Atopický ekzém

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Rezyna
523 příspěvků 16.6.14 15:42
Ekzémy a já

@Hwi
Atopickým ekzémem trpím od kojeneckého věku, tj. prakticky 38 let svého života. Pomohl mi odchod na venkov a navíc mě spíš trápil obličej, ruce apod. (taky paráda a za komančů jsem si s tím fakt užila, učitelka v mateřské škole se mě např. kvůli němu štítila).
Nosit silonové punčocháče na ekzém a ještě v létě, je podle mě něco, čím si ten ekzém stokrát zhoršujete. Chtělo by to lehké bavlněné kalhoty nebo sukně. Zakrýváním se nic nezlepší, naopak zhorší. Když pustíte na ekzém sluníčko, mělo by ho taky zlepšit. Já kdybych na ekzém strčila umělinu a ještě se opotila, budu ho mít mnohem horší, bude mě to svědit, čili pro kočku… Řešit, jestli to je hezké, nebo není, je k ničemu. Spíš to chce řešit - mohu udělat něco pro to, aby ta kůže byla lepší, nebo ji zabiju silonkami a špatným zacházením.

Ekzémy jsem měla vždycky nejhorší ve vlhkém počasí a v zimě. Samozřejmě s mými názory nemusíte souhlasit, ale zažila jsem doby, kdy mi soudružka doktorka napsala jakýsi dělaný hnus mastičku, která mi to všechno jen zhoršila, obličej mi doslova hořel a matka mě doma kurýrovala směsí bílé, černé a nevím jaké masti, napatlala mi to na obličej a já celý den doma chodila jak černoch, ale zabralo to.

Rezyna
523 příspěvků 16.6.14 15:45

@Morže tak přesně tohle jsem mívala také a hodně dlouho, ale jak už jsem uvedla, nebydlím už trvale v Praze, a opravdu změnou vzduchu se změnil i stav kůže. U nás v rodině je to dědičné a kombinované s astmatem. Nikdy bych nevěřila, že to budu mít prakticky v latentní fázi jako teď, ale mám. Takže nezoufejte!

Gorilka
1206 příspěvků 16.6.14 18:03

Nebo zkusit pít kozí mléko.

Canavi
227 příspěvků 13.10.14 22:04

Na akutní fázi ekzému mi také zabírá Exema od Cannadermu, hlavně mě po ní přestává svědit kůže. Letos jsem ještě objevila balzám atopikderm od Saloosu. Na promazávání mi vyhovuje i slunečnicový olej. Kortikoidy mně nepomáhají, ekzém se jen přesune na nenamazané místo.

Také se myji jen přírodními mýdly, tekutá mýdla a sprchové gely mi vysušují pokožku.

Morže
1094 příspěvků 13.10.14 22:52

Dnes jsem byla na kožní, tak jsem zase plná dojmů a opět s přednáškou o správné péči o atopickou pokožku.
Kožařka měla radost, když jsem k ní přišla s rozjetým ekzémem v předloktí, podrážděnou a zblázněnou pletí, podezření na ekzém ve vlasech a s divnou vyrážkou pod jedním okem.
Dnes jsem měla přednášku o sprchových gelech a mýdlech-nemýdlech, že bych měla vyhledat sprcháče s kyselým ph, takže takové to mýdlo od biodermy nebo něco takového a samozřejmě mazat a mazat. Excipial ráda užívám, ale překvapilo mě, že prvně, když jsem tam přišla, tak kožní hlásala, jak je Excipial super a jak si ho mám pořídit a dnes se na to tvářila jako no když vyhovuje tak ho užívejte no. Štve mě, že jsem zapomněla, jak se jmenovala ta druhá varianta jiného tělového krému. Hlavně mluvila o tom, že Ekzém je pro tohle období nejrizikovější, ale že příčina je taky i vnitřní, třeba stres a tak, což teda je u mě ten případ (nj kombinace podzimu a nepohody doma dočasně u rodičů udělá své). Na rozjetý ekzém v předloktí mám Elocom krém. Je to sice kortikoid, ale nemažu se kortikoidem tak často, aby to mým ledvinám nějak ohrozilo. Mám s ním zkušenosti, že zabral tak by měl zabrat i nyní.
Vlasy - něco, co bych pořád běžně přehlížela, ale na fakt, že moje pokožka hlavy je v nepořádku mi upozornila kadeřnice a doporučila mi šampon na citlivou pokožku hlavy, který nějak nezabral a nějak jsem začala pozorovat, že mám ve vlasech nějaké pupínky a že to prostě není ono. No a kožní koukla a prý mám ekzémová ložiska po celé hlavě. Překvapení dne. Prý to ale není nic hroznýho, že stačí na to teď užívat Belosalic, že to působí rychle jako zázrak. A mám to používat po mytí vlasů a před úpravou. A změnu prý hned poznám, tak jsem na to zvědavá. Jen mi není jasné, kolik že si toho mám nanést na hlavu. A pak mám - stejně jako u pokožky - užívat kyselé šampony a konkrétně mi doporučila nějaký vitamínový šampon od Jason. Prachy na rozdávání nemám, takže to nechám až mi dojde ten od Loreal profesionál Sensi balance.
Zároveň jsem chtěla, aby mi pomohla určit můj typ pleti a jak se o ní mám starat. Dnes jsem měla pleť prý ultra mastnou, protože užívám nevhodnou kosmetiku. Má pleť je prý normální až smíšená, jen bych měla mít nekomedogenní kosmetiku. A postup čištění pleti mi taky zaujal. Normálně se mluví o tom, že voda je na pleť špatná a vysušující, tak postup bych měla mít následující - odlíčit pleť pleťovým mlékem, následně pleť opláchnout jen vodou a pak dočistit pleť třeba micelární vodou. Krém mám mít na normální až smíšenou a hlavně nekomedogenní a nemastný. Na zklidnění pleti mi napsala nějaký Duac gel, ale firma má aktuálně nějaký výpadek a do lékáren ho nedoplňují, tak mám smůlu a budu muset zítra zase zavolat kožní co s tím.
A pak mé oko mělo nějakou alergickou reakci a tak nyní vypadám jak panda. Mám podezření, že to způsobil oční krém od Ryoru q10, co jsem začala používat. Jinak se má péče nijak neměnila. Na to mám Ophtalmo-hydrocortison oční mast.
No jednoduše jsem nadupaná kortikoidama, ale dám přednost tomu, aby to zabralo hned a s jistotou, než abych zkoušela nějaký hokus pokus s nejistotou, jestli to zabere či ne. Hlavně nejsem ten člověk, co běhá za kožní při sebemenším pupínku, ale jdu k doktorce až když je to fakt vážný a rozjetý a to pak pomáhají fakt jen ty kortikoidy…

No Asi to bude málokoho zajímat, ale tak co nikdo to číst nemusí a za hodně špatných ramínek se neblokuje tak co :D Jen se nějak furt nemůžu smířit s tím, že pokud chci mít pokožku v pohodě, budu muset na drogerii zapomenout a začít pomalu zkoušet lepší lékárenské produkty a že to jen tak v pohodě nebude, když se budu vracet k drogerce…

711990
3200 příspěvků 13.10.14 23:08

@Morže jedna věc mě zaujala - jsem taky atopik - a to ohledně toho, kolik kosmetiky a péče o pleť používáte…na kožní docházím na Bulovku a vůbec se nebavíme o tom, že bych měla používat nějaké pečující produkty na pleť. Ano, pokud mám zrovna projevy ekzému, tak mám v záloze Protopic na obličej, Beloderm na tělo a mám doporučení, abych si vybrala masťový základ, který mi vyhovuje a tím se domazávala. Podle ročního období si vždycky zvolím něco hutnějšího nebo lehčího, třeba ambiderman je můj oblíbený. Masťové základy jsou levné a hlavně nedráždivé, v lékárně Vám toho prodají klidně čtvrtiklový kelímek za pár korun. Ale jinak můj obličej funguje nejlépe tak, že o něj nepečuji vůbec - žádné krémy, žádné vody, prostě nic a omývání klasickou vodou omezuji na minimum. Jednou za čas si udělám peeling od Clinique, co mi tu zbyl, aby se mi zbytečně nehromadila odloupaná kůže, ale to je opravdu vše…a vyhovuje to mojí kůži nejlépe za posledních několik let. Ale to všechno na předpokladu, že na obličej opravdu nic nenanáším, ani ten krém, natož makeup, BB, prostě NIC. Nechávám si dělat umělé řasy, tím považuji zkrášlování za hotové.
Nutno říct, že pokaždé, když vyzkouším nějakou dekorativní kosmetiku, mám takovou alergickou reakci, že mi opuchne obličej a jen ztuha se mi pak kůže vrací do normálu…
Neříkám, že je to správný přístup, jen jsem vyzkoušela Biodermu, Clinique a obojí selhalo a hodně mě to finančně vyčerpávalo. Tahle metoda je dost levná a pohodlná:)

Morže
1094 příspěvků 14.10.14 04:33

@711990 Moje pleť naopak začala reagovat velice dobře na make-up. Moje pleť před užíváním make-upu a celkově jeho péče vypadala hůř než nyní. Dekorativku snáším dobře a tahle reakce na oku je má první za ty dva roky, co jsem se začala intenzivněji líčit.

711990
3200 příspěvků 14.10.14 13:15

@Morže tak to je super! Co používáte? Střídáte to nějak, nebo V8m sedí pořád to samé? Já chvíli tolerovala takový lehounký makeup od Clinique, ale asi jen měsíc a je to už 4 roky:D

Morže
1094 příspěvků 14.10.14 17:33

@711990 No já ráda používám make-up od Avonu Calming effect. Pak byl moc fajn od Bourjois Healthy mix, který už se neprodává (alespoň né v tom balení, co jsem měla). Ale vy píšete, že jste měla alergickou reakci a tak nevím, zdali to vám mám doporučovat. Ač jsem atopik, tak obličej mám - podle kožní - normální až smíšenou a naopak mastné silně vyživující věci nejsou pro obličej dobrý a potřebuji, aby kosmetika byla nekomedogenní. Pokud to chcete vyzkoušet, tak za ten od Avonu se cena pohybuje kolem 150kč, tak když to na vás udělá paseku, tak aspoň za to nedáte majlant.
Lidi Avon zatracují, ale jako u klasické kosmetiky i tady najdete dobré i špatné výrobky a to samé i u Oriflame (mimochodem jejich nová řada The One není špatná a mám od toho make-up a tělovou tužku na oči. Make-up jsem dostala, ale tenhle odstín je na mě moc růžový Nude pink)
Peníze raději investuji do pečující než do dekorativní kosmetiky.

711990
3200 příspěvků 14.10.14 18:52

@Morže TO já riskovat nehodlám, líčení si odpustím, stačí mi ty moje mrkačky, jak říkám řasám:D ale zajímalo mě, jestli V8m právě sedí něco „obyč“ anebo něco drahého:-)

Morže
1094 příspěvků 14.10.14 19:00

@711990 Jo takhle. Tak znáte to pokud nevyzkoušíte fakt dobrou kosmetiku, tak vám bude stačit levná za stovku :) A mně momentálně dražší make-upy nelákají.

711990
3200 příspěvků 14.10.14 19:04

@Morže Právě že nemyslím, že nutně drahá bude nejlepší:-) mně například při líčení šlo vždycky o to, aby byl makeup co nejméně krycí, aby mi byly vidět pihy:D ale tím pádem asi nejsem ten správný typ na dekorativní kosmetiku:D

Morže
1094 příspěvků 14.10.14 19:38

@711990 Každá je typ na dekorativku proč by ne :) a pihy jsou krásné :) Je dobře, že víte, co od make-upu očekáváte. Takhle lehoučký make-up je prý dobrý od Loreal Nude magique eu de teint, ale zkušenost s ním nemám. Make-up jsem začala používat hlavně abych sjednotila barvu pleti a aby mi zakryl nějaké ty nedokonalosti. Teď, když mám trochu horší pleť, tak to ještě míchám s Dermacol cover, ale pak je nutné vykonturovat obličej, jinak jsem jak mrtvolka plastová.

Jayanna
50 příspěvků 19.10.14 08:10

V rodině se nám prohání lupénka (i ve vlasech) i atopický ekzém u dětí komplikovaný akné. Při stresech docházelo k podstatnému zhoršení. Letos o prázdninách jsem dostala doporučení na Blue Cap a kromě kortikoidů je to jediné, co u nás zabralo. Do týdne jsme byli všichni v poho.

Morže
1094 příspěvků 19.10.14 08:53

@Jayanna To zabírá i na lupenku? Jsem zrovna včera diskutovalo ze ségrou o tom, že se jí teď zhoršila lupenka, kterou má ve vlasech a ještě jí padají vlasy. Na mojí radu, že by možná bylo fajn zajít k trichologovi mi odvětila, že se to nedá léčit jinak než zevnitř a různé mastičky jsou pro ní zbytečný, že to nezabírá.

Jayanna
50 příspěvků 19.10.14 09:46

@Morže Vlasy na střídačku myji Blue Cap a Bioderma Nodé DS+ (pro vážné stavy lupů) a mám to pod kontrolou. Při zvýšené stresu, kdy navíc nestíhám a nemám čas nechat na vlasech šampon doporučenou dobu 5 minut, se čas od času někde něco objeví (max rozsah korunové mince a to tak 1× za měsíc).

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 17:54

Manžel je taky atopik a myslím, že tu ještě nezazněly tipy na různá aditiva do koupele - nejdřív dostal něco na předpis, bylo to takové hodně olejové, potom jsme si z thajska dovezli kokosový olej a od té doby ho používá - přidává do vany, maže se tím. Pak taky Infadolan mast, v případě zhoršení antibiotická či kortikoidová mast na předpis.
Od kožní bylo taky doporučeno nenosit džíny, ale něco jemnějšího. Dále nepoužívat aviváž a pochopitelně přes zimu nenavštěvovat chlorované bazény.
Já jsem jednu dobu trpěla astmatem a doktorka prohlásila, že naše dítě bude pravděpodobně mít ekzém, astma nebo obojí. Zajímalo by mě, kde se to bere, manželovi ani moji rodiče tím netrpí.

Oldyn
6212 příspěvků 19.10.14 20:07

@kayav
Tak to bych taky ráda věděla kde se to bere. Olej do koupele používáme taky Balneum Hermals a každý rok moře, jinak nic nezabírá.

Morže
1094 příspěvků 19.10.14 20:11

@kayav V rodině taky neznám nikoho, kdo by měl ekzém. Ale sestra a máma trpí lupenkou a babička měla astma. tak takhle si myslím, že to nějak zmutovalo u mě. Třeba máte taky v rodině někde nějaké jiné zdravotní problémy, které nějak zmutovaly v ekzém…

bestia
2300 příspěvků 19.10.14 20:16

@kayav to by zaujimalo aj mna. mna si jedna forma nasla az pred tridsiatkou, borim sa s tym uz treti rok a nenormalne sa tesim na zimu, vtedy mam ruky uplne ciste a krasne. zvysnych 9m je to bohuzial nahovno a to si este mozem gratulovat, lebo to mam, ako povedala mudr., velmi decentne (co je pravda, ale aj tak :/

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 20:41

@bestia to je zvlastni, ekzem se vetsinou na zimu zhorsuje.. Nemate spis nejakou slunecni alergii?

bestia
2300 příspěvků 19.10.14 20:59

@kayav nie. je to zvlastne, preto sme aj s koznou a alergo nevedeli prist na to co to je, obe predpokladali skor nejaku kontaktnu alergiu, alergologicka ako inak: to bude zo psa (kedze v zime nosim rukavice). milion testov na alergie neukazalo nic specialne, akurat som zistila, ze som nestovice mala, hoci o tom nikto nevie a neexistuje jediny zaznam :D po roku doslo aj na slapaje noh a to uz som sla k dr so samodiagnostikou, ze mam dyshidrosis. mala som pravdu

TeaTereza
1678 příspěvků 19.10.14 21:25

@kayav jojo mame to podobně.. V rodině nic a ja, naštěstí mírný, ale přeci jen, atopik. Manžel má slabé astma. Žijeme s tim bez potíží a v pohodě. Bohužel jak píšete děti pak z vic jak 80% trpí jedním z toho nebo obojím… Nas malý 3 roky, má mírný ekzém, zatim nepotvrzenou alergii na bílkovinu kravského mléka (tu nikdo nemá). Ted čekáme co se bude dít dal… Chudák malej, nekdy si „vyčítám“ že jsme mu do vínku v tomhle směru nedali zrovna dobré dispozice…ale copak mě tenkrát napadlo ptat se manžela jestli není atopik nebo ekzematik, abychom na svět přivedli „zdravého“ jedince??? V tomhle láska nejede…;) pořad doufam, ze kdyz uz, tak bude mit lehké formy, stejně jako máme my…chjo..ale stejně doufam ze bude to miniaturní procento, ktere z toho nakonec vyjde bez poskvrny ;)

Příspěvek upraven 19.10.14 v 21:48

Oldyn
6212 příspěvků 19.10.14 21:30

@TeaTereza
Tak to malému nezávidím! My máme lepek a je to děs!

TeaTereza
1678 příspěvků 19.10.14 21:46

@Oldyn a jaj… No lepek je teda taky sila… Je skoro vsude, stejne jako to proklaté mliko :( holt nemoci naší generace..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek