Arogantní prodavačky

Fotoalbum tématu (61) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
HarrietW.
314 příspěvků 19.11.16 21:09

@KoraKora Jako vánoční nadšenec, který se letos začal těšit už se začátkem školního roku, místopřísežně prohlašuju, že pouštět mi někdo od listopadu koledy, tak bych někoho zabila zcela určitě, nikoliv asi.
Já teda doufám, že to byl nějakej renonc, ten zvuk byl zvláštní, takže se možná jen někdo spletl, nebo tak něco… Ale v okolí deseti metrů se překvapeně/vyděšeně/znechuceně tvářili skoro všichni.

Ašarat.k
339 příspěvků 20.11.16 20:50

@KoraKora Taky se mě jednou nějaká paní ptala, jestli mi už z „dudlaj dudlaj dudlaj dááá“ nehrabe (asi v půlce posince, ale já to nevnímám. Hezké si pobrukuju spolu, blbé a vlezlé nevnímám. A doma si je k pečení cukroví s chutí pouštím.
Horší byl zpívající sněhulák na regálu u pokladen. Kdo přišel, ten zmáčknul. „Rolničky, rolničky..“ digitálně vysokým hláskem 150× za šichtu byly fakt psycho! Až jim jednou došel dech…
„Ivano, konečně jim došly baterky!!!“
„Ne. Já je vyndala. Mám jen jedny nervy!“

Giuli
2931 příspěvků 26.11.16 09:21
benyka
8798 příspěvků 26.11.16 10:14

@Giuli To je přesné. Nedávno jsem četla fejeton od Mirky Spáčilové, kde se pohoršovala nad tím, že na Štědrý den večer bude televize ke kaprovi a rozsvícenému stromečku zase vysílat Tři oříšky pro popelku, a proč že to musí být každý rok. Že by ji pohoršovatl každoroční kapr a rozsvícený stromeček, se nezmínila. :-)

Giuli
2931 příspěvků 26.11.16 10:36

@benyka Veď každý kto ma televízor, má aj 40 programov. :-O Panebože, veď ak trvá na pozeraní TV, tak stačí prepnúť.

Ašarat.k
339 příspěvků 26.11.16 18:01

@benyka Ano, ano, svatá pravda! Mě třeba ubíjí stereotyp „Jaro léto podzim zima“ a taky si nestěžuju… :)

Ašarat.k
339 příspěvků 5.12.16 21:20

Maminko!!!
„Pani, ty kamna mají návod k použití?“
„Jistě. můžete v nich topit dřevem, peletami, dřevěnými briketami…“
„No jak se zapojujou?!
Koupíte si roury a dáte to do komína.“
„A jak? Kdo mi zaručí, že to bude dobře? Vy jste povinný mi to zaručit!“
„Pane, pokud neumíte napojit roury na kamna, tak Vám to musí udělat kominík.“
„Já to umim, co si myslíte? Mě by jenom zajímalo, když vyhořim, kde to budu reklamovat?“
Maminko!!!

Ašarat.k
339 příspěvků 5.12.16 21:31

Dostala jsem nabídku. Nevím, jestli jsem neměla přijmout…
Paní, tak 60 +, vybírala barvu na vlasy. Když jsem jí podle vzorníku a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradila, povídala, že si to nebude umět nanést.
„No, to není nic těžkého. Ale jestli nechcete riskovat, jestli se na to necítíte, tak si ji nekupujte a jděte radši ke kadeřnici.“
„A vy se barvíte doma?“
„Jak kdy…“
„A máte to krásný… nechcete ke mně přijít a obarvit mě jí?“
(Já - rozpačitě mlčím - JÍ- to jako hlavu, že jo?) ¨„Já bych Vám udělala kafe…“ (Já pořád mlčím.) „Já bych koupila víno…“ (Furt jsem zticha) „Bylo by nám spolu hezky, co Vy na to?“
„No, to asi ne…“ povídám rozpačitě.
„A mohla byste mi políbit moji madonku…“
Ježíšmarjá, pomóc atd. Nechtějte vědět, CO bych Vám mohla políbit!!! A zbaběle jsem utekla do skladu..

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 21:44

@Ašarat.k políbit moji madonku :-D, škoda že jste zdrhla, mohly jsme mít pokračování

chitrá alex
350 příspěvků 5.12.16 21:49

@Ašarat.k
Poslyšte, tu Vaši knihu bych fakt ráda četla. Nechcete se zapojit do nějaké akce Dejte mi peníze a já vydám knihu? Anebo to šoupnout někam na internety? Blog nebo něco? Fakt boží, ty Vaše hlášky.

HarrietW.
314 příspěvků 5.12.16 22:08

@Ašarat.k Co jsem nastoupila do práce, jsem na vlastní oči přesvědčená, že lidi jsou schopný prakticky čehokoliv… Ale stejně mě vždycky někdo překvapí. Bohajeho, kutilové ještě nevymřeli! (Na samoinstalaci se určitě vztahuje nějaká výjímka, nebo tak něco - to by potom mohl každej jouda reklamovat každou blbost - ne že by to nedělali.)

Jessa Madrin
99 příspěvků 6.12.16 09:40

Já se taky přidávám s prosbou o publikaci. Aspoň tu internetovou.

Aranel
935 příspěvků 6.12.16 11:04

@Jessa Madrin @Ašarat.k I já. (Madonku!!!)

Ašarat.k
339 příspěvků 6.12.16 21:11

Slibuji před svými druhy, že budu psát a psát, ovšem problém je ve vydavateli, penězích a založení blogu. Kdyby se mi to náhodou povedlo, dám vědět. Na zisk nekoukám, po slávě netoužím, co bych neudělala pro lidstvo!!! :)
(Škoda, že mě tenkrát nevzali do Mladý fronty, Pulizzerova cena mohla bejt v kapse!)

Evženie
201 příspěvků 3.1.17 01:36

Já mám dost velký respekt ke všem prodavačům a prodavačkám, kteří u své práce vydrží a dělají ji dobře, protože jsem kdysi taky takhle pracovala a… já na to nemám. Umím spoustu jiných věcí, ale rutinní obchodnické střevo je moje slabina.

Hrozně mi ale vadí, když se někdy octnu v obchodě, do kterého nezapadám kvůli svému zevnějšku, a dívají se tam na mě stylem „hej, na tohle nemáš, vypadni“ nebo naopak „jo slečinka si vyšla, to se nasmějem“. Stalo se mi obojí, samozřejmě častěji jsem oblečená hůř a vlezu do nóbl butiku. Jako studentka v čistém, leč ošuntělém sáčku a džínech jsem s pěti tisíci korun v kapse sháněla kostýmek (slušný rozpočet, řekla bych, i dnes), ve výloze se mi jeden s odpovídající cenou zalíbil, vlezu dovnitř. Prodavačka zaneprázdněná - účetní kniha, kasa, nehty, rovnala oblečení. Tak já čekám. Minutu, dvě… upozorňuju, byla jsem tam sama a stála jsem a koukala na ni. Po pěti minutách (měřila jsem to, ale chtěla jsem se jednou cítit jako důležitý zákazník, když už jsem na to měla) jsem sbalila svou pětitisícovku a odešla ke konkurenci. Dodnes do toho obchodu nevstoupím.

Druhý extrém byl, když jsem si v nóbl kostýmku s kabeličkou a na podpatcích vzpomněla, že zítra jedu na vandr a chtěla bych v tom sklepním army shopu koupit skládací polní lopatku. Měla jsem pocit, že si na mě budou po jednom chodit sáhnout, a sice jsem je trochu chápala, ale vadilo mi, jak mě podceňují - každý se musí nějak živit, je to taková ostuda, když tramp dělá úředníka?

Třetí taková situace, která se mi stávala dříve často - jdu nakupovat výrobky považované za mužskou doménu, a přestože neznám odbornou terminologii, vím přesně, co chci za nástroj či přípravek a umím s ním pracovat. A prodavač, pokud možno spolčený s nějakým dalším zákazníkem, se shovívavě usměje a pak mi řekne "nejdřív si slečno o tom něco zjistěte, nebo sem pošlete svého tatínka/přítele (to podle toho, kolik mi hádají)- to je tak ponižující, že pro barvy-laky už chodím jen do prodejny s majitelkou-ženou a železářství jsem takové taky našla. Chlapovi by takové věci nikdy neřekli, navzdory tomu, že taky nezná odborný název toho, co hledá (empiricky ověřeno).

Takže klobouk dolů před prodavači a prodavačkami, kteří mi pomůžou zjistit, co chci, a pak mi to prodají tak mile, že příště zamířím rovnou k nim, Bez ohledu na slevy a akce jinde.

czDanda
653 příspěvků 3.1.17 06:44

@Evženie vstupujte do obchodů s větším sebevědomím. Budou se k vám chovat vstřícněji.
Mimochodem - na co potřebujete skládací polní lopatku? :-)

Campanelle
1991 příspěvků 3.1.17 07:29

@czDanda Na vandr se taková věc hodí vždycky. Například vykopat odtokovou strouhu kolem stanu. :)

Gorilka
1344 příspěvků 3.1.17 08:03

Nebo zakopat sousedovic psa…

Evženie, tyhle návštěvy jsi přežila ve zdraví a podruhé do těch obchodů nepůjdeš.

Jméno toho butiku neprozradíš?

Už jsi někdy byla v butiku kde na kostýmek potřebuješ o řád více než jsi měla v kapse?

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 08:15

@Gorilka Proč ten ostentativní despekt? Posledním dotazem se zesměšňujete spíše vy bych řekla.

czDanda
653 příspěvků 3.1.17 09:10

@Campanelle s vámi je to těžký.
Když ani netušíte, že na vandr se jezdí bez stanu. :-)

Campanelle
1991 příspěvků 3.1.17 09:16

@czDanda Tak odvážná jsem nikdy nebyla. :) Ale lopatka se hodí i tak, můžete jí odrážet příliš dotěrné spolunocležníky. :D

celem
1224 příspěvků 3.1.17 09:32
@Evženie píše: …to je tak ponižující, že pro barvy-laky už chodím jen do prodejny s majitelkou-ženou a železářství jsem takové taky našla. Chlapovi by takové věci nikdy neřekli, navzdory tomu, že taky nezná odborný název toho, co hledá (empiricky ověřeno).

V železářství mám spíš problém s prodavačkou než s prodavačem. Jednou jsem tam sháněla kovovou destičku, která se využije při šití na stroji a prodavačka nevěděla, o co se jedná. Popsala jsem jí to a ona se ptala, na co to potřebuju. Když jsem řekla, že na šití, tak mě odpálkovala s tím, že potřeby na šití se kupují v galanterii. Přišel její kolega, vyslechl mě a hned přinesl požadovanou věc. :-)

celem
1224 příspěvků 3.1.17 09:35

@czDanda Na vandru jsem spala i pod širákem, ale dnes už by se mi nechtělo ani pod stan. Jsem natolik zhýčkaná, že chci mít pohodlí. Ale moc ráda na dobu čundrování vzpomínám. To byly časy! :-)

Jordaan
9177 příspěvků 3.1.17 09:41
@czDanda píše:
@Campanelle s vámi je to těžký.
Když ani netušíte, že na vandr se jezdí bez stanu. :-)

Ta lopatka se necha urcite vyuzit i jinak, ne nutne jen ke stanu.

Paris1789
5044 příspěvků 3.1.17 10:07

Dámy, já bych vás všechny chtěla požádat, abyste svou nespokojenost se službami dávaly najevo hned na místě a poskytovaly tím provozovateli služby a jeho personálu žádoucí zpětnou vazbu. Tady skuhrat vám sice uleví, ale nám ostatním nepomůže.
Oni musejí vědět, že jste nespokojené, jinak se takhle budou chovat pořád.
Samozřejmě vím, že jste ve stěžovacím vlákně, nemám námitek vůči stížnosti jako takové, ale vůči tomu, že jste se hned neohradily.

Stránka:  « Předchozí 1 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek