Baví vás sekáče?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
La_Crime
601 příspěvků 28.6.12 15:56

Já na sekáče nedám dopustit. Oblíbené jsou u mě třeba Charley, kde seženu nošené i nenošené oblečení z Anglie, značkové, ve vynikajícím stavu. Můj dnešní úlovek je z maloměstského sekáče, delší košile s krátkým rukávem značky pimkie, vypadá jako nová, 80,–. Ale největší úlovek je bezesporu kabát internacionale z jednoho sekáče z aukra. Stál mě kolem dvou set i s poštovným, je nádherný, originálního střihu, na první vyzkoušení jsem se do něj zamilovala :). Navíc mám relativně šikovné ruce (a kdyby na něco nestačily, mám moc šikovnou babičku), takže mě kolikrát nelimituje ani o něco větší velikost nebo menší dírka. Obecně je sekáčové oblečení na předělávání a stříhání to nejlepší :)

bubun
83 příspěvků 28.6.12 19:50

Zrovna včera jsem v ústeckém sekáči „ulovila“ neporušený kožený hnědý pásek, za 15 kč. Měli 50% slevu :)
a zrovna se mi moc hodí, protože se mi ten můj starý rozpadá.

Jinak doporučuji Rej věcí v ulici kolmé na Puškinovo náměstí (jinak také Ural). Když člověk chvilku hrabe, najde super věci, a ač se to někomu může zdát divný, mám odtamtud i dvoje boty, béžové páskové Baťovky na klínku za 140 a černé kožené retro lodičky za 120. Oboje boty byly neporušené, vypadalo to, že byly jen odzkoušené, vidět je v normálním obchodě, řeknu si, že jsou nové.
Takže já jsem rozhodně pro sekáče. A pro Aukro.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 10:45

V sekáči ráda sháním sukně, které jsou delší než po kolena (to je totiž dnes v normálních obchodech problém). Takže mám několik „starších“ sukní z Orsay, Promodu a podobně, které mi naprosto perfektně sedí :).

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.12 11:17

Já i moje dcera sekáče milujeme..vlastně téměř všechno naše oblečení pochází ze sekáčů, celá léta, co ty obchůdky u nás existují, využívám jejich nabidky.. dcera od malička nosila krásné šatičky, kabátky a paní učitelce ve školce to vždycky stálo za zmínku, jak je fešácky oblečená.. No, pak v pubertě se chtěla řadit do stáda, nosit to co holky a né zase jakejsi sekáč, ale záhy přišla na to, že mít svůj styl jí přece jen víc vyhovuje a dnes se zase zajímavě a originálně obléká za minimální částky zaplacené třeba na hrabáku, který k nám na venkov jednou za měsíc dorazí. A já? Mé kolegyně v práci,(když jsem ji ještě měla),vždycky záviděly, že mám tolik šatů, že můžu chodit každý den v jiných. Moda nás baví a i když jsem doma nosím stále šaty a hezké oblečení i na hrabání sena nebo práci na zahradě..Když se něco zašpiní či poškodí, není mi to tak líto..za těch pár korun..Jinak souhlasím s těmi pozitivními ohlasy na téma sekáče a trochu je mi líto těch předpojatých dam, co nesnesou ten,,pocit!",že by měly nosit oblečení po někom..mě občas, naopak, baví představovat si, kdo asi nosil, nebo nenosil tuhle krásnou hedvábnou halenku a proč se ocitla v sekáči..musela být drahá, je značková a vlastně nová, vždyť má ještě cedulku s cenou v eurech..byl to nevhodný dárek? špatně zvolená velikost?

FrancesAnn
86 příspěvků 17.7.12 12:44
@sekaclady píše:
Jinak souhlasím s těmi pozitivními ohlasy na téma sekáče a trochu je mi líto těch předpojatých dam, co nesnesou ten,,pocit!",že by měly nosit oblečení po někom.

Já jsem naopak sobecky ráda, že někomu sekáče nevoní, protože aspoň zbyde víc pěkných kousků na mě!

Judith11
1171 příspěvků 17.7.12 13:58

Já proti sekáčům naprosto nic nemám, ale nenakupuju tam, vlastně jsem do některých z nich vlezla tak tuším 3× za život, a to jen z donucení s kamarádkou.

Důvod je prostý - já to neumím. Nesnáším haldy oblečení, nevyznám se v tom, okamžitě se „ztratím“ a propadnu panice. Stejně tak na mě působí velké řetězce- takže nejde jen o sekáč. Čím víc věcí, tím hůř. Na druhou stranu je to taková dobrá antikoncepce- odradí mě to. Naopak miluju malé butiky, kde je opravdu jen pár kousků. Tam mám ale opačný problém- pokud je tam slušná prodávající, věnuje se mně, pak mám hrozný pocit, když nic nekoupím. A nejhorší je, když mě už znají, pak už se z toho pro mě stává téměř osobní záležitost.:D

Konvalinka
244 příspěvků 17.7.12 18:25

Samotné přehrabování mě vůbec nebaví, přestože to umím a vím kam sáhnout. Nechodím do takových těch nejlevnějších, hadrových, na ně nemám trpělivost. Teď jsem se naštvala, byla jsem ve svém oblíbeném, šel s cenami hodně dolů, ale bohužel i s kvalitou. Dnes to bylo poprvé, co jsem si tam vůbec nic nevybrala. Vůbec mám pocit, že střední třída sekáčů nějak mizí, i u nás na venkově. Jsou jenom samé hrabárny za pár korun a předražené výběrové.

Pavlena
841 příspěvků 17.7.12 18:59

Sekáče moc nemusím. Dřív jsem v nich nakupovala, ale tyto kousky patří spíše do kategorie omylů. Jak už zde zaznělo, kvůli nevídané levnosti jsem pořídila nekombinovatelné kusy, oblečení ve špatné velikosti, případně něco, co si „rozhodně“ sama upravím (a nikdy k tomu nedošlo).
Teď už nemám čas sekáče obcházet denně, ani nemohu ztrácet čas dlouhým hledáním perel, navíc také patřím ke štítivkám. Obecně mi představa nošeného oblečení až tak nevadí (pokud lze vyprat), ale nerada se probírám smrdícími, sežmolkovanými a roztrhanými kusy, abych možná/nebo taky ne/našla něco vhodného.

Moir
2424 příspěvků 17.7.12 20:08

Prohrabovat se neumím a k smrti mne to nudí, v sekáči musím přijít, spatřit, vytáhnout ze stojanu, vyzkoušet a v případě pozitivního výsledku zaplatit, probírat se stojany obvykle k ničemu nevede.

system_error
855 příspěvků 17.7.12 20:31

Proti sekáčům nic nemám, občas se tam mrknu taky, ale kromě jedněch naprosto úžasných hedvábných šatů koupených už před pár lety jsem tam dlouho nic neobjevila, při čtení úlovků si vždycky říkám kam na to ty lidi chodí :-) Když tam jdu já, tak nemají mojí velikost nebo mi to přijde drahý, přesněji - přijde mi, že neodpovídá poměr cena/výkon (neboli za ty peníze to zas tak hezký není).
A řazení podle velikostí by mě docela potěšilo, aspoń bych hned věděla co ani nemám brát do ruky.

Karoleenah
2322 příspěvků 17.7.12 20:49

Pro mě je nakupování v sekáčích nutnost a záliba zároveň. Se studentským příjmem, který se většinou pohybuje v rozmezí 1,5-3 tisíce měsíčně prostě není jiná možnost než výprodeje nebo sekáče a v tomto případě sekáče upřednostňuju, protože svetr za 150,– ze sekáče je často výrazně kvalitnější než ten za stejnou cenu z výprodeje v H&M. Mám už docela vycvičené oko, věci hodné koupě vidím často už z dálky a nemusím se hodiny někde prohrabávat. Výhodné pro mě taky je, že doslova za rohem mám hned tři sekáče, takže jsem už zvyklá je minimálně jednou týdně proběhnout. Jediné, co v sekáči nenakupuju, jsou prádlo a boty. Poslední dobou se kromě oblečení na běžné nošení zaměřuju i na různé bizarní kousky, mám ve skříni jeden obří hrubý vlněný svetr s krásnou vyšívanou cedulkou „Made in Ireland“, květovaný dirndl, vyšívanou košili od kroje, šílené fialové 80's šaty s „šůskem“ a tak podobně - to už je ta sběratelská záliba, ale diagnóza snad ještě ne. :)

tutuovana
9 příspěvků 18.7.12 10:17

No jo, jak už tu bylo xkrát řečeno - je to o hledání. Já sekáčům propadla teprve nedávno a je to pro mě především úžasnej relax. :)
Jak píše Karoleenah ta kvalita je úplně nekdě jinde, takže jdu hodně po ní (třeba světřík kašmír+hedvábí) za 50,– Kč. :D A taky mám úchylku na originální kousky, co se jinde sehnat nedají a poslední dobou mám štěstí hlavně na sukně z dětskýho oddělení :)), ačkoli zadek jako 13-ti letá fakt nemám.

La_Crime
601 příspěvků 18.7.12 12:34

Právě jsem se vrátila domů ze svého oblíbeného maloměstského sekáče, z něhož jsem si díky 50% slevám odnesla černé kalhoty s vysokým pasem (tyhle věci žeru:) ), modrou puntíkatou sukni, o které sním už asi 5 let, a pudrově růžové tričko s nařasenými rukávy (Me gusta!), to vše za 103 koruny. Za takový nákup mě pochválila i moje šetřivá babička :D Já prostě miluju sekáče :)

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.12 18:05

Byla jsem dnes na hrabáku a tentokrát nic moc.. ale kabelka za 15,– psaníčko černé kožené s bílým lemováním asi udělá radost dceři..a to ostatní je v pračce..PS: já vím, že ta fotka za moc nestojí…jenže líp to tím divným fotoaparátem asi nedokážu..tak se omlouvám

sarinka.v
426 příspěvků 18.7.12 20:13

Já strašně ráda nakupuju, ale ještě jsem neměla ten čas a nervy se ponořit do tajů sekáčů…jaké byste doporučili v Praze? Tak aby mě to neodradilo :)

Ems
1482 příspěvků 19.7.12 15:25

Dámy dneska má textile house u My (Máje) Vše za 30,– jsou to fakt zbytky ale já sem po dobré půlhodině hrabáni našla co jsem chtěla :)

tutuovana
9 příspěvků 19.7.12 19:12

@sarinka.v
V Praze doporučuju samozřejmě Textile House, to je pro začátek ideální a pak ještě 5. Element nebo tak nějak na začátku Koněvovy, má podtitul „divadelní sekáč“ a jsou tam fakt zajímavý kousky, stojí i jenom za podívání. ;)

Frany
2 příspěvky 20.7.12 08:43

Já jsem sekáčům propadla také nedávno. A teď to beru jako zálibu. U nás mají Second hand, který prodává oblečení z Anglie, USA a Švýcarska. Nemůžu si to vynachválit. Ještě se mi nestalo, že bych jela domů s prázdnou.

Denyna
4105 příspěvků 20.7.12 22:17

Z britské strany jsem četla tvrzení, že věci v českých sekáčích jsou často kradené. Britské second handy mívají charitativní účel (Oxfam, třeba) a lidé u nich, a na jiných určených místech, nechávají pytle s oblečením (běžný způsob, mléko se taky doručuje na zápraží). A ty když jsou ukradeny, končí často v sekáčích v ČR. Odkud se tedy vlastně oblečení v českých sekáčích bere?

eveK
334 příspěvků 20.7.12 22:27

Tak mě to docela baví, jen mít na to čas. Se synáčkem je to neproveditelné a zájemců o hlídaní málo. Ale zrovna dnes jsem si koupila krásný hnědý svetřík bavlna/kašmír, manželovi šedý melírovaný svetr z ovčí vlny, a krásné červenomodré jakože pletené bavlněné tílko. A krásné vlněné sako za dvě stovky a kožené sáčko za tři jsem tam se slzou v oku musela nechat, nezapla jsem.

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.7.12 23:49

Miluju je, bohužel hrozně zdražily a jsou moc výběrové :-/ nechci, aby za mě vybíral už předem někdo jiný. Mám specifický styl a líbí se mi a unosím i věci, které ostatní obcházejí.

Harmonika
244 příspěvků 21.7.12 19:10

Přiznám se, že nebaví. Nemám na to trpělivost a čas chodit pravidelně. Když už se mi něco líbí, je mi to buď malé nebo velké, nebo to prostě není ono (cena třeba ok, ale víte, že vám to zas tak skvěle nesedí, že si to doma upravíte, ale koupený kousek leží ve skříni, čas a chuť na úpravu není).
V klasickém obchodě většinou stačí sáhnout o ramínko vedle a najít od vybraného kousku mou velikost (málokdy se mi stane, že už není, naopak v klasických obchodem právě to štěstí mám, že v mé velikosti je třeba poslední kus, jako by čekal na mě, ale v sekáčích tohle štestí bohužel nemám).

Kristyanna
28 příspěvků 10.1.14 20:08

Mě nebaví… mám typickou konfekční velikost 38 až 40 a najít tam něco kloudnýho v týhle velikosti je nemožné… vždycky je tam ale plno hezkých věcí v 42, 44, 46…

z_dediny
1114 příspěvků 10.1.14 22:03

@Bugatti Proboha, kam jste to chodila do školy? Na gympl jsem chodila v letech 1969 až 1973, ale omezení oblečení a dély vlasů nás nepostihlo. Nosily jsme kalhoty, velmi krátké sukně i sukně v délce midi, líčili jsme se podle libosti, někdy dost příšerně, účesy kraťounké i rozevláté dlouhé vlasy, kluci měli dlouhé vlasy, příšerně upnuté kalhoty. Jen halenky odhalující břicho jsme do školy nenosily, to nám nepřipadalo vhodné. Občas sice některý kantor měl jedovaté poznámky, ale přímý zákaz nikdo nevyslovil. Asi je to fakt vždycky v lidech, kteří mají nějakou pravomoc. Záleží na tom, jak s ní naloží. Naše ředitelka byla občas baba princmetálová, ale nebyla malicherná.

katango
1356 příspěvků 10.1.14 22:40

Hodně chodím do sekáčů na netu. Jeden z mých posledních úlovků: 100% vlněný béžový kabát Max Mara, kimonové rukávy, do půli lýtek, zachovalý, teploučký…a asi za 160 Kč.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek