Bojíte se Eboly?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Morže
1094 příspěvků 13.10.14 20:37

Jinak ještě o tématu Ebola https://www.youtube.com/watch?…

Grete
800 příspěvků 13.10.14 20:42

Jojo, a vzpomínáte na SARS? To zůstalo na pultech hovězího… ;)

blond Arwen
215 příspěvků 13.10.14 20:57
@Akitaken píše:
Bojím se Eboly asi tak, jako jsem se bála ptačí chřipky..

Naprostý souhlas. Škoda, že už nemáme toho skvělého hlavního hygienika Víta, mohl by k tématu zase pronést nějakou perlu…

Atlacoya
2640 příspěvků 14.10.14 08:00

@Grete SARS a hovězí? Na hovězí měla vliv BSE (nemoc šílených krav), SARS bylo nějaké plicní onemocnění, zvířata ho nešířila.

Grete
800 příspěvků 14.10.14 10:39

@Atlacoya Máte pravdu. Sama na sobě demonstruju, jak krátkou má lidstvo paměť co se týče již uplynulých katastrofických scénářů :)
Jak jsem si to studovala, zrovna SARS je docela dobrým příkladem velmi nakažlivé nemoci bez účinného léku, jejíž šíření se podařilo zastavit rozumnými bezpečnostními a hygienickými opatřeními a pečlivým sledováním příznaků.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 08:27

Ten pracovník letiska sa evidentne nebojí.
http://img.aktuality.sk/…eprofoto.jpg

vlbroumova
14 příspěvků 19.10.14 14:06

Upřímně ne, ale moje devítileté sestřenice se bojí chodit ven.. ze všech stran jen slyší o smrtícím viru, který se určitě za chvíli začne všude šířit. Je to šílený, jdeme ven a drží se mě jako klíšťata. Snažili jsme se jim to vysvětlit a už nemáme doma raději ani puštěné zprávy. Stejně to ale slyší ve škole. Nikdo nebere v potaz, jak takovéhle zprávy můžou působit na děti :(

rachel green
164 příspěvků 19.10.14 14:53
Pravda, neviem ako v ČR, ale v SR by sa dostali minimálne po Nové Zámky, čo mi už osobne trocha vadí… (5ročný plán na podrobenie si sveta, hej? chlapci jedni ušatí…)

po Nove Zamky? ako to myslite?

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.10.14 15:59

@vlbroumova
a jak by to měl někdo brát v potaz? zakázat špatné zprávy? zakázat o nich mluvit? zakázat ebolu?

neznám žádné vyrovnané dítě, které by se v 9 hroutilo z abstraktních zpráv o hromadných neštěstích nebo epidemiích. pokud ano, je problém zpravidla někde jinde, než v tom okolí.

Kay_Adams
1614 příspěvků 19.10.14 18:20
@rachel green píše:
po Nove Zamky? ako to myslite?

Že by, chlapci mohamedánski, zabrali územie SR na juhu min. po terajšie Nové Zámky.

VandaRybna
3713 příspěvků 20.10.14 13:21
@Jiná Realita píše:
@vlbroumova
a jak by to měl někdo brát v potaz? zakázat špatné zprávy? zakázat o nich mluvit? zakázat ebolu?neznám žádné vyrovnané dítě, které by se v 9 hroutilo z abstraktních zpráv o hromadných neštěstích nebo epidemiích. pokud ano, je problém zpravidla někde jinde, než v tom okolí.

Mé dceři je 12 a taky se mě na ebolu ptala. Já ji samozřejmě vychovávám k rezervovanosti, ba přímo k despektu, co se týče zpráv v médiích. Ale když se najdou vlády, které suverénně dotáhnou nemocného ebolou z Afriky mezi personál nějaké nemocnice, aniž by zajistila proškolení personálu, tak to sorry, to není panika z eboly, ale z cizí debility, které se jak známo, nesnadno zabraňuje.

Lála_druhá
471 příspěvků 20.10.14 13:59

@VandaRybna
Můj dvanáctiletý syn se taky na ebolu a nám hrozící nebezpečí ptal. Tak jako předtím na ptačí chřipku. V tomto věku je ochoten přijmout můj názor, takže mu prostě vysvětlím, jak to vidím já (popřípadě otec) a uklidním ho.

Pro @Jirkátor : Tohle na mě dneska vyskočilo na FB (mám mezi přáteli konspiracím holdující dámu): http://svobodnenoviny.eu/…ni-skutecna/

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 16:18

Zpráva je to dobrá, ale té fotky jsem se teda lekla: http://www.novinky.cz/…uz-nema.html

Jirkátor
1569 příspěvků 24.10.14 07:12
@Pirek píše:
@Jirkátor
Jste paranoidní.

Asi jsem. Ale asi nejsem jediný: http://svobodnenoviny.eu/…ni-skutecna/ :)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 07:44
@Jirkátor píše:
Vybavila se mi situace s „prasečí chřipkou“. Když se objevila, byla to zvláštní mutace, která by vlastně ani neměla existovat a světe div se, jedna firma, která se zabývá výrobou léků, dokázala během pár týdnů vyrobit vakcínu, což jindy trvá celé roky. Státy to kupovaly po tunách a firma měla úžasný zisk. Teď má jiná firma vakcínu proti Ebole, ale nemá ne ní klinické testy, které trvají roky a jsou velice drahé. A jako náhodou se zrovna objevila epidemie Eboly. Kdyby vám, jako nositeli tohoto viru, někdo nabídl lék, který je sice neotestovaný, ale může vám možná pomoct, odmítli by jste? A máme to testování za pár dní hotové. Ale možná jsem jen paranoidní…

Jste paranoidní. Vakcína proti chřipce byla vyvinuta už dávno. Výměna příslušného subtypu viru je rutinním úkonem a dělá se v podstatě každoročně, aby se vakcína přizpůsobila aktuálně kolujícímu kmenu.
Virus Eboly má úplně jiný charakter a jde proto o vývoj zgruntu nové vakcíny.

Jirkátor
1569 příspěvků 24.10.14 11:51

Tak já bych „prasečí chřipku“ nedával s naší obyčejnou na úplně stejnou úroveň. Ale kšeft s těmi vakcínami to byl dobrý, to těžko popřete.

edit: Jen pro upřesnění, ta vakcína se nedělá proti právě kolujícímu typu viru, ale vyrábí se předem proti kmenu viru, který se teprve předpokládá. Musí se očkovat s dostatečným předstihem a ne až v době již běžící „epidemie“ chřipky.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 17:40

@Jirkátor To nepopřu, hlavně proto, že se mi nechce. Stejně jako by se mi nechtělo vysvětlovat, proč-se-sakra-nic-neudělalo-včas v případě, kdyby se epidemie prasečí chřipky dostala do rozměrů byť i jen desetinových, ve srovnání se španělskou chřipkou před sto lety.

Edit: tedy přesně před 94-96 lety, abyste mě zas nechytal za slovo.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek