Batoh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 19:31

@Karls Můj batoh na střední se vším všudy vážil cca kilo a něco málo, max. dvě. Když si odmyslím fakt, že jsem nenosila téměř ani jednu učebnici, tak si pamatuju, že lidi ze třídy, co toho nosili nejvíce, měli zátěž 5-6 kg maximálně (pamatuju si ještě jednoho spolužáka ze základky, co nosil úplně všechny učebnice na všechny dny, aby si nemusel připravovat tašku na každý den, a aby něco nezapomněl - tedy totální extrém - a ten to měl taky 6 kg).
13 kg mi váží turistický batoh zabalený se vším potřebným na 14 dní v divočině… a nedokážu si představit, že bych podobnou váhu měla zabalit do čehokoli menšího a méně sofistikovaného.

ema.emailova
86 příspěvků 13.2.13 19:44

Pěkný je taky tenhle: http://www.alfa-sport.cz/…y-scout-22l/, nejvíc se mi líbí ten šedý, ale ani fialový není špatný. Navíc má kapsu na laptop.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 13.2.13 19:46

@Ani - moj batoh vazil na osemrocnom gympli (do cca 15 rokov, kedy som zacala kaslat na vsetky ucebnice) nieco medzi 10 a 13 kilami. Neviem, na akej vahe to vazil ten spoluziak, ktory nosil fakt vsetko, ale pripada mi to nejake podozrive o_O

@Karls - rozhodne nosit batoh, ak je aspon trochu pekny a normalne cisty a neosoupany, tak to nie je ziadny prehresok :-) Celkovy dojem „studentka“ (ku ktoremu batoh uplne sedi) sa mi paci, a „nosit“ sa da len v urcitom zivotnom obdobi, tak si to zatial uzite ;-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 20:00

@MP alex Vždyť takovou nosnost ani běžné (neturistické) batohy nemají. Také jsem byla na osmiletém gymplu. Průměrně na jeden den bylo potřeba cca 6 učebnic, jeden až dva pracovní sešity a sešity na psaní (já měla jeden větší na všechno). Řekněme ještě malá flaška vody. Takže na jednu učebnici/jeden pracovní sešit vychází 1,5 kg? Anebo je na jeden předmět třeba 3-5 učebnic?
Prostě nevěřím, že je to nutné a kdyby mi vlastní dcera tvrdila, že něco takového nosit musí, tak by mě asi brzy paní učitelky potkaly osobně. A dovolit to dítěti tahat jen na jednom rameni hraničí se zanedbáním péče.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 13.2.13 20:09

No, na niektore predmety bolo treba viac ucebnic aj zositov (napriklad na slovencinu, kedy sme nevedeli, ci bude literatura alebo gramatika), na jazyky to bola ucebnica+pracovny zosit+zosit+slovnicek, na matiku ucebnica+dalsia s prikladmi +velky zosit na priklady+maly na teoriu… A tak dalej. A k tomu pol litra az liter pitia, nejaka desiata, pera, ceruzky a spol. Tu tasku som si parkrat odvazila, nevymyslam si :-)

Karls
6 příspěvků 13.2.13 22:25

@Ani Naprosto chápu, že se vám to nezdá. I já, když jsem ho jednou zkoušela zvážit, tak jsem zírala jak trubka, ale je to tak.

limetkova
10 příspěvků 14.2.13 02:02

Ja chapem, ze toto je nad studentsky budget:
http://www.kozenagalanterie-teskova.cz/…fer-ii-2352/
ale pri problemoch s chrbticou by som asi zvazila posetrit a odbremenit svoje telo niecim takymto:)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 14.2.13 08:44

@limetkova - neviem, ci je to pri skolioze a podobnych problemoch vhodne (nie je tu nejaky odbornik?), pretoze to clovek predsa len taka stale na jednej strane, mna z dlhsieho tahania vzdy boli ruka, a niekedy aj chrbat. A neviem si predstavit, ako to slecna taha 3/4 hodiny do kopca :-D

superla
64 příspěvků 14.2.13 12:30
@Karls píše:
Také bych se chtěla zeptat, řeším podobný problém. Je mi čtrnáct let, jsem studentka gymnázia a na svůj věk jsem opravdu drobná. Denně tahám hodně těžkých knih, moje taška obvykle váží kolem třinácti kilo. …

Tak třináct kilo na zádech, to je vážně extrém! Nemůžete s tím něco udělat? Například místo X sešitů používat jeden blok a listy z něj si doma třídit do pořadačů? Domluvit se s kamarádkou a nosit si do lavice jednu společnou učebnici? Okopírovat si učebnici a brát si s sebou jen aktuální kapitolu? Asi pro takové zjednodušení nebudou mít všichni učitelé plné pochopení, ale aspoň s některými byste se snad mohla domluvit.

Moir
2597 příspěvků 15.2.13 12:22

Pokud je diagnostikována skolioza (či jiné onemocnění znemožňující nosit těžší břemena), je možné lékaře požádat, aby vypsal pro školu potvrzení, že jsou třeba druhé učebnice, které se nechávají ve škole, v patřičné skříňce, platí samozřejmě ale jen pro ty, které jsou zapůjčovány od školy, škola je povinna vyhovět, tím se značná část hmotnosti ušetří

Arome Alinka
1 příspěvek 17.5.13 12:45

Tak já bych řekla, že batoh žádné peklo v případě zdravotních důvodů není. Já mám problémy s chůzí (DMO), díky čemuž se mi líp existuje s volnýma rukama.
Pracuju jako lektorka cizích jazyků, musím denně MHD cestovat za klienty a mám dny, kdy moje zavazadlo váží třeba 13 kilo, to když mám v ten den kurzy různých pokročilostí. Učebnice u klientů pochopitelně nechávat nemůžu a učím denně třeba na třech nebo čtyřech místech jako jsou třeba banky nebo kanceláře, takže outfit typu džíny, halenka a sako se moc nehodí zase s ohledem na místo, kde učím. Nehledě na to, že mám ráda sukně.

Asi by vše vyřešilo auto, kde bych mohla přebytečné učebnice skladovat a pak vždycky vyrazit s decentní kabelkou a jednou učebnicí, ale auto nemám. :-)

No takže prostě mám batoh - černý, kvalitní, zn. Police, jen vždycky hledím, aby byl čistý. Vypadá asi takhle: http://police.heureka.cz/batohy/ Kufr na kolečkách je pro mě nepraktický při překonávání bariér typu schody, takže bohužel… Beru to tedy tak, že pro klienty jsem upravená a na ulici jdu prostě klidně v šatech s batohem, protože mám ráda svoje záda a „co tomu řeknou lidi“ neřeším. Kabelky beru, když toho mám málo a pak si to ladění se zbytkem oblečení náležitě vychutnám. Jde hlavně o můj pocit, že jsem prostě udělala, co jsem mohla, abych vypadala pěkně. A jestli to okolí vezme nebo ne, je problém dotyčných lidí. :-)

chinin
2788 příspěvků 17.5.13 13:52

@Arome Alinka
„…Jde hlavně o můj pocit, že jsem prostě udělala, co jsem mohla, abych vypadala pěkně. A jestli to okolí vezme nebo ne, je problém dotyčných lidí.“

Tento pristup je mi sympaticky. :-)

Caralina
916 příspěvků 17.5.13 14:40

Karls - neblbni, na módu se v tomhle případě vykašli a ten batoh nos. Nebo fakt chceš aby ti to sice slušelo podle tvých představ, ale záda si měla v háji?

CandyKendall
1177 příspěvků 27.5.13 21:17

@Karls Promiňte, ale jestli taháte do školy třináct kilo, tak je trochu problém ve Vás. Nevěřím, že by to nešlo vyřešit jinak. Stačí si učebnice (a vlastně i sešity), ze kterých se nepotřebujete ten den doma učit (což je na gymplu většina), nechat ve škole ve skříňce. Na jiné učebnice se dohodnout s kamarádkou a vzít jednu do lavice. Mít co nejmenší sešity. Nosit opravdu jen to nejnutnější. Nosit malou lahev pití a dopouštět si vodu ve škole. A podobně - třináct kilo je prostě naprosto zbytečná, nesmyslná námaha.

linda21
102 příspěvků 23.1.15 09:57

…pokud to ještě někdo bude číst: taky jsem hledala batoh do města, „ke kabátu“. Nakonec jsem objevila Pacsafe Metrosafe 350 GII tweed, 13L, fotka odpovídá skutečnosti: 

V menší verzi mají i Pacsafe Citysafe 350 GII herringbone, 5,2L: 

kajka285
23 příspěvků 17.4.17 21:26

Ahoj, je tu někdo kdo si troufnul koupil ditěti batoh přes eshop?

kajka285
23 příspěvků 19.4.17 22:17

Holky kde dětem kupujete školní batohy? chtěli bychom pro syna ideálně nějaky ergonomický.

DKU
104 příspěvků 20.4.17 13:54

@kajka285 koupila jsem batoh od Topgalu, vypadá dobře, je to český výrobek a je lehký, splňuje vše co jsem si představovala a syn je nadšený, jde letos do 1. třídy
a kupovala jsem ho přes eshop

kajka285
23 příspěvků 23.4.17 08:34

A mohu se zeptat jak tyto batohy cenove vychazeji? Ja mu chci koupit prave taky do prvni tridy, ale po prazdninach a pred zacatkem skoly, to bude urcite drazsi, tak se pokojuju uz ted

Bara06
2039 příspěvků 23.4.17 09:06

@kajka285
http://www.topgal.cz/…batohy-2017/

My jsme kupovali též Topgal, byl nošen tři a půl roku - a vydržel by i déle, ale dcera strašně toužila po jiném.
Jsou to bezvadné, fakt kvalitní batohy, samozřejmě cena je odpovídající, počítejte cca 1500,–. My jsme tehdy měli kliku a koupila jsem nějaký z minulé kolekce za necelou tisícovku. Teď tam jsou taky nějaké akční, ale výběr je omezený.

Současný Paul Frank je taky fajn, je tedy už vedený jako studentský batoh, já v to rozdíl moc nevidím Prostorný, polstrovaný, ergonomický a reflexní je taky, cena obdobná. Nejlevnější 1100,– na kase(.cz), ale i 1700.

Oba jsem kupovala přes internet.
Konec konců, výběr v papírnitvích a prodejnách je dost omezený, kromě toho dost tristní, zřejmě volání většinového vkusu. Takže růžová s Popelkou/Locikou/Elzou/štěňátkem/MonsterHigh, modrá s autem/spidermanem/…terminátorem, transformátorem, Prostě normální, vkusný batoh je v kamenné prodejně asi ležák nebo sci-fi.

Terussak
5 příspěvků 14.1.18 22:29

Nějakou chvíli už gůglím, ale říkám si, že bude lepší zeptat se vás. Hledám dámský kožený batoh, který by měl kromě funkčnosti taky trochu šmrnc. Měl by držet tvar, aby nevypadal jako pytel, ale zároveň by němel být tvrdý a těžký. Ramenní popruhy by měl mít pohodlné. Představuju si ho na běhání po městě, občas do něj dát nákup, zkrátka v něm chci mít běžné věci jako v kabelce + do něj občas dát učení. Poradíte kam mrknout, popřípadně nějakou inspiraci? :-)

chitrá alex
410 příspěvků 15.1.18 10:59
@Terussak píše:
Poradíte kam mrknout, popřípadně nějakou inspiraci? :-)

zkuste Kubáta https://www.kubatkuze.cz/kozene-batohy/

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek