Arogantní prodavačky - pohled od pultu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cosmopolitan
38 příspěvků 4.12.16 21:37
Arogantní prodavačky - pohled od pultu

Navazuji na diskuzi s názvem arogantní prodavačky kde mimo jiné i zaznělo, že prodavačka nemusí vyhovět zákazníkovi ve všem - pokud jí to šéf zakazuje. Ale já teď přidám svojí situaci, která se mi stává. Nepracuji sice přímo jako prodavačka ale zákazníky také obsluhuji. Pracuji na výdejním místě eshopů, v jedné zásilkové společnosti. Na zákazníky jsem vždycky milá ale jsou situace ve kterých si moc nevím rady a tak by mně zajímalo, jak to mám řešit. Zásilky nám chodí ve velkých krabicích a občas se stane, že zásilka přijde v poškozeném obalu a nebo je poškozená i zásilka uvnitř. Když se to stane, zákazníkovi se vždycky slušně omluvím a jsem ochotná s ním celou věc řešit. Jenže někteří zákazníci se hodně naštvou, byla tam paní, která měla poškozený obal a rozbité zboží a požadovala řešení., Zavolala jsem na zákaznický servis, kde mi operátorka oznámila, že zboží bez uznané reklamace eshopem vzít zpět nemůžeme a ať si paní zavolá na eshop a vyřeší to s nimi, že vina přepravní společnosti to není. Zákaznice samozřejmě nikam volat nechtěla, tak jsem volala já za přepravní společnost. V eshopu mi řekli, že žádnou reklamaci neuznávají, že je to naše chyba a že oni zboží poslali v pořádku. Tak už jsem celkem nešťastná a s naštvanou zákaznicí volala zpět na servis, kde jsem dostala vynadáno a kde mi bylo opět zakázáno zásilku vzít zpět bez uznané reklamce (jedná se o kód který musí eshop poslat zákazníkovi na mail a který si zákazník vytiskne, na základě toho kódu my potom můžeme zásilku odeslat eshopu). Bohužel už jsem nevěděla co mám dělat a když jsem chtěla operátorku dát zákaznici k telefonu, paní mi řekla, že s nikým mluvit nebude a že zásilku prostě nepřevezme a odešla. Na servisu mi říkali, že bez uznané reklamace mi to nevezmou, v eshopu na mne řvala majitelka, že jsem hrozná společnost, oni to odesílali v pořádku a je to naše vina. Ubezpečila jsem obě strany (eshop i servis)že na našem cílovém místě se nic nepoškodilo a zásilka k nám poškozená přišla. Nakonec mi bylo řečeno servisem, že pokud si paní zásilku nevyzvedne, mám jí zaplatit já ze svého. Prostě klasická situace, která neměla moc východisek. Nakonec se to tedy vyřešilo, paní si zásilku vzala poškozenou, já se jí asi milionkrát omluvila a byla jsem ráda že těch 500,– nemusím hradit já. Tak mi tedy pověste jak mám situaci, kdy všichni dávají od odpovědnosti ruce pryč a zákazník není ochoten komunikovat s eshopem mám řešit? Mám snad jako ta poslední prodavačka pokaždé když se něco takového stane brát vinu na sebe i když jsem nic nezavinila a pokaždé platit? To bych víc prodělala, než vydělala. A to nemluvím o situaci, kdy mně zákazník za stejného důvodu málem fyzicky napadl. Prostě já jsem ochotná, usměvavá, vím že tahám za kratší konec než zákazníka oproti servisu a eshopu jsem já ta poslední nicka. To všechno vím a jsem s tím smířená jen by mně zajímalo, jak takové situace řešit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 22:02

@Cosmopolitan nedočetla jsem ten blábol až do konce, ale jak řešit tyto situace vám zdělí váš nadřízený, nikoli uživatelky Modního pekla

Cosmopolitan
38 příspěvků 4.12.16 22:14
@vlm píše:
@Cosmopolitan nedočetla jsem ten blábol až do konce, ale jak řešit tyto situace vám zdělí váš nadřízený, nikoli uživatelky Modního pekla

Tak to se omlouvám, nechtěla jsem Vás připravit o Váš čas. Jen jsem chtěla dodat, že ne vždycky jde zákazníkovi vyhovět:-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 22:16

@Cosmopolitan no to jste učinila objev

Cosmopolitan
38 příspěvků 4.12.16 22:18
@vlm píše:
@Cosmopolitan no to jste učinila objev

A proč hned tak útočně? Jen jsem popsala situaci a chtěla jsem vědět, jak by to řešil někdo jiný.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 22:29

Že by další rozdmychavacka diskuze.

EmilyG.
2149 příspěvků 4.12.16 22:30

@KoraKora jojo a to bude do vánoc furt, ještě chybí šperky skorojakoswarovski.

Cosmopolitan
38 příspěvků 4.12.16 22:32
@KoraKora píše: Že by další rozdmychavacka diskuze.

Spatně jste to pochopily. Jen jsem chtěla napsat svojí zkušenost a znát názory ostatních lidí. No asi to byla chyba, omlouvám se a přeji hezký večer.

MP blanka
2877 příspěvků 4.12.16 23:25

@Cosmopolitan - nemyslím si, že by bolo hneď nutné vás napadať štýlom, ako som si prečítala vyššie. Nicméně - podnik, firma, musí mať predsa vypracovanú stratégiu, ako v takých a podobných prípadoch postupovať, nie? Môžete sa tu spýtať na názor, ale jednoznačné pokyny musíte vyžadovať u svojich nadriadených. Celkom by ma zaujímalo, v akej firme pracujete?

Cosmopolitan
38 příspěvků 4.12.16 23:36
@MP blanka píše:
@Cosmopolitan - nemyslím si, že by bolo hneď nutné vás napadať štýlom, ako som si prečítala vyššie. Nicméně - podnik, firma, musí mať predsa vypracovanú stratégiu, ako v takých a podobných prípadoch postupovať, nie? Môžete sa tu spýtať na názor, ale jednoznačné pokyny musíte vyžadovať u svojich nadriadených. Celkom by ma zaujímalo, v akej firme pracujete?

Děkuji za pochopení. Ano s nadřízenými to prokonzultuji, nicméně jméno firmy bych tady nerada prozrazovala aby mě tady náhodou někdo neidentifikoval. Mohla bych potom mít v práci problémy. Tady mě opravdu jen zajímal názor ostatních. Tak děkuji za Váš názor a přeji hezký večer.

MP blanka
2877 příspěvků 4.12.16 23:48

@Cosmopolitan - rozumiem

czDanda
655 příspěvků 5.12.16 06:17
@Cosmopolitan píše:
Mohla bych potom mít v práci problémy.

V práci, ve které nutíte zákazníky převzít a zaplatit poškozené zásilky, budete mít problémy každopádně. Dřív nebo později.

Barrbarrella
171 příspěvků 5.12.16 07:39

@Cosmopolitan Já jako zákazník bych si nikdy neprevzala poskozenou zasilku a dokonce s poškozeným zbožím a je mi vcelku jedno, bez urážky, jaké s tím máte problémy Vy. Předpokládám, že takové situace má Váš obchod/zásilková spol. ošetřené. A hlavně si tedy myslím, že k takové situaci by ani nemělo dojít, už jako vydejni místo tu poškozenou zásilku nemáte převzít. Moje osobní zkušenost je, že e-shop/zásilková společnost mi napsala, že se balík poškodil a že to oni řeší a že se zásilka opozdí, no problem

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 07:51

Já bych to viděla tak, že nevěřím, že existuje firma alias výdejní místo e-shopu, která by poškozenou zásilku převzala od dopravce a nevěřím, že existuje zákazník, co by převzal a zaplatil! poškozenou zásilku na výdejním místě. Pokud je tento model reálný, zcela jistě stojí na individální blbosti lidského faktoru, případně faktorů, stane se ;-)

Paris1789
5452 příspěvků 5.12.16 08:29

Já bych v takové firmě nepracovala, pohybujete se na hraně zákona (o ochraně spotřebitele) a dlouhodobě se to na vás odepíše.
Nezaměstnanost je nízká, dala bych jim vale. Jinak vaše firma vykazuje známky nezvládnutí základních procesů, skončí tak jako tak.

Paris1789
5452 příspěvků 5.12.16 09:29

Jinak vřele všem doporučuji web dtestu, eshopům je tam věnovaná velká pozornost. Dále pak rubriku Vaše stížnosti, tu si určitě přečtěte, aspoň kvůli tomu, abyste věděly, co všechno je dnes možné.

Cosmopolitan
38 příspěvků 5.12.16 09:33

Však já ty zákazníky chápu, že to nechtějí převzít. Taky by se mi to na jejich místě nelíbilo. Jen se ještě chci zeptat, mohou mě nadřízení nutit takové zásilky platit ze svého? Když já jsem je nepoškodila, chyba vznikla buď chybná´ým zabalením balíčku nebo tím, že s tím někdo při přepravě hodil, nebo na to hodil něco těžkého? Musím to potom platit já? Jako nezlobte se na mně ale to se mi potom taky nelíbí, když bych měla ze svého mizerného platu platit každou rozbitou zásilku, tak tam pomalu pracuji zadarmo.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 09:38

@Cosmopolitan Tak je snad jasné, že v první řadě jste neměla poškozenou zásilku převzít vy od přepravce.

Cosmopolitan
38 příspěvků 5.12.16 10:09
@ionicera píše:
@Cosmopolitan Tak je snad jasné, že v první řadě jste neměla poškozenou zásilku převzít vy od přepravce.

Jenže nám chodí zásilky zabalené ve velké krabici a jaksi není čas před řidičem krabici otevřít a vše zkontrolovat. Řidič prostě nepočká ani když ho o to požádám.

Cosmopolitan
38 příspěvků 5.12.16 10:21

Jen jsem chtěla vědět, jestli opravdu musím tyto poškozené věci platit já, i když jsem nic nerozbila.

MP blanka
2877 příspěvků 5.12.16 10:21

@Cosmopolitan - tak potom asi skutočne utekajte rýchlo preč!

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 10:23

@Cosmopolitan Znám to, také přebírám zboží. A u některých společností se prostě řidič zdržet musí, když mi někdy před tím neuznali reklamaci vykradeného balíku. Vy to přeci platit nemůžete!

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 10:27

@Cosmopolitan Poškozenou zásilku lze reklamovat u přepravce. Ale tohle by měl řešit váš nadřízený, předpokládám, ze někdo takový existuje.

Cosmopolitan
38 příspěvků 5.12.16 10:41
@Paris1789 píše:
Jinak vřele všem doporučuji web dtestu, eshopům je tam věnovaná velká pozornost. Dále pak rubriku Vaše stížnosti, tu si určitě přečtěte, aspoň kvůli tomu, abyste věděly, co všechno je dnes možné.

Já to vím ale věřte, že já osobně se snažím zákazníkům vyjít vstříc, není moje vina, že mi pošlou poškozené zásilky.

Cosmopolitan
38 příspěvků 5.12.16 10:41
@KoraKora píše:
@Cosmopolitan Poškozenou zásilku lze reklamovat u přepravce. Ale tohle by měl řešit váš nadřízený, předpokládám, ze někdo takový existuje.

Ano ale ti mi zakázali takové zásilky brát zpět.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek