Arogantní prodavačky

Fotoalbum tématu (61) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Bara06
2039 příspěvků 5.1.15 20:45

@MP_kosatka To skoro zní tak, že pracující se rozdělujou na inteligenci sedící u počítače a negramoty pracující rukama. Fakt, jo?

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 5.1.15 20:48
@Bara06 píše:
@MP_kosatka To skoro zní tak, že pracující se rozdělujou na inteligenci sedící u počítače a negramoty pracující rukama. Fakt, jo?

Fakt ne. Můj otec třeba zrovna pracuje hlavou :D.

Linie
2020 příspěvků 5.1.15 20:50

Jak jsme jen mohli žít před počítačema? Byl to vůbec život?

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 20:56
@Bara06 píše:
@MP_kosatka To skoro zní tak, že pracující se rozdělujou na inteligenci sedící u počítače a negramoty pracující rukama. Fakt, jo?

Jedine, co jsem napsala, bylo, ze kdyz se nekdo v praci vicemene obejde bez cteni a psani, asi se tam obejde i bez PC. Tu opacnou implikaci jste si tam doplnila sama.

lorens
2508 příspěvků 5.1.15 20:57

@Linie Byl, ale děsně komplikovaný.

Bara06
2039 příspěvků 5.1.15 20:58

@MP_kosatka No vždyť nic, prostě mi to tak vyznělo, to je celý…

Bara06
2039 příspěvků 5.1.15 20:59

@lorens A mně připadá, že v mnoha ohledech naopak mnohem jednodušší.

lorens
2508 příspěvků 5.1.15 21:01

@Bara06 ve kterých?

Eden_Prime
3472 příspěvků 5.1.15 21:10

@Setare souhlasim s vama, sama jsem z toho byla docela vykulena :-D Vubec jsem netusila, ze koupeni nejnovejsiho modelu od apple muze znamenat tolik komplikaci. Nejdriv jsem se na to chtela vykaslat, ale nakonec jsem se rozhodla ten proces vyzkouset :-D
Jinak mobil a dalsi veci pro sebe jsem kupovala pres eshop, jeste predloni jsem pouzivala produkty s androidem a o sestku nestojim, obrich telefonu uz mam plne zuby.

Bara06
2039 příspěvků 5.1.15 21:12

@lorens Jako jasně, že opravdu usnadňuje život. Na druhou stranu mi to poněkud bere tu nutnost/možnost vidět se s lidma.
Když kdekoli chvíli kiksne síť, je to pohroma. Poněkud velká závislost. Dřív spousta věcí šla bez připojení. Teď si kolikrát nevíme rady, když nám net chvíli nejde.

Příspěvek upraven 05.01.15 v 21:49

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 5.1.15 21:16

@Eden_Prime taky mám pocit že s šestkou šlápli vedle, aspoň v čr je to imho mimo cílovku
kříženec tabletu s fonem je myslím spíš pro teenagery, kteří nemají/nemůžou si dovolit mít obojí
navíc design čtyřky a pětky je fakt povedený a šestka… nuda šeď

Setare
1887 příspěvků 5.1.15 21:27

@viktorka_od splavu Ale sestky jsou dve, ne? Jeden je iPhone 6 a ten ma tak zhruba rozmery prumerneho smartphonu a pak je 6 plus, coz je to velke padlo, nebo se mylim?

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 21:27

S temi pocitaci je to podle me takove perpetum mobile. Ony usetri spoustu pochuzek, papirovani, ale soucasne s tim techto veci pribyva tolik a tak rychle, ze realne papirujete a zarizujete porad stejne, ne-li vic. Ono vlastne neni jasne, co je pricina a co nasledek. Jestli vznikly pocitace, protoze jsme toho meli moc, nebo jestli kvuli ubytku prace diky pocitacum vznikl prostor pro novou praci (ktery bylo samozrejme treba rychle zaplnit). Takovy krasny kruh.

Setare
1887 příspěvků 5.1.15 21:29
Gorilka
1386 příspěvků 5.1.15 21:29
@MP_kosatka píše:
Chapu, ze ma nekdo vyhrady k techickemu zajisteni a zabezpeceni celeho projektu e-receptu, ale oponovat tim, ze nekteri lekari nemaji pocitac nebo pripojeni k internetu, nebo ze neumi na pocitaci pracovat, to mi prijde dost mimo. V dnesni dobe povazuju pocitac s pripojenim k internetu za podobne bezny pracovni nastroj jako telefon nebo propisku.

Prece uz ted je predepisovani receptu korigovano urcitym zpusobem – neni to ze jen tak zavolate do lekarny, nebo to napisete pacientovi na utrzek papiru (i kdyz ze jo, teoreticky by to taky slo, ale nejak uz ta doba minula…). Podle me zavedenim e-receptu ani nehrozi nejaka zvysena casova zatez (prosim opravte me, jestli se mylim).

I kdyz primarne pocitac ke sve praci taky nepotrebuju, tak taky tezko muzu prijet na konferenci s prusvitkama misto elektronicke prezentace nebo odevzdat dizertaci jako sesit psany rukou. A ty vedecke vysledky by byly uplne stejne i napsane rukou, to mi verte.

Já například nemám auto a ani ho nepotřebuju, ačkoliv ostatní tvrdí že ho potřebují, že je to samozřejmost a že je to jejich pracovní nástroj.

Abych to shrnula:

• většina praktických lékařů je starší 60 let (před důchodem, v důchodu)
  • dokumentaci jedou papírově a jde o zvyk
  • ve většině těchto ordinací není počítač (opravdu si ho budeš pořizovat kvůli jedné věci?!?)
  • připojení na internet kupodivu není všude (byť je to deklarováno jinak)
  • za podpis se platí
  • za internet se platí
  • většina ordinací má pevnou linku

Ale

• gynekoložka má sice počítač, ale sw je okénkový ale pravděpodobně napsaný v Delphi (mrtvý programovací jazyk)
  • okresní nemocnice má informační systém naprogramovaný v DOSu
  • zubařka má počítač, sw okénkový, ale pokud dostane ze zubní laboratoře snímek na zařízení s USB 3.0 - neporadí si
  • zdravotnictví je poměrně konzervativní a divila bych se, kdyby každý lékař upgrejdoval hw každý rok (a v nemocnicích už vůbec). SW, to je něco jiného. Ten už je většinou napsaný a mění se jen číselníky závislé na zákonu/vyhlášce/libovůli úředníka
Linie
2020 příspěvků 5.1.15 21:32

Mne překvapuje, jak všude přibývá kancelářských budov. Co tam ti lidé dělají? Vždyť díky počítačům by mělo být kancelářské práce míň, přitom banky a ostatní jen bobtnají.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 5.1.15 21:32

@Setare zrovna dnes jsem měla v ruce šestku (tu obyč, ne plus size), a je fakt velká, jako ta běžná " pádla " tzn nedá se ovládat jednou rukou. už pětka je trošku větší, ale ještě ji aspoň chlap může celkem pohodlně použít jednou rukou i dát do kapsy. šestku už ne. je sice lehčí, tenčí, ale zato fakt dlouhá/vysoká a prostě na ni potřebujete obě ruce. to mi u telefonu fakt přijde nešikovný. a myslím, že popírá tu základní filozofii apple… no ale kdo jsem já abych jim do toho kecala, žejo:-)
tu plus velikost nevím, ale prý je to vážně spíš ipad mini než iphone plus

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 21:36

@Linie To vam muzu rict uplne presne. Jedna kancelarska budova blizko mych rodicu po 5, slovy peti, letech vyvesila transparent, ze je treba si pospisit, ze tretina kancelari je uz obsazena. Takze zpet k vasi otazce. Nedelaji tam nic, protoze tam vubec nejsou (tady teda jen ze dvou tretin).

Setare
1887 příspěvků 5.1.15 21:37

@viktorka_od splavu No, je pravda, ze jeste pred nekolika lety se tvrdilo, ze trend je zmensovani telefonu a dokonce i sam Apple to hlasal :) Ale mne ta normalni sestka prijde velikostne vazne srovnatelna treba se Samsungy a HTC, ktere jsou ted taky nove na trhu. Manzel sestku ma a normalne to teda jednou rukou zvlada, i do kapsy se mu porad vejde.

Jinak design fakt nic moc, ty ostre hrany podle me iPhonum slusely vic.

Doudou
1387 příspěvků 5.1.15 21:41

Je i velké množstvi lekaru, kteri jsou v duchodu a predepisuji si leky sobe a sve rodine. Co pak s nimi? Ty si urcite software na e recepty porizovat nebudou.

Setare
1887 příspěvků 5.1.15 21:44

@Doudou Ale budou moct, pokud budou chtit, ne? Jinak muzou stejne jako ostatni jit ke svemu lekari ;)

Doudou
1387 příspěvků 5.1.15 21:50

@Setare ale proc? Proc jim nenechat tu moznost vyberu? K cemu tim komu prospejeme?

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 21:52

@Gorilka Vy jste me uplne vydesila. To je fakt prognoza, ze behem tri, nejpozdeji peti let budeme bez poloviny praktickych lekaru?

Jinak vase shrnuti povazuju za zajimave, vazne. Za jediny relevantni problem se da povazovat pouze fakticka nedostupnost internetu v nekterych oblastech. Jinak to je pouha umanutost (kterou si ovsem mohou dovolit, vzhledem k tomu, ze bez poloviny praktickych lekaru by ceske zdravotnictvi proste zkolabovalo).

Setare
1887 příspěvků 5.1.15 21:55

@Doudou Duvody jsem uz psala vyse. Spis bych se chtela zeptat, proc by se mel ustupek delat kvuli lekarum v duchodu, kteri predpisuju leky sobe a sve rodine…pokud to chce nadale praktikovat, at si SW poridi. Navic zrovna to predepisovani leku rodine a pratelum…no, to ma taky sve mouchy. Treba moje kamaradka zubarka predepisovala svemu milenci dost silne leky na spani a taky diazepam…to mi neprislo uplne idealni.

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 21:57
@Doudou píše:
Je i velké množstvi lekaru, kteri jsou v duchodu a predepisuji si leky sobe a sve rodine. Co pak s nimi? Ty si urcite software na e recepty porizovat nebudou.

To je ale dost blby priklad.

Stránka:  « Předchozí 1 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 399 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek