné svetry. Je mi těch prodavaček líto.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 21:05

@KoraKora naprostý souhlas, jen bych dodala, že líto je mi nejenom prodavaček, ale i těch poházených věcí, zajímalo by mě co se odehrává v hlavě člověka který tohle dělá, asi nic

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek