Barefoot (boty, chůze naboso)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karin
3947 příspěvků 01.07.17 23:12
Barefoot (boty, chůze naboso)

Na facebookovém profilu MP jsem četla poměrně dost pochvalných příspěvků o barefoot botách. Už předtím jsem je zahlédla na Fleru, ale to ještě nevzbudily moji pozornost.
Jak zmínil někdo na FB - není to nesmysl? Není to - při těch cenách - zbytečná investice, móda pro módu? Četla jsem hodně o tom, jak je zdravé chodit naboso, ale jak do té myšlenky zapadají boty? Naboso - v botách?
Mým záměrem není rozpoutat flame, spíš mě zajímají praktické zkušenosti a názory těch, které souhlasí s tím, že je zdravé chodit naboso, a přitom nosí tyto speciální boty. Má smysl si je pořizovat? Proč? A stojí ta investice opravdu za ty, dejmetomu, dva, tři tisíce Kč? Nejsou to jenom šlupky, které se za chvíli prošlapou?

Ortopedi a fyzioterapeuti se bohužel neshodují - http://www.bvv.cz/…ecny-reklam/ , http://ona.idnes.cz/…/zdravi.aspx?… , http://www.detskaobuv.cz/…se-obouvani/
 Díky!

Reakce:
JarkaJ
651 příspěvků 03.07.17 09:52

Ty boty na Fleru jsou ale nějaká vlastní výroba, ne? To bych neriskovala. Pokud se chcete dozvědět něco odborného o barefoot botách, doporučuji přímo stránky vivobarefoot.cz, FB a související odkazy. Jsou hodně drahé, to ano, ale právě uvažuji o jejich koupi, ráda bych je vyzkoušela. Dříve jsem byla příznivcem pětiprsťáků, ale sama jsem je neměla, jen manžel. Mám vybočený kloub u palce a špatně se mi obouvaly a mohla bych je nosit jenom na sport, na běh, protože nosím často sukně a punčochy. Barefoot boty nejsou samozřejmě tak nápadné jako pětiprsťáky, kromě sportovních aktivit se můžou se nosit do města, na cestování i do práce, jsou tam sandály i baleríny, ale konstrukce a podrážka spočívá v něčem jiném. Dříve jsem na výletě ušla pár km bosa nebo při běhu jsem si zula boty a běžela 1 km bosa. Bylo to příjemné, běželo se mi dobře, ale trochu jsem si musela hlídat povrch- kamínky, klacky, pichlavou trávu. A v tom si právě myslím, že spočívá podstata barefoot bot. Ochrana před vnějším prostředím, ale přitom tenká podrážka, aby byl povrch do určité míry cítit. Dostatečná šířka a velikost, aby noha měla prostor a mohla „pracovat“. Podrážka by měla být z takových materiálů, aby něco vydržela. Doporučuji přečíst přímo ty stránky.

Beruska13
173 příspěvků 21.07.17 09:28

Mám už druhé 5prsty a nedám na ně dopustit, ale používám je výhradně na sport, nikoliv na chození ve městě, to mi připadá nevhodné - přestala mě bolet klenba, bérce, svaly pracují mnohem lépe, hned poprvé jsem měla pocit, že jsem se v nich narodila, investice se vyplatí, v prvních jsem odběhala 4 roky a spousty km… Vivobarefoot mám taky, ale s nimi až tak skvělé zkušenosti nemám, tedy v plnými botaky, i třeba do města - nedávno jsem koupila tyto, protože mě ohcvátil vzhled, ale zas takové bačkorky to nejsou, ale zatím jsou to nejlepší, co jsem od nich měla… https://www.vivobarefoot.cz/…canvas-zebra
sandálky vyzkoušené nemám. ale osobně jsem přesvědčená, že nohám opravdu prospívají, vyzkoušela jsem sama na sobě.

lucifer.novi1
5 příspěvků 03.03.19 20:23
Barefoot

Já sem tenkrát váhala též jestli normální boty nebo barefoot. Měla jsem z toho strach. Každý říká něco jiného. Je tolik názoru. Až jednou mě kamarádka přesvědčila koupit si barefoot sandály z velbloudi kůže od firmy FARAON-sandals. Nechci jim dělat reklamu, ale jsou fakt úžasné. Už je mám třetím rokem. Chlapa též přesvědčují ať si je koupi. Asi se mi to letos povede a koupí si je. Noha se v nich vůbec nepoti. Je to fakt jak kdyby jste chodili naboso. Jsou tak lehoucke. Ani nevíte že je máte.

Matmys
2185 příspěvků 04.03.19 07:47

@lucifer.novi1
Prosím vás, mne by moc zajímalo, proč vy a vám podobní volíte vždy ta uživatelská jména s kombinací čísla? To máte nějaký manuál zaměstnavatele? A číslujete to podle čeho? Jako že 1 je první web, kde plevelíte? Nebo na konci fakturačního období předáváte seznam nicků a podle toho jsou premie?

Anička dušička
36 příspěvků 05.03.19 12:07
@Karin píše:

Jak zmínil někdo na FB - není to nesmysl? Není to - při těch cenách - zbytečná investice, móda pro módu? Četla jsem hodně o tom, jak je zdravé chodit naboso, ale jak do té myšlenky zapadají boty? Naboso - v botách?
Mým záměrem není rozpoutat flame, spíš mě zajímají praktické zkušenosti a názory těch, které souhlasí s tím, že je zdravé chodit naboso, a přitom nosí tyto speciální boty. Má smysl si je pořizovat? Proč? A stojí ta investice opravdu za ty, dejmetomu, dva, tři tisíce Kč? Nejsou to jenom šlupky, které se za chvíli prošlapou?

Nie je to nezmysel, barefootky nosím niekoľko rokov, dôsledkom čoho je, že ma prestali bolieť nohy (chodidlá).

V týchto topánkach noha (chodidlo) pracuje ako pri chôdzi naboso, lebo má dostatok miesta a podrážka je ultra tenká a ohybná. „Bosé“ topánky fungujú len ako ochrana pred poranením a (mimo leta) pred chladom. Tiež je to aj o vzhľade (naozaj bosý človek v meste vyzerá dosť zvláštne). Čiže je to ako v tej rozprávke o rybárovej dcére - noha je aj obutá, aj bosá :-D.

„Bosé“ topánky sú kvalitné, vydržia roky; zatiaľ som neprešlapala ani jedny (barefootky nosím denne, vlastním jedny zimné, dvojo prechodných, jedny sandále a jedny športové).

Podrobnejšie som na túto tému písala pred časom tu: https://www.modnipeklo.cz/…fingers-883/

JarkaJ
651 příspěvků 05.03.19 13:21

Jedny mám od Vivo, kožené trek a nosím je na turistiku, procházky nebo cestování. Takže jen příležitostně, protože chodím hodně v sukních a elegantně, tak bych je neužila (a balerínky mi od nich nesedí).Před týdnem jsem si ale koupila náhodně při pobytu v lázních bílé tenisky od Leguano a vizuelně jsem z nich nadšená. Ty snad víc užiju i k letním sukním. Přijdou mi tenčí a ohebnější i hezčí. Cena je příšerná, ale snad to přispěje ke zdraví. To taky vypadá jako reklama, ale není, viz můj příspěvek výše. :-)

Míja67
1 příspěvek 07.03.19 20:14

Čtu si na internetu různé příspěvky o barefootech, hledám ty nejlepší pro dceru. Dostala jsem se až sem a ráda bych se zastala lucifera. Píše o Faraon sandálích a já se fakt musím přidat. Oni s nimi jezdí na řemeslný jarmarky a tam si je loni švagr koupil. Jsou to opravdu parádní ,,bosobotky" a neskutečně drží, prošmatlal v nich loni celé léto. Jen je mi líto, že na dceru nedělají, mají je až od 35. Poradil by mi tu někdo nějakou opravdu dobrou zkušenost s takovými páskovými, lehkými, koženými a opravdu dobře ušitými pro děti ?

Matmys
2185 příspěvků 08.03.19 11:26

@Míja67
Tak podle mého předpokladu vy už musíte mít slušné prémie, šedesátsedmičko :)

JarkaJ
651 příspěvků 08.03.19 11:49

@Míja67 Zeptejte se Lucifera :-)

Něcoobčasřeknu
3 příspěvky 18.05.19 18:26

Vivobarefoot jsou hezké, chůze v nich příjemná - ne ale na moc dlouho, po betonu ve městě mi pak bolí chodidla.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek