Baví vás sekáče?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Bugatti
4086 příspěvků 10.1.14 22:41

@z_dediny Ono to záleželo samozřejmě na lidech. Spolužák kvůli dlouhým vlasům málem neodmaturoval - ovšem prvotním problémem byl jeho otec, známý z roku 68, ty vlasy byla jen záminka. Po výměně ředitele měly dívky skutečně zakázáno nosit do školy kalhoty. Bylo to na dosti prestižním brněnském gymnáziu.

LorelaiH.
3315 příspěvků 11.1.14 08:24

@katango doporučte nějaký sekáč na netu :)

Nixe Lulu
344 příspěvků 11.1.14 13:00

V mém dřívějším městě to bylo fajn, měla jsem tam dva oblíbené sekáče, kde bylo téměř zaručeno, že si tam kdykoli něco pro sebe najdu. Věci sice trochu dražší, než je obvyklé v sekáčích (halenky byly průměrně asi za 100), ale měli tam jen věci v dobrém stavu, některé vypadaly úplně jako nové. A hodně velký výběr. Ale teď v Praze ani nevím; byla jsem zatím jen v jednom a nic moc, sice hodně levné věci, ale ne tak hezké a hodně z nich vytahaných apod. Ale asi je to dobře, protože momentálně opravdu nepotřebuju nakupovat víc oblečení, spíš ho mám až moc, protože je mi líto zbavovat se svých starých kousků.

kacenka.smile
428 příspěvků 11.1.14 13:24

Ne, mě sekáče fakt nebaví. Byla jsem v nich sice několikrát v Plzni i v Praze, ale nikdy jsem si nic nekoupila a spíš znechuceně odešla. Vadí mi, že oblečení (a celý sekáč) často smrdí, ceny za použitelnější oblečení mi nepřipadají výhodné vzhledem k tomu, že už to jede několikáté kolo a levnější oblečení jsou pro mě spíš hadry na podlahu. Nikdy jsem nenašla jedinou použitelnou a cenově přijatelnou věc, o velikostech ani nemluvím. Ani místní vlákno o sekáčových úlovcích mě nepřesvědčilo, že by se v sekáči dalo koupit něco hezkého. Takže ne, sekáče nejsou pro mě, krom zmíněného i proto, že se mi příčí nosit něco po neznámé osobě.

katango
1356 příspěvků 11.1.14 15:00

@LorelaiH. Ten kabát jsem koupila v http://www.modanet.cz/, slušný věci ještě v http://www.sekactym.cz/ http:// www.moda-lucia.com/ http://www.stramanda.cz/ http://www.secondhand-iva.cz/ a v http://retroshopa.cz/ krásnej velkej hedvábnej šátek Escada, ale to spíš náhodou. Ono to chce chodit často, ovšem na netu to je méně namáhavé.

majam
271 příspěvků 11.1.14 15:37

@katango díky za odkazy :-). Retroshopa.cz má výborný stránky, i docela fajn věci.

katango
1356 příspěvků 11.1.14 16:18

@majam Bohužel na mně moc malý.

LorelaiH.
3315 příspěvků 11.1.14 18:28

@katango díky za odkazy - další stránky, kde budu úspěšně prokrastinovat a utrácet ;)

Oldyn
6208 příspěvků 11.1.14 18:40

Mám objev, co si o tom myslíte? Podle mne jsou dost přemrštěné ceny.
www.hitomat.cz

Dahllie
2222 příspěvků 11.1.14 18:58

Mám „svůj“ sekáč. Je výběrový, paní majitelka vybírá všechny kousky sama, pere je, žehlí, odžmolkovává. Nic nemá dražší než 200,– A ještě k tomu je moc milá.

eszta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.14 19:13

@Oldyn dík za tip. Věci má pěkně nafocené, zajímavý výběr… Mám chuť v tom listovat - a to se mi často nestává. Jen ty ceny jsou opravdu dost přemrštěné.

kohlida
58 příspěvků 11.1.14 20:12

Jsem častá návštěvnice second handů, pochází z nich cca 1/3 mého oblečení. Mám širší boky a užší pas, v normálních obchodech je velký problém sehnat na mě sukni a kalhoty, v sekáči většinou uspěji.

Jako velkou výhodu sekáčů vidím to, že člověk dopředu ví, jak se oblečení bude dále chovat - mám zkušenost, že přetočené švy a žmolky se objeví tak po 1-3 nošeních, oblečení ze sekáče má zpravidla již tuto zkoušku za sebou.

Co jsem objevila sekáč na váhu v Brně u nádraží, tak je můj neoblíbenější. Patří pod řetězec E+B, ale oblečení zde vyjde cca na třetinu cen v jiných pobočkách E+B, kde má zboží cenovky. Na druhou stranu, člověk zde musí více vybírat. Včera jsem koupila zimní kabát ke kolenům v krásných barvách, složení 75 % vlna, 8 % silk, za 87 Kč.

Ale abych se dostala k odpovědi na úvodní otázku - za mě po velikostech prosím ne. Kupuji si od různých výrobců zcela rozdílné velikosti, cca od 36 do 44. Takže pokud si budu chtít koupit halenku, raději projdu všechny halenky (pokud bude oblečení rozděleno podle druhu), než stojany se všemi velikostmi od 36 do 44. Také bývá někdy oblečení děleno podle barev, což mi přijde lepší, než podle velikostí, ale pořád preferuji rozdělení podle druhu.

Staniela
75 příspěvků 11.1.14 21:15

JOOO!!!Šíleně!!!

Barbuchaa
219 příspěvků 11.1.14 23:15

Sekáče mě nebaví. Když už se mi něco líbí, nikdy to není moje velikost, časově je to dost náročné a většina oblečení onošená, nepoužitelná a často za cenu nového ve výprodeji. Jednou jsem ale ulovila skvělé luxerové večerní šaty, kterým stačilo jen došít třásně a měla jsem kostým na večírek v duchu 30. let jako dělaný. Co mě ale baví, jsou výměny oblečení s kamarádkami a malé blešáky, tam občas i něco ulovím :)

kilgor
329 příspěvků 11.1.14 23:56

@kohlida prosím, kde je ten sekáč, u Hlavního nebo u Zvonařky?

misial
1396 příspěvků 12.1.14 00:49

@kilgor U hlavního, projděte Letmem dozadu nebo vyběhněte po schodech kousek vedle a jste přímo před ním, jmenuje se Bazzart.
Já tam ale třeba nikdy nic nenašla… Jak tak ale přemýšlím, uvědomuji si asi jen další dva sekáče E+B, ve kterých jsem kdy byla, a oba jsou na váhu. Přesto mi nějak extrémně levné nepřipadají a dohromady jsem si v nich za rok a čtvrt v Brně koupila asi čtyři věci.

kilgor
329 příspěvků 12.1.14 01:44

@misial díky :)

Suya
80 příspěvků 12.1.14 10:33

Já teda z Bazzartu nikdy neodešla s prázdnou, vždycky tam najdu aspoň jednu věc šitou jak na mně (asi štěstí sedá na Pražáky :) Od šatů z H&M na promoci, pro košile Esprit, trika v super stavu (ty si v jiných sekáčích skoro nikdy nekupuju, neb jsou ve stavu zvíci hadru na podlahu). V Praze mám nejlepší úlovky z toho velkého SH na Ládví, a nejvíc ze dne, kdy jsem náhodou přišla na devátou ráno - podotýkám, že už před dveřmi byla fronta. Odtud kabát Ann Klein 100 % vlna, sukně Banana Republic 80 % vlna, svetry…

V sekáčích ale nejlepší věci najde jen ten, koho to fakt baví. Pro mě to oblečení má přitažlivost, osobnost, za každým kouskem je historie a baví mě si představovat, komu patřil předtím. Plus výborná cena a šetření životního prostředí + dětí v bangladéšských továrnách = win win.

Lachenauerin
544 příspěvků 13.1.14 15:10

Jsou věci, na které musíte mít talent. Podle mě k nim patří i nákupy v sekáčích. A na ty já talent nemám. Prokazatelně – snažila jsem se, ale smůla.
Jo, stává se mi, že obdivně vyjeknu něco jako bože, ty máš ale krásný tričko/sukni/šaty… a dovím se, že je to ze sekáče. Ale když tam vejdu já, vidím prostě hromadu nevábných, zašlých hadrů.
Druhá věc je, že nemám (a přiznávám, nechci si udělat) čas na to, abych se hodiny a hodiny hrabala v oděvní suti s tím, že v ní možná najdu poklad. Holt tam zůstane pro jiné. Můžu si za to sama, to uznávám.
A konečně třetí věc je – a za to fakt nemůžu, že mám odjakživa, už od útlého dětství, ráda věci vonící novotou; oblečení, nábytek, knížky, domy… prostě všechno. Ano, o něco tím zřejmě přicházím, ale zkrátka asi nemůžu mít všechno.

yourcandy
477 příspěvků 13.1.14 23:41

Sekáče to je hobby s velkým H.:-)nacházím nádherné kousky.Ale doopravdy, né ty vytahaniny co se objevují v diskuzích. Dnes jsem si třeba přinesla snad úplně novou koženou bundu- světlá useň s kožíškem, do pasu. Taková pilotka, v mé oblíbené barvě- barvě bílé kávy. Za 30 kč, náhoda na akci Marwillu. Jednou za měsíc se jdu odreagovat do místního kulturního domu, kde se stojany s oblečením jen prohýbají a občané už půl hodiny před začátkem prodeje netrpělivě přešlapují venku a hádají se kdo přišel dříve :-D…V čístírně jsem pak platila 550 za vyčištění té bundy (nebyla špinavá, jen pro ten pocit).Ta bunda za to stojí, tak se těším, že jí užiju. Neznáte nějakou levnou čístírnu kůže v Praze?

kilgor
329 příspěvků 17.1.14 19:30

Taky jsem byla teď v sekáči, stojí to za to, chce to sice trochu hrabat, ale výsledek super, kdysi jsem si nedokázala koupit něco pěkného, ale dnes už jsem docela lovec. Včera jsem sehnala kabátek retro, kárový, a dvě delší sukně. A měli tam dost dobrých značek, a to jsem si říkala, že tenhle sekáč zrovna nic moc..žiju na malém městě, a klidně někde mi to i půjčí domů jen na malou zálohu, v jednom si to paní jen píše. jo a dva tenké pásky, jeden v krásně modré barvě, jen za patnáct korun- měli slevu.

Kaama
116 příspěvků 18.1.14 09:09

Chce to trpělivost a správnou náladu… Někdy odejdu bez jediného úlovku a jindy táhnu tašku věcí. V Praze zkouším různé sekáče - ať už hrabárny nebo „vintage“ obchody (tam je ale potřeba být na pozoru, už tak nějak z principu si sukni z H&M v sekáči za 400,– nekoupím). Nejlepší je ale sekáč u rodičů na vesnici, paní se s mamkou zná, takže jí půjčí věci domů, ať si to v klidu a za světla vyzkoušíme, její důvěra nakonec dosáhla až toho bodu, že nechce žádnou zálohu ani si nepíše, co jsme si odnesly :)

Sankt Barbora
18 příspěvků 22.1.14 20:11

Secondhandy jsou moje droga!!! :D

Ada Pekelná
973 příspěvků 22.1.14 21:24
@kohlida píše:Na druhou stranu, člověk zde musí více vybírat. Včera jsem koupila zimní kabát ke kolenům v krásných barvách, složení 75 % vlna, 8 % silk, za 87 Kč.

Ukaž. Já jsem tam nedávno koupila úchvatně zelený kabát od Clauda Montany ve swingovém střihu a nemůžu se ho nabažit.

Sheba
357 příspěvků 4.2.17 16:49

Já vlastně už roky chodím občas jen do Textile house a i když málokdy na nějaký poklad natrefím, je to prostě takový hobby :-)Máte tip na nějaký jiný sekáč v Praze?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek