Arogantní prodavačky

Fotoalbum tématu (61) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
valery
1580 příspěvků 7.3.13 12:23

Teď mi napadlo, že bych z toho mohla vytvořit tzv. „Desatero prodavačovo“, namnožit na kartičky velikosti vizitky, inspirována rozhodčími při fotbale vytiskla bych kartičky ve žluté a červené barvě a v případě kolize s obsluhou u pultu či u pokladny bych jim kartičku beze slov vtiskla buď do dlaně nebo položila na pult. Dle míry provinění proti Desateru bych se pochopitelně vytasila s odpovídající barvou :-D
Já to snad zrealizuju, tak se mi to líbí, hihihi…

saryvary
681 příspěvků 7.3.13 12:44

Já mám jednu čerstvou. Nevím, jestli je to arogance nebo obyčejná hloupost.
Byla jsem v potravinách a potřebovala krůtí šunku. Měli! S honosným názvem „krůtí šunka exkluziv“ Jen ta cena (100 Kč za kilo) mi k názvu jaksi neseděla. Tak jsem se zeptala prodavačky, kolik je v té šunce masa.
Odpověděla: nevim!!!
Povídám: a mohla byste mi to prosím zjistit?
Ona: na co to potřebujete vědět?
Já na to: ráda vím, co jím
Ona se sehla pod pult začala hledat, práskat dvířkama lednic, za mnou začli pofukovat nespokojení zákazníci, prodavačka na mě ukázala hlavou a těm za mnou řekla, ať si nadávaj mně, že já otravuju a zdržuju. Zaklapla dvířka a řekla mi: nemůžu to najít, musela bych dozadu
já na to: tak běžte
Ona s dupáním odešla.
Za chvíli našla a řekla, že to nemůže přečíst, ať si to přečtu sama a hodila mi na pult tu šunku. Odstoupila jsem, prostudovala etiketu a když jsem zjistila, že ta exluzivní šunka obsahuje jen 13% masa, s díky jsem ho paní prodavačce podávala, že tuhle si brát nebudu a vyberu si něco jiného. Řekla mi, ať si jdu na konec fronty (i s tou šunkou v náručí), že teď bude obsluhovat ty, co kvůli mně čekali. Poslechla jsem, postavila se na konec fronty, když na mě přišla řada, prodavačka řekla: noooo, tak coooo?! Nakonec jsem odešla s dobrou šunkou, jen si myslím, že kdyby měla prodavačka příležitost, plivla by mi do ní.
Později jsem příhodu vyprávěla mamce a ta se mě zeptala, nač potřebuji vědět, kolik masa je v šunce, že ona se o to nikdy nezajímá a řekla mi, ať se už příště nikdy takhle neztrapňuju :-) Tak nevím: nejsou to manýry starších ročníků?

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:04

@saryvary
Kde to bylo? Prosím o jméno a umístění prodejny.
Teda tady se to mění normálně v thriller, to je síla.
Měla jste chtít vedoucího, to je naprosto skandální chování. Prodavač má vědět, co prodává, to už je na inspekci.

Jetthro
1130 příspěvků 7.3.13 13:08

@saryvary Coze, 13%?! A to maj jeste drzost tomu rikat sunka? :D

Sekhmet
1918 příspěvků 7.3.13 13:09

@saryvary Proč jste šla na konec fronty? Vždyť vám prodavačka nedovolila ukončit nákup! To by si mohla dovolit, takhle mne školit! Okamžitě vedoucího, plus samozřejmě stížnost na vedení klidně do zahraničí pokud se jedná o řetězec. Já nemám problém psát třeba do Holandska a způsobit vážné potíže managementu české pobočky, pokud to se mnou není vedoucí schopen vyřešit na místě.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:13

@Sekhmet
Teda poslat MNE na konec fronty, řešíme to tam ještě teď. Neskutečné! Koukám, že nezaměstnanost je ještě nízká, když si tohle personál dovoluje.

pappi
109 příspěvků 7.3.13 13:18

@saryvary To je teda silná káva. Taky mě překvapilo, že jste poslechala a šla na konec fronty, ale na druhou stranu, nevím, jak bych zareagovala já a jestli bych to dokonce v průběhu rozhovoru nevzdala. Ale být na Vašem místě, stěžovala bych si na ni! Ještě dovedu pochopit, že to neví z hlavy (obzlášť pokud tam těch šunek mají padesát), ale její chování je absolutně nepřijatelné.

Moir
2285 příspěvků 7.3.13 13:19

@Jetthro obvyklé zmatení pojmů, jde o 13 hmotnostních % čistých svalových bílkovin, kterých je v syrovém mase přibližně 20 hmotnostních %, takže zas takový hrůza to nebyla

viera666
967 příspěvků 7.3.13 13:26
hm, fakt?

@Moir Tak co potom je obsah masa 96% v sunkach z LIDL? Alebo 46% v sunkach z BILLA? Inak skuste v Billa schvalne poobracat vsetky sunky, riadna bieda to je. To sa ako podiel masa v kazdej sunke zapisuje inak? A ano, viem ze za maso sa v sunke povazuje aj koza a podobne. Nerypem, len sa pytam, lebo sa mi to fakt nezda, aby kazda sunka chapala pod podielom masa nieco ine a znacila to rovnako.

saryvary
681 příspěvků 7.3.13 13:26

@DonChichot Náchod, prodejna Verner. Já vím, jsem trubka. Já tu mám spadeno na více prodavaček, ve více obchodech, už jsem se zlepšila v tom, že se dokážu ozvat, ale nejsem zas tak dobrá, abych si nechala zavolat vedoucího. Jsme nic moc velké město a neměla bych, kam chodit nakupovat.

Moir
2285 příspěvků 7.3.13 13:30

@viera666 bingo, každý to zapisuje jinak, někdo podle vyhlášky, ve které se šunka podle obsahu ČSB zařazuje do kategorie standardní, výběrová (a tu třetí si nepamatuji), někdo se chlubí obsahem masa jako takovým a tím právě vzniká to zmatení (a ty svalové bílkoviny jsou skutečně jen svalové, dá se to rozborem rozlišit podle zastoupení aminokyselin)

saryvary
681 příspěvků 7.3.13 13:30

@Sekhmet Protože jsem se hned na začátku rozhodla, že budu klidná a nenechám se rozčílit. Říkala jsem si, že když to vyřeším s úsměvem na rtech, nebude na mě nikdo naštvaný. A byli: prodavačka, zákazníci, moje mamka… a kdybych to řekla doma svému chlapovi, tak by byl i on. Né, že bych si z toho něco dělala

Grete
800 příspěvků 7.3.13 13:37

Ne že bych se stavěla na stranu neochotné prodavačky, ale mám z téhle historky a reakcí na ni dost smíšené pocity.
Prodavač lahůdek (předpokládám, že šlo o pult v supermarketu), který má před sebou v pultě čtyřicet až osmdesát druhů výrobků, není povinen si pamatovat přesné složení každého z nich. Měl by ovšem být ochoten na požádání rychle zjistit jeho složení (což se týká třeba také alergenů nebo lepku). Jestliže takový seznam nemá hned u ruky, ale musí jít složení zkoumat na etiketu do lednice, je to problém vedení prodejny.
Situace „prodavačka sama za pultem, zákazník, co zdržuje, a z ním fronta pěti brblajících“ je situace krajně nepříjemná i pro tu prodavačku. Ona bohužel neriskuje jen to, že si na ni bude stěžovat tazatel, ale také to, že si na ni bude stěžovat těch deset dalších.
Cokoli, co stojí deset korun deset deka, prošlo kolem masa širokým obloukem, ať se to jmenuje jakkoli. „Šunka“ není název, který by byl vázán na konkrétní složení výrobku (jako například máslo), viz všechny dětské šunky a podobné dobroty. Může nás to štvát, ale to je tak všechno.
Nic z toho neomlouvá neochotnou prodavačku, ale myslím, že i zákazník by měl mít cit pro čas a místo a vyhodnocovat některé informace sám.

meky.v
105 příspěvků 7.3.13 13:38

@saryvary taky jsem se jednou ptala obsluhy na složení nějaké klobásy a pan prodavač s úsměvem naťukal kód na té své chytré váze a vyjela samolepka se všemi údaji a cenou za kilogram… já vykulila oči, poděkovala a pro porovnání si řekla ještě o tuhle a tuhle - a po prostudování taky s úsměvem nakoupila :)
je to opravdu o lidech

Sailorette
1594 příspěvků 7.3.13 13:41

Ono by bylo úplně nejlepší, kdyby to složení bylo na cedulce píchnuté přímo na tom mase (sýru, čemkoliv jiném), jako je cena. Jenže to by pak už nejspíš nikdo nic nekoupil.

myška.m
53 příspěvků 7.3.13 13:46

Taky dělám asistentku vedení a musím s Vámi souhlasit. Myslím, že je to hodně o tom, jak si člověk své práci váží. Já si jí vážím moc a podle toho se také chovám.

Mimochodem TH na Národní mám kousek od práce, takže občas v obědové pauze zajdu, ale pokud nemají nějakou tu svou „akci“, tak mi jejich ceny přijdou přemrštěné.

Grete
800 příspěvků 7.3.13 13:46

@Sailorette Spíš by to nikdo nepřečetl, v běžném lahůdkářském pultu mám problém se na potravinu vejít už jenom cedule s cenovkou :) Ale jak zmiňuje @meky.v, většina supermarketů má tyhle informace uvedené na cedulce z váhy.

Příspěvek upraven 07.03.13 v 13:47

viera666
967 příspěvků 7.3.13 13:47
hm, ale ako viete, ze 13%

@Moir bol obsah bielkovin a naozaj nie obsah masa :-D. Ono totiz ja si na sunku davam sakra pozor a citam etikety ako blazon. A ked mam na etikete uvedenych na prvom mieste 96% masa a potom uz len sol + samozrejme Eeeecka a oproti tomu mam sunku, na ktorej je uvedene najskor neviem co (v style voda, riasy atd) a potom na nejakom 2-3tom mieste par percent masa, tak je to pre mna dost smerodajne. Je pravda ze 13% som este nevidela, ale napr.20 ano :-D. Inak nasla som to co hovorite, fakt mate pravdu:
http://feminity.zoznam.sk/…ako-ju-najst
Lenze to by malo byt uvedene ako CSB a nie ako podiel masa. Podla tohoto su tam dve polozky v zlozeni. Musim si to hned mrknut v praxi v obchode… Dik za postreh

Příspěvek upraven 07.03.13 v 13:48

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:47

@Grete
nechce se mi věřit, že tu osobu obhajujete.
Jak to mají v prodejně zařízené je mi šumafuk, já chci nakoupit a ne, že mne bude prodavačka šikanovat!!! Na to, abych se dozvěděla, co v tom je, mám jako zákazník právo a pokud si to majitel neumí zařídit tak, aby prodavačka měly ty informace po ruce, je to jeho problém a ne můj, že zdržuju.
Pak se můžeme divit nad jejich móresy, my jim vlastně tím, že to od nich snášíme, říkáme, že se nám to takto líbí. Dokud si to necháme líbit, budou to oni dělat.

Sailorette
1594 příspěvků 7.3.13 13:54

@Grete Tak třeba tu cedulku na cenu můžou mít větší, tam by to bylo napsané a na dotaz by si to prodavačka zákazníkovi přečetla, nemusela by nikde nic dohledávat. Asi to není úplně ideální řešení, ale něco by se určitě našlo, aby to bylo co nejrychlejší a hlavně před koupí (to složení na vyjeté cedulce s cenou je mi pak už na nic). No, jako vegan jsem tohoto ušetřena, sláva:)

Moir
2285 příspěvků 7.3.13 13:56

@viera666 protože pokud by deklarovali obsah masa 13 hmotnostních %, tak by to nemohli nazývat šunkou, pokud by chtěli šidit, tak by tam napsali jiný údaj
mám dojem, že je buď na výrobcích, jak deklarují obsah svaloviny, zda jako ČSB nebo jako obsah masa, nebo se to formálně vztahuje jen na české producenty, na zahraniční už ne, v legislativě až tolik přehled nemám

viera666
967 příspěvků 7.3.13 13:57
v niektorych obchodoch

@Sailorette maju zlozenie na druhej strane tej cedulky. Takze predavacka za pultom vidi, zakaznik pred pultom nie. Ale ked sa opyta, tak jednoducho vytiahne zapichnutu predmetnu cedulku a ukaze.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:59

Jedno nechápu: už 5 let se u nás skloňuje krize, nezaměstnanost a příbuzné termíny. Jak to, že jsou u nás ty služby pořád tak děsný? Jak to, že si TOHLE někdo vůbec dovolí??
Aby bylo jasno: uzeniny nejím, nejím vepřové a v těchhle obchodech tak ani nenakupuju. Ale aby mi někdo tvrdil, že jsem trubka, když si myslím, že v šunce za 100 Kč je maso… no to snad ne? Prodavač má znát sortiment, to je prostě normální. Kdo z vás pracuje v obchodu, ať už prodáváte cokoli, musíte vědět, co prodáváte! A když nevíte, s omluvou za zdržení se slíbíte zeptat a informace v přiměřeném čase poskytnete. Nebo ne? I když já sama nepracuju v obchodním oddělení, na dotaz zákazníka musím svižně reagovat. Kdyby mne náhodou šéf přistihl při takovém jednání, jež předvedla osoba v řeznictví, letím tak rychle, že si ani nestihnu vyklidit šuplíky!!

Sailorette
1594 příspěvků 7.3.13 13:59

@viera666 Tak, my se řešení dobraly během dvou minut, divím se, že na to ještě nepřišli ostatní obchodníci. I pro tu prodavačku musí být nepříjemné, když se jí deset lidí denně ptá a ona neví. A věřím, že se ptají, v dnešní době.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:59

@saryvary tohle bude asi fakt problem starsi generace - nechat si vsechno libit, i kdyz nam to je neprijemne. moji matce je 61 a uz se mi parkrat stalo, ze jsme spolu byly nakupovat a prodavacka byla protivna, neochotna atd. a kdyz jsem se to jala resit (at uz volanim vedouciho nebo snahou si to s prodavackou slusne vysvetlit), moje matka odchazela, protoze " nemusi byt u toho, jak ji delam ostudu "… dokud budou lidi s myslenim moji nebo vasi matky hulvatum prvlecenym za prodavace (ale i v jinych profesich) jejich chovani tolerovat, tak se nic nezmeni, i kdybychom se my, keri chceme slusny servis, postavili na hlavu

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 399 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek