Až příliš dlouhé nohy

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Gräfin
2642 příspěvků 22.2.14 21:52

Tak zmenšovat se dá vždycky, zvětšovat je verši problém. Mám „jen“ 178 cm, výš posazený pas a ne všechny obchody prodloužené délky vedou. Největší problém mívám s příliš krátkými rukávy.

RenataRen
512 příspěvků 23.2.14 01:45

Mimochodem:
Asos - sekce Tall 3 stránky - sekce Petite 24 stránek - sekce Plus size 30 stránek
Ach jo…

RenataRen
512 příspěvků 6.5.14 18:20

Mimochodem, nedávno jsem byla v Oliveru (neřeknu vám kde, protože je to tajné:-) a tam - měli kalhoty v délce 36! A v ruzných velikostech! Ne jen jeden kus! Jen co přijde výplata, jdu tam.
Poprvé v životě jsem měla pocit, že jsou kalhoty skoro až dlouhé:-) No jo, možná budu muset zkracovat, ach jo, taková práce…

lucindaSK
977 příspěvků 6.5.14 19:05

@RenataRen Vo všetkých ;) Chodíme tam na ne so sestrou. Síce dosť drahé, ale sedia perfektne.

Ymber
98 příspěvků 6.5.14 22:46

Ha, užitečná diskuse, díky za tipy na obchody! Jinak k „problému“ s dlouhýma nohama: samozřejmě není problém to, že má člověk (žena) dlouhé nohy, ale to, že na českém trhu se fakt blbě oblékají. A pak taky to, co s dlouhýma nohama úzce souvisí (alespoň u mě) - krátký trup a vysoko posazený pas (se špíčkem pod ním). Na základní pravidla oblékání takové postavy si člověk musí přijít sám: 1) Pásek (a obecně pas/přestřižení u šatů) nikdy nemít v pase, ale zásadně níž, na bocích. 2) Nikdy nenosit vršek zastrčený do kalhot/sukně. 3) Empírový styl (přestřižení ještě výš než v pase) je zakázaný. 4) Zkrácené topy jsou zakázané. 5) Kalhoty do pasu jsou absolutně zakázané - jediný možný styl jsou bokovky! (V tomto bodě obzvlášť trnu, kdy konečně obchodníci přijdou na to, že většina lidí vlastně bokovky nechce, přestanou je prodávat a já budu namydlená.) Jakmile se kterékoli z výše uvedených pravidel poruší, vypadá člověk v lepším případě jako komiksová postavička, v horším jednoduše jako debil. A nikdo mu to neporadí a přichází na to složitě a postupně podle toho, co je zrovna v obchodech k otestování, zatímco módní časopisy na takové okrajové skupiny nemají prostor, neb musí hlavně radit, jak obléct hrušku.

RenataRen
512 příspěvků 7.5.14 17:48

@Ymber Přesně tak, se vším souhlasím, když si zastrčím tričko do kalhot nebo sukně, vypadá to, jako by můj trup patřil trpaslíkovy a nohy dlouhánovy.
Taky myslím, že na nás vypadají dobře ty kritzované kalhoty tříčtvrteční délky, které jsou prý podle Ady tak nehezké. Problém je, když je nosí hrušky a ženy s krátkýma nohama.
Pro ilustraci přikládám své foto, snad to estetična chtivé čtenářky vydýchají:-)

Canavi
227 příspěvků 7.5.14 20:44
@Ymber píše:
  1. Kalhoty do pasu jsou absolutně zakázané - jediný možný styl jsou bokovky!

Nesouhlasím s vámi. Pokud oblečete kalhoty do pasu a přes to dáte top, tak to vypadá daleko lépe.
Bokovky vypadají dobře akorát na postavách typu místo zadku dva stroužky česneku a místo břicha lavor otočený dovnitř.

Dobré je taky kupovat vršky Petite velikostí, pas sedí tam, kde je. Akorát nemáte nic s dlouhým rukávem :-D

Ymber
98 příspěvků 7.5.14 21:00

@RenataRen Jojo, tříčtvrťáky jsou dobré, jen je preferuju dole zúžené (úplně nejradši legíny - pod tuniku). Tenhle volný dolní okraj, navíc se šňůrkou, trochu rozšiřuje lýtka. U vás to nevadí, to jen já jsem na takové věci u sebe hyperkritická ;-)

@Canavi No dobře, když si oblečete jakýkoli pas a zakryjete to (volnějším) topem, tak už je to pak skoro jedno :-) Ale jen skoro. Záleží asi na zcela konkrétním tvaru postavy. Sama mám takové to břicho ve tvaru kapky, a když přes ně přetáhnu ještě kalhoty do pasu (= vrstvu textilu s všitým zipem), tak to dost zvýrazním a je to vidět i pod topem. Nemluvě o tom, že celá oblast pasu pak opravdu musí být zakrytá, břicho nebřicho, protože proporcionálně to vypadá strašně, věřte mi. Pro postavu mého typu neexistuje nic horšího než mrkváče do pasu.
Nápad s nákupem velikostí Petite je zajímavý a může na něm něco být, ale mně by asi nefungoval, protože mám bohužel dost široká záda. Nejsem nějak „velká“, ale rozhodně tedy ani Petite :-)

Canavi
227 příspěvků 7.5.14 21:13
@Ymber píše:
„@Canavi“Pro postavu mého typu neexistuje nic horšího než mrkváče do pasu.
Nápad s nákupem velikostí Petite je zajímavý a může na něm něco být, ale mně by asi nefungoval, protože mám bohužel dost široká záda. Nejsem nějak „velká“, ale rozhodně tedy ani Petite :-)

Hořejšek přes mrkváče do pasu vypadá šíleně u všeho :-D (Mrkváči myslím klasické mrkváče - kalhoty nabrané v pase do pásku a směrem ke kotníkům se zužující.)

S Petite velikostmi se pletete. Pokud vám sedí top podle měrných tabulek na šířku, tak u Petit velikostí se jen zkracuje přední délka do pasu, hloubka prsou, délka zad, délka paže. Všechny šířkové míry zůstávají. (Pro jistotu jsem to omrkla ve velikostních tabulkách Burdy.)

Ymber
98 příspěvků 7.5.14 21:18

@Canavi Aha! To jsou věci. Děkuji za informaci, tak to možná u nějakých šatů zkusím…

Pozorovatel
698 příspěvků 7.5.14 22:34

Můžu se zdejších dlouhonohých zeptat, co jsou to ty příliš dlouhé nohy (třeba jako poměr délky vnitřní strany dolní končetiny/výška těla)? Chápu, že když ste vysoké, tak že proporčně pak ty dlouhý nohy máte a špatně se shání kalhoty, ale ještě se mi nestalo, že bych si při pohledu na někoho řekla: „ježíš ty nohy sou dlouhý až moc a tělo má jak trpaslíček!“ a to teda ani u @RenataRen teď na obrázku a už vůbec, že by se dlouhý nohy měly nějak kamuflovat Jinak já mám 84/172 a klidně vyměním za delší!

RenataRen
512 příspěvků 7.5.14 22:37

@Canavi Taky záleží na výšce postavy, když jste vysoká, tak petit velikost je většina oblečení:-) I když mám poměr kratší tělo/dlouhá noha, tak stejně mám u velké části konfekčního oblečení (například u šatů) problém s tím, že pas je posunutý výš, než bych potřebovala.
Ale to je zase individuální.
Ymber - jasně, ty kalhoty, co mám na sobě, nejsou žádná elegance (a taky nemají být), ale ještě donedávna jsem měla vyloženě hůlková lýtka, takže to nevadilo.

RenataRen
512 příspěvků 7.5.14 22:58

@Pozorovatel Ty na které se blbě shání kalhoty:-)
Nu dobrá, fotka, kterou jsem poslala, mi popravdě trochu lichotí (proto jsem jí taky použila, to dá rozum), zkusím další… Popravdě mám nejvíc fotek z výletů a tůr, kde právě většinou nosím ty tříčtvrtáky, taky se snažím nosit kalhoty dole mírně rozšířené a trochu delší svršky, takže ono to trochu zanikne, ale třeba ta fotka s tmavými džínamy a proužkovanou košilí ten nepoměr myslím jasně ukazuje. Košile nebyla kupovaná petit, normální velikost, ovšem tu délku jsem nějak nevychytala..

RenataRen
512 příspěvků 14.5.14 22:16

Holt ne každá vysoká nohatá žena vypadá takhle:
http://www.elle.cz/…humb_800.jpg

Ado, co takle článek o vysokých? A nechci slyšet nic ve stylu, že „vysoké ženy mají tu výhodu, že můžou nosit cokoliv, a vypadá to na nich dobře“.

Petava
1 příspěvek 17.5.14 20:04

Až tohle téma mě vyprovokovalo sem něco napsat :-).
Mám přes 190 cm a dříve bylo shánění oblečení skutečný problém, ale posledních pár let už se mi to tak nezdá. Kromě džín za pár tisíc se dají běžně sehnat kalhoty za pár stovek.
Vzpomínám teď, odkud které kalhoty mám, ty nejlevnější látkové mám z Terranovy, pak něco ze Zary a Reserved.
Je důležitý neptat se prodavaček, které většinou na dotaz na kalhoty pro mě reagují odpovědí, že takové určitě nemají. Prostě si ty kaholty najít sama, nemají je vždy a všude, já je zas tak často nekupuji, dávám přednost šatům, ale jde to. A nakupovat šaty je zase radost, pokud tedy nesháním nějaké pod kolena, to, co mi sedí, se totiž často dostane do slev :-).

Dzeinny
2 příspěvky 28.5.14 11:38
Ta vyšší jsem já

Holky, já s délkou svýk nohou mám též problém, kalhoty mám věčně jako bych čekala veeeelkou vodu…
Navíc měřím 186, vážím 54kg a moje nohy mají skoro metr :D

RenataRen
512 příspěvků 28.5.14 20:16

@Dzeinny No, slušná výška:-) Na to se už opravdu těžko shání oblečení. Ale v tom S. Oliveru mají opravdu dlouhé kahlhoty. Musím ale říct, že máš fakt pěknou postavu, a zdá se mi, že proporčně nepřiměřeně dlouhé nohy nemáš (lze-li to z jedné fotky poznat). Tak hodně štěstí při nákupech.

xx.pietro
1 příspěvek 12.8.15 19:56

Ahoj, vespolek… Teda, narazil jsem na tuto diskusi náhodou, ale… Jsem nadšen, že existuje tolik dlouhonohých (a vysokých) holek. (takové „druhy“ holek a žen se mi líbí). Vlastně máte můj obdiv za to, jak jste se s tím každá musela „poprat“ (ono vyčuhovat v dnešní uniformní společnosti, zvlášť v dospívání, není jednoduché - vím o tom svoje. Kdyby šlo s nějakou z Vás poklábosit, budu rád. Zdraví Petr z Prahy, xx. pietro(zavináč)seznam(tečka).cz

Elleonorah
7 příspěvků 10.8.17 19:24

@Moir, nedávno jsem objednavala obyčejně z H&M na internetu. Široký výběr velikostí a délky nohavic :)

Kousalka64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.17 11:15

Já si myslím že na tom není nic špatného mít dlouhé nohy

Dolejsis
1 příspěvek 22.11.18 17:03
Metrové nohy

@MsSquid zdravím. Já mám hrozný problém sehnat na sebe kalhoty. Me nohy měří necelých 100cm a celá má postava 185. V pase mi sedí 42 bohužel nohavice jsou mi vždy krátké. A když už sedí nohavice tak se v pase topim. Prosím poraďte mi kde prodávají dlouhé kalhoty, džíny, leginy. Děkuji

RenataRen
512 příspěvků 9.2.19 20:56

@Dolejsis Bohuzel tohle je v čechách problém. Snad jedine objednat pres nejaký eshop, kde mají prodloužené velikosti, ale pozor na to, jak je ta tzv. prodlouzená velikost opravdu dlouhá.

Yello
42 příspěvků 14.5.19 17:30

Prodloužené velikosti začala dělat zara nebo Only…Horší je to s látkovými kalhotami, které mi také nikde nejde najít. Ještě, že se nosí délka nad kotníky:) a pak je doplňuji nějakými pěknými ponožkami

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek